دانشکده ها و پردیس های دانشگاه تهران درجه بندی می شوند

معاون آموزشی دانشگاه تهران خبرداد :
گروه های آموزشی، دانشکده ها و پردیس های دانشگاه تهران درجه بندی می شوند
 
گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشی دانشگاه تهران از برنامه درجه بندی گروه های آموزشی،  دانشکده و پردیس های دانشگاه تهران خبر داد و گفت: درجه بندی گروه های آموزشی دارای نکات مثبت و منفی است که در این زمینه درجه بندی باید با دقت کافی انجام شود و این موضوع در دست بررسی است.
دکتر کمره ای در گفت و گو با ایسنا، درباره ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی در سال تحصیلی 88-89 این دانشگاه، گفت: این ظرفیت همانند سال گذشته حدود 4 هزار و 200 نفر خواهد بود و ظرفیت پذیرش مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه نیز به دلیل ایجاد رشته های جدید تنها حدود سه درصد افزایش خواهد یافت، چراکه ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد سال گذشته افزایش زیادی داشت و امکان افزایش ظرفیت بیشتر وجود ندارد.
وی در خصوص برنامه دانشگاه تهران جهت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد پیوسته، اظهار کرد: تا کنون دانشکده ها و گروه های آموزشی در این باره اعلام آمادگی نکرده اند اما در صورت درخواست، دانشگاه جهت اخذ مجوز از وزارت علوم اقدام می کند در این زمینه بسیاری از صاحب نظرات آموزش عالی پیشنهاد می کنند که اگر قرار است پیوستگی دوره باشد این پیوستگی در مقطع ارشد و دکتری ایجاد شود.
درصد ارائه شده از افت تحصیلی دانشجویان یک اظهار نظر کلی است
وی در خصوص خبر منتشر شده از سوی دفتر مشاوره وزارت علوم مبنی بر آمار درصد ارائه شده از افت تحصیلی دانشجویان، گفت: این مسئله یک اظهار نظر کلی است و شاخص ها و ویژگی های فردی و محیط دانشگاهی در نظر گرفته نشده است.
وی تصریح کرد: افت تحصیلی به موارد مختلف همچون نوع رشته،  سنگینی دروس تحصیلی، عدم علاقمندی دانشجو به رشته، مشکلات فردی،  خانوادگی، اقتصادی و اجتماعی بستگی دارد.
آیین نامه های اجرایی دفتر دانش آموختگان دانشگاه تهران در دست بررسی است
دکتر کمره ای در خاتمه در خصوص روند ایجاد دفتر دانش آموختگان در دانشگاه تهران، گفت: روند ایجاد این دفتر در معاونت آموزشی دانشگاه تهران در حال انجام است و همچنین آیین نامه های اجرایی آن در دست بررسی است.

/ 0 نظر / 5 بازدید