اسامی 13 موسسه غیرانتفاعی که مجاز به دریافت شهریه فرهنگی هستند

اسامی 13 موسسه غیرانتفاعی که مجاز به دریافت شهریه فرهنگی هستند

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد و غیرانتفاعی وزارت علوم اسامی 13 موسسه غیرانتفاعی که مجاز به دریافت شهریه فرهنگی هستند را اعلام کرد.

به دنبال اعلام اسامی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مجاز به دریافت سرانه فرهنگی دانشجویی در مورخ نهم فروردین‌ماه، مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد، غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم، اسامی 13 موسسه آموزش عالی غیردولتی دیگر را که مجاز به دریافت سرانه فرهنگی دانشجویی هستند، اعلام کرد.

غلامعلی نادری در این زمینه اظهار داشت: براساس بخشنامه‌ای که در تاریخ 19 مهرماه سال 90 تحت عنوان "مصوبه شورای هماهنگی فعالیت‌های مشترک سازمان امور دانشجویان و معاونت فرهنگی اجتماعی" صادر شد، دانشجویان موسسات آموزش عالی  غیردولتی و غیرانتفاعی باید علاوه بر شهریه، سرانه دانشجویی و فرهنگی پرداخت کنند؛ همچنین در تاریخ 10 بهمن ماه نیز معاونت دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان برای تاکید بر این مصوبه، بخشنامه دیگری صادر کرد.

وی ادامه داد: براساس این بخشنامه، موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی می‌توانند مبلغ 21 هزار و 600 تومان از دانشجویان به عنوان سرانه فرهنگی دانشجویی دریافت کنند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد و غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی فقط در صورتی مجاز به دریافت شهریه از دانشجویان هستند که حکم معاونت فرهنگی و اجتماعی، شماره حساب مستقلی برای واریز مبلغ سرانه فرهنگی دانشجویی، دفتر مشاوره، کانون‌های فرهنگی، قرآنی و انجمن‌های علمی و مجوز تشکیل هیئت امنا از مرکز هیئت امنای وزارت علوم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: هر موسسه که این شرایط را فراهم کرد، می‌تواند با ارسال آن به سازمان امور دانشجویان و دریافت ابلاغ، از دانشجویان سرانه ذکر شده را دریافت کند و با موسساتی که بدون دریافت ابلاغ قانونی نسبت به دریافت این شهریه اقدام کنند برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد، غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم  تاکید کرد: موسساتی که تاکنون مجوز لازم را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و انجام مراحل قانونی این ابلاغ را اخذ کنند.

نادری با اشاره به اینکه اسامی 28 موسسه آموزش عالی که مجاز به دریافت سرانه فرهنگی دانشجویی هستند در تاریخ 9 فروردین‌ماه سال جاری از طریق سایت وزارت علوم اطلاع رسانی شده است اسامی 13موسسه جدید را به شرح ذیر اعلام کرد:

استان مازندران: موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی شفق تنکابن و آمل شهرستان آمل

استان اصفهان: موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی  صبح صادق و نقش جهان هر دو در اصفهان و پیام گلپایگان در شهرستان گلپایگان

استان گیلان: موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی کوشیار بندرانزلی و جابربن حیان رشت

استان خراسان رضوی: موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی خاوران و خراسان مشهد

استان آذربایجان شرقی: موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی  رشدیه، نبی اکرم و سراج تبریز

استان ایلام: موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی باختر ایلام

/ 0 نظر / 27 بازدید