رشد 50 درصدی مقالات علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی

 دکتر جاسبی در جمع خبرنگاران عنوان کرد :

رشد 50 درصدی مقالات علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی 

رییس دانشگاه آزاداسلامی در حاشیه افتتاحیه چهارمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت اختصاص بودجه کافی برای حمایت از فعالیت های پژوهشی گفت: اکثر فعالان حوزه هوش مصنوعی که مقام های خوبی در مسابقات ربوکاپ کسب کردند   به دلیل همین کمبود بودجه به کشورهای خارجی می روند که باید برای این مساله فکری شود. 
 وی در ارتباط با دستاوردهای علمی دانشگاه گفت: ما در حوزه پژوهشی دستاوردهای روشنی داریم از آن جمله مقاله های پژوهشی که دانشگاه آزاد اسلامی در مجلات داخلی و خارجی منتشر کرده تا به حال 50 درصد رشد داشته که در دانشگاههای دولتی این رشد 30 درصد بوده است و در حوزه   مسابقات علمی هم دانشگاه آزاد اسلامی مقام های برتر، جوایز و نشان های زیادی تقدیم کشور کرده است. 
 وی با اشاره به تاسیس مرکز فن آوری های نو دانشگاه آزاد اسلامی افزود: هدف از تاسیس این مرکز در درجه اول حمایت از رشته های جدید فن آوری در دانشگاه است که این حمایت شامل حمایت مادی و حمایت هیات علمی نیز می شود و در درجه دوم در زمینه پروژه های تحقیقاتی که برای تجاری کردن آن نیاز به سرمایه گذاری  است، این مرکز اقدامات  لازم را انجام می دهد.    وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ربوکاپ حرف اول را در کل کشور و منطقه  می زند و در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، واحد قزوین، جایگاه بالاتری دارد. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله در سطح جهانی امتیازها و نشانهای خوبی دریافت می کند. 
 جاسبی در خصوص این که ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی در افق سال 1404 به چه مقام و مرتبه ای می رسد، عنوان کرد: قرار است در سال 1404 در منطقه حرف اول را بزنیم و در افق بلندتر کسب جایگاه در سطح جهانی مطرح است. 
 وی در پایان در خصوص برنامه های آتی دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با سال اصلاح الگوی مصرف، تصریح کرد: خوشبختانه قبل از شروع سال بخشنامه ای در خصوص صرفه جویی در تمام زمینه ها ارائه کردیم که با پیام مقام معظم رهبری این بخشنامه جان تازه ای گرفته و هزینه ها کاهش   پیدا کرده است تا بتوانیم در مناسبات خود و نسبت های بین دریافتها و پرداختها تعادل مناسبی را برقرار کنیم. 

/ 0 نظر / 4 بازدید