ثبت‌نام بیش از 55هزار دانشجو برای بن‌کارت

ثبت‌نام بیش از 55هزار دانشجو برای بن‌کارت/ درخواستی برای افزایش اعتبار

 مسئول بن کارت الکترونیک معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به استقبال دانشجویان خبر از درخواست افزایش اعتبار را اعلام و گفت: تا به امروز بیش از 55 هزار نفر برای اخذ بن‌کارت دانشجویی ثبت‌نام کرده‌اند.

 

نیکنام حسین‌پور مسئول بن کارت الکترونیک معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این خبر که اعلام می‌شود طی امروز و فردا سقف اعتبار تعیین شده برای بن‌کارت‌های دانشجویی مخصوص نمایشگاه کتاب پر خواهد شد، اظهار داشت: دانشجویان تا 15 اردیبهشت مهلت دارند تا در سایت مربوطه ثبت‌نام کنند، اما بعید می‌دانم تا تاریخ اعلام شده اعتباری باقی ‌مانده باشد چرا که شاهد استقبال فراوان دانشجویان برای ثبت‌نام هستیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا تا به امروز آماری درباره میزان ثبت‌نام دانشجویان در سایت  www.tibf.net دارید ادامه داد: تا به امروز بیش از 55 هزار نفر برای اخذ بن‌کارت دانشجویی ثبت‌نام کرده‌اند.

مسئول بن کارت الکترونیک در معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی درباره افزایش اعتبار 20 میلیارد ریالی تعیین شده ابراز داشت: در حال رایزنی هستیم تا اگر امکان داشته باشد این مهم رخ دهد، اما تا به امروز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.

حسین‌پور درباره مشکلاتی که برای ثبت‌نام در سایت مطرح می‌شود تصریح کرد: بعضا برخی دانشجویان تماس گرفته و اعلام می‌کنند نام دانشگاه محل تحصیلشان در میان اسامی دانشگاه‌های درج شده در سایت نیست، اما قرار شد فایلی با عنوان «سایر» در سایت باز شود تا مشکل دانشجویان حل شود، زیرا برخی دانشگاه‌های غیرانتفاعی و یا دانشگاه‌های علمی کاربردی جدید تاسیس هستند که نام آنها در لیست ارائه شده از وزارت علوم وجود ندارد، اما به دلیل اینکه دانشجویان علاقه‌مندان این دانشگاه‌ها بتوانند برای گرفتن بن‌کارت ثبت‌نام کنند می‌توانند از قسمت«سایر» ورود و با شماره دانشجویی خود اقدام به ثبت‌نام کنند.

مسئول بن کارت الکترونیک در معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس درباره پر شدن سقف اعتبار اعلام شده عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنم تا اول اردیبهشت اعتبار اعلام شده تمام شود.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است؛ یارانه پرداختی برای خرید کتاب از بیست و پنحمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است، مبلغ یارانه 20 هزار تومان است و دانشجویانی که علاقمند به دریافت این کارت هستند، باید در سامانه ثبت‌نام کنند و پس از دریافت شماره رهگیری به شعب منتخب بانک صادرات ایران مراجعه کنند و با پرداخت 20 هزار تومان یک کارت خرید 40 هزار تومانی دریافت نمایند.

وی گفت: هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب داخلی است.

در سایت ثبت‌نام آمده، توزیع کارت در شعب منتخب بانک صادرات ایران از روز شنبه 2 اردیبهشت شروع می‌شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید