نخستین پیشخوان ملی عرضه کتاب ویژه دانش‌آموزان راه‌اندازی شد

 
نخستین پیشخوان ملی عرضه کتاب ویژه دانش‌آموزان راه‌اندازی شد

 تنها پیشخوان ملی عرضه کتاب و محصولات فرهنگی ویژه دانش‌آموزان با عنوان "کتاباران" در کشور راه‌اندازی شد.

 مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان وابسته به دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‌آموزان نخستین پیشخوان ملی عرضه کتاب و محصولات فرهنگی ویژه دانش‌آموزان را با عنوان "کتاباران" در کشور راه‌اندازی کرده است.

در اطلاعیه روابط عمومی و امور بین‌الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان آمده است: از آنجایی که اگر مطالب خواندنی مفید و سازنده در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد و آنها به مطالعه عادت کنند، راه و رسم زندگی را خواهند آموخت و تحت تأثیر داستان‌ها و کتاب‌های آموزنده، به رشد و تعالی خواهند رسید، لذا در پیشخوان ملی "کتاباران" ارائه، معرفی و ترویج کتب دانش آموزی در موضوعات مختلف با استفاده از نظر کارشناسان زبده در این عرصه صورت می گیرد.

از دیگر فعالیت‌های پیشخوان ملی "کتاباران" ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین آموزش مهارت­‌های لازم در این زمینه به دانش آموزان است که در این راستا، ویژه نامه­ای با عنوان "کتاب خوب را باید خورد" به صورت فصلی منتشر می شود.

برگزاری نخستین "باشگاه مطالعاتی کتابخوانان حرفه‌ای دانش‌آموز" در کشور در دو مقطع زمانی تابستان و ماه مبارک رمضان و نیز راه­اندازی فروشگاه متمرکز پیشخوان و ارائه خدمات کشوری به دانش‌آموزان، انجمن‌های اسلامی مدارس، مربیان، مبلغان، والدین و نهادهای فرهنگی تربیتی در حوزه کتاب از برنامه‌های پیشخوان ملی کتاباران است.

دانش‌آموزان علاقمند جهت دریافت مشاوره در حوزه کتاب و کتابخوانی می‌توانند از طریق تماس با سامانه تلفنی همراز به شماره 71149 -0251 و پیشخوان پیامکی به شماره 3000253355 اقدام کنند.

/ 0 نظر / 37 بازدید