داوطلبان نگران امنیت آزمون دستیاری نباشند

داوطلبان نگران امنیت آزمون دستیاری نباشند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر تمهیدات امنیتی اندیشیده شده برای آزمون دستیاری روز پنج‌شنبه، گفت: کلیه مسایل امنیتی برای برگزاری یک آزمون بسیار مطلوب و بدون حاشیه در نظر گرفته شده‌ است بنابراین داوطلبان نگران امنیت آزمون دستیاری نباشند.  مرضیه وحید دستجردی در حاشیه مراسم افتتاحیه مجتمع آموزشی پژوهشی نیایش و رونمایی ازطرح‌های تحقیقاتی تولید سوسیس غیرگوشتی و شیر فنیل کتون با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری در روز پنج‌شنبه، گفت: برای این آزمون از سال گذشته بانک سوال تشکیل شده است و اساتید از سراسر کشور برای طراحی سوالات دعوت شده‌اند. وی افزود: همچنین سه گروه از اساتید برای طراحی برخی از سوالات دعوت شده‌اند که با تلاش‌های انجام شده و مسایل امنیتی اندیشیده شده امیدواریم یک آزمون بسیار مطلوب و بدون حاشیه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارشها کارها در روند مناسبی پیش می‌رود خاطرنشان کرد: امیدواریم همانند دوره گذشته آزمونی کمی، کیفی و امنیتی برگزار شود. دستجردی با اشاره به ایجاد دانشکده طب سنتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان، شیراز، مشهد، تهران، شهید‌بهشتی و یزد، گفت: اولین گروه از دانشجویان دکترای تخصصی طب سنتی در اسفندماه سال گذشته فارغ‌التحصیل شدند و گروه بعدی در شهریورماه فارغ‌التحصیل می‌شوند. وی از تهیه برنامه آموزشی رشته‌های تغذیه سنتی ، پرستاری سنتی و تاریخ علوم پزشکی خبر داد و افزود: تصویب این رشته‌ها در مرحله تقریبا نهایی است که امیدواریم پس از تصویب در شورای گسترش وزارت بهداشت راه‌اندازی شود. وزیر بهداشت با بیان اینکه رشته‌های داروسازی سنتی و طب سنتی از برنامه‌های محوری پزشک خانواده است تصریح کرد: در حال حاضر در تهران شش مرکز هستند که خدمات خوب سنتی به مردم ارایه می‌دهند که به صورت کلینیک‌ها نیز فعالیت می‌کنند. بر اساس طرح‌های جدیدی که برای تشخیص و درمان وجود دارد در نظر داریم این مراکز را توسعه دهیم.

دستجردی در خصوص عدم استفاده از تجهیزات خارجی با توجه به شعار سال 91 ، گفت: از سال گذشته این قانون وجود داشته است که به هیچ وجه از نمونه خارجی تجهیزات و مواد اولیه که در داخل تولید می‌شوند استفاده نشود.در این راستاسعی داریم تا بازوی تربیت نیروی انسانی در منطقه باشیم.

وزیر بهداشت در خاتمه با اشاره به فعال بودن 12 شعبه بین‌المللی در عرصه علوم پزشکی، گفت: این واحدها آمادگی پذیرش دانشجوی خارجی را دارند و به آنان نیز این ماموریت داده شده است.

/ 0 نظر / 9 بازدید