قانون برنامه پنجم ظرفیت‌های مناسبی برای آموزش عالی کشور دارد

قانون برنامه پنجم ظرفیت‌های مناسبی برای آموزش عالی کشور دارد

 معاون وزیر علوم گفت: قانون برنامه پنجم توسعه دارای ظرفیت‌های مناسبی برای آموزش عالی کشور است.

 

مهدی ایرانمنش معاون وزیر علوم به قانون برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و این قانون را دارای ظرفیت‌های مناسبی برای آموزش عالی کشور توصیف کرد و در ادامه گفت: ماده 20 برنامه پنجم که مکمل ماده 49 برنامه چهارم بود،‌ اختیارات و ظرفیت‌های زیادی را در اختیار دانشگاه‌های کشور قرار داده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا ما به دستور وزیر علوم ظرفیت‌هایی را که قانون برنامه پنجم در ماده 20 در نظر گرفته است را اجرایی کردیم؛ در واقع زمانی که بخواهیم طرحی را اجرایی کنیم بایستی یک دستورالعمل داشته باشیم تا بر اساس آن عمل کنیم.

ایرانمنش با بیان اینکه ظرفیت ماده 20 را در 4 آئین‌نامه پیاده کرده‌ایم، تصریح کرد: در لبیش از یک سال 4 آئین‌نامه را که یکی از آنها تدوینی بود، تهیه کردیم و در آنها ظرفیت‌های این قانون را پیاده کردیم.

وی این آئین‌نامه را شامل آئین‌نامه استخدامی اعضای هیئت علمی، آئین‌نامه استخدامی کارکنان که در گذشته مجزا نبود، آئین‌نامه مالی و معاملاتی که در گذشته فقط مالی بود و آئین‌نامه تشکیلات دانشگاه‌ها برشمرد.

معاون وزیر علوم این 4 آئین‌نامه را ابزار بسیار مهمی برای رشد دانشگاه‌ها دانست و در همین زمینه تاکید کرد: این آئین‌نامه‌ها ابزار بسیار مهمی هستند که امروز دانشگاه‌ها در اختیار دارند؛ در واقع این 4 آئین‌نامه ابزار و الزاماتی است که در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد تا بتوانند از رشد بیشتری نسبت به گذشته برخوردار باشند.

ایرانمنش در پایان ابراز امیدواری کرد که با ابلاغ این آئین‌نامه‌ها که در سال گذشته صورت گرفته است، و اجرایی شدن آنها از سوی دانشگاه‌ها از رشد بیشتری برخوردار شویم.

/ 0 نظر / 9 بازدید