اولین همایش منطقه ای بهداشت روانی زنان برگزارشد

اولین همایش منطقه ای بهداشت روانی زنان برگزارشد   
 
 
 اولین همایش منطقه ای « بهداشت روانی زنان » با حضور اساتید و متخصصان دانشگاهی با هدف بررسی آخرین یافته ها و دستاوردها در حوزه روانشناسی زنان، بررسی آسیب های روانی – اجتماعی در ارتباط با زنان ایرانی ، بررسی وضعیت بهداشت روانی زنان ایرانی و عوامل موثر بر آن و تدوین استراتژی های پیشگیری از اختلالات روانی در بین زنان به میزبانی دانشکده علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در محل سال اجتماعات علامه طبا طبایی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان به مدت یک روز برگزار شد که صاحب نظران علمی ودانشگاهی و حوزوی به طرح نظرات و یافته های علمی خویش پرداختند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان :هویت بخشی ملی ، نیاز امروز علوم انسانی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان اولین سخنران این همایش به طرح مساله هویت و ماهیت در علوم انسانی اشاره کرد و گفت : تفاوت معناداری همواره بین علوم طبیعی و علوم انسانی وجود داشته دارد . حوزه علوم انسانی در میان علوم مختلفی مانند ریاضیات و طبیعی از پیچیدگی و ظرافت های خاصی برخوردار است و در این حوزه به دلیل همین گستردگی ها نیازمند هویت بخشی ملی با استفاده از نیاز ها و باورهای درونی جامعه و ضرورت های اعتقادی و دینی و تربیتی هستیم .وی به مقوله نیاز در حوزه انسانی و فنی را یاد آور شد و گفت : نیاز ها در جامعه متنوع و متکثر است . جامعه برای پیشرفت تنها به برآورده کردن نیازهای فیزیکی نیاز ندارد ، بلکه پرداختن به نیازهای اجتماعی و انسانی از موضوعات مهمی است که به آنها باید پرداخته شود. وی اظهار داشت : توجه به نیازهای اساسی در حوزه اجتماعی و انسانی به تخصص و مطالعه و به روز کردن این علوم و خودی کردن و هویت دادن به آنها نیاز دارد .

رئیس دانشکده علوم تربیتی :خانواده مطلوب به آرامش روانی نیاز دارد

رئیس دانشکده علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت : آسیب هایی کانون های خانواده در جامعه ما را تهدید می کند که لازم است به موضوع آرامش روانی در جامعه توجه شود .دکتر مهدی قدیمی با اشاره به مسئولیت های زنان در خانواده و مشغله بسیاری از زنان در خارج از خانه گفت : برخی و بلکه بسیاری از زنان در جامعه ما علاوه بر مسئولیت های متعددی که در منزل بر عهده دارند برخی از آنها و بلکه بسیاری از زنان در خارج از خانه نیز مشغول به کار هستند و بی توجهی به مسائل زنان می تواند آسیب های جدی به این بخش از جامعه وارد نماید .

دبیر اجرایی همایش :صاحب نظران 19 مقاله در 7 محور ارائه دادند

دکتر کمالی معاون دانشکده علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان و دبیر اجرایی همایش « بهداشت روانی زنان » با اشاره به برگزاری اولین همایش در منطقه 2 جهت بررسی بهداشت روانی زنان گفت : این همایش با حمایت و مساعدت‌های بی‌دریغ دکتر پرتوی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی زنجان ، جناب آقای دکتر رهنما معاونت محترم پژوهشی و دکتر قدیمی ریاست محترم دانشکده علوم تربیتی و مشارکت برخی سازمانها و نهادها دولتی استان زنجان برگزار شده است.

آقای دکتر ادریسی ریاست این همایش و آقای دکتر حجازی دبیر علمی این همایش را عهده دار بودند. معاون دانشکده علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در تشریح اهداف برگزاری همایش اضافه کرد : اولین همایش منطقه ای بهداشت روانی زنان با هدف بررسی آخرین یافته ها و دستاوردها در حوزه روانشناسی زنان ، بررسی آسیب های روانی – اجتماعی در ارتباط با زنان ایرانی ، بررسی وضعیت بهداشت روانی زنان ایرانی و عوامل موثر بر آن و تدوین استراتژی های پیشگیری از اختلالات روانی در بین زنان برگزار شد که صاحب نظران علمی ودانشگاهی و حوزوی به طرح نظرات و یافته های علمی خویش پرداختند.
 

/ 0 نظر / 12 بازدید