نویسنده (های) وبلاگ
آرشیو وبلاگ
رشته فلسفه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

رشته فلسفه

موضوع این رشته تحصیلی:
رشته فلسفه یک رشته آموزشی است که کلیه پرسش های بنیادی انسان را نسبت به مسائل وجود، هستی، جهان پیرامون انسان و حقیقت انسانی بررسی می کند. پرسش هایی که زمانی به ارزشهای دینی و معنوی برمی گردد که همان فلسفه دینی است و زمانی مربوط به ارزشهای اخلاقی و مبانی ارزشهای اخلاقی است که به عنوان فلسفه اخلاق آن را می شناسیم و گاه مبانی نظام حکومتی را در برمی گیرد که همان فلسفه سیاسی است و گاهی نیز شامل مبانی هنر و زیباشناسی و موضوعاتی از این دست می شود. البته در دوره کارشناسی رشته فلسفه، دانشجویان بیشتر شناخت مفصلی درباره تاریخ فلسفه غرب به دست می آورند. یعنی سیر تاریخی فلسفه را از فلسفه یونان تا زمان حاضر و تا حدودی نیز سیر تاریخی فلسفه اسلامی را مطالعه و بررسی می کنند. 

توانایی های لازم:
یکی از راههای موفقیت در فلسفه، آشنایی اولیه با ریاضیات و مباحث ریاضی است. یعنی ریاضیات پلی مناسب برای رفتن به طرف فلسفه می باشد. علاقه مندی به فلسفه نیز یکی دیگر از عوامل موفقیت در این رشته است. آشنایی کامل با زبان انگلیسی برای دانشجویان فلسفه غرب و آشنایی با زبان عربی برای دانشجویان فلسفه اسلامی ضروری می باشد.

موقعیت شغلی در ایران:
رشته فلسفه اهمیتی بنیادی در ارتقا» سطح فکری جامعه دارد چرا که هر جامعه نیازمند افرادی است که اهل تفکر و نقادی باشند و مسائل فرهنگی را فهمیده و مبانی فرهنگی را تشخیص دهند و رشته ی فلسفه وظیفه پرورش چنین متفکرانی را بر عهده دارد. اما متاسفانه این رشته با همه اهمیتش در جامعه ما بسیار مظلوم واقع شده و مورد بی توجهی و بی مهری دست اندرکاران نظام قرار گرفته است تا جایی که فارغ التحصیلان آن حتی موفق به استخدام در آموزش و پرورش که متعارف ترین زمینه کاری برای یک لیسانس فلسفه است نمی شوند. فارغ التحصیل فلسفه از نظر شغلی یا باید به عنوان استاد یا معلم فلسفه به تدریس فلسفه بپردازد و یا در مراکز پژوهشی مثل دایر ه المعارف ها و پژوهشگاه علوم انسانی فعالیت کند که البته در چنین مراکزی بیشتر فارغ التحصیلان فوق لیسانس و دکترای فلسفه فعالیت دارند و یک لیسانس فلسفه در صورتی که فعال و علاقه مند باشد، می تواند به عنوان دستیار پژوهشگر در بعضی از این مراکز مشغول به کار گردد.

درس های این رشته در طول تحصیل:
منطق قدیم، منطق جدید، منتخب متون کلامی و فلسفی ( به زبان فارسی)، تاریخ فلسفه اسلامی، علم کلام، فلسفه اسلامی، فلسفه اخلاق در تفکر غربی، اخلاق در تفکر اسلامی، عرفان نظری، تاریخ فلسفه یونان، تاریخ فلسفه قرون وسطی تا رنسانس، تاریخ فلسفه از بیکن تا هیوم، تاریخ فلسفه از کانت تا نیمه دوم قرن نوزدهم، تاریخ فلسفه جدید و معاصر، فلسفه معاصر و مکاتب جدید قرن بیستم، متون فلسفی به زبان خارجی، متون فلسفه به زبان عربی، متافیزیک در غرب، فلسفه علوم.

لینک      نظرات ()      

مهلت و نحوه انتخاب رشته مجازین کارشناسی ارشد دولتی سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

با اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ;

مهلت و نحوه انتخاب رشته مجازین کارشناسی ارشد دولتی سال 89

  معاون سازمان سنجش با بیان اینکه کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 89 ساعت 20 جمعه 31 اردیبهشت منتشر شد، گفت: داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون باید شماره داوطلبی یا شماره پرونده و مشخصات شناسنامه ای خود را وارد کنند.
حسین توکلی در گفتگو با  مهر افزود: داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی
www.sanjesh.orgاز نتیجه آزمون خود اطلاع یابند.
وی اظهار داشت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترس خواهد بود و آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی می شوند در صورت تمایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته  های تحصیلی می توانند از روز سه شنبه 4 خردادماه تا روز دوشنبه 10 خردادماه به مراکز پستی شهرستان محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
 معاون اجرایی سازمان سنجش به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 توصیه کرد: ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی اقدام کرده و کد رشته محل های مورد نظر خود (حداکثر 100 کد رشته محل) را از میان کد رشته  امتحانی مجاز و یا کد رشته های امتحانی مجاز انتخاب و کد رشته  محلهای انتخابی را ابتدا به ترتیب اولویت علاقه مرتب کنند و پس از آن کد رشته های انتخابی را در فرم پیش نویس به ترتیب علاقه درج و پس از اطمینان از صحت کد رشته محل های انتخابی نسبت به ثبت کد رشته  محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده، اقدام کنند.
 وی اظهار داشت: داوطلبان باید در محدوده زمانی که از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 5 خرداد تا ساعت 24 روز دوشنبه 10 خرداد در نظر گرفته شده است، برای انتخاب رشته به سایت سازمان مراجعه و با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام و یا شماره پرونده و کد رهگیری انتخاب رشته کنند.
 توکلی گفت: پس از تایید نهایی کد رشته  محل های انتخابی توسط داوطلب، رمز 15 حرفی توسط سیستم به عنوان رسید در  اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

زمان برگزاری آزمون متمرکز و سراسری دکتری دانشگاه های دولتی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

رییس سازمان سنجش:
زمان برگزاری آزمون  متمرکز و سراسری دکتری دانشگاه های دولتی


رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دکترای تخصصی به صورت متمرکز و سراسری در نیمه دوم 89 برگزار می شود.
دکتر سرور الدین در گفت وگو با  ایسنا عدالت در گزینش دانشجو را از دیگر سیاست های وزیر علوم عنوان کرد و با اشاره به متمرکز شدن پذیرش دانشجو در دوره دکترای تخصصی، افزود: با توجه به افزایش تعداد داوطلبان دوره دکترا در مقابل محدودیت ظرفیت ها، در راستای پاسخگویی به مطالبات داوطلبان و از آنجایی که در برخی موارد در شیوه فعلی حق افراد ضایع می شد، نحوه پذیرش داوطلبان دوره دکترا تغییر کرد.
وی تصریح کرد: درمرحله اول آزمون متمرکز دکترای تخصصی که نیمه دوم سال 89 برگزار می شود، اسامی پذیرفته شدگان دو یا سه برابر میزان ظرفیت معرفی شده و پس از آن دانشگاه ها طبق ضوابط خود پذیرفته شگان مرحله اول را بررسی و پذیرفته شدگان نهایی را از میان آنان اعلام می کنند.
وی با بیان اینکه طبق گفته وزیرعلوم احتمالا آزمون دکتری بهمن ماه به صورت سراسری برگزار می شود، گفت: ثبت نام ها نیز قبل از برگزاری آزمون انجام شده و مهر ماه سال90 به این شیوه، پذیرش دانشجو صورت می گیرد .  رییس سازمان سنجش در خاتمه با تاکید بر استقلال دانشگاه ها، متمرکز شدن آزمون دکترا را مغایر با استقلال دانشگاه ها ندانست و افزود: پیشنهاد خود مسوولین دانشگاه ها به برگزاری متمرکز آزمون بود و اگر از روسای دانشگاه ها در این زمینه نظر سنجی شود، نتایج نشانگر موافقت آنها خواهد بود، چرا که برگزاری هر آزمون

لینک      نظرات ()      

تکلیف قانونی وزارت بهداشت برای افزایش ظرفیت کنکور در رشته های پزشکی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

ضیایی به مهر خبر داد:
تکلیف قانونی وزارت بهداشت برای افزایش ظرفیت کنکور در رشته های پزشکی

 
مدیرکل دفتر گسترش و ارزیابی وزارت بهداشت با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه در مورد ظرفیت پذیرش کنکور در رشته های علوم پزشکی گفت: بر اساس قانون ما موظف به افزایش پنج درصدی ظرفیت هستیم اما رشته های مورد نظر نهایی نشده است.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ظرفیت کنکور در رشته های علوم پزشکی پس از نهایی شدن از سوی وزیر بهداشت اعلام می شود اما قطعا افزایش ظرفیت اعمال خواهد شد.
وی اضافه کرد: سناریوهای متعددی برای افزایش ظرفیت در نظر گرفته شده است که پس از نهایی شدن و اعلام آمادگی دانشگاهها، اعلام می شود. بر این اساس تصمیم گرفته می شود که در کدام رشته ها و تا چه میزان افزایش ظرفیت صورت گیرد.
ضیایی یادآور شد: تغییر عمده ای نسبت به پذیرش در رشته های علوم پزشکی در کنکور دیده نمی شود و پس از نهایی شدن این موضوع به دانشگاهها اعلام می شود.

لینک      نظرات ()      

پذیرش 2 هزار دانشجوی فوق لیسانس بدون پایان نامه در دانشگاه پیام نور نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور:
پذیرش 2 هزار دانشجوی فوق لیسانس بدون پایان نامه در دانشگاه پیام نور


رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور گفت: با اجرای طرح آموزش محور طی سال جاری در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا 2 هزار دانشجو پذیرفته می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، امین ناجی  در حاشیه برگزاری آزمون فراگیر کارشناسی دانشگاه پیام نور در پاسخ به خبرنگار  مهر افزود: آمار دقیق و ظرفیت قطعی پذیرش دانشجو از طریق طرح آموزش محور هنگام انتشار دفترچه های ثبت نام آزمون اعلام خواهد شد.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور درباره نحوه نظارت این مرکز بر عملکرد موسسات آموزش عالی آزاد فراگیر به مهر گفت: این موسسات ملزم به امضای تعهد نامه ای هستند که در اختیار اداره کل آموزش آزاد وزارت علوم قرار دارد موسسات موظف به رعایت شرایط قید شده در تعهد نامه هستند و مسئولیت اجرای این امر را نیز خود وزارت علوم به عهده خواهد داشت.
ناجی در پاسخ به خبرنگار مهر درباره تغییرات اعمال شده در آئین نامه دوره های فراگیر گفت: از جمله تغییرات ایجاد شده در آئین نامه دوره های فراگیر در پذیرش مقطع کارشناسی ارشد است که طبق آن پذیرش این دوره ها باید با هدف افزایش کیفیت آموزش همگام با ظرفیت صورت بگیرد. وی افزود: تغییر روش بومی گزینی و امکان انتخاب همزمان چند رشته/محل برای داوطلبان از جمله مهمترین تصمیم های اتخاذ شده در آئین نامه جدید است.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور گفت: در آزمون فراگیر پیام نور در سه حوزه تهران، حصارک و کرج 50 هزار نفر داوطلب در مقطع کارشناسی شرکت کردند که ظرفیت پیام نور برای این مقطع 16 هزار نفر خواهد بود. 

لینک      نظرات ()      

آزمون دوره های فراگیر پیام نور برگزار شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

آزمون دوره های فراگیر پیام نور برگزار شد
افزایش 35 درصدی ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد


رییس دانشگاه پیام نور از افزایش 10 و 35 درصدی  ظرفیت آزمون دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه خبرداد و گفت: با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور امسال در مقطع کارشناسی ارشد به شیوه پژوهش محور نیز پذیرش دانشجو خواهد داشت براین اساس ظرفیت مقطع ارشد 35 درصد افزایش خواهد یافت.
به گزارش ایسنا، دکتر حسن زیاری روز جمعه در حاشیه بازدید از یکی از حوزه های برگزاری آزمون دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور، گفت: بیست و یکمین آزمون فراگیر کارشناسی در23 گروه امتحانی در نوبت صبح و نهمین آزمون کارشناسی ارشد در54 کد رشته امتحانی و دومین آزمون کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) در10 کد رشته امتحانی در نوبت بعدازظهر روز جمعه برگزار   شد.
وی اظهار کرد: در آزمون امسال دفترچه  سوالات کلیه گروه های امتحانی دوره های مختلف شخصی سازی شده است.
به گفته زیاری، در آزمون امسال حدود 135 هزار نفر در مقطع کارشناسی، 11 هزار نفر در مقطع کاردانی به کارشناسی و 103 هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد در دوره های فراگیر شرکت کرده اند.
وی گفت: نتایج آزمون تا قبل از آغاز ثبت نام دانشگاه ها اعلام می شود و  رییس دانشگاه پیام نور در خاتمه بار دیگر با اشاره به افزایش 35 درصدی ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه، ظرفیت پذیرش دوره  کارشناسی ارشد دانشگاه در سال جاری را 5 هزار تن بیان کرد که 2600 ظرفیت مربوط به دوره فراگیر است و 2 هزار ظرفیت باقیمانده از آزمون سراسری جذب می شود.

لینک      نظرات ()      

آزمون تافل در دانشگاه قم برگزار می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

آزمون تافل در دانشگاه قم برگزار می شود
  ثبت نام داوطلبان تا پایان خرداد ماه


آزمون زبان عمومی در سطح تافل 18  تیرماه سال جاری در دانشگاه قم برگزار می شود.
به گزارش ایسنا، اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم جهت تسهیل روند ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی اقدام به برگزاری آزمون زبان عمومی در سطح تافل می کند.
بر اساس این گزارش، این آزمون در راستای توانایی داوطلبان با هدف سنجش تسلط به دستور زبان، واژگان، خواندن و درک مطلب برگزار می شود.
گفتنی است، ثبت نام به صورت اینترنتی و تا پایان خرداد ماه سال جاری صورت می گیرد و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی دانشگاه قم با آدرس  ir.ac.qom.www مراجعه کنند.

لینک      نظرات ()      

اولین دوره کارشناسی ارشد مرتع داری دانشگاه فردوسی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

رییس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی:
اولین دوره دانشجویان کارشناسی ارشد مرتع داری از مهر ماه پذیرش می شوند


رییس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی گفت: در مهر ماه سال جاری اولین دوره دانشجویان کارشناسی ارشد دررشته مرتع داری پذیرش خواهند شد.
دکتر شهناز دانش در گفت وگو با ایسنا - منطقه خراسان، در مورد مهمترین طرح و برنامه های دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست در سال جاری اظهار کرد: از مهمترین برنامه های دانشکده در سال جاری توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی است که در این رابطه در مهرماه، اولین دوره دانشجویان کارشناسی ارشد رشته مرتع داری وارد این دانشکده خواهند شد.
وی افزود: از دیگر برنامه هایی که از بدو تاسیس دانشکده، به طور مداوم پیگیر آن هستیم، توسعه کتابخانه، توسعه سایت کامپیوتر، آزمایشگاه ها و کلاس های درسی دانشکده است.
دانش در ادامه کمبود فضای آموزشی به خصوص فضای آزمایشگاه های دانشکده را از جمله مشکلات دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی عنوان و اظهارکرد: هر دانشکده تازه تاسیس مشکلات خاص خود را دارد که برای رفع آنها نیاز به گذر زمان است و در این زمینه نیز دانشگاه در حد توان خود همکاری خوبی با دانشکده دارد و طبق قول مدیران دانشکده جهت رفع مشکل کمبود فضای دانشکده قرار است تا بخشی از ساختمان های مربوط به دانشکده سابق کشاروزی به دانشکده منابع طبیعی داده شود.
رییس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی در ادامه با بیان اینکه تعداد دانشجویان دانشکده در حال حاضر حدود 430 نفر است، گفت: این تعداد دانشجو در حال حاضر در سه رشته مرتع و آبخیزداری، محیط زیست و مناطق خشک و بیابانی در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و می توان گفت به تفکیک جنسیت به طور نسبی نسبت دانشجویان پسر به دختر30 به 70 است.
وی افزود: تعداد دانشجویان بورسیه این دانشکده سه نفر است و ما همچنان درصدد جذب تعداد بیشتری هستیم و در حال حاضرهم تعدادی در مرحله مصاحبه و تعدادی در مرحله گزینش هستند.
دانش درمورد وضعیت آموزشی دانشکده گفت: یکی از راه های ارزیابی آموزشی این دانشکده تعداد قبول شدگان در گرایش های مختلف دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد است که ما در سال گذشته با توجه به اینکه تنها دو رشته محیط زیست و مرتع و آبخیزداری را داشتیم، تقریبا سی درصد در مقطع کارشناسی و ارشد قبولی بود که این درصد با توجه به تازه تاسیس بودن دانشکده آمار بسیار خوبی است.
وی افزود: از لحاظ ارزیابی های بین دانشکده ای نیز ارزیابی این دانشکده از میانگین دیگر دانشکده ها بالاتر است که این امر نشان از کیفیت مطلوب آموزشی در این دانشکده دارد.
رییس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی در خصوص نشریات دانشکده گفت: با توجه به اینکه دانشکده جوان است هنوز نشریه علمی، پژوهشی که رشته های دانشکده باشد نداریم; ولی مطمئنا با آمدن دانشجویان کارشناسی ارشد و تکمیل کادر هیات علمی، این امر جزو برنامه های دانشکده خواهد بود.
وی در مورد مساعدت های دانشکده نسبت به انجمن های علمی اظهار کرد: تشکل های دانشجویی در حال حاضر به صورت متمرکز از سوی دانشگاه اداره می شوند و بودجه آنها از بودجه دانشکده ها جدا شده است; اما تا جایی که برای دانشکده امکان پذیر باشد از هیچگونه مساعدتی خودداری نمی کند.

لینک      نظرات ()      

اسامی پذیرفته شدگان دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

 

اسامی پذیرفته شدگان دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد  

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران از اعلام نتایج اولیه پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در این دانشگاه خبر داد و گفت: مصاحبه این افراد خرداد ماه برگزار می شود.  دکتر حسین کشاورز در گفتگو با  مهر افزود: حدود 300 نفر در این آزمون شرکت کرده بودند که 21 نفر در مرحله نتایج اولیه پذیرفته شده اند.
وی یادآور شد: مصاحبه از  پذیرفته شدگان مرحله اول در روز پنجشنبه 20 خرداد ماه در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام می گیرد.
کشاورز خاطرنشان کرد: آزمون کتبی برای پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی روز سه شنبه 11 اسفندماه برگزار شده بود و برای دوره های بعدی پذیرش نیز اطلاع رسانی لازم انجام خواهد گرفت.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران هدف جذب دانشجوی پزشکی به این شیوه را جذب فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی سایر رشته ها با توانمندی های بالا در رشته پزشکی اعلام کرد. به گزارش مهر، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران 21 نفر در مرحله اول سومین دوره آزمون پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری پزشکی پذیرش شده اند.
اسامی پذیرفته شدگان به این شرح است:
ریحانه اتحادی
راضیه آرمان
سعیده اشراقی آرانی
اسما» جوادی پور
لیلا چابوک
لیلا خزاعی فدافن
سولماز داوند
خدیجه رحمانی
منصور ساده
فاطمه سرآبادانی
فهمیه سیفوری
زینب صادق زاده
زهره طالبی مزرعه شاهی
مرضیه علیزاده
شهلا قیصری
شیوا کریمی
گوهر محمدی جباره ناصرو
طاهره مختاری
ستاره معتضدی
صبا نجفی کاکاوند
فاطمه نیکخو

لینک      نظرات ()      

دانشگاه صنعت نفت نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

دانشگاه صنعت نفت 

با توجه به اهمیت صیانت منابع عظیم نفت و گاز در کشور، تربیت نیروی انسانی متخصص جهت توسعه و بهره برداری بهینه از این منابع در زمره اولویت ها و اهداف راهبردی وزارت نفت قرار دارد. جهت نیل به این هدف، دانشگاه صنعت نفت ماموریت دارد تا با بسیج تمامی امکانات در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، این نیاز مهم را برآورده سازد. لذا دانشگاه صنعت نفت علاوه بر ارائه دوره های تخصصی در مقاطع مختلف، با یجاد زمینه همکاری با دانشگاه های داخل و خارج از کشور، به این امر مهم اهتمام ورزیده گام های اساسی برداشته است.
از آن میان می توان به اعزام دانشجو به خارج از کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و همکاری با دانشگاه های داخل کشور جهت راه اندازی رشته های بالادستی نفت اشاره نمود. از سوی دیگر، دانشگاه صنعت نفت در کنار انجام امور آموزشی، از پیشرفته ترین امکانات پژوهشی نیز برخوردار بوده با یجاد رابطه نزدیک با صنعت نفت کشور و مراکز علمی تحقیقاتی خارج از کشور، به سطح توانمندی نیروهای تربیت شده هرچه بیشتر افزوده است.
این دانشگاه با مجموع فضای بالغ بر000 ، 370مترمربع و با بیش از 70 عضو هیئت علمی، فعالیت گسترده ای را برای تربیت نیروهای متخصص جهت رفع نیازهای صنعت نفت کشور انجام داده است. درحال حاضر دانشگاه صنعت نفت در سه دانشکده خود در شهرهای اهواز، آبادان و تهران در رشته های بالادستی نفت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می نماید و کلیه دروس تخصصی، به زبان انگلیسی ارائه می شود. همچنین این دانشگاه در مجتمع آموزشی علوم دریایی خود در شهرستان محمودآباد، به آموزش دانشجو در رشته های دریانوردی می پردازد.
در سال های اخیر در این دانشگاه، روند جذب جوانان نخبه و با استعداد کشور با ارائه امتیازات و تسهیلات ویژه جهت افزیش توانمندی های علمی ایشان، رشد چشمگیری یافته است. باتوجه به سمت های بلاتصدی موجود در بخش بالادستی صنایع نفت و گاز و با عنایت به طرح های توسعه میادین نفت و گاز و افزیش بهره وری میادین موجود (و بالطبع توسعه بخش های خصوصی مرتبط با ین صنایع)، تربیت حداقل 2000 نفر در سطح کارشناسی ارشد تا پایان برنامه چهارم و حداقل 150 نفر در سطح دکتری، چشم انداز روشنی را پیش روی جوانان مستعد و علاقه مندی قرار می دهد که دل در گروی پیشرفت و توسعه روزافزون میهن اسلامی خود نهاده اند.

لینک      نظرات ()      

کلیه خوابگاه ها به بخش خصوصی واگذار می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/۳/۱

شرکت تعاونی خوابگاه داران غیردولتی ثبت شد
مدیراموردرآمد صندوق رفاه دانشجویان: کلیه خوابگاه ها به بخش خصوصی واگذار می شود.


مدیرامور درآمد صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، از ثبت شرکت تعاونی خوابگاه داران غیردولتی کشور خبر داد.
 به گزارش ایسنا، حسین خراشادی گفت: در حال حاضر چند نفر به عنوان هیات موسس این شرکت تعیین شدند و فراخوان آن به دانشگاه ها ارائه می شود تا خوابگاه داران غیردولتی برای عضویت در این تعاونی ثبت نام کنند و در نهایت نیز یک مدیرعامل برای این شرکت تعیین خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح ابتدا خوابگاه های خودگردان و پس از آن به مرور خوابگاه های استیجاری و در نهایت ملکی به طور کامل در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد و دانشگا ه ها در این زمینه تنها نظارت خواهند داشت.
خراشادی در خاتمه با اشاره به آغاز هفته خوابگاه ها از روز جمعه نیز گفت: طی این هفته مدیران و معاونان وزارت علوم از خوابگاه های سطح شهر تهران بازدید خواهند داشت.

لینک      نظرات ()      

تاریخ ومدارک لازم ثبت نام آزمون مدیریت دفاعی2 کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

 تاریخ ومدارک لازم ثبت نام آزمون مدیریت دفاعی2 کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1389 اعلام شد  

به گزارش خبرنگار آفرینش داوطلبان متقاضی کدرشته امتحانی 1150(مدیریت اموردفاعی "2") آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 مهلت دارند تا 1389/3/10ثبت نام نمایند .
بر اساس این گزارش ، داوطلبان متقاضی لازم است پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 و همچنین شرایط وضوابط مشروح ذیل نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
شرایط اختصاصی:
 پذیرش دانشجو صرفا ازبین داوطلبان مرد صورت می پذیرد. داوطلبان عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وسایر نیروهای مسلح برای ثبت نام بایستی به اداره نیروی انسانی سپاه ویا نیروی انسانی مربوطه مراجعه ونسبت به اخذ موافقت شرکت درآزمون اقدام نمایند. موافقتنامه فوق به انضمام مدارک ذیل به صورت حضوری و درایام اداری تحویل مرکزآزمون و سنجش دانشگاه جامع امام حسین(ع) گردد. آزمون درتاریخ 89/4/25 دردانشگاه امام حسین(ع) برگزار می گردد.
 
مدارک مورد نیاز ثبت نام :
1-  مجوزشرکت درآزمون ازمرکز عملیات نیروی انسانی سپاه و برای سایر نیروهای مسلح ازنیروی انسانی بالاترین رده تابعه. 2- یک قطعه عکس پشت نویسی شده تمام رخ با زمینه روشن درسالجاری. 3 -تصویر شناسنامه وکارت ملی. 4- تکمیل فرم ثبت نام درمرکز ثبت نام . 5- تصویر برابر بااصل دانشنامه لیسانس ازیکی ازدانشگاههای مورد تائید وزارت علوم تحقیقات وفناوری. 6 -ارائه اصل فیش واریزی به مبلغ /000 92 ریال (معادل نه هزار و دویست تومان) به حساب 748 خزانه داری کل نزد بانک ملی ایران.
همچنین آدرس محل ثبت نام  واقع در تهران - بزرگراه شهیدبابائی- بعدازپل لشکرک- دانشگاه افسری وتربیت پاسداری امام حسین(ع)- مرکزآموزش وسنجش  می باشد .  ضمناداوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن 77104869 و تلفن گویا 771044866 و 77104867 تماس حاصل نمایند.

لینک      نظرات ()      

جزئیات پذیرش بدون کنکور دانشجویان دانشگاه تهران در فوق لیسانس اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

جزئیات پذیرش بدون کنکور دانشجویان دانشگاه تهران در فوق لیسانس اعلام شد  

دستوالعمل پذیرش بدون کنکور داشجویان ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه تهران برای مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته اعلام شد.
به گزارش مهر، دانشگاه تهران برای سال تحصیلی  90-89 ر اساس دستورالعمل مصوب جلسه 8 خرداد ماه 1387 شورای تحصیلات تکمیلی، دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال 1385 که به لحاظ میانگین کل هفت نیمسال گذرانده جز» 10 درصد دانشجویان برتر رشته خود اعم از روزانه و شبانه هستند و تحصیلات دوره کارشناسی را حداکثر طی هشت نیمسال به پایان برسانند را برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بدون شرکت در آزمون سراسری پذیرش می شوند.
دانشگاه تهران اعلام کرده است در رشته هایی که طول دوره کارشناسی آنها براساس برنامه آموزشی 9 نیمسال است میانگین کل 8 نیمسال گذرانده دانشجویان هم ورودی ملاک عمل خواهد بود و این دسته از دانشجویان باید دوره کارشناسی را حداکثر طی 9 نیمسال به پایان برسانند.
دانشجویان ورودی سال 1386 که دوره کارشناسی پیوسته را طی 6 نیمسال به پایان برساند و میانگین کل نمرات آنها از میانگین کل نمرات 6 نیمسال گذرانده شده کلیه دانشجویان هم رشته و هم ورودی بیشتر باشد نیز می توانند به صورت مازاد بر ظرفیت مورد پذیرش قرار گیرند.
این دستورالعمل ویژه دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه تهران است و به دلیل محدودیت ظرفیت، دانشجویان و دانش آموختگان سایر دانشگاهها را در بر نمی گیرد.
 حداکثر 10 درصد ظرفیت پذیرش (تعداد ثبت  نام  شدگان نهایی) در هر یک از رشته  های کارشناسی ارشد به صورت مازاد به این دستورالعمل اختصاص می یابد و پذیرش نهایی پس از اعلام  نظر پردیس / دانشکده/ مرکز/ موسسه و گروه آموزشی ذیربط  صورت  می پذیرد

لینک      نظرات ()      

آغاز برگزاری آزمون پذیرش دستیار در دوره های تکمیلی تخصصی پزشکی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

 آغاز برگزاری آزمون پذیرش دستیار در دوره های تکمیلی تخصصی پزشکی  

 آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) با رقابت 491 داوطلب به صورت غیرمتمرکز امروز 30 اردیبهشت ماه در دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود.
به گزارش مهر، آزمون کتبی در 14 دانشگاه علوم پزشکی دارای مجوز پذیرش دستیار برگزار می شود و 208 نفر در آزمون پذیرفته می شوند.
دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) به مدت یک سال به طول می انجامد و دانشگاههای علوم پزشکی تهران، ایران، شهیدبهشتی، شیراز، زاهدان، یزد، مشهد، اصفهان، تبریز، ارتش، بقیه الله، اهواز، ارومیه و کرمان این دوره ها را برگزار می کنند.
دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایران با پذیرش 54 نفر در هر دانشگاه دارای بالاترین میزان پذیرش دستیار در دوره های تکمیلی تخصصی هستند دانشگاه علوم پزشکی کرمان با پذیرش یک نفر در رشته درماتوپاتولوژی دارای کمترین ظرفیت برای پذیرش دستیار دوره تکمیلی تخصصی است.
آزمون کتبی امروز 30 اردیبهشت ماه و آزمون شفاهی از فردا 31 اردیبهشت تا اول خردادماه 89 در محل این دانشگاهها برگزار می شود پذیرش دستیاران از طریق معدل گیری آزمون کتبی 100 سئوال با ضریب 2 و آزمون شفاهی به صورت آسکی با ضریب یک خواهد بود.
دوره آموزشی دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) از اول مهرماه 89 آغاز می شود و بر اساس مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، 50 درصد ظرفیت پذیرش در این دوره ها به اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی اختصاص دارد اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد و شاهد مشمول این گروه قرار نمی گیرند.

لینک      نظرات ()      

قسمت های حذف شده کتاب های درسی جز» سوالات کنکور نیست نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

قسمت های حذف شده کتاب های درسی جز» سوالات کنکور نیست


  معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان اطمینان داشته باشند که از قسمت های حذف شده کتاب های درسی توسط وزارت آموزش و پرورش سوالی در کنکور 89 طراحی نخواهد شد.
حسین توکلی در گفت وگو با فارس با بیان این که یک میلیون و 187 هزار داوطلب در کنکور 89 ثبت نام کرده اند، افزود: در کنکور امسال 500 هزار داوطلب در دانشگاه های کشور پذیرش می شوند یعنی از هر 5.2 داوطلب یک نفر در دانشگاه های دولتی پذیرش می شوند.  وی درباره زمان توزیع کارت های ورود به جلسه کنکور 89 گفت: کارت ورود به جلسه کنکور 89 از 5 تیر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور توزیع می شود و کنکور نیز در روزهای 10، 11 و 12 تیر در 390 بخش، شهرستان و 17 کشور خارجی برگزار می شود.  معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه خانم ها 60 درصد داوطلبان کنکور 89 را تشکیل می دهند، اظهار داشت: البته تعداد خانم ها نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. وی گفت: داوطلبان اطمینان داشته باشند که از قسمت های حذف شده کتاب های درسی توسط وزارت آموزش و پرورش سوالی در کنکور 89 طراحی نخواهد شد. 

لینک      نظرات ()      

نحوه بومی گزینی و چگونگی طرح سوالا ت آزمون از کتاب های درسی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

دکترخدایی گفت :
 نحوه بومی گزینی  و چگونگی طرح سوالا ت آزمون  از کتاب های درسی  اعلام شد


معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: طرح بومی گزینی همانند سال گذشته برای 13 رشته پر متقاضی به صورت 60درصد و برای بقیه رشته ها به صورت 80 درصد اعمال می شود.  ابراهیم خدایی در گفت وگو با فارس افزود: در کنکور سراسری امسال 15درصد سوابق تحصیلی یا معدل کتبی یا نمرات دروس برای داوطلبان دیپلمه های 84 به بعد و 85 درصد نمره حاصل از آزمون کنکور در نظر گرفته شده است ولی برای بقیه داوطلبان دوره های دیگر 100 درصد نمره تاثیر دارد. وی گفت: طرح بومی گزینی همانند سال گذشته برای 13 رشته پر متقاضی به صورت 60 درصد و برای مابقی رشته ها به صورت 80 درصد اعمال می شود.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تعداد داوطلبان کنکور 89 نسبت به سال قبل 35 هزار و 917 نفر افزایش دارد، اظهار کرد: از سال 81 به بعد با کاهش داوطلب در کنکور سراسری مواجه بودیم اما در کنکور 89 این روند تغییر کرد.

لینک      نظرات ()      

نتایج آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

نتایج آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت اعلام شد 


مرکز سنجش آموزش پزشکی نتایج آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت "MHLE  " را منتشر کرد.
به گزارش مهر، آزمون زبان عمومی (Exam Language Health of Ministry  ) از سوی وزارت بهداشت به منظور ارزیابی توان داوطلب در زمینه تسلط به درک مطلب شنیداری، دستورزبان، واژگان زبان انگلیسی، خواندن و درک مطلب روز جمعه 24 اردیبهشت ماه برگزار شد.
1400  نفر در این دوره از آزمون شرکت کردند و برای افرادی که نمرات بالایی کسب کرده باشند گواهینامه زبان صادر می شود.

لینک      نظرات ()      

آخرین تغییرات حوزه آموزش پزشکی تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد:
آخرین تغییرات حوزه آموزش پزشکی تشریح شد 


 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح جزئیات ساختار جدید این معاونت از تغییرات در حوزه طب سنتی و امور مرتبط با اخلاق پزشکی خبر داد و گفت: مهمترین ماموریت معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعتباربخشی است.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با مهر افزود: برحسب ساختار جدید معاونت آموزشی، این معاونت یک چارچوب منسجم، هماهنگ و برحسب ماموریت پیدا می کند و در این ساختار اصلی ترین ماموریت اعتباربخشی به عنوان رکن اصلی دیده شده است.
وی با اشاره به تشکیل اداره کل اعتباربخشی، ارزیابی و دبیرخانه های آموزشی یادآور شد: پیش از این ماموریت اعتباربخشی در کنار سایر ماموریتها دیده می شد اما در این ساختار، شورای عالی برنامه ریزی، شورای گسترش دانشگاهها، کمیسیون ملی اعتباربخشی آموزش پزشکی، شورای آموزش پزشکی و تخصصی، شورای آموزش دندانپزشکی، شورای آموزش علوم پایه و بهداشت و شورای آموزش پزشکی عمومی دیده شده است.
محققی علت تجمیع این مجموعه ها را توجه به ضرورت و نیازهای روز افزون اعتباربخشی برشمرد و گفت: بعضا مواردی پیش می آمد که موضوعات در تعامل با هم نبود و مشکلاتی را ایجاد می کرد اما ساختار جدید از کارهای موازی جلوگیری می کند.
وی از ایجاد مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی به عنوان جایگاهی برای اتاق فکر آموزش نام برد و گفت: در ساختار جدید مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی تثبیت شده است اما به دلیل محدودیتهای ساختاری مجموعه سنجش آموزش پزشکی در همین مجموعه دیده شده است اما در واقع این دو واحد مستقل از هم خواهند بود.

ارتقای وضعیت مرکز سنجش آموزش پزشکی
 معاون وزیر بهداشت از ارتقای وضعیت مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد و به مهر گفت : پیش بینی شده است که مرکز سنجش با توجه به تنوع آزمونها و تکنیکهای جدید در آزمون و به منظور تقویت ساختارهای حفاظت آزمون در دوره بعدی به شکل جدیدی دایر شود و وضعیت فعلی به سوی وضعیت مطلوب توسعه یابد.
 
ایجاد مرکز امور آموزشی دانشجویان
 وی با اشاره به ایجاد مرکز امور آموزشی دانشجویان خاطرنشان کرد: این مجموعه مسائل تحصیلی دانشجویان داخل و خارج، دانش آموختگان داخل و خارج از کشور و ارزشیابی مدارک و امور مربوط به شعب بین الملل دانشگاهها و خدمات آموزشی را در بر می گیرد.
محققی از دفتر امور اساتید و نخبگان به عنوان یکی از ارکان ساختار معاونت آموزشی نام برد و به مهر گفت: همه مطالب مربوط به اساتید و نخبگان که در اینجا بیشتر اشعار به نخبگان فارغ  التحصیل از داخل یا خارج از کشور دارد، در این دفتر متمرکز شده است. افرادی که ظرفیت دارند تا به عنوان هیئت علمی بکار گرفته شوند و تسهیل ورود آنها به حوزه هیئت علمی، اجرای کامل آیین نامه ارتقای و مسائل رفاهی و معارف برای اساتید در این دفتر پیگیری می شود.
وی اضافه کرد: بحث آموزش مداوم جامعه پزشکی در قالب مشاور وزیر دیده شده است اما توافق شده که امور مربوط به آن در معاونت آموزشی باشد. همچنین امور شاهد و ایثارگر در امور آموزشی نیز به حوزه مشاور وزیر ارتقا یافته است.
 
ایجاد دفتر اخلاق، آداب و میراث پزشکی
 معاون آموزشی وزارت بهداشت از ایجاد دفتر اخلاق، آداب و میراث پزشکی خبر داد و گفت: مسئول این دفتر در قالب مشاور وزیر در امور اخلاق، آداب و میراث پزشکی دیده شده است و مجموعه جدیدی خواهد بود که به اموری از جمله اخلاق پزشکی و فرهنگ و تمدن اسلامی می پردازد.
وی اضافه کرد: اخلاق پزشکی یک نیاز همیشگی و رو به کمال در همه ادوار پزشکی است که به شکل ساختارمند در مجموعه جدید دیده شده و درس فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی نیز برای دانشجویان الزامی شده است که در این دفتر نحوه اجرای آن در دانشگاهها رصد می شود.
محققی گفت: نیمی از دو واحد درس آشنایی با فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی به صورت پژوهشی و با توجه به اولویتهای معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارائه می شود.
 
تغییرات بنیادین در حوزه طب سنتی
 وی با اشاره به تغییرات در حوزه طب سنتی گفت: طب سنتی پیش از این در قالب دبیرخانه فعالیت می کرد که از این پس در دفتر اخلاق، آداب و میراث پزشکی مستقر می شود و مجموعه شورای دبیرخانه طب سنتی و داروسازی سنتی در این قسمت فعالیت می کند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: مجموعه مسائل معارف اسلامی هم که در وزارت بهداشت تشکیل شده و مقوله مربوط به مجله طب و تزکیه و موضوع درس اختیاری آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس نیز در این مجموعه فرهنگی پیگیری می شود.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه علوم اسلامی رضوی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

دانشگاه علوم اسلامی رضوی

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی به همت و دوراندیشی نماینده ولی فقیه و تولیت عظمای آستان قدس رضوی حضرت آیت الله واعظ طبسی در سال 1363 پایه گذاری شد و جامه ای نو بر پیکر حوزه علمیه میرزاجعفر و خیراتخان که هریک دیرینه ای افزون بر چهار سده دارند، آراست. اساسنامه این دانشگاه که در جوار حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) واقع شده است، در سال 1374 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و اکنون این دانشگاه با تاکید بر اصالت حوزوی و مدرک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت خود ادامه می دهد.
دانشگاه علوم اسلامی رضوی، طبق اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی دارای چهار رکن (موسس، هیات امنا»، ریاست و شورای دانشگاه) می باشد.
اهداف دانشگاه عبارت است از: تربیت فقیه، اسلام شناس، محقق و استاد در رشته های مختلف علوم اسلامی; تربیت حقوقدان، قاضی و کارشناس حقوقی; تربیت عالم دینی و مبلغ اسلامی با هدف گسترش فرهنگ اسلامی و معارف اهل بیت(ع) در داخل و خارج کشور; تربیت نیروی انسانی کارآمد برای مراکز علمی و آموزشی - پژوهشی کشور.

لینک      نظرات ()      

فهرست منابع کنکور سراسری سال 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

 فهرست منابع کنکور سراسری سال 89 اعلام شد 

 فهرست منابع سئوالات کنکور سراسری 1389 در گروههای آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی ، علوم انسانی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش کنکور سراسری سال 1389 در روزهای 10، 11 و صبح روز 12 تیر ماه در 390 شهرستان و بخش کشور با رقابت تنگاتنگ یک میلیون و 287 هزار برگزار خواهد شد .

لینک      نظرات ()      

تاریخ ، شرایط وضوابط برگزاری آزمون های فراگیر پیام نور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

تاریخ ، شرایط وضوابط برگزاری آزمون های فراگیر پیام نور اعلام شد 

 معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح زمان، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون دوره های مختلف فراگیر پیام نور به برگزاری آزمون در روز جمعه اشاره کرد و افزود: توزیع کارت ورود به جلسه تا آخر امروز ادامه دارد. 
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به جدول آزمونی دوره های مختلف پیام نور، اظهارکرد: آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بعدازظهر روز جمعه و آزمون دوره های فراگیر کارشناسی صبح روز جمعه 31 اردیبهشت ماه برگزار می شود. 
وی درمورد نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دوره های مختلف فراگیر، گفت: توزیع کارتهای  شرکت در  آزمون  تا آخر امروز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه ادامه دارد، بنابراین داوطلبان می توانند برای دریافت کارت به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی 
www.sanjesh.orgمراجعه و با وارد کردن اطلاعات مندرج بر روی کارت اعتباری ثبت نام خود و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کد رهگیری، شماره شناسنامه و یا نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه، سال تولد و شماره ملی یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه کنند. 
معاون سازمان سنجش با اشاره به نحوه رفع نقص کارت ورود به جلسه، تصریح کرد: چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در برخی از بندها در کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند، باید برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا 30 اردیبهشت ماه منحصرا به سایت  اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی 
www.sanjesh.org  مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند. 
توکلی افزود: درصورتی که داوطلبان نسبت به بندهای جنس و معلولیت تفاوتی مشاهده کنند، باید     امروز چهارشنبه و  فردا پنج شنبه به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند. 
معاون سازمان سنجش در توصیه به داوطلبان آزمون دوره های مختلف، خاطرنشان کرد: در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.   وی با اشاره برگزاری آزمون نوبت صبح راس  ساعت9   صبح و نوبت عصر راس  ساعت15  ، گفت: هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد تراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. 
توکلی در خاتمه اظهارکرد: داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، پیجر، تلفن همراه، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون خودداری شود، چرا که همراه داشتن هر کدام از وسایل به عنوان تقلب و تخلف تلقی می شود.

لینک      نظرات ()      

بازنگری رشته هادرجهت اشتغال دانشجویان سال آخری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

بازنگری رشته هادرجهت اشتغال دانشجویان سال آخری 


 رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برنامه صندوق رفاه جهت پیگیری بحث اشتغال دانشجویی در سال 89 خبر داد و گفت: در بحث اشتغال دانشجویی و توسعه آن چندین طرح مطرح شده است که افزایش دستمزد کار دانشجویی، به ازای هر ساعت کار از یک هزار و 500 تومان سال گذشته به دو هزار تومان یکی از این طرح هاست. 
دکتر مرتضی زرینه زاد، در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تعاملات صورت گرفته با وزارت تعاون مبنی بر ایجاد تعاونی های دانشجویی در دانشگاه ها، اظهار کرد: براین اساس آیین نامه  تعاونی های دانشجویی بازنگری و به دانشگاه ها ابلاغ شده است که متاسفانه بر روی این موضوع زمان زیادی گذاشته نشده است، اما امیدواریم هسته اولیه این تعاونی ها به زودی در دانشگاه ها تشکیل شود.
وی با اشاره به دیگر برنامه های صندوق رفاه دانشجویان در زمینه اشتغال دانشجویی، گفت: با برخی صنایع و افراد دارای توان مالی مذاکراتی داشته ایم تا در کنار دانشگاه ها، کارگاه هایی برای تولیدات خاص ایجاد کنند که موافقت اولیه آن در سال گذشته کسب شد، اما این موضوع هنوز اجرایی نشده  است. 
زرینه زاد حمایت از ایده های معنوی، مبتکر و خلاق و همچنین فروش این ایده ها به صنعت و تولید آن را از دیگر برنامه های صندوق در راستای اشتغال دانشجویی عنوان کرد. 
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از برنامه بازنگری محتوای آموزشی رشته ها با هدف اشتغال دانشجویان سال های آخر در مراکز صنعتی خبرداد و گفت: این موضوع همچون بحث کارورزی پزشکی است که طی آن گواهی رسیدن به بلوغ کاری به فرد داده می شود. به عبارتی دیگر زمانی که یک دانشجو وارد صنعت رشته خود می شود، فعالیت کاربردی آن رشته را فرا می گیرد و به تبع آن مقدمات جذب دانشجو در آن صنعت فراهم می شود.
وی بحث بازنگری محتوای آموزشی رشته ها با هدف اشتغال دانشجویان سال های آخر در مراکز صنعتی را از برنامه های کلیدی و مهم در زمینه کاردانشجویی عنوان کرد و گفت: بسترهای لازم در این بحث باید فراهم شود و تمامی حوزه ها از جمله معاونت های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه ها در این مسیر همراه شوند. 
زرینه زاددر خاتمه گفت وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: نیاز است که حوزه ریاست جمهوری نیز در این حوزه  وارد شود; چرا که این موضوع یک اقدام انجام شدنی است، به شرط آن که تیم آن به درستی هماهنگ شوند.

لینک      نظرات ()      

پذیرش دانشجوی ارشد درMBA ، روابط بین الملل و حقوق خصوصی در دانشگاه فردوسی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی خبر داد:
پذیرش دانشجوی ارشد در سه رشته MBA ، روابط بین الملل و حقوق خصوصی 


 رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی گفت: وضعیت پژوهشی دانشکده از جهت طرح های کاربردی در دانشگاه در سال های اخیر بسیار خوب بوده است. 
دکتر مصطفی سلیمی فر در گفت وگو با ایسنا - منطقه خراسان - در مورد مهمترین طرح و برنامه های دانشکده علوم اداری و اقتصاد در سال جاری و گذشته اظهارکرد: به طور کلی یک برنامه راهبردی از سال 85 برای این دانشکده تهیه شد که در این برنامه اهداف کلان و همچنین برنامه های اجرایی و راهبردهای رسیدن به آن عنوان شده است. 
رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی افزود: امسال در برنامه راهبردی دانشکده، تجدید نظر خواهد شد، چرا که تقریبا بیشتر اهدافی که در این برنامه پیش بینی شده بود محقق شد و برای ادامه راه بایستی اهداف بالاتری را در آن بیان کنیم. 
وی با بیان اینکه کلیت این برنامه را می توان در چهار محور خلاصه کرد، گفت: گسترش تحصیلات تکمیلی در دانشکده محور اول در این برنامه بوده است که شامل کارشناسی ارشد و دکتری می شود و به عنوان مثال قبل از اجرای این برنامه تنها سه دوره کارشناسی ارشد در دانشکده دایر بود و هیچ دوره دکتری نیز نداشتیم; در حالی که اکنون 10 دوره کارشناسی ارشد و سه دوره دکتری دایر است که اضافه براین دوره ها در سه دوره دیگر نیز در مهرماه پذیرش دانشجو خواهیم داشت. 
رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد در ادامه با اشاره به تعداد گرایش های موجود در دانشکده علوم اداری و اقتصاد، گفت: دانشکده علوم اداری و اقتصاد 22 رشته دارد که به تفکیک در مقطع کارشناسی 7 رشته، کارشناسی ارشد با مجوز جدیدی که در 3 رشته دیگر گرفته است حدود 12 رشته و در دکتری سه رشته دارد. 
وی تصریح کرد: در حال حاضر در گروه های اقتصاد و مدیریت دوره دکتری داریم; ولی در سایر گروه ها چون حقوق، حسابداری و علوم سیاسی باید صبر کنیم که اعضای هیات علمی دانشکده به مرتبه دانشیاری و استادی ارتقا یابند تا زمینه ایجاد دوره دکتری در این گروه ها نیز فراهم شود. 
سلیمی فر گفت: درمقطع کارشناسی ارشد نیز امسال در سه رشته MBA ، روابط بین الملل و حقوق خصوصی دانشجو پذیرش می کنیم. 
رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی جذب هیات علمی را محور دوم در این برنامه عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه وجود اعضای هیات علمی با کیفیت و توانمندی بالا در ارتقا» سطح دانشکده شرط لازم و ضروری است، به همین دلیل تعداد قابل توجهی هیات علمی را جذب کرده و حدود10 تقاضای جدید را نیز بررسی و به دانشگاه تقاضا داده ایم که در حال حاضر هم در دستور کار هیات جذب دانشگاه قرار دارد. 
وی گفت: در حال حاضر تعداد اعضای هیات علمی در دانشکده علوم اداری و اقتصاد 55 نفر و نسبت استاد به دانشجو در دانشکده حدود 30 نفر دانشجو به ازای یک استاد است. 
سلیمی فر با بیان اینکه افزایش تعداد مجلات علمی دانشکده محور سوم در این برنامه است، اظهارکرد: در سال 85 دانشکده علوم اداری و اقتصاد تنها دارای یک مجله علمی - پژوهشی بود و اکنون سه مجله علمی - پژوهشی در دانشکده منتشر می شود و در صدد هستیم تا در سال جاری این تعداد را به 5 مجله علمی -پژوهشی افزایش دهیم.
رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی، محور چهارم برنامه راهبردی دانشکده را تغییر ترکیب دانشجویان و دانشکده دانست و بیان کرد: در سال 85 حدود 8 درصد از دانشجویان دانشکده در مقطع تحصیلات تکمیلی و 92 درصداز دانشجویان در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل بودند و اکنون حدود20 درصد دانشجویان ما دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری هستند. 
وی تصریح کرد: تعداد دانشجویان دانشکده در حال حاضر 1829 نفر است که از این میان 25 دانشجو در مقطع دکتری، 331 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و 1473 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند. 
وی در مورد وضعیت پژوهشی در دانشکده گفت: طرح های پژوهشی به دو دسته تقسیم می شود که دسته اول طرح هایی است که با استفاده از اعتبارات پژوهه صورت می گیرد که دانشگاه در اختیار اعضای هیات علمی قرار می دهد و این اعتبارات به طور مستمر تخصیص داده می شود و اعضای هیات علمی هم مطابق اعتباری که دارند، طرح پژوهشی پیشنهاد می کنند و این طرح بعد از عبور از یک فرآیند بسیار ساده، تصویب می شود. 
سلیمی فر ادامه داد: دسته دوم طرح های پژوهشی کاربردی است که به منظور انجام این دسته از طرح ها اساتید ما با سازمان ها و دستگاه های دولتی و یا خصوصی قرارداد می بندند و از طریق دانشگاه آن را اجرا می کنند، بنابراین این دسته از طرح ها اعتبارش از بیرون دانشکده تامین می شود.
وی با بیان اینکه وضعیت پژوهشی دانشکده به خصوص از جهت طرح های کاربردی در دانشگاه در سال های اخیر بسیار خوب بوده است، اظهارکرد: اکنون طرح هایی را با شرکت گاز خراسان شمالی، سازمان صنایع و سازمان امور اقتصادی و دارایی اجرا کرده و یا در حال اجرا هستیم و همچنین فرم اولیه 9 طرح پژوهشی دیگر نیز آماده شده است که به استانداری خراسان رضوی در راستای جذب اعتبارات فرهنگی که هیات دولت به استان اختصاص داده است، پیشنهاد می شود. 
سلیمی فر در ادامه در رابطه با میزان اعتبارات پژوهشی و نحوه اختصاص آن افزود: اعتبارات پژوهشی نیز به دو دسته تقسیم می شود که دسته اول اعتبارات پژوهه یا گرنت است که بستگی به امتیاز کسب شده توسط هر عضو هیات علمی دارد و به عنوان مثال در سال گذشته حدود 100 میلیون تومان اعتبار پژوهه اساتید ما بود.
رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی افزود: آنچه که برای ما مهم تر است اعتبارات تامین شده از طرق قرار دادهایی است که با سازمان ها و دستگاه های بیرون از دانشگاه بسته می شود. 
وی تصریح کرد: اعتبارات تحصیلی دانشجویان به طور متمرکز در اختیار دانشگاه است و از طریق دانشگاه براساس نیازهایی که هر دانشکده دارد به آن ها اختصاص داده می شود و معمولا حدود90 درصد اعتبارات دانشگاه و حتی دانشکده ها صرف حقوق و دستمزد می شود. 
وی در ادامه در مورد وضعیت آموزشی دانشکده اظهارکرد: در شورای آموزشی طبق گزارشی که معاون آموزشی ارائه داد، تعداد بسیار زیادی از ارزشیابی هایی که دانشجویان از اساتید انجام دادند نمره 19 و یا بین 18 تا 19 را گرفتند. 
سلیمی فر با اشاره به دانشجویان بورسیه در دانشکده علوم اداری و اقتصاد اظهارکرد: در مقطع کارشناسی ارشد ما معمولا ده درصد ظرفیت پذیرش آن سال را به دانشجویان بورسیه اختصاص می دهیم و در سال گذشته حدود 15 نفر در کارشناسی ارشد از آیین نامه استعدادهای درخشان استفاده کردند و در دوره دکتری نیز دو سال پیش یک نفر توانست با استفاده از این آیین نامه بدون کنکور وارد دوره دکتری شود.
وی در بیان تاریخچه دانشکده علوم اداری واقتصاد دانشگاه فردوسی گفت: دانشکده علوم اداری واقتصاد در آغاز سومین دهه تاسیس خود است و تقریبا جزو جوان ترین دانشکده های این دانشگاه محسوب می شود. 

لینک      نظرات ()      

سمینار واقعیت مجازی در آموزش پزشکی در مشهد برگزار می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

سمینار واقعیت مجازی در آموزش پزشکی در مشهد برگزار می شود 


  سمینار علمی شبیه سازی و واقعیت مجازی در آموزش پزشکی همراه با امتیاز برای اعضای هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.
به گزارش مهر، در این سمینار که در روز پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه برگزار می شود محورهایی از جمله واقعیت مجازی و کاربردهای آن در علوم پزشکی، نمونه هایی از شبیه سازی بیماریها و کاربرد شبیه سازی در اعمال جراحی و درمان بررسی می شود.
دکتر شهریار غریب زاده عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر، دکتر علی نحوی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی و ایمان محمدرضازاده عضو هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد اسلامی از سخنرانان این سمینار در محل پردیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.  اعضای هیئت علمی به منظور بهره مندی از امتیاز آموزش مداوم این سمینار می توانند تا امروز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
سمینار علمی شبیه سازی و واقعیت مجازی در آموزش پزشکی از سوی قطب علمی تکنولوژی آموزشی در پزشکی کشور با همکاری گروه آموزش پزشکی برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه صنعتی مالک اشتر نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

دانشگاه صنعتی مالک اشتر 

 دانشگاه صنعتی مالک اشتر یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح ایران است. این دانشگاه با هدف اجرای پروژه  های تحقیقاتی خاص ملی و آموزش و تربیت کارشناسان و کادر ویژه مورد نیاز صنایع و مراکز تحقیقاتی کشور در سال 1365با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت فرهنگ و آموزش عالی تاسیس گردید. در ابتدا مرکزیت دانشگاه در شاهین شهر اصفهان قرار داشت تا اینکه در سال 1378 به منظور توسعه دوره  های آموزشی تحصیلات تکمیلی پژوهش محور و تعامل آموزش و پژوهش در صنایع مورد نظر که عمدتا در تهران مستقر بودند مرکزیت دانشگاه از شاهین شهر به تهران انتقال یافت.
هم اینک دانشگاه صنعتی مالک اشتر با برخورداری از توانمندی ها و قابلیت  های علمی و فنی لازم سازماندهی فعالیت های پژوهشی - آموزشی مجموعه های آکادمیک، ایجاد ارتباط سیستماتیک با مراکز علمی و دانشگاهی داخل و خارج از کشور، انجام پروژه های تحقیقاتی در حوزه های کاربردی - توسعه ای - بنیادی، گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی پژوهش محور و دوره های تخصصی کوتاه مدت تکنولوژی محور و نیز دوره های کاردانی و کارشناسی خاص برای تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور، توسعه اطلاع رسانی و انفورماتیک، ساماندهی امر جذب و انتقال تکنولوژی و خدمات علمی و فنی با تشکیل آزمایشگاه های آکرودیته (معتمد)، ساماندهی امر استاندارد سازی محصولات صنعتی، تشکیل انجمن های علمی و... در سطح کشور  به فعالیت خود ادامه می دهد.

لینک      نظرات ()      

استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در لیست مشاهیر ایران و جهانک نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٩

استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در لیست مشاهیر ایران و جهان در علم آمار قرار گرفت


دکتر غلامرضا بابائی عضو هیات علمی و رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دارای مدرک دکترای تخصصی رشته آمار زیستی با ارائه 16 مقاله ISI و 117 مقاله علمی و پژوهشی و پاپ آن در مجلات علمی بین المللی و داخلی، ارائه 55 مقاله در کنفرانس های خارجی، ارائه 62 مقاله در کنفرانس های داخلی، ترجمه دو کتاب و راهنمائی پایان نامه های دانشجویان دانشگاه های مختلف دولتی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1388 ازسوی سازمان علمی و تحقیقاتی راسخون در لیست مشاهیر ایران و جهان در علم آمار قرار گرفت.  به گزارش خبرنگار آفرینش، دکتر بابائی علاوه بر عضویت در انجمن  مرکز آمار ایران و انجمن ISHS بلژیک، مدیریت گروه آموزشی آمار  زیستی، ریاست بخش تخصصی بهداشت و تغذیه، ریاست مرکز تحقیقات کیفیت زندگی را نیز عهده دار می باشد.  لازم به ذکر است دکتر بابائی در پایگاه ملی اطلاعات اعضا» هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی OFIS که فعالیت های علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی را ثبت می کند، رتبه نخست را کسب کرده است.

لینک      نظرات ()      

آخرین خبر از نتایج اولیه و جزئیات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

آخرین خبر از نتایج اولیه و جزئیات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی اعلام شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 89 ساعت 20 جمعه 31 اردیبهشت ماه منتشر می شود، گفت: داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون باید شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه ای خود را وارد کنند.
محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار آفرینش ، افزود: داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی 
www.sanjesh.org از نتیجه آزمون خود اطلاع یابند.وی اظهار داشت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترس خواهدبود و آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی می شوند در صورت تمایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته  های تحصیلی می توانند از روز سه شنبه 4 خردادماه تا روز دوشنبه 10 خردادماه به مراکز پستی شهرستان محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
رئیس سازمان سنجش به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 توصیه کرد: ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی اقدام کرده و کد رشته محل های مورد نظر خود (حداکثر 100 کد رشته محل) را از میان کد رشته  امتحانی مجاز و یا کد رشته های امتحانی مجاز انتخاب و کد رشته  محلهای انتخابی را ابتدا به ترتیب اولویت علاقه مرتب کنند و پس از آن کد رشته های انتخابی را در فرم پیش نویس به ترتیب علاقه درج و پس از اطمینان از صحت کد رشته محل های انتخابی نسبت به ثبت کد رشته  محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده، اقدام کنند.
وی اظهار داشت: داوطلبان باید در محدوده زمانی که از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 5 خرداد تا ساعت 24 روز دوشنبه 10 خرداد در نظر گرفته شده است، برای انتخاب رشته به سایت سازمان مراجعه و با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام و یا شماره پرونده و کد رهگیری انتخاب رشته کنند.
سرورالدین گفت: پس از تایید نهایی کد رشته  محل های انتخابی توسط داوطلب، رمز 15 حرفی توسط سیستم به عنوان رسید در  اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون های فراگیر پیام نور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

با آغاز توزیع کارت از دیروز ;
تاریخ برگزاری آزمون های فراگیر پیام نور اعلام شد 


 معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت آزمونهای کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور از ساعت 15 دیروز بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشرشد . حسین توکلی در گفتگو با مهر، افزود: داوطلبان  باید از دیروز دوشنبه 27  تا 29 اردیبهشت ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی
www.sanjesh.orgو وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه آزمونهای فراگیر دانشگاه پیام نور اقدام کنند و پس از چاپ کارت شرکت در آزمون در صورت وجود نقص احتمالی به حوزه های رفع نقص کارت مراجعه کنند.وی اظهار داشت: داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد چنانچه درخصوص مندرجات مربوط به نام خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه، شماره ملی، موسسه فارغ التحصیلی، تاریخ فارغ التحصیلیی، معدل مقطع کاردانی، سهمیه کارمندی و کدرشته محلهای انتخابی براساس اولویت علاقه داوطلب و همچنین در صورتی که نسبت به بندهای جنس معلولیت مغایرتی مشاهده کنند، باید برای اصلاح موارد فوق به باجه های رفع نقص مراجعه کنند.به گزارش مهر، حدود 135هزار نفر در مقطع کارشناسی، 11 هزار نفر در مقطع کاردانی به کارشناسی و 103 هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کرده اند.آزمون نوبت نهم کارشناسی ارشد فراگیر در 54 کد رشته امتحانی و نوبت دوم کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) در 10 کد رشته امتحانی و آزمون بیست و یکم دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی در 23 گروه امتحانی روز جمعه 31 اردیبهشت ماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد 93 رشته جدید دانشگاهی موافقت کرد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد 93 رشته جدید دانشگاهی موافقت کرد 


شورای گسترش آموزش عالی با تاسیس 33 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 58 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 2 رشته در مقطع دکتری در دانشگاههای کشور موافقت کرد.
به گزارش  مهر، با تصویب شورای گسترش آموزش عالی ، رشته های کارشناسی ارشد طراحی شهری و مهندسی خودرو ویژه فرهنگیان در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، میکروبیولوژی و فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه ایلام، مکانیک (تبدیل انرژی )، علوم گیاهی (سیستماتیک اکولوژی )، فقه و مبانی حقوق اسلامی و مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی )در دانشگاه یاسوج، مهندسی مکانیک ( تبدیل انرژی ) و مهندسی عمران (رودخانه ) در دانشگاه صنعتی جندی شاپور، فلسفه علم در دانشگاه اصفهان، فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه شهید باهنر کرمان، مهندسی مواد (شناسایی و انتخاب مواد ) و کامپیوتر (هوش مصنوعی ) در دانشگاه تبریز، مهندسی عمران (سازه ) در دانشگاه صنعتی ارومیه، علوم کامپیوتر در دانشگاه علوم پایه دامغان، ایمنی، بهداشت و محیط زیست در دانشگاه تهران، شیمی تجزیه در پیام نور مرند، فیزیک نظری در پیام نور تبریز، زبان و ادبیات فارسی در پیام نور آران و بیدگل، شیمی فیزیک در پیام نور شیراز راه اندازی می شود.
همچنین شورای گسترش در این مقطع با راه اندازی رشته های اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی در پیام نور سقز، مهندسی عمران (خاک و پی) و مهندسی شیمی در دانشگاه صنعتی شیراز، آموزش زبان انگلیسی در مجتمع آموزش عالی ایرانشهر ، علوم باغبانی در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین، برق (قدرت ) در دانشگاه سیستان و بلوچستان، زبان شناسی رایانشی در دانشگاه صنعتی شریف، فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه سمنان، علوم کتابداری و اطلاع رسانی، زبان و ادبیات انگلیسی و علوم تصمیم و مهندسی دانش در دانشگاه تربیت معلم موافقت کرد. ایجاد رشته های زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه گیلان، بهداشت، ایمنی و محیط زیست در دانشگاه صنعت نفت، مرتع داری، زیست فناوری گرایش میکروبی، فیزیولوژی، مدیریت سیستم و بهره وری، تاریخ تشیع و مهندسی شیمی در دانشگاه فردوسی مشهد، معماری منظر در دانشگاه بین المللی  امام خمینی (ره)، علوم باغبانی، آموزش زبان انگلیسی و مهندسی عمران (سازه) در دانشگاه گیلان واحد بندر انزلی، برنامه ریزی شهری و منطقه ای در دانشگاه علامه طباطبایی، ترویج کشاورزی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، ترویج و آموزش کشاورزی در دانشگاه بوعلی سینا، کشاورزی اکولوژیک در دانشگاه زابل، مهندسی معماری در دانشگاه زنجان، برنامه ریزی شهری و فیزیولوژی ورزشی در دانشگاه کردستان، مهندسی عمران (خاک و پی )، بیماری شناسی گیاهی و مکانیک ماشینهای کشاورزی در دانشگاه رازی، محیط زیست و فیزیک حالت جامد  در دانشگاه ملایر  و عرفان اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی نیز در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی می شوند. شورای گسترش آموزش عالی با تاسیس رشته های کارشناسی مهندسی معماری در دانشگاه تربیت معلم سبزوار ، مهندسی عمران، مهندسی کشاورزی - آب و مهندسی معماری در دانشگاه محقق اردبیلی، آهنگ سازی، بازیگری، کاردانی طراحی صحنه، ادبیات نمایشی و عروسکی (جایگزین رشته نمایش گرایشهای ، بازیگری ، کاردانی طراحی صحنه ، ادبیات نمایشی و عروسکی ) در دانشگاه هنر تهران، زیست شناسی گیاهی، آمار و متالوژی صنعتی دانشگاه ملایر، مرتع و آبخیز داری و علوم خاک در دانشگاه بیرجند، جنگلداری در دانشگاه رازی، مرتع و آبخیزداری در دانشکده منابع طبیعی اردکان، مهندسی سخت افزار و نرم افزار در دانشگاه هرمزگان و آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه مازندران نیز موافقت کرد. این شورا همچنین با ایجاد رشته های روانشناسی کودکان استثنایی جایگزین علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش کودکان استثنایی، طراحی پارچه و چاپ و مرمت، احیای بناها و بافتهای تاریخی در دانشگاه سمنان، فقه و حقوق اسلامی جایگزین رشته الهیات و معارف اسلامی گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشکده علوم انسانی فارسان، مهندسی مواد، مهندسی صنایع  و آمار در دانشگاه کاشان، فقه و حقوق اسلامی در دانشکده الهیات میبد، ریاضی محض و کاربردی در مجتمع آموزش عالی ایرانشهر، زبان وادبیات انگلیسی (ویژه فرهنگیان) شیمی محض (ویژه فرهنگیان ) و مهندسی مکانیک جایگزین کارشناسی ناپیوسته ساخت و تولید در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و  علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی در دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه د رمقطع کارشناسی ارشد موافقت کرد.با تصویب شورای گسترش آموزش عالی رشته های دکتری هواشناسی و بهداشت مواد غذایی نیز در دانشگاه فردوسی مشهد تاسیس می شوند.

لینک      نظرات ()      

نتایج آزمون ورودی کارشناسی ارشد حوزه های علمیه خواهران اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

نتایج آزمون ورودی کارشناسی ارشد حوزه های علمیه خواهران اعلام شد 


نتایج مرحله اول آزمون سطح 3 (کارشناسی ارشد ) رشته های تخصصی حوزه های علمیه خواهران اعلام شد.
مدیر پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: 2 هزار نفر در مرحله اول آزمون مقطع سطح 3 ( کارشناسی ارشد ) حوزه های علمیه خواهران پذیرفته شده اند.حجت الاسلام محسن محدث گفت: امسال برای اولین بار آزمون مقطع سطح 3 ( رشته های تخصصی) حوزه های علمیه خواهران در دو مرحله عمومی و تخصصی برگزار می شود که مرحله عمومی آن 3 اردیبهشت ماه در 24 مرکز آزمون در سراسر کشور برگزار شد. وی ادامه داد: اسامی پذیرفته شدگان در سایت مرکزمدیریت  ir.whc.www  قرار گرفته و متقاضیان برای اطلاع از نتیجه آزمون می توانند به سایت مرکز مراجعه و یا از طریق تلفن گویای مرکز به شماره 0251 - 2144404  و یا سامانه  پیام کوتاه به شماره  20002144 برای دریافت نتایج  آزمون اقدام کنند. محدث افزود: داوطلبان در این مرحله از آزمون به سئوالات عمومی شامل نحو، تجزیه ترکیب، اعراب گذاری و ترجمه پاسخ دادند در مرحله بعدی پذیرفته شدگان در آزمون دروس تخصصی رشته های فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآن، فلسفه و کلام اسلامی که 21 خرداد ماه برگزار می شود،  شرکت می کنند.  

لینک      نظرات ()      

تدوین رشته های زبان عربی و فرانسه در برنامه 5 ساله دانشگاه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

رییس دانشکده ادبیات دانشگاه بیرجند خبر داد:
  تدوین رشته های زبان عربی و فرانسه در برنامه 5 ساله دانشگاه 


رییس دانشکده ادبیات دانشگاه بیرجند از تدوین رشته های زبان عربی و فرانسه در برنامه 5 ساله دانشکده ادبیات دانشگاه بیرجند خبر داد. به گزارش ایسنا - منطقه خراسان جنوبی - دکتر حسین فرزانه پور در حاشیه همایش ملی ترجمه گفت: مستقل شدن دانشکده ادبیات و زبان های خارجی از برنامه های میان مدت دانشکده ادبیات است که در صورت تصویب در شورای دانشکده و شورای دانشگاه و جذب هیات علمی، انجام خواهد گرفت. وی افزود: در حال حاضر دانشکده ادبیات دو رشته مترجمی و ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی و مقطع کارشناسی ارشد دارد. رییس دانشکده ادبیات دانشگاه بیرجند آموزش زبان های خارجی به غیراز انگلیسی زبانان را از دیگر برنامه های دانشکده ادبیات عنوان کرد.
فرزانه پور از تخصیص بودجه برای خرید کتاب در دانشکده خبر داد و گفت: کتاب های مورد نظر خریداری شده است.
وی هدف از برگزاری همایش ملی مطالعات ترجمه را سوابق فرهنگی و افتخارات ملت ایران در زمینه فرهنگ و تمدن دانست و افزود: بهره گیری از پتانسیل دانشجویان و استادان گروه زبان دانشکده از دیگر ضرورت های برگزاری این همایش بوده است.

لینک      نظرات ()      

تسهیلات ویژه به دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

تسهیلات ویژه به دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان 


 دانشگاه صنعتی اصفهان به پذیرفته شدگان ممتاز و دانشجویان برتر دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تسهیلات ویژه ای اعطا می کند.
به گزارش مهر، رئیس دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای آیین نامه ارایه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به           دوره های تحصیلی بالاتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تسهیلات ویژه ای به استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان اعطا می شود.
رحمت الله عمادی افزود: پذیرش بدون آزمون در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری و یک سال بورس تحصیلی برای دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد، بخشی از این تسهیلات است.
وی افزود: برای دانشجویان مقطع دکتری نیز، بورس تحصیلی با شرایط ویژه در نظر گرفته شده است. رئیس دفتر استعدادهای درخشان، با اشاره به برگزاری مراسم تقدیر از دانشجویان استعدادهای درخشان در روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه افزود: جوایز نفیس جهت دانش آموختگان ممتاز و تسهیلات ویژه آموزشی، پژوهشی و رفاهی برای دانشجویان ممتاز از جمله برنامه های دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان در سال جاری است.

لینک      نظرات ()      

رشته زبان فرانسه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

رشته زبان فرانسه
(گرایش های ادبی و مترجمی)
 
موضوع این رشته تحصیلی:
رشته زبان فرانسه در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش ادبی و مترجمی است که ما در اینجا به معرفی این دو گرایش می پردازیم فقط در آغاز لازم است بگوئیم که برنامه درسی دوره لیسانس زبان فرانسه با برنامه درسی زبان انگلیسی متفاوت است چرا که بیشتر دانشجویان زبان فرانسه در هر دو گرایش ادبی و مترجمی، در بدو ورود با این زبان آشنایی ندارند و حتی بسیاری از آنها با شرکت در آزمون زبان انگلیسی، در رشته زبان فرانسه پذیرفته می شوند. به همین دلیل در دانشگاه، زبان فرانسه از ابتدا آموزش داده می شود و دانشجویان در ابتدا درسهایی را تحت عنوان پیش نیاز می گذرانند و سپس در ترم های بالاتر دروس تخصصی خود مثل مکالمه ساده و پیشرفته، نگارش ساده و پیشرفته و دروس ادبیات را مطالعه می کنند.
 
گرایش مترجمی
دانشجوی مترجمی زبان فرانسه با تئوری های ترجمه آشنا شده و یک نگرش نظری کلی نسبت به ترجمه پیدا می کند همچنین طی ترم های متعدد، به مرور ترجمه جملات کوتاه و بلند، جملات پیچیده و مرکب و بالاخره ترجمه متون ادبی یا متونی که محتوای سنگینی دارند، را فرا می گیرند و در نهایت می تواند با سرعتی مناسب و کیفیت مطلوب، به ترجمه کتبی یا شفاهی زبان بپردازد.
 
درس های این رشته در طول تحصیل:
دروس مشترک بین گرایشهای زبان فرانسه:
دوره مقدماتی زبان فرانسه (پیش نیاز)، زبان اختصاصی فرانسه، خواندن متون ساده، مکالمه، خواندن و درک مفهوم متون ساده، زبان شناسی عمومی، ترجمه ساده، گرامر و دیکته، انشا» ساده، خواندن متون اسلامی، آواشناسی و فرانسه، واژه شناسی و ترکیب زبان فرانسه، وقایع نگاری، ترجمه متون اسلامی، امثال و تعبیرات فرانسه به زبان فارسی و برعکس، زبان شناسی فرانسه، نقد ادبی، ترجمه متون گوناگون فرانسه به فارسی و فارسی به فرانسه، ترجمه متون نظم.
 
دروس اصلی و تخصصی گرایش مترجمی:
درآمدی بر ادبیات فرانسه، مکتب های ادبی، تاریخچه ی ترجمه، خواندن و درک مفهوم متون گوناگون، اصول فن ترجمه، مقاله و بررسی آثار ترجمه شده، تفسیر متون ادبی، ترجمه متون مطبوعاتی فرانسه به فارسی، ترجمه متن مطبوعاتی فارسی به فرانسه، ترجمه گروهی(کارگاه ترجمه)، ترجمه شفاهی، ترجمه متون علمی و فنی، ترجمه متون اقتصادی، سیاسی و اداری، خواندن و درک متون علوم انسانی و اجتماعی، ترجمه انفرادی یا پایان نامه.
 
گرایش ادبی
دانشجویان زبان فرانسه گرایش ادبی پس از گذراندن دروس ابتدایی مانند نگارش، مکالمه و خواندن زبان فرانسه با ادبیات این زبان شامل تاریخ ادبیات، شعر، رمان و نمایشنامه فرانسوی به طور جامع و گسترده ای آشنا می شوند. برای مثال در بخش تاریخ ادبیات و نقد ادبی با مکتبهای ادبی رئالیسم، رمانتیسم، سورئالیسم، پوچی و اگزیستانسیالیسم و نکات افتراق و اشتراک آنها و نویسندگان و هنرمندان مطرح در هر یک از دوره های یاد شده آشنا می شوند و در بخش شعر نیز انواع شعر نو وکلاسیک را مطالعه می کنند و قواعد شعر کلاسیک، طرز شمارش هجاها و نحوه ی شناخت قافیه های غنی و ضعیف را فرا می گیرند.
دروس اصلی و تخصصی گرایش ادبی:
خواندن متون مطبوعاتی، نگارش پیشرفته، نظری اجمالی بر ادبیات قرون 18و17، تفسیر متون قرون 18و17، انواع شعر فرانسه، تاریخ ادبیات قرن19، یادداشت برداری و روش تحقیق، مطالعه نمایشنامه و ساختمان آن، تاریخ ادبیات قرن 20، تفسیر متون قرن.20
 
توانایی های لازم:
اگر به زبان به عنوان یک فرصت تجاری و شغلی نگاه کنیم، در آن موفق نخواهیم شد. اما اگر زبان را به منظور آشنایی با یک فرهنگ و تمدن مطالعه کنیم، هم در دانشگاه و هم در بازار کار موفق خواهیم شد. در ضمن دانشجوی رشته زبان باید در مرحله اول به زبان فارسی مسلط باشد یعنی خوب صحبت کند و خوب بنویسد همچنین لازم است که استعداد فراگیری زبان را داشته باشد چون یادگیری زبان نیاز به حافظه قوی، دستور زبان خوب، توانایی فراگیری لهجه و آشنایی با لغات زیاد دارد.
 
موقعیت شغلی در ایران:
یک فارغ التحصیل توانمند مترجمی زبان فرانسه می تواند در مطبوعات، صدا و سیما، صنعت توریسم یا شرکتهایی که نیاز به مترجم یا منشی زبان فرانسه دارند، مشغول به کار گردد و در صورت تبحر کافی نیز می تواند به صورت آزاد به کار ترجمه بپردازد.
یک فارغ التحصیل زبان و ادبیات فرانسه نیز علاوه بر فرصت های شغلی فوق می تواند در آموزشگاههای آزاد زبان تدریس کند. مهم تر از همه این که یک فارغ التحصیل زبان می تواند از تحصیلات خود در زندگی شخصی اش بسیار استفاده کند چون آشنایی با یک زبان خارجی، دریچه ای بر روی انسان می گشاید که به یاری آن می توان تازه ترین اطلاعات را به دست آورد و از میان کتب و رسانه های گروهی امکان انتخاب داشت. 

لینک      نظرات ()      

تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری تخصصی طب سنتی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری تخصصی طب سنتی اعلام شد

چهارمین دوره آزمون دکتری تخصصی  D.Ph  طب سنتی 8 مرداد ماه برگزارمی شود. به گزارش ایسنا، ثبت نام آزمون دکتری تخصصی طب سنتی از روز شنبه اول خرداد ماه آغاز می شود و تا 8 خرداد ادامه دارد، بنابراین داوطلبان باید با رعایت شرایط مندرج در آئین نامه ها و مقررات برای ثبت نام به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی  ir.sanjeshp   اقدام کنند. بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، پس از ثبت نام 10 تا 17 خرداد ماه مهلت ارسال مدارک اعلام شده است و آزمون شفاهی طی روزهای 13 و 14 مرداد ماه برگزار می شود.  

لینک      نظرات ()      

دانشکده علوم اقتصادی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

 دانشکده علوم اقتصادی

قدمت دانشکده علوم اقتصادی به سال 1315 باز می گردد که به عنوان اولین مرکز آموزش وزارت امور اقتصادی و دارایی شروع به فعالیت نمود. هدف اصلی این دانشکده در دوره تحولات 70 ساله خود، آموزش نیروی انسانی ماهر در رده های مختلف دانشگاهی بوده است، تا آنجا که در مقاطعی اعطای بورس های تحصیلی اعزام به خارج برای دوره های کارشناسی امور مالی و کارشناسی ارشد مدیریت مالی توسط این دانشکده صورت می گرفته است. مجوز تاسیس دانشکده تحت عنوان دانشکده امور اقتصادی و دارایی در شهریورماه سال 1366 توسط وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت صادر و از سال 1367 اولین گروه دانشجویان از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور پذیرفته شدند. در آبان ماه سال 1382 از وزارت امور اقتصادی و دارایی جدا و از آن پس به صورت دانشکده ای مستقل تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می شود. در شهریورماه 1386 نیز نام دانشکده از امور اقتصادی به علوم اقتصادی تغییر یافت.
این دانشکده درحال حاضر دارای 10 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و شش رشته در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. از ویژگی های این دانشکده که آن را از سایر مراکز دانشگاهی متمایز می سازد، تربیت مدیران ارشد مالی و کارشناسان خبره در حوزه های مالیاتی و بیمه است. همچنین برخی از رشته های تحصیلی این دانشکده، مانند کارشناسی مدیریت امور گمرکی و حسابداری (گرایش های مالیاتی، دولتی و حسابرسی)، صرفا در این دانشکده دائر بوده و منحصر به فرد می باشد . علاوه بر این درصد قابل توجهی از فارغ التحصیلان این دانشکده در کنار کسب تخصص در حیطه های اقتصادی، مالی، حسابداری و بیمه موفق به اخذ رتبه های بالای آزمون های ورودی کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور گردیده اند.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه آزاد اسلامی اراک به قطب نانو و بیوتکنولوژی تبدیل خواهد شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۸

دانشگاه آزاد اسلامی اراک به قطب نانو و بیوتکنولوژی تبدیل می شود
دکتر عباس ملک حسینی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اراک به قطب نانو و بیوتکنولوژی تبدیل خواهد شد.


به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی واحد اراک، آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 1389 دانشگاه آزاد اسلامی اراک همزمان با سراسر کشور در روزهای 23،24 و25 اردیبهشت ماه جاری در 37 رشته تحصیلی در شهرک دانشگاهی امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزار شد.
سیداحمد لطفی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، حسن آصفری، فرماندار اراک و دکتر علیرضا نظام آبادی دبیر منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامی از این آزمون بازدید کردند.
در این بازدید دکتر عباس ملک حسینی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک، در جمع خبرنگاران، با اشاره به استعدادهای موجود و بالقوه در دانشگاه آزاد اسلامی اراک در بخش های نانوتکنولوژی و بیو تکنولوژی گفت: با توجه به استعدادها و زمینه های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی اراک، درتلاشیم تا واحد اراک را به قطب نانو تکنولوژی و بیو تکنولوژی در کشور تبدیل نمائیم.
وی اضافه کرد: به منظور تامین نیازهای ورزشی در این دانشگاه نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته یک استادیوم ورزشی پنج هزار نفره چند منظوره در این مجتمع درحال احداث است که در آن رشته هایی مانند فوتبال، دو میدانی و ورزش های سه گانه قابلیت اجرا دارند که تلاش می شود در آینده ای نزدیک برای استفاده دانشجویان آماده بهره برداری شود.
ملک حسینی با اشاره به اینکه استخر دانشگاه آزاد اسلامی اراک به زودی به   بهره برداری خواهد رسید، بیان داشت: با توجه به نگاه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، سالن آمفی تئاتر این دانشگاه تا دو ماه آینده افتتاح خواهد شد که با راه اندازی آن بسیاری از برنامه های دانشجویان در آن اجرا خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک از راه اندازی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در واحد اراک خبرداد و افزود: عملیات ساخت سه ساختمان آموزشی جدید در این دانشگاه از ماه آینده شروع می شود که هریک از این ساختمان ها دارای هفت هزار مترمربع زیربنا است که با احداث آن دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در این بخش بسیاری از نیازهای دانشگاه در این زمینه مرتفع خواهد شد وتا دو سال آینده در مجموع 50 هزار مترمربع فضای آموزشی، رفاهی، اداری و ورزشی در شهرک دانشگاهی امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی اراک ساخته و مورد استفاده دانشجویان قرار خواهد گرفت.
ملک حسینی در ادامه با توجه به بحث کیفی سازی دانشگاه از اختصاص   بودجه های مناسب برای تجهیز و توسعه آزمایشگاه ها و کارگاه های این دانشگاه خبر داد و گفت: به منظور تجهیز و تامین نیازهای آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اراک سالانه یک میلیارد تومان اعتبار هزینه می شود که این اعتبار نشان دهنده توجه ویژه دانشگاه به بحث کیفیت فعالیت های آموزشی و پژوهشی در این واحد دارد.
ملک حسینی با قدردانی از استاندار مرکزی و معاونین وی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان جهاد کشاورزی و سازمان امور اراضی و سازمان محیط زیست استان که زمینه راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات استان مرکزی را فراهم کردند، بیان داشت: با تلاش و پیگیری های صورت گرفته دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات شعبه استان مرکزی (اراک) از نیمسال دوم 89-88 در یک ساختمان آموزشی مناسب در زمینی به مساحت 1400مترمربع و با زیربنایی بالغ بر 2000 مترمربع فضای آموزشی و اداری در 3 طبقه شامل 15 کلاس آموزشی، 15 اتاق اداری-آموزشی، سایت کامپیوتر، کتابخانه، سلف سرویس، نمازخانه در بهترین منطقه شهر اراک در مجاورت پارک مشاهیر اراک فعالیت علمی و آموزشی خود را در 17 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با پذیرش 200 دانشجو آغاز نموده است.
وی رشته های واحد علوم و تحقیقات استان مرکزی را شامل: حقوق جزا و جرم شناسی، مدیریت دولتی، مشاوره و راهنمایی، ریاضی کاربردی- آنالیز عددی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی آلی، میکروبیولوژی، مهندسی عمران-سازه، مهندسی عمران- مکانیک خاک و پی، مهندسی عمران-مهندسی و مدیریت ساخت، مهندسی معماری، ساخت و تولید، طراحی کاربردی، تبدیل انرژی و جغرافیا و برنامه ریزی شهری عنوان کرد. 

لینک      نظرات ()      

اطلاعیه سازمان سنجش درباره انتشارکارنامه نتایج اولیه ونحوه تکمیل فرم انتخاب رشته نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٦
اطلاعیه سازمان سنجش درباره انتشارکارنامه نتایج اولیه ونحوه تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی
بدین وسیله به اطلاع  کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 می‌رساند که کارنامه نتایج اولیه آزمون مذکور از ساعت 20 روز جمعه 31/2/1389 بر روی سایت اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org   قابل مشاهده خواهد بود و داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و هم چنین مشخصات شناسنامه ای خود (نام خانوادگی و نام ، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) را وارد نمایند. ضمناً :
دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2)  این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترس خواهدبود. آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی می‌شوند  درصورت تمایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2)، می‌توانند از روز سه‌شنبه 4/3/89 لغایت روز دوشنبه 10/3/89 به مراکز پستی شهرستان محل اقامت خود مراجعه ونسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال  1389 توصیه می‌شود، ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره2) اقدام نموده و کد رشته محل‌های مورد نظر خود (حداکثر 100 کد رشته محل) را از میان کد رشته‌ امتحانی مجاز و یا کد رشته‌های امتحانی مجاز انتخاب و کد رشته‌ محلهای انتخابی را ابتدا به ترتیب اولویت علاقه مرتب نمایند و پس از آن کد رشته‌های انتخابی را در فرم پیش نویس (فرم پیش‌نویس در دفترچه راهنمای شماره 2 چاپ شده است) به ترتیب علاقه به کد رشته محل‌های انتخابی درج و پس از اطمینان از صحت کد رشته محل‌های انتخابی، در محدوده زمانی که از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 5/3/89 لغایت ساعت 24روز دوشنبه مورخ 10/3/89 می‌باشد. برای انتخاب رشته به سایت سازمان مراجعه و با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام و یا شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام اولیه، نسبت به ثبت کد رشته‌ محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده، اقدام نمایند. بدیهی است پس از تایید نهایی کد رشته‌ محل‌های انتخابی توسط داوطلب، رمز 15 حرفی توسط سیستم به عنوان رسید در  اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد. 
 
لینک      نظرات ()      

اطلاعیه برگزاری ترم تابستانی 1389 دانشگاه ملایر نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٦
اطلاعیه برگزاری ترم تابستانی 1389 دانشگاه ملایر
به اطلاع کلیه دانشجویان سراسر کشور می رساند دانشگاه ملایر در سال 1389 اقدام به برگزاری دروس عمومی و تخصصی در ترم تابستان می نماید پیش ثبت نام از طریق وب سایت دانشگاه ملایر از تاریخ 20/3/89 لغایت 10/4/89 صورت می گیرد و ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان از 12/4/89 لغایت 16/4/89 انجام میپذیرد.
درروس ارائه شده عبارتند از:
دروس عمومی:
اندیشه اسلامی 1و2 - آیین زندگی - انقلاب اسلامی ایران - تاریخ تحلیلی صدر اسلام - تفسیر موضوعی قرآن - زبان عمومی انگلیسی - تنظیم خانواده و جمعیت - فارسی عمومی - تربیت بدنی 1و2
دروس تخصصی:
ریاضی عمومی 1و2 - ریاضی عمومی3 (رشته ریاضی) - ریاضی 1 - ریاضی 2 - مبانی ریاضیات (رشته ریاضیات) - معادلات دیفرانسیل (رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه) - محاسبات عددی(رشته های فنی و مهندسی) - دینامیک (رشته های مهندسی) - آمار و احتمالات (رشته های مهندسی) - آمار و احتمالات (رشته های مهندسی) - فیزیک 1 - فیزیک 2 - فیزیک پایه 2و1 - برنامه سازی پیشرفته (رشته کامپیوتر) - ساختمان داده ها (رشته کامپیوتر) - پرورش طیور 1 - اصول تغذیه دام - خوراک و خوراک دادن - خواندن و درک مفاهیم2(رشته انگلیسی) - دستور و نگارش2(رشته انگلیسی) - مقدمات مدیریت آموزشی (رشته علوم تربیتی) - مقدمات مشاوره و راهنمایی(رشته علوم تربیتی) - روشها و فنون تدریس رشته علوم تربیتی
گفتنی است خوابگاه به کلیه متقاضیان با دریافت هزینه تعلق میگیرد و در صورت به حد نصاب رسیدن دو وعده غذایی نیز با نرخ آزاد در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه www.malayeru.ac.ir مراجعه نمایند.
لینک      نظرات ()      

فراخوان پذیرش دانشجو دوره دکتری شیمی معدنی در دانشگاه ایلام نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٦
فراخوان پذیرش دانشجو دوره دکتری شیمی معدنی در دانشگاه ایلام
دانشگاه ایلام در رشته شیمی، گرایش معدنی از بین داوطلبان واجد شرایط دانشجویی دکتری می¬ پذیرد. داوطلبان برای ثبت نام الکترونیکی و آگاهی از شرایط آن به سایت اینترنتی دانشگاه ایلام به آدرس
htt://www.ilam.ac.ir مراجعه نمایند.

گفتنی است تاریخ آزمون کتبی ششم خرداد ماه و آخرین مهلت ثبت نام پایان وقت اداری 31/2/89 می¬باشد.

لینک      نظرات ()      

اولین دوره‌ی مسابقات مکانیزم های آبی- خاکی در دانشگاه شهرکرد برگزار می‌گردد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٦
اولین دوره‌ی مسابقات مکانیزم های آبی- خاکی در دانشگاه شهرکرد برگزار می‌گردد
اولین دوره‌ی مسابقات طراحی و ساخت مکانیزم های آبی- خاکی دانشگاه شهرکرد، 29 اردیبهشت ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می‌گردد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، انجمن علمی- دانشجویی مهندسی مکانیک با همکاری و حمایت مرکز رشد واحد های فناوری دانشگاه شهرکرد، به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با انرژی های مکانیکی، اولین دوره‌ی مسابقات طراحی و ساخت مکانیزم های آبی- خاکی را در تاریخ 29 اردیبهشت ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار خواهد کرد.
در این مسابقه که جهت به اجرا در آوردن تئوری های درسی دانشجویان، بالاخص دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک، اجرا می‌شود، مکانیزم هایی کاملا مکانیکی توسط دانشجویان بدون ا ستفاده از انرژی های شیمیایی و یا الکتریکی طراحی و ساخته شده و در طی مسیری  9 متری شامل سطوح صاف و شیب دار، خاکی، شنی و آبی به رقابت خواهند پرداخت
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی انجمن علمی – دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه شهرکرد به نشانیwww.safmechanic.com  ; مراجعه نمایند
لینک      نظرات ()      

نخستین دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی دریانوردی در ایران فارغ التحصیل شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٦
نخستین دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی دریانوردی در ایران فارغ التحصیل شد
 
اولین دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی دریانوردی در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در گرایش حمل ونقل دریایی فارغ التحصیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،امیر سعید نورامین با دفاع از پایان نامه  خود با موضوع بهینه سازی زمان توقف کامیون ها در ترمینال های کانتینری با استفاده از تئوری تصمیم گیری سلسله مراتبی موفق به اخذ مدرک رشته تحصیلی مذکور گردید.
گفتنی است دانشجویان پیش از این، برای تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی در رشته های دریانوردی به خارج از کشور عزیمت می کردند.
لینک      نظرات ()      

معاون آموزشی وزارت علوم: واحدهای دانشگاهی بین المللی در استانهای مرزی ایجاد می ش نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٦
معاون آموزشی وزارت علوم: واحدهای دانشگاهی بین المللی در استانهای مرزی ایجاد می شود
معاون آموزشی وزارت علوم گفت :با هدف پذیرش دانشجوی خارجی از کشورهای همسایه  واحدهای بین المللی  دانشگاهی در استان‌های مرزی ایجاد می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم دکترحسین  نادری منش با اعلام مطلب فوق افزود: بر اساس طرح آمایش آموزش عالی در نظر داریم که علاوه بر دانشگاه‌های مادر به استان‌های مرزی خود نیز ماموریت دهیم که با ایجاد واحدهای بین المللی از کشورهای همجوار دانشجو جذب کنند.
وی اضافه نمود: به عنوان مثال می‌توان در استان خراسان شرایطی را ایجاد کرد که دانشگاه فردوسی مشهد بتواند از کشورهای همسایه همچون افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان دانشجو جذب کند.
 دکترنادری منش با تاکید براینکه باید شرایطی فراهم کرد تا در دانشگاه‌های کردستان،‌ ارومیه،‌ ایلام و کرمانشاه نیز بتوانیم از کشورهای عراق و ترکیه پذیرش دانشجو داشته باشیم، گفت: در حال حاضر حدود 4 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحصیل هستند.
معاون آموزشی وزارت علوم اظهارکرد: پیش بینی ما این است که ظرفیت دانشجوی خارجی ما طی برنامه پنجم توسعه به 5 برابر یعنی تا  بیش از 25 هزار دانشجو افزایش یابد که البته این میزان بدون لحاظ مجموعه دانش جویان مشغول به تحصیل در جامعه المصطفی العالمیه است.
لینک      نظرات ()      

تعداد داوطلبان و ظرفیت پذیرش در آزمون سال 89 دانشگاه آزاد اسلا می اعلا م شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

با آغاز آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ;

تعداد داوطلبان و ظرفیت پذیرش در آزمون سال 89 دانشگاه آزاد اسلا می اعلام شد  

  آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی به مدت سه روز از امروز 23 تا 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود. 
محمدرضا مهرادفر، معاون اجرایی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار آفرینش ، با اعلام این خبر گفت: آزمون کارشناسی ارشد 89 با رقابت 450 هزارداوطلب در277 کد رشته به طور همزمان در تهران و 121واحد دانشگاهی برگزار می شود.
وی افزود: کارت ورود به جلسه داوطلبان طی روزهای20 تا 22 اردیبهشت ماه 89 از طریق سایت اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه به نشانی  
www.azmoon.comتوزیع شد وی با اشاره به افزایش 20 درصدی تعداد رشته محل های آزمون کارشناسی ارشد، از افزایش ظرفیت پذیرش داوطلبان آزمون به همین میزان خبر داد و افزود: معدل در آزمون دوره های تحصیلات تکمیلی تاثیر ندارد. 
مهرادفر با تاکید بر اینکه معدل و سوابق تحصیلی در پذیرش آزمون دوره های تحصیلات تکمیلی تاثیر ندارد، به امنیت آزمون اشاره کرد ویادآورشد: کنترل های لازم از بدو ثبت نام یک آزمون تا پایان نتایج آن صورت گرفته است.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه های شهر تهران، شنبه و یکشنبه تعطیل هستند نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

وزیر علوم خبرداد :

 دانشگاه های شهر تهران، شنبه و یکشنبه تعطیل هستند  

 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه دانشگاه ها نمی توانند در زمینه تعطیلی روزهای شنبه و یکشنبه 25 و 26 اردیبهشت ماه مستقل عمل کنند، گفت: کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهر تهران در روزهای  25 و 26 اردیبهشت ماه تعطیل هستند.  
دکتر کامران دانشجو، در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تشکیل کلاس های جبرانی برای دانشجویان، افزود: از اساتید خواهشمندیم کلاس هایی را که در این دو روز تعطیل هستند را بعدا برگزار کنند تا مشکلی برای دانشجویان پیش نیاید.  
وی با تاکید بر اینکه دانشگاهیان جهت کسب اطلاعات به جای استناد به منابع غیرمرتبط، تنها با روابط عمومی وزارت علوم ارتباط برقرار کنند، به برخی اخبار متناقض درباره تعطیلی روزهای شنبه و یکشنبه پیشرو اشاره کرد.  
وزیر علوم ادامه داد: دولت روز یکشنبه هفته جاری تصمیم گرفت با توجه به اجلاس سران گروه 15 و اینکه رفت و آمد سران ممکن است ترافیک ایجاد نماید و در راستای رفاه حال شهروندان و کاهش بار ترافیک شهر، مدارس و آموزش و پرورش تهران بزرگ را تعطیل اعلام کرد و اصلا بحث تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مطرح نبود اما متاسفانه برخی از منابع غیر مرتبط در اطلاع رسانی عجله کردند و بدون اطلاع دفتر دولت و وزیر علوم اعلام کردند که دانشگاه ها نیز تعطیل هستند.  
دانشجو افزود: دانشگاه ها نیز بر مبنای این اطلاع رسانی صورت گرفته برای تعطیلات موجود برنامه ریزی کردند اما پس از اینکه دفتر دولت از این موضوع خبردار شد سریع اطلاع رسانی کرد که تعطیلی تنها به آموزش و پرورش و مدارس بر می گردد.    وزیر علوم در خاتمه با اشاره به بلاتکلیفی ایجاد شده در این باره افزود: براین اساس برای خروج از بلاتکلیفی علیرغم اینکه بحث تعطیلی دانشگاه ها مطرح نبود، اما در راستای اینکه برخی دانشگاه ها و دانشگاهیان برای تعطیلات خود برنامه ریزی کرده بودند تصمیم گرفته شد که کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهر تهران در روزهای  25 و 26 اردیبهشت ماه تعطیل شوند.  

لینک      نظرات ()      

زمان ثبت نام ومدارک لازم پذیرفته شدگان دستیار فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تهران نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

اعلام زمان ثبت نام ومدارک لازم پذیرفته شدگان آزمون دستیار فوق تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی تهران  

 زمان ثبت نام پذیرفته شدگان دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد.  
به گزارش ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران - پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی می توانند با در دست داشتن تصویر شناسنامه و کپی از تمام صفحات و کارت ملی از هر کدام سه عدد، عکس 3 در 4 شش قطعه ( دو قطعه برای گزینش )، ارائه نامه از محل استخدام مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل و تصویر کارت پایان یا معافیت از خدمت نظام وظیفه دو عدد برای مردان به محل ثبت نام مراجعه کنند.   
بنابراین گزارش، تصویر نامه پایان یا ترخیص از تعهدات قانونی (ضریب کا) از وزارت بهداشت، رونوشت نامه دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی درمورد محل تعهد خاص، اصل رونوشت نامه صادره از دانشگاه و محل تعهد خاص به انضمام تصویر سند تعهد محضری سپرده شده، تسویه صندوق رفاه درصورت داشتن و حکم ماموریت آموزشی یا مرخصی بدون حقوق از مدارک لازم جهت ثبت نام اعلام شده است.  
گفتنی است; پذیرفته شدگان بیست و هفتمین آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی از اول تا پانزدهم شهریور ماه سال جاری با در دست داشتن مدارک لازم می توانند جهت ثبت نام به تهران، بلوارکشاورز، نبش خیابان قدس، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران، طبقه هفتم، اتاق 704 در ساعات اداری غیر از پنجشنبه و جمعه مراجعه کنند .

لینک      نظرات ()      

تاریخ و ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری تخصصی طب سنتی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

تاریخ و ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری تخصصی طب سنتی اعلام شد  

چهارمین دوره آزمون دکتری تخصصیD.Ph    طب سنتی ایران در روزهای 8 تا 14 مردادماه به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود.  
 به گزارش مهر، داوطلبان شرکت در این دوره آزمون می توانند با ورود به پایگاه مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به نشانیir.sanjeshp    ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال کنند. 
داوطلبان می توانند از اول تا هشتم خرداد ماه سال جاری با ورود به پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.  
داوطلبان در روزهای 10 تا 17 خرداد فرصت دارند مدارک مورد نیاز که در اطلاعیه ثبت نام از آنها خواسته شده است را به صورت اینترنتی ارسال کنند.  
آزمون کتبی چهارمین دوره آزمون دکتری تخصصیD.Ph    طب سنتی ایران 8 مرداد برگزار می شود و کارتهای ورود به جلسه آزمون به صورت اینترنتی در روزهای 6 و 7 مرداد قابل دسترسی است.  
آزمون شفاهی این دوره از پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در رشته طب سنتی 13 و 14 مردادماه 89 برگزار خواهد شد و نحوه زمان و مکان به موقع به داوطلبان اطلاع داده می شود. 

لینک      نظرات ()      

راهیابی بدون آزمون پزشکان به دورهPhD پژوهش محور با ارائه دو مقاله نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

معاون تحقیقات وزیر بهداشت خبر داد:  
راهیابی بدون آزمون پزشکان به دورهPhD پژوهش محور با ارائه دو مقاله  


معاون تحقیقات و فن آوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از امسال هر پزشک و کارشناس ارشد در علوم پزشکی می تواند با ارائه دو مقاله در مجلهISI    و گذراندن آزمون تافل، دورهPhD    پژوهش محور خود را بدون آزمون در همه مراکز تحقیقاتی کشور طی کند و به عنوان یک محقق برجسته به پژوهش های تحقیقاتی خود بپردازد.    دکتر مصطفی قانعی در گفت وگو با ایسنا منطقه خزر در حاشیه مراسم افتتاح نخستین کنگره میکروب شناسی منطقه مدیترانه شرقی در لنگرود گفت: کشور ما با کشورهای پیشرفته در حوزه تحقیقات و پژوهش فاصله زیادی دارد که این امر به دلیل آغاز حرکت پژوهش و فن آوری در کشور پس از اتمام جنگ تحمیلی است.  
وی افزود: با این همه رشد علمی جمهوری اسلامی ایران براساس سنجش های بین المللی بسیار امیدوارکننده است و با شتابی که در چند سال اخیر به فعالیتهای تحقیقاتی داده شده می توان به اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور رسید.  
قانعی گفت: ظرفیت های علمی کشور بسیار بالاست و علوم پزشکی در تولید علم در کشور پیشروترین علوم است و با وجود 40 دانشگاه علوم پزشکی توانسته تاکنون نقش بسزایی در روند رو به رشد کشور در سطوح بین المللی داشته باشد.  
وی در خصوص تولید و عرضه داروهای مورد نیاز بیماران گفت: 95 درصد داروهای مورد نیاز بیماران در داخل کشور تولید می شود و در علوم پایه پیشرفته در شاخه بیوتکنولوژی شاهد تولید محصولاتی هستیم که تولید آنها تنها در انحصار کشورهای پیشرفته بوده است.   
قانعی با اشاره به ناکافی بودن اعتبارات لازم در جهت تحقیقات و فن آوری گفت: به طور مجموع درصد کمی از کل اعتبارات ما به تحقیقات و پژوهشی اختصاص می یابد که در مقایسه با کشورهای پیشرفته که در حال حاضر بودجه های کلانی برای پژوهش های پزشکی خود اختصاص می دهند، بسیار ناچیز است.    وی افزود: برای رقابت با این کشورها و دستیابی به رتبه های نخست سنجش های بین المللی بایست اعتبارات لازم به تحقیقات اختصاص می یابد.    معاون تحقیقات وزیر بهداشت گفت: به زودی با راه اندازی بیش از 10 مرکز تحقیقاتی در شاخه میکروبیولوژی از متخصصان و پژوهشگران این شاخه از علوم پزشکی حمایت می کنیم و امیدواریم یافته های این پژوهشگران بتواند در سال های آتی منبع استناد مجامع علمی سراسر دنیا شود. 

لینک      نظرات ()      

تعطیلی سه دانشگاه علوم پزشکی شهر تهران در25و26 اردیبهشت ماه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

تعطیلی سه دانشگاه علوم پزشکی شهر تهران در25و26 اردیبهشت ماه 

سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی همچون سایر دانشگاههای شهر تهران فعالیت آموزشی خود را در روزهای شنبه و یکشنبه 25 و 26 اردیبهشت ماه تعطیل کرده اند اما فعالیت بیمارستانی دانشگاههای مذکور ادامه دارد. 
به گزارش مهر، سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران مذکور تعطیل نبوده و تنها فعالیت دانشکده ها تعطیل خواهد بود.  بر اساس اعلام دانشگاههای علوم پزشکی شهیدبهشتی و ایران، این دانشگاهها نیز همچون دیگر دانشگاههای شهر تهران تعطیل هستند اما فعالیتهای درمانی وابسته به این دانشگاهها روال عادی خود را دارد.
دانشگاههای علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی مسئولیت بخش عمده ای از بیمارستانهای دولتی شهر تهران را برعهده دارند و گروه زیادی از کارورزان و دستیاران این دانشگاهها در بیمارستانها مشغول خدمت رسانی هستند.
یکشنبه شب از سوی هیئت دولت منتشر شد که شنبه و یکشنبه مراکز آموزشی و دولتی تهران تعطیل هستند اما یک روز بعد مراکز دولتی از این موضوع مستثنی شدند. استاندار تهران نیز روز گذشته اعلام کرد که تعطیلات شنبه و یکشنبه 25 و 26 اردیبهشت ماه فقط شامل مدارس و دانشگاههای شهر تهران است و شامل شهرهای تابعه و مراکز دولتی نیست اما این بخشنامه نیز از روی پایگاه اطلاع رسانی استانداری حذف شد. بالاخره در انتهای روز گذشته استانداری تهران اعلام کرد که تعطیلی مراکز آموزشی بر عهده دستگاههای ذیربط است.

لینک      نظرات ()      

منابع آزمون ورودی حوزه های علمیه خواهران اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

منابع آزمون ورودی حوزه های علمیه خواهران اعلام شد   


 معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: منابع آزمون ورودی دوره های حضوری و نیمه حضوری حوزه های علمیه خواهران اعلام شد.     حجت الاسلام سید مهدی حسینی در گفتگو با مهر با اعلام این خبر گفت: 30 درصد سئوالات از کتابهای درسی سال دوم متوسطه و 70 درصد از کتابهای درسی سال سوم خواهد بود. سئوالات به صورت تست چهار گزینه ای طراحی شده و به هر پاسخ صحیح یک نمره مثبت و به هر چهار پاسخ غلط، یک نمره منفی تعلق می گیرد.
 وی افزود: سئوالات آزمون ورودی حوزه های علمیه خواهران از کتابهای دین و زندگی سال دوم و سوم نظام متوسطه، قرآن و تعلیمات اسلامی 2 و 3، ادبیات فارسی 2 سال دوم آموزش متوسطه، زبان فارسی 2 ، ادبیات فارسی 3 سال سوم، زبان فارسی 3 سال سوم، عربی 2  سال دوم و عربی 3 سال سوم طراحی شده است. سئوالات مربوط به اطلاعات عمومی نیز در حد اطلاعات سیاسی، اجتماعی و عمومی داوطلبان دوره دیپلم است.  
وی افزود: مدت زمان در نظر گرفته شده برای آزمون 100 دقیقه خواهد بود که داوطلبان در این مدت به  به 100 سئوال پاسخ خواهند داد. آزمون ورودی حوزه های علمیه خواهران 24 اردیبهشت در بیش از 90 حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار می شود. 

لینک      نظرات ()      

اعطای تسهیلات ویژه به استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

 رئیس دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه خبر داد: 
 اعطای تسهیلات ویژه به استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان   


رئیس دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان از ارائه تسهیلات ویژه به پذیرفته شدگان ممتاز و دانشجویان برتر دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه خبر داد.     رحمت الله عمادی در گفتگو با مهر با اعلام این مطلب گفت: در راستای اجرای آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر وزارت علوم، تسهیلات ویژه ای به استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان اعطا می شود.    رئیس دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: پذیرش بدون آزمون در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری و یک سال بورس تحصیلی برای دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد بخشی از این تسهیلات است.    وی اضافه کرد: برای دانشجویان مقطع دکتری نیز بورس تحصیلی با شرایط ویژه در نظر گرفته شده است.    عمادی با بیان اینکه مراسم تقدیر از دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان برپا می شود خاطرنشان کرد: اهدای جوایز ویژه برای دانش آموختگان ممتاز و همچنین ارائه تسهیلات ویژه آموزشی، پژوهشی و رفاهی برای دانشجویان ممتاز در تمام مقاطع تحصیلی از جمله برنامه های این دفتر در سال جاری است.  

لینک      نظرات ()      

پذیرش دانشجو در دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی از سال تحصیلی جدید در چابهار نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

پذیرش دانشجو در دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی از سال تحصیلی جدید در منطقه  آزاد چابهار 


 مسئول روابط عمومی دانشگاه بین المللی منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی از مهرماه سال جاری در شعبه  بین المللی خود دردانشگاه بین المللی منطقه چابهار دانشجو می پذیرد.  
به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان- سعید رحمانی افزود: پذیرش دانشجو بر اساس تفاهم نامه همکاری مشترکی که بین دانشگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار و دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی با حضور دکتر بی آزار شیرازی رییس این دانشگاه و دکتر مهدی شادنوش سرپرست دانشگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار به امضا رسیده است، انجام می شود.    وی اظهارکرد: زمین مورد نیاز برای احداث ساختمان آموزشی - اداری این دانشگاه در منطقه آزاد چابهار واگذار می شود و ساختمان آن ظرف مدت 3 سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.    مسئول روابط عمومی دانشگاه بین المللی منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار افزود: این تفاهم نامه در راستای همکاری مشترک علمی آموزشی و تحقیقاتی بین دانشگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار و دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی به امضا» رسیده است. 

لینک      نظرات ()      

دانشگاه مفید نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

دانشگاه مفید 

دانشگاه مفید یک موسسه تحقیقاتی - آموزشی و یکی از جدیدترین مراکز حوزوی دانشگاهی است که با همین رویکرد مبارک، در سال  1368هجری خورشیدی (1409هجری قمری) در شهر مقدس قم، در جوار یکی از بزرگترین حوزه های علوم اسلامی بنیانگذاری شده است. موسس آن، حضرت آیت الله العظمی حاج سید عبدالکریم موسوی اردبیلی (مدظله العالی) خود مرجعی روشن بین، دردآشنا و آینده نگر است.
اهداف تاسیس دانشگاه   عبارت است از: مطالعه و تحقیق در علوم و معارف اسلامی و بازبینی و بازنگری در علوم انسانی براساس مبانی و موازین اسلامی; معرفی و بکارگیری نتایج تحقیقات انجام شده در وجوه گوناگون حیات فرهنگی و اجتماعی ملل اسلامی.
بر این اساس دانشگاه رسالتی فراتر از مرزهای جغرافیایی احساس می کند و آهنگ خدمت به جهان اسلام را دارد. بر همین مبنا و متناسب با امکانات محدود موجود افزون بر دانشجویان ایرانی، دانشجویانی از دیگر سرزمین های اسلامی ازجمله عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و کشمیر در دانشگاه به تحصیل مشغولند و تقاضاهای متعددی نیز از کشورهای گوناگون به دانشگاه واصل شده که درحال بررسی است. همچنین افزون بر دانشمندان ایرانی از صاحب نظران دیگر کشورها چون لبنان، مالزی، اردن، سوئد، فرانسه، انگلستان، هلند، آمریکا برای ایراد سخنرانی های علمی و تدریس دعوت شده است. دانشگاه در حال حاضر با چند دانشگاه و مرکز علمی مهم داخلی و خارجی قرارداد همکاری آموزشی و پژوهشی منعقد نموده ویا در حال انعقاد می باشد.

لینک      نظرات ()      

افزایش سقف کلیه وام های کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:
افزایش سقف کلیه وام های کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی


معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش سقف کلیه وام های کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شامل وام صندوق پس انداز، وام ضروری، وام ودیعه و خرید مسکن خبر داد.
به گزارش آنا، مهندس حسن امیری با بیان این مطلب افزود: در راستای افزایش تسهیلات وام های دانشگاه و به منظور ارتقای سطح رفاه و معیشت کارکنان، سقف وام خرید مسکن از 150 میلیون ریال به 180 میلیون ریال، وام ودیعه مسکن از 50 میلیون ریال به 70 میلیون ریال، وام صندوق پس انداز از 50 میلیون ریال به 60 میلیون ریال و وام ضروری از 15 میلیون ریال به 18 میلیون ریال افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: با افزایش صددرصدی حق عضویت، تعهدات صندوق بیمه عمر به شرط فوت یا از کار افتادگی از مبلغ پنج میلیون تومان به 10 میلیون تومان افزایش یافته است. مهندس امیری یادآور شد: همچنین آیین نامه صندوق تامین هزینه مازاد درمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه ای به کلیه واحدهای دانشگاهی ارسال شده است به طوری که سطح تعهدات شرکت های بیمه ای معتبر می باشد و کارکنانی که تمایل به عضویت در صندوق عادی را داشته باشند،                          می توانند کماکان از تعهدات این صندوق برخوردار باشند.
وی اضافه کرد: تجدیدنظر و بازنگری در مفاد کلیه آیین نامه ها و بخشنامه های             بیمه ای و رفاهی در دستورکار برنامه های آتی دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد و مراحل بررسی آن هم اکنون در مدیریت امور رفاهی دانشگاه آغاز شده است.
مهندس امیری همچنین به راه اندازی سایت معاونت اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس ir.manzmalisa اشاره کرد و افزود: در آینده نزدیک کلیه مصوبات، آیین نامه ها و بخشنامه های مربوط به این معاونت بر روی این سایت قرار خواهد گرفت. وی خواستار ارائه طرح ها و پیشنهادات کارکنان دانشگاه در جهت ارتقا» و بازدهی بیشتر این سایت شد و گفت: کلیه اطلاعات مربوط به امور رفاهی دانشگاه نظیر مهمانسراها، امکانات و... نیز در لینک مربوط به ادره امور رفاهی دانشگاه قرار می گیرد.

لینک      نظرات ()      

کلاس های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در شهر تهران 25 و 26 اردیبهشت تعطیل است نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۳

کلاس های درسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در  شهر تهران  25 و 26 اردیبهشت تعطیل است


کلاس های درسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سطح شهر تهران  طی روزهای شنبه و یکشنبه 25 و 26 اردیبهشت ماه تعطیل است اما فعالیت های اداری واحدهای دانشگاهی وسازمان مرکزی برقرار است.
در اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: همسو با دانشگاه های دولتی، کلاس های درسی دانشجویان واحدهای منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامی واقع در تهران بزرگ شامل تهران شمال، تهران جنوب، تهران مرکز، علوم و تحقیقات، تهران پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی، تهران غرب (سما)، تهران شرق و شهرری طی روزهای شنبه و یکشنبه 25 و 26 اردیبهشت ماه تعطیل می باشد. همچنین آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی طبق برنامه و روال تعیین شده قبلی طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه 23، 24 و 25 اردیبهشت ماه برگزار می گردد.
گفتنی است، فعالیت های آموزشی و اداری واحدهای خارج از تهران دانشگاه آزاد اسلامی طی دو روز مذکور در سراسر کشور برقرار است.

لینک      نظرات ()      

شرایط پذیرش دانشجوی ارشد از طریق آزمون و بدون آزمون تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

شرایط پذیرش دانشجوی ارشد از طریق آزمون و بدون آزمون تشریح شد  

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی ممتاز در کنکور کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: با تصمیماتی که اتخاذ شد ظرفیت پذیرش دانشجو در کنکور ارشد از طریق آزمون و بدون آزمون افزایش یافت.
دکتر رجبعلی برزویی در گفتگو با مهر افزود: وزارت علوم در راستای توجه به تقاضای اجتماعی پشت صف کنکور کارشناسی ارشد با رعایت حفظ بار علمی و کیفیت آموزش عالی در این دوره، اقدام به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون کنکور از میان دانشجویان ممتاز می کند.
وی اظهار داشت: این موضوع طی جلسه ای با معاونین آموزشی برخی دانشگاهها به عنوان راهکاری برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد پیشنهاد شد و در شورای هدایت استعدادهای درخشان مورد تصویب قرار گرفت.
مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: بر اساس آئین نامه قبلی، پذیرش بدون کنکور 10 درصد اول دانشجویان ممتاز هر رشته محل به دوره کارشناسی ارشد امکانپذیر بود و دانشگاهها معمولا این 10 درصد را از میان دانشجویان خود جذب می کردند.
وی افزود: اما براساس آئین نامه جدید مقرر شد، این 10 درصد به 20 درصد افزایش یابد ضمن اینکه دانشگاهها موظف شدند 10 درصد مازاد را از دانشجویان ممتاز سایر دانشگاهها بپذیرند.
شرایط پذیرش دانشجوی ممتاز از طریق کنکور
 برزویی با اشاره به پذیرش دانشجوی ممتاز از طریق کنکور کارشناسی ارشد اظهار داشت: علاوه بر این سازمان سنجش آموزش کشور نیز در کنکور کارشناسی ارشد از میان دانشجویان ممتازی که 80 درصد نمره آخرین فرد قبول شده در رشته محل را داشته باشند، دانشجو می پذیرد.
ظرفیت پذیرش دانشجوی ممتاز از طریق کنکور تغییر کرد
وی گفت: اما بر اساس تصمیمات جدید ظرفیت پذیرش دانشجوی ممتاز در مقطع کارشناسی ارشد از طریق کنکور نیز تغییر و افزایش پیدا کرد.
مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی اظهار داشت: در سنوات گذشته و بر اساس قوانین موجود سازمان سنجش در هر کد رشته محل یک دانشجو با سهمیه ممتازی معرفی می کرد اما با تصمیمات جدیدی که اتخاذ شده است مقرر شد اگر رشته محلی ظرفیتی برابر با یک تا چهار نفر داشته باشد، یک دانشجوی ممتاز و اگر رشته محلی بیش از چهار نفر ظرفیت داشته باشد، سازمان سنجش می تواند دو نفر دانشجوی ممتاز را در آن رشته محل معرفی کند.

لینک      نظرات ()      

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی طبق اعلام قبلی برگزار می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی طبق اعلام قبلی برگزار می شود  

آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی طبق برنامه زمان بندی اعلام شده برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، با توجه به ایجاد سوال و شبهه برای داوطلبان، برنامه های برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی بدون تغییر و در روزهای معین برگزار می شود. همچنین فعالیت های اداری و آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و در سراسر کشور در روزهای شنبه و یکشنبه 25 و 26 اردیبهشت ماه برقرار است و کلاس های درسی دایر می باشد. آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه مورخ 23، 24 و 25 اردیبهشت ماه در دو نوبت صبح و عصر طبق اعلام قبلی برگزار خواهد شد. 

 

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت اعلا م شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

 با آغاز توزیع کارت از امروز

تاریخ برگزاری آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت اعلا م شد  

به گزارش مهر، آزمون زبان عمومی (Exam Language Health of Ministry  ) از سوی وزارت بهداشت به منظور ارزیابی توان داوطلب در زمینه تسلط به درک مطلب شنیداری ، دستورزبان، واژگان زبان انگلیسی، خواندن و درک مطلب برگزار می شود.
مطالعه دقیق برگه راهنمای داوطلبان (Guibe s'Examinee  ) که همراه با کارت برای داوطلبان نمایش داده می شود، ضروری است داوطلبانی که پس از وارد کردن کد رهگیری، به جای کارت ورود به جلسه، فرم ثبت نام خود را مشاهده می کنند باید حداکثر تا ساعت 12 ظهر امروز چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه نسبت به اصلاح و تغییر عکس خود اقدام کنند.  این افراد پس از اصلاح عکس می توانند از ساعت 18 امروز چهارشنبه 22 اردیبهشت به سایت مراجعه و کارت خود را دریافت کنند. داوطلبانی که در زمان تعیین شده نسبت به اصلاح عکس خود اقدام نکنند اجازه شرکت در آزمون را نخواهند داشت.  آزمون این دوره در روز جمعه 24 اردیبهشت ماه 89 در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

جدول رفع نقص و چگونگی توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

 مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در اطلا عیه ای تشریح کرد;

جدول رفع نقص و چگونگی توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال 89

   با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال و آرزوی توفیق برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 بدین وسیله به اطلاع  می رساند : 
1- آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 در شش نوبت صبح و عصر پنجشنبه، جمعه و شنبه 23، 24 و 25 اردیبهشت ماه 89 در سراسر کشور برگزار می شود. داوطلبان این آزمون از ساعت 11/00 صبح  روز دو شنبه 89/2/20 می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به آدرس
www.azmoon.orgو وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.
   تذکر : 1 دریافت کارت ورود به جلسه از طریق پایگاه مذکور تا یک ساعت قبل از شروع آزمون امکان پذیر خواهد بود.
   تذکر : 2 داوطلبان می بایست علاوه بر کارت ورود به جلسه، راهنمای آزمون مذکور را نیز از طریق همان پایگاه دریافت و مندرجات آن را به طور دقیق مطالعه نمایند.
    2- چنانچه داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه مغایرتی در مندرجات آن از نظر مشخصات فردی، دین، زبان خارجه و یا عکس ملاحظه نمودند لازم است در تهران مطابق جدول شماره (1) و در خارج از تهران به آدرس محل واحد دانشگاهی انتخابی خود مراجعه و نسبت به رفع نقایص موجود اقدام نمایند(آدرس کلیه واحدهای مجری در دفترچه راهنمای آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 درج شده است).
3- زمان رفع نقص کارت ورود به جلسه از روز دو شنبه 89/2/20 الی  امروز چهارشنبه 89/2/22 (صبح ها از ساعت 8/00 الی 13/00 و بعد از ظهر ها از ساعت 14/00 الی 18/00) می باشد.

لینک      نظرات ()      

دست دانشگاه ها در انتخاب دانشجوی دکتری باید باز باشد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

در پی برگزاری متمرکز آزمون دکتری،
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات: دست دانشگاه ها در انتخاب دانشجوی
 دکتری باید باز باشد 


 رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری متمرکز آزمون دکتری، گفت: در انتخاب دانشجوی دکتری باید دست دانشگاه ها باز باشد زیرا هم استاد باید بتواند همکار تحقیقاتی خود را انتخاب کند و هم دانشجو باید علاقمند به موضوع باشد. 
دکتر علی عباسپور تهرانی فرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به روند پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی ، گفت: در حال حاضر آزمون ارشد به صورت متمرکز برگزار می شود و درصدی از معدل نیز در پذیرش داوطلبان دخالت دارد، در دوره دکتری با توجه به افزایش داوطلبان و رشته ها، باید نوعی ساماندهی در پذیرش دانشجو صورت گیرد. 
نماینده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: در گذشته شاهد بودیم که تعداد محدودی دانشگاه  در رشته های خاص در مقطع دکتری دانشجو پذیرش می کردند و آزمون دکترا محدود بود، برای نمونه در رشته حقوق یک یا دو دانشکده آزمون دکترا برگزار می کردند، به همین دلیل شرکت در این آزمون ها برای داوطلبان امکان پذیر بود اما با توجه به استقبالی که هم اکنون از ورود به دوره های فوق لیسانس و دکترا به عمل می آید و نهایتا افزایشی که در گستردگی تحصیلات تکمیلی داده شده است، شاهدیم که به طور مثال در همین رشته حقوق تعداد خیلی بیشتری از دانشگاه های مهم کشور آزمون دکترا برگزار می کنند و مدرک دکترا می دهند.   رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات همچنین خاطرنشان کرد: گسترش دوره های دکترا به حدی است که برگزاری آزمون دکترا و شرکت داوطلبان در این آزمون کم کم تبدیل به یک معضل می شود، یعنی مانند گذشته نیست، یک زمانی آزمون فوق لیسانس خیلی محدود برگزار می شد که خود دانشگاه ها این آزمون را برگزار می کردند اما رفته رفته گسترش یافت و نهایتا وضع به گونه ای شد که یک داوطلب باید در یک سال تحصیلی در چندین آزمون فوق لیسانس در یک رشته یا گرایش خاص شرکت می کرد به همین منظور نهایتا به سمت تجمیع و برگزاری آزمون های متمرکز فوق لیسانس حرکت کردیم، هم اکنون در دکترا هم رفته رفته داریم در موقعیتی قرار می گیریم که دوره های دکترا در دانشگاه ها گسترش پیدا می کند، لذا باید به سمت تمرکز در آزمون دکترا برویم. 
وی در ادامه اظهار کرد: البته دوره دکترا با دوره  فوق لیسانس متفاوت است، به این مفهوم که در دوره دکترا عملا بحث درس نیست بلکه تحقیق و کار کردن به طور مستقیم با یک استاد در یک موضوع تحقیقاتی است، بنابراین مانند دوره فوق لیسانس نیست که بگوییم تعدادی دانشجو پذیرش و به دانشگاه هایی که نیاز دارند معرفی می کنیم، در حقیقت دوره دکتری یک همکاری تحقیقاتی میان استاد و دانشجوست، لذا استاد باید این حق را داشته باشد که همکار تحقیقاتی خود را انتخاب کند. 
عباسپور خاطرنشان کرد: به این ترتیب به نظر می آید اگر به این سمت حرکت کنیم که از نظر علمی در یک رشته و گرایش خاص امتحان علمی برگزار شود اما این نمره در اختیار دانشگاه ها قرار گیرد و اساتید نهایتا با مصاحبه و بررسی سطح و سوابق علمی دانشجو تصمیم بگیرند و نهایتا استاد دانشجو یا شریک تحقیقاتی اش را انتخاب و دانشجو به دکترا دعوت شود، روش مطلوب تری است.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات در خاتمه خاطرنشان کرد: در برگزاری متمرکز آزمون دکتری، باید دست دانشگاه ها در انتخاب دانشجو باز باشد و دانشگاه ها و اساتید بتوانند دانشجویان دکترا را انتخاب کنند.

لینک      نظرات ()      

الزام دانش آموختگان کاردانی و پودمانی علمی کاربردی به گذراندن دروس جبرانی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

سازمان سنجش اعلام کرد:
الزام دانش آموختگان کاردانی و پودمانی علمی کاربردی به گذراندن دروس جبرانی 


  سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته و پودمانی دانشگاه علمی- کاربردی برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ناپیوسته باید دروس جبرانی بگذرانند.
به گزارش خبرنگار آفرینش ، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، کلیه دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته و دوره های پودمانی دانشگاه جامع علمی- کاربردی که در آزمون  کاردانی به کارشناسی  ناپیوسته  سال 1389 ثبت نام کرده اند، در صورتی که معدل آنها بین 10 تا 13/99 باشد و در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاهها و موسسات آموزش عالی قبول شوند، باید 24 واحد درسی را طی دو نیمسال، مطابق سرفصل مصوب رشته قبولی، به عنوان دروس جبرانی بگذرانند.
گذراندن دروس جبرانی برای این دانش آموختگان مصوب شورای برنامه  ریزی آموزش عالی است و این دروس به جای مدرک پیش دانشگاهی آنها ملاک عمل قرار می گیرد.  سازمان سنجش اعلام کرد: مدت مذکور به سنوات مجاز تحصیل دانشجو افزوده خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

اصلاح جدول زمانبندی آزمون های سازمان سنجش اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

اصلاح جدول زمانبندی آزمون های سازمان سنجش اعلام شد 


 گروه آزمون وسنجش : سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد: جدول زمانبندی آزمونها که به صورت دوره ای در پیک سنجش درج می شود تغییراتی به اشتباه در آن ایجاد شده که تصحیح می شود.   به گزارش ایسنا، زمانبندی آزمون ها هیچ گونه تغییری پیدا نکرده و همانند اطلاعیه های قبلی است.   بر این اساس، آزمون دوره های مختلف فراگیر دانشگاه پیام نور 31 اردیبهشت ماه، آزمون سراسری 89، 10، 11و12 تیر ماه و آزمون کارشناسی ناپیوسته 7 مرداد ماه برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی اعلام شد 


  رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی در 27 و 28 خرداد ماه در 24 حوزه امتحانی، از افزایش ظرفیت پذیرش آزمون خبر داد. 
دکتر نسل سراجی در گفت وگو با ایسنا،  با اشاره به رقابت 43 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی، خاطرنشان کرد: کارت ورود به جلسه برای داوطلبانی که پس از ثبت نام مدارک لازم را ارسال نکرده اند، صادر نخواهد شد. 
وی با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش در این آزمون، خاطرنشان کرد: این افزایش ظرفیت در رشته های مختلف متفاوت است، چرا که با توجه به نیاز و توانمندی ها این افزایش ها انجام می شود. 
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی بیشترین افزایش ظرفیت در بین رشته های علوم پزشکی را رشته پرستاری عنوان کرد و افزود: رشته پرستاری و مامایی بیشترین متقاضیان را داشته اند. 
وی با اشاره به رقابت 43 هزار داوطلب در این آزمون در 52 رشته امتحانی، تصریح کرد: تعداد داوطلبان در این آزمون نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته است. 
سراجی با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون نیمه اول شهریور ماه اعلام می شود، به تامین امنیت آزمون تاکید و اظهارکرد: از آنجایی که در مسائل امنیتی و حفاظتی آزمون های این مرکز طراحی مجدد صورت گرفته است سعی شده تا تمام مسائل مشکل زا رفع شود. 

لینک      نظرات ()      

دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

به موجب دستور وزارت فرهنگ، اداره کل فرهنگ خوزستان در پاییز سال 1334 به تاسیس دانشکده کشاورزی اهواز اقدام کرد و برای چگونگی برگزاری امتحان ورودی و انتخاب چهل نفر دانشجو برای سال اول جلساتی چند با حضور مقامات عالی وزارتخانه های فرهنگ و کشاورزی تشکیل شد. اولین گروه چهل نفری دانشجویان درسال تحصیلی 1334-35 در یکی از اتاق های دانشسرای کشاورزی تحصیل خود را آغاز کردند. در خلال سال های تحصیلی 1335-36 و 1336-37 محل دانشکده به ساختمان ژاندارمری اهواز که در آن تعمیراتی شده بود انتقال یافت و برای تدریس کلاس ها از اساتید دانشکده کشاورزی کرج و کارمندان وزارت کشاورزی برای پاره ای ساعات استفاده می شد. در سال 1336 اراضی روستای ملاثانی که در اختیار شرکت نفت بود به دانشکده واگذار شد به طوری که در سال 1337-38 مدتی کلاس ها در محل جدید تشکیل شد. اما چون رفت و آمد دانشجویان از شهر به ملاثانی دشوار می نمود در آذرماه 1338 ادامه کار کلاس ها در ملاثانی متوقف گشت و در سال تحصیلی 1339 بار دیگر در اهواز آغاز شد. درسال 1337 تا 1347 اداره دانشکده کشاورزی در ملاثانی به بنیاد آمریکایی خاور نزدیک سپرده شد و از آن سال به بعد دانشکده کشاورزی ملاثانی مجددا تحت نظارت دانشگاه جندی شاپور قرار گرفت. اگرچه درسال 1352 با احداث ساختمان جدید دانشکده کشاورزی به شهر دانشگاهی مستقل شد ولیکن تا ابتدای انقلاب اسلامی کلاس های دانشجویان سال آخر بعضی از رشته ها همچون زراعت و دامپروری و دوره های کارآموزی دانشجویان در ملاثانی برگزار می شد. پس از انقلاب اسلامی دانشکده ملاثانی جهت انجام تحقیقات کشاورزی و آموزش رشته های دامپروری و کشاورزی به دانشکده مستقلی تحت عنوان مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی رامین تبدیل شد. در این دانشکده گروه های علوم دامی، آموزش و ترویج کشاورزی، تولیدات گیاهی، صنایع غذایی و ماشین های کشاورزی به تحقیق و تدریس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مرتبط کشاورزی و دامپروری می پردازد.
این مرکز درحال حاضر یکی از مراکز عمده تحقیقات کشاورزی و دامپروری در منطقه جنوب کشور به شمار می رود. دانشجویان این دانشگاه در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد در گرایش های اصلاح دام، تغذیه دام، ترویج و آموزش کشاورزی، زراعت، ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون و دکترای ( گرایش زراعت) هستند که در قالب 5 گروه آموزشی به انجام فعالیت های علمی مشغول می باشند. این مجتمع دارای 28 آزمایشگاه در رشته ها و گرایش های مختلف است. این مرکز در سال 1383 با موافقت شورای گسترش دانشگاه ها استقلال یافت و به مجتمع آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی رامین تغییر نام داد و سپس در سال 1384 با تصویب شورای عالی گسترش آموزش کشور به دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین ارتقا» یافت.

لینک      نظرات ()      

عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران مرکزی در کنگره مخترعین Minnesota آمریکا نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

از عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران مرکزی
در کنگره مخترعین Minnesota آمریکا دعوت شد


کنگره مخترعین Minnesota آمریکا از هادی امیدی نسب مخترع جوان ایرانی و عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی جهت حضور در جشنواره سالانه  مخترعین آمریکا دعوت به عمل آورد.
به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی واحد تهران مرکزی، هادی امیدی نسب عضو باشگاه پژوهشگران جوان این واحد دانشگاهی، عضو فدراسیون بین المللی مخترعین، عضو بنیاد نخبگان و عضو انجمن مخترعین کشور می باشد که اخیرا نشان لیاقت از طرف سازمان مالکیت فکری سازمان ملل متحد (WIPO) نیز به وی اهدا»شد.

لینک      نظرات ()      

همایش ترویج فناوری نانو در واحد علی آباد کتول نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

همایش ترویج فناوری نانو در واحد علی آباد کتول


همایش ترویج فناوری نانو توسط باشگاه پژوهشگران جوان واحد علی آباد کتول و با همکاری دفتر تشکل های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول
برگزار می شود.
به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی واحد علی آباد کتول، فرهاد سنچولی رئیس باشگاه پژوهشگران جوان واحد علی آباد کتول ضمن اعلام این خبر، هدف از برگزاری این همایش یکروزه را تبیین و ترویج رویکرد سیاست صنعتی و مدیریت علم و تکنولوژی باتوجه به فناوری های نو و ایجاد شبکه ای از نیروهای مستعد در ابعاد مختلف توسعه منطقه ای بیان کرد و افزود: فناوری نانو عبارت است از طراحی، تعیین ویژگی ها، استفاده از ساختارها و سیستم هایی که قابلیت کنترل شکل و اندازه درحد نانومتر را دارا باشند و درنتیجه بتوان از آنها درجهت تولید و استفاده درحد ابعاد اتمی بهره برد. سنچولی هدف از توسعه فناوری نانو در ایران را "تولید ثروت و بهبود کیفیت زندگی" اعلام کرد و لازمه دستیابی به این هدف را تجاری سازی محصولات و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات برشمرد.
گفتنی است دفتر همکاری های فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری و موسسه مطالعات تکنولوژی رسام مازندران، باشگاه پژوهشگران جوان را در برگزاری این همایش همراهی خواهند نمود.

لینک      نظرات ()      

فصلنامه اندیشه های تازه در واحد رودهن منتشر شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٢

فصلنامه اندیشه های تازه در واحد رودهن منتشر شد

فصلنامه اندیشه های تازه در علوم تربیتی در دانشگاه آزاد اسلامی رودهن منتشر شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش; در این شماره که با صاحب امتیازی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن و مدیرمسئولی دکتر فتاح ناظم می باشد مطالبی از قبیل: یادگیری سازمانی در دانشگاه آزاد اسلامی، بررسی رابطه جو سازمانی با سبک مدیریت و آثار آن بر معلمان مدارس ابتدایی، تاثیر آموزش مهارت های برقراری ارتباط موثر برافزایش عزت نفس و کاهش کم رویی معلولان جسمی -حرکتی استان تهران، مطالعه جهت گیری کنترل شاگرد در میان مدیران و معلمان و رابطه آن با رفتنار انضباطی دانش آموزان در مدارس راهنمایی استان  سمنان، مقایسه نظرات مدیران و دبیران مدارس متوسط شهرستان لار درباره ویژگی های مدیران اثربخش، بررسی عوامل موثر بر میزان گرایش اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به انجام فعالیت های علمی - پژوهشی، بررسی رابطه بین مشارکت کارکنان و سلامت سازمانی دبیرستان های پسرانه دولتی شهر تهران، میزان آگاهی معلمان دوره راهنمایی و متوسط ازمبانی برنامه ریزی درسی و اصول یادگیری نوشته دکتر فتاح ناظم.
دکتر سیف اله بهاری سردبیر فصلنامه اندیشه به خبرنگار آفرینش گفت: خدای را سپاس می گویم که شماره 12 فصلنامه اندیشه های تازه در علوم تربیتی همانند شماره های قبل با موفقیت منتشر شد. بی گمان عنایت بیش ازحد پروردگار و کوشش های بی دریغ نویسندگان مقاله ها و احساس مسئولیت آنان و نیز زحمات مسئولان فصلنامه و هیات تحریریه درتحقق اهداف علمی - پژوهشی آن وهمچنین اقبال بی نظیر خوانندگان موثر بوده است.

لینک      نظرات ()      

زمان ارسال مدارک آزمون های پذیرش دستیاری دندانپزشکی و داروسازی تمدید شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۱

زمان ارسال مدارک آزمون های پذیرش دستیاری دندانپزشکی و داروسازی تمدید شد 


زمان ارسال مدارک برای بیست و دومین دوره آزمون  D.Ph  داروسازی و بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته های دندانپزشکی از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی تمدید شد.
به گزارش مهر، یک هزار و 900 نفر در بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی ثبت نام کردند که فرصت ارسال مدارک داوطلبان تا ساعت 23 روز جمعه 24 اردیبهشت ماه جاری تمدید شده است. ثبت نام داوطلبانی که تا تاریخ مذکور اقدام به ارسال مدارک خود نکنند، کان لم یکن تلقی شده و اجازه شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
همچنین بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی تمدید زمان ارسال مدارک بیست و دومین دوره آزمون  D.Ph  داروسازی کلیه داوطلبانی که تاکنون مدرک زبان خود را ارسال نکرده اند و نیز داوطلبانی که سایر مدارک خود را به صورت ناقص ارسال کرده اند فقط از ساعت 9 تا 23 روز شنبه اول خردادماه فرصت دارند که جهت رفع نقص و ارسال مدرک زبان اقدام کنند.
عدم تکمیل مدارک به منزله انصراف تلقی شده و داوطلب مجاز به شرکت در آزمون نخواهد بود 620 داوطلب در بیست و دومین دوره امتحانات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (D.Ph  ) و دستیاری داروسازی ثبت نام کرده اند.
بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته های دندانپزشکی در روز 14 مرداد ماه 89 در 10 دانشگاه علوم پزشکی و 9 رشته تخصصی برگزار می شود.
بیست و دومین دوره امتحانات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (D.Ph  ) و دستیاری داروسازی نیز در 6 خرداد ماه 89 در 12 رشته برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

جلوگیری از ثبت نام و تحصیل قبولیهای کنکور درصورت ارائه معدل اشتباه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۱

هشداری مهم به  کنکوریها ;
جلوگیری از ثبت نام و تحصیل قبولیهای کنکور درصورت ارائه معدل اشتباه 


 رئیس سازمان سنجش با اشاره به اشتباه برخی داوطلبان در ارائه معدل صحیح در هنگام ثبت نام کنکور گفت: امسال به دانشگاهها ابلاغ می شود که از همان ابتدا از ثبت نام داوطلبانی که معدل آنها با معدل واقعی مغایرت دارد جلوگیری شود تا داوطلب از ابتدا اجازه تحصیل نداشته باشد.
محمد حسین سرورالدین در گفتگو با مهر با اشاره به اشتباه برخی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سالهای گذشته در ارائه معدل صحیح برای تاثیر در قبولی نهایی گفت: متاسفانه یک عده همه چیز را سیاسی می کنند. اتفاقی که برای عده کمی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سالهای گذشته رخ داده اشتباهی است که اکنون بر اساس مقررات آموزشی دانشگاه مانع ادامه تحصیل آنها شده است.
وی ادامه داد: در کنکورهای سراسری برای اینکه کارها سریع صورت گیرد معدل داوطلبان بر اساس خوداظهاری است. یعنی داوطلبان در هنگام ثبت نام در فرم مربوطه معدل خود را وارد می کنند. این معدل برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد همان معدل کل دوره لیسانس است و برای داوطلبان کنکور سراسری سوابق تحصیلی است که باید از آموزش و پرورش دریافت کنند.  در هر صورت این معدل که بر اساس خوداظهاری داوطلبان ارائه می شود باید کاملا صحیح باشد زیرا در سرنوشت داوطلبان موثر است.
رئیس سازمان سنجش ادامه داد: یکی از دلایلی که در حال حاضر ما شرایطی فراهم کرده ایم که داوطلبان کنکور سراسری از اول اردیبهشت تا 15 خرداد ماه بتوانند اطلاعات ارسالی را تصحیح کنند همین معدل است. اگر داوطلبی در فرم اولیه ثبت نام اشتباهی در معدل ارائه کرده مرتکب شده و معدل اظهار شده واقعی نیست باید برای اصلاح آن اقدام کند زیرا در غیر این صورت عواقب این اشتباه و معدل نادرست بر عهده خود داوطلب خواهد بود.
سرورالدین افزود: اتفاقی که اکنون برای برخی داوطلبان سالهای قبل کنکور کارشناسی ارشد افتاده دقیقا همین مورد است. این داوطلبان معدل خود را اشتباه وارد کردند و تاثیر معدل در کنکور آنها بر اساس این معدل اشتباه صورت گرفته است. بنابراین با توجه به اینکه حق دیگران را به صورت عمدی یا سهوی تضییع کرده اند آموزش دانشگاهها از ادامه تحصیل آنها جلوگیری کرده است.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا مساعدتی شامل حال این دسته از دانشجویان خواهد شد به مهر گفت: چون سیاست کشور این است که حقی از کسی تضییع نشود کمیسیون موارد خاص در سازمان سنجش وجود دارد که داوطلبان می توانند درخواست بررسی وضعیت کنند. اگر اعضای این کمیسیون که از وزارتخانه های مختلف و دستگاه قضایی هستند تشخیص دادند که اقدام داوطلب در ارائه معدل اشتباه عمدی نبوده است وضعیت وی را بر اساس معدل واقعی سنجیده و در صورت کسب نمره لازم برای سایر دانشگاهها و رشته ها به رشته و یا دانشگاه دیگری منتقل می شود و اگر تشخیص اعضا بر عمدی بودن ارائه معدل اشتباه باشد داوطلب در هر صورت از ادامه تحصیل باز می ماند.
رئیس سازمان سنجش ادامه داد: تاکنون پس از اینکه دو ترم از تحصیل این داوطلبان پذیرفته شده می گذشت دانشگاه به وی اعلام می کرد که معدل اشتباه ارائه شده و دانشجو از ادامه تحصیل بر اساس مقررات محروم است که این امر هم داوطلب را صاحب حق می کند به دلیل اینکه یک سال وقت و هزینه کرده و به دانشگاه رفته است و هم چون حق داوطلب دیگری را در کنکور تضییع کرده است باید از ادامه تحصیل محروم شود به همین دلیل سازمان سنجش بخشنامه ای را به دانشگاهها ابلاغ می کند تا این مشکل به وجود نیاید.
سرورالدین در توضیح بخشنامه جدید سازمان سنجش به مهر گفت: امسال به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد که از همان ابتدا از ثبت نام داوطلبانی که معدل آنها با معدل واقعی مغایرت دارد جلوگیری شود تا داوطلب از ابتدا اجازه تحصیل نداشته باشد. در این صورت داوطلبانی که خود را محق می دانند به کمیسیون موارد خاص سازمان سنجش درخواست رسیدگی ارائه می کنند و داوطلبانی که عمدی معدل را اشتباه وارد کرده اند اعتراضی نخواهند داشت.
وی ادامه داد: حسن بزرگ این شیوه این است که داوطلب نهایتا یک ترم بلاتکلیف خواهد بود و در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص از همان ابتدا در رشته دانشگاهی که حق وی است ثبت نام خواهد کرد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع کارت وبرگزاری آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۱

تاریخ توزیع کارت  وبرگزاری آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور  اعلام شد 


 رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون دوره های مختلف فراگیر دانشگاه پیام نور در 31 اردیبهشت ماه، از شخصی سازی دفترچه های داوطلبان این آزمون برای اولین بار خبر داد. 
دکتر محمد حسین سرورالدین در گفت وگو با خبرنگار آفرینش ، با اعلام زمانبندی آزمون مقاطع مختلف فراگیر پیام نور، تصریح کرد: آزمون نوبت بیست و یکم دوره های فراگیر کارشناسی سال 89 در23 گروه امتحانی صبح روز جمعه 31 اردیبهشت ماه، آزمون نوبت نهم کارشناسی ارشد در54 کد رشته امتحانی و آزمون نوبت دوم کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) در10 کد رشته امتحانی در بعدازظهر روز جمعه 31 اردیبهشت ماه برگزار می شود. 
وی افزود: آزمون کلیه گروه های امتحانی دوره های مختلف در این دوره به صورت شخصی سازی است و بنابراین هر داوطلب یک پاکت ویژه خود را دریافت می کند. 
سرورالدین با اشاره به آمار ثبت نام کنندگان در دوره های فراگیر، اظهارکرد: حدود 135 هزار نفر در مقطع کارشناسی، 11 هزار نفر در مقطع کاردانی به کارشناسی و 103 هزار نفر در مقطع ارشد در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کرده اند. 
گفتنی است، کارتهای شرکت در آزمون کلیه داوطلبان از روز دوشنبه 27 لغایت روز چهارشنبه 29 اردیبهشت برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  org.sanjesh.www   قرار خواهد گرفت. 
بنابراین کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون دوره های مذکور برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن اطلاعات مندرج بر روی کارت اعتباری ثبت نام خود و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کد رهگیری و شماره شناسنامه و یا نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه،  سال تولد و شماره ملی، یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢۱

 دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر  

دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از بین موسسات و مراکز آموزش عالی کشور به جهت تخصصی بودن گرایش های تحصیلی آن در کل منطقه از جایگاهی ویژه برخوردار است. این دانشگاه برای اولین بار در سال 1355 در منطقه ای همجوار با بندر خرمشهر و به نام دانشکده علوم دریایی (تاسیس و مشغول فعالیت های پژوهشی) گردید. این دانشکده پس از جنگ تحمیلی و از سال 1370 با پذیرش بیش از 10 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دو رشته فیزیک دریا و بیولوژی ماهیان دریا و به عنوان دانشکده ای از دانشگاه شهید چمران اهواز رسما فعالیت آموزشی، علمی - پژوهشی خود را آغاز نمود. پس از فعالیت ها وتلاش های شبانه روزی و با خواست وزارت و هیات دولت دانشگاه در سال 1382 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه شهید چمران اهواز منفک و به عنوان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر مستقل گردید.
این دانشگاه با داشتن موقعیت منحصر به فرد و امتیازاتی بی نظیر از قبیل دستیابی آسان به آب های آزاد (خلیج فارس) و رودخانه های اروند , بهمنشیر و کارون ، مجاورت جغرافیایی با تالاب های بین المللی شادگان و هور هویزه، وجود راه آهن سراسری در خرمشهر و فرودگاه بین المللی آبادان، واقع شدن در منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند خوزستان، همچنین با داشتن کادری مجرب و توانا زمینه را برای ایجاد رشته های وابسته به علوم و فنون دریائی فراهم می آورد.

لینک      نظرات ()      

جدول رفع نقص و چگونگی توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

 مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در اطلا عیه ای تشریح کرد;

جدول رفع نقص و چگونگی توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال 89  

   با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال و آرزوی توفیق برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 بدین وسیله به اطلاع  می رساند : 
1- آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 در شش نوبت صبح و عصر پنجشنبه، جمعه و شنبه 23، 24 و 25 اردیبهشت ماه 89 در سراسر کشور برگزار می شود. داوطلبان این آزمون از ساعت 11/00 صبح امروز دو شنبه 89/2/20 می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به آدرس
www.azmoon.orgو وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.
   تذکر : 1 دریافت کارت ورود به جلسه از طریق پایگاه مذکور تا یک ساعت قبل از شروع آزمون امکان پذیر خواهد بود.
   تذکر : 2 داوطلبان می بایست علاوه بر کارت ورود به جلسه، راهنمای آزمون مذکور را نیز از طریق همان پایگاه دریافت و مندرجات آن را به طور دقیق مطالعه نمایند.
    2- چنانچه داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه مغایرتی در مندرجات آن از نظر مشخصات فردی، دین، زبان خارجه و یا عکس ملاحظه نمودند لازم است در تهران مطابق جدول شماره (1) و در خارج از تهران به آدرس محل واحد دانشگاهی انتخابی خود مراجعه و نسبت به رفع نقایص موجود اقدام نمایند(آدرس کلیه واحدهای مجری در دفترچه راهنمای آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 درج شده است).
3- زمان رفع نقص کارت ورود به جلسه از امروز دو شنبه 89/2/20 الی چهارشنبه 89/2/22 (صبح ها از ساعت 8/00 الی 13/00 و بعد از ظهر ها از ساعت 14/00 الی 18/00) می باشد.

لینک      نظرات ()      

رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

موضوع این رشته تحصیلی:
تربیت بدنی رشته میان رشته ای می باشد که از علوم مختلف برای تقویت و تربیت جسم و روان انسان استفاده می   کند. این رشته از یک سو مشتمل بر یکسری رشته های پایه ی پزشکی می باشد تا جایی که فارغ التحصیل آن تا حد یک پزشکیار با جسم انسان آشنا می شود و از سوی دیگر بخشی از دروس این رشته شامل علوم تربیتی است تا دانشجوی این رشته با تنش و واکنش انسانها آشنا شود و بتواند به عنوان یک مربی با ورزشکاران یا دانش آموزان به درستی برخورد کند. و بالاخره یک بعد این رشته شامل علوم ورزشی می شود یعنی دانشجو، علوم ورزشی را به صورت علمی و عملی آموزش می بیند تا بتواند در رشته های مختلف ورزشی مهارت داشته باشد و همچنین توانایی تحقیق در علوم ورزشی را به دست بیاورد.

توانایی های لازم:
دانشجوی این رشته باید از کودکی ورزشکار باشد. چون یکسری از مهارت های پایه ای را مثل ژیمناستیک و یا دومیدانی که نیاز به هماهنگی کامل عصب و عضله دارد، نمی توان در بزرگسالی فراگرفت. در ضمن افرادی که از کودکی اهل ورزش هستند، انگیزه ی بیشتری برای فراگیری مطالب علمی و عملی از خود نشان می دهند. گفتنی است که قد آقایان داوطلب رشته تربیت بدنی باید حداقل 165 سانتی متر و خانم ها 158 سانتی متر باشد (قهرمانان تیم     ملی از شرط یاد شده مستثنی هستند) و حداقل دید چشم آنها باید باشد. گفتنی است که این رشته بصورت نیمه متمرکز دانشجو می  گیرد. یعنی در یک آزمون عملی مهارت، آمادگی و توانایی جسمی دانشجویان سنجیده می شود.
موقعیت شغلی در ایران:
فارغ التحصیل تربیت بدنی می تواند به عنوان مربی و مسوول ورزش در وزارتخانه ها و بعضی از وزارتخانه ها که بخش تربیت بدنی دارند، فعالیت کند. همچنین می تواند در ساخت وسایل و البسه ورزشی مشاور یک طراح باشد. چون نظرات یک کارشناس ورزشی نقش موثری در بهبود وسایل ورزشی دارد. در کل فارغ التحصیل این رشته اگر فرد فعالی باشد، هیچ وقت بیکار نمی ماند چون می تواند به  عنوان مربی در باشگاههای ورزشی آزاد فعالیت کند و یا به عنوان مربی، کارشناس یا مربی بدنسازی جذب سازمان تربیت بدنی شود.

درس های این رشته در طول تحصیل:
دروس پایه: 
آناتومی انسانی، فیزیولوژی انسانی، شیمی عمومی، فیزیک عمومی، ریاضیات پایه و مقدمات آمار، کمکهای اولیه، زیست شناسی.

دروس اصلی:
اصول فلسفه آموزش و پرورش، مبانی برنامه ریزی آموزش متوسطه، روانشناسی کودکی و نوجوانی، روانشناسی تربیتی، اصول و فنون مشاوره و راهنمایی، سنجش و اندازه گیری، تولید و کاربرد مواد آموزشی، روشها و فنون تدریس، مدیریت آموزشی.

دروس تخصصی:
اصول و مبانی تربیت بدنی، تاریخ تربیت بدنی، تغذیه و ورزش، آسیب شناسی ورزشی، رشد و تکامل حرکتی، فیزیولوژی ورزشی، یادگیری حرکتی، سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی، بهداشت و ورزش، تربیت بدنی در مدارس، مدیریت سازمانهای ورزشی ، مدیریت و طرز اجرای مسابقات، زبان اختصاصی، حرکت شناسی ورزشی، حرکات اصلاحی، تربیت بدنی و ورزش معلولین، مقدمات بیومکانیک ورزشی، مبانی روانی و اجتماعی، تربیت بدنی، آمادگی جسمانی، فوتبال، دو و میدانی ، ژیمناستیک، شنا، والیبال، بسکتبال، هندبال، تنیس روی میز، کشتی، بدمینتون.   

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون ارتقای دستیاران اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

تاریخ برگزاری آزمون ارتقای دستیاران اعلام شد 

 آزمون ارتقای دستیاران 31 تیر ماه سال جاری برگزار می شود.  به گزارش ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، زمان بیست و نهمین دوره آزمون ارتقا دستیاران 31 تیر ماه سال جاری اعلام شد.  گفتنی است; دستیاران جهت شرکت در این آزمون می توانند از 22 تا 25 خرداد ماه مانند سال گذشته به صورت الکترونیکی ثبت نام کنند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون ارتقای دستیاران اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

تاریخ برگزاری آزمون ارتقای دستیاران اعلام شد 

 آزمون ارتقای دستیاران 31 تیر ماه سال جاری برگزار می شود.  به گزارش ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، زمان بیست و نهمین دوره آزمون ارتقا دستیاران 31 تیر ماه سال جاری اعلام شد.  گفتنی است; دستیاران جهت شرکت در این آزمون می توانند از 22 تا 25 خرداد ماه مانند سال گذشته به صورت الکترونیکی ثبت نام کنند.

لینک      نظرات ()      

آخرین خبر از مهلت امکان مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری سال نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

 آخرین خبر از مهلت امکان مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری سال 89

جزییات تمدید تاریخ و چگونگی مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال 1389 اعلام شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش ، سوابق تحصیلی نمرات کتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان (دیپلم) برای دیپلمه های نظام جدید یکی از سالهای 84 ، 85 ، 86، 87 و یا 88 که در یکی از رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ،ادبیات وعلوم انسانی و یا علوم ومعارف اسلامی که توسط وزارت آموزش و پرورش به این سازمان تحویل شده از روز سه شنبه 31 فروردین ماه تا روز شنبه 15 خرداد ماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی 
www.sanjesh.org   برای مشاهده داوطلبان و به منظور اطمینان از صحت سوابق تحصیلی قرار می گیرد.گفتنی است، داوطلبان پس از وارد نمودن اطلاعات درخواستی و مشاهده نمرات دروس خود چنانچه مغایرتی بین نمرات درس و یا دروس و سال اخذ نمره و نمرات مندرج در کارنامه فارغ التحصیلی (سوابق تحصیلی) که در اختیار دارند مشاهده کردند، لازم است از فرم اطلاعات و سوابق تحصیلی که بر روی سایت قرار دارد پرینت تهیه کنند و پس از درج اطلاعات صحیح و با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه عکسدار، گذرنامه و.... ) فرم پرینت شده و اصل و کپی کارنامه فارغ التحصیلی خود از تاریخ 5 اردیبهشت ماه تا 15 خرداد ماه به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به تحویل مدارک فوق اقدام و رسید دریافت کنند.
بدیهی است، اطلاعات مربوط بررسی و نتیجه از طریق وزارت آموزش و پرورش برای سازمان ارسال خواهد شد.
قابل ذکر است، داوطلبانی که کارنامه فارغ التحصیلی خود را ندارند، می توانند با مراجعه به مراکز پیش دانشگاهی محل تحصیل خود کپی کارنامه فارغ التحصیلی دیپلم خود را دریافت نمایند و در صورت عدم دریافت از مرکز پیش دانشگاهی برای دریافت کپی کارنامه تا 15 خرداد راسا به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه کنند.
لازم به تاکید است که این اطلاعیه صرفا ویژه داوطلبان مشمول قانون اعمال سوابق تحصیلی است.
گفتنی است، داوطلبان در صورت لزوم می توانند در ساعات اداری با شماره تلفن های 021-88923595-9 تماس حاصل نمایند و از مراجعه حضوری به سازمان سنجش جدا خودداری نمایند .

لینک      نظرات ()      

مهلت ویژه انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیارتخصصی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

معاون آموزشی وزارت بهداشت :
مهلت ویژه انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیارتخصصی اعلام شد  


 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مهلت ویژه 24 ساعته فردا سه شنبه 21 اردیبهشت ماه برای ویرایش و انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیار تخصصی گفت: حتی یک مورد مغایرت میان نمره افراد در پاسخنامه ها وجود نداشت.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با مهر افزود: داوطلبان از فردا 21 اردیبهشت ماه به مدت 24 ساعت با استفاده از کد رهگیری می توانند به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی  ir.sanjeshp  مراجعه کنند و تغییرات لازم را برای ویرایش و تصحیح اطلاعات انتخاب رشته محل های خود اعمال کنند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: همچنین آن دسته از داوطلبانی که در فرصت مقرر موفق به انتخاب رشته محل نشده اند در این مهلت تعیین شده می توانند از فرصت استفاده کرده و با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنند. تمهیدات لازم از جمله پهنای باند نیز فراهم شده است که مشکلی برای افراد بوجود نیاید.
وی اضافه کرد: البته در صورتی که داوطلبی نیازی به تغییر رشته و یا تصحیح مطالب نمی بیند می تواند انتخاب رشته خود را تغییر ندهد و بدون دلیل به سایت وارد نشوند.
محققی اظهار داشت: در میان تمام پاسخنامه ها حتی یک مورد نیز نبود که نمره فرد با آنچه اعلام شده مغایرت داشته باشد.
وی تاکید کرد: در نمره و رتبه ها هیچ شبهه ای وجود ندارد و تنها دلیل رتبه های فعلی فشردگی بسیار زیاد نسبت به دوره های قبل در میان نمره های 400 تا 500 است .
معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: به طور صریح اعلام کرده ایم که میان نمره ها، رتبه ها، آزمون های 29 بهمن با 13 اسفند، معدل دوره پزشکی عمومی و نمرات پیش کارورزی همخوانی وجود دارد و پدیده غیرقابل توجهی نیست.
وی اظهار داشت: ضریب دشواری آزمون در هر دوره متفاوت است و افزایش ظرفیت 20 درصدی در این دوره نیز می تواند امکان انتخاب رشته بهتری را برای افراد متقاضی فراهم کند. سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.  در نهایت 2400 نفر در دوره دستیاری پذیرفته می شوند.
 

لینک      نظرات ()      

عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران: لزوم تحول در نحوه پذیرش دستیار تخصصی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران: لزوم تحول در نحوه پذیرش دستیار تخصصی 


 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر لزوم تحول در نحوه پذیرش دستیار، گفت: روش فعلی، روش دقیقی برای پذیرش دستیار تخصصی نیست.
دکتر علیرضا استقامتی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه باید روش انتخاب دانشجو را از روش سنتی و چهار جوابی تغییر داد، اظهارکرد: باید در پذیرش رزیدنت علاقه و توانایی داوطلبان سنجیده شود.
وی در عین حال صرف علاقه را دلیل مناسبی برای پذیرش داوطلبان ندانست و گفت: گاهی افراد دیدگاه درستی از رشته های مورد نظر ندارند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه باید انتخاب ها دقیق انجام شود، خاطرنشان کرد: مکانیزم های سنجش باید به سمتی پیش رود که توانایی های علمی، عملی و اصول اخلاق پزشکی مورد ارزیابی قرار گیرد.
استقامتی با تاکید بر ضرورت تاثیر لاگ بوک در پذیرش دستیار تخصصی، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ آن به عنوان اصلی اساسی نهادینه شود و ماحصل آن در جایی دیده و ثبت شود.  وی با بیان اینکه در حال حاضر خیلی از لاگ بوک ها صوری و غیرواقعی است، تصریح کرد: اگر لاگ بوک در پذیرش دستیار تاثیر داشته باشد; باید بر روی آن نظارت جدی صورت گیرد و اعمال آن نیازمند زمان است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه روش فعلی پذیرش دستیار روش دقیقی نیست و معمولا تبعاتی در پی دارد، اظهارکرد: در نحوه پذیرش دستیار باید مصاحبه ساختارمند با احتساب اصول علمی انجام گیرد تا حق کسی ضایع نشود.
وی با اشاره به اعمال نمرات امتحانات مختلف در طرح تحول پذیرش دستیار، گفت: این موضوع مشکلی از روش فعلی پذیرش را حل نمی کند چرا که باید مشکلات به صورت ریشه ای حل شود.  استقامتی با انتقاد به عدم استقلال دانشگاه ها، تصریح کرد: باید دانشگاه ها به صورت مستقل پذیرش دستیار را انجام دهند و واقعا نیازی وجود ندارد که در همه دانشگاه ها رزیدنت تربیت شود، چون دانشگاه هایی که صلاحیت دارند، باید به صورت مستقل به پذیرش اقدام کنند و در دنیا هم به این صورت است کف وقتی دانشگاه ها تا این حد به بلوغ می رسند، خود باید پاسخگوی نوع تربیت و پذیرش دستیار باشند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتقاد بر اینکه خیلی از انتخاب رشته داوطلبان دستیاری به دلائل اقتصادی است، اظهارکرد: در این راستا باید اختلاف درآمدها حل شود تا شاهد اینچنین مشکلاتی نباشیم.

لینک      نظرات ()      

زمان اعلام نیاز دانشگاهها به عضو هیئت علمی و تقاضای بورسیه تمدید شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

زمان اعلام نیاز دانشگاهها به عضو هیئت علمی و تقاضای بورسیه تمدید شد


  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ثبت نیازهای جذب اعضای هیئت علمی و تقاضاهای بورس دانشگاهها را تا 25 اردیبهشت ماه تمدید کرد.
به گزارش مهر، ثبت نیازهای جذب اعضای هیئت علمی و تقاضاهای بورس سال 1389 دانشگاهها تا پایان وقت اداری 25 اردیبهشت ماه تمدید شد و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی حداکثر تا پایان وقت اداری 25 اردیبهشت می توانند نیازهای خود را در خصوص جذب عضو هیئت علمی جدید و سهمیه بورس داخل در پورتال دفتر نظارت و ارزیابی ثبت کنند.
براساس بخشنامه معاون آموزشی وزارت علوم و در راستای برآورد نیاز واقعی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی به اعضای هیئت علمی و اخذ سهمیه مجوز استخدامی اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در سال 1389 دانشگاهها باید نیازهای خود را در خصوص جذب هیئت علمی و تقاضای  بورس ازطریق  پورتال دفتر نظارت و ارزیابی آموزش عالی به نشانی ir.msrt.www ne/sites/z arat  اعلام کنند.
بدیهی است عدم درج تقاضاهای نیاز به عضو هیئت علمی تا مهلت مقرر، به منزله عدم نیاز آن دانشگاه تلقی خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه های چک با کمبود دانش آموخته درعلوم فنی و حرفه ای روبرو هستند نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

وزیر آموزش عالی جمهوری چک;
دانشگاه های این کشور با کمبود دانش آموخته درعلوم فنی و حرفه ای روبرو هستند 


وزیر آموزش عالی جمهوری چک در بیانیه ای اعلام کرد که آموزش عالی و سایر مقاطع تحصیلی این کشور نیازمند یک اصلاحات فوری و اساسی است و باید هرچه سریعتر این تغییرات صورت بگیرد.
به گزارش ایسنا، "میروسلاوا کوپی کوآ" - وزیر آموزش عالی جمهوری چک  - گفت: وضعیت آموزش در تمامی مقاطع تحصیلی به شدت در بحران قرار گرفته است و آموزش در دانشگاه ها اصلا کیفیت ندارد; بنابراین باید یک اصلاحات شدید و سریعی در سیستم آموزشی اعمال شود.
وی خاطر نشان کرد: قرار است تا سال 2011 میلادی امتحانات از سیستم آموزش در مقطع راهنمایی حذف شود، اما در صورت حذف این مورد، امتحانات ورودی را برای دانشگاه ها اعمال می کنیم; چرا که هم اکنون اکثر افرادی که قصد دارند وارد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شوند، به راحتی و با پرداخت هزینه  می توانند به آرزوی خود برسند و این موضوع باعث شده تا سطح آموزشی در موسسات آموزش عالی پایین بیاید.
به گزارش ایسنا، " یان اسوی نار" - یکی از محققان علوم آموزشی - در این باره معتقد است: از سال 1990 میلادی تا کنون تمام تمرکز موسسات آموزش عالی بر کمیت آموزش و نه کیفیت آن معطوف شده است و این موضوع هم اکنون به یک شوک عظیم و تکان دهنده هم برای وزارت خانه و هم برای موسسات دولتی و غیر دولتی تبدیل شده و دست اندرکاران را به شدت متحیر کرده است.
گفتنی است، جمهوری چک 26 موسسه آموزش عالی دولتی و 45 غیر دولتی دارد، به طوری که 71 موسسه مذکور برای 10 میلیون جمعیت این کشور تعبیه شده است و در مقایسه با 130 دانشگاه در انگلستان برای جمعیت 60 میلیون نفری آن بسیار کم است.
به گزارش ایسنا، جمهوری چک با داشتن این تعداد دانشگاه سه برابر بیشتر از هلند به فکر تامین نیازهای آموزشی دانشجویان است، اما متاسفانه سرانه تحقیق و رضایت دانشجویان و استادان از دانشگاه های جمهوری چک هنوز کم است. به طوری که اسامی هیچ یک از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور در میان یکصد دانشگاه برتر جهان دیده نمی شود.
بنا براین گزارش، دانشگاه های این کشور با کمبود دانش آموخته در علوم فنی و حرفه ای روبرو هستند، به گونه ای که آمارها نشان می دهد طی سال های آتی جمهوری چک با کمبود بیش از 15 هزار متخصص در امور فنی و مهندسی روبرو خواهد شد.
گفتنی است، هم اکنون تنها 80 درصد از دانشجویان دانشگاه های این کشور در رشته های فنی مشغول به تحصیل هستند، در حالی که در سراسر کشورهای اتحادیه اروپا این میزان به بیش از20 درصد می رسد و دولت این کشور بیم آن را دارد که با کاهش متخصصان در امور فنی و با وجود بحران اقتصادی همه گیر در جهان مجبور شود تا افرادی را از دیگر کشورها به این کشور وارد کند.

لینک      نظرات ()      

زمان و نحوه توزیع کارت آزمون و فرصت مجدد برای ارسال مدارک داوطلبان کارشناسی ارشد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢٠

زمان و نحوه توزیع کارت آزمون و فرصت مجدد برای ارسال مدارک داوطلبان کارشناسی ارشد پزشکی اعلا م شد  

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد به دلیل مشکلات اینترنتی در زمان تمدید ارسال مدارک و با توجه به درخواست های مکرر داوطلبان فرصت مجددی برای ارسال مدارک داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی ارائه شد.
به گزارش مهر، آن دسته از داوطلبانی که ثبت نام اولیه را انجام داده و طی زمانهای تعیین شده موفق به ارسال مدارک نشده اند تنها می توانند در روز 29 اردیبهشت ماه جاری از ساعت 8 صبح تا ساعت 20 به مدت 12 ساعت نسبت به ارسال مدارک از طریق اینترنت و سایت مرکز سنجش اقدام کنند.
کسانی که مدارک خود را ارسال نکنند حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت و کارت ورود به جلسه برای این افراد صادر نخواهد شد.
زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون و برگه راهنما از 22 تا 28 خرداد ماه جاری به صورت اینترنتی است و زمان انتخاب محل تحصیل همزمان با دریافت کارت فقط به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش صورت می گیرد.
تاریخ اعلام شده برای تعیین محل تحصیل به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود و جدول ظرفیت پذیرش نهایی در تاریخهای ذکر شده همزمان با دریافت کارت اعلام خواهد شد.
داوطلبان متقاضی استفاده از آیین نامه استعداد درخشان با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی که ثبت نام اولیه را برای آزمون انجام داده اند ملزم هستند از تاریخ 15 تیر ماه تا 25 مرداد ماه سال جاری به دفتر معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی خود مراجعه کرده و نسبت به اعلام درخواست و اطلاعات خود به دانشگاه جهت معرفی در سهمیه مازاد استعداد درخشان به این مرکز اقدام کنند.
دانشگاهها ملزم به معرفی دانشجویان به مرکز سنجش تنها تا تاریخ 30 مردادماه سال 89 هستند و هرگونه معرفی بعد از تاریخ اعلام شده فاقد اعتبار بوده و مورد بررسی قرار نخواهد گرفت داوطلبان متقاضی استفاده از آیین نامه استعداد درخشان بدون آزمون ورودی که ثبت نام اولیه را انجام نداده اند حق استفاده از این آیین نامه را نخواهند داشت.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی ضرایب دروس امتحانی رشته علوم تشریحی تغییر یافته است و ضرایب درس بافت شناسی و جنین شناسی 3 منظور می شود.
آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در دو نوبت صبح و عصر روز پنج شنبه 27 خرداد و نوبت صبح روز جمعه 28 خرداد به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و 16 رشته در نوبت صبح و 16 رشته در نوبت عصر پنجشنبه و 19 رشته در نوبت صبح جمعه برگزار می شود.  حدود 50 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ثبت نام کرده اند. آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در کلیه رشته ها در روزهای 27 و 28 خردادماه سال 89 در 51 رشته و 24 شهر برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه صنعتی ارومیه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

دانشگاه صنعتی ارومیه 

دانشگاه صنعتی ارومیه با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص مورد نیاز کشور در سال 1385در شهر ارومیه شروع به فعالیت نموده است. در گام اول این دانشگاه با پذیرش 15 نفر دانشجو در رشته های مهندسی فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی مکانیک (طراحی جامدات) و مهندسی صنایع (تولید صنعتی) در مقطع کارشناسی فعالیت خود را آغاز نموده است. آرمان این دانشگاه جدید التاسیس ایجاد یک موسسه علمی پیشرو در تکنولوژی و صنعت و ارائه فناوری های روز و علوم کاربردی در عرصه علم، به صورت منطقه ای و جهانی می باشد.
دانشگاه صنعتی ارومیه در تلاش است که با فراهم نمودن راهکارهای مناسب و عملی جهت جذب مشارکتهای عمومی, خصوصی و حمایتهای دولتی تسریع لازم را در روند ساخت و تجهیز مکان های آموزشی و پژوهشی خود و همچنین در استخدام کادر هیئت علمی ممتاز و متخصص ایجاد نماید. دانشگاه صنعتی ارومیه پس از آغاز فعالیت رسمی خود در اسفند ماه 1385حرکت رو به جلو پرشتاب خود را در مسیر رشد و بالندگی آغاز نمود و با تلاش و پشتکار کادر مدیریتی و پرسنل خود، اقدامات متعددی را در زمینه گسترش آموزش عالی و توسعه فضای کالبدی دانشگاه برداشت.

لینک      نظرات ()      

همه دانشجویان می توانند در هفته خوابگاه ها وام خرید کالا دریافت کنند نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

رییس صندوق رفاه وزارت بهداشت:
همه دانشجویان می توانند در هفته خوابگاه ها وام خرید کالا دریافت کنند


رییس صندوق رفاه وزارت بهداشت گفت: همه دانشجویان درهفته خوابگاه ها می توانند با مراجعه به سایت صندوق رفاه دانشجویی و قسمت فروشگاه الکترونیک آن، درخواست وام خرید کالا بدهند.
به گزارش ایسنا، دکتر فرهاد جعفری با اعلام این خبر افزود: وام خرید کالا یک میلیون ریال است که به مناسبت هفته خوابگاه ها همه دانشجویان می توانند با مراجعه به آدرس ir.srb.eshop.www  برای خرید کالاهای آموزشی و کمک آموزشی از آن استفاده کنند. وی بازپرداخت این وام را مانند سایر وام های صندوق رفاه 48 ماهه اعلام کرد و افزود: دانشجوی متقاضی باید فهرست کالاهای مورد نظر خود را با مراجعه به فروشگاه الکترونیک سایت صندوق رفاه، انتخاب و به صندوق رفاه دانشگاه خود اعلام کند تا پس از ارسال آن فهرست به صندوق رفاه مرکزی، وام یک میلیون ریالی در اختیارش قرار گیرد. جعفری با بیان اینکه هر دانشگاهی برای وام خرید کالا سهمیه ای دارد که به مناسبت هفته خوابگاه ها این سقف برداشته می شود، اظهار کرد: دراین هفته هر دانشگاهی می تواند بدون درنظرگرفتن سهمیه دانشگاهی از این فروشگاه کالا بخرد. رییس صندوق رفاه وزارت بهداشت با اعلام اینکه هنوز بودجه سال 89 صندوق رفاه ابلاغ نشده است، گفت: هر تغییری در بودجه صندوق رفاه و نحوه اعطای تسهیلات درسال جدید منوط به تصویب هیات امنای صندوق رفاه خواهد بود.
جعفری افزود: اگرچه بودجه عمومی سال 88 این صندوق نسبت به سال87 « 6 9/ درصد» کم شد; ولی صندوق از محل افزایش درآمدهای اختصاصی این کسری را جبران کرده و نه تنها همان تسهیلاتی که در سال 87 به دانشجویان داده شد را در سال 88 هم اعمال کرد، بلکه تمامی تسهیلات اعطایی به دانشجویان 25 تا 60 درصد افزایش یافت.
رییس صندوق رفاه وزارت بهداشت در ادامه با اعلام اینکه در سال 88 این صندوق برای جلوگیری از برخی هزینه های زاید طرحی ارائه کرد که منجر به صرفه جویی در وقت و هزینه دانشجویان شد، اظهار کرد: براساس این طرح برای بازپرداخت وام ها که 6 ماه بعد از فراغت از تحصیل آغاز شده و 48 ماه به طول می انجامد، بجای مراجعه حضوری به بانک پرداخت الکترونیکی در سایت صندوق رفاه با استفاده از شبکه شتاب مقدور شد. وی افزود: هرسال 80 تا 100 هزار نفر به مشتری های صندوق رفاه که 700 تا800 هزار نفر هستند افزوده می شود که این افراد بدون مراجعه به بانک قادر به بازپرداخت وام های خود هستند. جعفری تاکید کرد: حتی گواهی بازپرداخت کامل اقساط نیز که قبلا با مراجعه حضوری به صندوق رفاه درتهران صورت می گرفت اکنون در مدت کمتر از سه دقیقه با مراجعه به سایت صندوق رفاه از هردانشگاهی قابل دریافت است.  رییس صندوق رفاه وزارت بهداشت با گلایه از دانشگاه هایی که اجاره بهای خوابگاه ها را به حساب خود می ریزند، گفت : طبق قانون این اجاره بها که گاها توسط برخی از دانشگاه ها به صورت نقدی از دانشجو دریافت می شود به عنوان یکی از منابع اعتباری صندوق رفاه برای اعطای تسهیلات باید به حساب صندوق رفاه و اریز شود که متاسفانه برخی دانشگاهها آن را به حساب خود واریز می کنند.جعفری اضافه کرد: درهمین زمینه وزیر بهداشت در ابلاغیه ای درمورخ 15 اردیبهشت 89 به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور، از آنها خواست تا به قانون عمل کرده و مبالغ اجاره بهای خوابگاهها را به حساب صندوق رفاه دانشجویی واریز کنند که امیدواریم هرچه زودتر به این دستور عمل شود.گفتنی است هفته خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور 18 تا 24 اردیبهشت ماه است.

لینک      نظرات ()      

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتازدرمقطع ارشد دانشگاه تهران نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتازدرمقطع ارشد دانشگاه تهران اعلام شد  

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران از چگونگی پذیرش دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون شرکت در آزمون سراسری خبرداد . دکتر سید جلال زرگر در گفت وگو با ایسنا،  افزود: دانشگاه تهران برای سال تحصیلی90-89 ، براساس دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه، از میان دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال 85 که به لحاظ میانگین کل، هفت نیمسال گذرانده و جزو ده درصد دانشجویان برتر رشته خود اعم از روزانه و شبانه براساس کلیه پذیرفته شدگان دانشگاه در آن رشته در سال ورود باشند و تحصیلات دوره کارشناسی را حداکثر طی هشت نیمسال به پایان برسانند، برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، بدون شرکت در آزمون سراسری دانشجو می پذیرد  .  وی افزود: در رشته هایی که طول دوره کارشناسی آنها براساس برنامه آموزشی 9 نیمسال است، میانگین کل 8 نیمسال گذرانده دانشجویان ملاک عمل خواهد بود و این دسته از دانشجویان باید دوره کارشناسی را حداکثر طی 9 نیمسال به پایان برسانند.  زرگر خاطرنشان کرد: دانشجوی ورودی سال 86 که دوره کارشناسی پیوسته را طی شش نیمسال به پایان برساند و میانگین کل نمرات وی از میانگین کل نمرات شش نیمسال گذرانده شده کلیه دانشجویان هم رشته و هم ورودی وی بیشتر باشد نیز می تواند بصورت مازاد بر ظرفیت، مورد پذیرش قرار گیرد.  عضو کمیته کارشناسی شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، با تاکید براینکه این دستورالعمل ویژه دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه تهران است و به دلیل محدودیت ظرفیت، دانشجویان و دانش آموختگان سایر دانشگاه ها را در برنمی گیرد، یادآور شد: حداکثر ده درصد ظرفیت پذیرش(تعداد ثبت نام شدگان نهایی) در هریک از رشته های کارشناسی ارشد بصورت مازاد به این دستورالعمل اختصاص می یابد و پذیرش نهایی پس از اعلام نظر پردیس،دانشکده،مرکز، موسسه و گروه آموزشی ذیربط  صورت  می پذیرد.  زرگر خاطرنشان کرد: دانشجویان جهت کسب اطلاعات بیشتر به اداره آموزش پردیس و یا دانشکده محل تحصیل خود مراجعه و از مراجعه به واحدهای ستادی حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خودداری کنند. 

لینک      نظرات ()      

جدول رفع نقص و چگونگی توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

اطلاعیه مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

  جدول رفع نقص و چگونگی توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال 89  

   با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال و آرزوی توفیق برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 بدین وسیله به اطلاع  می رساند : 
1- آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 در شش نوبت صبح و عصر پنجشنبه، جمعه و شنبه 23، 24 و 25 اردیبهشت ماه 89 در سراسر کشور برگزار می شود. داوطلبان این آزمون از ساعت 11/00 صبح روز دو شنبه 89/2/20 می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به آدرس
www.azmoon.org و وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.
   تذکر : 1 دریافت کارت ورود به جلسه از طریق پایگاه مذکور تا یک ساعت قبل از شروع آزمون امکان پذیر خواهد بود.
   تذکر : 2 داوطلبان می بایست علاوه بر کارت ورود به جلسه، راهنمای آزمون مذکور را نیز از طریق همان پایگاه دریافت و مندرجات آن را به طور دقیق مطالعه نمایند.
    2- چنانچه داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه مغایرتی در مندرجات آن از نظر مشخصات فردی، دین، زبان خارجه و یا عکس ملاحظه نمودند لازم است در تهران مطابق جدول شماره (1) و در خارج از تهران به آدرس محل واحد دانشگاهی انتخابی خود مراجعه و نسبت به رفع نقایص موجود اقدام نمایند(آدرس کلیه واحدهای مجری در دفترچه راهنمای آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 درج شده است).
3- زمان رفع نقص کارت ورود به جلسه از روز دو شنبه 89/2/20 الی چهارشنبه 89/2/22 (صبح ها از ساعت 8/00 الی 13/00 و بعد از ظهر ها از ساعت 14/00 الی 18/00) می باشد.

لینک      نظرات ()      

روند صعودی تصویب رشته های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد: 
روند صعودی تصویب رشته های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی 


مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از دغدغه های دانشگاه آزاد در راستای کیفی و بروز شدن سر فصلهای دروس آموزشی دانشگاه است که روندی مطلوب را طی می کند.  محمدرضا جعفری در گفتگو با مهر، اظهار داشت: کمیته ای در خصوص نظارت بر کیفیت سطح سرفصلهای دروس آموزشی دانشگاه آزاد وجود دارد که زیر نظر معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل مطالعات و برنامه ریزی آموزشی در راستای بهبود سطح کیفیتی این دروس در دانشگاه آزاد فعالیت می کند.  مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دفتر خدمات آموزشی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مسئول حل مشکلات دانشجویان در مقاطع مختلف کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد و دکتری است، چنانچه دانشجویان در زمینه های مختلف هرگونه مشکل و نیازی داشته باشند به دفتر خدمات آموزشی قابل ارجاع هستند.  وی خاطرنشان کرد: حداکثر خدمات در این دفتر در چارچوب ضوابط برای ادامه تحصیل به دانشجویان ارائه می شود.  جعفری با تاکید بر اینکه روند تصویب رشته های جدید در این دانشگاه سیر صعودی را طی می کند، گفت: در حال حاضر 14 هزار رشته شهر مصوب در دانشگاه آزاد وجود دارد. 

لینک      نظرات ()      

تاریخ وجزئیات برگزاری آزمونهای فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

تاریخ وجزئیات برگزاری آزمونهای فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد 


 آزمون بیست و یکم دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی در 23 گروه امتحانی روز جمعه 31 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.آزمون نوبت نهم کارشناسی ارشد فراگیر در 54 کد رشته امتحانی و نوبت دوم کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) در 10 کد رشته امتحانی بعد ازظهر روز جمعه 31 اردیبهشت ماه برگزار می شود.کارتهای ورود به جلسه آزمونهای کاردانی به کارشناسی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از 27 اردیبهشت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  www.sanjesh.org  قرار می گیرد. به گزارش مهر، طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور حدود 135 هزار نفر در مقطع کارشناسی، 11 هزار نفر در مقطع کاردانی به کارشناسی و 103 هزار نفر در مقطع ارشد در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کرده اند.امسال ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی بین 30 تا 35 نفر در هر رشته محل متغیر است. ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیز بین 10 تا 20 نفر به شکل متغیر در هر رشته محل است. 

لینک      نظرات ()      

تشکیل پژوهشکده انرژی هسته ای و نانو فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

رییس دانشگاه آزاد  اسلامی مشهد گفت   :
تشکیل پژوهشکده انرژی هسته ای و نانو فناوری در دانشگاه تصویب شد 


 رییس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: سیاست دانشگاه آزاد، ارتقای کیفیت است و نقش اصلی در بالا بردن کیفیت آموزشی بر دوش اساتید است.  به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر عبدالمجید حلمی در مراسم تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه آزاد اسلامی مشهد که در محل این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: در دهه چهارم انقلاب بحث تحقیق و پژوهش لازمه توجه بیشتری است و کارهای پژوهشی ابتدا باید از لحاظ کمی و در نهایت از لحاظ کیفی رشد داشته باشد.  وی با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه های دنیا درصدی از بودجه خود را  از طریق کارهای تحقیقاتی تامین می کنند، گفت: واحد مشهد چند سالی است که این کار را شروع  کرده است و در راستای طرح های پژوهشی درآمدزا و پژوهش های بنیادی که به گسترش علم کمک می کند،  فعالانه کار می کنیم; پژوهش باید به منبع درآمدی برای دانشگاه   تبدیل شود و در این راستا پژوهش  کاربردی باید در اولویت قرار بگیرد. همچنین در گام بعدی در زمینه پژوهش های بنیادی که به گسترش علم کمک می کند، باید فعالیت شود.  حلمی با اشاره  به بحث تعلیم و تربیت، ابراز داشت: باید کاری کنیم که دانشجو مقلد بار نیاید و اساتید نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم می توانند الگوهایی موفق برای دانشجویان باشند.  وی با پیشنهاد تشکیل گروه کویرشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، افزود: تشکیل چند پژوهشکده و مرکز تحقیقاتی تصویب شده است که از آن جمله می توان به پژوهشکده انرژی هسته ای و نانو فناوری اشاره کرد.  رییس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار داشت: با جهت گیری کشور به سمت افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد نیز در راستای همین موضوع باید به طور جدی به بحث ارتقا» اساتید به کرسی های استادیاری و دانشیاری بپردازد.  وی تصریح کرد: امروز در دانشگاه آزاد از بحث فرصت های مطالعاتی در داخل و خارج کشور استقبال می شود و چه خوب است که اساتید برای بالا بردن کیفیت آموزشی از این فرصت های مطالعاتی استفاده کنند.  حلمی با اشاره به موضوع مسکن اساتید، پیشنهاد داد: خوب است که تعاونی مسکن از سوی اساتید تاسیس شود و دانشگاه نیز در حد توان خود از آن حمایت خواهد کرد. 

لینک      نظرات ()      

رییس دانشگاه علم و صنعت : برنامه ای برای انتقال دانشگاه از تهران نداریم نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

رییس دانشگاه علم و صنعت :
برنامه ای برای انتقال دانشگاه از تهران نداریم


 رییس دانشگاه علم و صنعت ایران با تاکید بر اینکه برنامه ای برای انتقال دانشگاه برای خروج از تهران نداریم، افزود: طرح توسعه دانشگاه 10سال پیش توسط هیات امنای دانشگاه تصویب شد که بر اساس آن برخی از رشته های کارشناسی در شهرستان دماوند تدریس می شود. 
دکتر جبل عاملی در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با برنامه های دانشگاه جهت خروج از تهران، عنوان کرد: در این زمینه برنامه ای نداریم; ولی در صورت تامین اعتبارات احتمالا برخی از رشته های کارشناسی جهت توسعه دانشگاه در شهرستان دماوند تدریس خواهد شد. 
وی افزود: برای انتقال این رشته ها به دماوند، جدول زمانی در مصوبه عنوان نشده اما برای سازمان مرکزی و یا رشته های دایر تصمیمی برای خروج از دانشگاه گرفته نشده است. 
جبل عاملی با اشاره به بودجه دانشگاه و با بیان اینکه همه دانشگاه ها سال گذشته را با مشکلات بودجه ای به پایان رساندند، عنوان کرد: در روزهای پایانی سال این بودجه تامین شد; اما همچنان دانشگاه علم وصنعت در بخش زیر ساخت پژوهشی دارای مشکلات جدی است و سال هاست که از این مشکل رنج می برد.  وی اظهارکرد: زیر ساخت پژوهشی دانشگاه کاملا فرسوده است و ما در بسیاری از آزمایشگاه های تحقیقاتی با مشکل جدی مواجه هستیم.  جبل عاملی با تاکید بر مشکل کمبود و یا نبود بودجه در این بخش، تصریح کرد: در واقع این مشکل، مشکل مزمنی است که امیدواریم برطرف شود.  رییس دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه در بخش اعتبارات عمرانی سال گذشته با شش میلیارد تومان کسری بودجه مواجه بوده ایم، افزود: گزارش این کسری بودجه را به مسئولین وزارتخانه ارائه کرده ایم و قول همکاری داده اند; ولی متاسفانه تامین نشد.  وی ادامه داد: مشکلات در بخش عمرانی حاد است و از آذرماه سال گذشته ما نتوانسته ایم مطالبات پیمانکارهای دانشگاه علم وصنعت را پرداخت کنیم. 
جبل عاملی در خاتمه با بیان اینکه بودجه پژوهشی دانشگاه ها در حد گذران مسائل جاری است، افزود: زیر ساخت پژوهشی به منظور بازسازی تجهیزات و آزمایشگاه هاست که اکثر دانشگاه ها این مشکل را دارند و در مورد دانشگاه ما نیز این مشکل حاد است. 

لینک      نظرات ()      

تدوین آیین نامه پوشش بیمارستانی دانشجویان در راستای طرح عفاف و حجاب نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

معاون دانشجویی وزیربهداشت خبر داد :
تدوین آیین نامه پوشش بیمارستانی دانشجویان در راستای طرح عفاف و حجاب


معاون دانشجویی وزارت بهداشت از تدوین آیین نامه پوشش بیمارستانی برای دانشجویان علوم پزشکی در سال تحصیلی جدید خبر داد.  دکتر فرحناز ترکستانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تشکیل کارگروه  عفاف و حجاب، گفت: در نظر داریم تا با همکاری معاونان سلامت و آموزشی وزارت بهداشت برای دانشجویان حاضر در بیمارستان ها آیین نامه پوشش تدوین کنیم و نحوه پوشش بیمارستانی برای دانشجویان تعیین شود.  معاون دانشجویی وزارت بهداشت همچنین درمورد پرونده های کمیته انضباطی گفت: بیشترین مورد از پرونده کمیته انضباطی دانشگاه علوم پزشکی در مورد روابط دختر و پسر است. 

لینک      نظرات ()      

دانشگاه هنر اصفهان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٩

 دانشگاه هنر اصفهان  

دانشگاه هنر اصفهان به عنوان محور آموزش عالی رشته های هنری در استان هنرپرور اصفهان در ابتدا با نام «دانشکده پردیس اصفهان» و به سال 1355 با هدف تربیت نیروهای متخصص در زمینه حفظ و نگهداری آثار و ابنیه تاریخی تاسیس شد و به عنوان اولین مرکز آموزش عالی ایران در زمینه مرمت، فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی باستان شناسی،  نقاشی، معماری داخلی، ساختمان،  شیمی و نساجی را به عنوان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مرمت ابنیه  و کارشناسی ارشد مرمت آثار تاریخی پذیرش نمود. این دانشکده که در نخستین دوره فعالیت خود از اقمار دانشگاه فارابی به شمار می رفت، پس از دومین دوره جذب دانشجو، همزمان با انقلاب شکوهمند اسلامی، تعطیل و مجددا پس از انقلاب فرهنگی و به سال 1362 بازگشایی شد; در این مقطع دانشکده پردیس اصفهان به عنوان یکی از دانشکده های مجتمع دانشگاه های هنر اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های کارشناسی مرمت آثار تاریخی، صنایع دستی و نقاشی نمود و هم راستا با سایر ارگان های متعدد متولی آموزش دانشگاهی هنر ازجمله دانشگاه فارابی، دانشکده هنرهای دراماتیک، دانشکده هنرهای تزئینی و مدرسه عالی موسیقی به ایفای نقش پرداخت. این دانشکده به مرور زمان و با گذشت سالیان متمادی فعالیت در آموزش هنر، به تدریج گسترش یافت تا آنجا که در سال 1379 با دایر نمودن پنج رشته در مقطع کارشناسی هنرهای تجسمی و معماری، یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته معماری و دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مرمت و جذب امکانات فیزیکی و تجهیزات آموزشی به عنوان دانشگاه هنر اصفهان به ایفای نقش پرداخت.
ناگفته نماند که دانشگاه هنر اصفهان به علت پراکندگی در بطن ساختمان های ارزشمند تاریخی یکی از غنی ترین دانشگاه های ایران ازنظر بهره مندی از فضای ایده آل هنری است و علاوه بر تربیت دانشجویان در رشته های کارشناسی معماری، فرش، صنایع دستی، نقاشی و مرمت آثار و همچنین کارشناسی ارشد رشته های مرمت بنا، شهرسازی و مرمت آثار، از سال تحصیلی 85-86 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های عکاسی، گرافیک و مهندسی شهرسازی شبانه نموده است و با توجه به پذیرش نامه توجیهی دانشگاه به وزارت علوم از نیمسال اول 86-87 رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد نیز به مجموعه رشته های موجود در دانشگاه افزوده خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع کارت و برگزاری کنکورکارشناسی ارشد پزشکی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٤

 تاریخ توزیع کارت و برگزاری کنکورکارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به ثبت نام بیش از 49 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی گفت: برای افرادی که در مهلت مقرر نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نکرده اند کارت آزمون صادر نمی شود.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با مهر افزود: با توجه به مهلتهایی که برای ارسال مدارک داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد درنظر گرفته شده بود بخش عمده ای از داوطلبان مدارک خود را ارسال کردند.
وی اضافه کرد: گروهی از ثبت نام کنندگان آزمون نیز مدارک خود را ارسال نکردند و از شرکت در آزمون انصراف داده اند.
نسل سراجی تاکید کرد: برای افرادی که مدارک خود را به مرکز سنجش آموزش پزشکی برای آزمون کارشناسی ارشد ارسال نکرده اند کارت ورود به جلسه آزمون صادر نمی شود.  حدود 50 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ثبت نام کرده اند. آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در کلیه رشته ها در روزهای 27 و 28 خردادماه سال 89 در 51 رشته و 24 شهر برگزار می شود. توزیع کارت آزمون از روز 25 خردادماه سال جاری به صورت اینترنتی آغاز می شود.

 

لینک      نظرات ()      

آزمون دستیاری متحول می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٤

معاون آموزشی وزیربهداشت خبرداد :
آزمون دستیاری متحول می شود


معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پی نشست با اعضای کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص آزمون دستیاری، گفت: از دید وزارت بهداشت ابهام و سوال پاسخ داده نشده ای وجود ندارد.
دکتر محمد علی محققی، در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه این نشست، جلسه هم اندیشی با اعضای کمسیون بود، اظهار کرد: اعضای کمیسیون سوالاتی در خصوص تاریخ مجدد برگزاری آزمون دستیاری داشتند که به آن پاسخ داده شد و ما عنوان کردیم پس از ابطال آزمون اعلام شد که در اولین فرصت ممکن آزمون برگزار می شود و نباید این تاریخ از 27 فروردین ماه نیز عبور کند که به محض فراهم شدن شرایط آزمون را در 13 اسفند برگزار کردیم.
وی در خصوص تفاوت میان نمرات و رتبه های این دوره از آزمون با دوره های گذشته، اظهار کرد: بالاتر بودن سطح نمرات و رتبه ها خیلی عجیب نیست و دقت آزمون و علمی بودن آن را زیر سوال نمی برد.
وی با بیان اینکه بیش از 9 هزار و 800 نفر در این دوره از آزمون انتخاب رشته کردند، تصریح کرد: بنا به درخواست برخی از داوطلبان 24 ساعت زمان مجدد تعیین شده است که بتوانند افرادی که انتخاب رشته نکرده اند به این موضوع اقدام کنند و در صورت نیاز نیز اطلاعات انتخاب رشته ای خود را اصلاح کنند.
محققی با تاکید بر اینکه ابهامی در نمره داوطلبان وجود ندارد، اظهار کرد: میان نمرات مرحله اول آزمون با مرحله دوم، نمره مکتسبه با نمره پیش کارورزی داوطلبان و کلیه موارد دیگر انطباق کامل وجود دارد و جای هیچ ابهامی نمی باشد.
وی افزود: در حد احساس نیاز تحلیل هایی براساس شاخص های علمی در مورد آزمون انجام خواهیم داد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در خاتمه گفت وگو با ایسنا از تحول بنیادی در آزمون دستیاری خبر داد که در کمیسیون بهداشت نیز مطرح شد و  افزود: کارگروهی تخصصی در حال بررسی مباحث تحول است.

لینک      نظرات ()      

ایجاد مقطع کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل در دانشگاه مازندران نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٤

ایجاد مقطع کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل در دانشگاه مازندران


 رشته روابط بین الملل با موافقت شورای گسترش آموزش عالی، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران ایجاد شد.
به گزارش ایسنا، شورای گسترش آموزش عالی در جلسه اسفند ماه سال گذشته، با یکبار پذیرش دانشجو در رشته روابط بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد موافقت و تمدید پذیرش را به احراز شرایط موکول کرد.
قابل ذکر است، هم اکنون مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی نیز در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دایر است.

لینک      نظرات ()      

موافقت وزارت بهداشت با ایجاد دانشکده پرستاری و مامایی در گرمی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٤

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل خبر داد:
موافقت وزارت بهداشت با ایجاد دانشکده پرستاری و مامایی در گرمی


 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ازموافقت اصولی وزارت بهداشت با ایجاد دانشکده پرستاری و مامایی گرمی خبرداد.
به گزارش ایسنا، دکتر پورفرضی درنشست با مسئولان گرمی افزود: با تعمیر و تجهیز ساختمان زایشگاه سابق گرمی، ازبهمن ماه سال جاری در این دانشکده دانشجو جذب می شود. وی همچنین از اخذ تائیدیه اولیه راه اندازی دانشکده های دندانپزشکی اردبیل و بهداشت خلخال خبرداد و گفت: بزودی درمانگاه جدیدی دربیله سواربرای درمان اتباع خارجی راه اندازی می شود.
در این جلسه دبیر فرماندار گرمی نیز هزینه تعمیر و تغییر کاربری ساختمان جهت ایجاد دانشکده پرستاری و مامایی را 450 میلیون تومان اعلام کرد و درخصوص تامین این اعتبار قول مساعد داد. اسماعیلی نماینده گرمی نیز خواستار ارتقای کیفیت خدمات رسانی در مراکز درمانی انگوت و موران و ایجاد پایگاه ثابت خونگیری در گرمی شد.

ایجاد مقطع کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل در دانشگاه مازندران
 گروه آزمون وسنجش : رشته روابط بین الملل با موافقت شورای گسترش آموزش عالی، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران ایجاد شد.
به گزارش ایسنا، شورای گسترش آموزش عالی در جلسه اسفند ماه سال گذشته، با یکبار پذیرش دانشجو در رشته روابط بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد موافقت و تمدید پذیرش را به احراز شرایط موکول کرد.
قابل ذکر است، هم اکنون مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی نیز در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دایر است.

لینک      نظرات ()      

رییس دانشگاه آزاد اسلامشهرخبرداد: تاسیس سه رشته دکتری تخصصی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٤

رییس دانشگاه آزاد اسلامشهرخبرداد: تاسیس سه رشته دکتری تخصصی 


گروه آزمون  وسنجش : رییس دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر از آغازعملیات عمرانی سایت پنجاه هکتاری این واحد خبر داد و افزود: امسال پنجاه هزار متر زیربنای عمرانی تا پایان سال افتتاح می شود.
به گزارش ایسنا، دکتر بدرقه در مراسم بزرگداشت روز معلم در جمع اساتید این واحد با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد مصداق همت مضاعف و کار مضاعف است، اظهارکرد: کاری که در دانشگاه آزاد انجام شده است نه تنها دو برابر بلکه چندین برابر سازمان ها و دانشگاه های دولتی است، در حالی که بودجه ما یک هفتم بودجه این دانشگاه ها می باشد.
وی با اشاره به افزایش تعداد دانشکده های این واحد به 10 دانشکده تا پایان سال اظهارکرد: به زودی بیش از 25 رشته تحصیلات تکمیلی راه اندازی می شود.
رییس دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر با بیان اینکه این واحد30 عنوان کتاب پژوهشی در دست تالیف و 57 طرح پژوهشی را تصویب کرده است، اظهار کرد: 8 همایش ملی و منطقه ای در طول سال 89 برگزار خواهد شد.
بدرقه تعداد اساتید این واحد را420 عضو تمام وقت اعلام کرد و افزود: هرم هیات علمی این واحد در طول دو سال گذشته خیلی اصلاح شده است; به گونه ای که در حال حاضر نسبت اعضای هیات علمی به دانشجو یک به 86 می باشد.
رییس واحد اسلامشهر در خاتمه از راه اندازی سه رشته دکترای تخصصی مدیریت آموزشی، برنامه ریزی روستایی و ادبیات فارسی در آینده ای نزدیک خبر داد.

لینک      نظرات ()      

مهلت ارسال مدارک آزمونهای دستیاری دندانپزشکی و داروسازی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٤

مهلت ارسال مدارک آزمونهای دستیاری دندانپزشکی و داروسازی اعلام شد 

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: یک هزار و 900 نفر در بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی ثبت نام کردند که داوطلبان تا آخر هفته جاری فرصت دارند مدارک ثبت نام خود را ارسال کنند.
به گزارش مهر، داوطلبان شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی می توانند با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به نشانی 
www.sanjeshp.ir  در فرصت اعلام شده نسبت به ارسال مدارک خود اقدام کنند.
بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته های دندانپزشکی در روز 14مرداد ماه 89 در 10 دانشگاه علوم پزشکی و 9 رشته تخصصی برگزار می شود.  به گزارش مهر، 620 داوطلب در بیست و دومین دوره امتحانات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (D.Ph  ) و دستیاری داروسازی ثبت نام کردند. آزمون این گروه از داوطلبان در 6 خرداد ماه 89 در 12 رشته برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه هرمزگان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٤

دانشگاه هرمزگان


دانشگاه هرمزگان با مجوز راه اندازی 6 رشته آموزشی در مقطع کارشناسی (مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، دبیر ریاضی، دبیر فیزیک، دبیر ادبیات فارسی) در دهه فجر سال 1370 تاسیس و با انتقال آموزشکده فنی هرمزگان (وابسته به دانشگاه شیراز) در سال 1371 فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.
دانشگاه هرمزگان تا چند سال قبل فاقد مجموعه ای متمرکز بود و ساختمان های آن در سطح شهر بندر عباس متفرق بود. در اوایل دهه 70 پروژه ای تحت عنوان پردیس دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس در زمینی به مساحت 300 هکتار در 20 کیلومتری جاده قدیم میناب شروع به ساخت گردید و در دی ماه سال 1378 به موجب توافقنامه وزاری فرهنگ و آموزش عالی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تصویب هیات وزیران، مجموعه ساختمان های در دست ساخت مزبور به دانشگاه هرمزگان تعلق گرفت.

لینک      نظرات ()      

جدول حذفیات منابع سئوالات کنکور سراسری 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۳

 جدول حذفیات منابع سئوالات کنکور سراسری 89 اعلام شد  

 فهرست حذفیات کتب منبع سئوالات کنکور سراسری 1389 در گروههای آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی ، علوم انسانی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش کنکور سراسری سال 1389 در روزهای 10، 11 و صبح روز 12 تیر ماه در   390  شهرستان و بخش کشور با رقابت تنگاتنگ یک میلیون و 287 هزار برگزار می   شود.

 

شهرستان و بخش کشور با رقابت
تنگاتنگ یک میلیون و 287 هزار برگزار می   شود. 

لینک      نظرات ()      

رشته زبان فرانسه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۳

رشته زبان فرانسه
(گرایش های ادبی و مترجمی)
موضوع این رشته تحصیلی:


رشته زبان فرانسه در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش ادبی و مترجمی است که ما در اینجا به معرفی این دو گرایش می پردازیم فقط در آغاز لازم است بگوئیم که برنامه درسی دوره لیسانس زبان فرانسه با برنامه درسی زبان انگلیسی متفاوت است چرا که بیشتر دانشجویان زبان فرانسه در هر دو گرایش ادبی و مترجمی، در بدو ورود با این زبان آشنایی ندارند و حتی بسیاری از آنها با شرکت در آزمون زبان انگلیسی، در رشته زبان فرانسه پذیرفته می شوند. به همین دلیل در دانشگاه، زبان فرانسه از ابتدا آموزش داده می شود و دانشجویان در ابتدا درسهایی را تحت عنوان پیش نیاز می گذرانند و سپس در ترم های بالاتر دروس تخصصی خود مثل مکالمه ساده و پیشرفته، نگارش ساده و پیشرفته و دروس ادبیات را مطالعه می کنند.
گرایش مترجمی
دانشجوی مترجمی زبان فرانسه با تئوری های ترجمه آشنا شده و یک نگرش نظری کلی نسبت به ترجمه پیدا می کند همچنین طی ترم های متعدد، به مرور ترجمه جملات کوتاه و بلند، جملات پیچیده و مرکب و بالاخره ترجمه متون ادبی یا متونی که محتوای سنگینی دارند، را فرا می گیرند و در نهایت می تواند با سرعتی مناسب و کیفیت مطلوب، به ترجمه کتبی یا شفاهی زبان بپردازد. 
درس های این رشته در طول تحصیل:
دروس مشترک بین گرایشهای زبان فرانسه:
دوره مقدماتی زبان فرانسه (پیش نیاز)، زبان اختصاصی فرانسه، خواندن متون ساده، مکالمه، خواندن و درک مفهوم متون ساده، زبان شناسی عمومی، ترجمه ساده، گرامر و دیکته، انشا» ساده، خواندن متون اسلامی، آواشناسی و فرانسه، واژه شناسی و ترکیب زبان فرانسه، وقایع نگاری، ترجمه متون اسلامی، امثال و تعبیرات فرانسه به زبان فارسی و برعکس، زبان شناسی فرانسه، نقد ادبی، ترجمه متون گوناگون فرانسه به فارسی و فارسی به فرانسه، ترجمه متون نظم.
دروس اصلی و تخصصی گرایش مترجمی:
درآمدی بر ادبیات فرانسه، مکتب های ادبی، تاریخچه ی ترجمه، خواندن و درک مفهوم متون گوناگون، اصول فن ترجمه، مقاله و بررسی آثار ترجمه شده، تفسیر متون ادبی، ترجمه متون مطبوعاتی فرانسه به فارسی، ترجمه متن مطبوعاتی فارسی به فرانسه، ترجمه گروهی(کارگاه ترجمه)، ترجمه شفاهی، ترجمه متون علمی و فنی، ترجمه متون اقتصادی، سیاسی و اداری، خواندن و درک متون علوم انسانی و اجتماعی، ترجمه انفرادی یا پایان نامه.
گرایش ادبی
دانشجویان زبان فرانسه گرایش ادبی پس از گذراندن دروس ابتدایی مانند نگارش، مکالمه و خواندن زبان فرانسه با ادبیات این زبان شامل تاریخ ادبیات، شعر، رمان و نمایشنامه فرانسوی به طور جامع و گسترده ای آشنا می شوند. برای مثال در بخش تاریخ ادبیات و نقد ادبی با مکتبهای ادبی رئالیسم، رمانتیسم، سورئالیسم، پوچی و اگزیستانسیالیسم و نکات افتراق و اشتراک آنها و نویسندگان و هنرمندان مطرح در هر یک از دوره های یاد شده آشنا می شوند و در بخش شعر نیز انواع شعر نو وکلاسیک را مطالعه می کنند و قواعد شعر کلاسیک، طرز شمارش هجاها و نحوه ی شناخت قافیه های غنی و ضعیف را فرا می گیرند.
دروس اصلی و تخصصی گرایش ادبی:
خواندن متون مطبوعاتی، نگارش پیشرفته، نظری اجمالی بر ادبیات قرون 18و17، تفسیر متون قرون 18و17، انواع شعر فرانسه، تاریخ ادبیات قرن19، یادداشت برداری و روش تحقیق، مطالعه نمایشنامه و ساختمان آن، تاریخ ادبیات قرن 20، تفسیر متون قرن.20
توانایی های لازم:
اگر به زبان به عنوان یک فرصت تجاری و شغلی نگاه کنیم، در آن موفق نخواهیم شد. اما اگر زبان را به منظور آشنایی با یک فرهنگ و تمدن مطالعه کنیم، هم در دانشگاه و هم در بازار کار موفق خواهیم شد. در ضمن دانشجوی رشته زبان باید در مرحله اول به زبان فارسی مسلط باشد یعنی خوب صحبت کند و خوب بنویسد همچنین لازم است که استعداد فراگیری زبان را داشته باشد چون یادگیری زبان نیاز به حافظه قوی، دستور زبان خوب، توانایی فراگیری لهجه و آشنایی با لغات زیاد دارد.
موقعیت شغلی در ایران:
یک فارغ التحصیل توانمند مترجمی زبان فرانسه می تواند در مطبوعات، صدا و سیما، صنعت توریسم یا شرکتهایی که نیاز به مترجم یا منشی زبان فرانسه دارند، مشغول به کار گردد و در صورت تبحر کافی نیز می تواند به صورت آزاد به کار ترجمه بپردازد.
یک فارغ التحصیل زبان و ادبیات فرانسه نیز علاوه بر فرصت های شغلی فوق می تواند در آموزشگاههای آزاد زبان تدریس کند. مهم تر از همه این که یک فارغ التحصیل زبان می تواند از تحصیلات خود در زندگی شخصی اش بسیار استفاده کند چون آشنایی با یک زبان خارجی، دریچه ای بر روی انسان می گشاید که به یاری آن می توان تازه ترین اطلاعات را به دست آورد و از میان کتب و رسانه های گروهی امکان انتخاب داشت. 

لینک      نظرات ()      

تسهیلات جدید برای دانشجویان ارشد و دکتری اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۳

تسهیلات جدید برای دانشجویان ارشد و دکتری  اعلام شد 


 گروه آزمون وسنجش : معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان جدیدترین مصوبات بنیاد ملی نخبگان در خصوص ارائه تسهیلات به دانش آموختگان، دانشجویان پسا دکتری و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری را تشریح کرد و گفت: یکی از آخرین مصوبات تجمیع و ساماندهی تسهیلات است.
 مصوبه بنیاد برای دانش آموختگان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
آریا الستی در گفتگو با مهر با تشریح جدیدترین مصوبات بنیاد ملی نخبگان برای دانشجویان و دانش آموختگان برتر دانشگاهها گفت: یکی از آخرین مصوبات بنیاد ملی نخبگان تجمیع و ساماندهی تسهیلات برای دانش آموختگان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. بر اساس این آئین نامه جدید اگر فردی در یکی از این دوره ها فارغ التحصیل شده و شرایط بنیاد ملی نخبگان را نیز داشته باشد می تواند از تسهیلات این بنیاد بهره مند شود.
معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان برای این افراد مجموعه ای از تسهیلات مانند  خدمت در حین تحصیل، مقرری های ماهیانه برای دانشجویان اگر در مقطع بعدی تحصیل کنند، گرنت پژوهشی و حج عمره را در نظر گرفته است.
 تدوین دستورالعمل اجرایی نحوه حمایت از دانشجویان پسادکتری
وی اضافه کرد: دستور العمل اجرایی آئین نامه حمایت از دانشجویان دوره پسا دکتری نیز یکی از مصوبات جدید بنیاد ملی نخبگان است که بر اساس آن دانشجویان دکترایی که برای ادامه تحصیل به دوره پسا دکتری وارد می شوند در صورت داشتن شرایط بنیاد ملی نخبگان، تسهیلات دریافت می کنند.  الستی درباره جزئیات این تسهیلات گفت: برای این افراد حقوق ماهیانه ای به اندازه حقوق استادیار پایه یک در نظر گرفته می شود. این حقوق به مدت یک سال به افراد واجد شرایط اعطا می شود.
 تصویب حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری
وی حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری را یکی دیگر از مصوبات جدید بنیاد ملی نخبگان دانست و به مهر گفت: موضوعات پایان نامه هایی که مورد حمایت بنیاد قرار می گیرند، خرداد ماه به دانشگاهها ابلاغ می شود و اساتید و دانشجویان در صورت تمایل به دریافت حمایت بنیاد باید در راستای موضوعات پایان نامه ای که این بنیاد ابلاغ کرده است حرکت کنند.  معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان درباره میزان حمایت مالی بنیاد از این دانشجویان به مهر اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان برای پایان نامه های کارشناسی ارشد سه میلیون تومان و برای پایان نامه های دکتری 6 میلیون تومان به هر دانشجوی واجد شرایط اعطا می کند.

لینک      نظرات ()      

تجلیل از 100استاد و دانشجوی نمونه کشوری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۳

مدیرکل دانشجویان داخل وزارت علوم : 
  تجلیل از 100استاد و دانشجوی نمونه کشوری 


مراسم تجلیل از استادان نمونه و دانشجویان نمونه روز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه با حضور رییس جمهور برگزار می شود.
دکتر بذرافشان مقدم، مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: در این مراسم از 80 دانشجوی نمونه وزارت علوم که به ترتیب مقاطع عبارتند از هشت دانشجوی مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، 13  دانشجوی دوره کارشناسی، 16  دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و  13 دانشجوی دوره دکتری به عنوان دانشجوی نمونه دانشگاه های دولتی، آزاد اسلامی، پیام نور و جامع علمی کاربردی در سال 1388 تقدیر می شود.
وی افزود:  از  80 دانشجوی نمونه ، 50 نفر دانشجوی وزارت علوم و 30 نفر دانشجوی وزارت بهداشت هستند.
بذرافشان در خاتمه گفت: طی این مراسم از حدود 20 نفر از استادان نمونه کشوری نیز تقدیر به عمل می آید.

لینک      نظرات ()      

نحوه اعمال معدل دیپلم و حذف نمره پیش دانشگاهی در کنکور 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۳

معاون سازمان سنجش خبر داد:
 نحوه اعمال معدل دیپلم و حذف نمره پیش دانشگاهی در کنکور 89


معاون سازمان سنجش آموزش کشورگفت: معدل نمرات پیش دانشگاهی داوطلبانی که امسال درحال برگزاری امتحانات پیش دانشگاهی هستند، در کنکور سراسری 89 لحاظ نمی شود.
دکترحسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام اینکه نمرات امتحانات دوره پیش دانشگاهی دیپلمه های سال 88 که امسال در حال برگزاری است، در کنکورسراسری لحاظ نمی شود، افزود: فقط معدل دیپلمه های نظام جدید به عنوان سوابق تحصیلی در کنکور اعمال می شود و معدل امتحانات پیش دانشگاهی تاثیری در قبولی آنها ندارد.
وی تصریح کرد: اطلاعات مرتبط با سوابق تحصیلی نمرات کتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان برای دیپلمه های نظام جدید یکی از سال های 84، 85، 86، 87 و یا 88، دریکی از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات وعلوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی که توسط وزارت آموزش و پرورش به این سازمان تحویل شده است، در آزمون سراسری اعمال می شود.  معاون سازمان سنجش در ادامه با تاکید بر اینکه سوابق تحصیلی برای کلیه داوطلبانی که دیپلم خود را به غیر از سال های 84، 85، 86،87 یا 88 اخذ کرده اند، اعمال نخواهد شد، خاطرنشان کرد: قانون اعمال سوابق تحصیلی برای دیپلمه های کارودانش و فنی حرفه ای لحاظ نمی شود.  توکلی درخاتمه تاکید کرد: منظور از سوابق تحصیلی نمرات کتبی نهایی سال سوم، دقیقا همان نمرات درج شده در ستون انتهایی کارنامه سال سوم تحت عنوان نمرات کتبی نهایی سوم است.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع کارت وبرگزاری آزمون پدافند غیرعامل دانشگاه امام حسین (ع) نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۳

تاریخ توزیع کارت وبرگزاری  آزمون پدافند غیرعامل دانشگاه امام حسین (ع) اعلام شد


 سازمان سنجش آموزش کشور زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون پدافند غیرعامل دانشگاه امام حسین (ع) را اعلام کرد.
به گزارش مهر،کلیه داوطلبانی که در تاریخ مقرر اقدام به ثبت نام در کد رشته امتحانی پدافند غیرعامل دانشگاه امام حسین (ع) کرده اند، جهت شرکت در آزمون باید راس ساعت 9صبح روز جمعه 7 خردادماه در دانشکده فنی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) حاضر باشند. داوطلبان لازم است برای دریافت کارت ورود به جلسه خود شخصا با در دست داشتن شناسنامه یا کارت ملی، در روز پنجشنبه 6 خردادماه از ساعت 9 صبح تا 14 به دانشکده فنی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) مراجعه کنند.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه تربیت معلم سبزوار نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۳

دانشگاه تربیت معلم سبزوار  

سنگ  بنای  تاسیس  دانشگاه  تربیت  معلم  سبزوار در سال1365   به عنوان شاخه ای از دانشگاه تربیت معلم تهران نهاده شد و با تلاش  پیگیر مسئولان  دانشگاه و شهرستان  و عنایت  مسئولان  وقت  وزارت  فرهنگ  و آموزش  عالی ، دانشگاه  در سال بعد با پذیرش 161  نفر دانشجو در چهار رشته  دبیری  الهیات ، دبیری  زبان  و ادبیات  فارسی ، دبیری  زبان  و ادبیات  عرب  و دبیری  ریاضی  در مقطع  کارشناسی  فعالیت  علمی ، آموزشی  و پژوهشی  خود را آغاز نمود. از آن  سال  تاکنون،  همواره بر تعداد گروه های  آموزشی ، رشته ها و گرایش های  تحصیلی  و تعداد دانشجویان  افزوده  شده  است;  به نحوی  که  درحال  حاضر، دانشگاه  دارای25   گروه  آموزشی،93   کد رشته  تحصیلی  در مقاطع  کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی  ارشد و دکتری در قالب 5 دانشکده  (ادبیات  و علوم  انسانی ، علوم  پایه ، فنی و مهندسی، هنر و معماری و تربیت بدنی و علوم ورزشی) و با حدود 7000 دانشجو در دوره های روزانه ، شبانه و نیمه حضوری  می باشد.
تلاش مسئولان دانشگاه بر این است که با توجه به نیازهای محلی، منطقه ای و ملی، در راستای ارتقای رشته های تحصیلی از نظر کمی و کیفی و گسترش آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی گام بردارند به طوری که 25 رشته از رشته های تحصیلی دانشگاه درحال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد و 2 رشته نیز در مقطع دکتری می باشد.

لینک      نظرات ()      

  نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۳

 در جلسه شورای اداری واحد علی آباد کتول مطرح شد:

 

دانشگاه آزاد اسلامی نمادی از پویایی است که بعنوان یکی از دانشگاههای معتبر و موفق جهانی توانسته الگویی برای سایر کشورها گردد .

 

در سال همت مضاعف و کار مضاعف ، اولین جلسه شورای واحد علی آباد کتول در سالن کنفرانس اداری این واحد دانشگاهی تشکیل شد . در این جلسه که نماینده مقام معظم رهبری در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ، فرماندار علی اباد کتول ،ریاست واحد و کلیه معاونین و مدیران حوزه های مختلف این واحد دانشگاهی حضور داشتند ، دکترعلیرضا ایرانبخش هدف از تشکیل این جلسه را برنامه ریزی مدیران برای اجرای بهینه  منویات مقام معظم رهبری در سال جدید عنوان کرد و گفت :‌ در دهه چهارم توسعه که بنام دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری شده است ، نقش دانشگاهها  و اساتید  با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در رسیدن به هدف نهایی که همان مرجعیت علمی ایران در جهان است پررنگ و نمایان تر گردیده است . رئیس واحد علی آباد کتول با بیان این مطلب که دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان نمادی از همت و کار مضاعف با تمام توان در راستای پیشبرد اهداف برنامه سند توسعه ایران اسلامی در افق 1404  تلاش کرده و خواهد کرد ، تاسیس دانشگاه ازاد اسلامی  را در حقیقت مولود انقلاب اسلامی دانست که با اتخاذ تدابیر سنجیده و با بهره گیری از همه ظرفیت ها و توانمندی های موجود و تعمیق ارزش ها ،‌ ارتقاء کیفیت آموزشی و پژوهشی و افزایش رضایت مندی منطقی ارباب رجوع در راستای سیاست های کلان کشور در زمینه توسعه علم گام برداشته است . وی در ادامه  با اشاره به حقی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب و میهن اسلامیمان بر گردن اساتید و جامع دانشگاهی وجود دارد بر ارتقاء کیفیت علمی کشور به سطح مطلوب تاکید کرد .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی، نماینده مقام معظم رهبری در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد  از دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان نمادی از پویایی مردمی یاد کرد که در توسعه علمی ایران نقش بسزایی داشته است . ایشان با اشاره به قابل لمس بودن تحول در واحد علی آباد کتول اظهار کرد: عوامل موفقیت و توسعه کم نظیر دانشگاه آزاد اسلامی در توانمندی علمی و پژوهشی کشور قابل تحسین است،‌ بگونه ای که هیچ کس نمی تواند نقش آن را در عرصه های ‌آموزشی . پژوهشی و فرهنگی انکار کند نماینده مقام معظم رهبری در استان لرستان  ازدانشگاه آزاد اسلامی بعنوان  یکی از دانشگاههای معتبر و موفق جهانی یادکرد که با تحولات فکری ، آموزشی و پژوهشی  الگویی برای سایر کشورها شده است  . امام جمعه سابق علی آباد کتول با اشاره به تحولات انجام شده در طی سه سال اخیر در این  واحد دانشگاهی ، ساخت مسجد را یک تحوبل عظیم فرهنگی برشمرد که از دیر باز آرزوی مسئولان شهرستان بوده است . میرعمادی در ادامه نقش نخبگان ، اساتید و دانشگاه را در دهه چهارم انقلاب اسلامی  بسیار حساس توصیف کرد و تطابق آغاز دهه چهارم بعنوان دهه عدالت و پیشرفت را با سال همت مضاعف و کار مضاعف نشان از مدیریت عالمانه مقام معظم رهبری دانست و افزود : انقلاب اسلامی ما  انقلابی بی نظیر است  که تاریخ تاکنون انقلابی اینچنین به خود ندیده است . امام جمعه خرم آباد با تشریح  عوامل بنیادین در تولد انقلاب اسلامی ، انگیزه و هدف انقلاب را اولین و محکم ترین عاملی دانست که بر خلاف دیگر انقلاب های دنیا فقط انگیزه الهی داشته و با پشتوانه عظیم مردمی و  حاکمیت اسلام و دین پا به عرصه حضور گذاشته است . نماینده مقام معظم رهبری در استان لرستان بر هم زدن تمام معادلات سیاسی و اجتماعی از سوی انقلاب اسلامی را دومین عامل استحکام انقلاب اعلام نمود و گفت : تمام حرکتهای اجتماعی وابسته به شرق و غرب یا بیگانه بوده است ولی انقلاب اسلامی ایران بر روی پای خودش ایستاد و استقلال خویش را حفظ نمود و بدون تکیه به شرق و غرب حرکت کرد که این خود عامل تحقق اهداف و آرمان هایی جدیدی چون عدالت خواهی ،‌ ظلم ستیزی ،‌ استکبار ستیزی ،‌ اراده عمومی خاص مردم شده و امروز مشاهده می کنیم که فرهنگ انقلاب اسلامی حاکم بر فرهنگ ملت ها گردیده است . میرعمادی به نقش بی بدیل رهبری انقلاب اسلامی اشاره نمود و گفت : که انقلاب اسلامی ما تنها با هدایت و رهبری امام راحل و تبعیت مردم و حضور آنان در صحنه به این مرحله رسیده و امروز تنها حافظ انقلاب اسلامی رهبری و تبعیت مردمی است . وی با بیان اینکه در حقیقت امروز رهبری انقلاب اسلامی پرچمدار اسلام ، دین و مکتب است به دستاوردهای بی نظیر انقلاب بعنوان یکی دیگر از عوامل عظمت انقلاب اشاره نمود  و در این میان تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در جهت توسعه و تولید علم برشمرد . وی با اشاره به وضعیت دانشگاهها در قبل و حتی بعد از انقلاب و مقایسه ای بین اساتید ، از اساتید امروز بعنوان صاحب نظرانی نام برد که با افتخار به چاپ و ارائه مقالات علمی و طرح آن در سطح جهان اقدام می کنند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در بستر سازی و کسب این افتخار نیز دخیل بوده است . وی در ادامه از جذب جوانان ،‌ارتقای سطح علمی کشور و ایجاد اشتغال بدون تکیه به اعتبارات دولتی بعنوان دستاوردهای بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی یاد کرد که بر تربیت و تعلیم نسل جوان و پرورش افراد متخصص در زمینه های گوناگون اثر بخش بوده است. وی  بالارفتن سطح علمی مردم ، دانشگاهها و دانشجویان و پیشرفت و توسعه آن را علت مخالف استکبار جهانی برشمرد و از انقلاب اسلامی به یک انقلاب نمونه و الگو در همه زمینه ها یاد کرد که  نقش اساتید ، نخبگان و دانشجویان در پیشرفت آن روشن و مبرهن است .

میرعمادی ضمن تبیین نام گذاری سال 89 بعنوان سال همت مضاعف و کار مضاعف آن را همچون دارویی برای دردهای ایران دانست که از سوی مقام معظم رهبری تجویز شده است . وی سند توسعه چشم انداز 20 ساله کشور را همچون منشور پیشرفت ، عدالت و ارتقاء نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد و رسیدن به  این چشم انداز را مستلزم  سیاستگذاری و برنامه ریزی منسجم در دانشگاه ها اعلام کرد. میرعمادی با بیان این مطلب که علم پایانی ندارد و ما باید حرکت علمی خویش را شتاب بدهیم بر تولید علم و نهضت نرم افزاری تاکید کرد و افزود :پیشرفت در سایه علم است و اگر نظام جمهوری اسلامی ایران به این مرحله رسیده است به واسطه پیشرفت علم است .

نماینده مقام معظم رهبری  با اشاره به اینکه ایران اسلامی در مقابله با دشمنان به همگان فهماند که بدون تکیه به آنان پیشرفت کرده است ،  علم و دانش  را لازمه پیشرفت دانست و تاکید کرد : در زمانی که دشمن با جنگ نرم در حال ستیز است این تنها علم و دانش است که می تواند در مقابلش قد علم کند . وی با اشاره به اینکه دشمنان جنگ نرم را با آلوده نمودن فضا ، تبلیغات کذب و دروغ و جلوه های ظاهری و غلط شروع نموده اند ،تولید علم و نهضت نرم افزاری را تنها برگ برنده در این مبارزه دانست. امام جمعه سابق علی آباد کتول از اساتید بعنوان افسران جنگ نرم  از دیدگاه مقام معظم رهبری یاد کرد و تاکید نمود : ما اگر رشد علمی داشته باشیم رشد سیاسی و رشد اخلاقی خواهیم داشت و این رشد علمی است که رشد اقتصاد و  رشد سیاست ورشد سایر ابعاد زندگی را بدنبال خواهد داشت . میرعمادی در پایان احیا گفتمان عدالت و احیا ارزش ها را یکی دیگر از وظایف جامع دانشگاهی و اساتید برشمرد و  از صاحبان علم بعنوان مهره های اصلی ارزش ها  درخواست نمود تا با عزمی راسخ در برقراری عدالت و گسترش علم تلاش نمایند .

لینک      نظرات ()      

ارزشیابی مدارک دانشگاههای کوبا و برزیل برای اولین بار در وزارت علوم نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٢

ارزشیابی مدارک دانشگاههای کوبا و برزیل برای اولین بار در وزارت علوم 

مدیر کل دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ارزشیابی مدارک دانشگاههای آمریکای لاتین خبر داد و گفت: مدارک دانشگاههای کشورهای کوبا، برزیل و مکزیک برای اولین بار توسط وزارت علوم ارزشیابی می شود.
محمد حسین مجلس آرا در گفتگو با مهر افزود: با توجه به اینکه تاکنون مدارک دانشگاههای کشورهای آمریکای لاتین ارزشیابی نشده بود و در برخی موارد این کشورها دارای دانشگاههای معتبر و با قدمتهای بالایی هستند اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم ارزشیابی مدارک دانشگاههای کشورهای آمریکای لاتین را در دستور کار قرار داد.
وی اظهار داشت: دانشگاه تکنولوژی کشور کوبا دارای قدمتی 250 ساله است و حتی از دانشگاههای معتبر ایران نیز قدیمی تر است. همچنین در سایر کشورهای آمریکای لاتین مانند ونزوئلا دانشگاههایی وجود دارد که از بهترین دانشگاههای دنیا محسوب می شوند.
مدیرکل دانش آموختگان وزارت علوم گفت: از این رو بهتر است که متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور به جای تحصیل در دانشگاههایی که مدارک آنها نامعتبر ارزشیابی می شود به سمت این دانشگاهها سوق پیدا کنند.  وی خاطر نشان کرد: البته ما به مردم توصیه می کنیم که کارشناسی و کارشناسی ارشد را در کشور بگذرانند و در صورتی که می خواهند در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند برای دکتری اقدام کنند.
مجلس آرا با بیان اینکه دانشگاههای کشورهای لاتین امکانات و تسهیلات خوبی را برای دانشجویان ایرانی فراهم می کنند، گفت: در حال حاضر مدارک دانشگاههای کشورهای کوبا، مکزیک و برزیل در دست بررسی است و به زودی نام دانشگاههای معتبر این کشورها منتشر می شود.
وی با اشاره به دانشگاههای معتبر کشور ونزوئلا به مهر گفت: اسامی دانشگاههای معتبر کشور ونزوئلا بر روی سایت اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم قرار دارد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ انتشار اسامی پذیرفته شدگان مرحله اولیه المپیاد علمی دانشجویی کشور نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٢

تاریخ انتشار اسامی پذیرفته شدگان مرحله اولیه المپیاد علمی دانشجویی کشور اعلام شد  

 معاون سازمان سنجش و آموزش کشورجزئیات زمان برگزاری مرحله نهایی پانزدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور را تشریح کرد و گفت : نتایج مرحله اولیه المپیاد اواسط خردادماه منتشر می شود.
محمد محمدی اقدم در گفتگو با خبرنگار آفرینش ،اعلام کرد : مرحله نیمه متمرکز المپیاد علمی دانشجویی در 7 قطب کشور و با حضور 2 هزار و 323 نفر در 16 رشته برگزار شد.
وی با بیان اینکه 15 درصد در این المپیاد غایب بودند ، گفت : آزمون این المپیاد به صورت تشریحی برگزار شد و نتایج آن اواسط خردادماه اعلام می شود.
معاون سازمان سنجش آموزش کشوردر ادامه  افزود: برگزیدگان این مرحله از المپیاد، با 15 نفر برتر 16 رشته آزمون کارشناسی ارشد در 22 تا 25 تیرماه به رقابت می پردازند.
بر اساس این گزارش ، دانشگاههای علم و صنعت، مازندران، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز و شهیدباهنر کرمان جز» قطب های 7 گانه مرحله نیمه متمرکز المپیاد هستند.
مرحله نهایی پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور سال 89 در روزهای 22 تا 25 تیرماه 89 در شهر تهران برگزار می شود.
دانشجویان در این دوره المپیاد می توانند در رشته های ریاضی، شیمی، زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، حقوق، فیزیک، آمار، زیست شناسی، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی شرکت کنند.

لینک      نظرات ()      

فرآیندهای برتر آموزش علوم پزشکی معرفی شدند نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٢

فرآیندهای برتر آموزش علوم پزشکی معرفی شدند


  سومین دوره جشنواره شهید مطهری با معرفی برترین فرآیندهای آموزشی علوم پزشکی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد و 35 فرآیند به عنوان برگزیده معرفی شدند.
به گزارش مهر، هدف از این جشنواره بهبود فرآیندهای آموزش پزشکی، مشاوره و ارتقای سطح تحصیلی، ارتقای مراکز آموزشی است.  این دوره از جشنواره شهیدمطهری با شعار "دانش پژوهی آموزشی مبنای تعالی" در محل همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد و فرآیندهای برتر در گروه های برنامه ریزی آموزشی، روشهای تدریس، ارزشیابی، مدیریت و مشاوره انتخاب شدند.  از جمله فرآیندهای برتر در گروه برنامه ریزی آموزشی می توان به فرآیند دوره پودمانی مدیریت عالی بهداشت (MPH  ) ویژه توانمند سازی پزشکان خانواده عمومی شاغل در نظام سلامت از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان فرآیند برتر اشاره کرد.  در گروه برنامه ریزی آموزشی از میان دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک، دانشگاههای شهیدبهشتی، تهران و تبریز، از میان دانشگاه های علوم پزشکی تیپ دو دانشگاههای کاشان، گیلان و زاهدان و از میان دانشگاههای علوم پزشکی تیپ سه دانشگاههای جهرم و قم رتبه های برتر را به دست آورده اند.  در گروه روش های تدریس دانشگاههای ایران، شهیدبهشتی و تهران از میان دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک، دانشگاه های بابل، دانشگاه آزاد، بیرجند و اراک از میان دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو و دانشگاههای یاسوج و بوشهر از میان دانشگاههای علوم پزشکی توانسته اند رتبه های برتر را به خود اختصاص دهند.  در گروه ارزشیابی نیز در میان دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک، دانشگاه های شیراز و اصفهان، از میان دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو دانشگاههای مازندران، ارتش و قزوین، از میان دانشگاههای علوم پزشکی تیپ سه نیز دانشگاه فسا رتبه های برتر را به دست آوردند.  در گروه مدیریت نیز دانشگاههای علوم پزشکی ایران و مشهد در گروه تیپ یک، گلستان، همدان و کرمانشاه در گروه تیپ دو و در گروه مشاوره نیز دانشگاههای علوم پزشکی مشهد، اصفهان و شیراز در گروه تیپ یک، یزد، بقیه الله ارومیه در گروه تیپ دو و شاهرود در گروه تیپ سه، رتبه های برتر را به خود اختصاص داده اند.

لینک      نظرات ()      

اسامی موسسات مجاز فراگیر پیام نور این هفته منتشر می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٢

اسامی موسسات مجاز فراگیر پیام نور این هفته منتشر می شود


مدیرکل دفتر آموزش های آزاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اعلام لیست نهایی موسسات مجاز برگزاری دوره های آمادگی فراگیر دانشگاه پیام نور در این هفته خبرداد.
دکتر غلامعلی نادری، در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که 60 موسسه متقاضی برگزاری دوره های آمادگی فراگیر دانشگاه پیام نور هستند، گفت: براساس شاخص های کمی و کیفی و عملکرد این موسسات طی این مدت و پس از توافق نهایی بین دانشگاه پیام نور و وزارت علوم، به تعدادی از این موسسات مجوز برگزاری این دوره ها ارائه می شود.
وی با اشاره به ارزیابی انجام شده از 60 موسسه متقاضی برگزارکننده دوره های آمادگی فراگیر دانشگاه پیام نور، تصریح کرد: بر اساس شاخص های کمی و کیفی که در ارزیابی ها انجام شده است، این موسسات به چهار گروه "الف"، "ب" و "ج" و "د" تقسیم بندی شده است و به آنها امتیاز داده ایم، که تاکنون 45 موسسه شرایط برگزاری دوره ها فراگیر پیام نور را دارند.
مدیر کل دفتر آموزش های آزاد وزارت علوم در خاتمه با تاکید بر اینکه به هیچ موسسه آموزش عالی آزاد مجوز جدید ارائه نخواهد شد، گفت: بر گزاری دوره های آمادگی فراگیر در اساسنامه موسسات آزاد مذکور لحاظ شده است.

لینک      نظرات ()      

برنامه تحول در آموزش پزشکی تدوین می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٢

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد :
برنامه تحول در آموزش پزشکی تدوین می شود


 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبودهای آموزش پزشکی، عدم تناسب میان تولید و مصرف علمی و نبود برنامه های آموزشی نوآور و خلاق را از خلا های آموزش پزشکی عنوان کرد و گفت : سرعت تحول در آموزش پزشکی کافی و مناسب نیست.
به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی محققی در یازدهمین همایش کشوری آموزش پزشکی و اختتامیه سومین جشنواره آموزشی شهید مطهری با گرامیداشت سالگرد استاد شهید مطهری، گفت: جامعه علمی و پزشکی برخود می بالد که الگو و نمونه بی بدیل و کم نظیر خود در آموزش را این شخصیت بزرگوار قرار داده است، امیدواریم با حضور استوانه های معرفت چون اعضای هیات علمی، شاهد دستاوردهای بسیاری در این عرصه باشیم.
وی با تاکید بر اینکه آموزش پزشکی حیطه مورد نیاز و ضروری برای جامعه است، تصریح کرد: آموزش با موضوع سلامت مردم در ارتباط است و از آنجایی که حیطه آموزش از مصادیق پیشرفت عادلانه در آموزش محسوب می شود، بنابراین با وجود همه ارزش های کسب شده در جشنواره شهیدمطهری که به نمایش گذاشته شده است، باز هم سرعت ما در این عرصه کافی نبوده و حتی کند است.
محققی با تاکید بر اینکه در آموزش پزشکی با کمبودهای مختلفی مواجه هستیم، خاطر نشان کرد: یکی از آن کمبودها اخلاق و معنویت است; چرا که رسالت دانشگاه های علوم پزشکی تربیت انسانهای عالم و با ایمان و انسان های پاسخگوی درد آشنایی است که این وظیفه را نعمت الهی بدانند، بنابراین امید است حیطه آموزش بتواند با تحولات واقع بینانه این خلا را تامین کند.
وی با تاکید بر عدم تناسب میان تولید ومصرف علمی خاطر نشان کرد: در بسیاری از عرصه های علمی مصرف کننده مطلق هستیم و بسیاری از تجربیات موجود مندرج نمی شود که نشان دهنده این است که فرهنگ نگارش آموزش پزشکی ما بسیار ضعیف است، بنابراین حداقل انتظار از جامعه پزشکی این است که متناسب با مصرف علمی تولیدات علمی داشته باشیم.
وی نبود برنامه های آموزشی نوآور را از دیگر خلاها و کمبودهای آموزش پزشکی عنوان کرد و افزود: بعضی از برنامه های آموزشی ما قدیمی و نیازمند بازنگری است.
محققی با تاکید بر اینکه سرعت تحول در آموزش پزشکی کافی نیست، خاطر نشان کرد: اعتبار بخشی در آموزش پزشکی از دیگر کمبودهای موجود است که باید موضوع تفکر نقادانه و رفتار متحولانه در مقابل مسئولیت های آموزش پزشکی مدنظر قرار گیرد.
وی با تاکید بر عدم همکاری و هم اندیشی و تبادل تجربیات در آموزش پزشکی، گفت: به ایجاد رشته های میان بخشی باید توجه شود و از آنجایی که بعضی از همکاری ها موجب تضاد میان رشته ای می شود باید از این موضوعات جلوگیری شود و جامعه پزشکی باید وجوه مشترک میان رشته ها را برای تبادل تجربیات و همکاری ها شناسایی کند.
وی ایجاد مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی را از جمله نقاط قوت آموزش پزشکی عنوان کرد و افزود: این مراکز باید تقویت شود چرا که به منزله اتاق فکر دانشگاه ها به شمار می آید که باید با تحکیم فعالیت های آنها سرعت بخشیده شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه حوزه معاونت آموزشی  تدوین برنامه تحول در آموزش پزشکی را در دستور کار دارد خواستار کمک کلیه مراکز چون انجمن ها،  EDC  ها، اساتید در این زمینه شد.
وی با اشاره به رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار کرد: رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی یک راهکار رقابتی است که یکی از شاخص های ارزیابی آن میزان دستاوردها و میزان مشارکت دانشگاه ها می باشد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برای رفع کمبودها به توسعه بر مبنای تحقیق نیاز است، خاطر نشان کرد: مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی به این موضوع پرداخته است ولی کافی نیست چرا که باید همه پیشرفتهای ما پشتوانه تحقیقاتی داشته باشد و نهایتا توسعه آموزش پزشکی بر مبنای راهبرد آموزشی باشد تا بتوانیم از ظرفیت های موجود استفاده شود، البته در این راستا هم نباید از تجربه دیگران غافل شویم و از همه سیستم های معتبر آموزشی دنیا استفاده و با بومی سازی در راه تعالی پزشکی آنان را به کار بریم.

لینک      نظرات ()      

امکان افزایش مقرری دانشجویان دکتری بورس خارج از کشور نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٢

مدیرکل امور بورس و اموردانشجویان وزارت علوم خبر داد:
امکان افزایش مقرری دانشجویان دکتری بورس خارج از کشور 


 مدیرکل امور بورس و امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم از افزایش مقرری دانشجویان دکتری بورسیه داخل از نیمسال آتی تحصیلی خبر داد و گفت: مصوبه شورای مرکزی بورس وزارت علوم برای افزایش مقرری دانشجویان دکتری بورسیه خارج نیز به دولت ارسال شده است.
حسن مسلمی نائینی در گفتگو با مهر با بیان این خبر گفت: با توجه به پیشنهادات دانشجویان و با توجه به اینکه چهار سال از آخرین افزایش مقرری دانشجویان دکتری بورس داخل می گذرد، شورای مرکزی بورس وزارت علوم تصویب کرد که مقرری دانشجویان بورسیه دکتری افزایش پیدا کند.
وی درباره میزان افزایش مقرری دانشجویان دکتری بورسیه داخل و زمان اجرایی شدن آن گفت: پیش بینی می شود از نیمسال اول سال تحصیلی90-89 مقرری دانشجویان دکتری بورسیه داخل حداقل 20 درصد افزایش پیدا کند.
مدیرکل بورس و امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم افزود: تا کنون دانشجویان دکتری بورسیه داخل به اندازه مربی پایه یک سال 84 مقرری دریافت می کردند که از زمان اجرایی شدن مصوبه شورای مرکزی بورس به اندازه مربی پایه یک سال 88 مقرری دریافت خواهند گرفت.
مسلمی نائینی درباره افزایش مقرری دانشجویان دکتری بورسیه خارج از کشور نیز به مهر گفت: بر اساس نظرخواهی از دانشجویان و دریافت نظرات رایزنهای علمی و با توجه به بررسیهای کارشناسان درباره مقرری دانشجویان دکتری بورسیه خارج از کشور نیز جمع بندی بر این شد تا مقرری این دانشجویان نیز از 20 تا 40 درصد افزایش پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: افزایش مقرری دانشجویان دکتری بورسیه خارج از کشور به تصویب شورای مرکزی بورس وزارت علوم رسیده و مصوبه این شورا برای تصویب به هیئت دولت ارسال شده است .

لینک      نظرات ()      

دانشگاه هنر نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱٢

دانشگاه هنر  

دانشگاه هنر بزرگترین مرکز آموزش عالی رشته های هنری در ایران است. مرحله تاسیس و شکل گیری اولیه دانشگاه به سال 1358 برمی گردد. پس از انقلاب شکوهمند اسلامی به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری جامعه اسلامی و گسترش هنرهای گوناگون به ویژه هنرهای اسلامی، همچنین تعلیم و تربیت نیروی هنری و فرهنگی مومن به فرهنگ اسلامی، بومی و سنتی و آشنا ساختن این نیروها با فرهنگ کهن ایران، اسلام و جهان، ایجاد یک مرکز آموزش عالی هنر در برنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت. به همین منظور در پی ادغام پنج موسسه آموزشی هنر قبل از انقلاب (دانشگاه فارابی، دانشکده هنرهای تزئینی، دانشکده هنرهای دراماتیک، هنرستان عالی موسیقی و هنرکده موسیقی ملی) و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجتمع دانشگاهی هنر در سال 1358 بوجود آمد، و در سال 1362 بازگشایی و رسما به فعالیت پرداخت.
با گسترش و توسعه کمی و کیفی فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ازجمله ایجاد رشته های متعدد در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشد جمعیت دانشجویی این مجتمع براساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی از سال1370به دانشگاه هنر تغییر نام یافت و با چهاردانشکده هنرهای کاربردی، هنرهای تجسمی، سینما و تئاتر و پردیس اصفهان فعالیت خود را ادامه داد. دانشکده موسیقی در سال 1373 و دانشکده معماری و شهرسازی در سال 1380 پس از اخذ مجوز به مجموعه دانشکده های دانشگاه هنر افزوده شدند. دانشکده پردیس اصفهان نیز از سال 1379 براساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی از مجموعه دانشگاه هنر منتزع شد. این دانشگاه در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی نیز گامهایی موثر برداشته است که از اهم آنها می توان به برنامه ریزی و برگزاری دوره دکترای پژوهش هنر برای اولین بار در کشور توسط این دانشگاه اشاره کرد. 

لینک      نظرات ()      

منابع آزمون دستیاری سال 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

منابع آزمون دستیاری سال 89 اعلام شد 

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت آخرین ویرایش منابع آزمون دستیاری سال 89 را اعلام کرد. به گزارش مهر، منابع آزمون دستیاری دوره سی و هشتم بر اساس آخرین ویرایش اعلام شده بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است و داوطلبان آزمون می توانند به آن دسترسی داشته باشند. آزمون پذیرش دستیار تخصصی در روز جمعه 29 بهمن ماه 89 برگزار می شود و کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای 25 تا 28 بهمن ماه 89 توزیع می شود.

لینک      نظرات ()      

آخرین خبر از تاریخ نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی سال 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

 آخرین خبر از تاریخ نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی سال 89

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد دراواخر اردیبهشت ماه خبر داد و به پذیرش نهایی بیش از 50 هزار داوطلب در این آزمون اشاره کرد. 
دکتر خدایی در گفت وگو با خبرنگار آفرینش ، با بیان اینکه شمار داوطلبان مجاز هنوز مشخص نشده است، گفت: انتخاب رشته مجازین درهفته اول خرداد ماه و به صورت اینترنتی انجام می شود. 
وی با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد در نیمه اول شهریور ماه، با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد، گفت: بیش از 50 هزارداوطلب در این آزمون پذیرفته خواهند شد که با احتساب ظرفیت دانشگاه های پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی، این میزان به بیش از 90 تا 95 هزار نفر می رسد.   
خدایی در خاتمه با اشاره به شانس قبولی آزمون کارشناسی ارشد نیز گفت: پیش بینی می شود از میان هر یک صد داوطلب شش نفر در آزمون کارشناسی ارشد 89 پذیرش و وارد دانشگاه ها شوند. 

لینک      نظرات ()      

المپیاد علمی طلاب حوزه های علمیه خواهران برگزار شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

المپیاد علمی طلاب حوزه های علمیه خواهران برگزار شد


 معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: مرحله کشوری المپیاد علمی طلاب حوزه های علمیه خواهران در سه رشته ادبیات عرب، فقه و اصول و فلسفه و کلام با رقابت طلاب برگزیده برگزار شد.
حجت الاسلام سید مهدی حسینی در حاشیه این المپیاد در گفتگو با مهر افزود: در این المپیاد 158 نفر از طلاب خواهر که در مراحل مدرسه ای و منطقه ای امتیاز لازم را کسب کرده بودند، شرکت داشتند. وی اضافه کرد: پذیرفته شدگان در این رقابت علمی در مرحله سوم المپیاد علمی طلاب خواهر حوزه های علمیه که در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود، شرکت خواهند کرد و افراد برگزیده این رقابتهای علمی از امتیازات آموزشی همچون معافیت از آزمون ورودی به مقاطع تحصیلی بالاتر برخوردار خواهند شد.حجت الاسلام حسینی افزود: این آزمون 8 اردیبهشت ماه در سه گروه شامل پایه های سه، چهار و پنج و در سه رشته ادبیات عرب، فقه و اصول و فلسفه و کلام برگزار شد که از میان طلاب پایه سوم 66 نفر، از میان طلاب پایه چهارم 53 نفر، از میان طلاب پایه پنجم 39 نفر در این آزمون شرکت کردند. معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: افزایش انگیزه مطالعه و ایجاد رقابت بین طلاب و مدارس علمیه، ارزیابی سطح علمی طلاب و مدارس و شناخت طلاب ممتاز به منظور ارائه خدمات ویژه به آنها از اهداف برگزاری اولین دوره المپیاد علمی طلاب است.

لینک      نظرات ()      

اعلام تاریخ وشرایط ثبت نام در آزمون تغییر رشته دانشگاه پیام نور نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

اعلام تاریخ وشرایط  ثبت نام در آزمون تغییر رشته دانشگاه پیام نور 


 رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام دانشجویان متقاضی تغییر رشته دانشگاه پیام نور از 15 تا 31 اردیبهشت سال جاری با مراجعه به مراکز و واحدها انجام می شود. محمدهادی امین ناجی در گفتگو با مهر افزود: دانشجویان دانشگاه پیام نور می توانند با مراجعه به مراکز و واحدهای این دانشگاه به صورت دستی اقدام به ثبت نام برای آزمون تغییر رشته کرده و پس از تایید در مراکز از 1 تا 7 خرداد ماه با مراجعه به سایت گلستان دانشگاه پیام نور نسبت به انتخاب واحد و پرداخت شهریه اقدام کنند. وی ادامه داد: برگزاری آزمون تغییر رشته در شهریور 89 همزمان با آزمون ترم تابستان و منابع آزمون همانند منابع درسی نیمسال دوم  است. رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اضافه کرد: دانشجویان به شرط نداشتن تداخل زمانی آزمون تغییر رشته، مجاز به انتخاب دروس ترم تابستان هستند و متقاضیان تغییر رشته توام با انتقال علاوه بر احراز شرایط تغییر رشته (کسب نمره 10 در هر درس و میانگین 12) باید شرایط انتقال را نیز احراز کنند. وی افزود: برای شرکت در آزمون تغییر رشته گذراندن یک نیمسال کفایت می کند و نیازی به گذراندن 24 واحد درسی نیست اما در صورت تقاضای تغییر رشته توام با انتقال گذراندن 24 واحد درسی با میانگین حداقل 12 واحد الزامی است.

لینک      نظرات ()      

مهلت ویژه 24 ساعته برای ویرایش و انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیاری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد:
مهلت ویژه 24 ساعته برای ویرایش و انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیاری


معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهلت ویژه 24 ساعته در روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه برای ویرایش و انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیار تخصصی خبر داد.
به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی محققی ضمن اعلام خبر فوق، افزود: پیرو درخواست داوطلبین و کمیسیون های مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت فرصتی فراهم آورده است که داوطلبین در روز 21 اردیبهشت ماه به مدت 24 ساعت با استفاده از کد رهگیری به سایت مراجعه کنند و تغییرات لازم را برای ویرایش و تصحیح اطلاعات انتخاب رشته محل های خود فراهم نمایند. وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که در فرصت مقرر موفق به انتخاب رشته محل نشده اند، در این مهلت تعیین شده می توانند از فرصت استفاده کنند و با مراجعه به سایت انتخاب رشته نمایند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون دوره فلوشیپ ایمپلنت های دندانی در دانشکده دندانپزشکی تهران ا نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

تاریخ برگزاری آزمون دوره فلوشیپ ایمپلنت های دندانی در دانشکده دندانپزشکی تهران اعلام شد  


 آزمون چهارمین دوره فلوشیپ ایمپلنت های دندانی، آبان ماه سال جاری در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
به گزارش ایسنا -منطقه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیلان رشته های پروتزهای دندانی، پریودنتیکس و جراحی فک و صورت مجاز به شرکت در این امتحان هستند.

لینک      نظرات ()      

جزئیات توزیع کارت و برگزاری 4 کنکور پیام نور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

جزئیات توزیع کارت و برگزاری 4 کنکور پیام نور اعلام شد 

 معاون آموزشی دانشگاه پیام نور جزئیات چهار آزمون کارشناسی فراگیر، کارشناسی ارشد فراگیر، کاردانی به کارشناسی فراگیر و دکتری این دانشگاه را تشریح کرد و گفت: سه آزمون دانشگاه پیام نور در اواخر اردیبهشت ماه برگزار می شود.
عبدالله معتمدی در گفتگو با مهر درباره آزمون دکتری دانشگاه پیام نور گفت: بیش از 6 هزار و 100 نفر تا پایان وقت اداری 30 فروردین سال  88 در دوره دکتری دانشگاه پیام نور شرکت کردند که این داوطلبان از دیروز 10 تا 17 اردیبهشت ماه فرصت دارند از طریق سایت دانشگاه در خصوص اصلاح و ویرایش اطلاعاتی که در زمان ثبت نام وارد کرده اند اقدام کنند.
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور افزود: آزمون نوبت هشتم دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور 25 تیر ماه در تهران برگزار می شود.
معتمدی خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در نوبت هشتم آزمون دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام در هر رشته از دو تا 5 نفر متغیر است.
وی همچنین از زمان برگزاری کنکور فراگیر کارشناسی خبر داد گفت: آزمون نوبت بیست و یکم دوره های فراگیر کارشناسی سال 89 در 23 گروه امتحانی صبح روز جمعه 31 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: همچنین آزمونهای نوبت نهم کارشناسی ارشد در 54 کد رشته امتحانی و نوبت دوم کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) در 10 کد رشته امتحانی بعد از ظهر روز جمعه 31 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
وی اضافه کرد: کارتهای ورود به جلسه آزمونهای کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از 27 اردیبهشت ماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجشwww.sanjesh.org  قرار می گیرد و داوطلبان می توانند نسبت به چاپ کارت خود اقدام کنند. به گزارش مهر، طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور حدود 135 هزار نفر در مقطع کارشناسی، 11 هزار نفر در مقطع کاردانی به کارشناسی و 103 هزار نفر در مقطع ارشد در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کرده اند و امسال ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی بین 30 تا 35 نفر در هر رشته محل متغیر است. ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیز بین 10 تا 20 نفر به شکل متغیر در هر رشته محل است.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه قم نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

دانشگاه قم 

دانشگاه قم در اواخر سال 1358 پس از تلاش های بی وقفه شهید مظلوم آیت ا... دکتر بهشتی و شهید دکتر باهنر، براساس تصویب شورای انقلاب اسلامی و زیرنظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تحت عنوان مدرسه عالی تربیتی و قضایی طلاب قم تاسیس شد. در سال 1359 رسما اقدام به پذیرش دانشجو در دو رشته کارشناسی علوم قضایی و دبیری الهیات از بین طلاب دوره سطح حوزه علمیه نمود. در سال 1364 با تایید شورای انقلاب فرهنگی علاوه بر طلاب حوزه های علمیه، فارغ التحصیلان دوره های متوسطه نظام قدیم نیز از طریق کنکور سراسری پذیرفته شدند. در ادامه فعالیت های آموزشی در سال 1369 طی مصوبه ای ، مرکز تربیت مدرس دانشگاه قم با هدف تربیت اساتید شایسته و کارآمد برای تدریس معارف اسلامی در دانشگاه ها، آغاز به کار نمود.
در تاریخ 1376/3/31 با تصویب شورای گسترش آموزش عالی مدرسه عالی تربیتی و قضایی طلاب به دانشگاه جامع قم تغییر وضعیت داد و این مجموعه با 6 رشته در مقطع کارشناسی، 5 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع دکتری تخصصی فعالیت خود را ادامه داد و اساسنامه جدید دانشگاه قم در جلسه مورخ 1378/10/25 شورای گسترش آموزش عالی ، به تصویب نهایی رسید.
در مدت زمان کوتاهی تعداد رشته های دانشگاه قم رشد چشمگیری داشت. بطوریکه از 12 رشته در سال 1376 به 30 رشته در سال 1380 رسیده است، که از این تعداد 18 رشته در مقطع کارشناسی، 7 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 5 رشته در مقطع دکتری، بوده است.هم اکنون دانشگاه قم دارای 5 دانشکده و 25 گروه آموزشی و بیش از 50 رشته تحصیلی می باشد. همچنین مرکز تربیت مدرس با 6 رشته در دو مقطع دکتری و کارشناسی ارشد و مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) با دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد، فعالیت می کنند.

لینک      نظرات ()      

درجه علمی پژوهشی مجله تخصصی زبان شناسی کاربردی واحد تبریز نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۱۱

درجه علمی پژوهشی مجله تخصصی زبان شناسی کاربردی واحد تبریز تمدید شد


درجه علمی پژوهشی مجله تخصصی زبان شناسی، دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به مدت یکسال دیگر تمدید شد.
به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی واحد تبریز، نشریه تخصصی زبان شناسی با مجوز دفتر گسترش علوم دانشگاه آزاد اسلامی و به صورت فصلنامه منتشر می شود. طبق گزارش تاکنون سومین شماره از این مجله به چاپ رسیده است، مدیرمسئول این مجله دکتر عباسعلی رضایی و سردبیر آن دکتر بیوک بهنام و مدیرداخلی آن دکتر حمید سرهنگیان می باشد. گفتنی است که درجه علمی پژوهشی این نشریه، فرصت مغتنمی برای اساتید دانشگاه ها و سایر پژوهشگران فراهم نموده تا با چاپ آثار خود در آن به اهداف پژوهشی و علمی خود نائل شوند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

با اتمام مهلت ارسال مدارک ;
تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی اعلام شد 

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد فرصت داشتند  تا دیروز 7 اردیبهشت ماه  نسبت به ارسال مدارک خود اقدام کنند و در غیراین صورت از فهرست داوطلبان حذف می شوند.
به گزارش مهر، بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 90-89   که طی مهلت تعیین شده موفق به ارسال مدارک خود نشده اند  از فهرست داوطلبان حذف شده و مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود. بر اساس این گزارش ، حدود 50 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ثبت نام کرده اند. آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در کلیه رشته ها در روزهای 27 و 28 خردادماه سال 89 در 51 رشته و 24 شهر برگزار می شود .

لینک      نظرات ()      

رشته کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبرداد:
راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه 


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان از راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری در این دانشگاه خبرداد.
دکترشیخ آزادی در گفت وگو با ایسنا -منطقه لرستان، افزود: در سالی که به فرموده مقام عظمای ولایت به سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده با راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری در این دانشگاه موافقت شده است.
وی بیان کرد: با مساعدت و توجهات ویژه وزیربهداشت و معاون آموزشی وزارتخانه به استناد رای صادره در جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور با راه اندازی رشته پرستاری مراقبت های ویژه در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته با ظرفیت 4 نفر موافقت به شد.  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: رسیدن به این مهم افتخاری بزرگ برای جامعه فرهیخته دانشگاهی استان بوده و گام ارزشمند دیگری در راستای محرومیت زدایی لرستان است . 

لینک      نظرات ()      

برگزاری "هفته آموزش" در دانشگاه شهید چمران اهواز نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز خبرداد:
برگزاری "هفته آموزش" در دانشگاه برای نخستین  بار


 معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: "هفته آموزش" به استناد مصوبه سی و هفتمین نشست معاونان آموزشی دانشگاه ها در سال 1387 در اهواز، امسال برای نخستین بار در این دانشگاه برگزار می شود.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دکترمحمد علی فیروزی اظهارداشت: هفته آموزش از 11 تا 15 اردیبهشت ماه در این دانشگاه برگزار می شود.
وی هدف از نام گذاری یک هفته به عنوان "هفته آموزش" و برگزاری مراسم در آن ایام را تاکید بر آموزش کیفی و اعتقاد به اصل ارتباط متقابل آموزش و پژوهش عنوان کرد و افزود: آموزش است که پژوهشگر خوب تربیت می کند و متقابلا، پژوهش های خوب، سطح آموزش مراکز آموزشی را در حوزه کلاس، درس، کارگاه و آزمایشگاه ارتقا می دهد.
معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به جلسات هماهنگی که تاکنون برای برگزاری هفته آموزش تشکیل شده است، اظهار داشت: در این هفته سمینارهای متنوع پیرامون مسائل آموزشی، با حضور اساتید مرتبط برگزار می شود.
فیروزی گفت: همچنین سه شنبه 13اردیبهشت ماه، طی مراسم با شکوهی با حضور مسئولان استان،20 نفر از اساتید که سال گذشته به افتخار بازنشستگی نائل آمدند، تجلیل می شوند.  وی یادآور شد: در دیگر روزهای هفته آموزش، به تناسب، در دانشکده ها سمینارهای آموزشی ارائه و از متخصصان امر آموزش و استادان پیشکسوت در رشته های تخصصی مختلف استفاده می شود.

لینک      نظرات ()      

ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی بردسکن از مرکز به واحد مستقل دانشگاهی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بردسکن خبرداد:
ارتقای این دانشگاه از مرکز به واحد مستقل دانشگاهی


رییس دانشگاه آزاد اسلامی بردسکن گفت: توسعه امکانات آموزشی، خوابگاهی، رفاهی و گسترش رشته ها از اولویت های کاری دانشگاه آزاد اسلامی این واحد در سال 89 خواهد بود.
به گزارش ایسنا - منطقه خراسان - علی اصغر محمدی از برگزاری کنکور سراسری دانشگاه آزاد در تیر ماه و پذیرش 5 رشته کارشناسی و کاردانی در مهر ماه برای اولین بار در این شهرستان خبرداد و گفت: پس از سال ها تلاش و پیگیری دانشگاه آزاد اسلامی بردسکن از مرکز به واحد مستقل دانشگاهی ارتقا یافت و در اسفند ماه سال گذشته مجموعه آموزشی این دانشگاه با حضور دکتر جاسبی رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور افتتاح شد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال همت مضاعف و کار مضاعف، گفت: اولویت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسکن در سال جاری توسعه کمی و کیفی دانشگاه توسعه بخش های خوابگاهی، امکانات رفاهی و آموزشی و گسترش رشته ها می باشد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسکن افزود: در حال حاضر این واحد مستقل دانشگاهی 18 رشته دانشگاهی در مقطع کاردانی و کارشناسی دارد و 800 دانشجو دختر و پسر از اقصی نقاط کشور در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تسهیلات ارائه شده به دانشجویان شامل وام وزارت علوم می باشد که بازپرداخت آن پس از فراغت تحصیل است، همچنین وام های صندوق رفاه دانشجویی به صورت کوتاه مدت یک ساله و دو ساله است و از لحاظ پرداخت آن مشکلی وجود ندارد.  رییس دانشگاه آزاد بردسکن از برگزاری مراسم تجلیل از خیرین و هیات موسس دانشگاه و بزرگداشت از چهره های ماندگار و اساتید فرهیخته این شهرستان طی یک ماه آینده خبر داد.

لینک      نظرات ()      

همدان شرایط جذب توریست علمی را دارد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

معاون دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت :
همدان شرایط جذب توریست علمی را دارد


 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از اعطای مجوز دانشکده داروسازی همدان برای پذیرش دانشجو برای مهر ماه امسال خبر داد.
به گزارش ایسنا در همدان، دکتر مهناز یاونگی در جمع خبرنگاران افزود: مهرماه امسال 20 دانشجوی داروسازی از طریق آزمون سراسری در این دانشگاه پذیرفته می شوند و با انتقال دانشجویان خارج از کشور به این دانشگاه تعداد دانشجویان حداکثر به 25 نفر می رسد.
وی خاطرنشان کرد: اساتید مورد نیاز جذب شده اند و تجهیزات و فضای فیزیکی مورد نیاز نیز فراهم شده است. یاونگی درباره تعادل تعداد دانشجویان و بازار کار نیز گفت: دانشگاهها صرفا برای پاسخ به نیازهای بومی هر منطقه اقدام به جذب دانشجو نمی کنند اما نیروهای بومی راحت تر جذب بازار کار می شوند و نیروهای غیر بومی غالبا به استانهای خود باز می گردند.
وی اضافه کرد: شرایط جذب توریست علمی با توجه به رشته هایی که در دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال تاسیس هستند فراهم می شود.

لینک      نظرات ()      

معرفی 34 فرآیند برتر آموزش علوم پزشکی در جشنواره شهیدمطهری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

معرفی 34 فرآیند برتر آموزش علوم پزشکی در جشنواره شهیدمطهری


سومین دوره جشنواره شهید مطهری همزمان با بزرگداشت روز معلم با معرفی برترین فرآیندهای آموزشی علوم پزشکی در 12 اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.
  به گزارش مهر، هدف از این جشنواره بهبود فرآیندهای آموزش پزشکی، مشاوره و ارتقای سطح تحصیلی، ارتقای مراکز آموزشی است و این دوره با معرفی 34 فرآیند برتر آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.
جشنواره آموزشی شهید مطهری اهداف متعددی را در بر دارد که از آن جمله می توان به تجلیل و تکریم اساتید عرصه آموزش پزشکی و شناسایی و معرفی فرآیندهای آموزشی مطلوب کشوری، دانشگاهی و همچنین نوآوری ، ابداع و معرفی فرآیند های جدید به منظور ارتقا» آموزش پزشکی اشاره کرد.
این دوره از جشنواره شهیدمطهری با شعار "دانش پژوهی آموزشی مبنای تعالی" در محل همایش های بین المللی رازی برگزار خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

مهلت ثبت نام آزمونهای دستیاری دندانپزشکی و داروسازی تمدید شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

مهلت ثبت نام آزمونهای دستیاری دندانپزشکی و داروسازی تمدید شد  

مهلت ثبت نام اینترنتی آزمونهای پذیرش دستیار تخصصی در رشته های دندانپزشکی و داروسازی به ترتیب تا ساعت 24 امروز هشتم وجمعه  دهم اردیبهشت ماه از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی تمدید شد.
به گزارش مهر، داوطلبان با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به نشانی 
www.sanjeshp.irمی توانند در فرصت اعلام شده نسبت به ویرایش اطلاعات خود در این دو آزمون اقدام کنند.  مهلت ثبت نام بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته های دندانپزشکی تا آخر امروز 8  اردیبهشت ماه و مهلت ثبت نام بیست و دومین دوره امتحانات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (D.Ph  ) و دستیاری داروسازی نیز تا 10 اردیبهشت ماه تمدید شده است.  بیست و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته های دندانپزشکی در روز 14 مرداد ماه 89 در 10 دانشگاه علوم پزشکی و 9 رشته تخصصی برگزار می شود.  همچنین بیست و دومین دوره امتحانات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (D.Ph  ) و دستیاری در 6 خرداد ماه 89 در 12 رشته برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

رشته باستان شناسی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

رشته باستان شناسی

موضوع این رشته تحصیلی:
باستان شناس یک محقق است. محققی که شواهد لازم برای تحقیقات خود را از طریق بررسی،  پژوهش و کاوش در نقاط مختلف جهان که روزی محل تردد، سکونت و یا هر نوع فعالیت انسانی بوده است، به دست آورده و سعی دارد تا گذشته را بر اساس یافته های خود بازسازی کند. باستان شناس از یک سو مسیر تاریخ را تعیین می کند و از سوی دیگر مادر تاریخ است. در واقع روشن کردن گذشته هر جامعه از جهت مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و یا مذهبی بدون مراجعه به نظر باستان شناس دشوار و یا حتی غیرممکن است. 
 
توانایی های لازم:
باستان شناس باید علاقه مند به کار در طبیعت باشد. یعنی اگر جوانی عاشق کاوش و جستجو و کشف مجهولات و نقاط تاریک تاریخ گذشته نباشد، نمی تواند در این رشته موفق گردد. داشتن اطلاعات مناسب در زمینه تاریخ و جغرافیای ایران و کشورهای همسایه و همچنین تسلط به زبان انگلیسی برای دانشجوی این رشته ضروری است.
موقعیت شغلی در ایران:
در حالیکه ما تعداد قابل توجهی فارغ التحصیل باستان شناسی بیکار داریم، بسیاری از آثار باستان شناسی کشور ما هنوز شناسایی و ثبت نشده است و حتی آثار ثبت شده نیز، بخوبی حفظ و یا معرفی نمی شوند. با وجود اینکه در کشور ما زمینه های ملی رشته باستان شناسی وجود دارد و ما دارای فرهنگ و پیشینه ی پرباری هستیم و باید حداقل در منطقه ی خاورمیانه، باستان شناسی ما حرف اول را بزند اما متاسفانه در زمینه مطالعات باستان شناسی بسیار ضعیف عمل می کنیم. به همین دلیل به داوطلبان آزمون سراسری توصیه می شود که اگر می خواهند وارد دانشگاه شوند تا بعد از لیسانس پول یا کار راحتی بدست بیاورند، رشته باستان شناسی را انتخاب نکنند چون حداقل در سطح لیسانس موقعیت کاری این رشته بسیار محدود می باشد. اما اگر عاشق و شیفته ی تاریخ، تمدن و فرهنگ کشورشان هستند، بدانند که این رشته آنها را راضی خواهد کرد.
 
درس های این رشته در طول تحصیل:
دروس پایه:
تاریخچه علم باستان شناسی، بررسی تمدنهای باستانی از نظر قرآن کریم، جغرافیای تاریخی، اصول و مبانی انسان شناسی، اسطوره شناسی، تاریخ هنر از باستان تا آغاز اسلام، حفظ آثار باستانی، اصول و مبانی باستان شناسی.
 
دروس اصلی و تخصصی:
استخوان شناسی، باستان شناسی پیش از تاریخ ایران، ایران در آغاز شهرنشینی، باستان شناسی و هنر ایلام، باستان شناسی ایران در هزاره اول قبل از میلاد، باستان شناسی و هنر ماد و هخامنشی، باستان شناسی اشکانی، باستان شناسی ساسانی، باستان شناسی و هنر اسلامی، فلزکاری دوره اسلامی، باستان شناسی پیش از تاریخ بین النهرین، هنر و معماری بین النهرین در دوران تاریخی، باستان شناسی مصر باستان، باستان شناسی و هنر آسیای صغیر، سکه شناسی، شناخت مهر و تابلت، تاریخ هنر نقاشی در ایران، هنر یونان و رم باستان ، حفاظت اشیا» باستانی، باستان شناسی و هنر سرزمینهای اسلامی، سیر تحول خطوط و خواندن کتیبه های اسلامی، کتاب آرایی، هنر خاور دور، هنر هند باستان، خواندن خطوط باستانی، تکنیک و هنر سفالگری، طراحی و ترسیم مدارک باستانی، روش کاوش، موزه داری، کاوش در محل، طبقه بندی سفال،  بررسی آثار باستانی، خواندن متون باستان شناسی، باستان شناسی و هنر قلمرو غربی اسلامی. 

لینک      نظرات ()      

پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا برگزار می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا برگزار می شود  

پانزدهمین المپیاد علمی - دانشجویی کشور (المپیاد غیر متمرکز) در رشته های زبان و ادبیات فارسی،  الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، حقوق، زیست شناسی، ریاضی، فیزیک، شیمی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی در روزهای 9 و 10 اردیبهشت 1389 برگزار می شود.  به گزارش ایسنا، دکتر محمدی اقدم، معاون تحقیقات آزمون و ارزشیابی آموزشی سازمان سنجش  با اعلام این خبر افزود: این آزمون در مراکز قطب های هفتگانه (دانشگاهی علم و صنعت ایران، مازندران،  فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز،  شهید باهنر کرمان و بعضی از دانشگاه های زیر مجموعه قطب ها از قبیل دانشگاه های سیستان و بلوچستان، کردستان، رازی کرمانشاه،  بوعلی سینای همدان، زنجان، محقق اردبیلی، کاشان، قم، شهید چمران اهواز، لرستان، ایلام، اراک، شهرکرد برگزار می شود.  وی  در خصوص تعداد شرکت کنندگان در آزمون نیمه نهایی پانزدهمین المپیاد علمی - دانشجویی کشور، گفت: تعداد دانشجویان شرکت کننده در قطب یک 382 نفر،  قطب دو 291 نفر، قطب سه 226 نفر، قطب چهار 420 نفر، قطب پنج 450 نفر، قطب شش 304 نفر و قطب هفت 250 نفر می باشد.  وی افزود: مجموعا در المپیاد غیر متمرکز سال جاری تعداد 2323 نفر از دانشجویان ممتاز دانشگاه های ایران در رشته های شانزده گانه المپیاد به رقابت می پردازند.  نایب رییس شورای برنامه ریزی المپیاد علمی - دانشجویی کشور اضافه کرد: پس از برگزاری آزمون و تصحیح اوراق و اعلام نتایج در قطب ها، از هر قطب یک تیم پنج نفره در 16 رشته به مرکز المپیاد سازمان سنجش معرفی می شوند تا همراه با برگزیدگان المپیاد متمرکز (برگزیدگان آزمون کارشناسی ارشد یا 15 نفر اول) در مرحله نهایی در تاریخ های 22 تا 26 تیر ماه سال 1389 در شهر تهران به رقابت بپردازند.  به گزارش ایسنا، وی افزود: همچنین در این آزمون سوالات به صورت تشریحی توسط اعضای کمیته های علمی هر قطب طرح و تصحیح می شود.  گفتنی است، کارت ورود به جلسه آزمون های المپیاد غیر متمرکز، یک روز قبل از برگزاری در حوزه های مربوط داده می شود. دانشجویان برای دریافت هرگونه اطلاعات به نشانی  
org.sanjesh.olympiab .www .   مراجعه کنند.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه محقق اردبیلی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

 دانشگاه محقق اردبیلی

دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1357 با نام آموزشکده کشاورزی (وابسته به دانشگاه تبریز) و با پذیرش 30 نفر دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت های آموزشی خود را آغاز نمود. این مرکز آموزش عالی در سال 1371 از دانشگاه تبریز منتزع و مدتی به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داد و در سال 1375 با تبدیل آن به دانشگاه تحت عنوان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت به عمل آمد . با این حال، تا سال 1378 در ساختار تشکیلاتی این دانشگاه فقط شش گروه آموزشی مصوب تحت عناوین زراعت و اصلاح نباتات، ماشین آلات کشاورزی، امور دامی، عمران، معماری و معارف اسلامی وجود داشت و هیج دانشکده ای در ساختار سازمانی دانشگاه پیش بینی نشده بود. پس از اخذ مجوز قطعی از شورای گسترش آموزش عالی برای تاسیس دانشکده علوم در سال 1376، دانشکده کشاورزی در سال 1377، دانشکده فنی در سال 1378 آموزشکده کشاورزی مغان در سال 1378 و موافقت اصولی برای تاسیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی در سال 1378، با پیگیری مسئولین دانشگاه ساختار دانشگاه محقق اردبیلی توسعه پیدا نمود و نمودار سازمانی جدید با لحاظ دانشکده ها و همچنین افزایش تعداد معاونت ها و مدیریت ها و گروه های آموزشی در تاریخ 1378/11/9 ابلاغ شد. این دانشگاه در مرکز استان شهر اردبیل واقع شده و به عنوان تنها دانشگاه جامع دولتی استان محسوب می شود.

لینک      نظرات ()      

افزیش 3 تا 4 برابری پوشش وام شهریه دانشجویان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/۸

 معاون وزیرعلوم خبر داد:

افزیش 3 تا 4 برابری پوشش وام شهریه دانشجویان 

معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: به موازات هدفمند کردن یارانه ها، تسهیلات رفاهی در شرف تدوین است که جزییات آن به زودی اعلام می شود.
به گزارش ایسنا، دکتر محمود ملاباشی روز سه شنبه در یک نشست مطبوعاتی، افزود: سایه هر نعمتی که مصوبه هدفمندکردن یارانه ها برای کشور به وجود می آورد برای نخبگان کشور نیز پیش بینی و ایجاد خواهد شد.
وی در پاسخ به سوالی درباره وام شهریه دانشجویان، با اشاره به اعتبار 120 میلیارد تومانی وام شهریه در سال گذشته و تخصیص تنها 85 میلیارد تومان آن به علت محدودیت های منابع مالی، اظهار کرد: خوشبختانه امسال مجلس شورای اسلامی اعتبار وام شهریه را 250 میلیارد تومان تصویب کرد که ریاست جمهوری نیز دستور تخصیص 100 درصدی این وام را اعلام کرد.
معاون دانشجویی وزارت علوم گفت: اگر پوشش دهی دانشجویان برای وام شهریه، مطابق سال گذشته درنظر گرفته شود، پوشش وام در سال 89 سه برابر خواهد شد، همچنین اگر پوشش وام شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت باشد، می توانیم این پوشش را به چهار برابر نیز افزایش دهیم که این مساله با توجه به نظر دانشجویان و دانشگاه ها تصمیم گیری می شود.
به گفته ملاباشی، سال گذشته حدود 50 تا 70 درصد دانشجویان متقاضی وام شهریه بودند که به حدود 25 درصد از آنها وام شهریه اختصاص یافت که در سال جاری با اختصاص 250 میلیارد تومانی، وام شهریه حداقل به 70 درصد از متقاضیان وام ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به طرح 100 میلیارد تومانی توسعه خوابگاه ها به دستور رییس  جمهور در سال 87، یادآور شد: بسیاری از دانشگاه ها این خوابگاه ها را ساختند، به نحوی که در مهرماه سال گذشته حدود 12 دانشگاه خوابگاه ها را تحویل دادند و سایر خوابگاه های دانشگاه ها نیز در مهر 89 به بهره برداری می رسد.
معاون دانشجویی وزیر علوم با اشاره به موضوع پیشنهادی وزیر علوم درباره شناخت نخبگان در زمینه رشته های علوم انسانی،  فنی و تجربی با تعهد لازم و اعطای بورس جهت تربیت نیروی متخصص، اظهار کرد: براین اساس در نیمه دوم سال گذشته، فراخوان اعزام توسط وزارتخانه منتشر شد که در این زمینه 560 مورد تقاضا مطرح شد که از این تعداد 360 مورد واجد شرایط بودند و پس از مصاحبه های لازم جمعا 137 نفر تایید شدند تا برای ادامه تحصیل در رشته های بین رشته ای و یا رشته های نو و اولویت دار کشور، به خارج اعزام شوند.
معاون وزیر علوم درباره برنامه های معاونت دانشجویی در مورد بررسی مدارک فارغ التحصیلان، اظهارکرد: در این راستا به دنبال شناخت نخبگان، مرکز آماری برای کل فارغ التحصیلان داخل و خارج از کشور ایجاد می شود و این مرکز که تا قبل از مهرماه آماده پاسخگویی به ادارات و سازمان های مختلف کشور خواهد بود.

تحصیل 16 هزار دانشجوی غیر ایرانی در کشور
ملاباشی درباره برنامه های معاونت دانشجویی برای دانشجویان غیرایرانی، اظهار کرد: در این راستا برگزاری جشنواره «فرهنگ ملل» و همچنین جشن «دانش آموختگان غیر ایرانی» در دانشگاه شهید بهشتی یا دانشگاه بین المللی همانند سال های گذشته در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به تحصیل یک هزار و 453 دانشجوی غیرایرانی در سال 88، خاطرنشان کرد: در مجموع این تعداد که بورسیه های وزارتخانه هستند با سایر دانشجویان که به صورت شخصی تحصیل می کنند،  حدود سه هزار و 500 دانشجو داریم که در صورت افزودن دانشجویان غیر ایرانی حوزه علمیه نیز این تعداد به 16 هزار دانشجوی غیرایرانی در کل کشور می رسد.

ایجاد تحول در تایید مدارک تحصیلی
معاون دانشجویی وزارت علوم با اشاره به اصلاح آیین نامه  پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از کشور، یادآور شد: همچنین آیین نامه  انتقال و مهمان شدن دانشجویان ایرانی در خارج از کشور درحال اصلاح است که در آینده جهت امضا به وزیر علوم ارائه خواهد شد.
ملاباشی با اشاره به اجرای طرح «پالایش سلامت» از سال 85، تصریح کرد: خوشبختانه در این راستا اثر سلامتی جسمی به وضوح در دانشجویان افزایش یافته است و مراکز مشاوره نیز در راستای بهداشت روانی آنها بسیار فعال تر شده اند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری آزمون نیمه نهایی المپیاد علمی دانشجویی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٧

با توزیع کارت از امروز ;

تاریخ برگزاری آزمون نیمه نهایی المپیاد علمی دانشجویی اعلام شد  

کارت ورود به جلسه مرحله نیمه نهایی پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز قطب یک کشور، از امروز توزیع می شود. 
به گزارش خبرنگار آفرینش ، کارت ورود به جلسه مرحله نیمه نهایی پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز قطب یک کشور رشته های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، حقوق، شیمی،  فیزیک، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی طی امروز سه شنبه 7 و فردا  چهارشنبه 8 اردیبهشت ماه در حوزه معاونت آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران توزیع می شود. 
به همراه داشتن کارت دانشجویی معتبر، شناسنامه یا کارت ملی برای دریافت کارت شرکت در آزمون الزامی است. 
به گزارش ایسنا، آزمون از ساعت 8 صبح روزهای پنجشنبه و جمعه 9 و 10 اردیبهشت ماه در حوزه های امتحانی دانشگاه علم و صنعت ایران طبق برنامه زمان بندی مندرج در سایت سازمان سنجش به نشانی  org.sanjesh.www  برگزار می شود. 
گفتنی است،   داشتن تلفن همراه، لپ تاپ و هرگونه وسیله صوتی ارتباطی دیگر، در جلسه آزمون ممنوع بوده و تخلف محسوب می شود.  

لینک      نظرات ()      

توزیع کارت آزمون زبان انگلیسی پیشرفته آغازشد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٧

توزیع کارت آزمون زبان انگلیسی پیشرفته آغازشد  

کارت ورود به جلسه چهل و هفتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته  (A2010-E:Tolimo)  ازامروز توزیع می شود. 
 به گزارش خبرنگارآفرینش ، کارت ورود به جلسه و   برگ راهنمای شرکت در آزمون از امروز سه شنبه هفتم اردیبهشت بر روی سایت سازمان سنجش   آموزش کشور به نشانی
www.sanjesh.org     قرار می گیرد، بنابراین داوطلبان می توانند با   وارد کردن اطلاعات شامل شماره پرونده و کد رهگیری و یا نام و نام خانوادگی، سال تولد و شماره   کارت ملی خود نسبت به پرینت آن اقدام کنند.  
گفتنی است، چهل و هفتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته روز جمعه 10 اردیبهشت ماه منحصرا   در شهر تهران برگزار خواهد شد.    بدیهی است هر داوطلب برای شرکت در جلسه آزمون باید پرینت کارت ورود به جلسه آزمون و اصل   کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار خود را ارایه کند. 

لینک      نظرات ()      

اسامی 34 دانشگاه مجری پذیرش دانشجوی فوق لیسانس بدون پایان نامه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٧

اسامی 34 دانشگاه مجری پذیرش دانشجوی فوق لیسانس بدون پایان نامه 


 شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجوی آموزش محور (بدون پایان نامه) در 34 دانشگاه کشور موافقت کرد. دوره هایی که به گفته مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی تعداد دانشگاههای مجری آنها افزایش یافته است. 
به گزارش مهر، بر اساس مصوبه این شورا دانشگاههای ارومیه، اراک، اصفهان، الزهرا (س)، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، تهران، تبریز، تربیت معلم تهران، تربیت مدرس، بوعلی سینا، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، علم وصنعت ایران، فردوسی مشهد، هنر تهران، هنر اسلامی تبریز، هنر اصفهان، شهید باهنر کرمان، رازی، یزد، شهید چمران اهواز، مازندران، زنجان، بین المللی امام خمینی (ره)، فردوسی مشهد، شیراز، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، سمنان، کردستان، سیستان و بلوچستان و گیلان می توانند یک بار به پذیرش دانشجوی آموزش محور در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند.
رجبعلی برزویی مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی پیش از این در گفتگو با مهر درباره طرح پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد به صورت آموزش محور و آموزشی و پژوهشی محور در سال تحصیلی آینده گفت: سال گذشته 14 دانشگاه مجری این طرح بودند و به شیوه آموزش محور اقدام به پذیرش دانشجو کردند اما امسال تعداد دانشگاههای مجری این طرح به 30 دانشگاه افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه این دوره ها از نظر اعتبار برابر با دوره های آموزش پژوهش محور هستند و می توانند با توجه به تقاضای جامعه برای آموزش عالی ظرفیت سازی کنند، تصمیم گرفتیم برای سال آینده تحصیلی تعداد دانشگاههای مجری آموزش محور را افزایش دهیم.
مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: دانشگاههای مجری دانشگاههای قوی و معتبر هستند. ضمن اینکه تلاش کردیم دانشگاههایی که ماموریتهای آموزشی بیشتری دارند نسبت به برگزاری دوره آموزش محور در کارشناسی ارشد اقدام کنند.
وی افزود: به عنوان مثال دانشگاه پیام نور که سیاست نیمه حضوری دارد و در راستای مجازی شدن حرکت می کند و همچنین دانشگاههای مجری دوره های مجازی می توانند در برگزاری این دوره ها فعال تر از سایر دانشگاهها عمل کنند.
  برزویی اظهار داشت: امیدواریم با افزایش دانشگاههای مجری پذیرش دانشجوی آموزش محور در کارشناسی ارشد بدون اینکه فشاری از نظر کیفیت به آموزش عالی بیاوریم ظرفیت لازم برای متقاضیان ورود به دوره های کارشناسی ارشد ایجاد شود.
  وی اضافه کرد: با اجرای این طرح، ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در سال تحصیلی آینده حدود 20 درصد افزایش خواهد داشت که این میزان نسبت به سالهای گذشته بسیار قابل توجه خواهد بود.
به گزارش مهر، از سال گذشته در کنکور کارشناسی ارشد دو نوع شیوه پذیرش اعمال شد شیوه پذیرش آموزشی پژوهشی یکی از این روشها است که در آن دروس تئوری به همراه پایان نامه ارائه می شود وزارت علوم با سیاستی جدید در راستای افزایش ظرفیت در دوره های تحصیلات تکمیلی روش آموزش محور را نیز به روش پذیرش دانشجو در کنکور کارشناسی ارشد اضافه کرد که در این شیوه تمامی واحدها به صورت تئوری ارائه و دانشجو از گذراندن پایان نامه معاف می شود. 

لینک      نظرات ()      

امکان ادامه تحصیل فنی و حرفه ایها در موسسات غیردولتی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٧

 اساس مصوبه شورای گسترش; 
امکان ادامه تحصیل فنی و حرفه ایها در موسسات غیردولتی فراهم شد 


 شورای گسترش آموزش عالی با ادامه تحصیل دانش آموختگان هنرستانهای فنی و حرفه ای آموزش و پرورش از طریق موسسات آموزش عالی غیردولتی - غیر انتفاعی موافقت کرده است. 
به گزارش مهر، شورای گسترش آموزش عالی همچنین با اجرای یک بار پذیرش دوره های کارشناسی ارشد به شیوه آموزشی در دانشگاههای ارومیه، اراک، اصفهان، الزهرا (س)، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، تهران، تبریز، تربیت معلم تهران، تربیت مدرس، بوعلی سینا، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، علم وصنعت ایران، فردوسی مشهد، هنر تهران، هنر اسلامی تبریز، هنر اصفهان، شهید باهنر کرمان، رازی، یزد، شهید چمران اهواز، مازندران، زنجان، بین المللی امام خمینی (ره)، فردوسی مشهد، شیراز، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، سمنان، کردستان، سیستان و بلوچستان و گیلان موافقت کرد.
همچنین این شورا با اجرای دوره های کارشناسی ارشد به شیوه آموزشی در رشته های دائر مجازی الکترونیکی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی موافقت به عمل آورد.

لینک      نظرات ()      

معترضان آزمون دستیاری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٧

صدر در دیدار معترضان آزمون دستیاری: 
 کمیسیون بهداشت و سازمان نظام پزشکی اجازه نمی دهد تا حقی ضایع شود  


جمعی از معترضین به سی و هفتمین آزمون دستیاری با حضور در سازمان نظام پزشکی،  اعتراض   خود را نسبت به نتایج آزمون به رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و رییس   کل سازمان نظام پزشکی اعلام کردند.  
به گزارش ایسنا، دکتر شهاب الدین صدر در   این نشست با تاکید بر پیگیری جدی پرونده آزمون دستیاری و اعتراضات داوطلبان، گفت: شرکت   کنندگان درسی و هفتمین آزمون دستیاری اطمینان داشته باشند که کمیسیون بهداشت و درمان   مجلس و سازمان نظام پزشکی تا دستیابی به حقیقت، مجدانه پیگیر موضوع خواهد بود و کمیسیون   به هیچ وجه اجازه نخواهد داد تا حقی از کسی ضایع شود.  
وی از معترضین خواست تا کمیته ای از نمایندگان معترض تشکیل شود و این کمیته مستندات خود را   جهت پیگیری بعدی به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارائه کند. 

لینک      نظرات ()      

حق بیمه دانشجویان در سال جاری افزایش نخواهد یافت نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٧

مسئول امور دانشجویان پیام نور ارومیه: 
 حق بیمه دانشجویان در سال جاری افزایش نخواهد یافت  


 مسئول امور دانشجویان پیام نور ارومیه گفت: 12هزار نفر از دانشجویان پیام نور ارومیه تحت   پوشش بیمه حوادث هستند. 
 صابر کریم زاده درگفت وگو با ایسنا، با اشاره   به اینکه بیمه حوادث تمامی دانشجویان دانشگاه پیام نور را شامل می شود، گفت: بیمه دیگری که   همه دانشجویان می توانند تحت پوشش آن قرار گیرند بیمه خدمات درمانی است که کل مبلغ این بیمه   درسال 560 هزار ریال بوده و پرداخت50 در صد این مبلغ بر عهده ی دانشجو و50 درصد دیگر   برعهده ی دولت است.    وی با بیان اینکه مبلغ بیمه دانشجویان در سال جاری افزایش نخواهد یافت در ادامه به وام شهریه   دانشجویان اشاره و تصریح کرد: مبلغ 750 میلیون ریال اعتبار بصورت وام شهریه به 485 نفر از   دانشجویان دانشگاه پیام نور ارومیه در نیمسال اول 88-89 پرداخت شده است.    وی خاطرنشان کرد: دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و در زمان تسویه حساب 10 در صد وام   دریافتی خود را طی یک فقره فیش پرداخت کرده و بقیه وام دریافتی با کارمزد چهار در صد محاسبه   شده و در 60 قسط به شرطی که هیچکدام از اقساط زیر 100 هزار ریال نباشد، بازپرداخت خواهد   شد. 

لینک      نظرات ()      

دانشگاه سمنان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٧

دانشگاه سمنان 

دانشگاه سمنان

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در شهر سمنان، تنها یک مرکز آموزش عالی کوچک و محدود تحت عنوان «مدرسه عالی تکنولوژی سمنان» وجود داشت. این مدرسه عالی در سال 1353 به صورت هیات امنایی و با زیربنایی حدود 5000 مترمربع در 7 رشته کاردانی با 580 نفر دانشجو فعالیت خود را آغاز کرده بود. فعالیت های آموزشی این مرکز ادامه داشت تا اینکه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تصمیم به توسعه فعالیت های آن گرفته شد. در این راستا با پذیرش دانشجو در دو رشته کارشناسی (الکترونیک و عمران) و با توسعه نسبی، این مرکز در سال 1367 به «مجتمع آموزش عالی سمنان» تبدیل شد.در سال 1372 با گسترش ملموس و چشمگیر فعالیت های این مجتمع ازجمله افتتاح دانشکده های مهندسی ، تربیت دبیر و دامپزشکی ، مجتمع مذکور به «دانشگاه سمنان» ارتقا یافت که این دانشگاه با داشتن بیش از 600 هکتار فضا دارای 13 دانشکده و 2 آموزشکده و 5 گروه پژوهشی و یک پژوهشکده (مواد پیشرفته )، یک پارک علم و فناوری و با داشتن 200 عضو هیات علمی ثابت که بیش از 80 درصد آنان استادیار به بالا می باشند دارای بیش از 10000 دانشجو در 20 رشته دکتری، 55 رشته کارشناسی ارشد، 60 رشته کارشناسی و 2 رشته در مقطع کاردانی است. این دانشگاه همچنین دارای یک مرکز رشد واحدهای فناور است

لینک      نظرات ()      

نمایشگاه توانمندی دانشجویان معماری به مناسبت روز معمار نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٧

نمایشگاه توانمندی دانشجویان معماری به مناسبت روز معمار 


نمایشگاهی از آثار طراحی معماری (پلان، نما، برش، پرسپکتیو، عکس وغیره) به همت گروه هنر و معماری و دانشجویان این رشته، در واحد علی آبادکتول برپا شد.
به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی واحد علی آبادکتول، در این نمایشگاه که باهدف بالابردن توان طراحی و امکان مقایسه توانمندی های دانشجویان و تشویق آنها در امر طراحی و ارائه آثار آنها در قالب طراحی معماری (پلان، نما، برش، پرسپکتیو، عکس وغیره)، ساخت ماکت و طراحی یک روزه (اسکیس) برگزار شد، آثار بسیاری از دانشجویان در معرض نمایش قرار گرفت. گفتنی است این نمایشگاه در محل سالن  آتلیه های دانشکده فنی برپا و تا پایان روز یکشنبه 1389/02/06 ادامه داشت.

لینک      نظرات ()      

شرایط پذیرش ، تاریخ وجزئیات برگزاری آزمون دکتری تخصصی داروسازی تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٥

  با اعلام آخرین مهلت ثبت نام;

شرایط پذیرش ، تاریخ وجزئیات برگزاری آزمون دکتری تخصصی داروسازی تشریح شد

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی با اشاره به افزایش تعداد رشته های دکتری تخصصی در داروسازی از برگزاری آزمون دکتری تخصصی  (D.Ph)  و دستیاری داروسازی درخردادماه سال 89 خبر داد.  
دکتر محمد شریف زاده درگفتگو با مهر افزود : ثبت نام به صورت اینترنتی از روز21 فروردین ماه آغاز شده است و تا  امروز  5 اردیبهشت ماه 89 ادامه دارد. همچنین داوطلبان می توانند در روزهای 8 تا 10 اردیبهشت ماه 89 مدارک خود را به صورت اینترنتی ارسال کنند.  
دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی گفت: بیست و دومین دوره امتحانات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی  (D.Ph)  و دستیاری در 6 خرداد ماه 89 برگزار می شود. 
وی با اشاره به جزئیات برگزاری این دوره از آزمون یادآور شد: در دوره بیست و دوم در رشته های فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی، بیوتکنولوژی دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، اقتصاد و مدیریت دارو، کنترل دارو، داروسازی هسته ای ، نانوفناوری دارویی ، زیست مواد دارویی دانشجو پذیرفته می شود. 
شریف زاده خاطرنشان کرد: میزان ظرفیت پذیرش در این دوره از آزمون 165 نفر به صورت آزاد و 28 نفر به صورت سهمیه مازاد است که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.   
به گزارش مهر، شرایط عمومی پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی داروسازی شامل اعتقاد به نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن شرایط عمومی ورود به دوره مربوطه بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارا بودن دانشنامه دکتری داروسازی و کارشناسی ارشد داروسازی از دانشگاههای داخل و یا خارج از کشور به تایید وزارت بهداشت است. 
داوطلبان تنها مجاز به ثبت نام در یک رشته هستند و وضعیت طرح خدمات قانونی و نظام وظیفه باید برای داوطلبان مشخص باشد. نداشتن نقص عضو موثر برای فعالیت حرفه ای و ارائه تعهد محضری به صورت خاص یا عام از دیگر شرایط ثبت نام در آزمون است. 
آزمون ورودی شامل امتحان کتبی و شفاهی است که نمره امتحان کتبی 80 درصد نمره کل و نمره آزمون شفاهی 20 درصد از کل نمره آزمون ورودی را تشکیل می دهد و در روز پنجشنبه 6 خردادماه درمحل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود و کارت ورود به جلسه آزمون نیز در روزهای 4 و 5 خرداد به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی توزیع می شود.  

لینک      نظرات ()      

انتخاب رشته کنکور دستیاری تا 7 اردیبهشت ادامه دارد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٥

انتخاب رشته کنکور دستیاری تا 7 اردیبهشت ادامه دارد  

فرم انتخاب رشته سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری رشته های تخصصی از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است و داوطلبان مجاز از دیروز 4 اردیبهشت ماه تا سه شنبه 7 اردیبهشت ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. 
به گزارش مهر، داوطلبانی که حداقل نمره 150 را در سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری رشته های تخصصی کسب کرده اند می توانند فرم انتخاب رشته را به صورت اینترنتی دریافت کنند و آن را تکمیل کنند.  بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی گزینه انتخاب رشته محل دستیاری از ساعت 9 صبح دیروز شنبه 4 اردیبهشت ماه در بخش آزمون دستیاری سایت فعال شده و راس ساعت 23 روز سه شنبه 7 اردیبهشت ماه غیرفعال خواهد شد.  داوطلبان با وارد کردن کد رهگیری امکان ورود و انتخاب رشته محل بر اساس دستورالعمل را خواهند داشت پس از ثبت نهایی، اطلاعات غیر قابل ویرایش خواهد بود و رشته محل های انتخابی توسط داوطلب، نهایی و ملاک پذیرش قرار خواهد گرفت.  داوطلب پس از ثبت نهایی و نمایش فرم چاپی می تواند از فرم نمایش داده شده که نشانگر انتخاب رشته محل های ثبت شده توسط داوطلب است، یک نسخه چاپ کرده و برای خود نگهداری کند.  براساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی در برنامه ریزی های جاری برای تمدید مدت انتخاب رشته محل زمانی در نظر گرفته نشده و مسولیت عدم انتخاب رشته محل در مهلت مقرر به عهده داوطلبان خواهد بود و امکان مساعدت بعدی به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.  از داوطلبان خواسته شده است انتخاب رشته را با دقت انجام دهند و با بهره گیری از مستندات موجود در سایت مرکز سنجش و نمرات و رتبه های مکتسبه و جدول ظرفیت های اعلام شده رشته محل های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت حداکثر تا یکصد مورد انتخاب کنند.  سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد که وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. به گفته دکتر محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت، حدود 10 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته هستند و در نهایت 2400 نفر در دوره دستیاری پذیرفته می شوند.

لینک      نظرات ()      

جهش در رتبه های آزمون دستیاری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٥

رییس کمیسیون آموزش مجلس خبرداد : 
جهش در رتبه های آزمون دستیاری برای ما هم جای ابهام دارد 


 رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره اعتراض جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری به نتایج آزمون و رتبه های اعلام شده، گفت: پیگیر قضیه هستیم و از وزارت بهداشت درخواست کرده ایم تا توضیحات را به صورت مکتوب در اختیارمان قرار دهد تا ببینیم قانع کننده است یا خیر؟ 
دکتر علی عباسپور تهرانی فرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به جهش رتبه ها در این دوره از آزمون دستیاری، گفت: از وزارت بهداشت توضیح خواسته ایم که چرا در سه آزمون گذشته داوطلبان با نمره 400 رتبه های زیر 200 داشتند اما در آزمون امسال رتبه ها بالای 1200 رفته است.  وی با اشاره به تماس تلفنی خود با معاون آموزشی وزارت بهداشت، گفت: دکتر محققی عنوان می کرد کاملا شفاف سازی شده و نتایج آزمون از همه جوانب بررسی شده است، لذا پاسخگوی هر گونه ابهامی که از سوی دواطلبان منعکس می شود، هستیم. 
وی با تاکید بر این که این جهش در رتبه ها برای ما هم جای ابهام دارد، خاطرنشان کرد: لذا باید دلایل آن به صورت شفاف و دقیق از جانب وزارت بهداشت مشخص شود، البته دکتر محققی هم چنین عنوان می کرد، امسال افزایش تعداد کسانی که دوره های پزشکی را به اتمام رسانده  و مجاز به شرکت در آزمون بودند نسبت به سال گذشته، باعث شد تعداد داوطلبانی که اطلاعات تازه تری دارند و به روز تر هستند در آزمون دستیاری بیشتر شود و نهایتا این موضوع باعث این دگرگونی در رتبه ها شده است. 
رییس کمیسیون آموزش در خاتمه مجددا تاکید کرد: به هرحال باید توضیحات وزارت بهداشت به صورت کتبی در اختیار کمیسیون قرار گیرد تا ضمن بررسی مشخص شود که آیا واقعا توضیحات قابل قبول است یا ابهاماتی دارد و در صورت وجود ابهام نیز باید ببینیم چطور می توان این ابهامات را بررسی و رفع کرد. 

لینک      نظرات ()      

محتوا،ساختاروروش دوره های پزشکی عمومی تا سال90 تغییرمی کند نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٥

عضوکمیته بازنگری پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران: 
محتوا،ساختاروروش دوره های پزشکی عمومی تا سال90 تغییرمی کند 


عضو کمیته بازنگری دوره های پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام این خبر که محتوا، ساختار و روش دوره های پزشکی عمومی تا سال 90 تغییر می کند، خواستار مشارکت علمی و حداکثری اعضای هیات علمی دانشگاه برای بازنگری در نظام آموزشی دوره های پزشکی عمومی شد. 
دکتر محمدرضا نوری دلویی دبیر برد ژنتیک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه برنامه های پزشکی عمومی باید مطابق رویکرد علمی و جهانی بر نیازهای طبیعی و واقعی کشور و جهان در حوزه سلامت متکی باشد; افزود: نظام آموزشی دوره های پزشکی عمومی باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا بتواند مهارتهای بالینی همراه با تفکر نقادانه و خلاق را داشته و مسائل موجود کشور را در حیطه پزشکی تشخیص و نسبت به حل آنها دغدغه های عالمانه ای داشته باشند. 
موسس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و فن آوری زیستی در ادامه با خلاقیت کش خواندن نظام آموزشی موجود در دوره های پزشکی عمومی به ایرادهای اساسی آن اشاره کرد و گفت: عدم هماهنگی محتوای دروس با نیازهای پزشکی موجود کشور، بی توجهی به عامل های اجتماعی تاثیرگذار در حوزه سلامت و بهداشت به ویژه مسائلی مانند فقر، اعتیاد و بیکاری ، وجود برنامه های آموزشی متکی به حافظه و جزوات مرسوم درسی، عدم تعامل استاد و دانشجو یا استاد محوری و فقدان آگاهی بایسته دانشجویان از فن یادگیری از مهمترین مشکلات نظام آموزشی دوره های پزشکی عمومی فعلی است. 
نوری دلویی هم چنین همپوشانی و تکرار مباحث در برنامه های آموزشی را از دیگر مشکلات نظام آموزشی دوره های پزشکی عمومی دانست و تصریح کرد: با توجه به محوریت مطالب پزشکی عمومی در دوره های پزشکی عمومی، فرایند مطالب درسی قطعا باید با وسعت نظر و رویکرد علمی روز شکل گیرد و با عنایت به محدودیت زمانی برنامه، موضوعات کم اهمیت به نفع موضوعات پراهمیت حذف شود به عبارتی محتوا متناسب با ظرف باشد. 
این استاد گروه ژنتیک دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران محتوا، روش و ساختار دروس دوره های پزشکی عمومی را از مهمترین محورهای بازنگری عنوان کرد و گفت: رعایت اخلاق حرفه پزشکی و تعهد به رفتار حرفه ای، کسب مهارتهای واقعی ارتباطی بین بیمار و پزشک و اولویت قرار دادن بیمارانی که بیشترین آسیب را در حوزه  سلامت دیده اند از دیگر برنامه های اجرایی پیش رو است. 
مدیر مسئول و سردبیر نشریه بین المللی علوم جمهوری اسلامی ایران در ادامه توجه ویژه بر سرعت تحولات علمی در دانش پزشکی را از مهمترین ملزومات این بازنگری دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردهای جهانی آگاهی های ما نسبت به کشفیات علوم تجربی روز به روز افزایش پیدا می کند. برای نمونه، به طور متوسط دانش ما در حوزه ژنتیک هر چهار ماه، دو برابر افزایش می یابد. 
نوری دلویی به مشکلات اجرایی طرح اشاره کرد و افزود: محدودیت فضای فیزیکی، کمبود بودجه و تجهیزات آزمایشگاهی و نیز کمبود نیروی انسانی از مهمترین مشکلات موجود است. 
وی با اشاره به ضرورت تعامل سازنده و بیش از پیش میان استاد و دانشجو و تلاش در جهت دانشجو محوری و وجود ارتباط تنگاتنگ و دم افزون بین علوم پایه و بالینی تاکید کرد: طبیعتا یاددهی درست و هدفدار نقش اساسی در توانمند سازی دانش آموختگان برای حرکت مناسب در راستای ارتقای سلامت و بهداشت جامعه ایفا می کند. 
موسس گروه ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران استفاده درست از خرد جمعی را مهمترین رمز موفقیت اجرایی طرح بازنگری دوره های پزشکی عمومی عنوان کرد و گفت: هرچه مدیریت این برنامه با سیاستگزاری مناسب و جامع به یک مشارکت جمعی به شیوه  اصولی دامن بزند، کاستی ها کاهش می یابد و موفقیت آمیز بودن آن حتمی می شود. 
وی افزود : تبیین همه جانبه افق کار و تدارک بایسته مجموعه نیازهای انسانی و مادی; برای مجموعه نیروهای انسانی اعم از هیات علمی و دانشجو که در واقع صاحبان اصلی برنامه هستند و استفاده شایسته و مستمر از آنها; دستیابی به هدفها را بیش از پیش تسهیل نموده و سرعت می بخشد.   نوری دلویی با بیان اینکه باید با جامعه نگری و تلاش حداکثری نسبت به تربیت نسل آینده همت گماشت; اظهار داشت: این مهم به ویژه در دوران علوم و فنون راهبردی مانند نانو فن آوری و دستاوردهای خیره کننده ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک بیش از پیش اهمیت می یابد. 

لینک      نظرات ()      

دانشگاه های فرانسه رکورددار پذیرش دانشجوی خارجی در اروپا نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٥

دانشگاه های فرانسه رکورددار پذیرش دانشجوی خارجی در اروپا 


 دپارتمان آموزش عالی فرانسه در گزارشی اعلام کرد که تعداد دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به حدی است که این کشور رکوردی در میان کشورهای اروپایی کسب کرده است. 
به گزارش ایسنا، طبق گزارش اخیر دپارتمان آموزش عالی فرانسه، این موضوع مشخص شد که اکثر دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاه های این کشور از مناطقی چون چین، الجزایر، تونس، سنگال، آلمان، کامرون، ایتالیا، ویتنام و لبنان هستند. 
بنابراین گزارش، از یک میلیون و410 هزار دانشجویی که در موسسات آموزش عالی فرانسه تحصیل می کنند 12 درصد آنها دانشجویان خارجی بوده و هر ساله هم بر تعدادشان افزوده می شود; البته نکته حائز اهمیت آن است که 10 درصد این دانشجویان بورسیه هستند.
 به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام دپارتمان آموزش عالی فرانسه، یکی از دو دانشجوی خارجی دانشگاههای این کشور و یا به عبارتی 44 درصد از آنها از کشورهای آفریقایی، یک سوم از مراکش و یک پنجم از مابقی کشورهای دنیا هستند. 
گفتنی است، دانشجویان چینی در این دانشگاهها بیشتر در رشته های فنی و مهندسی و دانشکده های اقتصاد حضور دارند و علم اقتصاد و آمار برای این دانشجویان بسیار مهم است.  به گزارش ایسنا، اکثریت جمعیت دانشجویان دانشگاههای فرانسه جنس مونث هستند و رسانه های فرانسه علت اصلی حضور دانشجویان خارجی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور را فعالیت مناسب و کیفیت در خور توجه آموزش و اساتید مجرب نسبت به سایر کشورهای اروپایی عنوان کرده اند . 

لینک      نظرات ()      

بهره برداری از دانشکده دامپزشکی و سازمان پژوهشگران دانشگاه زابل نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٥

رییس دانشگاه زابل خبر داد: 
بهره برداری از دانشکده دامپزشکی و سازمان پژوهشگران دانشگاه تا مهرماه سال جاری 


رییس دانشگاه زابل گفت: دانشکده دامپزشکی و سازمان پژوهشگران دانشگاه تا مهرماه سال جاری به بهره برداری می رسد. 
دکتر قنبری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تدوین نقشه جامع علمی کشور و بحث توسعه رشته های دانشگاهی عنوان کرد: در حال حاضر قرارداد همکاری بین دانشگاه زابل و واحد بین المللی منطقه آزاد چابهار مبنی بر ایجاد یک واحد بین المللی منعقد شده است که در این راستا پیشنهاد ایجاد 11 رشته کارشناسی ارشد و دکتری را برای پذیرش دانشجو ارایه کرده ایم.  وی با بیان اینکه امیدواریم با توجه به ایجاد زیر بناها در طی چهار سال گذشته،  بتوانیم با تاسیس دانشکده ها، خوابگاه ها و کتابخانه های جدید در راستای ارتقای کیفی آموزش گام برداریم، افزود: در هفته گذشته، سه پروژه بزرگ دانشکده کشاورزی با اعتباری بیش از 5 میلیارد و600 میلیون تومان،  استخر دانشگاه با اعتبار3 میلیارد و200 میلیون تومان و موتورخانه مشترک دانشکده ها و مجموعه کلاسها با اعتبار حدود 2 میلیارد و 600 میلیون تومان توسط مسئولین وزارت علوم افتتاح شد.  قنبری با بیان اینکه امیدواریم دانشکده دامپزشکی و سازمان پژوهشگران دانشگاه تا مهرماه سال جاری به بهره برداری برسند، اظهارکرد: ساخت استادیوم ورزشی دانشگاه نیز شروع شده و در حال حاضر نیز زمین چمن آن آماده شده است.  وی با بیان اینکه پروژه های دانشکده مهندسی ،   کتابخانه دانشگاه و مجتمع های آزمایشگاهی با وسعت حدود 7 هزار و500 متر مربع در حال ساخت هستند به اشتغال به تحصیل حدود 14 هزار دانشجوی شبانه و روزانه در هفت دانشکده دانشگاه، اشاره کرد وافزود: در حال حاضر نسبت اعضای هیات علمی این دانشگاه به دانشجویان حدود 27 به یک است که با توجه به میانگین کشوری نسبت خوبی دارد.  رییس دانشگاه زابل ادامه داد: در چهار سال گذشته،  این نسبت حدود50 به یک بوده است که هم اکنون تقریبا به نصف کاهش یافته است. 

لینک      نظرات ()      

دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٥

 دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) 

قانون تاسیس دانشگاه بین المللی اسلامی ایران در جلسه روز 19 دی ماه سال 1362 مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 29 دی ماه سال 1362 به تایید شورای نگهبان رسید و در واقع مبدا و منشا و تاسیس موسسه ای با اهداف تصریح شده در قانون مصوب سال 1362 و اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی (1377/4/30) را باید در نظر و اندیشه امام خمینی(ره) جستجو کرد. در سال 1371 مجتمع آموزش عالی دهخدای قزوین در دانشگاه ادغام گردید و این دانشگاه با نام دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) مزین گردید.

لینک      نظرات ()      

اسامی نهایی قرعه کشی عمره دانشگاهیان اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٥

اسامی نهایی قرعه کشی عمره دانشگاهیان اعلام شد


معاون ستاد عمره دانشگاهیان از اعلام نتایج قرعه کشی عمره دانشگاهیان خبر داد و گفت: دانشجویان و اساتید می توانند با مراجعه به سایت لبیک به نشانی com.laddayk.www و وارد کردن کدملی خود نسبت به نتایج قرعه کشی اطلاع کسب کنند.
ابراهیم صارمی در گفت وگو با ایسنا، افزود: دانشجویانی که اسامی آنها در قرعه کشی اعلام شده است باید با تکمیل مدارک لازم که در سایت اعلام شده است، این مدارک را به شورای عمره دانشگاه خود تحویل دهند.
وی با بیان اینکه عمره دانشگاهیان امسال 12 روزه است، خاطرنشان کرد: پروازها از 15 تیرماه آغاز و تا هشتم مردادماه و قبل از شروع ماه مبارک رمضان انجام خواهد گرفت.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع کارت، جزئیات برگزاری وظرفیت پذیرش کنکورکارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٤

تاریخ توزیع کارت، جزئیات برگزاری وظرفیت پذیرش کنکورکارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد  

معاون اجرایی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه از آغاز توزیع کارت آزمون از20 اردیبهشت ماه به صورت اینترنتی خبر داد.  
 محمدرضا مهرادفر در گفتگو با مهر افزود: آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی  در روزهای 23، 24 و 25 اردیبهشت با حضور بیش از 450 هزار داوطلب در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود.  
وی افزود: کارت ورود به جلسه این آزمون از 20 اردیبهشت به صورت اینترنتی توزیع می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون ، کارت ورود به جلسه خود پرینت (چاپ) کنند.  
مهرادفر با بیان این که تعداد نوبت امتحانی داوطلبان بر روی کارت جلسه درج شده است، خاطرنشان کرد: آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در277 کد رشته امتحانی و در 121 واحد دانشگاهی در سراسر کشور برگزار می شود.  
معاون اجرایی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 57 درصد داوطلبان این آزمون مردان و 43 درصد زنان هستند.  
مهرادفر با اشاره به افزایش 20 درصدی رشته محل از افزایش ظرفیت پذیرش خبر داد و به مهر گفت: امسال حدود 30 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه پذیرش خواهند شد. 

لینک      نظرات ()      

انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون دستیاری آغاز شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٤

 با انتشار کارنامه ;

 انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون دستیاری آغاز شد

کارنامه اینترنتی داوطلبان دوره سی و هفتم که موفق به کسب نمره حداقل 150 از 600 شده اند ، منتشر شده است و داوطلبان می توانند با استفاده از جدول ظرفیت پذیرش و توجه به سهمیه های اعلام شده ، 100 رشته - محل را انتخاب کنند. 
 به گزارش مهر، بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت ، تخصیص کارنامه و فرم انتخاب رشته - محل و نیز تکمیل آن به منزله مجوز جهت پذیرش شناخته نمی شود و در صورتی که در هر مرحله اعم از قبل یا بعد از پذیرش مشخص شود که متقاضی واجد شرایط استفاده از سهمیه یا سایر امتیازات مورد تقاضا نباشد طبق مقررات عمل خواهد شد.    فرم انتخاب رشته - محل های تحصیلی به همراه به هر یک از داوطلبان پذیرش ، یک فرم انتخاب رشته - محل اینترنتی تعلق می گیرد که داوطلبان می توانند بر اساس ضوابط  و همچنین با توجه به راهنمای آزمون حداکثر100 رشته - محل مجاز را انتخاب کنند.  
وزارت بهداشت در این اطلاعیه تصریح کرده است سهمیه مناطق محروم محدود به 9 رشته تخصصی است و افراد متقاضی محدودیت انتخاب رشته نداشته اما در زمان احتساب رشته مورد نظر در این محدوده این 9 رشته حدنصاب پذیرش در مناطق محروم درنظر گرفته می شود.  
متقاضیان سهمیه زنان نیز تنها در رشته - محل هایی که دارای ظرفیت پذیرش مطابق جدول اعلام شده است، مشمول مقررات پذیرش با استفاده از این سهمیه شناخته می شوند. حداقل 25 درصد ظرفیت هر رشته - محل متعلق به خانم های متقاضی سهمیه زنان بود و تا سقف حداکثر 50 درصد ظرفیت رقابت به متقاضیا ن خانم اعم از سهمیه آزاد یا سهمیه زنان تعلق می گیرد.   سهمیه مازاد مناطق محروم، سهمیه نیروهای مسلح و سهمیه مازاد استعدادهای درخشان نیز از دیگر سهمیه های مورد پذیرش هستند.    داوطلبان از امروز شنبه 4 اردیبهشت می توانند فرم انتخاب رشته را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی دریافت کنند و تا روز سه شنبه 7 اردیبهشت ماه جاری آن را تکمیل کرده و به صورت اینترنتی ارسال کنند.  
به گفته معاون آموزشی وزارت بهداشت 10 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته دراین دوره هستند و در نهایت 2 هزار و 400 نفر در دوره دستیاری پذیرش می شوند. 

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری یازدهمین همایش آموزش پزشکی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٤

معاو ن آموزشی وزارت بهداشت:  
 تاریخ برگزاری یازدهمین همایش آموزش پزشکی اعلام شد 


 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری یازدهمین همایش آموزش پزشکی و سومین جشنواره آموزشی شهید مطهری از دهم اردیبهشت ماه، گفت: در این مراسم از 34 فرایند نخبه و برتر تقدیر می شود.  
به گزارش ایسنا، دکتر محمد علی محققی با اشاره به برگزاری همایش آموزش پزشکی از10 اردیبهشت ماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: مدل های رهبری در آموزش علوم پزشکی، نقش ها و مهارت های رهبران آموزش علوم پزشکی، نقش رهبری آموزشی در توسعه نظام سلامت، پاسخگویی در آموزش علوم پزشکی، بهره وری آموزشی در علوم پزشکی، تعالی آموزشی در علوم پزشکی، آینده نگاری و آینده پژوهی در علوم پزشکی و رهبری در محیط آموزش علوم پزشکی از محورهای اصلی این همایش است.   
وی ادامه داد: در روز 12 اردیبهشت ماه صاحبان فرایندهای برتر معرفی و از آنها تجلیل می شود.  
محققی با تاکید بر اینکه آموزش پزشکی در کشور ما عرصه ای در حال توسعه بوده در دو دهه گذشته تعداد قابل توجهی دانشگاه علوم پزشکی، حدود 20 رشته تخصصی جدید و بیش از50 رشته تکمیلی تخصصی راه اندازی شده است، اظهارکرد: از آنجایی که در زمینه ایجاد رشته محل تخصصی در دانشگاه های مختلف در دو دوره 80 تا 84 و 85 تا 88، 360 درصد افزایش داشته ایم، نتیجه گرفته می شود که سرعت رشد فعالیت های علمی در کشور ما بسیار بالاست.   
وی افزود: همایش آموزش پزشکی موجب انتقال تجربیات علمی، آشنایی با گروه های علمی دانشگاه ها، تقدیر و تشویق افراد علاقه مند و پرتلاش در عرصه آموزش پزشکی و معرفی نوآورها برای تبادل تجربیات می شود.  
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه بیش از یک هزار مقاله و موضوع تحقیق به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، اظهارکرد: در این همایش 107 مقاله به صورت شفاهی و 168 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.  
وی افزود: در روز اول همایش کارگاه های آموزشی مختلفی برگزار شده و 11 پنل ارائه می شود.   
محققی در ادامه با اشاره به برگزاری سومین جشنواره آموزشی شهید مطهری همزمان با یازدهمین همایش آموزش پزشکی، گفت: در این جشنواره در قالب غرفه های مختلف، فرایندهای برتر آموزشی دانشگاه ها در محیط رقابتی شرکت می کنند و در این جشنواره از 34 فرایند نخبه و برتر تقدیر می شود.   
وی همچنین به برگزاری اجلاس معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی در طی روزهای 11 و 12 اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود: در این همایش به اولویت های آموزشی علوم پزشکی کشور و الویت های برنامه های توسعه پنجم پرداخته می شود. 

لینک      نظرات ()      

محدودیت برخی رشته های دانشگاهی در طرح آمایش آموزش عالی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٤

عامری خبر داد:  
 محدودیت برخی رشته های دانشگاهی در طرح آمایش آموزش عالی  


 مدیر کل دفتر ارزیابی و نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به جزئیاتی از طرح آمایش آموزش عالی اشاره کرد و گفت: در فاز دوم طرح آمایش آموزش عالی مشخص می شود چه رشته هایی باید محدود شوند.  
 رضا عامری در گفتگو با مهر افزود: طرح آمایش آموزش عالی همچنان در حال اجرا است و امیدواریم در نیمه اول امسال این طرح جمع بندی شود و بتوانیم نتیجه آن را اعلام کنیم. 
وی اظهار داشت: فاز اول طرح که تعیین وضعیت موجود آموزش عالی از لحاظ رشته، نیروی انسانی و .. است تا کنون به اتمام رسیده است.  
مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فاز دوم طرح که شامل تعیین وضعیت مطلوب آموزش عالی است در دستور کار قرار دارد.  
وی اظهار داشت: در فاز دوم وضعیت مطلوب آموزش عالی در سطح کلان و استانی به تفکیک زیر نظام های آن یعنی واحدهای پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد تبیین می شود.  
عامری با بیان اینکه تبیین وضع مطلوب آموزش عالی برای برنامه پنجم توسعه مورد استفاده قرار می گیرد به مهر گفت: وضعیت توسعه برخی رشته های دانشگاهی و محدودیت برخی رشته ها در فاز دوم طرح آمایش سرزمین مد نظر قرار می گیرد.

لینک      نظرات ()      

منابع آزمون ارشد سال 89 درس تجزیه و تحلیل نمایشنامه رشته کارگردانی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٤

منابع آزمون ارشد سال 89 درس تجزیه و تحلیل نمایشنامه رشته کارگردانی اعلام شد 


منابع آزمون تشریحی رشته کارگردانی کد 1357 درس تجزیه و تحلیل نمایشنامه آزمون کارشناسی ارشد سال 89 اعلام شد.   
به گزارش خبرنگار آفرینش ، منابع آزمون تشریحی رشته کارگردانی کد 1357 درس تجزیه و تحلیل نمایشنامه برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 بر روی سایت سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org    منتشر شده است. 

لینک      نظرات ()      

مهلت 45 روزه به کنکوری ها نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٤

مهلت 45 روزه به کنکوری ها داده شد تا با دقت سوابق تحصیلی خود را اصلا ح کنند


 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور 89 منتشر شده است گفت: کنکوریها 45 روز فرصت دارند تا نسبت به مشاهده و اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند و این فرصت قابل توجه به این دلیل داده شده است تا حق داوطلبی تضییع نشود.  
 محمد حسین سرورالدین در گفتگو با  مهر افزود: به دلیل عدم دقت برخی از داوطلبان، سوابق تحصیلی تکمیل نمی شد و با این حال در یکی دو سال گذشته این موضوع با اغماض روبرو بود و اگر داوطلبان از امسال به این موضوع توجه نکنند ، ضرر اصلی متوجه خود آنها خواهد بود.  
وی تاکید کرد: سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور هم اکنون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی
www.sanjesh.org    قابل دسترسی است.  
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مهلت تعیین شده برای کنترل اطلاعات ثبت نامی گفت: پیش از این قرار بود داوطلبان تا فردا 5 اردیبهشت نسبت به تایید یا تکمیل این سوابق اقدام کنند که بر اساس مصوبه کارگروه مقرر شد تا یک ماه و نیم و در واقع 45 روز به داوطلبان فرصت داده شود که سوابق تحصیلی خود را تایید و تکمیل کنند.  
وی آخرین مهلت برای تایید یا تکمیل سوابق تحصیلی را از سوی داوطلبان 15خردادماه 89 اعلام کرد و به مهر گفت: امسال برای داوطلبان فرصت زیادی در نظر گرفته ایم که تک تک دروس خود را بازبینی و سوابق تحصیلی خود را تایید کنند. همچنین اگر نیاز به تکمیل یا اصلاح دارد این کار را انجام دهند چرا که این آخرین فرصت بوده و سازمان سنجش در برابر اعمال آنها پاسخگو نخواهد بود. 
سرورالدین اضافه کرد: این فرصت به این منظور به داوطلبان داده شده است که هیچ کدام از نظر تحصیلی لطمه نبینند و با همکاری آموزش و پرورش نسبت به تکمیل سوابق تحصیلی خود دقت لازم را به خرج دهند و در صورت مغایرت سوابق تحصیلی حتما به آموزش و پرورش مربوط به مدرسه خود مراجعه کنند. 
 براساس اعلام سازمان سنجش، کلیه داوطلبانی که عنوان دیپلم آنها ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی است و در سالهای 84، 85، 86، 87 و یا 88 موفق به اخذ مدرک دیپلم شده اند و نسبت به ثبت  نام در آزمون سراسری 89 نیز ااقدام کرده  اند، می توانند نسبت به مشاهده اطلاعات ارسالی وزارت آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش اقدام کنند.  

لینک      نظرات ()      

دانشگاه شهرکرد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٤

 دانشگاه شهرکرد

 در سال1356آموزشکده دامپروری شهرکرد در یک ساختمان استیجاری در میدان دانشگاه شهر شهرکرد به عنوان یکی از واحدهای تابعه دانشگاه اصفهان اقدام به پذیرش 30 نفر دانشجو در رشته دامپروری نمود و تا سال 1359 به کار خود ادامه داد. پس از انقلاب فرهنگی وهمزمان با بازگشایی دانشگاه ها، در سال 1361 آموزشکده کشاورزی شهرکرد زیر نظر دانشگاه صنعتی اصفهان فعالیت خود را در قالب دو رشته کاردانی امور زراعی (تکنولوژی تولیدات گیاهی) و کاردانی امور دامی (تکنولوژی تولیدات دامی) آغاز نمود. در سال 1367 آموزشکده کشاورزی به مجتمع آموزش عالی ارتقا» یافت و علاوه بر دو رشته سابق، در سه رشته جدید، شامل مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات، کاردانی منابع طبیعی (تکنولوژی مرتع و آبخیزداری) و کاردانی دامپزشکی  اقدام به پذیرش دانشجو نمود. با توجه به رشد و توسعه آموزش عالی در استان  و به برکت سفر مقام معظم رهبری به استان چهارمحال و بختیاری و نیز مساعدت وزرات فرهنگ و آموزش عالی و بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی در سال 1370 مجتمع آموزش عالی شهرکرد به دانشگاه شهرکرد تبدیل شد.
قرار داد مطالعاتی طرح جامع دانشگاه در سال 1369 با مهندسین مشاور منعقد و در سال 1373 مطالعات آن به اتمام رسید. در سال 1372 عملیات احداث دو پروژه مهم دانشگاه، شامل دانشکده علوم پایه و دانشکده فنی مهندسی با مجموع زیربنایی حدود 30 هزار مترمربع آغاز شد و  در سال1377 پروژه  های مذکور به بهره برداری رسید. در سال1381عملیات اجرایی احداث دانشکده هنر آغاز شد که در مهرماه سال  1384 این پروژه به بهره برداری رسید.
راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد و نیز برنامه ریزی برای ایجاد پارک علم و فناوری، راه اندازی بزرگترین آزمایشگاه هیدرولیک دانشگاه های کشور، راه اندازی 5 سایت کامپیوتری جدید و ایجاد زمینه دسترسی 100 درصد اعضای هیات علمی، کارشناسان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حدود 60 درصد دانشجویان مقطع کارشناسی به اینترنت با سرعت بالا، راه اندازی شبکه اتوماسیون اداری جهت سهولت و سرعت بخشی به مکاتبات داخلی، انجام کامل ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان به صورت اینترنتی و...  از اقدامات این دانشگاه است که در سال های 1384 تا 1387 محقق شده است.
دانشگاه شهرکرد در اسفند ماه سال 1386 با دعوت از 10دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور و جلب مشارکت آنان اقدام به راه اندازی اتحادیه دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی منطقه مرکزی ایران نمود که در حال حاضر دبیرخانه اتحادیه در این دانشگاه مشغول به فعالیت می باشد

لینک      نظرات ()      

نحوه اعمال سابقه تحصیلی ، آخرین مهلت تایید و یا تکمیل آن در آزمون سراسری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢

  با اعلا م زمان حذف کنکور ;

نحوه اعمال سابقه تحصیلی ، آخرین مهلت تایید و یا تکمیل آن در آزمون سراسری سال جاری

رئیس سازمان سنجش در مورد تاریخ دقیق حذف کامل کنکور و اعمال 100 درصد سوابق تحصیلی برای پذیرش دانشجو گفت : این موضوع از زوایای مختلف بررسی شد و کارگروه به این نتیجه رسید که حذف کنکور زودتر از سال 92 امکانپذیر نیست و دیرتر از سال 93 نیز نخواهد بود. 
محمد حسین سرورالدین در گفتگو با مهر افزود: به این ترتیب به اتفاق آرا» این تصمیم در کارگروه ماده 4 قانون حذف کنکور اتخاذ شد که سال 93 قطعا آزمون سراسری برگزار نمی شود و آخرین آزمون یا در تیرماه 92 و یا در تیرماه 91 برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد اعضای کارگروه شیوه های جایگزین و عملی برای شکل پذیرش دانشجو را به صورت طرح نحوه پذیرش دانشجو به دبیرخانه مربوطه در سازمان سنجش ارائه کنند تا پس از وصول و جمع بندی در جلسه بعدی کارگروه شیوه دقیق گزینش دانشجو بدون آزمون سراسری و سال شروع اجرای این شیوه مشخص شود.

آخرین آزمون کنکور سراسری در تیرماه 92 و یا در تیرماه 91 برگزار خواهد شد
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه ماده 4 قانون حذف کنکور و گزینش دانشجو یادآور شد: این جلسه با حضور تمامی اعضای کارگروه از جمله از وزارتخانه های آموزش و پرورش، بهداشت، علوم و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و دو مصوبه در این جلسه به تصویب رسید.
وی افزود: تصمیماتی در این جلسه به اتفاق آرا در این جلسه اتخاذ شد. در واقع از زمانی که بحث قانون حذف کنکور تصویب شده برای سوابق تحصیلی جهت کنکور تنها معدل درنظر گرفته شده است و این معدل سالانه 15 درصد به عنوان سوابق تحصیلی داوطلب اعمال می شد.

سوابق تحصیلی از سال 89 اعمال می شود و به جای معدل، تک دروس داوطلبان مدنظر قرار می گیرد
سرورالدین گفت: سالهای گذشته معدل به این دلیل اعمال می شد که اطلاعات تکمیلی از سوابق تحصیلی داوطلبان وجود نداشت اما بر اساس مصوبه کارگروه ماده 4 قانون حذف کنکور، سوابق تحصیلی از سال 89 اعمال می شود و به جای معدل، تک درس داوطلبان مدنظر قرار می گیرد.
وی یادآور شد: مقرر شده است که سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری به صورت نمرات تک درس تاثیر داده شود و از هم اکنون وزارت آموزش و پرورش برای داوطلبان دقت لازم را به خرج دهد تا این سوابق تحصیلی تکمیل شود.

فرصت 45 روزه برای اصلاح و تکمیل سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور سراسری 
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مشکلاتی که نبود سوابق تحصیلی ایجاد کرده بود، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که به دلیل عدم دقت برخی از داوطلبان، سوابق تحصیلی تکمیل نمی شد و با این حال در یکی دو سال گذشته این موضوع با اغماض روبرو بود و این در حالی است که اگر داوطلبان از امسال به این موضوع توجه نکنند، ضرر اصلی متوجه خود آنها خواهد بود.
وی تاکید کرد: سوابق تحصیلی داوطلبان از روز گذشته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترسی است و قرار بود داوطلبان تا 5 اردیبهشت نسبت به تایید یا تکمیل این سوابق اقدام کنند که بر اساس مصوبه این کارگروه مقرر شد تا یک ماه و نیم و در واقع 45 روز به داوطلبان فرصت داده شود که سوابق تحصیلی خود را تایید و تکمیل کنند.

آخرین مهلت برای تایید یا تکمیل سوابق تحصیلی از سوی داوطلبان، 15 خرداد 
سرورالدین آخرین مهلت برای تایید یا تکمیل سوابق تحصیلی را از سوی داوطلبان، 15 خردادماه 89 اعلام کرد و به مهر گفت: امسال برای داوطلبان فرصت زیادی در نظر گرفته ایم که تک تک دروس خود را بازبینی کنند و در صورتی که سوابق تحصیلی خود را تایید می کنند، آن را تایید کرده و اگر نیاز به تکمیل یا اصلاح دارد، این کار را انجام دهد چرا که این آخرین فرصت بوده و سازمان سنجش در برابر اعمال آنها پاسخگو نخواهد بود.
داوطلبان با همکاری آموزش و پرورش نسبت به تکمیل سوابق تحصیلی خود دقت لازم را به خرج دهند 
وی اظهار داشت: این فرصت به این منظور به داوطلبان داده شده است که هیچ کدام از نظر تحصیلی لطمه نبینند و با همکاری آموزش و پرورش نسبت به تکمیل سوابق تحصیلی خود دقت لازم را به خرج دهند و در صورت مغایرت سوابق تحصیلی حتما به آموزش و پرورش مربوط به مدرسه خود مراجعه کنند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به مهر گفت: ملاک سازمان سنجش آموزش کشور برای اعمال سوابق تحصیلی داوطلبان لیستی است که به صورت یک فایل از سوی آموزش و پرورش به سازمان ارائه می شود و ما در مقابل مشکلات آن پاسخگو نخواهیم بود. اکنون نیز تعداد قابل توجهی در فایل ما هستند که آموزش و پرورش نتوانسته سوابق تحصیلی آنها را تکمیل کند که این موضوع بر عهده خود داوطلبان است.

لینک      نظرات ()      

نحوه طراحی سوالات ریاضی رشته "تکنولوژی و طراحی دوخت" آزمون کارشناسی ناپیوسته نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢

نحوه طراحی سوالات ریاضی رشته "تکنولوژی و طراحی دوخت" آزمون کارشناسی ناپیوسته اعلام شد

 
سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد : سوالات ریاضی رشته امتحانی تکنولوژی و طراحی دوخت آزمون کاردانی به کارشناسی بر اساس محتوای درس هندسه دوره کاردانی خواهد بود.   
به گزارش خبرنگار آفرینش ، در این اطلاعیه آمده است: سوالات ماده امتحانی ریاضی داوطلبان رشته امتحانی تکنولوژی و طراحی دوخت (کد رشته امتحانی 601) گروه آموزشی هنر آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1389 براساس محتوای درس هندسه دوره کاردانی خواهد بود. 

لینک      نظرات ()      

ظرفیت پذیرش، پاسخ به اعتراضات و زمان اعلا م نتایج آزمون دستیاری اعلا م شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢

ظرفیت پذیرش، پاسخ به اعتراضات و زمان اعلا م نتایج آزمون دستیاری اعلا م شد 


 معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش 20 درصدی ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی در آزمون دوره سی و هفتم خبر داد و گفت: آزمون دستیاری امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش ظرفیت داشته که بر مبنای نیاز حوزه سلامت تعریف شده است. 
به گزارش مهر، دکتر محمد علی محققی صبح دیروز چهارشنبه افزود: آزمون دستیاری دوره سی و هفتم که در اسفند ماه سال 88 برگزار شد با فراز و نشیب های روبرو بود که البته با رسیدگی مسئولانه و حفظ مقررات و التزام به کیفیت و امنیت بهتر به صورت مجدد برگزار شد و نتایج اولیه آزمون و کارنامه داوطلبان از  دو روز گذشته در اختیار آنها قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگیهای آزمون امسال افزایش ظرفیت پذیرش در دوره دستیابی است که با توجه به نیاز سلامت 20 درصد افزایش داشته است این در حالی است که از سال 84 تا 88 معدل افزایش ظرفیت در دستیاری 10 درصد بوده است.
محققی اظهار داشت: بر این اساس از میان 15 هزار نفر شرکت کننده در آزمون دستیاری دو هزار و 400 نفر در نهایت پذیرفته می شوند که این میزان 17 درصد کل شرکت کننده ها محسوب شده و این در حالی است که در دوره های قبل 12 درصد از کل شرکت کنندگان پذیرفته می شدند.
وی افزود: 10هزار نفر از میان 15هزار نفر مجاز به انتخاب رشته هستند که با این حال میزان پذیرش از میان مجازین به انتخاب رشته 25 درصد را تشکیل می دهد. رشته طب هوافضا برای اولین بار راه اندازی شده و بیست و ششمین رشته تخصصی کشور محسوب می شود و رشته طب اورژانس نیز با 120 درصد افزایش ظرفیت بالاترین میزان افزایش ظرفیت را در میان رشته های تخصصی داراست.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: داوطلبان می توانند 100 رشته محل را پس از دریافت فرم مربوطه انتخاب کنند و از شنبه هفته آینده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. متاسفانه داوطلبان غالبا مهارت چندانی در انتخاب رشته مناسب ندارند اما با این حال فرصت دارند تا در مدت باقی مانده با مقایسه نتایج سالهای قبل و مشورت با مراجع معتبر به انتخاب رشته مناسب اقدام ورزند.
پاسخ به اعتراضات برخی داوطلبان دستیاری
وی در خصوص اعتراضات عده ای از داوطلبان آزمون دستیاری که دیروز چهارشنبه در محل وزارت بهداشت حضور یافته اند گفت: سطح نمرات و کیفیت شرکت کنندگان در هر آزمون و هر دوره متفاوت است و در آزمونهای رقابتی همواره این نوع اعتراضات وجود داشته و طبیعی است. یکی از دلایلی که سطح نمرات نسبت به دوره قبل بالاتر رفته این است که طیف وسیعی از کارورزان متاهل و دانشجویان استعداد درخشان در آن شرکت داشته و به رقابت پرداخته اند. نگرانیهای داوطلبان طبیعی است اما مطمئن باشند که با نهایت دقت نتیجه نهایی اعلام می شود.
نتایج امسال دیرتر از سال گذشته اعلام می شود
معاون آموزشی وزارت بهداشت در مورد تاریخ نتیجه نهایی یادآور شد: هنوز تاریخی برای اعلام نتیجه نهایی تعیین نشده است اما مستندات و مدارک داوطلبان نیازمند بررسی دقیق تر است و با توجه به اینکه اعمال سهمیه ها وقت بیشتری احتیاج دارند امسال یکی دو هفته دیرتر از زمان اعلام نتایج سال گذشته نتایج اعلام می شود.
نحوه دسترسی معترضین به پاسخنامه 
وی در مورد نحوه دسترسی معترضین به پاسخنامه اظهار داشت: تمامی پاسخنامه ها به شکل دستی کنترل مجدد شده است و در صورتی که معترضین درخواست رویت پاسخنامه داشته باشند مرکز سنجش پاسخنامه را در اختیار آنها خواهد گذاشت.
برخورد با متقلبین آزمون دستیاری سال 88 
محققی در مورد برخورد با متقلبین آزمون دستیاری سال 88 در مرحله انتخاب رشته و سایر مراحل آزمون تاکید کرد: مجموعه وزارت بهداشت مکلف است تخلفات احتمالی داوطلبان را شناسایی و پیگیری کرده و با آن برخورد مسئولانه کند.
وی افزود: مستندات معتبری در اختیار ما است و بر اساس مسئولیتهای قانونی و بدون اینکه آمار یا نامی داده شود به صورت قانونی در محیط آرام و در هیئت بدوی به آن رسیدگی می شود و اگر موردی به اثبات برسد با آن برخورد خواهد شد در همین زمینه احتمال دارد قوه قضائیه برخی از پرونده ها را به وزارت بهداشت برای بررسی ارجاع دهد.
خبری جدید از تخلفات آزمون دستیاری
معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به این سئوال که آیا متخلفینی از میان داوطلبان آزمون دهنده شناسایی شده اند یا نه گفت: بله تخلفاتی بوده است و در مورد برخی افراد احراز شده است و وزارتخانه این موضوع را عمیقا مورد بررسی قرار می دهد اما این نکته مورد تاکید است که احراز تخلف به مستندات و زمان نیاز دارد تا در موارد دیگر آزمون هم وقفه ای ایجاد نشود و ما تا زمانی که تخلف در مورد فردی به اثبات نرسیده باشد نمی توانیم او را از آزمون محروم کنیم. محققی تاکید کرد: در مورد لغو پروانه پزشکی افراد متقلب این موضوع یک موضوع اخلاقی است و به نظر من اگر کسی تقلب کرده است صلاحیت ادامه فعالیت در شغل پزشکی را ندارد. وی در مورد اعتراضات برخی داوطلبان در مورد زمان آزمون مجدد دستیاری اظهار داشت: زمان آزمون در دوره سی و ششم از 10 هزار داوطلب به صورت کتبی نظرخواهی شده بود و زمان تعیین شده بهترین زمان اعلام شد تا ما بتوانیم مدیریت مناسب را در این موضوع داشته باشیم.

لینک      نظرات ()      

افزایش 50 درصدی ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد پزشکی در سال 90 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد: 
 افزایش 50 درصدی ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد پزشکی در سال   90 


 معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش 50 درصدی ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد گروه پزشکی در سال 90 خبر داد و گفت: ظرفیت کارشناسی ارشد 89 بر اساس آمادگی دانشگاههای علوم پزشکی افزایش می یابد. 
 دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با مهر افزود: در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی پیشنهاد شده است که ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد گروه پزشکی تا حد مقدور افزایش یابد. 
وی اضافه کرد: تا حد مقدور به این معنا است که برای افزایش ظرفیت کارشناسی ارشد در سال 89 که آزمون با حضور 50 هزار داوطلب برگزار می شود آمادگی دانشگاههای مجری دوره کارشناسی ارشد باید وجود داشته باشد.  
محققی اظهار داشت: در صورتی که آمادگی دانشگاهها اعلام شود و دبیرخانه علوم پایه پزشکی نیز این توان را عملی بداند برای دوره فعلی افزایش ظرفیت درنظر گرفته می شود.  
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برای سال 90 برنامه ریزی لازم در حال انجام است و 50 درصد افزایش ظرفیت درنظر گرفته می شود.  
وی تاکید کرد: دانشگاههای علوم پزشکی پیشنهادات خود را در مورد افزایش ظرفیت در کارشناسی ارشد به دبیرخانه علوم پایه اعلام می کنند. 

لینک      نظرات ()      

آخرین وضعیت تاثیر پیش دانشگاهی در کنکور 90 تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢

آخرین وضعیت تاثیر پیش دانشگاهی در کنکور  90  تشریح شد 


 رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تشریح آخرین مصوبات کارگروه قانون حذف کنکور گفت: با توجه به تاخیری که در اجرای قانون حذف کنکور اتفاق افتاد اعضای کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور تصمیم گرفتند کنکور با 2 تا 3 سال تاخیر حذف شود.  
 علی عباسپور تهرانی فرد در گفتگو با مهر درباره حذف پیش دانشگاهی  و تغییر نام آن به سال چهارم دبیرستان که از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شده بود افزود : پیش دانشگاهی حذف نخواهد شد. مسئولین آموزش و پرورش نیز طی جلسه ای در کمیسیون آموزش عنوان کردند که هیچ تغییری در این خصوص در سالهای 89 و 90 اتفاق نمی افتد.  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین اضافه کرد: آنچه از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد جابجایی مراکز پیش دانشگاهی مستقل در دبیرستانها است. 
 وی با بیان اینکه دلیلی برای تغییر نام پیش دانشگاهی به سال چهارم دبیرستان وجود ندارد به مهر گفت: اگر آموزش و پرورش بخواهد با این تغییر به جای پایان سال سوم ، پایان سال چهارم به دانش آموزان دیپلم بدهد مجلس با آن مخالفت می کند از سوی دیگر لزومی ندارد اسم پیش دانشگاهی به چهارم دبیرستان تغییر کند. البته اگر هدف تنها جابجایی مراکز باشد بحث جدی از نظر قانونگذاری به وجود نمی آید. 
عباسپور اظهار داشت: در هر حال اگر بخواهیم پیش دانشگاهی را حذف کنیم این موضوع باید در طرح تغییر نظام آموزش مطرح و مجلس درباره آن تصمیمگیری کند. 
 تاثیر نمرات امتحانات پیش دانشگاهی در کنکور 90 مشخص نشده است
وی درباره تاثیر نمرات پیش دانشگاهی در کنکور سال 90 نیز به مهر گفت: در حال حاضر نمی توان گفت تا زمان حذف کنکور چه درصدی از نمرات نهایی سالهای دبیرستان در پذیرش تاثیر دارد و کمیته ماده 4 باید در این زمینه تصمیم بگیرد. 
رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: پیش از این قرار بود امتحانات دوره پیش دانشگاهی در سال تحصیلی جاری به عنوان آزمایشی به صورت سراسری برگزار شود اما در پذیرش دانشجو تاثیر داده نشود اما تاکنون در این زمینه هیچ تصمیمی گرفته نشده است. 

لینک      نظرات ()      

دانشگاه زنجان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸٩/٢/٢

 دانشگاه زنجان  

 دانشگاه زنجان

شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1353/5/15 تاسیس مدرسه عالی کشاورزی و دامپروری را در رشته های مدیریت کشاورزی و دامپروری (مقطع کارشناسی) در شهر زنجان تصویب کرد. به دنبال آن در 14 اسفندماه سال 1353 اولین جلسه هیات امنای مدرسه عالی زنجان تشکیل و مقرر گردید که از اول مهرماه سال 1354 فعالیت آموزشی خود را با پذیرش 72 دانشجو از طریق آزمون سراسری در دو رشته مدیریت کشاورزی و مدیریت دامپروری آغاز کند. بدین ترتیب کار آموزشی دانشگاه زنجان (مدرسه عالی کشاورزی و دامپروری) رسما از سال 1354 آغاز شد. در آذرماه همان سال با تصویب هیات دولت، زمینی به مساحت400 هکتار برای انجام فعالیت های آموزشی و کارهای عمرانی از طریق سرجنگلداری وقت استان در اختیار دانشگاه قرار گرفت.
مدرسه عالی کشاورزی و دامپروری زنجان در مورخ 1355/12/2 از سوی شورای گسترش آموزش عالی به دانشکده کشاورزی زنجان با دو رشته کشاورزی و دامپروری در مقطع کارشناسی، تغییر نام پیدا کرد. بنابه مصوبه ستاد انقلاب فرهنگی در مورخه 1361/5/25 در چارچوب تغییر نظام آموزش عالی کشاورزی، دانشکده کشاورزی زنجان به آموزشکده کشاورزی زنجان تبدیل گردید. ولی براثر تلاش عده ای از مسئولین استان و دانشگاهیان و با توجه به وجود امکانات خوب در استان، موضوع تغییر نام آن مجددا در جلسه مورخ 1364/3/11 شورای بازگشایی وزارت فرهنگ و آموزش عالی سابق مطرح و به دانشکده کشاورزی زنجان تغییر نام پیدا کرد.
باتوجه به موافقت مورخ 1366/2/5 شورای گسترش آموزش عالی، مبنی بر پذیرش دانشجو در آموزشکده فنی زنجان، شورای مذکور با تبدیل دانشکده کشاورزی زنجان به مجتمع آموزش عالی زنجان (شامل آموزشکده فنی و دانشکده کشاورزی) در تاریخ 1366/2/19 نیز موافقت نمود.
همچنین با تاسیس دانشکده علوم در سال 1369 و دانشکده ادبیات و علوم انسانی در سال 1370، سرانجام در تاریخ 1370/11/15 با تغییر نام مجتمع آموزش عالی زنجان به دانشگاه زنجان از سوی وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت موافقت به عمل آمد.

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی وبلاگ
مطالب آموزش عالی (٢٤٢٩) اخبار دانشگاه (٢٢٩٧) وزارت علوم تحقیقات و فناوری (۱٩٦٩) اخبار اموزش و پرورش (۱۱٧٤) دانشگاه آزاد اسلامی (۱۱٤٦) کارشناسی ارشد (٧۸٢) دکتری تخصصی (٧۳٧) علوم پزشکی (٥٥٦) دانشگاه تهران (٤٢٤) دانشگاه جامع علمی کاربردی (۳٤٤) کنکور سراسری (۳٢٠) دانشگاه پیام نور (٢٩٧) کارشناسی (٢٤٦) کارشناسی ناپیوسته (٢۳٤) اخبار دانشگاهای خارجی (٢۳۳) بورس (٢٠۳) کاردانی (۱۸٧) دانشگاه صنعتی شریف (۱۳۱) معرفی دانشگاها (۱٠٢) دانشگاه صنعتی امیرکبیر (٩٧) حوزه علمیه خواهران (٧٩) المپیاد (٧۸) دانشگاه شهید بهشتی (٧٢) همایشها و جشنواره ها (٦٧) دانشگاه علوم پزشکی تهران (٦۳) کارشناسی پیوستـه (٥٥) حوزه علمیه (٥٢) معرفی رشته های دانشگاهی (٤٧) دانشگاه امیر کبیر (٤٢) زبانهای خارجه (۳٧) استخدام در دانشگاها (۳٦) دانشگاه علامه طباطبایی (۳۱) دانشگاه مازندران (۳۱) دانشگاه آزاد اسلامی کرج (۳۱) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (۳٠) دانشگاه فردوسی مشهد (۳٠) دانشگاه شهرکرد (٢۸) دانشگاه صنعتی اصفهان (٢٧) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (٢٧) همایشها (٢٦) دانشگاه شهید چمران اهواز (٢٦) دانشگاه امام صادق(ع) (٢٥) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول (٢۳) دانشگاه تبریز (٢٢) دانشگاه تربیت مدرس (٢۱) دانشگاه آزاد اسلامی گرگان (٢۱) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن (٢۱) دانشگاه اصفهان (٢٠) دانشگاه شیراز (٢٠) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن (۱۸) دانشگاه علم و صنعت (۱٧) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند (۱٧) دانشگاه شهید چمران (۱٦) دانشگاه سمنان (۱٦) دانشگاه قم (۱٦) دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه (۱٦) دانشگاه آزاداسلامی تبریز (۱٥) دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (۱٥) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار (۱٥) دانشگاه کاشان (۱٤) دانشگاه ارومیه (۱٤) دانشگاه آزاد اسلامی کرج (۱۳) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب (۱۳) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر (۱۳) دانشگاه رازی کرمانشاه (۱٢) دانشگاه هرمزگان (۱٢) دانشگاه بیرجند (۱۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول (۱۱) دانشگاه علوم پزشکی مشهد (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی ساری (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه (۱٠) دانشگاه علامه‌طباطبایی (۱٠) دانشگاه علوم پزشکی شیراز (٩) دانشگاه آزاد اسلامی کرمان (٩) دانشگاه اراک (٩) تولیمو (٩) دانشگاه لرستان (٩) فوق تخصصی (٩) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (۸) دانشگاه ملایر (۸) دانشگاه زابل (۸) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر (۸) دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی (۸) دانشگاه هنر اصفهان (۸) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان (۸) دانشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (۸) دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور (۸) دانشگاه آزاد اسلامی ورامین (٧) دانشگاه شریف (٧) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر (٧) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز (٧) واحد تهران جنوب (٧) دانشگاه شهید باهنر کرمان (٧) دانشگاه خلیج فارس (٧) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (٧) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (٧) دانشگاه ایلام (٧) دانشگاه رازی (٧) دانشگاه آزاد اسلامی اراک (٧) دانشگاه الزهرا (٧) دانشگاه هنر (٧) دانشگاه صنعتی سهند (٧) دانشگاه شاهد (٧) دانشگاه خواجه نصیر (٧) دانشگاه یاسوج (٧) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود (٧) دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور (٦) دانشگاه سیتان وبلوچستان (٦) دانشگاه بوعلی سینا (٦) حوزه علمیه قم (٦) دانشگاه یزد (٦) دانشگاه علوم پزشکی (٦) دانشگاه محقق اردبیلی (٦) دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر (٦) دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار (٦) علوم پزشکی تهران (٦) دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی (٦) دانشگاه آزاد اسلامی ری (٦) دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد (٦) دانشگاه آزاد اسلامی بابل (٦) دانشگاه آزاد اسلامی شیراز (٦) دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان (٦) دانشگاه تربیت‌مدرس (٦) دانشگاه ازاد اسلامی گرگان (٦) دانشگاه تفرش (٥) دانشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (٥) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس (٥) دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان (٥) دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی (٥) دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه (٥) دانشگاه شهید عباسپور (٥) دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول (٥) دانشگاه علم‌وصنعت (٥) دانشگاه صنعت نفت (٥) دانشگاه آزاد اسلامی سمنان (٥) دانشگاه صنعتی شاهرود (٥) متفرقه (٥) دانشگاه گیلان (٥) دانشگاه تربیت معلم (٥) دانشگاه زنجان (٥) دانشگاه علوم پزشکی تبریز (٥) دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد (٥) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار (٥) دانشگاه کردستان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه (٤) معرفی محصولات روز (٤) دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه (٤) دانشگاه آزاد اسلامی اهواز (٤) دانشگاه علوم پزشکی همدان (٤) دانشگاه فنی و حرفه ای (٤) دانشگاه علوم پزشکی گیلان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان (٤) علوم پزشکی اصفهان (٤) دانشگاه خلیج‌فارس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار (٤) دانشگاه الزهرا(س) (٤) دانشگاه آزاد اسلامی ملارد (٤) دانشگاه آزاد اسلامی ملکان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قدس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی نراق (٤) دانشگاه آزاد اسلامی رشت (٤) دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان (٤) دانشگاه امام حسین (ع) (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قدس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب، (٤) دانشگاه علوم بهزیستی (۳) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، (۳) دانشگاه آزاد کرج (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس (۳) دانشگاه تربیت‌معلم تهران (۳) دانشگاه آزاد ورامین (۳) دانشگاه‌ اصفهان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ورامین (۳) دانشگاه الزهرا (س) (۳) دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ساوه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان (۳) دانشگاه کرمانشاه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اهر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی عجب شیر (۳) دانشگاه علم‌و‌صنعت (۳) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند (۳) دانشگاه آزاداسلامی زنجان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه (۳) دانشگاه باقرالعلوم(ع) (۳) دانشگاه پیام‌نور تهران (۳) دانشگاه آزاداسلامی قائم شهر (۳) دانشگاه امام حسین(ع) (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر (۳) دانشگاه اندیمشک (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد (۳) کار دانی پیوسته (۳) دانشگاه ازاد اسلامی قزوین (۳) دانشگاه اردبیل (۳) دانشگاه آزاد اسلامی زابل (۳) دانشگاه بین المللی امام خمینی (۳) حوزه علمیه تهران (۳) دانشگاه علوم اسلامی رضوی (۳) دانشگاه سنندج (۳) دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه (۳) مجتمع آموزش عالی جهرم (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بیضا (۳) دانشگاه آزاد اسلامی نراق (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اندیمشک (۳) دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد (۳) دانشگاه صنعتی مالک اشتر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی مسجد سلیمان (۳) دانشگاه علوم کشاورزی رامین (۳) دانشگاه هنر اسلامی تبریز (۳) دانشگاه شریف (۳) دانشگاه سوره (۳) دانشگاه سیستان و بلوچستان (۳) دانشگاه امام صادق (ع) (۳) دانشگاه صنعتی همدان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد (۳) دانشگاه معارف اسلامی (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اهر (۳) دانشگاه آزاد شبستر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی کنگاور (۳) دانشگاه عباسپور (۳) دانشگاه گلستان (۳) دانشگاه علوم پزشکی ارومیه (۳) دانشگاه تهران جنوب (٢) دانشگاه علوم کشاورزی ساری (٢) مجتمع آموزش عالی گنبد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مراغه (٢) دانشگاه علوم پزشکی زاهدان (٢) دانشگاه صنعتی بیرجند (٢) دانشگاه تربیت معلم سبزوار (٢) دانشگاه آزاد تهران شمال (٢) دانشگاه آزاد کرج (٢) دانشگاه آزاد (٢) دانشگاه فردوسی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی هریس (٢) دانشگاه صنعتی ارومیه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهر ری (٢) پژوهشگاه رویان (٢) دانشگاه تربیت معلم تهران (٢) دانشگاه جیرفت (٢) دانشگاه صنعتی سیرجان (٢) دانشگاه صنعتی قم (٢) دانشگاه علوم پزشکی اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مشهد (٢) دانشگاه بوشهر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت (٢) دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان (٢) مجتمع آموزش عالی قوچان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مرند (٢) دانشگاه آزاداسلامی تبریز (٢) کاردانی ناپیوسته (٢) دانشگاه امام خمینی (ره) (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اندیمشک (٢) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر (٢) دانشگاه تربیت‌معلم (٢) دانشگاه علوم پزشکی قم (٢) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لامرد (٢) دانشگاه اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بابل (٢) دانشگاه آزاد جاسک (٢) حوزه‌ علمیه (٢) دانشگاه آزاداسلامی کرج (٢) دانشگاه آزاداسلامی گرمسار (٢) دانشگاه شهیدبهشتی (٢) دانشگاه شهرداری (٢) دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بندرلنگه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ساوه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی دره شهر (٢) دانشگاه کرج (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی میبد (٢) دانشگاه شهیدباهنر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی پرند (٢) علوم پزشکی تهران (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بیجار (٢) دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان (٢) دانشگاه آزاداسلامی شوشتر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر (٢) دانشگاه‌ خوزستان (٢) دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر (٢) دانشگاه چمران اهواز (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تیران (٢) دانشگاه آزاد بافق (٢) دانشگاه آزاد اسلامی پارسیان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی جاسب (٢) دانشگاه علوم پزشکی سمنان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج (٢) دانشگاه امام رضا (ع) (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بروجن (٢) دانشگاه آزاداسلامی گرگان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج (٢) دانشگاه آزاد اسلامی خوی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد ممسنی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال، (٢) دانشگاه صنعتی اصفهان، (٢) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن، (٢) دانشگاه علوم پزشکی کرمان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی خوی (٢) دانشگاه آزاد ا سلامی قدس (٢) دانشگاه امیرکبیر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ملکان (٢) دبیرستان علامه حلی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لارستان (٢) دانشگاه فسا (٢) دانشگاه آزاداسلامی مبارکه (٢) دانشگاه آزاداسلامی بیرجند (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرمانشاه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شیرگاه (۱) دانشگاه آزاد سالامی یزد (۱) کاردانی فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه آزاد رودهن (۱) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن" (۱) دانشگاه صنایع و معادن (۱) آزاد اسلامی دهاقان (۱) دانشگاه صنعت نفت آبادان (۱) جشنواره علامه طباطبایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی زابل (۱) دانشگاه علوم و تحقیقات تهران (۱) مدرسه علمیه عالی نواب مشهد (۱) راهبرد یاس (۱) جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان (۱) دکترای تخصصی داروسازی (۱) بازنگری 40 رشته هنری در دانشگاه هنر اصفهان (۱) دانشگاه محقق اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مازندران (۱) دانشکده پرستاری (۱) دانشکده علوم حدیث ری (۱) دانشگاه هرمزگان، (۱) دانشگاه خلیج فارس بوشهر (۱) دانشگاه علوم پزشکی یاسوج (۱) دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان (۱) دانشگاه معارف اسلامی قم (۱) دانشگاه پیام‌نور زنجان (۱) دانشکده علوم انسانی قائمشهر (۱) آزاد اسلامی رودهن، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال، (۱) دانشگاه آزاداسلامی دهاقان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ایذه (۱) دانشگاه صنعتی سهند تبریز (۱) دانشگاه علوم قضایی (۱) کاردانی ناپیوسته (۱) کاردانی پیوسته (۱) دانشگاه آزاد تهران شمال (۱) دانشگاه علوم پزشکی یزد (۱) دانشگاه امام‌ صادق(ع) (۱) دانشکده فنی مهندسی گلپایگان (۱) دانشگاه علوم اقتصاد (۱) دانشگاه علوم پزشکی گناباد (۱) دانشگاه خواجه نصیر‌الدین طوسی (۱) دانشگاه فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر (۱) دانشگاه باهنر کرمان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی دامغان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، (۱) انشگاه آزاد اسلامی علی اباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان (۱) دانشگاه علوم انتظامی ناجا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول ، (۱) دانشکده علوم قرآنی تهران (۱) دانشکده علوم پزشکی اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بافت (۱) حوزه های علمیه خواهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نایین (۱) دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور (۱) دانشگاه پیام‌نور تهران (۱) دانشگاه ازاد اسلامی علی اباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی پردیس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه علوم اقتصادی (۱) دانشگاه خواجه‌نصیرالدین‌طوسی (۱) دانشگاه در مشهد مقدس (۱) دانشگاه آزاداسلامی دماوند (۱) دانشگاه آزاد تهران‌شمال (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان (۱) دانشگاه باقرالعلوم (علیه السلام) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، (۱) دانشکده معارف قرآنی اصفهان (۱) دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی یا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ری، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی، علی آباد کتول (۱) علوم ‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه تربیت (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بیجار (۱) دانشگاه آزاد تهران‌شمال (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خورموج (۱) دانشگاه ‌اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ا یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی استهبان (۱) دانشگاه امام صادق(ع) فارس، (۱) دانشگاه آزاد ری (۱) آزاد اسلامی تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرمانشاه (۱) دانشگاه هنر اسلامی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بستک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسکو (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سنندج (۱) دانشگاد آزاد اسلامی واحد بوشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قروه (۱) دانشگاه آزاد یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان (۱) دانشگاه آزاد سلامی شبستر (۱) علوم‌پزشکی تهران، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی پارس آباد مغان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی گرگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی و تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بوکان (۱) دانشگاه صنعتی شهدای هویزه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فومن (۱) دانشکده الهیات و ادیان (۱) دانشگاه بوعلی سینا همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خمین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی استهبان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ایلام (۱) گروه آزمون و سنجش: دانشگاه علوم پزشکی تهران (۱) دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام‌نور اراک (۱) دانشگاه‌ تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کهنوج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نور (۱) دانشگاه‌ همدان (۱) دانشگاه‌ سمنان (۱) علوم‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه امیرکبیر تهران (۱) دانشگاه پیام نور مازندران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر (۱) دانشگاه‌ شیراز (۱) دانشگاه جامع البرز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد (۱) دانشگاه آزاداسلامی فیروزکوه (۱) دانشگاه صنعت نفت اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی عجب شیر (۱) دانشگاه لرست (۱) دانشگاه علمی و کاربردی اراک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آبادان (۱) دانشکده ورامین (۱) دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) (۱) دانشگاه های آزاد اسلامی کرمان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر (۱) آزاد اسلامی یزد (۱) دانشگاه آزاداسلامی ورامین (۱) آزاد اسلامی ورامین (۱) دانشگاه امام‌صادق(ع) (۱) دانشگاه بوعلی سینای همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میمه (۱) دانشگاه آزاداسلامی خوی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان (۱) دانشگاه آزد اسلامی اندیمشک (۱) جشنواره شیخ بهایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قم (۱) دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قشم (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه، (۱) دانشگاه علمی کاربردی لرستان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شیراز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی جلفا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فردوس (۱) دانشگاه جامع امام حسین (ع) (۱) دانشگاه آزا د نیشابور (۱) دانشگاه علم و صنعت ایران در دماوند (۱) دانشگاه فنی حرفه‌ای (۱) دانشگاه علوم پزشکی لرستان (۱) دانشگاه شهید بهشتی تهران (۱) دانشگاه پیام نور شیراز (۱) دانشگاه پیام نور استان فارس (۱) دانشگاه پیام نور سلماس (۱) دانشکده شهید باهنر شیراز (۱) دانشگاه تربیت‌معلم سبزوار (۱) دانشگاه بجنورد (۱) علوم پزشکی کاشان (۱) دانشگاه آزاداسلامی قدس (۱) دانشگاه آزاداسلامی رودهن (۱) دانشگاه علوم پزشکی کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فارس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مرند (۱) انشگاه امام صادق(ع) (۱) دانشگاه فنی و حرفه ای در شیراز (۱) دانشگاه آزاداسلامی یزد (۱) حوزه‌های علمیه خواهران تهران (۱) دانشگاه آزاداسلامی اندیمشک (۱) دانشگاه آزاداسلامی آستارا (۱) دانشگاه شهیدچمران اهواز (۱) دانشگاه علوم پزشکی زابل (۱) علوم پزشکی مشهد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شبستر (۱) دانشگاه شهید بهشتی (۱) دانشکده پرستاری و مامایی ایرانشهر (۱) حوزه‌های عملیه اصفهان (۱) دانشگاه امام‌خمینی (۱) حوزه علمیه کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس (۱) دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سما (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بناب (۱) دانشگاه فنی‌حرفه‌ای (۱) دانشگاه اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فراهان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر (۱) دانشگاه آزاد ورامین (۱) دانشگاه آزاداسلامی واحدتهران مرکزی (۱) دانشگاه صنعت آب‌وبرق (۱) دانشگاه‌ ارومیه (۱) دانشگاه‌ آزادشهرکرد (۱) دانشگاه امام خمینی(ره) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرج (۱) دانشگاه آزاداسلامی تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اراک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی چالوس (۱) دانشگاه پیام نور قزوین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آستارا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی رری (۱) دانشکده علوم انسانی کرمانشاه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتو (۱) حوزه های علمیه کرج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میانه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسدآباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فریدن (۱) دانشگاه های آزاداسلامی سمنان (۱) دانشگاه پیام‌نور (۱) حوزه علمیه البرز (۱) دانشگاه امیدیه (۱) دانشگاه آزاداسلامی رودهن (۱) دانشگاه آزاد اسلامی طبس (۱) دانشگاه‌ شهید چمران (۱) کارشناسی اپیوسته (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کرج، (۱) دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان (۱) دانشگاههای آزاد اسلامی اصفهان (۱) دانشگاه تهران مرکزی (۱) دانشگاه اسلامی در کابل (۱) دانشگاه های علوم پزشکی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سروستان (۱) دانشگاه بهشتی (۱) رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تیران (۱) دانشگاه افسری امام علی(ع) (۱) انشگاه آزاد اسلامی ری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران (۱) دانشگاه علی آباد کتول (۱) دانشگاه‌ علوم پزشکی (۱) دانشگاه اصفهان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بافق (۱) رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تبریز از پذیرش 40 (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی همدان (۱) کارشناسی پیوستـه اپیوسته (۱) دانشگاه بوعلی‌سینا همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز (۱) علوم پزشکی شهید صدوقی یزد (۱) دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر (۱) دانشکده الهیات کرج (۱) دانشگاه آزاد تهران جنوب (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان (۱) دانشگاه خواجه‌نصیر (۱) دانشگاه فارس (۱) دانشگاه آزاد ابهر (۱) دانشگاه های آزاد تهران (۱) علوم پزشکی بوشهر (۱) انشگاه آزاد اسلامی دهاقان (۱) علوم پزشکی همدان (۱) دانشگاه سیدجمال‌الدین‌ اسدآبادی (۱) علوم پزشکی شیراز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نطنز (۱) انشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ابهر (۱) دانشگا‌ه‌ سیستان و بلوچستان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران (۱) دانشگاه علوم پزشکی خراسان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی طالقان (۱) دانشگاه آزاداسلامی بندرلنگه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز (۱) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فسا (۱) دانشگاه د قم (۱) دانشگاه باقرالعلوم (ع) (۱) حوزه‌های علمیه خواهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهردشت (۱) حوزه علمیه (۱) دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میناب (۱) دانشگاه فنی و حرفه (۱) دانشگاه آزاداسلامی آستارا (۱) دانشگاه‌ آزاد اسلامی نجف آباد (۱) دانشگاه قرآن و حدیث (۱) حوزه‌ علمیه خواهران اصفهان (۱) دانشگاه فنی‌حرفه‌ (۱) دانشگاه پیام نور همدان (۱) دانشگاه علم ‌و صنعت (۱) دانشگاه شهیدعباسپور (۱) گاه آزاد اسلامی قدس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (۱) دانشگاه ازاد اسلامی اراک (۱) دانشگاه آزاد تاکستان (۱) دانشگاه پزشکی تهران (۱) دانشگاه گرمسار (۱) آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه سیستان وبلوچستان (۱) واحد تهران شمال (۱) داشنگاه صنعتی امیرکبیر (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز (۱) دانشگاه اسلامی تبریز (۱) دانشگاه غیرانتفاعی باقرالعلوم (۱) دانشگاه آزاد واحد تهران شمال (۱) دانشگاه آزاد شاهین‌شهر (۱) دانشگاه قائم شهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بیضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میبد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر (۱) دانشگاه صنعت اهواز (۱) دانشگاه ازاد اسلامی تبریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فردوس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سروستان (۱) واحد مرند (۱) حوزه علمیه قزوین (۱) دانشگاه جامع امام خمینی (۱) دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه شهید رجایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بردسکن (۱) دانشگاه علوم پزشکی لرستان (۱) دانشگاه امام حسین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هادیشهر (۱) دانشگاه دربانوردی چابهار (۱) دانشگاه آزاد تبریز (۱) دانشکده علوم حدیث (۱) علوم پزشکی مازندران (۱) دانشگاه ازاد اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه (۱) علوم پزشکی شهید بهشتی (۱) دانشگاه دریایی خرمشهر (۱) دانشگاه ری (۱) دانشگاه ازاد اسلامی امیدیه (۱) دانشگاه اسلامی گلستان (۱) دانشگاه کنگاور (۱) دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سردشت (۱) دانشکده تربیت بدنی (۱) دانشگاه شهیدچمران (۱) مجتمع آموزش عالی نیشابور (۱) دانشگاه آزاد اسلامی همدان (۱) دانشگاه نیشابور (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نائین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قشم (۱) دانشگاه افسری امام علی (۱) موسسه سوره (۱) کاردانی پیوسته (۱) پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لبنان (۱) مجتمع آموزش عالی ایرانشهر (۱) دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نی ریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لنجان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر (۱) پژوهشگاه علوم انسانی (۱) موسسه غیرانتفاعی جاوید جیرفت (۱) موسسه عالی غیرانتفاعی سجاد (۱) موسسه عالی غیر انتفاعی کار (۱) دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل (۱) دانشگاه بم (۱) دانشگاه دریایی امام خمینی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سلماس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات (۱) دانشگاه صنعت آب و برق (۱) دانشگاه علوم پزشکی زنجان (۱) دانشگاه شهید مطهری (۱) دانشگاه بو علی همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سقز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تایباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد (۱) دانشگاه مفید (۱) دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی (۱) نخبگان و مبتکران (۱) پژوهشگاه علوم و فناوری رنگ (۱) پژوهشکده تربیت بدنی (۱) پزشکی (۱) دانشگاه مالک اشتر (۱) دانشگاه امام صادق (۱) ا (۱) دانشگاه آزاد قزوین (۱) 4 (۱) دانشگاه علوم پزشکی مازندران (۱) دانشگاه همدان (۱) علوم پزشکی تبریز (۱) دانشگاه تربیت معلم کرج (۱) دانشگاه آزاد رودهن (۱) دانشکده صدا و سیما (۱) دانشگاه امیرکبیر (۱) دانشگاه غیر انتفاعی (۱) دانشگاه چمران (۱) دانشگاه مذاهب اسلامی (۱) دانشگاه علوم پایه دامغان (۱) دانشگاه علوم و فنون مازندران (۱) دانشگاه کرج (۱) دانشگاه افسری (۱) دانشگاه پیام نور مشهد (۱) دانشگاه علم و صنعت ایران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آباده (۱) دانشگاه آزاد علی آباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بناب (۱) مؤسسه آموزش عالی بهاران (۱) دانشگاه خوارزمی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هشترود (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماکو (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قوچان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کازرون (۱) دانشگاه کشاورزی گرگان (۱) دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان (۱) دانشگاه مراغه (۱) دانشگاه علوم کشاورزی ساری (۱) مجتمع آموزش عالی اهل بیت (۱) دانشگاه صنعتی کرمان (۱) دانشگاه کرمان (۱) دانشگاه آزاد تهران جنوب (۱) دانشگاه دامغان (۱) دانشگاه کساورزی گرگان (۱) دانشگاه صنعتی بابل (۱)
دوستان من