جزییات جذب یکساله اعضای هیات علمی اعلام شد

جزییات جذب یکساله اعضای هیات علمی اعلام شد

رییس دفتر مرکزی جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: زمان بارگذاری نیازمندی های جدید برای مرحله تکمیل ظرفیت فراخوان بهمن سال 90 برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی از 30 فروردین ماه تا 15 اردیبهشت ماه تعیین شده است. محمدرضا مردانی به تشریح زمان بندی مراحل فراخوان بهمن سال 90 جذب هیات علمی پرداخت و افزود: پرونده الکترونیکی متقاضیان استخدام به عنوان عضو هیات علمی از 20 فروردین ماه برای دانشگاه ها و مراکزی که در آنها انتخاب اولویت کرده بودند ارسال شده است. به گفته وی، بررسی اولیه و تطبیق مدارک و مستندات متقاضیان با شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها تا پنجم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و دانشگاه ها در این 15 روز باید وضعیت پرونده متقاضیان را در هر کدرشته محل انتخابی بررسی کنند. مردانی ادامه داد: برخی دانشگاه ها علاوه بر شرایط عمومی جذب همچون شرط سنی، تحصیلات و مقطع دانشگاهی،‌ شرایط اختصاصی از جمله شرط معدل، جنس و بومی بودن را برای جذب اعلام کرده بودند که دانشگاه ها باید پس از بررسی پرونده متقاضیان، افراد واجد شرایط را در یک گروه و افراد فاقد شرایط استخدام را در گروه دیگر قرار دهند و فهرست گروه دوم را به دفتر مرکزی هیات جذب وزارت علوم ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: زمان بارگذاری اسامی داوطلبان فاقد شرایط فرآیند جذب نوبت بهمن ماه سال 90 بر روی سایت مرکز جذب از پنجم اردیبهشت ماه به مدت 10 روز صورت می گیرد. رییس دفتر مرکزی جذب وزارت علوم افزود: دانشگاه ها و مراکز متقاضی جذب از پنجم اردیبهشت ماه به مدت دو ماه فرصت خواهند داشت تا از افراد واجد شرایط برای مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی و اخلاقی دعوت کرده و نتیجه را تا پنجم تیر ماه به هیات مرکزی جذب وزارت علوم اعلام کنند.

وی به دستور وزیر علوم در رابطه با اختیار دانشگاه ها برای جذب متقاضیان عضویت هیات علمی در قالب قرارداد یکساله قبل از اتمام فرآیند جذب اشاره کرد و گفت:‌ با این تصمیم، دانشگاه ها می توانند تا زمان نهایی شدن فرآیند جذب، ‌آن دسته از داوطلبانی را که در فراخوان جذب ثبت نام و تعیین اولویت کرده و از شرایط لازم نیز برخوردارند، برای یکسال به صورت قراردادی بکار گیرند تا مراحل جذب آنها تکمیل شود. مردانی یادآور شد: دانشگاه هایی که نتوانستند در مرحله اول جذب نوبت بهمن ماه مشارکت کنند، می توانند از 30 فروردین تا 15 اردیبهشت ماه برای بارگذاری نیازهای خود در قالب مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند و آن دسته از دانشگاه هایی که نیاز آنها در این مرحله تامین نشده است نیز می توانند مجددا در این مرحله نیازهای خود را بارگذاری کنند.

وی با بیان آنکه زمان انتخاب اولویت برای داوطلبانی که در مرحله اول فراخوان جذب بهمن ماه امسال واجد شرایط شناخته نشده اند، هنوز مشخص نشده است، گفت: زمان شرکت داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت این فراخوان بزودی اعلام خواهد شد. مردانی ابراز امیدواری کرد با همکاری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، نتایج فرآیند جذب نوبت بهمن ماه سال 90 هرچه سریعتر در اختیار هیات مرکزی جذب وزارت علوم قرار گیرد تا پذیرفته شدگان نهایی بتوانند از مهر ماه به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه آغاز به کار کنند

/ 0 نظر / 34 بازدید