نویسنده (های) وبلاگ
آرشیو وبلاگ
آخرین خبر از تاریخ دقیق توزیع کارت ، جزئیات برگزاری وظرفیت پذیرش در کنکور سراسری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

آخرین خبر از تاریخ دقیق توزیع کارت ، جزئیات برگزاری وظرفیت پذیرش در کنکور سراسری 89 دانشگاههای دولتی

 کنکور سراسری سال 1389 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با رقابت یک میلیون و 187 هزار داوطلب طی روزهای10، 11 و 12 تیر ماه در سراسر کشور و 17 کشور دیگر برگزار می شود.
دکتر محمد حسین سرورالدین رییس سازمان سنجش در گفت وگو با ایسنا، در مورد ظرفیت پذیرش کنکور سراسری از پذیرش بیش از500 هزار نفر خبر داد و با بیان اینکه کنکور 89 همانند سال گذشته است، درباره نحوه گزینش نیز، اظهارکرد: در پذیرش کنکور، 15 درصد سوابق تحصیلی یا معدل کتبی یا نمرات دروس برای داوطلبان دیپلمه های 84 به بعد و 85 درصد نمره در نظر گرفته شده است; ولی برای مابقی داوطلبان دوره های دیگر 100 درصد نمره تاثیر دارد. 
دکتر ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش هم در گفت وگویی با ایسنا، در خصوص نحوه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون، گفت: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون از پنجم تیر ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org آغاز می شود. 
طرح بومی گزینی همانند سال 88 اجرا می شود
 وی درمورد مصوبه بومی گزینی در کنکور89، گفت: طرح بومی گزینی همانند سال 88 اجرا می شود، بر این اساس برای 13 رشته پر متقاضی 60 درصد بومی گزینی، 40 درصد آزاد و برای مابقی رشته ها 80 درصد بومی گزینی و 20 درصد آزاد اجرا می شود. بیش از یک میلیون و 454 هزار کارت ورود به جلسه توزیع می شود . 
خدایی با بیان اینکه داوطلبان گروه علوم تجربی بیشترین تعداد داوطلبان را به خود اختصاص داده اند، تصریح کرد: در گروه علوم ریاضی 320 هزار و 362 داوطلب، گروه علوم تجربی 463 هزار و 93 داوطلب، علوم انسانی 460 هزار و 830 داوطلب، گروه هنر 25 هزار و 19 داوطلب و زبان های خارجه 18 هزار و 229 داوطلب ثبت نام کرده اند. 
معاون سازمان سنجش گفت: از آنجایی که آزمون هر یک از گروه های آزمایشی به طور جداگانه برگزار می شود و باید دارای کارت جداگانه ای باشد، در کنکور امسال به یک میلیون و 454 هزار و 77 نفر کارت ورود به جلسه توزیع می شود. 

لینک      نظرات ()      

اعلام تاریخ برگزاری آزمون های پایان پودمان دوره علمی کاربردی غیرحضوری مدیریت خان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

اعلام تاریخ برگزاری آزمون های پایان پودمان دوره علمی کاربردی غیرحضوری مدیریت خانواده 


 زمان برگزاری آزمون های پایان پودمان دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی غیر حضوری مدیریت خانواده اعلام شد. 
به گزارش خبرنگارآفرینش ، بر اساس برنامه پیش بینی شده، آزمون پایان پودمان پرورش گلهای زینتی در خانه صبح 3 تیر ماه، حقوق خانواده عصر 3 تیرماه، کاربری کامپیوتر صبح 4 تیرماه، دکوراسیون و تزئینات داخلی خانه عصر 4 تیرماه، دروس عمومی صبح 10 تیرماه، مدیریت اقتصاد و برنامه ریزی در خانه عصر 10 تیرماه ، مشاوره خانواده صبح 11 تیرماه و کاربرد اصول و نگهداری لوازم خانگی عصر 11 تیر ماه برگزارمی شود. 
بر اساس این گزارش آزمون پایان پودمان آشپزی و سفره آرایی صبح 17 تیرماه ، آداب و معاشرت همسرداری عصر 17 تیرماه، روانشناسی و تعلیم و تربیت کودکان صبح 18 تیرماه و جمعیت، بهداشت و فوریتهای پزشکی عصر 18 تیرماه برگزار می شود. 
دانشجویان دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی غیر حضوری مدیریت خانواه می بایست جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به صورت اینترنتی از30 خرداد ماه به پایگاه الکترونیکیDlearning.uast.ac.ir  مراجعه نمایند. 

لینک      نظرات ()      

ارائه فرصت تایید مدارک برای داوطلبان دستیاری دندانپزشکی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

ارائه فرصت تایید مدارک برای داوطلبان دستیاری دندانپزشکی 


  مرکز سنجش آموزش پزشکی فرصت تعیین شده برای تایید مدارک ارسالی داوطلبان بیست و چهارمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 89 را اعلام کرد.
به گزارش  مهر، داوطلبان این دوره از آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 89 تا 25خردادماه جاری فرصت دارند با استفاده از کد رهگیری از وضعیت مدارک ارسالی خود مطلع شوند.
دکتر اکبر فاضل - دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی پیش از این در گفتگو با مهر با اشاره به تغییر در وضعیت سهمیه های این دوره از آزمون یادآور شده بود: دانشگاههای علوم پزشکی ظرفیت مازاد برای دستیاری دندانپزشکی اعلام نکرده اند از این رو در این دوره از آزمون امکان پذیرش در سهمیه های استعداد درخشان و نیروهای مسلح وجود ندارد.
به گزارش مهر، بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته های دندانپزشکی روز 14 مردادماه 89 در 10 دانشگاه علوم پزشکی و 9 رشته تخصصی برگزار می شود و تاکنون بیش از یک هزار و 900 نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند.

لینک      نظرات ()      

سال تحصیلی دانشگاهها امسال زودتر آغاز می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

معاون آموزشی وزیرعلوم گفت :
سال تحصیلی دانشگاهها امسال زودتر آغاز می شود 


 معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از طرح این وزارتخانه  مبنی بر برنامه شروع زودهنگام ترم های تحصیلی دانشگاه ها خبر داد و گفت: با این اقدام کلاس های میان ترم به صورت کامل برگزار و مطالب ارائه خواهد شد. 
دکتر حسین نادری  منش در گفت وگو با ایسنا، درمورد زمان برگزاری ترم های دانشگاهی با توجه به تعطیلات مختلف و همچنین بحث بازنگری تقویم آموزشی دانشگاه ها ، اظهارکرد: با توجه به وجود سال قمری و شمسی و چرخش یکی از آنها و برگزاری تعطیلات خاصی برای اعیاد، عزاداری ها و تعطیلات عمده در عید نوروز، اساتید برای ارائه دروس در ترم های دوم دچار مشکل جدی می شوند که در این زمینه ایجاد کارآیی کافی و یکسان از ساعات حضور دانشجو در کلاس در دو ترم تحصیلی از مباحث جدی ما به شمار می آید. 
معاون وزیرعلوم افزود: در این راستا بحث های متعددی چون سه ترمه و فصلی کردن نیز مطرح بوده است، اما مهم تر از همه این است که ترم اول زودتر از مهرماه شروع شود تا شروع ترم دوم با فاصله از عید نوروز باشد. 
وی ادامه داد: در این صورت، هم کلاس های میان ترم برگزارشده و مطالب ارائه می شود و هم دانشجویان از برگزاری کلاسهای جبرانی در انتهای ترم ها گله مند نخواهند بود.
وی با بیان اینکه عملا به علت نبود امکانات و حجم مسافرت ها، از قبل از عید نوروز تا 20 فروردین ماه تعطیلات ایرانی ها ادامه پیدا می کند، تصریح کرد: امیدواریم بحث تعطیلات تغییر پیدا کند و توزیع تعطیلات بیش از 10 روز به طول نیانجامد، در این میان با توجه به تعطیلات طولانی مدت، احتمال دارد ترم اول و دوم را زودتر شروع کنیم. 
نادری منش با اشاره به سال "همت مضاعف، کارمضاعف"، گفت: در این سال باید بسیار جدی تر به این مسائل فکر کنیم و باید توجه داشت که بحث کوتاه شدن تعطیلات تابستانی و عید فراتر از توان ستاد وزارت علوم است و مسئله ای فرهنگی به شمار می رود و مجموعه کشور باید در این زمینه همراهی و حمایت کنند. 
 

لینک      نظرات ()      

آخرین وضعیت اعتبار مدرک دانشگاههای پزشکی خارج کشور بررسی شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

آخرین وضعیت اعتبار مدرک دانشگاههای پزشکی خارج کشور بررسی شد 


مرکز خدمات آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین تغییرات ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاههای خارج از کشور برای گروه علوم پزشکی را جهت اعتبار مدارک این دانشگاهها اعلام کرد در این ارزشیابی 3 دانشگاه جدید مورد تایید قرار گرفتند.
به گزارش مهر، با توجه به تغییرات به عمل آمده دانشگاه تراکیا  University Trakya  از کشور ترکیه، دانشگاه جیواسکیلا  Jyvaskyla of University  از کشور فنلاند، دانشگاه گرونینگن  University Groningen  از کشور هلند و آکادمی پزشکی مسکو سچینوا تنها در رشته داروسازی به صورت مشروط مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته اند.
وزارت بهداشت در بررسی های خود دانشگاههای 42 کشور جهان را مورد بررسی قرار داده است که از این میان اعتبار مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه بلگراد و دانشگاههای کشورهای اسلواکی، مجارستان، لهستان، بلاروس، روسیه و چک به صورت مشروط تایید می شود.
همچنین دانشگاههای کشور اوکراین، ارمنستان و فیلیپن (به جز دو دانشگاه  UP  و سنت توماس) برای گروه پزشکی از ابتدای سال 2010 غیرمعتبر اعلام شده اند.
بر اساس اعلام مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی دانشگاههای معتبر اعلام شده طبق ضوابط مصوب در شورایعالی ارزشیابی و پس از طرح در کمیسیونهای مربوطه انجام می شود.
بر اساس ضوابط ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاههایی که به صورت معتبر مشروط اعلام شده اند نیز شامل شرکت و قبولی در امتحان جامع علوم پایه برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، برای دانشجویان رشته پزشکی قبولی در امتحان پره انترنی و گذراندن دوره انترنی در کشور و برای دانشجویان رشته های دندانپزشکی و داروسازی شرکت در امتحان جایابی و تکمیل دوره است.
بر اساس شرایط اختصاصی انتقال در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری عمومی، میانگین نمرات امتحان کتبی پایان دوره متوسطه نظام قدیم یا میانگین کل پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متقاضی نباید برای انتقال به دوره های کاردانی از 12 و دوره های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته کمتر از 14 باشد.
همچنین مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دوره دستیاری خارج از کشور به یکی از دانشگاههای داخل کشور را به این گونه اعلام کرده است که دارا بودن مدرک دکترای عمومی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گذراندن حداقل نیمی از دوره دستیاری در خارج از کشور در یکی از دانشگاههای مورد تایید که انتقال در دوره دستیاری از آن دانشگاه توسط شورایعالی ارزشیابی مدارک از جمله این شرایط است.
شرکت در امتحان دستیاری داخل کشور و کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد در همان رشته و همان سال در آن دانشگاه و تعیین سطح دستیاری پس از امتحانات علمی و عملی از دیگر شرایط انتقال است.

لینک      نظرات ()      

ثبت نام داوطلبان آزمون کاردانی پیوسته سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

ثبت نام داوطلبان آزمون کاردانی پیوسته سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد  

ثبت نام داوطلبان آزمون کاردانی پیوسته سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد. 
به گزارش خبرنگار آفرینش ، ثبت نام داوطلبان آزمون کاردانی پیوسته این دانشگاه از ساعت 8 بامداد امروز دوشنبه 24 خرداد 89 از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی

www.azmoon.org  آغاز می شود. 
بنابراین گزارش، تنها دارندگان مدرک دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه ای یا کار و دانش نظام جدید متوسطه یا دارندگان دیپلم کامل هنرستان نظام قدیم متوسطه می توانند در رشته متجانس با رشته فارغ التحصیلی خود در این آزمون ثبت نام کنند.   مهلت ثبت نام آزمون یاد شده تا ساعت 24 روز پنجشنبه مورخ سوم تیر 89 ادامه یافته و داوطلبان طی این مدت می توانند با مراجعه به دفاتر پستی در سراسر کشور و تهیه دفترچه راهنما و کارت اعتباری نسبت به ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی مذکور اقدام کنند. 
به گزارش ایسنا، آزمون دوره کاردانی پیوسته سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی در یک نوبت صبح برای تمام رشته  ها در روز جمعه 8 مرداد ماه سال 1389 برگزار خواهد شد. 

لینک      نظرات ()      

شرایط آزمون شفاهی دستیاری داروسازی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

 شرایط آزمون شفاهی دستیاری داروسازی اعلام شد  

 شرایط آزمون شفاهی بیست و دومین دوره آزمون  D.Ph  داروسازی برای پذیرفته شدگان مرحله اول این آزمون اعلام شد.
به گزارش  مهر، پذیرفته شدگان مرحله اول بیست و دومین دوره آزمون دکتری تخصصی داروسازی موظف هستند تصویر مستندات مربوط به هرگونه سابقه آموزشی، پژوهشی، مقاله، پایان نامه و غیره را که می تواند در نمره مرحله دوم آزمون تاثیر داشته باشد، در روز مصاحبه به همراه داشته باشند.  با توجه به اینکه مدارک ارائه شده قابل استرداد نیست، بنابراین متقاضیان تنها باید تصویر مدارک را تحویل داده و اصل آنها را نزد خود نگه دارند تحویل مدارک به صورت CD ، فلش و غیره امکان پذیر نیست و مدارک باید به صورت کاغذی ارائه شود.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، پس از انجام مصاحبه شفاهی ، هیچگونه مدرکی پذیرفته نخواهد شد.
به گزارش مهر، آزمون شفاهی بیست و دومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی رشته های داروسازی 8 صبح روز 26 خرداد در محل مرکز سنجش آموزش پزشکی واقع در ساختمان نصر 5 وزارت بهداشت در شهرک غرب برگزار می شود.
آزمون کتبی دکتری تخصصی داروسازی 6 خرداد با رقابت 620 داوطلب در دانشگاه علوم پزشکی ایران و در رشته های فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی، بیوتکنولوژی دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، اقتصاد و مدیریت دارو، کنترل دارو، داروسازی هسته ای، نانوفناوری دارویی و زیست مواد دارویی برگزار شد.  

لینک      نظرات ()      

تسهیلات ویژه استعدادهای درخشان با آزمون ورودی و بدون آزمون اعلا م شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

تسهیلات ویژه استعدادهای درخشان با آزمون ورودی و بدون آزمون اعلا م شد  

رییس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت با اعلام شرایط ورود داوطلبان استعداد درخشان به دوره کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی، گفت: داوطلبان دارای معدل 17و بالاتر در مقطع کارشناسی مشمول تسهیلات استعداد درخشان هستند و دوره های شبانه نیز مانند روزانه می توانند از این سهمیه در صورت احراز شرایط لازم استفاده کنند. 
دکتر نادر ممتازمنش در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به داوطلبان متقاضی استفاده از آیین نامه تسهیلات ویژه استعدادهای درخشان با آزمون ورودی و بدون آزمون، اظهارکرد: با توجه به اینکه ملاک سنجش در سهمیه استعدادهای درخشان با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی، براساس اعلام نهایی دانشگاه است، متقاضیان باید در مهلت 15 تیر تا 25 مرداد ماه به دانشگاه مراجعه کنند. 
وی افزود: کسانی که متقاضی استفاده از آیین نامه با آزمون هستند و در آزمون ثبت نام کرده اند هر چند به هنگام ثبت نام،قسمت متقاضی سهمیه را انتخاب نکرده باشند، می توانند از این سهمیه استفاده کنند.   رییس مرکز توسعه وزارت بهداشت با بیان اینکه کسانی که فقط متقاضی استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون هستند لزومی ندارد که در آزمون شرکت کنند، تصریح کرد: کسانی که متقاضی استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون ورودی هستند ولی ثبت نام اولیه را انجام نداده اند، می توانند به دانشگاه مراجعه و در زمان تعیین شده ثبت نام خود را انجام دهند.   ممتازمنش در خاتمه گفت: کسانی که متقاضی استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون هستند، می توانند با شرایط عادی مانند سایر داوطلبان در آزمون شرکت کنند.

لینک      نظرات ()      

مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

 مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی می شود 


 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی مرکز رشد تجهیزات پزشکی این دانشگاه خبر داد و گفت: این مرکز رشد به منظور حمایت از پژوهشگران فعالیت خود را آغاز می کند.
به گزارش مهر، دکتر سید علی ابطحی با حضور در دانشکده علوم توانبخشی در دیدار با مدیران این دانشکده افزود: مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران به منظور حمایت از پژوهشگران، دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه در طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی فعالیت خود را آغاز می کند.سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران از اختصاص 200 میلیون تومان اعتبار برای تجهیزات جدید دانشکده توانبخشی خبر داد و گفت: این اعتبار به منظور توسعه هر چه بیشتر رشته های این دانشکده و فضای آموزشی آن تخصیص می یابد.
وی افزود: مقرر شده است برای هر ترم تحصیلی مبلغ 25 میلیون تومان به منظور تامین حقوق اعضای هیئت علمی حق التدریسی تمام وقت دانشکده علوم توانبخشی و مبالغی برای بازسازی و نوسازی ساختمان دانشکده تخصیص یابد.
در این دیدار همچنین دکتر محمد صادق قاسمی - رئیس دانشکده علوم توانبخشی یادآور شد: هم اکنون 700 دانشجوی کارشناسی، 140 دانشجوی کارشناسی ارشد و 35 دانشجوی دکتری مشغول تحصیل هستند.
 وی اضافه کرد: دانشجویان در 5 رشته گفتار درمانی، شنوایی سنجی، کاردرمانی، فیزیوتراپی و ارتوپدی فنی تحصیل کرده و در آینده نزدیک دانشکده علوم توانبخشی به عنوان قطب توانبخشی کشور به تربیت نیروی انسانی خواهد پرداخت.
دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران قدمتی 50 ساله دارد و 35 سال در عرصه آموزش، درمان و تربیت نیروی انسانی در حوزه توانبخشی مشغول به کار است.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادیشهر نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢۳

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادیشهر


دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هادیشهر به عنوان اولین و بزرگترین مرکز آموزش عالی شهرستان جلفا در پنجم اردیبهشت ماه سال 1380 با عنایات خداوند منان و تلاش و همت اهالی فرهنگ دوست شهرستان تاسیس و از مهرماه سال 1382 با پذیرش 60 نفر دانشجو در رشته حسابداری به صورت رسمی فعالیت خود را در ساختمان استیجاری آموزش و پرورش شروع کرد و هم اکنون با لطف و عنایت خداوند متعال و تلاش مسئولان دانشگاه از مردادماه سال 1386 رتبه دانشگاه از درجه مرکز به واحد ارتقا» یافت و درحال حاضر بیش از 1000 نفر در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل بوده و ساختمان آموزشی به متراژ 3410 مترمربع در دست احداث می باشد.

لینک      نظرات ()      

زمان و تعداد سئوالات هر رشته در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی انتشار یافت نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢٠

با اعلام تاریخ توزیع کارت و برگزاری ;

زمان و تعداد سئوالات هر رشته در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی انتشار یافت  

 مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت جزئیات آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در سال 89 را اعلام کرد که بر این اساس کارت آزمون از روز شنبه 22 خرداد به صورت اینترنتی قابل دسترسی برای داوطلبان است.
به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در 16 رشته در نوبت صبح پنجشنبه 27 خرداد، در 16 رشته در نوبت عصر پنجشنبه 27 خرداد و در 19 رشته در نوبت صبح جمعه 28 خرداد در 51 رشته و 24 شهر برگزار می شود. آزمون کلیه رشته ها به مدت 160 دقیقه برگزار و آزمون نوبت صبح در ساعت 9 صبح و آزمون نوبت عصر در ساعت 15 آغاز می شود.
داوطلبان باید در زمان دریافت کارت به صورت اینترنتی نسبت به انتخاب محل تحصیل خود نیز براساس جدول ظرفیت پذیرش اقدام کنند. مهلت انتخاب محل تحصیل به صورت اینترنتی و در روزهای 22 تا 28 خردادماه جاری است.
توزیع کارت ورود به جلسه به صورت اینترنتی در روزهای 22 تا 28 خرداد ماه
 کارت آزمون و برگه راهنما فقط به صورت اینترنتی صادر می شود و از طریق دانشگاهها توزیع نخواهد شد. داوطلبان می توانند کارت ورود به جلسه را به صورت اینترنتی در روزهای 22 تا 28 خرداد ماه جاری دریافت کنند. دسترسی به کارت به جلسه با وارد کردن کد رهگیری و یا کد ملی داوطلب امکان پذیر است و داوطلب باید از کارت پرینت گرفته و در جلسه آزمون همراه خود داشته باشد.
داوطلبان در زمان ورود به جلسه آزمون باید یک قطعه عکس به همراه اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه را همراه داشته باشند. همچنین داوطلب پس از اقدام به انتخاب محل تحصیل باید نسبت به پرینت کارت خود اقدام کند.
با توجه به اینکه اطلاعات شخصی توسط خود داوطلبان درج و تایپ شده داوطلب باید در صورت وجود هرگونه اشکال فقط در روز آزمون با خودکار قرمز مورد مربوطه را روی کپی کارت تصحیح کرده و قبل از آزمون به مسئول حوزه امتحانی تحویل دهند . پس از آزمون به هیچ موردی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 رشته های مجاز به استفاده از ماشین حساب
 فقط داوطلبان رشته فیزیک پزشکی و بهداشت حرفه ای مجاز به استفاده از ماشین حساب با یکی از مدلهای اعلام شده است. کلیه داوطلبان این رشته ملزم به ثبت مشخصات ماشین حساب مورد استفاده خود در جلسه آزمون هستند. مدلهای مورد استفاده در کمیته تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت مغایرت با مشخصات اعلام شده،  فرد خاطی با عنوان متخلف محسوب شده و طبق قوانین هئیت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها برخورد خواهد شد.
کسانی که در زمان مقرر مدارک خود را ارسال نکرده اند مجاز به دریافت کارت ورود به جلسه نبوده و این افراد حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت. داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه شاهد و دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله باید قبل از انتخاب این دانشگاهها به آدرس پایگاه اطلاع رسانی دانشگاههای مذکور مراجعه کرده و پس از اطلاع از شرایط آن نسبت به انتخاب خود اقدام کنند.
 اعلام شرایط شعب بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی در رشته های کارشناسی ارشد
 داوطلبانی که متقاضی ادامه تحصیل در شعب بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی هستند نیز باید جهت کسب اطلاعات لازم از شرایط و ضوابط شعب به آدرس پایگاه الکترونیکی این دانشگاهها مراجعه کنند. داوطلبان این شعب در صورت پذیرش و سپس انصراف یا عدم مراجعه جهت ثبت نام در دانشگاه، حق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 -90  وزارت بهداشت را نخواهند داشت.
رشته های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی  تابع قوانین ومقررات دانشگاه مربوطه است. در رشته هایی که دانشجو به صورت مشترک بین دو دانشگاه پذیرش می شود، فرد پذیرفته شده دانشجوی دانشگاه مبدا (اول) خواهد بود، ضمنا دانشجو باید آمادگی داشته باشد تا تمام یا قسمتی از دوره آموزشی یا پژوهشی خود را در هر محل که براساس تفاهم نامه بین دانشگاهها تعیین می شود، بگذراند.
 زمان و تعداد سئوالات هر رشته
 مدت زمان پاسخگویی برای کلیه رشته ها 160 دقیقه است و 48 رشته دارای 160 سئوال و رشته های آمارزیستی 110 سئوال، فیزیک پزشکی 140 سئوال و مهندسی پزشکی 130 سئوال هستند. سئوالات آزمون به صورت تستی چهارجوابی بوده و به هر پاسخ غلط یک سوم نمره منفی تعلق می گیرد.
 اعلام تخلفات و محرومیت های متخلفان
داوطلبان باید از آوردن هرگونه جزوه، کتاب، تلفن همراه، هرگونه وسیله الکترونیکی و مخابراتی (از قبیل پیجر، mp4   ،   mp3  ، بی سیم و ....) حتی به صورت خاموش، کیف و وسایل اضافی دیگر به جلسه آزمون جدا خودداری کنند. در صورت مشاهده با خاطی مطابق مقررات موجود برخورد خواهد شد.
درصورت حضور فرد دیگری به جای داوطلب اصلی در جلسه آزمون، فرد جایگزین به مراجعه قضایی تحویل شده و شخص داوطلب مطابق مقررات با محرومیتهای شدیدی مواجه خواهد شد.
بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات در آزمونها مصوب سال 84 استفاده از هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه دار موجب محرومیت از گزینش علمی در آزمون همال سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد می شود.
انجام هرگونه عملی که منجر به ایجاد بی نظمی در حوزه برگزاری آزمون شود، تخلف محسوب و با خاطی بشدت برخورد خواهد شد .
 زمان اعلام کلید و نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی
 به گزارش مهر، دفترچه سئوالات پس از پایان آزمون در اختیار داوطلب قرار می گیرد و کلید اولیه سئوالات کلیه رشته ها از ساعت 18 روز دوم تیرماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار داده می شود و داوطلب در صورت اعتراض به کلید می تواند اعتراض خود را تا پایان ساعت 14روز یکشنبه 6 تیرماه بر اساس فرم اعتراض اعلام شده در همین سایت، تنها به صورت اینترنتی ارسال کند.
کلید نهایی از ساعت 18 عصر روز 22 تیرماه اعلام می شود و اسامی نهایی پذیرفته شدگان کلیه رشته ها در نیمه شهریورماه اعلام خواهد شد.
به گزارش مهر، 49 هزار و 996 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی شرکت کرده اند که 36 هزار و 125 داوطلب زن و 13 هزار و 871 داوطلب مرد در این دوره در 51 رشته به رقابت می پردازند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع دفترچه و ظرفیت پذیرش در آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢٠

تاریخ توزیع دفترچه و ظرفیت پذیرش در آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای اعلام شد

 معاون فنی وآماری سازمان سنجش آموزش کشور از توزیع دفترچه های ثبت نام در آزمون ورودی آموزشکده های فنی و حرفه ای تا پایان خرداد ماه خبر داد. 
ابراهیم خدایی افزود : در حال حاضر دفترچه های ثبت نام در آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای آماده شده و این دفترچه تا پایان خرداد ماه توزیع و ثبت نام از متقاضیان آغاز می شود.  وی ادامه داد: با توجه به مطرح شدن مسائلی توسط وزارت آموزش و پرورش زمان ثبت نام در آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای در کشور دچار وقفه شد اما با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی این سو» تفاهم برطرف شده و کار ثبت نام تا پایان خرداد ماه در کشور آغاز خواهد شد.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: در سال جاری بیش از 600 هزار نفر متقاضی شرکت در آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای کشور هستند. بر این اساس حدود 35 هزار نفر امسال در دوره های روزانه آموزشکده های فنی و حرفه ای پذیرفته خواهند شد، البته سعی بر این است که با ظرفیت سازی در موسسات غیرانتفاعی میزان ظرفیت این رشته ها را افزایش دهیم.   خدایی در خاتمه با اشاره به چگونگی ثبت نام  و زمان برگزاری آزمون ، گفت: اطلاعیه شرایط ، زمان ثبت نام، نحوه پذیرش و زمان برگزاری آزمون طی اطلاعیه ای در اواخر خرداد ماه منتشر خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

شرایط داوطلبان استعداد درخشان در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢٠

شرایط داوطلبان استعداد درخشان در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد 


به گزارش مهر، ملاک سنجش در سهیمه استعدادهای درخشان با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی براساس اعلام نهایی دانشگاه خواهد بود و متقاضیان باید در مهلت زمان 15 تیر تا 25 مرداد به دانشگاه خود مراجعه کرده و برای اطلاع از شرایط شرکت یا عدم شرکت در آزمون به برگه راهنمای آزمون مراجعه کنند.
براساس آخرین مصوبات معدل مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد جهت استفاده از تسهیلات استعداد درخشان با آزمون ورودی 17 و 17 به بالا است و دوره های شبانه نیز مانند روزانه می توانند از این سهمیه در صورت احراز شرایط لازم استفاده کنند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ رسیدگی به اعتراضات آزمون های فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢٠

با انتشار کلید اولیه سوالات ;
تاریخ  رسیدگی به اعتراضات آزمون های فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد 

 به گزارش ایسنا، کلید اولیه سوالات آزمون فراگیر مقاطع کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد از ساعت 18 دیروز بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  org.sanjesh.www  قرار گرفت .
داوطلبان می توانند تا روز سه شنبه 24 خرداد ماه از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی سازمان سنجش هرگونه اظهار نظری را نسبت به کلیدها اعلام کنند و پس از رسیدگی به اعتراضات، نتایج در اختیار کمیته های تخصصی برای بررسی قرار می گیرد. 
گفتنی است، آزمون دوره های کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد و کارشناسی دانشگاه پیام نور در صبح و بعدازظهر روز جمعه 31 اردیبهشت برگزار شد. 
 

لینک      نظرات ()      

تاریخ امتحانات پایان ترم دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢٠

تاریخ امتحانات پایان ترم دانشگاه جامع علمی کاربردی  اعلام شد 


امتحانات پایان ترم نیمسال دوم سال تحصیلی 89-88  دانشگاه جامع علمی کاربردی از اول تیرماه آغاز می شود. 
به گزارش ایسنا، کلاس های نیمسال دوم سال تحصیلی 89-88 این دانشگاه 27 خرداد ماه پایان می یابد و امتحانات دانشجویان از سه شنبه اول تیرماه آغاز و تا 15 تیرماه ادامه خواهد داشت. 
بر اساس این گزارش، ثبت نام وانتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی 90-89 دانشگاه جامع علمی کاربردی از 28 الی 31 شهریور ماه انجام می شود و شروع کلاس ها از اول مهراست.   گفتنی است، ثبت نام های تاخیری 4 و 5 مهر و زمان حذف و اضافه نیز 14 و 15 مهر ماه خواهد بود.

لینک      نظرات ()      

موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی کار نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

 موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی کار


موسسه آموزش عالی کار یک موسسه غیردولتی غیرانتفاعی است که کلیه قوانین و مقررات آن مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. دست اندرکاران جامعه کارگری طبق مجوز رسمی شورای گسترش آموزش عالی در سال 1374 به منظور تربیت و پرورش نیروهای خلاق و ماهر، ایجاد پل ارتباطی میان دانشگاه و صنعت و ارتقای سطح فرهنگ و دانش جامعه موسسه آموزش عالی کار را تاسیس نمودند.
موسسه آموزش عالی کار با سه واحد آموزشی در استان های زنجان (شهر خرمدره)، قزوین (شهر صنعتی البرز)، رفسنجان می کوشد تا با فرآهم کردن امکانات آموزشی مناسب ازقبیل لابراتوار زبان با برنامه ها و تجهیزات پبشرفته سمعی و بصری، سایت های کامپیوتر و ایجاد دوره های آموزشی، راه اندازی کارگاه های مختلف اتومکانیک، تراشکاری، جوشکاری و برق برای انجام واحدهای عملی و برنامه بازدید علمی از کارخانه های مختلف، گام های موثری جهت ارتقا» امور آموزشی و پژوهشی دانشجویان تا سطح مطلوب بردارد.

لینک      نظرات ()      

آخرین خبر از جزئیات تسهیلات وزارت علوم برای نقل وانتقال پذیرفته شدگان کنکور 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

  آخرین خبر از جزئیات تسهیلات وزارت علوم برای نقل وانتقال پذیرفته شدگان کنکور 89

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات تسهیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای انتقال دانشجویان به دانشگاه محل زندگی خود و انتقال دانشجویان تهرانی به شهرستانها را تشریح کرد و گفت: انتقال از تهران به شهرستانها حتی با تغییر رشته می تواند همراه باشد.
محمد حسین سرورالدین در گفتگو با مهر با تشریح جدیدترین تسهیلات برای نقل و انتقال پذیرفته شدگان کنکور از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر افزود: وزارت علوم از یک سو با هدف افزایش تسهیلات دانشجویی برای کمک به تحصیل دانشجویان در کنار خانواده آئین نامه نقل و انتقال را بازنگری کرده و از سوی دیگر تسهیلات ویژه ای را برای متقاضیان انتقال از تهران به شهرستان در نظر گرفته است.
وی با اشاره به بازنگری آئین نامه نقل و انتقال اظهار داشت: بر اساس تغییراتی که در آئین نامه جدید اعمال شده وزارت علوم تلاش می کند تا جایی که امکان دارد تسهیلات را فراهم کند تا پذیرفته شدگان کنکور به دانشگاه محل زندگی خود منتقل شوند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هدف از این تسهیلات این است که دانشجویان در کنار خانواده ها باشند و مشکلاتی از قبیل خوابگاه کمتر به وجود آید.
وی همچنین افزود: این تسهیلات پذیرفته شدگان کنکور 89 و دانشجویان ترمهای بالاتر را نیز شامل می شود.

تسهیلات انتقال دانشجویان تهرانی به شهرستان با امکان تغییر رشته
 سرورالدین با اشاره به تسهیلات انتقال دانشجویان و پذیرفته شدگان کنکور از تهران به شهرستانها به مهر گفت: این انتقال حتما انجام می شود. انتقال برای دانشجویان تهرانی به طور ویژه صورت می گیرد به طوری که حتی اگر رشته ای که می خواهد در آن شهر نباشد تسهیلاتی برای تغییر رشته وی در نظر گرفته می شود.  وی درباره جزئیات بیشتر این طرح گفت :البته این تسهیلات تنها برای دانشجویانی است که بخواهند به همراه خانواده به شهرستان مهاجرت کنند.  رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: در این صورت برای شهرهای کلان متقاضی انتقال باید 85 درصد نمره آخرین فرد قبول شده در آن رشته محل و برای شهرستانها 75 درصد نمره قبولی را کسب کرده باشد.

لینک      نظرات ()      

شرط حذف ظرفیت در رشته های دانشگاهی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی :

شرط حذف ظرفیت در رشته های دانشگاهی اعلام شد  

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با توضیح شرط حذف ظرفیت در برخی رشته ها از سوی دانشگاهها گفت: دانشگاهها تنها در صورتی می توانند ظرفیت رشته ای را صفر کنند و یا کاهش دهند که سر جمع ظرفیت کاهش پیدا نکند.
دکتر رجبعلی برزویی در گفتگو با مهر افزود: دانشگاهها این اختیار را دارند که در ظرفیتهای پذیرش دانشجو که سالانه اعلام می کنند ظرفیت پذیرش خود را در رشته های مختلف کم یا زیاد و حتی در برخی مواقع حسب ضرورت، ظرفیت رشته ای را صفر کنند.
وی اظهار داشت: اما در صورت کاهش ظرفیت در برخی رشته ها، سر جمع ظرفیت پذیرش دانشگاه بویژه در دوره کارشناسی ارشد نسبت به سنوات گذشته نباید کاهش داشته باشد.  مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: بر اساس قوانین موجود باید سالانه درصدی افزایش ظرفیت در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها را شاهد باشیم.  وی اظهار داشت: حسب نظر وزیر علوم، در حال حاضر به دانشگاههای دولتی توصیه می شود که ظرفیت رشته های کارشناسی و بویژه رشته های غیر اولویت دار را کاهش و ظرفیت دوره های تحصیلات تکمیلی اولویت دار و مورد نیاز کشور را افزایش دهند.

لینک      نظرات ()      

چگونگی نقل و انتقال و میهمان شدن دانشجویان دستیاری اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

چگونگی نقل و انتقال و میهمان شدن دانشجویان دستیاری اعلام شد  

مدیر امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه معارف اسلامی از تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد معارف سال 89 تا روز پنجشنبه 20 خردادماه خبر داد.
علی احمد عاشوری در گفتگو با مهر، افزود: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد معارف اسلامی بصورت اینترنتی و پستی می توانند تا پایان روز 20 خرداد ماه اقدام به ثبت نام کنند.
مدیر امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه معارف اسلامی اضافه کرد: آزمون کارشناسی ارشد معارف اسلامی صبح روز جمعه دوم مهرماه سال جاری در دانشگاه معارف اسلامی قم برگزار می شود.
وی با اشاره به ایجاد ظرفیت در آزمون کارشناسی ارشد سال 89 گفت: در آزمون کارشناسی ارشد امسال بین 12 تا 15 نفر برای هر گرایش ظرفیت ایجاد شده است و در حال حاضر 300 نفر ثبت نام کرده اند که تا پایان مهلت ثبت نام این تعداد افزوده می شود.
عاشوری اضافه کرد: امسال نیز ثبت نام از متقاضیان پسر و دختر انجام شده اما به دلیل اینکه در سطح دو حوزه و پایه ده کتبی دانشجوی دختر پذیرش نمی شود، در این دو سطح تنها دانشجویان پسر پذیرفته می شوند اما با رایزنی هایی که انجام شده در نظر داریم پذیرش دانشجویان دختر در سطح دو حوزه را نیز در صورت تصویب در سال آینده در دستور کار دانشگاه قرار دهیم.

لینک      نظرات ()      

آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد حوزه های علمیه خواهران ازامروز نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد حوزه های علمیه خواهران ازامروز  

مدیر پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران اعلام کرد: کارت ورود به مرحله تخصصی مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) حوزه های علمیه خواهران از امروز توزیع می شود.
حجت الاسلام محدث در گفتگو با  مهر، با اعلام این خبر گفت: مرحله عمومی آزمون رشته های تخصصی (سطح 3) حوزه های علمیه خواهران 3 اردیبهشت ماه به صورت متمرکز در 24 حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزارشد که  پذیرفته شدگان در آزمون عمومی، می توانند در آزمون تخصصی سطح 3 (کارشناسی ارشد) حوزه های علمیه خواهران شرکت کنند.
وی افزود: کارت ورود به آزمون تخصصی سطح 3 ( کارشناسی ارشد) حوزه های علمیه خواهران از امروز 18 خرداد از طریق سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران  ir.whc.www   توزیع می شود و داوطلبان برای دریافت کارت می توانند پس از ورود به سایت مرکز، به سامانه پیگیری ثبت نام مراجعه و با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری و یا کد ملی و شماره شناسنامه، نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند. فرصت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نیز تا پایان ساعت اداری روز پنجشنبه 20 خرداد تعیین شده است.
مدیر پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران افزود: اعلام نتیجه آزمون 20 تیر ماه خواهد بود و پذیرفته شدگان به مصاحبه علمی دعوت می شوند آزمون کارشناسی ارشد ( رشته های تخصصی) حوزه های علمیه خواهران امسال برای اولین بار در دو مرحله عمومی وتخصصی برگزار شد و در مرحله عمومی آن بیش از 5 هزار نفرشرکت کردند که از این تعداد بیش از 2 هزار نفر به آزمون تخصصی راه یافته اند.
وی گفت: آزمون تخصصی سطح 3 ( کارشناسی ارشد) حوزه های علمیه خواهران جمعه 21 خردادماه و در پنج رشته فقه واصول، تفسیر وعلوم قرآن، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی وتاریخ برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

رشته علوم ارتباطات اجتماعی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

رشته علوم ارتباطات اجتماعی

موضوع این رشته تحصیلی:
انسان قرن بیست و یکم با بشر اولیه تفاوت بسیار دارد و باید برای برقراری ارتباط با او، بخصوص ارتباطی با نفوذ و پایدار که با حرفها و تجربه های تازه و ناگفته همراه باشد، به هنر و دانش پیچیده علوم ارتباطات اجتماعی مجهز بود. این علم امروزه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر دنیا تدریس می شود و در کشور ما نیز با دو گرایش روزنامه نگاری و روابط عمومی، یکی از رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی است.

گرایش روزنامه نگاری:
گرایش روزنامه نگاری نهال تنومندی است که از چشمه های هنر و ادبیات، فرهنگ و فلسفه، سیاست و اقتصاد، صنعت و تکنولوژی، سیراب می شود برای همین دانشجوی این رشته دروس تئوری و نظری مانند مبانی جمعیت شناسی، مبانی روانشناسی، مبانی فلسفه، مبانی علم اقتصاد، نظریه های ارتباطات اجتماعی و اندیشه های سیاسی در قرن بیستم را مطالعه می کند همچنین دروسی را که هم جنبه عملی و هم جنبه تئوری دارند مثل اصول و تکنیک های تهیه خبر، مصاحبه، گزارش، روش تحقیق، عکاسی خبری، صفحه آرایی و ویراستاری را آموزش می بیند.

درس های این رشته در طول تحصیل:
دروس مشترک بین گرایشهای علوم ارتباطات:
مبانی جامعه شناسی، مبانی جمعیت شناسی، مبانی روانشناسی   -   مفاهیم اساسی، مبانی فلسفه، تاریخ و تفکر اجتماعی در اسلام، مبانی تاریخ اجتماعی ایران، آمار مقدماتی، آمار در علوم اجتماعی، زبان تخصصی، اصول علم اقتصاد، روانشناسی اجتماعی، اصول علم سیاست، کلیات حقوق، حقوق اساسی، روش تحقیق نظری، روش تحقیق عملی، نظریه های جامعه شناسی، اصول سازمان و مدیریت، سمینار مسائل سیاسی و استراتژی معاصر، اندیشه های سیاسی در قرن بیستم، مبانی ارتباطات جمعی، ارتباطات بین المللی، ارتباطات سیاسی، ارتباطات انسانی، روشهای بررسی و تحلیل پیامهای ارتباطی، ارتباطات تصویری، نظریه های ارتباطات اجتماعی، گرافیک و صفحه آرایی در مطبوعات، فتوژورنالیسم ( عکاسی خبری)، تکنولوژی چاپ و نشر، تجزیه و تحلیل برنامه های رادیو و تلویزیون، افکار عمومی و وسایل ارتباط جمعی، ارتباطات در جهان سوم، حقوق ارتباط جمعی، شیوه نگارش فارسی در مطبوعات.
دروس تخصصی گرایش روزنامه نگاری:
اصول روزنامه نگاری، روزنامه نگاری عملی، ویراستاری و مدیریت اخبار، روزنامه نگاری تخصصی، تاریخ روزنامه نگاری، نقد، تفسیر و مقاله در مطبوعات.

گرایش روابط عمومی:
کارشناس خوب روابط عمومی بر خلاف ذهنیت عامه مردم سعی در پنهان ساختن اخبار بد ندارد همچنین وظیفه اش در بسط اطلاعاتی که مستقیما از سطوح بالاتر سازمان می گیرد، خلاصه نمی شود. بلکه کارشناس روابط عمومی یک مشاور است که جریان دو طرفه ارتباطی را بین شرکت و مخاطبان آن میسر می سازد و بر این اعتقاد است که رمز موفقیت یک برنامه ی موثر روابط عمومی، قابلیت انتقال پیام صحیح از راه صحیح، در زمان مطلوب و به فرد صحیح است. در واقع کارشناس روابط عمومی از یک سو وظیفه آگاه کردن، خبر دادن و مطلع کردن مردم از مقاصد مدیریت سازمان را بر دوش دارد و از سوی دیگر مسوولیت ارائه مشورتهای کارشناسانه با مدیریت موسسه در مورد طرز تفکر مردم و گروههای مورد توجه آن حوزه و تجزیه و تحلیل افکار عمومی و بررسی جامعه شناختی گرایشها و طرز تفکرهای مردم بر عهده او می باشد.
دروس تخصصی گرایش روابط عمومی:
اصول روابط عمومی، مدیریت و روابط عمومی، روابط عمومی عملی، تکنیکهای روابط عمومی، اقناع و تبلیغ، ارتباط با مطبوعات، ارتباطات شفاهی.

توانایی های لازم:
دانشجوی روزنامه نگاری باید دارای دوازده خصیصه باشد که این خصایص عبارتند از:
1-  داشتن ذوق و استعداد نویسندگی
2  -کنجکاوی، تیزبینی و نکته سنجی
3-  داشتن ضریب هوشی بالاتر از متوسط جامعه
4  -توانایی جوشش با طبقات مختلف مردم
5-  صبر و حوصله زیاد
6-  داشتن توانایی جسمی و روانی برای دوندگی های اضطراری
7-  قدرت تفکر سریع
8  -عشق به کار خبری
9-  مومن به رعایت اصول اخلاقی و داشتن تقوا
10-  نداشتن خودبینی، غرور و تکبر، انزواجویی، ساده لوحی، تعصب فکری، فضل فروشی، گزافه گویی و تندخویی
11-  داشتن توانایی های ارتباطی
12-  داشتن حافظه ای بیش از حافظه ی متوسط جامعه( برای مصاحبه)
البته به ندرت ممکن است فردی بتواند از تمامی این خصایص برخوردار باشد و هدف از تجسم فردی با ویژگیهای دوازده گانه فوق صرفا ترسیم تصویری ایده ال از آن خصایص است که باید کوشش کرد تا حد امکان به آن دست یافت.
دانشجوی روابط عمومی نیز علاوه بر ویژگیهای لازم برای یک روزنامه نگار باید از توان تجزیه و تحلیل بالا، قدرت ریسک، توان کارهای اجرایی و قدرت سخنوری برخوردار باشد.

موقعیت شغلی در ایران:
آیا می دانید که تعداد فارغ التحصیلان رشته علوم ارتباطات از سال 1351 تا 1373 حدود یک هزار نفر برآورد شده است و از این تعداد تنها 60 نفر در مطبوعات مشغول به کار هستند و 940 نفر بقیه به مشاغل غیرمطبوعاتی اشتغال دارند؟
بدون شک عوامل بسیاری در این مساله نقش داشته اند اما یکی از مهمترین دلایل این است که تعدادی از دانشجویان در طی سالهای فوق، رشته علوم ارتباطات را بدون شناخت لازم و از سرناچاری و یا به طور اتفاقی انتخاب کرده اند. در نتیجه آمادگی و توانایی لازم را برای حضور در مطبوعات نداشته اند از سوی دیگر وابستگی اکثر مطبوعات آن دوران به ارگانهای دولتی و شرایط دشوار استخدام، عامل مهمی در عدم حضور فارغ التحصیلان این رشته در شغلهای مربوط بوده است.
البته در حال حاضر اکثر فارغ التحصیلان این رشته جذب بازار کار می شوند برای مثال قریب به اتفاق دانشجویان فارغ التحصیل سال 75 دانشگاه علامه طباطبایی وارد بازار کار مربوط به رشته تحصیلی خود چه در زمینه روزنامه نگاری و چه در زمینه روابط عمومی شده اند.
فرصت های شغلی فارغ التحصیلان روابط عمومی نیز در حال حاضر بهتر شده است چرا که زمانی کار روابط عمومی سازمانهای دولتی مساوی با شیرینی دادن در جشنها و پلاکارد زدن و عرض تسلیت دادن در زمان سوگواری ها بود اما امروزه مردم انتظار بسیاری از روابط عمومی سازمانها دارند و مایلند آن ها را در جریان آخرین اطلاعات و اخبار درون سازمانی قرار دهند و همچنین نظرات و دیدگاههایشان را به گوش مسوولین سارمانها برسانند. کاری تخصصی که از عهده هر فردی بر نمی آید و به همین دلیل سازمانها ترجیح می دهند که از فارغ التحصیلان روابط عمومی برای کار در این بخش مهم و حیاتی بهره ببرند.

لینک      نظرات ()      

ایجاد دوره دکترای تخصصی در تمام گروه های آموزشی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی خبر داد:
طرح ایجاد دوره دکترای تخصصی در تمام گروه های آموزشی دانشکده تکمیل می شود 


رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشکده کشاورزی طرح ایجاد دوره تخصصی دکتری (D.ph  ) را در کلیه گروه های آموزشی خود تکمیل خواهد کرد. 
دکتر رضا ولی زاده در گفت وگو با ایسنا- منطقه خراسان- در مورد مهمترین طرح و برنامه های دانشکده کشاورزی در سال جاری اظهارکرد: اولویت آموزشی دانشکده، ایجاد دوره دکتری تخصصی (D.ph  ) دردو گروه باقیمانده از10 گروه آموزشی یعنی گروه های اقتصاد کشاورزی و مکانیک ماشین های کشاورزی است. 
وی افزود: 8 گروه از10 گروه موجود دارای دوره های دکترای تخصصی هستند و برای ایجاد این دوره در دو گروه مورد اشاره نیز کلیه اقدامات و مراحل از جمله تصویب در دانشکده و دانشگاه  و ارسال آنها به وزارتخانه طی شده است و ایجاد آنها موکول به داشتن تعداد معین عضو هیات علمی دانشیار به بالا شده است که این مانع هم با ارتقا» مرتبه همکاران هیات علمی شاغل در این گروه ها برطرف شده است و در سال جاری ایجاد دوره های دکترای تخصصی در کلیه گروه های این دانشکده کامل خواهد شد. 
ولی زاده اظهارکرد: در حوزه های عمرانی اولویت  مجموعه، تکمیل ساختمان آزمایشگاه های خاص، شروع عملیات ساختمانی مجتمع فرهنگی، تکمیل طرح های توسعه ای مورد نیاز در محل ساختمان های جدید دانشکده و واحدهای تابعه آن چون مرکز تحقیقات دام و طیور، مزرعه آموزشی و تحقیقاتی، واحدهای پرورش گاو شیری و مجتمع  صنایع غذایی و قارچ خوراکی است. 
رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: گسترش تحصیلات تکمیلی و ایجاد تنوع در رشته های متناسب با نیاز کشور، هدایت فرآیندهای پژوهشی در سطح دانشجویان و اعضای هیات علمی به سوی طرح های کاربردی و مورد نیاز بخش های مرتبط جامعه و تسهیل در انجام فعالیت های پژوهشی از اهداف شاخص مدیریت دانشکده است. 
وی درمورد اعضای هیات علمی دانشکده اظهارکرد: ازبین 106 عضو هیات علمی، 19نفر استاد، 28  دانشیار، 48 استادیار و 11 نفر مربی هستند. از تعداد 11 مربی نیز 6 نفر در حال ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند و در آینده نزدیک تعداد مربیان دانشکده به کمتر از 5 درصد اعضا» هیات علمی خواهد رسید. بنابراین درحال حاضر بیش از 44 درصد اعضای هیات علمی دانشکده دارای مرتبه دانشیار به بالاهستند و این ترکیب از اعضا» هیات علمی در دانشگاه های کشور کم نظیر است. 
رییس دانشکده کشاورزی در ادامه تعداد کل دانشجویان دانشکده را 2هزار و 135 نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد 1271 نفر دانشجوی کارشناسی، 604 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و 260 نفر دانشجوی مقطع دکتری هستند. بنابراین درصد دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشکده به ترتیب 60، 28و12 درصد می باشد، به بیان دیگر بیشتر از40 درصد دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند و رسیدن به این درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی یکی از اهداف شاخص وزارت علوم است که خوشبختانه این دانشکده به آن نائل گردیده است. 
وی ادامه داد:53 درصد دانشجویان دانشکده دختر و مابقی پسر هستند و تعداد 19 دانشجوی خارجی در این دانشکده تحصیل می کنند که تعداد 3 نفر از این دانشجویان در مقطع دکتری، 5 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 11 نفر در مقطع کارشناسی می باشند. 
ولی زاده در مورد فعالیت های پژوهشی و موفقیت دانشکده در این زمینه اظهارکرد: در سال گذشته به عنوان مثال تعداد 354 مقاله علمی- پژوهشی علاوه بر صدها مقاله ارائه شده در کنفرانس ها و سمینارهای معتبرعلمی در نشریات علمی داخلی و خارجی توسط اعضای هیات علمی به چاپ رسید و تعداد طرح های اجرا شده درسال 1388 معادل 118 طرح بود. 
رییس دانشکده کشاورزی گفت: دانشکده کشاورزی در حال حاضر 9 نشریه علمی را در زمینه های مختلف تخصصی منتشر می کند که در نوع خود در کشور بی نظیر است. 
ولی زاده خاطرنشان کرد: هر چند این دانشکده با کمبود های مالی و تجهیزاتی به ویژه برای انجام مناسب طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشجویان روبه رو است، اما سعی خواهد کرد با استفاده بهینه امکانات موجود عقد قرار داد با مراکز متقاضی و همکار بیرون اعم از دولتی، تعاونی و خصوصی و جلب نظر سفارش دهندگان علاوه بر رفع این کمبودها فاصله بین تحقیقات در حال انجام با واقعیات و نیازهای جامعه را به حداقل برساند و تحصیلات تکمیلی و دوره های تخصصی را گسترش بیشتر دهد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

با آغاز توزیع کارت از امروز ;
تاریخ برگزاری آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو اعلام شد 


چهل وهشتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو روز جمعه 21 خرداد جاری به طور همزمان در 8 شهرستان اصفهان، بابل، تبریز، تهران، شیراز، کرمان، رشت و مشهد برگزار خواهد شد. 
به گزارش خبرنگار آفرینش ، کارت ورود به جلسه و برگ راهنمای شرکت در آزمون از امروز  سه شنبه 18 خرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس  org.sanjesh.www  قرار می گیرد تا داوطلبان شرکت کننده در آزمون بتوانند با وارد کردن اطلاعات خود شامل شماره پرونده و کد رهگیری و یا نام و نام خانوادگی، سال تولد و شماره کارت ملی، نسبت به پرینت آن اقدام کنند. 
گفتنی است، هر داوطلب برای شرکت در جلسه آزمون باید پرینت کارت ورود به جلسه آزمون و اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار خود را ارایه کند. 
بر اساس این گزارش ، واحد اطلاعات و پاسخگویی به سوالات در این باره از20 خرداد ماه همه روزه به غیر از ایام تعطیل در ساعت اداری آماده پاسخگویی به سوالات داوطلبان است، بنابراین داوطلبان به منظور پاسخگویی به سوالات خود می توانند فقط با شماره تلفنهای 88923595 الی 88923599 تماس حاصل کرده و از مراجعه حضوری خود داری کنند. 

لینک      نظرات ()      

افزایش خروج دانش آموختگان طبیعی است نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

سهراب پورخبرداد :
افزایش خروج دانش آموختگان طبیعی است 


 رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: مسلما با افزایش تعداد پذیرش دانشجو در دانشگاهها و افزایش فارغ التحصیلان دانشگاهی درصدی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند نیز افزایش می یابد.
سعید سهراب پور در گفتگو با ر مهر افزود: زمانی که کل تعداد دانشجویان کشور زیاد می شود تعداد خروج از کشور نیز زیاد می شود و این موضوع تنها به دانشگاه صنعتی شریف مربوط نمی شود و همه دانشگاههای کشور را در بر می گیرد.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: همیشه از هر دانشگاهی یکسری از دانش آموختگان قوی که می توانند بورس بگیرند می توانند به دانشگاههای درجه یک دنیا بروند و این موضوع از نظر قوانین مشکل و ممانعتی ندارد.
وی اظهار داشت: البته ما به این جریان مثبت نگاه می کنیم و امیدواریم تعدادی از آنها به کشور بازگردند.
سهراب پور گفت: برخی از اساتیدی که سال گذشته در دانشگاه صنعتی شریف استخدام شدند همان افرادی بودند که در سالهای گذشته برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری از این دانشگاه به خارج از کشور رفتند.
وی اضافه کرد: در سال 88، 31 نفر را به عنوان عضو هیئت علمی استخدام کردیم که حدود نیمی از آنها از خارج دکتری گرفته بودند  و از این تعداد حدود 10 تا 11 نفر دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف بودند.

لینک      نظرات ()      

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سجاد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سجاد 

موسسه آموزش عالی سجاد در سال 1375 به عنوان اولین موسسه آموزش عالی غیردولتی در زمینه های مهندسی با کسب مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت خود را از ابتدا با پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی برق گرایش الکترونیک و مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در شهر مشهد شروع نمود.

لینک      نظرات ()      

موسسه غیرانتفاعی جاوید جیرفت نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٧

موسسه غیرانتفاعی جاوید جیرفت

موسسه غیرانتفاعی جاوید جیرفت در سال 1388 در شهرستان جیرفت واقع در استان کرمان تاسیس گردید.

این موسسه در از نیمسال اول ( مهرماه ) با دو رشته تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران – عمران و مهندسی اطلاعات و ارتباطات با جذب 160 دانشجو از طریق آزمون کارشناسی ناپیوسته سال 1388 شروع به فعالیت نمود.

موسسه فوق علاوه بر جذب 156 دانشجو از 160 نفر پذیرفته شدگان ، اقدام به جذب 5 دانشجوی دوره کاردانی رشته عمران نمود.

از تعداد 156 دانشجوی ثبت نام شده تعداد 70 نفر از دانشجویان غیر بومی می باشند . که از این تعداد حدود 7 نفر از دانشجویان را خواهران تشکیل می دهند.

در اواخر نیمسال اول سال 1388 یعنی ترم اول ، تعداد 11 نفر از دانشجویان به دلیل سو مدیریت و مشکلات عدیده آموزشی و رفاهی موسسه غیر انتفاعی جاوید جیرفت انصراف از تحصیل دادند .


مکان موسسه در محوطه و ساختمان یک پیش دبستانی می باشد می باشد و کلا دارای سه کلاس درس و یک سایت رایانه با 10 کامپیوتر و نماز خانه می باشد. حداکثر متراژ این کلاس ها 24 متر مربع می باشد. دو کلاس از سه کلاس فوق دارای سیستم تهویه مطبوع اسپیلت می باشد که با توجه به تعداد دانشجویان مستقر در کلاسها به هیچ عنوان جوابگو نمی باشد.در یکی از کلاس ها بنا به دستور رئیس گروه رشته مهندسی عمران ، یک دستگاه ویدیو پرژکتور نصب نمودند که بعد از اتمام هر کلاس حتی ساعات استراحت بین کلاس ها ، بنا به دستور یکی از اعضای هیئت موسس که خود را ریاست موسسه معرفی نموده است( آقای پورجاوید)، دانشجویان را از کلاس فوق بیرون کرده و درب کلاس قفل می شود .
نشانی پستی موسسه غیر انتفاعی جاوید جیرفت :

استان کرمان ، شهرستان جیرفت ، خیابان آزادی ، بین چهار راه مهمانپذیر و میدان جهاد ، کوچه آزادی چهار

تلفن های تماس : 2415585-0348

2415586-0348

2415587-0348

لینک      نظرات ()      

اعطای بورس 6 میلیون ریالی به استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٦

اعطای بورس 6 میلیون ریالی به استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان  

دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که حائز شرایط دریافت بورس باشند تا سقف 6 میلیون ریال بورس اعطا می کند.
به گزارش مهر، بر اساس اعلام دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان دانشجویان که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند می توانند در صورت واجد شرایط بودن از این بورس استفاده کنند.
بر این اساس به دو نفر از رتبه های اول تا پنجم فارغ التحصیلی دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان که این دانشگاه را در مقطع کارشناسی ارشد جهت ادامه تحصیل انتخاب کنند بورس تحصیلی تعلق می گیرد. به رتبه اول 5 میلیون و 40 هزار ریال، به رتبه دوم 4 میلیون و 320 هزار ریال، به رتبه سوم 3 میلیون و 600 هزار ریال، به رتبه چهارم 2 میلیون و 880 هزار ریال و به رتبه پنجم 2 میلیون و 160 هزار ریال تعلق می گیرد.
دانشجویانی که پس ازگذراندن دو ترم حداقل معدل آنها 16 و حداقل 16 واحد گذرانده و ترم مشروطی نداشته باشند و بورسیه هیچ موسسه ای نیز نباشند به ازای هر 8 نفر یک نفر به ترتیب اولویت معدل، بورس یکساله به مبلغ هر ماه 5 هزار ریال و جمعا6  میلیون دریافت می کنند. پیش از این رحمت الله عمادی رئیس دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان در گفتگو با مهر از ارائه تسهیلات ویژه به پذیرفته شدگان ممتاز و دانشجویان برتر دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه خبر داده بود و یادآور شده بود: این بورس در راستای اجرای آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر وزارت علوم، تسهیلات ویژه ای به استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان اعطا می شود.

لینک      نظرات ()      

شرایط پذیرش در دکتری تخصصی پژوهشی تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٦

شرایط پذیرش در دکتری تخصصی پژوهشی تشریح شد  

اصلاحیه دستورالعمل پذیرش و اعتباربخشی موسسات و دانشجویان داوطلب دوره دکتری تخصصی همراه با پژوهش از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شد.
به گزارش مهر، دکتر مرضیه وحیددستجردی دستورالعمل پذیرش و اعتباربخشی موسسات و دانشجویان داوطلب دوره دکتری تخصصی همراه با پژوهش را پس از بازنگری و اصلاح دستورالعمل قبلی به دانشگاههای علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی مرتبط به عنوان مجری طرح ابلاغ کرد. دوره دکتری تخصصی همراه با پژوهش (Reaserch dy D.Ph  ) برای اولین بار در علوم پزشکی راه اندازی شده است. این دوره به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص آشنا به روشهای پیشرفته تحقیق و مبانی پژوهش در زمینه های خاص طراحی شده است. شرایط عمومی پذیرش دانشجو در این دوره شامل داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی، عدم وجود منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد، داشتن دانشنامه دکتری حرفه ای، کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاههای داخل و خارج کشور که حسب مورد به تایید وزارتین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم تحقیقات و فناوری رسیده باشد است.
موفقیت در مصاحبه ورودی و عدم اشتغال به تحصیل همزمان ارائه مدرک زبان موافق با مصوبات شورای عالی برنامه ریزی در هنگام ثبت نام از دیگر شرایط ثبت نام است.
مراکز تحقیقاتی مصوب برگزار کننده دوره دکتری تخصصی همراه با پژوهش به 20 مرکز افزایش یافته اند و 92 دانشجو ظرفیت این دوره ها تعیین شده است. در حال حاضر مراکز تحقیقاتی قلب و عروق، نانو فناوری، علوم دارویی، غدد و متابولیسم، گوارش و کبد، آسم و آلرژی، چشم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، سل و بیماریهای ریوی، علوم اعصاب، غدد درون ریز و متابولیسم، چشم پزشکی، کلیه و مجاری ادراری از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم کاربردی دارویی، ریز فناوری دارویی، بیوتکنولوژی، سل و بیماریهای ریوی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شیمی دارویی و گیاهی، گوارش و کبد از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی از انستیتو پاستور مسئولیت این دوره ها را بر عهده دارند. بر اساس اعلام دانشگاههای علوم پزشکی، شرایط اختصاصی پذیرش دانشجو نیز برای این دسته از دانشجویان درنظر گرفته شده است که شامل دارا بودن حداقل دو مقاله تحقیقی منتشر شده در مجلات  ایندکس شده در نمایه های  PUBMED  و  ISI  به عنوان نویسنده مسئول و یا نویسنده اول و ارائه مدارک آن هنگام ثبت نام است. حداکثر فاصله زمانی بین فارغ التحصیلی و ورود به دوره سه سال است و ورود نخبگان و استعداد های برتر به دوره های تخصصی، به شرط کسب حداقل 80 درصد امتیاز از مقاله و نوآوری در طول تحصیل، کسب 40 امتیاز از فصل آموزش و کسب 5 امتیاز از فصل فرهنگی- اجرایی آیین نامه استعدادهای درخشان است.
اعضای هیئت علمی که مایل به تحصیل در این دوره هستند نیز باید حداقل 8 امتیاز از ماده 2 آیین نامه ارتقا را در مدت دو سال گذشته احراز کنند و حداقل 80 درصد امتیاز از مقاله تحقیقی نوع یک کسب کنند، احراز حداقل 35 امتیاز از ماده 1 آیین نامه ارتقا در مدت چهار سال گذشته و احراز حداقل 8 امتیاز از ماده 3 آیین نامه ارتقا در مدت سه سال گذشته از دیگر شرایط شرکت در این دوره است.
داوطلبین آزاد نیز می توانند در این دوره شرکت کنند که بر اساس شرایط اعلام شده این افراد باید حداقل 5 امتیاز از ماده 2 آیین نامه ارتقا که 80 درصد آن از مقالات تحقیقی و نوآوری بوده و حداقل 20 امتیاز از ماده 3 مطابق آیین نامه ارتقا را احراز کنند. احراز حداقل 12 امتیاز از ماده 2 آیین نامه ارتقا» که حداقل 80 درصد آن از مقالات تحقیقی و نوآوری باشد نیز از شرایط این گروه است. بورسیه وزارت بهداشت و بورسیه سایر موسسات نیز از دیگر بخشهای این دستورالعمل است. بر این اساس بورسیه وزارت بهداشت به افرادی گفته می شود که از سوی شورای بورس وزارت بهداشت معرفی شده باشند و ظرفیت آن حداکثر 30 درصد ظرفیت اعلام شده از سوی شورای گسترش است. همچنین بورسیه سایر موسسات شامل افرادی است که دانشگاه ها و مراکز مجری می توانند علاوه بر ظرفیت اعلام شده، حداکثر معادل 50 درصد آن به صورت اضافه، اقدام به عقد قرارداد آموزشی این دوره کند که البته باید شرایط مورد نظر افراد متقاضی را دارا باشد و کلیه هزینه ها از موسسه سفارش دهنده اخذ شود.

لینک      نظرات ()      

آیین نامه نقل وانتقال دانشجویان تغییر کرد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٦

وزیر علوم خبر داد :

آیین نامه نقل وانتقال دانشجویان تغییر کرد  

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تغییرات آیین نامه نقل و انتقال دانشجویی خبر داد و گفت: این آیین نامه در طی مراحل نهایی و برای سال تحصیلی جدید و کنکور 89 ابلاغ می شود. 
به گزارش ایسنا، دکتر کامران دانشجو در حاشیه نشست هیات رییسه دانشگاه ها،  مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، در مورد خروج دانشگاه ها از تهران، اظهار کرد: به هیچ عنوان چنین مصوبه ای و طرحی در وزارت علوم و دولت مطرح نیست و حتی زمینه این کار نیز فراهم نمی باشد. 
وی تصریح کرد: وزارت علوم با توجه به موجی که از کارشناسی به مقطع کارشناسی ارشد رسیده است در نظر دارد ظرفیت تحصیلات تکمیلی خود را افزایش دهد و در این زمینه قصد داریم زمینه افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه های مادر فراهم کنیم، بنابراین ظرفیت کارشناسی این دانشگاه ها را کمی کاهش خواهیم داد و آن را به دانشگاه های دیگر انتقال می دهیم تا بتوان ظرف 4 یا 5 سال موج متقاضی کارشناسی ارشد را پذیرش کنیم و دانشجویان برای ادامه تحصیل به خارج از کشور نروند.
 افزایش20 درصدی ظرفیت دوره های تحصیلات تکمیلی در سال طبق برنامه پنجم توسعه
 دانشجو در ادامه با بیان اینکه در کنکور گذشته ظرفیت تحصیلات تکمیلی 12 تا 15 درصد افزایش یافت، تصریح کرد: ظرفیت کارشناسی ارشد از بیش از 40 هزار به 55 تا 60 هزار نفر افزایش یافت و طبق برنامه پنجم توسعه باید ظرفیت دوره های تحصیلات تکمیلی در سال20 درصد افزایش یابد.  وی افزود: این سیاست وزارت علوم مبنی بر افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های مادر و کاهش ظرفیت کارشناسی در این دانشگاه ها با بحث کاهش جمعیت در تهران تلاقی پیدا کرد و مباحثی همچون رفتن دانشگاه ها از تهران مطرح شد که به هیچ عنوان چنین مصوبه  و طرحی در وزارت علوم و دولت مطرح نیست. 
وزیرعلوم با اشاره به بحث کاهش جمعیت تهران و همچنین ایجاد مشوق هایی در سایر سازمان ها برای این امر اظهارکرد: در کارگروه هیات دولت که در زمینه راهکارهای کاهش جمعیت تهران تصمیم گیری می شود این مسئله عنوان شد که وزارت علوم نیز مشوق هایی را همچون مشوق هایی در زمینه بحث نقل و انتقال ایجاد کند، به عنوان مثال اگر خانواده ای فرزندانش در شهرهای مختلف کشور مشغول به تحصیل هستند و خود این فرد نیز در شیراز زندگی می کند امکاناتی را فراهم کنیم که دانشجویان این خانواده به محل زندگی پدر و مادر خود منتقل شوند تا در این زمینه دغدغه دانشجو و خانواده و هزینه و مشکلات خوابگاهی کاهش یابد.
 امکان نقل و انتقال دانشجو برای عموم مردم فراهم می شود
 وی افزود: بر این اساس یک سیاست این است که آیین نامه نقل و انتقال دانشجویی را بازنگری و آنرا تسهیل کنیم که در این زمینه در حال حاضر آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان تغییراتی کرده است و مراحل نهایی خود را طی می کند و برای سال تحصیلی جدید ابلاغ خواهد شد. 
دانشجو با بیان اینکه علاوه بر آیین نامه موجود برای افرادی که می خواهند از تهران بروند و دغدغه فرزند خود را که در آموزش عالی مشغول به تحصیل است را دارند نیز تسهیلاتی ایجاد کرده ایم، اظهارکرد: در حال حاضر برای اعضای هیات علمی که فرزندان آنها 90 تا 92 درصد آخرین نمره فرد قبولی را در دانشگاه  آورده باشند، امکان نقل و انتقال وجود دارد و ما نیز عنوان کردیم که این موضوع را به عموم مردم تعمیم دهیم و طی آن به جای این 90 درصد یک مشوق هایی نیز قرار دهیم. 
وی ادامه داد: اگر کسی از تهران بخواهد به کلانشهر برود علاوه بر مشوق های دیگر که شامل حالش می شود، چنانچه فرزندش امسال در کنکور و آزمون شرکت کرده باشد می تواند از امتیاز نقل و انتقال برخوردار شود. در این زمینه اگر فرزند وی 85 درصد آخرین نمره قبولی آن رشته را در دانشگاه مربوطه داشته باشد می تواند به آنجا منتقل شود و اگر قصد داشته باشد گرایش خود را نیز تغییر دهد با 90 درصد نمره می تواند این کار را انجام دهد. 
آیین نامه نقل و انتقال دانشجویی برای سال 89 ابلاغ خواهد شد 
وزیرعلوم افزود: این فرد اگر به شهرهای غیر از کلان شهرها نقل مکان کند، نقل و انتقال می تواند به جای 85 درصد با 75 درصد آخرین نمره، انجام گیرد و اگر خواستار تغییر گرایش باشد این کار با 80 درصد نمره انجام می گیرد.
وی افزود: بدین ترتیب عموم مردم در تهران از این قضیه برخوردار می شوند و به غیر از تهران نیز برای نقل و انتقال تسهیلاتی را اعمال کرده ایم که همانطور که اعلام شد برای سال 89 ابلاغ خواهد شد. 
وزیر علوم در پایان تصریح کرد: بحث کاهش جمعیت تهران یکی از دغدغه های اساسی همه دولت ها بوده است، بنابراین همه باید این موضوع را تشویق کنند که با این کار دعای خیر مردم دنبال راه دولت خواهد بود.

لینک      نظرات ()      

اتمام مهلت اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری دانشگاههای دولتی سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٦

اتمام مهلت اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری دانشگاههای دولتی سال 89

 معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اتمام مهلت مشاهده سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال 1389، گفت: داوطلبان دیپلمه های نظام جدید در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات تا امروز یکشنبه 16 خرداد ماه برای اصلاح مهلت دارند. 
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری، اظهارکرد: سوابق تحصیلی نمرات کتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان (دیپلم) برای دیپلمه های نظام جدید یکی از سال های 1384، 1385، 1386، 1387 و یا 1388 در یکی از رشته های آزمایشی پنجگانه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی که توسط وزارت آموزش و پرورش به این سازمان تحویل شده فقط تا ساعت 24 دیشب بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی  org.sanjesh.www  برای مشاهده داوطلبان و به منظور اطمینان از صحت سوابق تحصیلی قرار داشت .
وی افزود: داوطلبان پس از ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینک مربوط به مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی و نمرات می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام شامل شماره پرونده، شماره کاربر، رمز عبور و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کد رهگیری،می توانستند  اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و نمرات خود را مشاهده کنند. 
توکلی در مورد نحوه اصلاح اطلاعات سوابق تحصیلی، گفت: داوطلبان پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی و مشاهده نمرات دروس خود، چنانچه مغایرتی بین نمرات درس و یا دروس و سال اخذ نمره و نمرات مندرج در کارنامه فارغ التحصیلی مشاهده کنند، باید پس از درج اطلاعات صحیح و با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر فرم پرینت شده و اصل و کپی کارنامه فارغ التحصیلی تا امروز 16خرداد ماه جاری به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود ارائه داده و نسبت به تحویل مدارک فوق اقدام و رسید دریافت کنند. وی با تاکید بر اینکه اطلاعات مربوطه بررسی شده و نتیجه از طریق وزارت آموزش و پرورش برای سازمان ارسال خواهد شد، خاطرنشان کرد: داوطلبانی که کارنامه فارغ التحصیلی دیپلم را ندارند، می توانند با مراجعه به مراکز پیش دانشگاهی محل تحصیل خود کپی کارنامه فارغ التحصیلی دیپلم خود را دریافت و در صورت عدم دریافت از مرکز پیش دانشگاهی برای دریافت کپی کارنامه به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه کنند. 
معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سوابق تحصیلی برای کلیه داوطلبانی که دیپلم نظام جدید خود را به غیر از سال های 84، 85، 86،87 یا 88 اخذ کرده اند، اعمال نخواهد شد، اظهارکرد: دیپلمه های کار و دانش و فنی حرفه ای مشمول این قانون نیستند. 
معاون سازمان سنجش با اعلام اینکه نمرات امتحانات دوره پیش دانشگاهی دیپلمه های سال 88 که امسال در حال برگزاری است، در کنکور سراسری لحاظ نمی شود، افزود: فقط معدل دیپلمه های نظام جدید به عنوان سوابق تحصیلی در کنکور اعمال می شود و معدل امتحانات پیش دانشگاهی تاثیری در قبولی آنها ندارد.

لینک      نظرات ()      

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات : مشکل دانشگاه های غیردولتی تنها شهریه نیست نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٦

با اشاره به کاهش تعداد داوطلبان کنکور;
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات : مشکل دانشگاه های غیردولتی تنها شهریه نیست 


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که تعداد داوطلبان کنکور نسبت به سال های گذشته کاهش یافته و داوطلبان ترجیح می دهند در دانشگاه های دولتی تحصیل کنند اگر شهریه  دانشگاه های غیردولتی افزایش یابد همین تعدادی هم که به خاطر شهریه پایین وارد این دانشگاه ها می شوند کاهش یافته و وضعیت این دانشگاه ها را بدتر خواهد کرد. 
اسفندیار اختیاری در گفت وگو با ایسنا، درباره شهریه دانشگاه های غیردولتی و وضعیت این دانشگاه ها که تعدادی از آنها در آستانه تعطیلی قرار دارند، گفت: در وضعیت کنونی دانشگاه های غیردولتی چند نکته تاثیر دارد، نخست این که طی چند سال اخیر تعداد داوطلبان نسبت به گذشته به طور کلی کاهش یافته است، در گذشته تعداد دانشجویان خیلی بیشتر از یک میلیون و صد هزار نفر بود اما هم اکنون هر ساله تنها حدود یک میلیون و صدهزار داوطلب متقاضی ورود به دانشگاه  هستند.  نماینده زرتشتیان در خانه ملت ادامه داد: بنابراین یکی از مشکلاتی که هم اکنون تمام دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های غیردولتی درگیر آن هستند تعداد دانشجویانی است که در کنکور شرکت می کنند، به طور متوسط در چند سال گذشته حدود یک میلیون و صد هزار داوطلب امتحان کنکور داده اند که  صندلی دانشگاه ها بیش از آن است، این امر سبب چند اتفاق می شود; نخست این که رقابت دانشجویان برای تصاحب یک صندلی دانشگاهی کاهش می یابد و سبب می شود تعدادی از صندلی های دانشگاه ها اضافه بماند، به تعبیر بهتر تعداد ظرفیت دانشگاه ها بیش از تعداد دانشجویان است و دانشجویان باید برای صندلی های خالی هزینه پرداخت کنند.  اختیاری هم چنین خاطرنشان کرد: به طور کلی به دلیل این که تعداد داوطلبان آزمون های ورودی دانشگاه ها کاهش یافته داوطلبان بیشتر ترجیح می دهند در دانشگاه های دولتی پذیرفته و تحصیل کنند، بنابراین تعداد دانشجویان دانشگاه های دولتی کاهش و برای آنها معضلاتی ایجاد شده است. 

لینک      نظرات ()      

شرایط طرح نیروی انسانی برای داوطلبان آزمون طب سنتی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٦

شرایط طرح نیروی انسانی برای داوطلبان آزمون طب سنتی اعلام شد


مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت شرایط طرح نیروی انسانی برای داوطلبان شرکت در دوره دکتری تخصصی (D.Ph  ) طب سنتی را اعلام کرد.
به گزارش مهر، بر اساس اعلام مرکز سنجش با توجه به تمدید مهلت ثبت نام و ارسال مدارک تا تاریخ 17 خرداد ماه جاری شرایط طرح نیروی انسانی برای مجازین به شرکت در آزمون اعلام شده است. بر این اساس آن دسته از داوطلبانی که بتوانند حداکثر سه ماه پس از فراغت از تحصیل، خدمات مربوط به قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان را در منطقه 5/4 و پایین تر شروع کنند مجاز به شرکت در این آزمون هستند.
داوطلبان موظف هستند مدارکی از جمله شناسنامه، دانشنامه دوره دکتری عمومی، گواهی معدل دوره تحصیلی، فرم دانشجویان ترم آخر، مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه، اولین و آخرین حکم کارگزینی، موافقت نامه کتبی بدون قید و شرط از بالاترین مقام مسئول اداری جهت ادامه تحصیل، فرم مخصوص جانبازان جهت استفاده از منشی، اصل فیش بانکی، معرفی نامه برای استعدادهای درخشان از دانشگاه را پس از اسکن ارسال کنند. همچنین داوطلبان باید مدارکی از جمله مدرک زبان، فرم صادره از نیروی مقاومت بسیج برای متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان، کپی کارت فرزند یا همسر شهید - کپی کارت جانباز - فرزند یا همسر جانباز، فرم مربوط به جهادگران داوطلب بسیجی و گواهی نشان دهنده خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان را نیز به همراه سایر مدارک ارسال کنند. ظرفیت پذیرش در این دوره 22 نفر از میان پزشکان عمومی در دانشگاههای شاهد، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهیدبهشتی اعلام شده است. آزمون کتبی چهارمین دوره آزمون دکتری تخصصی  D.Ph  طب سنتی ایران 8 مرداد برگزار می شود و کارتهای ورود به جلسه آزمون به صورت اینترنتی در روزهای 6 و 7 مرداد قابل دسترسی است. همچنین آزمون شفاهی این دوره از پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در رشته طب سنتی 13 و 14 مردادماه 89 برگزار خواهد شد و نحوه زمان و مکان به موقع به داوطلبان اطلاع داده می شود.

لینک      نظرات ()      

زمان برگزاری آزمون دانشنامه فوق تخصصی تغییر یافت نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٦

 با اعلام تاریخ ثبت نام ; 
زمان برگزاری آزمون دانشنامه فوق تخصصی تغییر یافت


 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به تاخیر زمان برگزاری بیست و چهارمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی، زمان جدید برگزاری آزمون را اعلام  کرد.  دکتر نسل سراجی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به دلائل تاخیر زمان برگزاری آزمون دانشنامه فوق تخصصی، گفت: پیش از این قرار بود آزمون 17 مرداد ماه برگزار  شود، ولی بنا به درخواست داوطلبان برگزاری آزمون به زمان دیگری موکول شد.  وی از برگزاری بیست  وچهارمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی در 25 شهریور ماه خبر داد و افزود: جدول زمانبندی مرحله شفاهی آزمون دانشنامه هر رشته در هنگام توزیع کارت برای شرکت در آزمون کتبی اطلاع داده می شود.  سراجی با بیان اینکه منابع آزمون دانشنامه فوق تخصصی در سایت دبیرخانه آموزش پزشکی به نشانی  ir.gov.dehbasht.cgme.www   قابل دسترسی است، اظهار کرد: ثبت نام آزمون در تیر ماه انجام می شود.

لینک      نظرات ()      

دانشکده علوم حدیث نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٦

 

 دانشکده علوم حدیث


دانشکده علوم حدیث، یکی از موسسات آموزش عالی غیردولتی - غیرانتفاعی است که ازسال 1378 با مجوز رسمی شورای عالی انقلاب فرهنگی، فع-الیت آموزشی خود را آغاز کرده است. این دانش-کده در جوار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم - علیه السلام  واقع شده، است.
با توجه به نقش اساسی احادیث پیشوایان معصوم(ع) درشناخت معارف اصیل اسلامی و دستورالعمل های نجات بخش و سعادت آفرین این دین آسمانی، دانشکده علوم حدیث با رعایت اصل آموزش علوم حدیث، اهداف بلندی را پیگیری می کند.
درسال 1374 با تلاش هایی که انجام گرفت، مشخصات کلی، برنامه و سرفصل دروس رشته علوم حدیث در مقطع کارشناسی در شورای گسترش آموزش عالی به تصویب رسید. اولین دوره های دانش آموختگان دانشکده طی سال های 82 تا 85 با موفقیت چشم گیری توانستند رتبه های برتر رشته علوم قرآن و حدیث در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسر کشور را به خود اختصاص دهند.

لینک      نظرات ()      

جدول حذفیات منابع سئوالات کنکور سراسری 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

جدول حذفیات منابع سئوالات کنکور سراسری 89 اعلام شد 

فهرست حذفیات کتب منبع سئوالات کنکور سراسری 1389 در گروههای آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی ، علوم انسانی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش کنکور سراسری سال 1389 در روزهای 10، 11 و صبح روز 12 تیر ماه در  390    شهرستان و بخش کشور با رقابت تنگاتنگ یک میلیون و 287 هزار برگزار می   شود. 

لینک      نظرات ()      

دانشگاه جامع دوره کارشناسی ارشد برگزار نمی کند نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

رئیس دانشگاه جامع خبرداد :

دانشگاه جامع دوره کارشناسی ارشد برگزار نمی کند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با توجه به وظیفه دانشگاه جامع علمی کاربردی که آموزش برای اشتغال است، دانشگاه جامع دوره کارشناسی ارشد برگزار نمی کند.
حسین بلندی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت وگو با فارس با بیان این که دانشگاه جامع دوره کارشناسی ارشد برگزار نمی کند، افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی تا کنون هیچ دوره کارشناسی ارشدی برگزار نکرده است و برگزاری این دوره با توجه به وظایفی که دارد در دستور کار این دانشگاه نیست. 
وی با بیان این که سهم دانشگاه جامع در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور فقط 6 درصد است، گفت: سهم دانشگاه جامع در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور فقط 6 درصد است و این بیانگر توجه این دانشگاه به مسئولیت اصلی خود یعنی توجه به بازار کار است. 
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه های کشور 62 درصد است. 
وی اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیش از 530 مرکز آموزشی یک میلیون و 976 هزار و 955 متر مربع فضای آموزشی در 11میلیون و 550 هزار و 277 متر مربع مزرعه از نظر استانداردهای آموزشی به لحاظ کمی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. 

لینک      نظرات ()      

آخرین مهلت اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان کنکورسراسری دانشگاه های دولتی 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

آخرین مهلت اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان کنکورسراسری دانشگاه های دولتی 89

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به چگونگی مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال 1389، گفت: داوطلبان دیپلمه های نظام جدید در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات باید تا روز شنبه 15 خرداد ماه برای اصلاح اقدام کنند. 
دکتر ابراهیم خدایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری، اظهارکرد: سوابق تحصیلی نمرات کتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان (دیپلم) برای دیپلمه های نظام جدید یکی از سال های 1384، 1385، 1386، 1387 و یا 1388 در یکی از رشته های آزمایشی پنجگانه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی که توسط وزارت آموزش و پرورش به این سازمان تحویل شده تا روز شنبه 15 خرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی  org.sanjesh.www  برای مشاهده داوطلبان و به منظور اطمینان از صحت سوابق تحصیلی قرار داده می شود. 
وی افزود: داوطلبان پس از ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینک مربوط به مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی و نمرات می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام شامل شماره پرونده، شماره کاربر، رمز عبور و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کد رهگیری، اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و نمرات خود را مشاهده کنند. 
خدایی در مورد نحوه اصلاح اطلاعات سوابق تحصیلی، گفت: داوطلبان پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی و مشاهده نمرات دروس خود، چنانچه مغایرتی بین نمرات درس و یا دروس و سال اخذ نمره و نمرات مندرج در کارنامه فارغ التحصیلی مشاهده کنند، باید پس از درج اطلاعات صحیح و با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر فرم پرینت شده و اصل و کپی کارنامه فارغ التحصیلی خود را تا روز شنبه 15 خرداد ماه به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود ارائه داده و نسبت به تحویل مدارک فوق اقدام و رسید دریافت کنند.
وی با تاکید بر اینکه اطلاعات مربوط بررسی و نتیجه از طریق وزارت آموزش و پرورش برای سازمان ارسال خواهد شد، خاطرنشان کرد: داوطلبانی که کارنامه فارغ التحصیلی دیپلم را ندارند، می توانند با مراجعه به مراکز پیش دانشگاهی محل تحصیل خود کپی کارنامه فارغ التحصیلی دیپلم خود را دریافت و در صورت عدم دریافت از مرکز پیش دانشگاهی برای دریافت کپی کارنامه به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه کنند. 
خدایی با بیان اینکه سوابق تحصیلی برای کلیه داوطلبانی که دیپلم نظام جدید خود را به غیر از سال های 84، 85، 86،87 یا 88 اخذ کرده اند، اعمال نخواهد شد، اظهار کرد: دیپلمه های کار و دانش و فنی حرفه ای مشمول این قانون نیستند.

لینک      نظرات ()      

شرایط ارزشیابی مدارک دانشگاههای خارجی غیرمعتبر اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

شرایط ارزشیابی مدارک دانشگاههای خارجی غیرمعتبر اعلام شد 


مدیر کل امور دانش آموختگان وزارت علوم شرایط پذیرش و اعتبارسنجی مدارک دانشگاههای نامعتبر خارج کشور را اعلام کرد و گفت: مدارک کارشناسی این دانشگاهها که کشور مربوطه آنها را اعتبارسنجی کرده ولی ما آنها را فاقد اعتبار می دانیم با لحاظ شرایطی اعتبارسنجی می شود.
محمد حسین مجلس آرا در گفتگو با  مهر افزود: دانشگاههای خارج از کشور در صورتی که از طرف وزارت علوم کشور مربوطه نامعتبر اعلام شده باشند از نظر ما نیز نامعتبر اعلام می شود.
وی اظهار داشت: همچنین ممکن است دانشگاههایی از نظر وزارت علوم کشور مربوطه معتبر باشند اما بر اساس شاخصهای ما معتبر نباشند.
مدیر کل امور دانش آموختگان وزارت علوم درباره شرایط و استانداردهای وزارت علوم برای معتبر بودن دانشگاههای خارج از کشور گفت: وزارت علوم بر اساس شاخصهای آموزشی و پژوهشی و شاخصهای عمومی نظیر مقالات علمی، امکانات پژوهشی و آموزشی و ... دانشگاههای خارج را معتبر یا نامعتبر اعلام می کند. رایزن علمی ما در هر کشوری وضعیت دانشگاهها را براساس شاخصهایی که اعلام می کنیم بررسی می کند.
 
شرایط ارزشیابی مدارک دانشگاههای نامعتبر خارج از کشور
 وی درباره شرایط پذیرفتن مدارک دانشگاههای خارجی غیرمعتبر به مهر گفت: مدارک کارشناسی ارشد، دکتری و کارشناسی تمامی دانشگاههایی که کشور مربوطه آنها را اعتبارسنجی نکرده است به هیچ عنوان در کشور ما نیز معتبر نیستند. اما مدارک کارشناسی دانشگاههای خارج از کشور که کشور مربوطه آنها را اعتبارسنجی کرده ولی ما آنها را فاقد اعتبار می دانیم با لحاظ شرایطی اعتبارسنجی می شود.
مجلس آرا گفت: این مدارک ممکن است یک مرتبه پائین تر یعنی در مقطع کاردانی اعتبارسنجی شود.
مدیر کل امور دانش آموختگان وزارت علوم گفت: در صورتی مدرک فرد کارشناسی ارزشیابی می شود که 40 واحد درسی را در دانشگاههای علمی کاربردی، پیام نور و غیرانتفاعی گذرانده باشد.
وی اظهار داشت: قبولی در آزمون جامع مدارک معادل نیز یکی دیگر از شروط پذیرفتن مدرک کارشناسی فرد است.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه علوم و فنون مازندران نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

 

 دانشگاه علوم و فنون مازندران


دانشگاه علوم و فنون مازندران به عنوان اولین دانشگاه غیردولتی با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1371 در شهرستان بابل شروع به کار نموده است. سطح فعالیت این دانشگاه در زمینه تربیت مدیران لایق و کارآمد در سطوح ارشد و دکترا بوده و با ارتباطات فعال خارج از کشور خود توانسته است در رشته های صنایع، MBA و کامپیوتر قدم های ارزشمندی را بردارد. پاسخگویی به نیاز نظام مقدس اسلامی به افراد متخصص، پاسخ به اشتیاق روزافزون جوانان به تحصیلات عالی و ایجاد زمینه پژوهش های علمی-کاربردی از اهداف مبنایی این دانشگاه می باشد. این دانشگاه در چشم انداز خود توسعه ارتباط با دانشگاه های معتبر خارجی، بهره گیری از اساتید دانشگاه های معتبر خارجی، تدریس دروس در دوره کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی و ایجاد زمینه کارآموزی دانشجویان در خارج از کشور را قرارد داده است.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع کارت ، برگزاری و ظرفیت پذیرش کنکور سراسری دانشگاه های دولتی 89 اعلا نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

 تاریخ توزیع کارت ، برگزاری و ظرفیت پذیرش کنکور سراسری دانشگاه های دولتی 89 اعلام شد

جزییات کنکور سراسری سال 1389 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور اعلام شد که براساس آن کنکور89 با رقابت یک میلیون و 187 هزار داوطلب طی روزهای 10، 11 و 12 تیر ماه در 390 بخش، شهرستان و 17 کشور دیگر برگزار می شود.   
به گزارش خبرنگار آفرینش ، دکتر سرورالدین رییس سازمان سنجش آموزش کشوراعلام کرد : شیوه برگزاری کنکور89 همانند سال گذشته است و تفاوت چندانی ندارد.  
رییس سازمان سنجش با اشاره به ثبت نام یک میلیون و 187 هزار داوطلب در کنکور سال 89 از پذیرش 500 هزار نفر در این آزمون خبر داد و افزود: بر این اساس از هر 5/2 داوطلب، یک نفر در دانشگاه های دولتی پذیرفته خواهد شد.  
وی با اشاره به افزایش تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته اظهار کرد: حدود 35 هزار و 917 داوطلب نسبت به سال گذشته افزایش داشته ایم و این در حالیست که تاکنون روند داوطلبان رو به کاهش بوده است ولی پیش بینی می شود از این پس نیز با روند کاهش روبرو باشیم.  
وی با بیان اینکه زنان 60 درصد داوطلبان را تشکیل می دهند، گفت: البته تعداد خانم ها به مقدار اندکی نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.   
معاون سازمان سنجش با تشریح جزئیات نحوه پذیرش در کنکور 89 گفت: طرح بومی گزینی برای 13 رشته پر متقاضی به صورت 60 درصد و برای مابقی رشته ها به صورت 80 درصد اعمال می شود. 
 ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش نیز در خصوص ظرفیت پذیرش کنکور 89 گفت: هنوز پورتال ظرفیت پذیرش در مرحله اجراست ولی بر اساس پیش بینی های ما پذیرش کنکور سال 89 همانند سال گذشته خواهد بود.   وی با اشاره به نحوه گزینش در کنکور 89 اظهار کرد: در پذیرش کنکور، 15 درصد سوابق تحصیلی یا معدل کتبی یا نمرات دروس برای داوطلبان دیپلمه های 84 به بعد و 85 درصد نمره در نظر گرفته شده است ولی برای مابقی داوطلبان دوره های دیگر 100 درصد نمره تاثیر دارد.  
خدایی درباره مصوبه بومی گزینی در کنکور 89 نیز گفت: طرح بومی گزینی همانند سال 88 اجرا می شود، بر این اساس برای 13 رشته پر متقاضی 60 درصد بومی گزینی ، 40 درصد آزاد و برای مابقی رشته ها 80 درصد بومی گزینی و 20 درصد آزاد اجرا می شود.  
معاون سازمان سنجش با بیان اینکه پس از برگزاری آزمون سراسری سیستم راهنمای انتخاب رشته خواهیم داشت، اظهار کرد: در زمان مناسب توضیحاتی در این زمینه ارائه خواهد شد.  
 
آغاز توزیع کارت از 5 تیر و زمان برگزاری کنکور از 10 تیر 
  حسین توکلی معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه داوطلبان گروه علوم تجربی بیشترین تعداد داوطلبان را به خود اختصاص داده اند، با اشاره به جدول زمانبندی کنکور 89، گفت: کنکور طی روزهای 10، 11 و 12 تیر ماه در سراسر کشور و 17 کشور دیگر برگزار می شود.  
وی با تشریح تعداد داوطلبان گروه های آزمایشی پنجگانه کنکور 89 گفت: در گروه علوم ریاضی 320 هزار و 362 داوطلب، گروه علوم تجربی 463 هزار و 93 داوطلب، علوم انسانی 460 هزار و 830 داوطلب، گروه هنر 25 هزار و 19 داوطلب و زبان های خارجه 18 هزار و 229 داوطلب ثبت نام کرده اند.  
توکلی با بیان اینکه همه ساله در کنکور گروه علوم انسانی بیشترین تعداد داوطلبان را دارد، ادامه داد: در کنکور امسال تعداد داوطلبان گروه علوم تجربی بیشتر از سایر گروه ها است.  
وی با اشاره به ثبت نام برخی داوطلبان علاوه بر گروه اصلی در یکی از گروه های هنر و یا زبان گفت: براین اساس بیش از 43 هزار داوطلب متقاضی گروه هنر و 132 هزار و 51 داوطلب نیز متقاضی گروه زبان شده اند که در مجموع آزمون گروه هنر با رقابت 59 هزار و 62 داوطلب و آزمون گروه زبان با حضور 150 هزار و 280 نفر برگزار خواهد شد.  
وی افزود: از آنجایی که آزمون هر یک از گروه های آزمایشی به طور جداگانه برگزار می شود و باید دارای کارت جداگانه ای باشد، بنابراین در کنکور سال 89 یک میلیون و 454 هزار و 77 نفر کارت ورود به جلسه توزیع می شود.   
بر اساس این گزارش ، معاون سازمان سنجش در باره طراحی سوالات کنکور تاکید کرد: از قسمت های حذف شده دروس توسط آموزش و پرورش سوالی طراحی نخواهد شد.  
توکلی در خصوص جدول زمانی آزمون سراسری سال 89 گفت: کارت ورود به جلسه آزمون از 5 تیرماه 89 توزیع و کنکور نیز در طی روزهای 10، 11 و 12 تیرماه در 390 بخش، شهرستان و چند کشور خارجی برگزار می شود. 

لینک      نظرات ()      

کلاس کنکور دستیاری به کلاسهای کنکور اضافه شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

 معاون آموزشی وزارت بهداشت :

کلاس کنکور دستیاری به کلاسهای کنکور اضافه شد 

   معاون آموزشی وزارت بهداشت از ارائه درخواست مجوز از سوی موسسات آموزش دستیاری به وزارت بهداشت خبر داد و گفت: موسسات می توانند برای قانونمند شدن درخواست مجوز خود را به وزارت بهداشت ارائه دهند.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با مهر افزود: چند درخواست مجوز از سوی موسساتی که به آموزش دستیاری مشغول هستند به وزارت بهداشت ارائه شده و در حال حاضر کمیسیون علمی مربوطه درحال بررسی این درخواست ها است.
وی اضافه کرد: بر اساس ضوابط موجود اعلام کرده ایم که دخالت در امور آموزشی ممنوع است و مسئولیت آن متوجه افرادی است که به طور غیرقانونی در این زمینه فعالیت می کنند.
محققی به دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقمند به استفاده از آموزش های غیررسمی توصیه کرد به آموزه های گمراه کننده توجه نکنند.
معاون وزیر بهداشت افزود: ورود به دوره های آموزشی تنها توسط نهادهای آموزشی دارای مجوز و معتبر، مجاز است و سایر مراکز مجوز قانونی ندارند.
وی درخصوص این موضوع که برخی از موسسات، کلاسهای خود را در محیط های داخلی دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می کنند، یادآور شد: فضای کلاس مهم نیست و این موضوع مجوزی برای فعالیت محسوب نمی شود. کلاس آموزشی تنها در صورتی که با مسئولیت گروههای آموزشی برگزار شود، مانعی ندارد و نیاز به مجوز ندارد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: اگر قرار باشد کلاس غیرآموزشی و غیرمجاز از فضاهای آموزشی استفاده کند این موضوع به خودی خود مجوز محسوب نمی شود.
محققی تاکید کرد: موسساتی که مجوز نیاز دارند می توانند درخواستهای خود را ارائه دهند و پس از دریافت مجوز از محدوده قانون خارج نشوند و مسئولیت عمل خود را نیز بپذیرند.
به گزارش مهر، پیش از این وزارت بهداشت موسسات آموزشی دستیاری را غیرقانونی اعلام کرده بود اما با این وجود این موسسات همچنان به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهند و کلاسهای درسی و تست زنی را برقرار کرده اند.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه مجری طرح پذیرش آموزش محور در مقطع کارشناسی ارشد نیست نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز:
دانشگاه مجری طرح پذیرش آموزش محور در مقطع کارشناسی ارشد نیست 


 معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه موافق با طرح پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد به صورت آموزش محور نیستم، گفت: دانشگاه شهید چمران اهواز مجری این طرح نیست. 
دکترمحمدعلی فیروزی در گفت وگو با ایسنا - منطقه خوزستان - با بیان اینکه مدرک مقطع کارشناسی ارشد به صورت آموزش محور اعتباری برابر سایر مدارک دارد، اظهارداشت: عمده یادگیری دانشجویان ارشد از طریق پایان نامه است و دانشجو از این طریق نقص های آموخته هایش را فهمیده و ابتکار به خرج می دهد. 
وی افزود: فایده این طرح افزایش پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از طریق رفع مشکل هدایت پایان نامه هاست. 
معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران ادامه داد: در شیوه آموزش محور مقطع کارشناسی ارشد 2 درس جایگزین پایان نامه شده و به دانشجویان ارائه می شود. 

لینک      نظرات ()      

امکان جبران اشتباه داوطلبان در انتخاب رشته کنکور ارشد وجود ندارد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

توکلی خبرداد :
امکان جبران اشتباه داوطلبان در انتخاب رشته کنکور ارشد وجود ندارد 


معاون اجرایی سازمان سنجش با اتمام مهلت انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد 1389 گفت: با بسته شدن سیستم انتخاب رشته امکان جبران اشتباه برای داوطلبان وجود ندارد.
حسین توکلی در گفتگو با مهر، افزود: از آنجا که سیستم انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 هوشمند بود و بسیاری از اشتباهات و خطاها را حین انتخاب رشته به داوطلبان یادآوری می کرد در حال حاضر داوطلبان دیگر نمی توانند نسبت به اصلاح اشتباهات احتمالی انتخاب رشته خود اقدام کنند.
وی اظهار داشت: در آزمون کارشناسی ارشد امسال 213 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 مجاز به انتخاب رشته شدند که با احتساب متقاضیانی که در دو رشته شرکت کرده بودند، بالغ بر 222 هزار نفر در آزمون مجاز شدند.

لینک      نظرات ()      

مجوز ادامه دوره پذیرش پزشکی از لیسانس اعطا شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

مدیرکل اعتباربخشی وزارت بهداشت : 
مجوز ادامه دوره پذیرش پزشکی از لیسانس اعطا شد


مدیرکل اعتباربخشی و ارزشیابی وزارت بهداشت از اعطای مجوز برای ادامه دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس به دانشگاه علوم پزشکی تهران و انجام اصلاحات در 10 دانشکده پزشکی کشور خبرداد.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با مهر، افزود: ارزیابی از دوره های قبلی پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع لیسانس در دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت گرفته است و بر اساس ارزیابی مثبت، یک دوره دیگر به این دانشگاه اجازه داده شد که به این شیوه دانشجو بپذیرد. وی اضافه کرد: پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دوره آموزشی خاص دانشگاه علوم پزشکی تهران است و هنوز به دانشگاه دیگری چنین مجوزی داده نشده است.
ضیایی یادآور شد: ارزیابی های صورت گرفته در مورد اجرای این دوره در دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکنون مثبت بوده است و از همین رو ادامه این دوره و مجوز پذیرش دانشجو تمدید شده است.
مدیرکل اعتباربخشی و ارزشیابی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح رفورم در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خاطرنشان کرد: دانشجویان پزشکی حاضر در این طرح در امتحانات علوم پایه نتایج خوبی را بدست آورده اند که این موضوع موجب شده که طرح ادامه پیدا کند.
ضیایی یادآور شد: طرح اصلاحات در برنامه آموزش پزشکی با درجه بندی های متفاوت در حال حاضر در 10 دانشکده پزشکی کشور در حال اجرا است که پس از برگزاری یک دوره آموزشی این طرحها نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه غیرانتفاعی باقرالعلوم نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

 

  دانشگاه غیرانتفاعی باقرالعلوم


این دانشگاه در سال  1363 جهت بالا بردن سطح آگاهی های سیاسی طلاب در زمینه های جهان اسلام، ایران و روابط بین الملل کارش را آغاز نمود. در سال1364  با نام «موسسه آموزش عالی باقرالعلوم» به ثبت رسید. این موسسه از ابتدا تحت حمایت دفتر تبلیغات اسلامی بود. از سال1366 به برگزاری دوره های علوم سیاسی برای طلاب دانشجو نمود که تا سال 1370 ادامه داشت. در سال هفتاد با کسب موافقت اصولی از شورای گسترش آموزش عالی کشور به گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی در رشته های علوم انسانی پرداخت.   به سال 1384 طرح اولیه تبدیل موسسه به دانشگاه تدوین گردید. در سال  1384 با موافقت شورای گسترش آموزش عالی به دانشگاه ارتقا» پیدا کرد. 

لینک      نظرات ()      

باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی سردشت آغاز به کار کرد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱٢

باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی سردشت آغاز به کار کرد 

جلسه راه اندازی باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی سردشت و معارفه رئیس آن باحضور آذری رئیس دانشگاه واحد سردشت، فرماندار شهرستان، امام جمعه، رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس مجامع امور صنفی، رئیس اداره منابع طبیعی، بخشدار مرکزی، رئیس اداره مخابرات، سرپرست دانشگاه پیام نور، مسئولان شورای شهر فرماندهان انتظامی، عده ای از معلمان بازنشسته، اعضای هیات موسس و تنی چند از دانش آموزان، دانشجویان و اساتید دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، اسماعیل زاده رئیس منتخب باشگاه پژوهشگران جوان به تشریح اهداف و وظایف باشگاه پرداخت و نقش آن را در رشد و توسعه علمی و پژوهشی دانشگاه و شهرستان ارزشمند معرفی کرد.
وی با اشاره به این نکته که مرکز آموزشی سردشت جز» محدود مراکزی است که توانسته است به این افتخار نائل آید، ابراز کرد: شهرستان سردشت یکی از شهرهای نخبه پرور ایران است که تاکنون نخبگان زیادی را در خود پرورش داده است. وی افزود: امید می رود با آغاز به کار باشگاه، بتوانیم نخبگان و استعدادهای برتر شهرستان را شناسایی و گامی در تحقق توسعه علمی برداریم.
در ادامه با پیشنهاد رئیس دانشگاه واحد سردشت، امام جمعه حکم انتصاب رئیس باشگاه را تقدیم اسماعیل زاده نمود و بعد از آن حاضرین در مراسم به بازدید از اتاق باشگاه و فضای آن پرداختند و از نزدیک با چند طرح انجام شده در طول عمر اندک باشگاه و در آستانه راه اندازی آن آشنا شدند.
گفتنی است همزمان با این مراسم، کارگاه کامپیوتر نیز به عنوان بخشی از فضای باشگاه پژوهشگران جوان که با همت دو خیر بزرگوار شهرستان (حاج علی شریعتی و خانم عطری) راه اندازی شده بود، افتتاح و در اختیار پژوهشگران جوان دانشگاه قرار گرفت.

لینک      نظرات ()      

آیین نامه و اساسنامه موسسات غیر انتفاعی بازنگری می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

 مدیر کل دفتر آموزش آزاد وزارت علوم :

آیین نامه و اساسنامه موسسات غیر انتفاعی بازنگری می شود  

مدیر کل دفتر آموزش آزاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تغییر اساسنامه و اصلاح آیین نامه نحوه تاسیس موسسات غیر انتفاعی خبر داد. 
دکتر نادری در گفت وگو با ایسنا، اظهارکرد: بر این اساس تغییرات اساسنامه و آیین نامه نحوه تاسیس موسسات غیر انتفاعی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال اصلاح است که پس از اصلاح و تایید شورای گسترش، جهت طرح در شورای مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام می شود. 
وی خاطر نشان کرد: عمده ترین موارد مورد بازنگری قرار گرفته در آیین نامه موسسات غیر انتفاعی مربوط به بحث هیات موسس و موضوع انحلال موسسات است. 
دکتر نادری در خاتمه از برگزاری نشست روسای دانشگاه های غیر انتفاعی در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

لینک      نظرات ()      

آخرین فرصت ثبت نام در آزمون دکتری طب سنتی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبرداد:

 آخرین فرصت ثبت نام در آزمون دکتری طب سنتی اعلام شد  

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تعیین مهلت یک روزه ثبت نام آزمون دکترای تخصصی طب سنتی در 17 خرداد ماه برای جاماندگان از ثبت نام خبر داد. 
دکتر نسل سراجی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اتمام مهلت ثبت نام این آزمون در روز شنبه 8 خرداد ماه ، گفت: آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده اند می توانند در روز دوشنبه 17 خرداد ماه از ساعت 9 تا 23 به طور همزمان ثبت نام و مدارکشان را ارسال کنند. 
وی با تاکید بر اینکه مهلت پیش بینی شده قابل تمدید نیست، به ظرفیت پذیرش آزمون دکترای تخصصی طب سنتی اشاره کرد و افزود: حدود 22 دانشجو از میان پزشکان واجد شرایط در دانشگاه های شاهد، علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی پذیرفته می شوند. 
سراجی با بیان اینکه آزمون دکترای تخصصی دارای دو مرحله کتبی و شفاهی است، اظهارکرد: آموزش در این دوره به صورت تمام وقت بوده و در طی آن دانشجویان باید ضمن فراگیری طب سنتی با استفاده از منابع مکتوب موجود و آموزش های عملی در تهیه و تدوین متون جدید نیز مشارکت کنند. 
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: انتظار می رود پذیرفته شدگان این دوره، دارای آمادگی کامل و حتی الامکان آشنا به متون قدیمی و علاقه مند به تحمل دشواری های خاص این مسئولیت ها و فعالیت های ویژه و استثنائی مورد نظر بوده و ترجیحا سابقه مطالعاتی قابل قبول و تالیفاتی در زمینه طب سنتی داشته باشند. 
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از برگزاری آزمون کتبی دکترای تخصصی طب سنتی در 8 مرداد ماه خبر داد و افزود: آزمون شفاهی در روزهای 13 و 14 مرداد ماه برگزار می شود. 
وی افزود: پذیرش دانشجویان در 2 مرحله انجام می شود، که در مرحله اول، آزمون کتبی به صورت تستی چهار گزینه ای برگزارشده و اسامی 2 برابر ظرفیت پذیرش بر اساس اولویت نمره کسب حداقل 70 درصد از نمره کل آزمون کتبی الزامی است، همچنین با در نظر گرفتن سهمیه برای شرکت در مرحله دوم، زمان آزمون مصاحبه شفاهی اعلام می شود. 
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در خاتمه با بیان اینکه 20 درصد از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران اختصاص دارد، تصریح کرد: این شرایط در صورتی است که این افراد حداقل 80 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد را کسب کنند.

لینک      نظرات ()      

اعلام نسبت جنسیتی مجازین کنکور کارشناسی ارشد سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

معاون فنی و آماری سازمان سنجش خبر داد:

اعلام نسبت جنسیتی مجازین کنکور کارشناسی ارشد سال 89

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تا کنون 120 هزار در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 انتخاب رشته کرده اند، گفت: نسبت جنسیتی مجازین در این آزمون تقریبا 50 به 50 است.
ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر، افزود: تاکنون از 213 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد، حدود 60 درصد یعنی 120 هزار نفر با ورود به سیستم اینترنتی انتخاب رشته موفق به انتخاب رشته شده اند.
وی اظهار داشت: در کنکور کارشناسی ارشد سال گذشته نزدیک به 20 درصد انتخاب رشته نکردند از این رو پیش بینی می شود بین 15 تا 20 درصد با توجه به رتبه ای که کسب کرده اند، در کنکور امسال انتخاب رشته نکنند.
معاون سازمان سنجش درباره نسبت جنسیتی مجازین این آزمون گفت: از تعداد کل مجازین به انتخاب رشته، 49/3 درصد زن و50/7 درصد مرد هستند.
وی افزود: سال گذشته نیز این نسبت تقریبا برابر بود.
خدایی اظهار داشت: انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از ساعت 12 روز چهارشنبه 5 خردادماه آغاز شده و تا ساعت 24 دیروز دوشنبه 10 خردادماه ادامه داشت .

لینک      نظرات ()      

اسامی پذیرفته شدگان مرحله اولیه المپیاد علمی دانشجویی کشور بزودی اعلام می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

با تشریح جزئیات برگزاری مرحله نهایی ;

 اسامی پذیرفته شدگان مرحله اولیه المپیاد علمی دانشجویی کشور بزودی اعلام می شود

معاون سازمان سنجش و آموزش کشورجزئیات زمان برگزاری مرحله نهایی پانزدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور را تشریح کرد و گفت : نتایج مرحله اولیه المپیاد اواسط خردادماه منتشرمی شود.
محمد محمدی اقدم در گفتگو با خبرنگار آفرینش ،اعلام کرد : مرحله نیمه متمرکز المپیاد علمی دانشجویی در 7 قطب کشور و با حضور 2 هزار و 323 نفر در 16 رشته برگزار شد.  وی با بیان اینکه 15 درصد در این المپیاد غایب بودند ، گفت : آزمون این المپیاد به صورت تشریحی برگزار شد و نتایج آن اواسط خردادماه اعلام می شود.
معاون سازمان سنجش آموزش کشوردر ادامه  افزود: برگزیدگان این مرحله از المپیاد، با 15 نفر برتر 16 رشته آزمون کارشناسی ارشد در 22 تا 25 تیرماه به رقابت می پردازند.  بر اساس این گزارش ، دانشگاههای علم و صنعت، مازندران، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز و شهیدباهنر کرمان جز» قطب های 7 گانه مرحله نیمه متمرکز المپیاد هستند.
مرحله نهایی پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور سال 89 در روزهای 22 تا 25 تیرماه 89 در شهر تهران برگزار می شود.
دانشجویان در این دوره المپیاد می توانند در رشته های ریاضی، شیمی، زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، حقوق، فیزیک، آمار، زیست شناسی، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی شرکت کنند.

لینک      نظرات ()      

توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد یزد در سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

رییس دانشگاه آزاد  اسلامی یزد خبر داد:
توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد یزد در سال 89 


  رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه خبر داد و گفت: سال89، سال توسعه تحصیلات تکمیلی برای دانشگاه آزاد یزد است. 
به گزارش ایسنا - منطقه یزد - مسلمین در جلسه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد یزد افزود: سال 89 سال توسعه تحصیلات تکمیلی است و قدمهای مثبتی در این جهت برداشته شده است. 
وی با بیان اینکه در زمینه توسعه رشته های مدیریت، اقتصاد، معارف اسلامی، فقه و حقوق و گرایش های متعدد شیمی فعالیتهایی انجام شده است، افزود: انتظار می رود که در تمامی رشته ها مدیران گروهها بلند نظرانه فکر کنند تا توسعه تحصیلات تکمیلی را شاهد باشیم و در جهت رفع کمبود اعضای هیات علمی و توسعه کیفی دانشگاه گام برداریم. 
گفتنی است; در ابتدای این جلسه عبقری مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه گزارش ویژه ای را در رابطه با نحوه ی عملکرد پروژه ها، کدگیری و مصوبات اعلام کرد و در پایان از مدیران تحصیلات تکمیلی دانشگاه تقدیر شد.

لینک      نظرات ()      

شناسایی10هزارمتخصص ایرانی خارج کشور نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

معاون وزیر علوم گفت : 
شناسایی10هزارمتخصص ایرانی خارج کشور 


معاون وزیر علوم و رئیس مرکز همکاریهای علمی و فناوری وزارت علوم از شناسایی 10 هزار متخصص ایرانی خارج از کشور خبر داد و گفت: آمریکا در میان سایر کشورها دارنده بیشترین تعداد متخصصان ایرانی است که این متخصصان در رشته های مختلف علمی مشغول فعالیت هستند.
ارسلان قربانی در گفتگو با مهر افزود: در حال حاضر بیش از 10 هزار نفر از متخصصان ایرانی که مقیم خارج از کشور هستند شناسایی شده و آمار و اطلاعات آنها در بانکی که برای همین منظور تهیه شده درج شده است.
وی اظهار داشت: از میان افرادی که اطلاعات آنها در بانک اطلاعاتی کارگروه علمی آموزشی شورای عالی ایرانیان خارج از کشور موجود است بیشترین تعداد در آمریکا زندگی می کنند و پس از این کشور، کشورهای اروپایی دارای بیشترین تعداد متخصصان ایرانی هستند.
رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم به مهر گفت: این افراد در تمامی زمینه های علمی نظیر علوم پزشکی، صنایع، علوم انسانی و فنی و مهندسی تخصص دارند اما بیشترین تعداد آنها در علوم فنی و مهندسی متخصص هستند.
وی اظهار داشت: از قابلیتهای علمی و فناوری این افراد به تدریج برحسب مورد و نیاز در وزارتخانه ها و دستگاههای مختلف استفاده می شود.

لینک      نظرات ()      

سئوالات غلط آزمون دستیاری بررسی شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

معاون آموزشی وزارت بهداشت:
سئوالات غلط آزمون دستیاری بررسی شد 


معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اعتراض گروهی از داوطلبان آزمون دستیاری 88 در مورد غلط بودن بخشی از سئوالات گفت: رسیدگی به اعتراضات در موعد مقرر انجام شده و حتی طیف بیشتری از سئوالات مورد نظر معترضان مورد رسیدگی قرار گرفته است.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با مهر افزود: گروهی از داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به تازگی درخواست رسیدگی به سئوالات غلط آزمون را داده اند که با مرور سوابق متوجه شدیم که این سئوالات در موعدهای مقرر مورد رسیدگی قرار گرفته اند.
وی مرجع ذی صلاح را برای رسیدگی به اعتراضات سئوالات غلط آزمون دستیاری را هیئت ممتحنه دستیاری دانست و گفت: بر اساس قوانین تنها مرجع رسیدگی، هیئت ممتحنه است و هیچ هیئت هم عرضی برای رسیدگی پیش بینی نشده است و در حال حاضر نیز هیئت ممتحنه را اساتید برجسته دانشگاهها تشکیل می دهند.
محققی یادآور شد: تمامی مواردی که از سوی داوطلبان مورد اعتراض قرار داشته مورد رسیدگی قرار گرفته و به آن ترتیب اثر داده شده است.
وی تاکید کرد: رسیدگی به اعتراضات داوطلبان در مورد سئوالات غلط با نگاهی باز صورت گرفته و حتی در مواردی که خیلی دلایل قوی هم ارائه نشده بود، مورد رسیدگی قرار گرفت و همین مسئله باعث شد سطح نمرات بالاتر برود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، مسیر رسیدگی به اعتراضات قانونی دستیاری را مسیری عادی، منطقی و قانونمند دانست و گفت: با توجه به اینکه آزمون دستیاری در این دوره، دوران پرتنشی را گذرانده است اما علیرغم تنش موجود، پذیرش با دقت مضاعفی صورت می گیرد.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. 
آزمون مجدد نیز پس از اعلام نتایج با اعتراض برخی داوطلبان روبرو شد به طوری که شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود.

لینک      نظرات ()      

تاریخ نتایج نهایی آزمون های فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

معاون سازمان سنجش خبرداد :
تاریخ نتایج نهایی آزمون های فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد 


معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی آزمون دوره های مختلف فراگیر دانشگاه پیام نور در نیمه دوم شهریور ماه خبر داد. 
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری آزمون دوره های کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد و کارشناسی دانشگاه پیام نور در صبح و بعدازظهر روز جمعه 31 اردیبهشت، گفت: آزمون کلیه گروه های امتحانی دوره های مختلف در این دوره به صورت شخصی سازی برگزار شد، به گونه ای که هر داوطلب یک پاکت ویژه خود را دریافت کرد. 
توکلی با اشاره به اعلام نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور ماه، گفت: در این آزمون حدود 135 هزار نفر در مقطع کارشناسی، 11 هزار نفر در مقطع کاردانی به کارشناسی و 103 هزار نفر در مقطع ارشد در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کرده اند.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه افسری امام علی(ع) نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱۱

دانشگاه افسری امام علی(ع)


دانشگاه افسری امام علی(ع) دانشگاه آموزش افسران در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. این دانشگاه در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از میان پرسنل کادر نزاجا دانشجو می پذیرد. دانشجویان این دانشگاه با لباس نظامی و سردوشی وارد دانشگاه شده و همزمان با درس های رشته آموزشی خود، آموزش نظامی نیز می ینند و پس از دانش آموختگی در مقطع کارشناسی این دانشگاه به درجه ستوان دومی نائل می شوند.
این دانشگاه بین میدان توپخانه و میدان حر تهران در نزدیکی ایستگاه دانشگاه امام علی قرار دارد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٩

با تمدید مهلت ارسال مدارک ;

تاریخ برگزاری آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی اعلام شد  

 

 مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت زمان ارسال مدارک بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی را مجددا تمدید کرد.
به گزارش مهر، تمام داوطلبان آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال 89 در صورتی که تاکنون اقدام به ارسال و تکمیل مدارک خود نکرده اند می توانند از آخرین فرصت داده شده برای این موضوع برای رفع نقص و تکمیل مدارک خود اقدام کنند.
براساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی داوطلبان تنها در روز 30 خرداد ماه جاری از ساعت 8 تا 23 می توانند به صورت اینترنتی نسبت به رفع نقص و تکمیل مدارک خود اقدام کنند. همچنین داوطلبانی که تاکنون هیچ مدرکی ارسال نکرده اند نیز می توانند در با استفاده از این فرصت مدارک خود را ارسال کنند.  عدم ارسال مدرک یا عدم رفع نقص مدارک به معنی انصراف از شرکت در آزمون بوده و کارت ورود به جلسه آزمون برای این گروه از داوطلبان صادر نخواهد شد.  بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته های دندانپزشکی با رقابت یک هزار و 900 نفر در روز 14 مرداد ماه 89 در 10 دانشگاه علوم پزشکی و 9 رشته تخصصی برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

امتحانات نیمسال دوم دانشگاه های تهران دانشجویان از 18خرداد ماه آغاز می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٩

بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه های تهران;
امتحانات نیمسال دوم دانشجویان از 18خرداد ماه آغاز می شود 


براساس تقویم آموزشی سال تحصیلی 89-88 دانشگاه های تهران، بطور میانگین امتحانات نیمسال دوم از 18خرداد ماه آغاز و تا 10 تیر ماه ادامه خواهد داشت. 
به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام تقویم آموزشی دانشگاه های تهران، ثبت نام نیمسال اول سال تحصیلی 90-89  نیز از8 دیروز  خرداد آغازشده و تا 11خرداد ماه ادامه خواهد داشت. 
بنابراین گزارش، کلاس های درس دانشگاه تهران در تاریخ 20خرداد ماه پایان می یابد و امتحانات نیم سال دوم این دانشگاه هم از 22خرداد تا 3 تیر ماه برگزار می شود. 
امتحانات نیم سال دوم دانشگاه صنعتی شریف نیز از 18خرداد آغاز و تا اول مرداد ماه ادامه خواهد داشت. 
کلاس های درس دانشگاه الزهرا(س) نیز تا 19 خرداد ماه دایر بوده و امتحانات این دانشگاه هم از22 خرداد تا10 تیرماه برگزار خواهد شد. 
به گزارش ایسنا، 19 خرداد ماه پایان زمان کلاس های درس دانشگاه شهید بهشتی است و امتحانات نیم سال دوم این دانشگاه 22 خرداد ماه آغاز و تا 2 تیرماه ادامه خواهد داشت. 
طبق تقویم آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، امتحانات نیم سال دوم تحصیلی این دانشگاه از 22 خرداد ماه آغاز و تا روز شنبه 5 تیرماه ادامه خواهد یافت. 
بنابراین گزارش، بر اساس اعلام تقویم آموزشی نیم  سال دوم دانشگاه ها، کلاس های درس دانشگاه علامه طباطبایی 19 خرداد ماه پایان می یابد و امتحانات این دانشگاه از 22 خرداد تا 2 تیر ماه برگزار خواهند شد. 
امتحانات دانشگاه علم  و صنعت هم از 29 خرداد ماه آغاز شده و زمان پایان امتحانات 9 تیر ماه است.   گفتنی است، طبق تقویم آموزشی دانشگاه تربیت مدرس 27 خرداد کلاس های این دانشگاه پایان یافته و امتحانات دروس مدرسی این دانشگاه از 29 خرداد تا 2 تیرماه ادامه خواهد داشت و امتحانات دروس تخصصی نیز از 5 تا 16 تیرماه برگزار خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

آزمون های دستیاران پوست به صورت الکترونیک مبتنی بر وب برگزار می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٩

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران:
آزمون های دستیاران پوست به صورت الکترونیک مبتنی بر وب برگزار می شود 


یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: آزمون های دستیاران پوست به صورت الکترونیک مبتنی بر وب با هدف بهره مند شدن داوطلبان از یک سیستم جدید و متنوع برگزاری آزمون و کاهش استرس برگزار می شود. 
دکتر پدرام نورمحمدپور در گفت وگو با ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران - افزایش سرعت و دقت در برگزاری آزمون، امکان استفاده از تصاویر رنگی و محتوای چند رسانه ای در سوالات، استفاده از شبکه اینترنت و نامحدود بودن تعداد داوطلبان مورد سنجش، حذف هزینه های مربوط به تکثیر سوالات و کاغذ، افزایش دقت در تصحیح پاسخنامه ها، فراهم آوری امکان آنالیز علمی آزمون و بازخورد نتایج به طراحان سوال و فراهم آوری بایگانی دائمی سوالات آنالیز شده و نتایج آزمون را از دیگر اهداف اجرای این فرآیند برشمرد. 
وی افزود: در حال حاضر این پروژه در گروه پوست بیماران رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال اجراست و در صورت تمایل معاونت آموزشی دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی می توان از این سیستم در برگزاری آزمون های سطوح بالاتراستفاده کرد. 
نورمحمدپور به آغاز پروژه از مهر ماه 87 اشاره کرد و گفت: بدیهی است امروزه با گسترش سیستم های آموزش مجازی از یکسو و نیاز روزافزون اعضای هیات علمی برای ارزیابی هرچه دقیق تر و معتبرتر فراگیران به خصوص در طی دوره ی دستیاری و با توجه به اقبال روزافزون عمومی به سیستم های آموزشی مبتنی بر وب، نیاز به روشی جهت ارزیابی سریع، دقیق و تکرارپذیر برای دستیاران امری ضروری به نظر می رسد. 
وی افزود: روش های سنتی برگزاری آزمون های تستی بر روی کاغذ صرف نظر از هزینه بالای لازم برای تکثیر اوراق و زمان مورد نیاز برای آماده سازی دفترچه ها، کاستی های دیگری چون عدم امکان استفاده از تصاویر رنگی در دفترچه های آزمون به خصوص در رشته ای مانند درماتولوژی، زمان بسیار زیاد برای تصحیح پاسخنامه ها، امکان بروز اشتباه در روند تصحیح و موارد بسیار دیگری را شامل می شود. 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: بر این اساس طراحی آزمون ها به شکل مبتنی بر وب ضمن فراهم آوری امکان برگزاری آزمون به صورتی دلپذیر و با مکانیسمی جذاب تر برای داوطلبان و بالا بردن ضریب امنیت آزمون و اطمینان از صحت آن، امکان دسترسی بسیار سریع به نتایج برای داوطلبان و اساتید، امکان آنالیز نتایج و تعیین ضرایب دشواری و تمایز سوالات در همان زمان پایان آزمون، امکان استفاده از تصاویر رنگی و حتی فیلمهای چند رسانه ای در آزمون را فراهم می آورد، همچنین هزینه و زمان های لازم برای تکثیر سوالات و تصحیح پاسخنامه ها را به صفر می رساند. 
نورمحمدپور با بیان اینکه برگزاری آزمون های مورد نیاز برای ارزشیابی داوطلبان چه از نوع  Informative  و چه با هدف ارزشیابی نهایی  Summative  با رعایت دقت و صحبت مورد نیاز یک چالش عمده برای اعضای هیات علمی به شمار می رود; خاطرنشان کرد: هدف این پروژه کنار گذاشتن آزمون های سنتی به روش کتبی است. بدین ترتیب که در امتحانات به خصوص امتحانات داخل گروهی می توان با استفاده از این سیستم ضمن برقراری آزمون های معتبر و دقیق،می توان در حداقل زمان و هزینه برای اعضای هیات علمی یک آنالیز سریع و دقت از سوالات و ایجاد یک بانک اختصاصی، سوالات آنالیز شده برای هر گروه علمی را مد نظر قرار داد. 
وی به چالش ها و مشکلات اجرایی فرایند اشاره کرد و گفت: برگزاری چندین دوره آزمون با استفاده از این سیستم، رضایت مندی دستیاران و هیات علمی را به دنبال داشته است. با توجه به آنالیز آزمون و امکان بازخورد دهی مناسب به طراح سوال در افزایش کمی و کیفی سطح امتحانات گروه نیز موثر بوده است. 
نورمحمدپور اظهارکرد: با توجه به گسترش علم  IT  در حوزه دانشگاه تهران در حال حاضر به نظر نمی رسد محدودیتی از نظر اجرا به جز آموزش دستیاران و هیات علمی برای استفاده از سیستم وجود داشته باشد.

لینک      نظرات ()      

افزایش اعضای هیات علمی و رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور ماکو در سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٩

رییس دانشگاه پیام نور ماکو:
افزایش اعضای هیات علمی و رشته های تحصیلی دانشگاه ازاولویتهای سال 89 است 


رییس دانشگاه پیام نور ماکو گفت:افزایش اعضای هیات علمی و رشته های تحصیلی دانشگاه ازاولویت های سال جاری است. 
حجت اله قهرمانی در گفت وگو با ایسنا، افزود: سال گذشته توانسته ایم با افزایش تعداد رشته های تحصیلی رقم آنرا به 21رشته برسانیم وامسال نیز قصد داریم علاوه بر افزایش رشته های تحصیلی، اعضای هیات علمی، توسعه فضای آموزشی دانشگاه و تجهیز آزمایشگاههای آن را افزایش دهیم. 
رییس دانشگاه پیام نور ماکو در مورد رشته های کاردانی و کارشناسی ارشد، اظهارکرد: دراین دانشگاه رشته های کاردانی نداریم و برای کارشناسی ارشد نیز باید اعضای هیات علمی با مدارج دکترا داشته باشیم که فعلا به علت داشتن یک نفر دکتری روانشناسی نمی توان دانشجو پذیرش کرد. 
حجت اله قهرمانی لازمه ایجاد ظرفیت در تحصیلات تکمیلی را داشتن امکانات لازم واستخدام هیات علمی جدید با کسب مجوز از سوی وزارت علوم عنوان کرد. 
وی نسبت سرانه اعضای هیات علمی فعلی دانشگاه را به دانشجو یک به 300 عنوان کرد و در مورد عناوین رشته های برنامه آینده دانشگاه و تناسب این رشته ها با منطقه و پیش بینی بازارهای شغلی اظهارکرد: رشته های تربیت بدنی، مهندسی صنایع، مهندسی منابع طبیعی و مدیریت جهانگردی از جمله رشته های برنامه آینده دانشگاه است که با توجه به پتانسیل موجود در منطقه و مرزی و منطقه ویژه اقتصادی بودن، این رشته ها درخواست شده اند.

لینک      نظرات ()      

نتایج نهایی بورس خارج از کشور بزودی اعلام می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٩

نتایج نهایی بورس خارج از کشور بزودی اعلام می شود  

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اعلام نتایج بورسیه خارج از کشور دانشجویان تا هفته آینده خبر داد و گفت: امسال 200 نفر اعزام می شوند.
حسن مسلمی نائینی در گفتگو با مهر افزود: در مرحله اول برای اعزام دانشجویان بورسیه در سال 89، 700 نفر معرفی شده بودند که پس از غربالگری اولیه 450 نفر برای آزمون زبان معرفی شدند.
وی اضافه کرد: پس از برگزاری آزمون زبان اختصاصی وزارت علوم در نهایت 200 نفر به خارج از کشور اعزام می شوند.  مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج از کشور وزارت علوم گفت: این افراد برای ادامه تحصیل در دکتری و در رشته های اولویت دار به خارج از کشور اعزام می شوند. وی اظهار داشت: اعزام به سه کشور انگلستان، کانادا و آمریکا صورت نمی گیرد.

لینک      نظرات ()      

آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٩

 آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 89 اعلام شد  

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اتمام مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، گفت: بیش از50 درصد مجازین برای دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته به مراکز پستی مراجعه کرده اند.   دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مجاز شدن 213 هزار و 69 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، افزود: داوطلبان تا ساعت 24 فردا دوشنبه مهلت دارند تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی  org.sanjesh.www   و وارد کردن کد رهگیری نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.  وی با بیان اینکه معمولا مجازین در دو روز آخر بیشتر برای انتخاب رشته به سایت مراجعه می کنند، اظهارکرد: داوطلبان باید برای جلوگیری از ترافیک اینترنتی و برای اینکه در روزهای آخر با مشکل سرعت برای انتخاب رشته روبرو نشوند، هرچه زودتر نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.   توکلی در خصوص تمدید مهلت انتخاب رشته گفت: سعی می کنیم که مهلت انتخاب رشته مجازین تمدید نشود.

لینک      نظرات ()      

زمان و نحوه مهمان و انتقالی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٩

زمان و نحوه مهمان و انتقالی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد 

 زمان مهمان شدن و انتقال دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در نیمسال اول سال تحصیلی 90-89 اعلام شد. 
به گزارش ایسنا، دکتر اصغر کشتکار معاون نظارت و سنجش دانشگاه در این باره اظهارکرد: جهت انتقال و مهمان شدن ارایه فرم تکمیل شده دانشجو به شورای آموزش مرکز مبدا» تا 21 مرداد ماه، بررسی در شورای آموزشی مرکز مبدا» و اعلام نتیجه تا 28 مردادماه،  ارائه فرم تایید شده مرکز مبدا» به شورای آموزشی مرکز مقصد تا 4 شهریورماه ، بررسی در شورای آموزشی مرکز مقصد و اعلام نتیجه تا 18 شهریور ماه و انجام امور اداری و آموزشی تا زمان پایان ثبت نام انجام می شود.   معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی در مورد زمان انتقال به تهران دانشجویان دوره های ترمی افزود: ارایه فرم تکمیل شده دانشجو به مرکز مبدا» تا 7 مرداد ماه، بررسی در مرکز مبدا» و اعلام نتیجه تا 14 مرداد ماه، ارائه فرم تکمیل شده مرکز مبدا» به مرکز مقصد تا 21 مرداد ماه، بررسی در مرکز مقصد و اعلام نتیجه تا اول شهریور ماه، جمع آوری و ارسال فرم ها توسط مرکز آموزشی مقصد به دبیرخانه شورای آموزشی و کمیسیون موارد خاص دانشگاه از طریق اتوماسیون اداری تا 11 شهریور ماه، اعلام نتایج توسط شورای آموزشی و کمیسیون موارد خاص دانشگاه تا 25 شهریور ماه و انجام امور اداری و آموزشی تا پایان زمان ثبت نام انجام می شود. 
کشتکار درادامه اظهارکرد: جهت تغییر رشته نیز جمع آوری و ارسال فرم ها و مدارک توسط مراکز آموزشی به دبیرخانه شورای آموزشی و کمیسیون موارد خاص، در استان ها به واحد استانی و در تهران به سازمان مرکزی دانشگاه تا 11 شهریور ماه و اعلام نتایج توسط شورای آموزشی و کمیسیون موارد خاص استانها و تهران تا 25 شهریور ماه انجام می شود.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی(ره) نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٩

 دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی(ره)


دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی(ره) دانشگاه آموزش افسران در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. این دانشگاه در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از میان پرسنل کادر نداجا دانشجو می پذیرد. دانشجویان این دانشگاه با لباس نظامی و سردوشی وارد دانشگاه شده و همزمان با درس های رشته آموزشی خود، آموزش نظامی نیز می بینند و پس از دانش آموختگی در مقطع کارشناسی این دانشگاه به درجه ناوبان دومی نائل می شوند.
این دانشگاه در شهر بندری نوشهر در استان مازندران قرار دارد.
در طی یک دوره 4 ساله و با اخذ دانشجو در مقطع دیپلم و با آموزش فشرده 3 ماه از میان آنها دانشجویان انتخاب شده که به مرحله بعدی راه یافته و این دانشجویان برگزیده به عنوان دانشجو سال اول انتخاب می شوند. که پس از گذراندن دروس مشترک در رشته های ناوبری، مخابرات دریایی، مکانیک، مدیریت و... شروع به تحصیل کرده و پس از چهار سال به درجه ناوبان دومی نایل می آیند.

لینک      نظرات ()      

بانک اطلاعاتی اعضای هیات علمی واحد شهرری راه اندازی شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

بانک اطلاعاتی اعضای هیات علمی واحد شهرری راه اندازی شد


مهندس توکلی مدیر فناوری اطلاعات واحد شهرری گفت: این نرم افزار توسط مهندس غریب طراحی و نوشته شده است و در وب سایت دانشگاه فعال می باشد که استادان و دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت ازتمام سوابق اجرایی و اطلاعات پژوهشی ازجمله عناوین و تعداد مقالات و نیز حضور در کنفرانس های علمی مطلع شوند.
به گزارش خبرنگار آفرینش، مهندس توکلی افزود: این بانک اطلاعاتی با همکاری استادان درحال تکمیل می باشد.
وی افزود: درسال گذشته، 55 دستگاه لپ تاپ ازطریق وام بدون بهره در اختیار استادان قرار گرفت و تعداد 30 دستگاه کامپیوتر جهت کاربری اینترنت برای ساختمان صفائیه و استفاده دانشجویان خریداری شد.  مدیر فناوری اطلاعات واحد شهرری اظهار داشت: به منظور برقراری بهتر ارتباط بین ساختمان های شماره 2 و صفائیه، دو دستگاه رادیو Less Wire با سرعت بالاتر نسبت به قبل خریداری و بر روی دکل ها نصب شده است. همچنین باتوجه به خریداری دستگاه های رزرو غذای استادان درهر دانشکده، حدود 1700 کارت تغذیه برای استادان فعال و با دراختیار قرار دادن کد کاربری و رمز عبور اختصاصی، ازابتدای سال جدید همه استادان می توانند ازطریق دستگاه های نصب شده در اتاق هایشان غذای خود را رزرو نمایند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ آزمون شفاهی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

 با انتشار اسامی پذیرفته شدگان مرحله کتبی ;

تاریخ آزمون شفاهی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد  

  گروه آزمون وسنجش : اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد . 
اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول سومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد. 
به گزارش خبرنگار آفرینش ، در مرحله کتبی آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی 21 نفر پذیرفته شده اند که اسامی آنها بر روی سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی  ir.ac.tums.ebucation  قرار دارد. 
گفتنی است، آزمون شفاهی پذیرفته شدگان روز پنج شنبه 20 خرداد ماه در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

آمار جدید دانشجویی براساس مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل داخل و خارج کشور نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

آمار جدید   دانشجویی براساس مقطع تحصیلی  و دانشگاه محل تحصیل  داخل و خارج کشور 


 معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آماری جدید از آموزش عالی درباره شلوغ ترین شهرهای دانشجویی کشور، درصد دانشجویان دانشگاههای مختلف کشور از جمعیت کل دانشجویی، تعداد دانشجویان ایرانی خارج کشور و ... ارائه کرد. به گزارش مهر، حسین نادری منش پنجشنبه در هفتمین همایش دانشجویی فناوری نانو گفت: بیشترین جمعیت دانشجویی در تهران با 632 هزار دانشجو، در اصفهان با 242 هزار دانشجو، در خراسان با 211 هزار دانشجو و در خوزستان با 205 هزار دانشجو قرار دارند.
 82  در دانشجویان در مقاطع کاردانی و کاشناسی
معاون آموزشی وزیر علوم اضافه کرد: بیشترین جمعیت دانشجویی (82 درصد) در مقاطع کاردانی و کارشناسی به تحصیل اشتغال دارند.
 آمار دانشجویان در رشته های مبتنی بر فناوری
وی با بیان اینکه 1/5 میلیون دانشجو در رشته علوم انسانی و یک میلیون دانشجو در رشته های فنی و مهندسی تحصیل می کنند، افزود: بیشترین تعداد دانشجویان در زمینه های فناوریهای نوین در رشته های زیست فناوری، نانوفناوری و فناوری اطلاعات تحصیل می کنند.نادری منش گفت: دانشگاه آزاد بخش عمده ای از دانشجویان را در رشته های زیست فناوری جذب کرده است اما بیشترین تعداد دانشجویان در رشته های نانوفناوری در دانشگاههای دولتی متمرکز هستند و در حوزه فناوری اطلاعات بیشترین تمرکز دانشجویان در دانشگاه پیام نور تحصیل می کنند. 
 درصد دانشجویان دانشگاههای مختلف
 معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: از تعداد 3/7 میلیون دانشجو چهار درصد در دانشگاه آزاد، 25 درصد در دانشگاه پیام نور، پنج درصد در دانشگاه جامع علمی کاربردی، 15 درصد در دانشگاه های دولتی، 3/2 درصد در دانشگاههای علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پنج درصد در موسسات وابسته به سایر دستگاهها مشغول به تحصیل هستند.
نادری منش تعداد موسسات آموزش عالی را دو هزار و 200 موسسه دانست و اظهار داشت: در حال حاضر در مقاطع کاردانی و کارشناسی صندلی خالی داریم که در دوره کارشناسی نیز تقاضاها در زمینه کیفیت صندلی ها است.
وی تعداد متقاضیان ورود به دوره کارشناسی ارشد را 800 هزار نفر ذکر کرد و ادامه داد: ظرفیت پذیرش موسسات آموزش عالی در این دوره در بخش دولتی 50 هزار نفر و در دانشگاه آزاد 40 هزار نفر است.
 72  هزار دانشجوی ایرانی به هزینه شخصی به خارج رفته اند
 معاون آموزش وزارت علوم با اشاره به حضور 75 هزار نفری دانشجویان ایرانی در دانشگاههای خارج از کشور، اضافه کرد: 80 درصد از این دانشجویان در دوره های کارشناسی به پایین مشغول تحصیل هستند. 20 درصد دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد تحصیل می کنند که سه هزار نفر آنها بورسیه و بقیه با هزینه شخصی در حال تحصیل هستند.
 شلوغ ترین رشته های دانشگاهی
وی با اشاره به توزیع نامتقارن دانشجویان در رشته های تحصیلی نیز یادآور شد: رشته حسابداری و مدیریت بیشترین تعداد دانشجو را جذب کرده است و رشته های کامپیوتر، مهندسی برق، حقوق و مهندسی عمران در رتبه های بعدی قرار دارند.

لینک      نظرات ()      

بررسی وضعیت اعتبار مدارک نیمه حضوری دانشگاه های خارج از کشور نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

بررسی وضعیت اعتبار مدارک نیمه حضوری دانشگاه های خارج از کشور

مدیر کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تشریح وضعیت ارزشیابی مدارک نیمه حضوری و مجازی دانشگاههای خارج از کشور گفت: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای ارزشیابی مدارک این دوره ها نداریم و این مدارک در تمامی مقاطع فاقد اعتبار هستند.  محمدحسین مجلس آرا در گفتگو با مهر، افزود: با توجه به نظر شورای ارزشیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مدارک غیرحضوری و مجازی دانش آموختگان دانشگاههای خارج از کشور در هیچ مقطعی ارزشیابی نمی شود.
وی افزود: به دلیل اینکه تقریبا در تمام این مدارک استانداردهای لازم رعایت نشده است، ناچار شده ایم از طریق شورای ارزشیابی این مدارک را فاقد اعتبار اعلام کنیم.
مدیر کل امور دانش آموختگان وزارت علوم با بیان اینکه مدارک نیمه حضوری و مجازی حتی در مقطع دکتری و از دانشگاههای معتبر نیز ارزشیابی نمی شود، گفت: در حال حاضر ارزشیابی این مدارک در دستور کار نیست و برنامه ای برای این منظور نداریم از این رو مدارک غیرحضوری و مجازی دانشگاههای خارج از کشور از رده اعتبار خارج هستند.
وی اظهار داشت: اما طی بررسی هایی که سالیانه انجام می دهیم، ممکن است در سالهای آتی تغییراتی را در برنامه ارزشیابی این مدارک داشته باشیم.

لینک      نظرات ()      

ارایه پیشنهاد تبدیل مجتمع آموزش عالی بم به دانشگاه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم خبرداد:
ارایه پیشنهاد تبدیل مجتمع آموزش عالی بم به دانشگاه 


مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه سفر استانی هیات دولت به استان کرمان گزارشی از بازدیدهای به عمل آمده از چندین دانشگاه ارائه داد. 
به گزارش ایسنا، دکتر علیخانی با اشاره به بازدید به عمل آمده از مجتمع آموزش عالی بم و همچنین قابلیت های موجود در این دانشگاه گفت: این مجتمع زیرساخت های لازم جهت تبدیل شدن به دانشگاه را دارد و پیشنهاد شده است که این مجتمع به دانشگاه تبدیل شود. 
وی با اشاره به نشست برگزار شده با کارمندان مجتمع آموزش عالی بم گفت: از جمله درخواست های آنان تبدیل شدن مجتمع آموزش عالی بم به دانشگاه، توجه بیشتر به سیستم اتوماسیون دانشگاه و همچنین درخواست برای سفر عمره مفرده بوده است.
علیخانی کمبود نیروی انسانی را از دیگر مشکلاتی دانست که توسط کارمندان این مجتمع مطرح شد و در ادامه با بیان اینکه حدود 75 درصد دانشجویان مجتمع آموزش عالی بم خوابگاهی هستند، گفت: به عبارتی از هزار دانشجوی مجتمع آموزش عالی بم حدود 750 نفر خوابگاهی هستند و این مجتمع دارای 7 خوابگاه است که سه خوابگاه آن دولتی و مابقی خودگردان است.   وی با اشاره به بازدید به عمل آمده از موسسه غیرانتفاعی جاوید جیرفت، گفت:  حدود 80 درصد دانشجویان این موسسه غیربومی بوده و سه رشته کاردانی و کارشناسی و 157 دانشجو دارد، همچنین در این موسسه 22 عضو هیات علمی تمام وقت و 12 کارشناس مشغول فعالیت هستند.   مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم با اشاره به بازدید به عمل آمده از واحد دانشگاه پیام نور جیرفت کرمان گفت: هزار و 700 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه دارای بیش از 100 عضو هیات علمی و 20 رشته تحصیلی است.   وی همچنین با اشاره به بازدید از دانشگاه جامع جیرفت گفت: جمعیت این دانشگاه حدود هزار و 250 نفر در 9 رشته تحصیلی است و خوشبختانه این دستگاه از فضای مناسبی برخوردار است; ولی فضاهای موجود به صورت کامل تجهیز نشده  است.   به گزارش ایسنا، دکتر نادری مدیر کل دفتر آموزش های آزاد نیز با اشاره به جلسه برگزار شده با روسای دانشگاه های غیرانتفاعی استان کرمان در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: استان کرمان دارای 11 موسسه غیرانتفاعی است که چهار موسسه آن در رفسنجان، یک موسسه در جیرفت و شش موسسه در کرمان فعالیت دارند. 
وی با اشاره به جلسه پرسش و پاسخ صورت گرفته با روسای موسسات غیر انتفاعی استان کرمان گفت: تعلق گرفتن وام، تاکید برنحوه پذیرش بومی و افزایش شهریه از مواردی بود که روسای این دانشگاه ها نسبت به آن تاکید داشتند.

لینک      نظرات ()      

برگزاری 6 آزمون رشته های علوم اسلا می و معارف قرآنی در دانشگاه های مختلف نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

معاون سازمان سنجش وآموزش  :
برگزاری 6 آزمون رشته های   علوم  اسلا می و معارف قرآنی   در دانشگاه های مختلف 


معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام برگزاری آزمون های دانشگاه های مختلف، به برگزاری آزمون دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اشاره کرد. 
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به رقابت 5 هزار و 404 داوطلب در آزمون مقطع کارشناسی و 2 هزار و 427 داوطلب در 6 رشته کارشناسی ارشد، گفت: آزمون دوره های مختلف این دانشگاه در 15 استان و 7 شهرستان استان خراسان رضوی برگزار  شد.  وی با اشاره به برگزاری سومین المپیاد معارف قرآنی دانشجویان در30 استان و 39 شهرستان، اظهار کرد: این المپیاد با رقابت 6 هزار و 832 داوطلب در سه رشته حفظ موضوعی قرآن، تفسیر قرآن و ترجمه مفردات قرآنی برگزارشد .  
معاون سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: آزمون کارشناسی ارشد رشته اطلاعات دانشگاه فارابی فقط در تهران با رقابت 153 داوطلب برگزار شد. 
توکلی به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه علوم حدیث در 4 رشته ویژه طلاب در شهرستانهای قم و اصفهان با رقابت 437 داوطلب برگزار شد .
وی در خاتمه، گفت: همچنین دیروز آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ادیان و مذاهب در10 رشته امتحانی در شهرستان قم با رقابت 666 داوطلب برگزار شد.

لینک      نظرات ()      

دانش آموختگان کاردانی پیوسته علمی کاربردی ملزم به گذراندن واحد جبرانی شدند نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

براساس اعلام سازمان سنجش;
دانش آموختگان کاردانی پیوسته علمی کاربردی ملزم به گذراندن واحد جبرانی شدند

 
دانش آموختگان کاردانی پیوسته دانشگاه علمی کاربردی بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ملزم به گذراندن واحد جبرانی شدند.
به گزارش خبرنگار آفرینش ، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: چنانچه معدل دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته، دارای مجوز رسمی از شورای گسترش آموزش عالی بین 10 تا 13/99 باشد، درصورت قبولی در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، باید 24 واحد درسی را طی دو نیمسال، مطابق سرفصل مصوب رشته قبولی ، به عنوان دروس جبرانی بگذرانند تا به جای مدرک پیش دانشگاهی آنان ملاک عمل قرار گیرد.مدت مذکور به سنوات مجاز تحصیل دانشجو افزوده خواهد شد.این مصوبه شامل دانش آموختگان دوره های پودمانی دانشگاه جامع علمی- کاربردی که درآزمون  کاردانی به کارشناسی  ناپیوسته  سال 1389 ثبت نام کرده اند نمی شود.

لینک      نظرات ()      

تاریخ اعتراض و مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون کتبی پذیرش دانشجوی دکتری داروسازی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

با انتشار کلید سوالات آزمون پذیرش دانشجوی دکتری  داروسازی  ; 
تاریخ اعتراض و مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون کتبی اعلام شد 


 بیست و دومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی رشته های داروسازی پنجشنبه با رقابت 620 داوطلب در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.  به گزارش مهر، این دوره از آزمون در رشته های دکتری تخصصی فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی، بیوتکنولوژی دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، اقتصاد و مدیریت دارو، کنترل دارو، داروسازی هسته ای، نانوفناوری دارویی و زیست مواد دارویی برگزار شد که در سهمیه آزاد 168 نفر و در ظرفیت مازاد 28 نفر پذیرفته می شوند.  بر اساس اعلام مرکز سنجش هرگونه نقص مدرک یا نبود شرایط لازم شرکت در آزمون از جمله وضعیت طرح، خدمت نظام وظیفه، اصالت گواهی زبان و ...در هر زمانی که آشکار شود، مصداق تخلف بوده و علاوه بر کان لم یکن تلقی شدن شرکت داوطلب در آزمون و قبولی احتمالی دارای مجازات قانونی خواهد بود. مرکز سنجش آموزش پزشکی کلید اولیه آزمون را منتشر کرده است و بر اساس اعلام قبلی این مرکز داوطلبان می توانند در صورت اعتراض به آزمون فرم اینترنتی را تا پایان امروز شنبه 8 خرداد ماه تکمیل و ارسال کنند.  نتایج آزمون کتبی از سوی سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود و مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون کتبی نیز روز چهارشنبه 26 خرداد ماه درمحل وزارت بهداشت برگزارخواهد شد.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه جامع علمی- کاربردی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۸

 

دانشگاه جامع علمی-  کاربردی


دانشگاه جامع علمی-  کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقا» سطح مهارت شاغلین بخش های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می باشند تشکیل و با بکارگیری و سازمان دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره های علمی - کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می کند.
دانشگاه جامع علمی - کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی - کاربردی است که زیرنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می شود. هدف دانشگاه جامع فراهم آوردن موجباتی است که مشارکت سازمان ها و دستگاه های اجرایی دولتی و غیردولتی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می باشد به نحوی که دانش آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آنها محول می شود. دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.
دانشگاه جامع مسئولیت برنامه ریزی، سازماندهی، پشتیبانی های کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاستگذاری های کلان و نیز نظارت و ارزشیابی مراکز و موسسات علمی-کاربردی را برعهده دارد. مراکز و موسسات آموزش عالی علمی-کاربردی زیرنظر دانشگاه، رکن اجرایی آموزش های علمی-کاربردی و به قصد ارتقای دانش کار و ایجاد مهارت های متناسب با حوزه فعالیت شغلی افراد تیس شده است.

لینک      نظرات ()      

شاخص های رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٦

 ممتازمنش خبر داد:

شاخص های رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی تشریح شد  

رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به طرح رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی گفت : شاخص های عملکردی دانشگاهها پس از نهایی شدن برای رتبه بندی اعمال می شود.  دکتر نادر ممتازمنش در گفتگو با مهر، افزود: طرح رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی در سال جاری اجرایی می شود و دانشگاهها بر اساس خروجی، عملکرد دانشکده ها، سیستم آموزشی، دفاتر آموزش مداوم و مراکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی ارزشیابی می شوند.  وی اضافه کرد: معیارها و شاخص های عملکردی دانشگاهها در روزهای آتی، نهایی و پس از آن امتیازات هر کدام از شاخص ها نیز مشخص می شود و در نهایت رتبه بندی بر اساس آن شاخصها صورت می گیرد.  رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: پیش بینی می شود در پایان نیمسال مهر 89 بتوانیم نتیجه رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی را اعلام کنیم.  ممتازمنش اظهار داشت: شاخصهایی از جمله میزان اعضای هیئت علمی تعدیل شده، تعداد رشته های راه اندازی شده در سال، تعداد رشته های غیرمعتبر یا مشروط، تغییرات فضای آموزشی، گزارشهای سالیانه، اعتبار درونی نمرات امتحانات دانشجویان، رتبه مرکز توسعه، قبولی دانشجویان در مقاطع بالاتر و چند شاخص دیگر مدنظر قرار گرفته است.

لینک      نظرات ()      

نرم افزار انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 89 هوشمند طراحی شده است نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٦

 با آغاز انتخاب رشته ;

نرم افزار انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 89 هوشمند طراحی شده است

 

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1389 از ظهر دیروز 5 خردادماه آغاز شد، گفت: نرم افزارانتخاب رشته هوشمند طراحی شده و در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر می دهد. 
ابراهیم خدایی در گفتگو با  مهر، افزود: انتخاب رشته از ساعت 12 دیروز چهارشنبه 5 خرداد آغاز و تا ساعت 24 روز دوشنبه 10 خردادماه ادامه دارد.
وی گفت: سیستم انتخاب رشته هوشمند است و می تواند به عنوان مثال انتخاب کد رشته محلی که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و یا مجاز به انتخاب رشته نشده باشد و یا اینکه داوطلب در گرایشی از گرایشهای رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نشده است را به داوطلب متذکر شود.
معاون سازمان سنجش گفت: اگر داوطلبی نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نکند ، انتخاب رشته وی کامل نشده و به وی شماره رمز 15 حرفی به عنوان رسید داده نخواهد شد.
 وی افزود: وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است برای انتخاب رشته ضروری است.
خدایی گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 89 ابتدا باید نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی اقدام کرده و کد رشته محل های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب کنند و پس از آن کد رشته های انتخابی خود را در فرم پیش نویس درج و پس از اطمینان از صحت کد رشته محل های انتخابی خود، انتخاب رشته کنند. وی گفت: با توجه به اینکه کد محل های انتخابی درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از تائید نهایی توسط داوطلب و دریافت شماره رمز 15حرفی به عنوان رسید، به هیچ عنوان قابل تغییر و یا تعویض نیست، داوطلبان باید قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود، جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته های انتخابی (محل دانشگاه، دوره، میزان شهریه دوره های مختلف و ...) را مطالعه کرده و مد نظر داشته باشند.

لینک      نظرات ()      

آغاز برگزاری آزمون دکتری تخصصی رشته های داروسازی سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٦

 آغاز برگزاری آزمون دکتری تخصصی رشته های داروسازی سال 89

بیست و دومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی رشته های داروسازی امروز 6خرداد ماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران با رقابت 614 داوطلب برگزار می شود. 
دکتر نسل سراجی رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در گفت وگو با ایسنا، گفت: این آزمون در رشته های دکترای تخصصی فارماسیوتیکس، شیمی داروئی، فارماکوگنوزی، بیوتکنولوژی داروئی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، اقتصاد و مدیریت دارو، کنترل دارو، داروسازی هسته ای، نانوفن آوری دارویی و زیست مواد دارویی برگزار می شود. 
وی ادامه داد: بر این اساس ظرفیت پذیرش دانشجو در این آزمون در 11 دانشگاه علوم پزشکی در سهمیه آزاد 168 نفر و ظرفیت مازاد 28 نفر است. 
وی با اشاره به برگزاری آزمون شفاهی در 26 خرداد ماه، تصریح کرد : داوطلبان می توانند تا روز شنبه از طریق سایت اینترنتی به نشانی  ir.sanjeshp  اعتراضات خود را اعلام کنند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ ثبت نام ومهلت ارسال مدارک آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٦

با تغییر زمان برگزاری ;

تاریخ ثبت نام ومهلت ارسال مدارک آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی اعلام شد  

 

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، زمان برگزاری بیست و چهارمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی تغییر کرد.
به گزارش مهر، آزمون کتبی این دوره دانشنامه فوق تخصصی 25 شهریورماه سال جاری برگزار می شود و جدول زمانبندی مرحله شفاهی آزمون دانشنامه هر رشته در هنگام توزیع کارت جهت شرکت در آزمون کتبی به اطلاع کلیه داوطلبان رسانده می شود.
ثبت نام و ارسال مدارک متقاضیان برای شرکت در بیست و چهارمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی تیرماه سال جاری انجام می شود و متقاضیان می توانند برای ثبت نام در این آزمون به پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت مراجعه کنند.
پیش از این اعلام شده بود آزمون بیست و چهارمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی یکشنبه 17 مرداد سال 89 برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

ایجاد کارگروه ساماندهی ظرفیت دانشگاهها نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٦

دبیر شورای عالی وزارت علوم خبر داد:
ایجاد کارگروه ساماندهی ظرفیت دانشگاهها 
 
دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به منظور ساماندهی ظرفیت دانشگاه ها متناسب با نیازهای کشور کارگروهی تشکیل می شود.
به گزارش مهر، محمد مهدی نژاد در حاشیه سی و نهمین جلسه کمیسیون دایمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در جمع خبرنگاران افزود: مطالعه طرح تحول آموزش عالی کشور از حدود یک سال و نیم پیش شروع و امروز در جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف ارائه شد تا بر اساس آن برنامه های آموزش عالی برای آینده تدوین شود.
وی به جزئیات این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 50 درصد از دانشجویان در رشته های علوم انسانی تحصیل می کنند که کشور به این تعداد نیاز ندارد اما در برخی رشته ها که نیاز داریم تعداد دانشجویان کم است و یا در برخی از استان ها تراکم زیاد است و در برخی تراکم کم این طرح کمک می کند تا تربیت نیروی انسانی را ساماندهی کنیم.
دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه طرح تحول آموزش عالی شامل طرح آمایش سرزمین نیز می شود، گفت: در این طرح موضوعاتی چون ایجاد رشته ها و تعداد آنها بر اساس نیاز استانها نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
وی از تشکیل کارگروهی میان وزارت علوم و دستگاه های دولتی خبر داد و اضافه کرد: دستگاه های اجرایی که امروز در جلسه حضور داشتند، هر کدام دغدغه های خاصی در زمینه آموزش و نیازهای آینده شان داشتند که در دستور کار قرار گرفت از این رو قرار شد کارگروهی میان وزارت علوم و دستگاه های اجرایی کشور برای نیاز سنجی حوزه های مختلف آموزشی در کشور تشکیل شود تا ظرفیت های آموزشی کشور را متناسب با نیازهای کشور ساماندهی کنیم.
مهدی نژاد آیین نامه کمیسیون هماهنگی و سیاستگذاری شورای عالی عتف را از دیگر محورهای جلسه امروز ذکر کرد و افزود: این کمیسیون وظیفه سیاستگذاری برای پیشبرد امور شورا را برعهده دارد که آیین نامه آن به تصویب رسید.
معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به تغییرات این آیین نامه یادآور شد: تغییری که در این آیین نامه ایجاد شد ترکیب اعضا بود و قرار شد اعضای کمیسیون سیاستگذاری شامل 5 نفر عضو حقوقی و 6 نفر عضو حقیقی باشد تا الگوی واقعی کمیسیونها که باید اعضا حقیقی بیشتر از اعضای حقوقی باشد، رعایت شود.
دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری همچنین به روند ارائه گزارش فعالیت های پژوهشی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این گزارش تدوین نهایی شده است و هفته آینده به وزیر علوم که نایب رئیس شورای عالی عتف است، ارائه خواهد شد که پس از اخذ نظر وزیر علوم و اصلاح نهایی، در شورای عالی عتف مطرح می شود.
وی در این باره توضیح داد: برابر قانون قرار بود دستگاه هایی که از بودجه های عمومی پژوهشی استفاده کنند، این اعتبارات در حوزه های اولویت دار مصوب هزینه شود اما متاسفانه حوزه های اولویت دار با تاخیر در اسفندماه تصویب شد از این رو نمی توان انتظار داشت که دستگاه ها بر آن اساس عمل کرده باشند.
مخبر با بیان اینکه دستگاه ها طبق سیاق قبلی این هزینه ها را در حوزه های مورد نظر هزینه کردند، ادامه داد: ما گزارش عملکرد پژوهشی را جمع بندی کردیم تا مشخص شود که این اعتبارات در کجا و به چه دستاوردهایی منجر شده است در این گزارش بررسی شد که دستگاه ها چند مقاله علمی تولید کردند، چه فناوری هایی را توسعه دادند و چه فناوری هایی را به تولید رسانده اند. 
وی با تاکید بر اینکه این گزارش شامل کلیه دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی می شود، اظهار داشت: به منظور تنویر افکار عمومی گزارش عملکرد پژوهشی دستگاه ها منتشر خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

نتایج آزمون دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٦

نتایج آزمون دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز اعلام شد 


نتایج آزمون دکتری تخصصی و  D.ph  دانشگاه شهید چمران اهواز که اسفند ماه سال گذشته برگزار شده بود، اعلام و پذیرفته شدگان آزمون معرفی شدند. 
به گزارش ایسنا، دکتر رحیم پیغان مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه گفت: آزمون دکتری مربوط به پذیرفته شدگان ورودی90-89 در 28 رشته و گرایش در سطح 11 دانشکده دانشگاه انجام شد که در این آزمون 454 نفر شرکت کردند. 
وی افزود: از میان کل شرکت کنندگان، 128 نفر در مرحله اول پذیرفته شده اند که از میان آنها در نهایت، 94 نفر موفق به کسب امتیاز لازم از مراحل علمی و مصاحبه شدند و پس از بررسی صلاحیت های عمومی و درصورت تایید، قادر به ثبت نام خواهند بود. 
پیغان در مورد تفکیک آمار پذیرفته شدگان بر حسب دانشکده ها، اظهارکرد: در رشته ها و گرایش های زبان و ادبیات عرب، فیزیک(حالت جامد نظری)، فیزیک بنیادی، ریاضی (جبر) و برق قدرت هر رشته یک نفر، در رشته های بافت شناسی مقایسه ای، روانشناسی تربیتی و زمین شناسی (آب شناسی) هر رشته دو نفر و در گرایش های زبان و ادبیات فارسی، بهداشت و بیماری های طیور، بیماری های داخلی دام های بزرگ، جراحی دامپزشکی، زیست شناسی فیزیولوژی جانوری، فیزیک (حالت جامد تجربی) و آبیاری (آبیاری و زهکشی) هر رشته 3 نفر موفق به کسب حد نصاب نمره لازم و پذیرش در مقطع دکترا شدند. 
مدیر تحصیلات تکمیلی ادامه داد: همچنین در گرایش میکروبیولوژی 4 نفر، بهداشت آبزیان، روانشناسی، مشاوره، ریاضی( توپولوژی)، عمران(آب)، مکانیک( حرارت و سیالات) و آبیاری ( سازه های آبی) هر کدام 5 نفر و در گرایش  مکانیک ( طراحی جامدات) نیز 6 نفر در مقطع دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز پذیرفته شده اند. 
پیغان با بیان اینکه در رشته های شیمی آلی و شیمی تجزیه نیز 7 نفر در این دانشگاه در مقطع دکترا پذیرش شدند، اظهارکرد: از میان پذیرش شدگان 40 نفر زن و 54 نفر مرد هستند.
گفتنی است سال گذشته آمار پذیرش شدگان نهایی مقطع دکترای دانشگاه شهید چمران اهواز 84 نفر بود که امسال این آمار10 نفر افزایش یافته است. 

لینک      نظرات ()      

لیست کشورهای دارای بیشترین دانشجوی ایرانی منتشر شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٦

مدیر کل بورس اموردانشجویان خارج از کشور وزارت علوم :
لیست کشورهای دارای بیشترین
دانشجوی ایرانی منتشر شد 


 مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج از کشور وزارت علوم با معرفی کشورهایی که بیشترین دانشجویان ایرانی در آن تحصیل می کنند از حضور 10 هزار دانشجوی ایرانی در آمریکا خبر داد و گفت: این تعداد شامل دانشجویان بورسیه و غیربورسیه ایرانی می شود.
حسن مسلمی نائینی در گفتگو با مهر افزود: کشور آلمان پس از آمریکا بیشترین دانشجوی ایرانی را به خود اختصاص داده است و پس از آن بیشترین آمار دانشجویان ایرانی در کشورهای مالزی و هندوستان تحصیل می کنند.
مدیر کل امور دانشجویان خارج از کشور درباره رشته تحصیلی این دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی گفت: بیشتر دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در این کشورها در رشته های فنی و مهندسی به تحصیل اشتغال دارند.
وی همچنین افزود: این آمار مربوط به دانشجویان بورسیه و غیربورسیه یعنی افرادی که به هزینه شخصی خود و به صورت آزاد پذیرش گرفته اند می شود.
محمود ملاباشی معاون وزیر علوم نیز پیش از این در مورد آمار مهاجرت دانشجویان به خارج از کشور گفته بود: از افرادی که با هزینه شخصی در خارج از کشور به تحصیل می پردازند آمار دقیقی وجود ندارد اما بر اساس آمار وزارت امور خارجه 60 هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می کنند و از میان آنها 45 هزار نفر در دوره های کاردانی و کارشناسی و 15 هزار نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند.
وی درباره میزان بازگشت دانشجویان بورسیه به کشور اعلام کرده بود: تنها 3 درصد دانشجویان بورسیه از ابتدای انقلاب به کشور بازنگشته اند که عدد نهایی آنها 400 نفر از میان 12 هزار دانشجوی بورسیه وزارت علوم است.
معاون وزیر علوم تاکید کرده بود: البته منظور از عدم بازگشت افراد بخشی به عدم آزاد کردن سندهای آنها در نزد وزارت علوم بازمی گردد یعنی ممکن است فردی به کشور بازگشته باشد اما برای تسویه به ما مراجعه نکرده باشد و خود فرد در بخش صنعت مشغول کار شده باشد.  وی اضافه کرده بود: علت عدم برگشت این سه درصد بررسی نشده است اما بیشتر این افراد از کشور کانادا بازنگشته اند.

لینک      نظرات ()      

دانشکده خبر نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٦

 
دانشکده خبر


دانشکده خبر در سال 1376 رسما به دلیل نیاز رسانه ها و عدم وجود رشته های تحصیلی خبرنگاری در مراکز آموزش عالی و وجود خلا» عمده در نظام رو به توسعه رسانه های کشور تاسیس شد تا این نقیصه بزرگ در نظام آموزشی و حرفه ای را برطرف سازد و اساسا یکی از عمده ترین دلایل تصویب و راه اندازی این دانشکده ازسوی دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه سرفصل های کاملا بدیع و نو در قالب آموزش های علمی- کاربردی متناسب با نیاز روز فضای کاری رسانه ها در حوزه این حرفه بود. این دانشکده به عنوان تنها مرکز تخصصی در حوزه خبر ورسانه در خاورمیانه امکان صدور گواهینامه معتبر شرکت در دوره را دارد که این گواهینامه مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می باشد.
آموزش شمار کثیری از خبرنگاران، دبیران، سردبیران و عکاسان خبری رسانه ها که بدون آموزش های آکادمیک و صرفا براساس تجربه، به این کار اشتغال داشتند و تربیت علمی اصحاب ورزیده و خبره رسانه ها و توجه به رشد و گسترش کار حرفه ای و تخصصی آنها در کشور یکی از اهداف عمده راه اندازی این محیط علمی- رسانه ای بوده است.
در طول این سال ها دانشکده خبر با تکیه بر تجربه و آگاهی های علمی مدرسان و خبرگان رسانه ها و استقبال عموم روزنامه نگاران و تلاش در مسیر به روز نمودن موضوعات درسی در سایه آموزش های علمی- کاربردی توانست به عنوان یک نهاد آموزشی و حرفه ای جایگاه ویژه ای را نه تنها در بین رسانه ها بلکه در بین دانشگاه ها و مراکز علمی کسب نماید.
طراحی و برنامه ریزی درسی در حوزه خبرنگاری ملی و بین المللی و تلاش در زمینه ارزیابی محتوایی سرفصل ها و عناوین درسی متناسب با نیازهای رسانه ای جامعه، حفظ پویایی و تسلیم نشدن در برابر یکنواختی آموزشی ازجمله ویژگی های دانشکده است که از ابتدای تاسیس تاکنون سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

لینک      نظرات ()      

آخرین خبر از تاریخ انتشار نتایج اولیه پذیرفته شدگان المپیاد علمی دانشجویی کشور نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

 آخرین خبر از تاریخ انتشار نتایج اولیه پذیرفته شدگان المپیاد علمی دانشجویی کشور  

 معاون سازمان سنجش و آموزش کشورجزئیات زمان برگزاری مرحله نهایی پانزدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور را تشریح کرد و گفت : نتایج مرحله اولیه المپیاد اواسط خردادماه منتشر می شود.
محمد محمدی اقدم در گفتگو با خبرنگار آفرینش ،اعلام کرد : مرحله نیمه متمرکز المپیاد علمی دانشجویی در 7 قطب کشور و با حضور 2 هزار و 323 نفر در 16 رشته برگزار شد.
وی با بیان اینکه 15 درصد در این المپیاد غایب بودند ، گفت : آزمون این المپیاد به صورت تشریحی برگزار شد و نتایج آن اواسط خردادماه اعلام می شود.
معاون سازمان سنجش آموزش کشوردر ادامه  افزود: برگزیدگان این مرحله از المپیاد، با 15 نفر برتر 16 رشته آزمون کارشناسی ارشد در 22 تا 25 تیرماه به رقابت می پردازند.
بر اساس این گزارش ، دانشگاههای علم و صنعت، مازندران، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز و شهیدباهنر کرمان جز» قطب های 7 گانه مرحله نیمه متمرکز المپیاد هستند.
مرحله نهایی پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور سال 89 در روزهای 22 تا 25 تیرماه 89 در شهر تهران برگزار می شود.  دانشجویان در این دوره المپیاد می توانند در رشته های ریاضی، شیمی، زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، حقوق، فیزیک، آمار، زیست شناسی، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی شرکت کنند.

لینک      نظرات ()      

شرایط وجزئیات ظرفیت پذیرش رشته ها درکنکور کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

با آغاز انتخاب رشته ازفردا ;

شرایط وجزئیات ظرفیت پذیرش رشته ها درکنکور کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی تشریح شد  

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از فرداچهارشنبه 5 خرداد ماه، گفت: شرایط و ظرفیت پذیرش رشته ها از امروز بر روی سایت سازمان قرار می گیرد. 
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، گفت: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی 
www.sanjesh.org   با وارد کردن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه ای شامل نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد و یا اطلاعات کارت اعتباری، نتایج اولیه را مشاهده کنند. 
وی در مورد ضوابط و شرایط انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، تصریح کرد: آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند در صورت تمایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی، می توانند با مراجعه به باجه مرکزی پست در هر شهرستان و در شهرستان های بزرگ به مناطق پستی مربوط در مهلت مذکور، نسبت به دریافت آن اقدام کنند. 
وی با بیان اینکه مجازین می توانند از فردا 5 تا 10 خرداد ماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند، خاطرنشان کرد: مجازین باید دراین مدت برای انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است، نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده، اقدام کنند و پس از تایید نهایی رشته های انتخابی توسط داوطلب، شماره رمز 15 حرفی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد و در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است. 
توکلی در عین حال تاکید کرد: در هر زمانی  مشخص  شود که  داوطلب  اطلاعاتی چون معدل، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی را عمدا یا سهوا کتمان  کرده، در هر مرحله پذیرفته  شدن ، حین  تحصیل   و ... از این آزمون  و آزمون  سال  بعد محروم  خواهند شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می شود، البته در صورتی که داوطلبان بند (اطلاعات معدل، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی مورد تایید نبوده و دارای مغایرت است) را علامتگذاری کنند به آنها اجازه اصلاح و ویرایش معدل و دانشگاه محل تحصیل داده خواهد شد و پس از ویرایش این موارد و تایید آنها، اجازه انتخاب رشته به آنان داده می شود.   وی با تاکید بر اینکه اگر پذیرفته شدگان نهایی به هنگام ثبت نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند از آنان ثبت نام به عمل نخواهد آمد، اظهارکرد: با توجه به اینکه کد محل های انتخابی درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از تائید نهایی توسط داوطلب و دریافت شماره رمز 15حرفی به عنوان رسید، به هیچ عنوان قابل تغییر نیست، به داوطلبان توصیه می شود تا قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود، جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته های انتخابی محل دانشگاه ، دوره، میزان شهریه دوره های مختلف و ... را مطالعه و مد نظر داشته باشند. 
معاون سازمان سنجش در خاتمه با بیان اینکه سیستم انتخاب رشته، تا حدود زیادی هوشمند پیش بینی شده و در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر می دهد، تصریح کرد: چنانچه داوطلبی نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نکند، انتخاب رشته وی کامل نشده و به این داوطلب نیز شماره رمز 15 حرفی به عنوان رسید داده نخواهد شد.

لینک      نظرات ()      

ارزیابی کیفی دانشگاه های معتبر بلاروس و تایید مدارک نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

معاون پژوهشی وزیر علوم خبرداد:
ارزیابی کیفی دانشگاه های معتبر بلاروس و تایید مدارک 


  معاون پژوهشی و فن آوری وزیر علوم تصریح کرد: در بحث فرماندهی کنترل قرار شد دوره مشترکی را دانشگاه مالک اشتر با یکی از موسسات بلاروس برگزار کند که موافقت اصولی آن از شورای گسترش گرفته شده است و اگر مقدمات آن مانند تدوین دروس آماده  شود، امیدواریم در نیمه دوم سال این دوره آغاز شود.
به گزارش ایسنا، دکتر مهدی نژاد نوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نشست در ادامه نشست های قبلی بود که تفاهم نامه های در زمینه های مختلف به امضا رسیده است.
وی افزود: این تفاهم نامه در زمینه  سلامت، لیزردرمانی، دارو، تجهیزات پیشرفته، کشاورزی، فیزیک  هسته یی، فرماندهی کنترل ، لیزر پزشکی، محاسبات سریع و ابررایانه ها و ترمودینامیک است که از مسوولان وزارتخانه های مختلف دو کشور در این نشست حضور داشتند.  به گفته وی قرار است طی دو روز آینده مذاکرات لازم به انجام برسد تا به توافق مشخصی در زمینه  اجرا پروژه ها برسیم. وی با بیان این که در حال حاضر بسیاری از دانشجویان ایرانی در دانشگاه های بلاروس مشغول تحصیل هستند، تصریح کرد: یکی از کارهایی که در این دیدارها به توافق رسید،  ارزیابی کیفی سه دانشگاه  معتبر بلاروس و تایید مدارک آنها برای دانشجویان مشغول به تحصیل و همچنین اعزام بورسیه و یا تشویق دانشجویان به تحصیل است.

لینک      نظرات ()      

دروس موثر پیش دانشگاهی در کنکور سراسری دانشگاه ها اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

دروس موثر پیش دانشگاهی در کنکور سراسری دانشگاه ها اعلام شد 


دبیر شورای عالی آموزش و پرورش گفت: دروس موثر پیش دانشگاهی در کنکور سراسری دانشگاهها در جلسه این شورای مشخص و تصویب شد.
مهدی نوید ادهم در گفتگو با مهر با اشاره به برگزاری هشتصد و دهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش گفت: با توجه به مصوبه نهمین جلسه کارگروه ماده 4 قانون پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مبنی بر برگزاری امتحان نهایی در برخی از دروس دوره پیش  دانشگاهی شرایط برگزاری امتحان نهایی در این دوره تعیین شد.
به گفته نوید ادهم، دو درس زبان فارسی دو و معارف اسلامی دو به عنوان دروس عمومی در چهار رشته علوم ریاضی، تجربی و انسانی و هنر انتخاب شده اند.
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش افزود: فیزیک دو و حساب دینفرانسیل و انتگرال دو در رشته ریاضی، ادبیات فارسی دو و عربی دو در رشته ادبیات و علوم انسانی و فیزیک دو و زیست شناسی دو در رشته علوم تجربی، آشنایی با میراث فرهنگی ایران و سیر هنر در تاریخ دو از جمله دروس پیش دانشگاهی موثر در کنکور سراسری دانشگاهها هستند.
نوید ادهم افزود: در رشته علوم و معارف اسلامی نیز زبان فارسی دو و اصول و عقاید دو به عنوان دروس عمومی و ادبیات عرب دو و فقه به عنوان دروس اختصاصی پیش دانشگاهی در کنکور سراسری موثر هستند.

لینک      نظرات ()      

تغییر ضرایب برخی سوالات رشته های خاص آزمون دستیاری اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت  : 
تغییر ضرایب برخی سوالات رشته های خاص آزمون دستیاری اعلام شد 


 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تغییرات آزمون دستیاری سال 89،از محاسبه10 درصدی نمره پیش کارورزی و اعمال ضرایب مختلف به سوالات در آزمون پذیرش دستیاری تخصصی خبر داد.
دکتر محمد علی محققی، در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شیوه پذیرش دانشجوی دستیار، اظهارکرد: بر این اساس تغییراتی در نحوه پذیرش دستیاری انجام می شود تا از ثبات و اعتبار بیشتری برخوردار شود، بنابراین تغییرات موجود با توجه به مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی، از سال 89 جنبه عملیاتی پیدا می کند. وی افزود: اولین موضوع مورد توجه در تحولات سیستم دستیاری، تدریجی بودن این تغییرات با در نظر گرفتن ملاحظات و منافع کلیه داوطلبان است و تلاش می شود تا زمینه اجرای آن در سال های آینده فراهم شده و در طول برنامه پنج ساله، کل تصمیمات نشست شورا اجرایی  شود. 
معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در تحولات جدید به روش های باثبات تر و شاخص های با درجه اعتبار زیاد توجه ویژه شده است، تصریح کرد: این تحولات و تغییرات به تدریج جایگزین روش فعلی آزمون کتبی چند گزینه ای خواهد شد.
 
محاسبه 10 درصدی نمره پیش کارورزی در آزمون دستیاری
 محققی با اشاره به تغییرات مورد نظر در آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: اگر کارنامه ای که از طول دوره تحصیل دانشجویان پزشکی عمومی به دست می آید، قابلیت محاسبه در پذیرش را داشته باشد، بدیهی است که از اهمیت و اعتبار بالاتری نسبت به آزمون یک مرحله ای کتبی تئوری برخوردار است. 
وی افزود: خوشبختانه در پزشکی عمومی شاخص هایی که قابلیت مقایسه میان گروه های مختلف را داشته باشد وجود دارد و در این میان می توان به آزمون پیش کارورزی اشاره کرد.  معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه در آزمون پیش کارورزی قابلیت لازم از نظر علمی وجود دارد تا از امکان لازم برخوردار باشد، گفت: در این راستا فرمول های معتبر در شرایط مختلف به گونه ای تعدیل می شود که برای گروه های بزرگتر قابل مقایسه باشد. 
محققی خاطر نشان کرد: با اعمال این فرمول ها امکان استفاده از این آزمون به عنوان بخشی از نمره پذیرش برای ورود به دوره دستیاری فراهم شده است. 
وی با بیان اینکه 10 درصد از مجموع نمره پذیرش به شاخص آزمون پره انترنی اختصاص دارد، تصریح کرد: با یک فرمول، نمره پیش کارورزی میان داوطلبان تبدیل به تراز می شود و از نمره همتراز حداکثر10 درصد در پذیرش مورد استفاده قرار می گیرد; ولی در اولین دوره اگر داوطلبی فرصت کافی نداشته است که نتیجه خوبی از این شاخص کسب کند، برای این دسته از داوطلبان در اولین سال به صورت ترجیحی از این شاخص استفاده می شود، بنابراین داوطلبی که شرایط لازم برای استفاده از این شاخص را ندارد حق انتخاب دومی دارد که این ده درصد را در آزمون کتبی با قوانین آزاد حاصل کند.  معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه درحال حاضر آزمون پره انترنی ضابطه مند است و طیف وسیعی از شرکت کنندگان از این نمره برخوردار هستند، اظهارکرد: برای اینکه این موضوع مورد اعتراض قرار نگیرد، در دوره اول برای داوطلبان اجباری وجود ندارد; اما در آینده که بیش از 3 سال نخواهد بود باید حتما 10 درصد از نمره پره انترنی در پذیرش دستیار مورد استفاده قرار گیرد.
 
تاثیر10 درصدی معدل کتبی داوطلبان قبل از شرکت در امتحان پیش کارورزی در پذیرش دوره دستیاری
 وی از تاثیر10 درصدی معدل کتبی داوطلبان قبل از شرکت در امتحان پیش کارورزی در پذیرش دوره دستیاری خبر داد و افزود: این شاخص، شاخص معتبری است که برای تراز شدن آن از نمرات داخل دانشگاهی استفاده می شود، به گونه ای که داوطلبانی که از یک دانشگاه فارغ التحصیل شده اند نمره آنها بر اساس میانگین و معدل داوطلبان همان دانشگاه تراز می شود و با دیگر دانشگاه ها مقایسه خواهد شد. 
محققی افزود: نمره معدل کل داوطلبان درطول دوره های پزشکی قبل از شرکت در امتحان پره انترنی در این شاخص  مورد نظر است، چراکه امتحان پره انترنی را نمی توان به صورت دوبار در پذیرش محاسبه کرد.
وی در عین حال تصریح کرد: برای داوطلبانی که فرصت کافی ندارند تا معدل خوبی کسب کنند و در محدوده رقابتی قرار نمی گیرند، شرایطی فراهم می شود که 10 درصد این شاخص را از طریق آزمون کتبی حاصل کنند و در واقع این شاخص به نفع افرادی خواهد بود که از معدل خوبی بهره مند باشند. 
محققی با بیان اینکه جهت گیری این تغییرات به منظور ایجاد رقابت در طول دوره پزشکی و توجه به آزمون درون دانشگاهی است، خاطرنشان کرد: این تغییرات از موضوع افت تحصیلی که متاسفانه در دانشگاه های علوم پزشکی با آن مواجه هستیم جلوگیری می کند و کیفیت شرایط تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی ارتقا می یابد.  محققی از تغییر ضرایب برخی سوالات در رشته های خاص آزمون دستیاری خبر داد و افزود: به عنوان مثال داوطلبی که متقاضی ورود به دوره دستیاری داخلی است سوالات مرتبط با این رشته برای آنها از ضرایب بالاتری نسبت به دیگر داوطلبان برخوردار است، بنابراین بر این اساس هر داوطلبی کارنامه متفاوتی با توجه به انتخاب رشته مختلف، دریافت می کند و با این کارنامه به دانشگاه های محل پذیرش مراجعه و شانس ورودش را بر حسب گرایش به رشته های مختلف می سنجد.  وی با بیان اینکه این سه مورد تغییر از سال 89 اجرایی می شود، خاطر نشان کرد: مابقی تغییرات موردنظر که شامل تاثیر لوگ بوک، نمره مصاحبه ساختارمند و سنوات خدمت افراد است در نحوه پذیرش آزمون دستیاری در سالهای آینده تاثیر خواهد داشت.

لینک      نظرات ()      

دانشکده علمی- کاربردی پست و مخابرات نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

 دانشکده علمی- کاربردی پست و مخابرات

دانشکده علمی- کاربردی پست و مخابرات در راستای تحقق شرح وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات براساس مجوز شورای گسترش وزارت فرهنگ و آموزش عالی در سال 1372 تاسیس شده است. این دانشکده از نظر تشکیلات وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از نظر آموزشی و پژوهشی تابع مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. این دانشکده تحت نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید و برنامه آموزشی دانشکده در چهارچوب نظام آموزش های عملی- کاربردی تدوین گردیده است. تا پایان سال 1381 در رشته های مهندسی مخابرات سوئیچ و انتقال و کاردانی و کارشناسی پست و پست بانک حدود 1000 نفر فارغ التحصیل شده و در حال حاضر نیز تعدادی دانشجو در رشته های پست، پست بانک و ICT در مقاطع کاردانی و کارشناسی مشعول به تحصیل می باشند.

لینک      نظرات ()      

انتقال واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دماوند نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

انتقال واحد بین الملل دانشگاه علوم  پزشکی شهید بهشتی به دماوند


یکی از مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به شهرستان دماوند انتقال پردیس دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه صنعتی بود که در مجموع زمینی به مساحت 220 هکتار به این دو مرکز تحویل داده شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش; شاهرخ رامین نماینده شهرستان های دماوند و فیروزکوه ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: علاوه برانتقال پردیس این دو دانشگاه و طی مذاکراتی، پروژه انتقال واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از قشم به شهرستان دماوند مطرح شد که درصورت اخذ موافقت های لازم ازسوی مسئولین وزارت بهداشت و علوم پزشکی به زودی شاهد عملی شدن این امر مهم خواهیم بود.  
نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه با ابراز خرسندی از توسعه سریع دانشگاه پیام نور شهر آبعلی خاطرنشان کرد: واحد دانشگاه پیام نور شهر آبعلی از روند رو به رشد مناسبی برخوردار است و امیدوارم با حضور مدیران جدید، شاهد به پایان رسیدن طرح دانشگاهی فوق باشیم تا خواسته به حق مردم این شهر محقق شود.
این مسئول پیرامون مراکز دانشگاهی بخش مرکزی تهران نیز یادآور شد: در بخش مرکزی تهران نیز دانشگاه های درحال توسعه ای وجود دارد که از آن جمله می توان به دانشگاه آزاد اسلامی پردیس اشاره کرد که به سرعت درحال افزایش دانشجو و هیئت های علمی می باشد.
وی ادامه داد: با پیگیری های به عمل آمده مجوزهای دیوارکشی زمین دانشگاه آزاد اسلامی پردیس اخذ و به زودی کار ساخت آن آغاز می شود تا دانشگاه مذکور از محل فعلی به مکان اصلی انتقال یابد همچنین 15 هکتار زمین برای احداث دانشگاه آزاد اسلامی بومهن نیز فراهم شد که امیداورم هرچه سریعتر مراحل ساخت این مرکز علمی نیز شروع شود.
رامین در پایان اظهار داشت: با تلاش فراوان و همکاری مناسب مجموعه مدیریتی مناطق مختلف شمال شرق استان تهران در آینده ای نه چندان دور کشور شاهد تولد قطب جدید علم و فناوری در این مناطق خواهد بود.

لینک      نظرات ()      

اولین مرکز خودکار پیشرفته هواشناسی در واحد اسلامشهر راه اندازی شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

 اولین مرکز خودکار پیشرفته هواشناسی در واحد اسلامشهر راه اندازی شد


معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر اظهار داشت: به یاری خداوند متعال و با حمایت های ریاست واحد اسلامشهر، پس از رایزنی های حوزه معاونت پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با سازمان هواشناسی کشور، اولین مرکز پیشرفته خودکار هواشناسی در این واحد راه اندازی شد.
به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی واحد اسلامشهر، طوبی امیرعضدی معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر خبر از راه اندازی اولین مرکز پیشرفته خودکار هواشناسی در این واحد داد وافزود: این سیستم هواشناسی که  در واقع  اولین مرکز خودکار هواشناسی سینوبتیک در منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامی است، به عنوان اولین مرکز هواشناسی جدید در سطح کشور نیز مطرح می باشد.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در ادامه، این سیستم را نسل جدیدی از مراکز هواشناسی دانست و گفت: این سیستم در واقع نسل جدیدی از مراکز هواشناسی وکالیبره بوده که با کالیبراسیون دقیق (WMO) از مراکز هواشناسی جهانی تغذیه شده و تا 10 سال آینده نیاز به کالیبره شدن ندارد. امیر عضدی در تشریح تجهیزات این سیستم، آن را یک سیستم هواشناسی کامل دانست که 14 پارامتر را اندازه گیری می کند. وی دمای عمق خاک در 10،20، 30، سانتی متری، جهت و سرعت باد، تششع (تابش مستقیم، بازتابش مستقیم و مجموع تابش های موجود در هوا، تبخیر، فشارهوا، باران سنجی،QSE) به صورت MIX، MAX، MIN  را ازجمله پارامترهای قابل اندازه گیری در این سیستم معرفی نمود.
معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر همچنین پوشش تمام محدوده شهرستان اسلامشهر، عدم نیاز به نیروی انسانی،  مزایای بسیارآموزشی، جنبه هواشناسی کشاورزی، انجام کار به صورت کاملا خودکار و صرفه جویی در زمان را ازجمله مزایای این سیستم هواشناسی برشمرد و افزود: این سیستم به صورت کاملا خودکار اطلاعات و داده ها را ثبت و آنالیز کرده و با یک کاربر می تواند در مدت زمانی کوتاه، اطلاعات لازم را از آن استخراج کرد.
امیر عضدی درخاتمه به مهمترین ویژگی این دستگاه اشاره کرد و گفت: این سیستم به علت مجهز بودن به سیستم Earth در مقابله با مهمترین عامل تخریب در هواشناسی یعنی (ساعقه)، ایمنی کامل را داراست.

لینک      نظرات ()      

کسب رتبه علمی- پژوهشی نشریه نقش مایه واحد شهرری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/٤

کسب رتبه علمی- پژوهشی نشریه نقش مایه واحد شهرری

 

معاونت پژوهشی واحد شهرری پس از پیگیری های متعدد موفق به کسب رتبه علمی پژوهشی از کمیسیون بررسی و تایید مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی برای نشریه نقش مایه شد. شایان ذکر است نشریه مذکور در سال گذشته موفق به اخذ مجوز نشر از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد شده است. زمینه انتشار نقش مایه به صورت فصلی می باشد و تاکنون 3 شماره از این نشریه تخصصی در زمینه های هنرهای تجسمی و گرافیک به چاپ رسیده است.

 

لینک      نظرات ()      

شرایط وجزئیات شرکت در آزمون طب سنتی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۳

body { background: #FFFFFF; margin: 2px; padding: 5px; direction: rtl; font-family: tahoma; font-size: 11px; }

شرایط  وجزئیات شرکت در آزمون طب سنتی اعلام شد 


مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت منابع ، شرایط و جزئیات شرکت در چهارمین دوره پذیرش دانشجو در دکتری تخصصی (D.Ph  ) طب سنتی را در نیمسال تحصیلی 90-89 اعلام کرد.
به گزارش مهر، ظرفیت پذیرش چهارمین دوره طب سنتی 22 نفر از میان پزشکان عمومی است که این افراد در دانشگاه های شاهد، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی از طریق برگزاری آزمون دو مرحله ای کتبی و شفاهی پذیرفته می شوند.آموزش در این دوره به صورت تمام وقت بوده و در طی آن دانشجویان باید ضمن فراگیری طب سنتی ایران با استفاده از منابع مکتوب موجود و آموزش های عملی، مشخصا در تهیه و تدوین متون جدید نیز مشارکت کنند. پذیرفته شدگان این دوره دارای آمادگی کامل و حتی الامکان آشنا به متون قدیمی و علاقه مند به تحمل دشواری های خاص این مسئولیت ها و فعالیت های ویژه و استثنائی مورد نظر باشند و ترجیحا سابقه مطالعاتی قابل قبول و احیانا مقالات و تالیفاتی در زمینه طب سنتی ایران داشته باشند.
زمان ثبت نام به صورت اینترنتی در روزهای اول تا هشتم خردادماه جاری از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی ir.sanjeshp.www   است و زمان اسکن و ارسال مدارک نیز در روزهای دهم تا هفدهم خردادماه خواهد بود.  واریز مبلغ 130 هزار ریال به حساب شماره 1278/6 خزانه داری کل، درج شماره فیش بانکی در فرم ثبت نام و نگهداری از اصل فیش واریزی از دیگر شرایط آزمون است. دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی معتبر، نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد، نداشتن منع قانونی جهت ادامه تحصیل دارندگان گواهی انجام خدمت طرح نیروی انسانی نیز از دیگر شرایط شرکت در آزمون است.  پذیرش دانشجویان در دو مرحله انجام می گیرد. در مرحله اول، آزمون کتبی به صورت چهار گزینه ای برگزار شده و اسامی دو برابر ظرفیت پذیرش بر اساس اولویت نمره(کسب حداقل 70 درصد از نمره کل آزمون کتبی) و با در نظر گرفتن سهمیه برای شرکت در مرحله دوم آزمون شفاهی اعلام خواهد شد.
20  درصد از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران اختصاص دارد در صورتی که حداقل 80 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد را کسب کنند. پذیرش داوطلبین مشمول آئین نامه استعدادهای درخشان بر اساس ضوابط و مقررات مصوب آئین نامه مزبور انجام می گیرد.  کلیه پذیرفته شدگان در استخدام وزارت متبوع و نیز شاغلین رسمی سایر سازمان ها ملزم به ارائه موافقت نامه مکتوب رسمی بدون قید و شرط از بالاترین مقام مسئول اداری در رابطه با ادامه تحصیل و گذراندن تعهدات قانونی مربوط به دوره به صورت ماموریت آموزشی و یا مرخصی بدون حقوق هستند و افرادی که موفق به ارائه موافقت نامه فوق نشوند نمی توانند در دانشگاه ثبت نام کنند  . دانش آموختگان دکتری حرفه ای پزشکی و دانشجویان ترم آخر پزشکی می توانند در این آزمون شرکت کنند. مواد امتحانی آزمون همانند آزمون دور سوم پذیرش خواهد بود و 50 درصد سئوالات آزمون از دروس اصلی طب کلاسیک و 50 درصد سئوالات مابقی از منابع طب سنتی انتخاب خواهد شد.  آزمون کتبی چهارمین دوره آزمون دکتری تخصصی  D.Ph  طب سنتی ایران 8 مرداد برگزار می شود و کارتهای ورود به جلسه آزمون به صورت اینترنتی در روزهای 6 و 7 مرداد قابل دسترسی است.  آزمون شفاهی این دوره از پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در رشته طب سنتی 13 و14مردادماه 89 برگزار خواهد شد و نحوه زمان و مکان به موقع به داوطلبان اطلاع داده می شود.

لینک      نظرات ()      

پذیرش بدون کنکور220 دانشجوی استعداد درخشان علوم پزشکی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۳

body { background: #FFFFFF; margin: 2px; padding: 5px; direction: rtl; font-family: tahoma; font-size: 11px; }

رئیس مرکز مطالعات علوم پزشکی خبر داد:
پذیرش بدون کنکور220 دانشجوی استعداد درخشان علوم پزشکی 


 رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی با اشاره به ارتقای دانشجویان استعداد درخشان در گروه علوم پزشکی از ارتقای تحصیلی 220 نفر بدون شرکت در آزمون خبر داد.  دکتر نادرممتازمنش در گفتگو با مهر افزود: در سال تحصیلی 89-88 حدود 300 دانشجوی استعداد درخشان با استفاده از آیین نامه توانسته اند ارتقا پیدا کنند.
وی خاطرنشان کرد: 70 دانشجوی کاردانی با استفاده از آیین نامه استعداد درخشان بدون آزمون به دوره کارشناسی راه یافته اند و 150 دانشجوی کارشناسی نیز توانسته اند بدون آزمون به دوره کارشناسی ارشد ارتقا یابند.  ممتازمنش اضافه کرد: در مجموع 220 دانشجو توانسته اند بدون شرکت در آزمون در مقاطع تحصیلات بالاتر در دانشگاههای علوم پزشکی به تحصیل بپردازند.  وی در مورد استفاده دانشجویان از آیین نامه استعداد درخشان با شیوه شرکت در آزمون گفت: بر اساس آیین نامه افرادی نیز هستند که می توانند در آزمون شرکت کنند و با کسب 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده از امکان ادامه تحصیل برخوردار شوند.  رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی گفت: 13 دانشجوی کارشناسی توانسته اند با آیین نامه 90 درصد نمره به کارشناسی ارشد ارتقا یابند و 53 نفر نیز به دوره دکتری تخصصی علوم پزشکی راه یافته اند.

لینک      نظرات ()      

نتایج چهل و هفتمین آزمون زبان تولیمو منتشر شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۳

body { background: #FFFFFF; margin: 2px; padding: 5px; direction: rtl; font-family: tahoma; font-size: 11px; }

نتایج چهل و هفتمین آزمون زبان تولیمو منتشر شد 


نتایج چهل وهفتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش ، داوطلبان می توانند با ورود به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  org.sanjesh.www  و درج مشخصات فردی شامل شماره داوطلبی و یا نام خانوادگی و نام و شماره شناسنامه و سال تولد از نتیجه خود اطلاع یابند. چهل وهفتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته روز جمعه 10 اردیبهشت ماه منحصرا در شهر تهران برگزار شد.

لینک      نظرات ()      

دانشکده روابط بین الملل نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۳

body { background: #FFFFFF; margin: 2px; padding: 5px; direction: rtl; font-family: tahoma; font-size: 11px; }

دانشکده روابط بین الملل

آموزش دیپلماسی و امور بین الملل در ایران بیش از یک قرن سابقه دارد. در سال 1278 شمسی "مدرسه علوم سیاسی" با هدف تربیت رجال سیاسی و کارگزاران سیاست خارجی کشور در تهران تاسیس شد. پس از آن در خلال یکصد سال گذشته هرقدر که ضرورت آموزش های تخصصی و حرفه ای نماینتر شد، تامین نیازهای علمی و آموزشی دستگاه دیپلماسی کشور برعهده نهاد هایی همچون دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و سپس موسسه آموزش عالی روابط بین الملل وابسته به وزارت امورخارجه گذارده شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی این نهاد دیرینه، به منظور تقویت توان حرفه ای و دانش کارشناسی وزارت امور خارجه سازمان جدیدی یافت و از سال 1361 برای نخستین بار در کشور آموزش رشته های تخصصی روابط بین الملل را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه نمود.
درحال حاضر اکثر کادر کارشناسی و دیپلمات های کشورمان از دانش آموختگان دانشکده روابط بین الملل می باشند و تاکنون بش از 700 نفر از دانشجویان این دانشکده پس از فراغت از تحصیل در وزارت امورخارجه و وزارتخانه ها و موسسات مختلف دیگر در پست های سیاسی و غیرسیاسی مهم مشغول به کار شده اند.
از ابتدای سال 1379 دانشکده روابط بین الملل فصل جدید فعالیت های خود را بر مطالعات تخصصی و آموزش های کاربردی متمرکز کرده تا به محققان، کارشناسان و دیپلمات های آینده کشور کمک کند بطور آگاهانه و موثرتری برای مواجهه با چالش های جدید جهانی در راستای توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها آماده شوند. دانشکده روابط بین الملل برنامه های آموزشی خود را در دو رشته «دیپلماسی و سازمان های بین المللی»و «مطالعات منطقه ای»گرایش های تخصصی متنوع ارائه می دهد. در کنار آموزش های تخصصی، آموزش زبان های بین المللی نیز به صورت یک برنامه مستقل عرضه می شود. برای هر گرایش تخصصی برنامه جامعی شامل دروس نظری و آموزش های کاربردی است.
دانشکده روابط بین الملل با بسیاری از نهادهای علمی، آموزشی و پژوهشی در داخل کشور ارتباط و همکاری نزدیک دارد و امکانات خود را در عرصه های آموزشی و ارتباطات در اختیار بسیاری از این نهادها قرار می دهد. ارتباط مستمر و همکاری های علمی با دفاتر نمایندگی سازمان های بین المللی در ایران و مرکز مطالعات عالی دانشگاه تهران و دیگر داننشگاه های کشور به انجام پروژه های مشترک کمک می کند.

لینک      نظرات ()      

سومین همایش ملی زیست شناسی و نگاهی به آینده در واحد گرمسار نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۳

سومین همایش ملی زیست شناسی و نگاهی به آینده در واحد گرمسار برگزار می شود


همایش ملی زیست شناسی و نگاهی به آینده 5 خرداد ماه بطور همزمان در سه سالن مولوی دانشکده علوم انسانی، سالن فارابی دانشکده علوم انسانی وسالن آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی برگزار می شود.
به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی واحد گرمسار، دکتر مصیب عباسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار و رئیس همایش گفت: این همایش در محورهای علوم گیاهی، علوم جانوری، سلولی، میکروبیولوژی، ژنتیک، بیوشیمی، بیوفیزیک، بیوانفورماتیک و بیوتکنولوژی با هدف تشویق و ترغیب اساتید و دانشجویان مستعد و پژوهشگر، بالا بردن سطح علمی آنان و همچنین تبادل نظرعلمی پژوهشگران رشته های مختلف علوم زیستی و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی برگزار می گردد.
وی افزود: در برگزاری این همایش بیش از 7 دانشگاه و سه موسسه، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دانشگاه علوم پزشکی و موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور همکاری می نمایند.
لازم به ذکر است تاکنون بیش از 330 مقاله از65 دانشگاه کشور ازجمله دانشگاه های آزاد اسلامی، دولتی، پیام نور و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی به دبیرخانه همایش و اصل شده که تعداد 42 مقاله بصورت سخنرانی و 223 مقاله بصورت پوستر مورد تائید قرار گرفته است.
ازمیهمانان ویژه این همایش می توان از دکتر مجد، تاریخچه نویس رشته زیست شناسی و دکتر علی اصغر معصومی نام برد.

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی وبلاگ
مطالب آموزش عالی (٢٤٢٩) اخبار دانشگاه (٢٢٩٧) وزارت علوم تحقیقات و فناوری (۱٩٦٩) اخبار اموزش و پرورش (۱۱٧٤) دانشگاه آزاد اسلامی (۱۱٤٦) کارشناسی ارشد (٧۸٢) دکتری تخصصی (٧۳٧) علوم پزشکی (٥٥٦) دانشگاه تهران (٤٢٤) دانشگاه جامع علمی کاربردی (۳٤٤) کنکور سراسری (۳٢٠) دانشگاه پیام نور (٢٩٧) کارشناسی (٢٤٦) کارشناسی ناپیوسته (٢۳٤) اخبار دانشگاهای خارجی (٢۳۳) بورس (٢٠۳) کاردانی (۱۸٧) دانشگاه صنعتی شریف (۱۳۱) معرفی دانشگاها (۱٠٢) دانشگاه صنعتی امیرکبیر (٩٧) حوزه علمیه خواهران (٧٩) المپیاد (٧۸) دانشگاه شهید بهشتی (٧٢) همایشها و جشنواره ها (٦٧) دانشگاه علوم پزشکی تهران (٦۳) کارشناسی پیوستـه (٥٥) حوزه علمیه (٥٢) معرفی رشته های دانشگاهی (٤٧) دانشگاه امیر کبیر (٤٢) زبانهای خارجه (۳٧) استخدام در دانشگاها (۳٦) دانشگاه علامه طباطبایی (۳۱) دانشگاه مازندران (۳۱) دانشگاه آزاد اسلامی کرج (۳۱) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (۳٠) دانشگاه فردوسی مشهد (۳٠) دانشگاه شهرکرد (٢۸) دانشگاه صنعتی اصفهان (٢٧) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (٢٧) همایشها (٢٦) دانشگاه شهید چمران اهواز (٢٦) دانشگاه امام صادق(ع) (٢٥) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول (٢۳) دانشگاه تبریز (٢٢) دانشگاه تربیت مدرس (٢۱) دانشگاه آزاد اسلامی گرگان (٢۱) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن (٢۱) دانشگاه اصفهان (٢٠) دانشگاه شیراز (٢٠) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن (۱۸) دانشگاه علم و صنعت (۱٧) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند (۱٧) دانشگاه شهید چمران (۱٦) دانشگاه سمنان (۱٦) دانشگاه قم (۱٦) دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه (۱٦) دانشگاه آزاداسلامی تبریز (۱٥) دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (۱٥) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار (۱٥) دانشگاه کاشان (۱٤) دانشگاه ارومیه (۱٤) دانشگاه آزاد اسلامی کرج (۱۳) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب (۱۳) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر (۱۳) دانشگاه رازی کرمانشاه (۱٢) دانشگاه هرمزگان (۱٢) دانشگاه بیرجند (۱۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول (۱۱) دانشگاه علوم پزشکی مشهد (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی ساری (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه (۱٠) دانشگاه علامه‌طباطبایی (۱٠) دانشگاه علوم پزشکی شیراز (٩) دانشگاه آزاد اسلامی کرمان (٩) دانشگاه اراک (٩) تولیمو (٩) دانشگاه لرستان (٩) فوق تخصصی (٩) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (۸) دانشگاه ملایر (۸) دانشگاه زابل (۸) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر (۸) دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی (۸) دانشگاه هنر اصفهان (۸) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان (۸) دانشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (۸) دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور (۸) دانشگاه آزاد اسلامی ورامین (٧) دانشگاه شریف (٧) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر (٧) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز (٧) واحد تهران جنوب (٧) دانشگاه شهید باهنر کرمان (٧) دانشگاه خلیج فارس (٧) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (٧) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (٧) دانشگاه ایلام (٧) دانشگاه رازی (٧) دانشگاه آزاد اسلامی اراک (٧) دانشگاه الزهرا (٧) دانشگاه هنر (٧) دانشگاه صنعتی سهند (٧) دانشگاه شاهد (٧) دانشگاه خواجه نصیر (٧) دانشگاه یاسوج (٧) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود (٧) دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور (٦) دانشگاه سیتان وبلوچستان (٦) دانشگاه بوعلی سینا (٦) حوزه علمیه قم (٦) دانشگاه یزد (٦) دانشگاه علوم پزشکی (٦) دانشگاه محقق اردبیلی (٦) دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر (٦) دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار (٦) علوم پزشکی تهران (٦) دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی (٦) دانشگاه آزاد اسلامی ری (٦) دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد (٦) دانشگاه آزاد اسلامی بابل (٦) دانشگاه آزاد اسلامی شیراز (٦) دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان (٦) دانشگاه تربیت‌مدرس (٦) دانشگاه ازاد اسلامی گرگان (٦) دانشگاه تفرش (٥) دانشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (٥) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس (٥) دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان (٥) دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی (٥) دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه (٥) دانشگاه شهید عباسپور (٥) دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول (٥) دانشگاه علم‌وصنعت (٥) دانشگاه صنعت نفت (٥) دانشگاه آزاد اسلامی سمنان (٥) دانشگاه صنعتی شاهرود (٥) متفرقه (٥) دانشگاه گیلان (٥) دانشگاه تربیت معلم (٥) دانشگاه زنجان (٥) دانشگاه علوم پزشکی تبریز (٥) دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد (٥) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار (٥) دانشگاه کردستان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه (٤) معرفی محصولات روز (٤) دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه (٤) دانشگاه آزاد اسلامی اهواز (٤) دانشگاه علوم پزشکی همدان (٤) دانشگاه فنی و حرفه ای (٤) دانشگاه علوم پزشکی گیلان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان (٤) علوم پزشکی اصفهان (٤) دانشگاه خلیج‌فارس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار (٤) دانشگاه الزهرا(س) (٤) دانشگاه آزاد اسلامی ملارد (٤) دانشگاه آزاد اسلامی ملکان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قدس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی نراق (٤) دانشگاه آزاد اسلامی رشت (٤) دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان (٤) دانشگاه امام حسین (ع) (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قدس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب، (٤) دانشگاه علوم بهزیستی (۳) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، (۳) دانشگاه آزاد کرج (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس (۳) دانشگاه تربیت‌معلم تهران (۳) دانشگاه آزاد ورامین (۳) دانشگاه‌ اصفهان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ورامین (۳) دانشگاه الزهرا (س) (۳) دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ساوه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان (۳) دانشگاه کرمانشاه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اهر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی عجب شیر (۳) دانشگاه علم‌و‌صنعت (۳) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند (۳) دانشگاه آزاداسلامی زنجان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه (۳) دانشگاه باقرالعلوم(ع) (۳) دانشگاه پیام‌نور تهران (۳) دانشگاه آزاداسلامی قائم شهر (۳) دانشگاه امام حسین(ع) (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر (۳) دانشگاه اندیمشک (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد (۳) کار دانی پیوسته (۳) دانشگاه ازاد اسلامی قزوین (۳) دانشگاه اردبیل (۳) دانشگاه آزاد اسلامی زابل (۳) دانشگاه بین المللی امام خمینی (۳) حوزه علمیه تهران (۳) دانشگاه علوم اسلامی رضوی (۳) دانشگاه سنندج (۳) دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه (۳) مجتمع آموزش عالی جهرم (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بیضا (۳) دانشگاه آزاد اسلامی نراق (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اندیمشک (۳) دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد (۳) دانشگاه صنعتی مالک اشتر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی مسجد سلیمان (۳) دانشگاه علوم کشاورزی رامین (۳) دانشگاه هنر اسلامی تبریز (۳) دانشگاه شریف (۳) دانشگاه سوره (۳) دانشگاه سیستان و بلوچستان (۳) دانشگاه امام صادق (ع) (۳) دانشگاه صنعتی همدان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد (۳) دانشگاه معارف اسلامی (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اهر (۳) دانشگاه آزاد شبستر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی کنگاور (۳) دانشگاه عباسپور (۳) دانشگاه گلستان (۳) دانشگاه علوم پزشکی ارومیه (۳) دانشگاه تهران جنوب (٢) دانشگاه علوم کشاورزی ساری (٢) مجتمع آموزش عالی گنبد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مراغه (٢) دانشگاه علوم پزشکی زاهدان (٢) دانشگاه صنعتی بیرجند (٢) دانشگاه تربیت معلم سبزوار (٢) دانشگاه آزاد تهران شمال (٢) دانشگاه آزاد کرج (٢) دانشگاه آزاد (٢) دانشگاه فردوسی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی هریس (٢) دانشگاه صنعتی ارومیه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهر ری (٢) پژوهشگاه رویان (٢) دانشگاه تربیت معلم تهران (٢) دانشگاه جیرفت (٢) دانشگاه صنعتی سیرجان (٢) دانشگاه صنعتی قم (٢) دانشگاه علوم پزشکی اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مشهد (٢) دانشگاه بوشهر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت (٢) دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان (٢) مجتمع آموزش عالی قوچان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مرند (٢) دانشگاه آزاداسلامی تبریز (٢) کاردانی ناپیوسته (٢) دانشگاه امام خمینی (ره) (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اندیمشک (٢) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر (٢) دانشگاه تربیت‌معلم (٢) دانشگاه علوم پزشکی قم (٢) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لامرد (٢) دانشگاه اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بابل (٢) دانشگاه آزاد جاسک (٢) حوزه‌ علمیه (٢) دانشگاه آزاداسلامی کرج (٢) دانشگاه آزاداسلامی گرمسار (٢) دانشگاه شهیدبهشتی (٢) دانشگاه شهرداری (٢) دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بندرلنگه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ساوه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی دره شهر (٢) دانشگاه کرج (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی میبد (٢) دانشگاه شهیدباهنر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی پرند (٢) علوم پزشکی تهران (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بیجار (٢) دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان (٢) دانشگاه آزاداسلامی شوشتر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر (٢) دانشگاه‌ خوزستان (٢) دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر (٢) دانشگاه چمران اهواز (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تیران (٢) دانشگاه آزاد بافق (٢) دانشگاه آزاد اسلامی پارسیان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی جاسب (٢) دانشگاه علوم پزشکی سمنان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج (٢) دانشگاه امام رضا (ع) (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بروجن (٢) دانشگاه آزاداسلامی گرگان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج (٢) دانشگاه آزاد اسلامی خوی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد ممسنی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال، (٢) دانشگاه صنعتی اصفهان، (٢) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن، (٢) دانشگاه علوم پزشکی کرمان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی خوی (٢) دانشگاه آزاد ا سلامی قدس (٢) دانشگاه امیرکبیر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ملکان (٢) دبیرستان علامه حلی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لارستان (٢) دانشگاه فسا (٢) دانشگاه آزاداسلامی مبارکه (٢) دانشگاه آزاداسلامی بیرجند (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرمانشاه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شیرگاه (۱) دانشگاه آزاد سالامی یزد (۱) کاردانی فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه آزاد رودهن (۱) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن" (۱) دانشگاه صنایع و معادن (۱) آزاد اسلامی دهاقان (۱) دانشگاه صنعت نفت آبادان (۱) جشنواره علامه طباطبایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی زابل (۱) دانشگاه علوم و تحقیقات تهران (۱) مدرسه علمیه عالی نواب مشهد (۱) راهبرد یاس (۱) جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان (۱) دکترای تخصصی داروسازی (۱) بازنگری 40 رشته هنری در دانشگاه هنر اصفهان (۱) دانشگاه محقق اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مازندران (۱) دانشکده پرستاری (۱) دانشکده علوم حدیث ری (۱) دانشگاه هرمزگان، (۱) دانشگاه خلیج فارس بوشهر (۱) دانشگاه علوم پزشکی یاسوج (۱) دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان (۱) دانشگاه معارف اسلامی قم (۱) دانشگاه پیام‌نور زنجان (۱) دانشکده علوم انسانی قائمشهر (۱) آزاد اسلامی رودهن، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال، (۱) دانشگاه آزاداسلامی دهاقان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ایذه (۱) دانشگاه صنعتی سهند تبریز (۱) دانشگاه علوم قضایی (۱) کاردانی ناپیوسته (۱) کاردانی پیوسته (۱) دانشگاه آزاد تهران شمال (۱) دانشگاه علوم پزشکی یزد (۱) دانشگاه امام‌ صادق(ع) (۱) دانشکده فنی مهندسی گلپایگان (۱) دانشگاه علوم اقتصاد (۱) دانشگاه علوم پزشکی گناباد (۱) دانشگاه خواجه نصیر‌الدین طوسی (۱) دانشگاه فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر (۱) دانشگاه باهنر کرمان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی دامغان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، (۱) انشگاه آزاد اسلامی علی اباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان (۱) دانشگاه علوم انتظامی ناجا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول ، (۱) دانشکده علوم قرآنی تهران (۱) دانشکده علوم پزشکی اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بافت (۱) حوزه های علمیه خواهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نایین (۱) دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور (۱) دانشگاه پیام‌نور تهران (۱) دانشگاه ازاد اسلامی علی اباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی پردیس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه علوم اقتصادی (۱) دانشگاه خواجه‌نصیرالدین‌طوسی (۱) دانشگاه در مشهد مقدس (۱) دانشگاه آزاداسلامی دماوند (۱) دانشگاه آزاد تهران‌شمال (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان (۱) دانشگاه باقرالعلوم (علیه السلام) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، (۱) دانشکده معارف قرآنی اصفهان (۱) دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی یا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ری، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی، علی آباد کتول (۱) علوم ‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه تربیت (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بیجار (۱) دانشگاه آزاد تهران‌شمال (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خورموج (۱) دانشگاه ‌اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ا یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی استهبان (۱) دانشگاه امام صادق(ع) فارس، (۱) دانشگاه آزاد ری (۱) آزاد اسلامی تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرمانشاه (۱) دانشگاه هنر اسلامی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بستک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسکو (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سنندج (۱) دانشگاد آزاد اسلامی واحد بوشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قروه (۱) دانشگاه آزاد یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان (۱) دانشگاه آزاد سلامی شبستر (۱) علوم‌پزشکی تهران، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی پارس آباد مغان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی گرگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی و تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بوکان (۱) دانشگاه صنعتی شهدای هویزه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فومن (۱) دانشکده الهیات و ادیان (۱) دانشگاه بوعلی سینا همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خمین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی استهبان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ایلام (۱) گروه آزمون و سنجش: دانشگاه علوم پزشکی تهران (۱) دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام‌نور اراک (۱) دانشگاه‌ تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کهنوج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نور (۱) دانشگاه‌ همدان (۱) دانشگاه‌ سمنان (۱) علوم‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه امیرکبیر تهران (۱) دانشگاه پیام نور مازندران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر (۱) دانشگاه‌ شیراز (۱) دانشگاه جامع البرز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد (۱) دانشگاه آزاداسلامی فیروزکوه (۱) دانشگاه صنعت نفت اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی عجب شیر (۱) دانشگاه لرست (۱) دانشگاه علمی و کاربردی اراک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آبادان (۱) دانشکده ورامین (۱) دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) (۱) دانشگاه های آزاد اسلامی کرمان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر (۱) آزاد اسلامی یزد (۱) دانشگاه آزاداسلامی ورامین (۱) آزاد اسلامی ورامین (۱) دانشگاه امام‌صادق(ع) (۱) دانشگاه بوعلی سینای همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میمه (۱) دانشگاه آزاداسلامی خوی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان (۱) دانشگاه آزد اسلامی اندیمشک (۱) جشنواره شیخ بهایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قم (۱) دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قشم (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه، (۱) دانشگاه علمی کاربردی لرستان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شیراز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی جلفا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فردوس (۱) دانشگاه جامع امام حسین (ع) (۱) دانشگاه آزا د نیشابور (۱) دانشگاه علم و صنعت ایران در دماوند (۱) دانشگاه فنی حرفه‌ای (۱) دانشگاه علوم پزشکی لرستان (۱) دانشگاه شهید بهشتی تهران (۱) دانشگاه پیام نور شیراز (۱) دانشگاه پیام نور استان فارس (۱) دانشگاه پیام نور سلماس (۱) دانشکده شهید باهنر شیراز (۱) دانشگاه تربیت‌معلم سبزوار (۱) دانشگاه بجنورد (۱) علوم پزشکی کاشان (۱) دانشگاه آزاداسلامی قدس (۱) دانشگاه آزاداسلامی رودهن (۱) دانشگاه علوم پزشکی کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فارس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مرند (۱) انشگاه امام صادق(ع) (۱) دانشگاه فنی و حرفه ای در شیراز (۱) دانشگاه آزاداسلامی یزد (۱) حوزه‌های علمیه خواهران تهران (۱) دانشگاه آزاداسلامی اندیمشک (۱) دانشگاه آزاداسلامی آستارا (۱) دانشگاه شهیدچمران اهواز (۱) دانشگاه علوم پزشکی زابل (۱) علوم پزشکی مشهد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شبستر (۱) دانشگاه شهید بهشتی (۱) دانشکده پرستاری و مامایی ایرانشهر (۱) حوزه‌های عملیه اصفهان (۱) دانشگاه امام‌خمینی (۱) حوزه علمیه کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس (۱) دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سما (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بناب (۱) دانشگاه فنی‌حرفه‌ای (۱) دانشگاه اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فراهان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر (۱) دانشگاه آزاد ورامین (۱) دانشگاه آزاداسلامی واحدتهران مرکزی (۱) دانشگاه صنعت آب‌وبرق (۱) دانشگاه‌ ارومیه (۱) دانشگاه‌ آزادشهرکرد (۱) دانشگاه امام خمینی(ره) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرج (۱) دانشگاه آزاداسلامی تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اراک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی چالوس (۱) دانشگاه پیام نور قزوین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آستارا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی رری (۱) دانشکده علوم انسانی کرمانشاه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتو (۱) حوزه های علمیه کرج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میانه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسدآباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فریدن (۱) دانشگاه های آزاداسلامی سمنان (۱) دانشگاه پیام‌نور (۱) حوزه علمیه البرز (۱) دانشگاه امیدیه (۱) دانشگاه آزاداسلامی رودهن (۱) دانشگاه آزاد اسلامی طبس (۱) دانشگاه‌ شهید چمران (۱) کارشناسی اپیوسته (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کرج، (۱) دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان (۱) دانشگاههای آزاد اسلامی اصفهان (۱) دانشگاه تهران مرکزی (۱) دانشگاه اسلامی در کابل (۱) دانشگاه های علوم پزشکی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سروستان (۱) دانشگاه بهشتی (۱) رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تیران (۱) دانشگاه افسری امام علی(ع) (۱) انشگاه آزاد اسلامی ری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران (۱) دانشگاه علی آباد کتول (۱) دانشگاه‌ علوم پزشکی (۱) دانشگاه اصفهان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بافق (۱) رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تبریز از پذیرش 40 (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی همدان (۱) کارشناسی پیوستـه اپیوسته (۱) دانشگاه بوعلی‌سینا همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز (۱) علوم پزشکی شهید صدوقی یزد (۱) دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر (۱) دانشکده الهیات کرج (۱) دانشگاه آزاد تهران جنوب (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان (۱) دانشگاه خواجه‌نصیر (۱) دانشگاه فارس (۱) دانشگاه آزاد ابهر (۱) دانشگاه های آزاد تهران (۱) علوم پزشکی بوشهر (۱) انشگاه آزاد اسلامی دهاقان (۱) علوم پزشکی همدان (۱) دانشگاه سیدجمال‌الدین‌ اسدآبادی (۱) علوم پزشکی شیراز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نطنز (۱) انشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ابهر (۱) دانشگا‌ه‌ سیستان و بلوچستان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران (۱) دانشگاه علوم پزشکی خراسان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی طالقان (۱) دانشگاه آزاداسلامی بندرلنگه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز (۱) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فسا (۱) دانشگاه د قم (۱) دانشگاه باقرالعلوم (ع) (۱) حوزه‌های علمیه خواهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهردشت (۱) حوزه علمیه (۱) دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میناب (۱) دانشگاه فنی و حرفه (۱) دانشگاه آزاداسلامی آستارا (۱) دانشگاه‌ آزاد اسلامی نجف آباد (۱) دانشگاه قرآن و حدیث (۱) حوزه‌ علمیه خواهران اصفهان (۱) دانشگاه فنی‌حرفه‌ (۱) دانشگاه پیام نور همدان (۱) دانشگاه علم ‌و صنعت (۱) دانشگاه شهیدعباسپور (۱) گاه آزاد اسلامی قدس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (۱) دانشگاه ازاد اسلامی اراک (۱) دانشگاه آزاد تاکستان (۱) دانشگاه پزشکی تهران (۱) دانشگاه گرمسار (۱) آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه سیستان وبلوچستان (۱) واحد تهران شمال (۱) داشنگاه صنعتی امیرکبیر (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز (۱) دانشگاه اسلامی تبریز (۱) دانشگاه غیرانتفاعی باقرالعلوم (۱) دانشگاه آزاد واحد تهران شمال (۱) دانشگاه آزاد شاهین‌شهر (۱) دانشگاه قائم شهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بیضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میبد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر (۱) دانشگاه صنعت اهواز (۱) دانشگاه ازاد اسلامی تبریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فردوس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سروستان (۱) واحد مرند (۱) حوزه علمیه قزوین (۱) دانشگاه جامع امام خمینی (۱) دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه شهید رجایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بردسکن (۱) دانشگاه علوم پزشکی لرستان (۱) دانشگاه امام حسین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هادیشهر (۱) دانشگاه دربانوردی چابهار (۱) دانشگاه آزاد تبریز (۱) دانشکده علوم حدیث (۱) علوم پزشکی مازندران (۱) دانشگاه ازاد اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه (۱) علوم پزشکی شهید بهشتی (۱) دانشگاه دریایی خرمشهر (۱) دانشگاه ری (۱) دانشگاه ازاد اسلامی امیدیه (۱) دانشگاه اسلامی گلستان (۱) دانشگاه کنگاور (۱) دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سردشت (۱) دانشکده تربیت بدنی (۱) دانشگاه شهیدچمران (۱) مجتمع آموزش عالی نیشابور (۱) دانشگاه آزاد اسلامی همدان (۱) دانشگاه نیشابور (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نائین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قشم (۱) دانشگاه افسری امام علی (۱) موسسه سوره (۱) کاردانی پیوسته (۱) پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لبنان (۱) مجتمع آموزش عالی ایرانشهر (۱) دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نی ریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لنجان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر (۱) پژوهشگاه علوم انسانی (۱) موسسه غیرانتفاعی جاوید جیرفت (۱) موسسه عالی غیرانتفاعی سجاد (۱) موسسه عالی غیر انتفاعی کار (۱) دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل (۱) دانشگاه بم (۱) دانشگاه دریایی امام خمینی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سلماس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات (۱) دانشگاه صنعت آب و برق (۱) دانشگاه علوم پزشکی زنجان (۱) دانشگاه شهید مطهری (۱) دانشگاه بو علی همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سقز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تایباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد (۱) دانشگاه مفید (۱) دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی (۱) نخبگان و مبتکران (۱) پژوهشگاه علوم و فناوری رنگ (۱) پژوهشکده تربیت بدنی (۱) پزشکی (۱) دانشگاه مالک اشتر (۱) دانشگاه امام صادق (۱) ا (۱) دانشگاه آزاد قزوین (۱) 4 (۱) دانشگاه علوم پزشکی مازندران (۱) دانشگاه همدان (۱) علوم پزشکی تبریز (۱) دانشگاه تربیت معلم کرج (۱) دانشگاه آزاد رودهن (۱) دانشکده صدا و سیما (۱) دانشگاه امیرکبیر (۱) دانشگاه غیر انتفاعی (۱) دانشگاه چمران (۱) دانشگاه مذاهب اسلامی (۱) دانشگاه علوم پایه دامغان (۱) دانشگاه علوم و فنون مازندران (۱) دانشگاه کرج (۱) دانشگاه افسری (۱) دانشگاه پیام نور مشهد (۱) دانشگاه علم و صنعت ایران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آباده (۱) دانشگاه آزاد علی آباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بناب (۱) مؤسسه آموزش عالی بهاران (۱) دانشگاه خوارزمی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هشترود (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماکو (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قوچان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کازرون (۱) دانشگاه کشاورزی گرگان (۱) دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان (۱) دانشگاه مراغه (۱) دانشگاه علوم کشاورزی ساری (۱) مجتمع آموزش عالی اهل بیت (۱) دانشگاه صنعتی کرمان (۱) دانشگاه کرمان (۱) دانشگاه آزاد تهران جنوب (۱) دانشگاه دامغان (۱) دانشگاه کساورزی گرگان (۱) دانشگاه صنعتی بابل (۱)
دوستان من