اسامی 13 موسسه غیرانتفاعی که مجاز به دریافت شهریه فرهنگی هستند اعلام شد

اسامی 13 موسسه غیرانتفاعی که مجاز به دریافت شهریه فرهنگی هستند اعلام شد    

   
بدنبال اعلام اسامی  موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مجاز به دریافت سرانه فرهنگی دانشجویی در مورخ نهم فروردین ماه،   مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد ، غیر دولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم، اسامی 13 موسسه آموزش عالی غیردولتی دیگر  را که مجاز به دریافت سرانه فرهنگی دانشجویی هستند اعلام کرد .
 
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر  غلامعلی نادری اظهار داشت: بر اساس بخشنامه ای که در تاریخ 19 مهرماه سال 90 تحت عنوان "مصوبه شورای هماهنگی فعالیتهای مشترک سازمان امور دانشجویان و معاونت فرهنگی اجتماعی" صادر شد  دانشجویان موسسات آموزش عالی  غیردولتی و غیرانتفاعی باید علاوه بر شهریه، سرانه دانشجویی و فرهنگی پرداخت کنند. همچنین در تاریخ 10 بهمن ماه نیز معاونت دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان  برای تاکید بر این مصوبه، بخشنامه دیگری صادر کرد.
وی ادامه داد: بر اساس این بخشنامه، موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی می توانن مبلغ 21 هزار و 600 تومان از دانشجویان به عنوان سرانه فرهنگی دانشجویی دریافت کنند.
مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد و غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد : موسسات  آموزش عالی غیر انتفاعی فقط در صورتی مجاز به دریافت شهریه از دانشجویان هستند که حکم معاونت فرهنگی و اجتماعی، شماره حساب مستقلی برای واریز مبلغ سرانه فرهنگی دانشجویی، دفتر مشاوره  ، کانونهای فرهنگی، قرآنی و انجمنهای علمی  و مجوز تشکیل هیأت امنا از مرکز هیأت امنای وزارت علوم را داشته باشند.
وی تاکید کرد: هر موسسه که این شرایط را فراهم کرد، می تواند با ارسال آن به سازمان امور دانشجویان و دریافت ابلاغ ، از دانشجویان سرانه ذکر شده را دریافت کند و با موسساتی که  بدون دریافت ابلاغ قانونی نسبت به دریافت این شهریه اقدام کنند برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.
مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد ، غیر دولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم  تاکید نمود : موسساتی که تاکنون مجوز لازم را دریافت نکرده اند می توانند با مراجعه به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و انجام مراحل قانونی  این ابلاغ را اخذ  نمایند.
دکتر نادری با اشاره به اینکه اسامی 28موسسه آموزش عالی  که مجاز به دریافت سرانه فرهنگی دانشجویی هستند در تاریخ 9فروردین ماه  سال جاری از طریق سایت وزارت علوم اطلاع رسانی شده است اسامی 13موسسه جدید را به شرح ذیر  اعلام کرد:
استان مازندران  : موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی شفق تنکابن و آمل شهرستان آمل
.استان اصفهان : موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی  صبح صادق و نقش جهان هر دو در اصفهان و پیام گلپایگان درشهرستان گلپایگان
استان گیلان : موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی کوشیار بندرانزلی و جابربن حیان رشت
استان خراسان رضوی : موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی خاوران و خراسان مشهد
استان آذربایجان شرقی : موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی  رشدیه ،نبی اکرم و سراج تبریز
استان ایلام : موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی  باختر ایلام 

/ 0 نظر / 11 بازدید