امکان حذف کنکور تا سال 90 برای اکثر رشته ها قابل اجرا است

امکان حذف کنکور تا سال 90 برای اکثر رشته ها قابل اجرا است

رئیس دانشگاه آزاد در خصوص ادغام کنکور سراسری سازمان سنجش و کنکور سراسری دانشگاه آزاد تأکید کرد: دانشگاه آزاد با این ادغام موافق نیست این امر غیرممکن است و آزمونها ادغام نخواهند شد.
دکتر عبدالله جاسبی صبح امروز در حاشیه برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال 88 دانشگاه آزاد درباره
لزوم تجمیع آزمونهای سراسری سازمان سنجش و دانشگاه آزاد و حذف کنکور سراسری دانشگاه آزاد گفت: بر اساس مصوبه مجلس تا سال 90 باید آزمون ورودی دانشگاهها حذف شود اما مشکلاتی بر سر اجرای این قانون وجود دارد به عنوان مثال در حال حاضر با حذف آزمون کاردانی پیوسته و ناپیوسته مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان این دوره ها به وجود می آید.

وی افزود: تصور ما این است که امکان حذف کنکور تا سال 90 برای اکثر رشته ها قابل اجرا است اما برای برخی رشته های دکتری حرفه ای و مهندسی این کار قدری سنگین است و با توجه به کار گزینش و استفاده از نمرات مقطع متوسطه داوطلبان این امر دشوار خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: البته برخی نیز عنوان می کنند که حذف کنکور فشاری که در حال حاضر بر روی داوطلبان در زمان کنکور وجود دارد را به مقطع متوسطه و وزارت آموزش و پرورش منتقل می کند.

وی همچنین با اشاره به ادغام کنکورهای سراسری دانشگاه آزاد و سازمان سنجش گفت: دانشگاه آزاد با این ادغام موافق نیست این امر غیرممکن است و آزمونها ادغام نخواهند شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید