برگزاری نشست هم اندیشی دانشگاهیان منتخب دوره نهم مجلس شورای اسلامی با وزیر علوم

برگزاری نشست هم اندیشی دانشگاهیان منتخب دوره نهم مجلس شورای اسلامی با وزیر علوم   

   
نشست هم اندیشی اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی منتخب دوره نهم مجلس شورای اسلامی با وزیر علوم ، تحقیقات وفناوری برگزار شد .
 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید جواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم هدف از برگزاری این هم اندیشی را تعامل بیشتر وزارت علوم با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه اعضای هیات علمی که از خانواده بزرگ دانشگاهیان هستند وآشنایی مناسبی با دانشگاهها دارند، دانست و گفت: امیدواریم این نشستها و تعاملات نزدیکتر منجر به رشد علم و فناوری و رفع نیازهای علمی کشور شود چرا که  مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند.
وی افزود: شناخت دیدگاهها و نظرات کارشناسی اعضای هیات علمی که بعنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده اند می تواند منجر به تقویت و در صورت لزوم اصلاح روند برنامه های پیش روی  وزارت علوم شود.
در ادامه این نشست دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارائه گزارش عملکرد این معاونت و بیان انتظارات خود از نمایندگان مجلس در جهت تسریع امور آموزشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی  گفت: بازنگری رشته‌های علوم انسانی در سال جاری با همکاری شورای تحول علوم انسانی در قالب 14 کارگروه و با همکاری وزارت علوم پیگیری و از مهرماه امسال بخشی از موارد این بازنگری ابلاغ می شود.
وی در خصوص بازنگری رشته های علوم انسانی افزود: وزارت علوم به دانشگاه علامه طباطبائی ماموریت بازنگری 5 رشته ، به پژوهشگاه علوم انسانی ابلاغیه بازنگری 38  سرفصل و به پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ماموریت کار در 20 عنوان کتاب را داده است.
معاون وزیر علوم از آماده سازی و تهیه سند آمایش آموزش عالی که حاصل دو سال مطالعات میدانی و ملی این وزارتخانه است خبر داد و گفت: تربیت نیروی انسانی بر اساس نیاز کشور به عنوان یکی دیگر از دغدغه های وزارت علوم است.
وی همچنین اظهار داشت: توسعه تحصیلات تکمیلی  یکی از اهداف وزارت علوم است که طی دو سال گذشته ظرفیت آن را 100 درصد افزایش دادیم و امیدواریم پذیرش دانشجویان دکتری امسال به بیش از 10 هزار نفر برسد.
همچنین در این نشست اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی منتخب دوره نهم مجلس شورای اسلامی بر مباحثی نظیر اسلامی شدن دانشگاهها، اصلاح متون درسی، یکسان سازی رویه ها در تولید ملی در دانشگاهها،گسترش تحصیلات تکمیلی و بالا بردن کیفیت آن، حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی ، توجه ویژه به علوم پایه، حمایت از پژوهشگران و کیفیت بخشیدن به بخش پژوهش، تقویت کرسیهای آزاداندیشی، لزوم انطباق توسعه علمی استان با آمایش آموزش عالی تاکید کردند

/ 0 نظر / 11 بازدید