نتایج نهایی آزمون دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلا می اوایل شهریور 88

نتایج نهایی آزمون دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلا می اوایل شهریور 88

گروه ازمون وسنجش :رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری آزمون دکترای تخصصی این دانشگاه از رشد 12 درصدی ظرفیت پذیرش آزمون خبر داد و گفت: نتایج نهایی آزمون تا اوایل شهریور ماه اعلام می شود.  
به گزارش ایسنا دکتر عبدالله جاسبی در حاشیه برگزاری آزمون دکترای تخصصی در واحد علوم تحقیقات این دانشگاه، گفت: برگزاری این آزمون با حضور حدود 20 هزار داوطلب  انجام شد.   
وی با بیان اینکه حدود 5 هزار نفر متقاضی ورود به دوره دکترا بدون آزمون می باشند، اظهار کرد: به طور کلی مجموع متقاضیان ورود به دوره دکترای دانشگاه آزاد 25 هزار نفر بوده است که از این تعداد دو سوم آنها را مردان و یک سوم را متقاضیان زن تشکیل می دهد.   
وی با اشاره به رشد 12 درصدی تعداد داوطلبان شرکت در آزمون دکترای تخصصی دانشگاه آزاد، گفت: به همین مقدار رشد در ظرفیت پذیرش دانشجو در ورود به دوره دکترای تخصصی این دانشگاه داریم.  
دکتر جاسبی با بیان اینکه آزمون دکترای تخصصی در 165 رشته و 237 رشته شهر در 25 واحد برگزار شده است، خاطر نشان کرد: امسال نیز حدود 5 درصد داوطلبان در این دوره پذیرفته می شوند به عبارتی از حدود 25 هزار داوطلب شرکت کننده حدود هزار تا هزار و 200 نفر جذب خواهند شد.  
وی از اعلام نتایج آزمون دکترای تخصصی تا اوایل شهریور ماه خبر داد و افزود: نتایج کتبی دوره دکترا زودتر اعلام خواهد شد.  
وی با اشاره به نحوه پذیرش داوطلبان در دوره دکترای تخصصی، گفت: 25 درصد از نمره آزمون به نمره آزمون شفاهی اختصاص دارد و نمی تواند زیاد در پذیرش داوطلبان سرنوشت ساز باشد، البته اگر احساس کنیم که دانشجویان سطح بالا در آزمون شفاهی پذیرفته نشدند نسبت به آن گروه آموزشی بررسی های لازم را انجام خواهیم داد تا هیچگونه اعمال سلیقه ای در پذیرش داوطلبان تاثیر نداشته باشد.  
رییس دانشگاه آزاد در خاتمه در خصوص بورسیه کردن و تسهیلات در نظر گرفته شده برای پذیرفته شدگان رتبه اول آزمون دکترا، گفت: بخش مهمی از دانشجویان دکتری تخصصی بورسیه می شوند و ما تنها جایی هستیم که این امتیاز را برای دانشجویان دکترا در نظر گرفته ایم البته رتبه های بالای آزمون دکترا می توانند محل بورسیه را خودشان مشخص کنند و حتی اگر در رشته هایی در واحدهای تهران نیاز باشد، می توانند در این واحدها نیز بورسیه شوند.  

/ 0 نظر / 3 بازدید