نویسنده (های) وبلاگ
آرشیو وبلاگ
پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش محور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/٩/۱

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش محور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای سال تحصیلی 89-88 در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی آموزش محور پذیرش کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی بخشنامهای به رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مجوز پذیرش دانشجوی آموزش محور با رعایت ضوابط قانونی را ابلاغ کرد.
در این بخشنامه آمده است: تعداد واحدهای درسی که دانشجو در هر نیمسال تحصیلی میتواند اخد کند حداقل 8 و حداکثر 12 واحد است.
همچنین تعداد واحدهای دوره کارشناسی ارشد در هر دو شیوه آموزشی – پژوهشی و آموزشی حداقل 28 و حداکثر 32 برحسب رشته 12 واحد درسی از مجموع 28 واحد در 2 شیوه به صورت مشترک اجرا میشود.
انتقال دانشجو از یک شیوه به شیوه دیگر در اختیار دانشگاه است. گفتنی است: اجرای دوره کارشناسی ارشد شیوه آموزشی در تمام رشته ها به صورت واحدهای درسی و بدون پایان نامه انجام میگیرد. ضمن اینکه گذراندن حداقل 2 تا 4 واحد سیمنار الزامی است که این شیوه پذیرش دانشجو به صورت شبانه است.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گروه مستقل شیمی 6 و دانشکده شیمی 13، برق 18، عمران 4، مکانیک (مکاترونیک) 1، معدن 20، پزشکی 10، نفت 5، ریاضی و علوم کامپیوتر 20 و فیزیک 68 دانشجو پذیرش کرده است.
 
لینک      نظرات ()      

تاریخ ثبت نام واصلاح آیین نامه فراگیر تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/٩/۱

سرپرست دانشگاه پیام نور خبرداد:

تاریخ ثبت نام واصلاح آیین نامه فراگیر تشریح شد  

گروه آزمون وسنجش : سرپرست دانشگاه پیام نور ازاصلاح آیین نامه دوره های فراگیر خبر داد و گفت: آزمونهای فراگیر کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور طبق روال سالهای گذشته برگزار می شود.
دکتر حسن زیاری در گفت وگو با ایسنا ، اظهار کرد: طی جلسه ای که هفته گذشته با حضور مسئولان سازمان سنجش برگزار شد، آیین نامه دوره های فراگیر در جهت ارتقای کیفیت و رفع مشکلات موجود اصلاح شد که طی آن دوره های فراگیر کارشناسی و کارشناسی ارشد طبق روال سالهای گذشته برگزار می شود اما دوره دکترای فراگیر نخواهیم داشت و پذیرش دانشجوی دکترا براساس آزمون تخصصی خواهد بود.
آغاز ثبت نام آزمونهای فراگیر از دی ماه
وی در خصوص زمان ثبت نام دوره های فراگیر گفت: درصددیم که ثبت نام دوره های فراگیر در دی ماه 88 انجام گیرد و طی آن تمامی موارد اصلاح شده نیز در دفترچه ثبت نام اعلام خواهد شد.
اعلام ظرفیت در فراگیر ارشد و بومی گزینی در فراگیر کارشناسی
زیاری با اشاره به عمده ترین اصلاحات انجام شده در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور و تصمیمات اتخاذ شده برای اعلام ظرفیت در دوره فراگیر کارشناسی ارشد، تصریح کرد: از این پس بر اساس توانمندی ها، امکانات و تعداد اساتید موجود، برای فراگیر مقطع کارشناسی ارشد ظرفیت اعلام می شود و داوطلبان بر اساس سطح نمرات اکتسابی پذیرش می شوند. سرپرست دانشگاه پیام نور تاکید کرد: در همین راستا ظرفیتهای دوره فراگیر کارشناسی ارشد به تفکیک رشته در دفترچه ثبت نام درج خواهد شد.  وی با بیان اینکه در اصلاحات انجام شده بحث بومی نگری نیز مطرح شد، گفت: در این زمینه در مقطع کارشناسی، بحث بومی گزینی قطعا لحاظ خواهد شد اما در مقطع کارشناسی ارشد سعی شده تا در حد ممکن این موضوع لحاظ شود. وی در عین حال اظهار کرد: اصلاحات اعمال شده پس تصویب مراجع ذیصلاح اعمال می شود.  زیاری همچنین با اشاره به بحث موسسات غیرمجاز فراگیر که از آرم دانشگاه پیام نور سواستفاده می کنند، با تاکید بر اینکه دانشگاه پیام نور به هیچ یک از موسسات فراگیر مجوز برگزاری دوره های دانشپذیری را ارائه نکرده است، به داوطلبان توصیه کرد که در هیچ یک از این موسسات ثبت نام نکنند.  سرپرست دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد: همچنین طی دستور وزیرعلوم علاوه بر اینکه باید در این زمینه اطلاع رسانی مناسب انجام گیرد با موسسات متخلف نیز از طریق دستگاه های نظارتی برخورد می شود.

لینک      نظرات ()      

شرایط و تاریخ ثبت نام کنکور پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/٩/۱

 شرایط و تاریخ ثبت نام کنکور پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ثبت نام در سومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی از نیمه آذر ماه آغاز می شود.  دکتر حسین کشاورز درگفتگو با مهر افزود: با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته زمان ثبت نام برای پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در دوره سوم، نیمه آذرماه در نظر گرفته شده است و آزمون نیز اسفند ماه برگزار می شود.
وی اضافه کرد: شرایط ثبت نام و فرمهای مربوطه در آذر ماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند با توجه به شرایط خود در آزمون ثبت نام کنند. ثبت نام به صورت پستی خواهد بود و افراد متقاضی باید مدارک خود را به دانشگاه ارسال کنند.

اعلام نتایج در اوایل اردیبهشت 89
کشاورز یادآور شد: اوایل اردیبهشت ماه سال 89 نتایج اولیه و مراحل بعدی به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون خواهد رسید.

شرایط شرکت در دوره سوم پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی
وی با اشاره به شرایط شرکت در دوره سوم پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در این دانشگاه افزود: بر اساس آیین نامه پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی، کلیه رشته های علوم تجربی و فنی و مهندسی که می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند مجاز به شرکت در این دوره هستند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص سن متقاضیان ورود به رشته پزشکی به مهر گفت: حداکثر سن برای خانمها 25 سال تمام در زمان ثبت نام و برای آقایان که خدمت نظام وظیفه را گذرانده اند 27 سال تمام در زمان ثبت نام تعیین شده است.
وی اظهار داشت: معدلهای اعلام شده مقطع دیپلم و کارشناسی همانند سال گذشته خواهد بود و متقاضیان باید دارای معدل دوره دیپلم بالاتر از 18 و معدل دوره کارشناسی بالاتر از 16 باشند.
کشاورز در خصوص هدف جذب دانشجوی پزشکی به این شیوه گفت: جذب فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی سایر رشته های اعلام شده با توانمندی های بالا در رشته پزشکی به منظور ارتقای سطح فارغ التحصیلان و افزایش انگیزش فراگیران گروه پزشکی مهمترین هدف پذیرش به این شیوه است.
لزوم دارا بودن مدرک زبان انگلیسی
وی با اشاره به لزوم دارا بودن مدرک زبان انگلیسی برای این گروه از داوطلبان گفت: برای مدرک زبان TOFEL نمره 500، برای مدرک زبان IELTS نمره 6، برای مدرک زبان MCHE نمره 50 لازم است.

تشریح ضرایب مواد درسی آزمون
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تشریح ضرایب مواد درسی آزمون یادآور شد: مواد درسی آزمون در حد آزمون جامع علوم پایه پزشکی است و برای فیزیولوژی نظری ضریب 3، میکروب شناسی شامل باکتری شناسی، ویروس شناسی و انگل شناسی پزشکی ضریب 3، آناتومی نظری ضریب 3، بیوشیمی نظری ضریب 2، بافت شناسی نظری ضریب 2، ایمونولوژی نظری ضریب 2، زبان عمومی ضریب 2، ژنتیک ضریب 1، روانشناسی ضریب 1، تغذیه ضریب 1، فیزیک پزشکی ضریب 1، دروس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت و تنظیم خانواده ضریب 1، و دروس اصول اپیدمیولوژی و مبارزه  با بیماری ها و آمار مقدماتی ضریب 1 درنظر گرفته شده است.

لینک      نظرات ()      

فرصت باقی مانده برای اصلاح انتشار اطلاعات ثبت نامی کنکور ارشد اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/٩/۱

توکلی خبر داد:

فرصت باقی مانده برای اصلاح انتشار اطلاعات ثبت نامی کنکور ارشد اعلام شد 

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اطلاعات ثبت نامی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 دیروز شنبه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت .
حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: کلیه داوطلبانی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام در آزمون ارشد سال 1389 اقدام کرده و اطلاعات خواسته شده را از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور وارد کرده اند می توانند اطلاعات تقاضانامه ثبت نامی آزمون را از دیروز به مدت پنج روز بر روی پایگاه اینترنتی سازمان به نشانی www.sanjesh.org مشاهده کنند.
وی با بیان اینکه این اطلاعات به منظور اطمینان داوطلبان از صحت اطلاعات وارد شده منتشر می شود، گفت: کلیه داوطلبان آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1389 لازم است از دیروز شنبه تا چهارشنبه 9 آذر ماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و اطلاعات تقاضانامه ثبت نامی خود را بر اساس دستورالعمل های مربوط بر روی سایت مشاهده کنند.
معاون سازمان سنجش گفت: امکان مشاهده و در صورت لزوم ویرایش اطلاعات از طریق سایت وجود دارد. این امکان در انتهای صفحه نمایش با انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات فراهم می  شود.
وی افزود: چنانچه اطلاعات داوطلب نیاز به ویرایش داشته باشد با کلیک بر روی گزینه ویرایش اطلاعات وارد مرحله ویرایش اطلاعات شده و نسبت به  اصلاح مورد یا موارد اقدام و سپس با کلیک بر روی گزینه تایید نسبت به صحت اطلاعات اقدام می  کند.
توکلی با تاکید بر اینکه داوطلبان باید کلیه اطلاعات ثبت نامی به ویژه رشته یا رشته های امتحانی ، معدل، شهرستان حوزه امتحانی و موسسه محل فارغ التحصیلی را کنترل کنند، گفت: اصلاح اطلاعات تنها از این روش امکانپذیر است لذا داوطلبان از ارسال درخواست کتبی و یا مراجعه حضوری به سازمان سنجش خودداری کنند.

لینک      نظرات ()      

دوره های پسا دکتری در دانشگاه شیراز راه اندازی شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/٩/۱

دوره های پسا دکتری در دانشگاه شیراز راه اندازی شد


گروه آزمون وسنجش : هیات امنای دانشگاه شیراز آیین نامه دوره های پسا دکتری را تصویب کرد.  به گزارش ایسنا، بر اساس این آیین نامه به منظور ایجاد بستر و فضای مناسب تحقیقاتی برای توسعه فعالیت های پژوهشی، تولید و گسترش مرزهای دانش و نیز تسهیل فرآیند جذب اعضای هیات علمی، دوره تحقیقاتی پسا دکتری برای متقاضیان داخل و خارج از کشور در موسسات عضو هیات امنا بر اساس شرایط مصوب این هیات اجرا می شود.
در این راستا، متقاضی پسا دکتری برای پروژه تحقیقاتی خاصی که منابع مالی آن تامین شده است از طریق استاد پذیرنده یا بخش مربوطه به دانشکده معرفی و پس از تایید معاون پژوهشی دانشگاه، طبق ضوابط پذیرش می شود.
همچنین استاد پذیرنده باید حداقل دارای مرتبه علمی دانشیاری باشد، حداقل 5 مقاله در طی 5 سال اخیر در مجلات معتبر علمی پژوهشی منتشر نموده و راهنمایی حداقل 3 دانشجوی کارشناسی ارشد و یک دانشجوی دکتری را در کارنامه خود داشته باشد.
متقاضی پسا دکتری هم باید دارای مجوز پذیرش از استاد یا بخش واجد شرایط باشد; شرایط عمومی عضویت هیات علمی را دارا باشد; دارای مدرک دکترای تخصصی از یکی از دانشگاه های معتبر داخلی و یا خارجی باشد و بیش از سه سال از تاریخ اخذ مدرک دکترای وی نگذشته باشد.  گفتنی است طول دوره پسا دکتری حداقل یک سال و حداکثر دو سال به صورت تمام وقت می باشد.

لینک      نظرات ()      

ظرفیت پذیرش و شرایط ثبت نام دوره دکتری تخصصی پژوهشی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۳٠

ظرفیت پذیرش و شرایط ثبت نام دوره دکتری تخصصی پژوهشی اعلام شد  

گروه آزمون و سنجش : مدیرکل دفتر گسترش و ارزیابی وزارت بهداشت ظرفیت پذیرش دانشجو دردوره دکتری تخصصی پژوهشی Research dy PhD در سال 89 - 88 را اعلام کرد.
دکتر سید امیرمحسن ضیایی در گفتگو با مهر افزود: 18 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی مختلف توانسته اند مجوز پذیرش دانشجو در این دوره را کسب کنند و بیش از60 نفر در این دوره پذیرش می شوند.
وی یادآور شد: این دوره به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص آشنا به روشهای پیشرفته تحقیق و مبانی پژوهش در زمینه های خاص ایجاد شده و در دوره های اولیه تعداد دانشجویان نسبت به تعداد اساتیدی که آموزش برعهده آنها است، تعریف شده است.
به گزارش مهر، شرایط عمومی پذیرش دانشجو در این دوره شامل داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی ، عدم وجود منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد ، داشتن دانشنامه دکتری حرفه ای، کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های داخل و خارج کشور که حسب مورد به تایید وزارتین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم تحقیقات و فناوری رسیده باشد، موفقیت در مصاحبه ورودی و عدم اشتغال به تحصیل همزمان ارائه مدرک زبان موافق با مصوبات شورای عالی برنامه ریزی در هنگام ثبت نام است.
بر اساس اعلام دانشگاه های علوم پزشکی، شرایط اختصاصی پذیرش دانشجو نیز برای این دسته از دانشجویان درنظر گرفته شده است که شامل دارا بودن حداقل دو مقاله تحقیقی منتشر شده در مجلات  ایندکس شده در نمایه های PUBMED و ISI به عنوان نویسنده مسئول و یا نویسنده اول و ارائه مدارک آن هنگام ثبت نام است. داوطلبان استعدادهای درخشان و برتر نیز می توانند وارد این دوره شوند این داوطلبان باید دارای شرایطی خاص باشند از جمله اینکه حداکثر فاصله زمانی بین فارغ التحصیلی و ورود به دوره آنها 2 سال باشد، حداقل 8 امتیاز پژوهشی از فصل 2 آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل استعداد های درخشان کسب کرده باشند.
ورود نخبگان و استعداد های برتر به دوره های تخصصی، به شرط کسب حداقل 80 درصد امتیاز از مقاله و نوآوری در طول تحصیل، کسب 40 امتیاز از فصل آموزش و کسب 5 امتیاز از فصل فرهنگی- اجرایی آیین نامه استعدادهای درخشان است.
اعضای هیئت علمی که مایل به تحصیل در این دوره هستند نیز باید حداقل 8 امتیاز از ماده 2 آیین نامه ارتقا را در مدت 2 سال گذشته احراز کنند و حداقل 80 درصد امتیاز از مقاله تحقیقی نوع یک کسب کنند، احراز حداقل 35 امتیاز از ماده 1 آیین نامه ارتقا در مدت 4 سال گذشته و احراز حداقل 8 امتیاز از ماده 3 آیین نامه ارتقا در مدت 3 سال گذشته از دیگر شرایط شرکت در این دوره است.
داوطلبین آزاد نیز می توانند در این دوره شرکت کنند که بر اساس شرایط اعلام شده این افراد باید حداقل 5 امتیاز از ماده 2 آیین نامه ارتقا که 80 درصد آن از مقالات تحقیقی و نوآوری بوده و حداقل 20 امتیاز از ماده 3 مطابق آیین نامه ارتقا را احراز کنند. احراز حداقل 12 امتیاز از ماده 2 آیین نامه ارتقا» که حداقل 80 درصد آن از مقالات تحقیقی و نوآوری باشد نیز از شرایط این گروه است.

لینک      نظرات ()      

نحوه توزیع کارت و تاریخ برگزاری کنکورکارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۳٠

 رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد :

 نحوه توزیع کارت و تاریخ برگزاری کنکورکارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

گروه آزمون و سنجش : رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کنکور کارشناسی ناپیوسته13 آذر برگزار می شود، از توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه این آزمون خبر داد.
به گزارش ایسنا،  سجادی جاغرق در شصتمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به عملکرد مرکز آزمون در سال جاری، گفت: در کنکور سال88 داوطلبان برای اولین بار توانستند در محل زندگی خود در آزمون شرکت کنند، در این راستا سعی می کنیم در کلیه آزمون ها این اتفاق رخ دهد.
وی با اشاره به برگزاری آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد در 13 آذر، اظهار کرد: کارت آزمون کاردانی پیوسته به صورت اینترنتی توزیع شد، همچنین توزیع کارت آزمون کارشناسی ناپیوسته که در 13 آذر ماه برگزار می شود نیز به صورت اینترنتی توزیع خواهد شد.
سجادی افزود: همچنین رفع نقص و دیگر مسایل آزمون از طریق اینترنت انجام می شود.
وی با تاکید بر استفاده از افراد مجرب در حوزه های برگزاری آزمون، اظهار کرد: مجریان برگزاری این آزمون باید در شناسایی هویت داوطلبان و تطابق عکس آنها دقت لازم را داشته باشند.
رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، خاطر نشان کرد: ما کنترل های لازم را قبل و بعد از آزمون انجام می دهیم و احتمال سو» استفاده را به صفر رسانده ایم.
وی با اشاره به اهمیت حوزه بندی آزمون ها توسط واحدهای دانشگاهی، تصریح کرد: با وجودی که دو هفته بیشتر تا برگزاری آزمون کارشناسی ناپیوسته باقی نمانده است، ولی هنوز 24 واحد حوزه بندی های خود را به ما گزارش نکرده اند.   جاغرق با اشاره به عدم تشکیل کلاسهای دانشگاهی در صورت عدم تکمیل ظرفیت، خاطر نشان کرد: مجوزی از سوی رییس دانشگاه اخذ کرده ایم که بر اساس آن عدم تشکیل کلاس های دانشگاهی در مناطق بررسی شود، تا طی آن تکلیف پذیرفته شدگان زودتر تعیین شود.
وی افزود: در نظر داریم از بهمن ماه کل این فرایند را به صورت اینترنتی انجام دهیم تا مناطق با استفاده از سایت بتوانند برای پذیرفته شدگانی که کلاس هایشان تشکیل نشده است، جایابی کنند.
وی با بیان این که مقدماتی فراهم شده تا صدور کارت دانشجویی در مناطق پرینت گرفته شود، تصریح کرد: شرکت کارکنان واحدهای دانشگاهی در آزمون برای همان واحد ممنوع است.  رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خاتمه خطاب به روسای واحدها خواستار استفاده از کارکنان دانشگاه برای مراقبت از حوزه های آزمونی شد و افزود: به ما گزارش های توسط بازرسان ارائه شده که برخی از واحدها به دلیل استفاده از افراد بی تجربه مشکلاتی را ایجاد کرده اند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ نتایج آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۳٠

 با برگزاری آزمون از دیروز ;

تاریخ نتایج آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت اعلام شد  

گروه آزمون و سنجش : رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت از اعلام نتایج آزمون تا پایان هفته جاری خبر داد.
کی قباد طاهرنژاد در گفتگو با مهر افزود: آزمون زبان عمومی با حضور 400 داوطلب صبح دیروز جمعه 29 آبان ماه در محل سالن همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
وی اضافه کرد: نوبت سوم آزمون زبان وزارت بهداشت در یک نوبت در صبح جمعه برگزار شد و دوره بعدی آزمون های زبان وزارت بهداشت در تقویم جدید به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
به گزارش مهر، آزمون زبان عمومی MHLE یا Exam Language Health of Ministry از سوی وزارت بهداشت برای افراد داوطلب به منظور ارزیابی توان داوطلب در زمینه تسلط به درک مطلب شنیداری، دستورزبان، واژگان زبان انگلیسی، خواندن و درک مطلب برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

رشته های اولویت دار سال 1389 و مهلت ارسال مدارک برای بورس خارج از کشور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٧

ازسوی وزارت علوم;

رشته های اولویت دار سال 1389 و مهلت ارسال مدارک برای بورس خارج از کشور اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : رشته های اولویت دار بورسیه برای اعزام دانشجویان ممتاز به خارج ازکشور سال 1389 در گروههای فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد.
رشته های اولویت دار گروه فنی و مهندسی سال 1389
به گزارش مهر، در این رشته ها در گروه فنی مهندسی شامل، مهندسی عمران با گرایشهای مهندسی سازه های هوشمند، مهندسی زلزله، مدیریت ساخت، مهندسی دریا- سازه های دریائی- شناورها، مهندسی سواحل، مهندسی راه آهن، مهندسی برق با گرایشهای الکترونیک (مکاترونیک)، گرایش مخابرات (موبایل ، نانو)، ابر رسانایی، نانو، گرایش الکترونیک (نانو)، مهندسی کامپیوتر با گرایشهای امنیت شبکه، هوش، IT، مهندسی مکانیک با گرایشهای جامدات (نانو)، سیالات (نانو)، مکاترونیک، مهندسی نفت- شیمی با گرایش مهندسی نفت و گاز، مهندسی هوافضا در تمامی رشته ها می شود. وزارت علوم همچنین در گروه فنی و مهندسی در رشته های مهندسی صنایع با گرایش تجزیه و تحلیل، مهندسی هسته ای با گرایش راکتور و پرتو پزشکی، مهندسی بین رشته ای شامل مهندسی انرژی های نوین، مهندسی پزشکی، مهندسی ایمنی و بازرس فنی، مهندسی تسلیحات، مهندسی نقشه برداری شامل مهندسی فضای سبز، مهندسی طراحی و ساخت کشتی و زیر دریایی و مهندسی مواد پیشرفته برای اعزام به خارج از کشور دانشجو بورسیه می کند.
رشته های اولویت دار گروه کشاورزی سال 1389
در این گروه رشته های اولویت دار اعلام شده شامل بیوتکنولوژی کشاورزی (در کلیه گرایشها شامل اصلاح نباتات باغبانی و گیاهپزشکی و دامپروری)، منابع طبیعی (کلیه گرایش ها شامل جنگل و چوب)، نانو تکنولوژی کشاورزی، مدیریت منابع آب، مدیریت منابع خاک، مدیریت مناطق پایانی، مهندسی تولیدات گیاهی، شیلات - گرایشهای صید و بهره برداری، بیماری شناسی گیاهی (تمام گرایش ها)، علوم و تکنولوژی بذر، صنایع خمیر و کاغذ و سنجش از دور و GIS می شود.
رشته های اولویت دار گروه هنر سال 1389
در این گروه رشته های مرمت اشیای فرهنگی، تاریخی (تمام گرایشها)، تصویر متحرک (تمام گرایش ها)، طراحی صنعتی (تمام گرایش ها)، طراحی و چاپ پارچه (گرایش چاپ پارچه)، چاپ (با مدرک کارشناس ارشد رشته ارتباط تصویری) و معماری به عنوان رشته های اولویت دار اعلام شده اند.
رشته های اولویت دار گروه علوم انسانی سال 1389
در گروه علوم انسانی در بخش های مختلف رشته های اولویت دار اعلام شده اند. در این گروه در بخش علوم تربیتی رشته های آموزش مجازی، در بخش روانشناسی رشته های روانشناسی بالینی کودک، خانواده درمانی، روانشناسی صنعتی سازمانی، در بخش ارتباطات رشته های دولت الکترونیک و شهر مجازی، در بخش علوم محیطی رشته طراحی محیط زیست و در بخش حقوق رشته های حقوق اقتصادی، حقوق انرژی، حقوق مالکیت فکری و صنعتی به عنوان اولویت دار اعلام شده اند.در ادامه گروه علوم انسانی ، در بخش زبانهای خارجی رشته های زبان روسی و زبان چینی، در بخش زبان شناسی رشته زبان شناسی رایانه ای، در بخش سیاستگذاری رشته سیاستگذاری علم و فناوری، در بخش فلسفه رشته های فلسفه علم و فلسفه اخلاق زیستی، رشته باستان شناسی، در بخش تربیت بدنی رشته مدیریت ورزش، در بخش مدیریت رشته های مدیریت دانش و مدیریت اطلاعات، در بخش علوم اجتماعی رشته های مردم شناسی (انسان شناسی) و تاریخ علم اولویت بورسیه دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور هستند.
رشته های اولویت دار گروه علوم پایه سال 1389
در گروه علوم پایه در بخش فیزیک رشته نانو، در بخش شیمی رشته نانو شیمی، در بخش زیست شناسی رشته بیوتکنولوژی، در بخش علوم دریایی رشته های فیزیک دریا ( تمام گرایش ها) بیولوژی دریا، میکروبیرولوژی دریا، شیمی دریا، زمین شناسی دریا، در بخش ریاضی و آمار رشته آمار اقتصادی و اجتماعی، در بخش هواشناسی رشته های بیوانفورماتیک و سنجش از دور و GIS به عنوان اولویت بورسیه دانشجویان از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شده است.
مهلت ارسال مدارک به وزارت علوم برای تقاضای بورس
به گزارش مهر، بر اساس اعلام وزارت علوم، دانشگاهها باید فرم  مربوط به بورسیه دانشجویان ممتاز خود را تا تاریخ 15 دی ماه به وزارت علوم ارسال کنند دانشگاههای که نتوانند در ملت تعیین شده فرمهای خود را ارسال کنند سهمیه آنان بین دانشگاههای که به موقع نسبت به این امر اقدام کرده اند توزیع خواهد شد.
شرایط اختصاصی اعزام دانشجو به خارج از کشور
نفرات اول تا سوم آزمون سراسری کارشناسی ارشد، احراز رتبه اول در هریک از رشته های تخصصی دارای اولویت بورس در مقطع کارشناسی ارشد با تایید دانشگاه محل فارغ التحصیل، دارا بودن حداقل 1 مقاله چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی (مورد تایید وزارت علوم ) مستخرج از پایان نامه یا فعالیت تحقیقاتی فرد، نفرات رتبه اول تا سوم المپیادهای علمی دانشجویی کشور، دانشجویان نمونه کشوری در مقطع کارشناسی ارشد مطابق با آئین نامه انتخاب دانشجویان نمونه با تایید معاونت دانشجویی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مربیان آموزشی و پژوهشی دانشگاهها و مراکز پژوهشی که حداقل 60 درصد امتیاز جدول ارتقا» 1 را با تایید هیئت اجرایی جذب مربوط کسب کرده باشند می توانند جز» مشمولین بورسیه محسوب شوند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری چهارمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٧

تاریخ برگزاری چهارمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE اعلام شد


گروه آزمون وسنجش : چهارمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE وزارت بهداشت روزجمعه 29 آبان ماه در سالن همایش رازی برگزار می شود.
مهندس کی قباد طاهرنژاد رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE در روز جمعه 29 آبان ماه ، از اعلام نتایج آزمون در 9 آذر ماه خبر داد.وی با اشاره به برگزاری آزمون زبان MHLE با رقابت 500 نفر در سالن همایش رازی، گفت: توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون از طریق سایت معاونت آموزشی وزارت بهداشت به نشانیir.gov.dehbasht.bme.www  از دو روز گذشته آغاز و تا صبح روز برگزاری آزمون ادامه دارد.
وی در خصوص تعداد داوطلبان این آزمون، اظهار کرد: داوطلبان در صورت عدم قبولی در این آزمون، محدودیتی برای شرکت در دوره های بعدی ندارند.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به صدور گواهی برای کلیه شرکت کنندگان در آزمون، گفت: شرط قبولی در این آزمون کسب حداقل50 درصد کل امتیاز آزمون بوده و مدت اعتبار این مدرک 2 سال از زمان برگزاری آزمون می باشد.

لینک      نظرات ()      

جزییات آزمون دکترای دانشگاه علم و صنعت اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٧

جزییات آزمون دکترای دانشگاه علم و صنعت اعلام شد


گروه آزمون وسنجش : آزمون دکتری سال تحصیلی90-89دانشگاه علم و صنعت در 13 رشته دانشگاهی 24 دی ماه برگزار می شود.
دکتر مسعود هادیان معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام خبر فوق بیان کرد: آزمون پذیرش دانشجوی دکتری سال 1389 در دو مرحله برای داوطلبان رشته های مهندسی برق، مهندسی خودرو، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی معماری، ریاضی، شیمی، شهرسازی و فیزیک برگزار خواهد شد که یک رشته نسبت به دوره قبل افزایش داشته است.
وی افزود: در مرحله اول آزمون که 24 دی ماه سال جاری و به صورت تستی برگزار می شود، تنها داوطلبانی مجاز به شرکت هستند که علاوه بر داشتن شرایط عمومی، دارای دانشنامه کارشناسی ارشد یا بالاتر متناسب با رشته تحصیلی مورد تقاضا از یکی از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم، داشتن معدل حداقل 15 و کسب حد نصاب لازم از آزمون ورودی زبان انگلیسی باشند.
هادیان با اشاره به مهلت ثبت نام مرحله اول آزمون دکتری ورودی سال 1389 دانشگاه از21 آذر تا 19 دی ماه، اظهار کرد: داوطلبانی که حداکثر تا31 شهریور ماه سال جاری در مقطع کارشناسی ارشد دانش آموخته می شوند، می توانند در این آزمون شرکت کنند.
وی با بیان اینکه نتایج آزمون مرحله اول، در بهمن ماه سال جاری اعلام خواهد شد، افزود: زمان آزمون مرحله دوم و شیوه برگزاری آن توسط شورای پذیرش تعیین و متعاقبا اعلام خواهد شد.
علاقه مندان برای کسب اطلاع از جزئیات رشته ها و آشنایی با شرایط و نحوه ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه می توانند به آدرس الکترونیکی ir.ac.iust.pga مراجعه نمایند.

لینک      نظرات ()      

مهلت اعتراض به نتایج آزمون دکتری پیام نور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٧

مهلت اعتراض به نتایج آزمون دکتری پیام نور اعلام شد


گروه آزمون وسنجش : شرکت کنندگان در نوبت هفتم آزمون دکتری دانشگاه پیام نور درصورت اعتراض به نتایج آزمون تا 30 آبان ماه فرصت دارند، اعتراض خود را به دانشگاه اعلام کنند. به گزارش مهر، کلیه شرکت کنندگان درهفتمین دوره آزمون دکتری این دانشگاه می توانند تا 30 آبان ماه با ورود به سایت اینترنتیir.ac.pnu.phbv .www فرم درخواست بررسی مجدد را تکمیل و به صورت اینترنتی ارسال کنند.
دانشگاه پیام نور اعلام کرد: نتایج بررسی اعتراضات به داوطلبان ارائه می شود و به درخواست های رسیده پس از مهلت مقرر پاسخ داده نمی شود.

لینک      نظرات ()      

آزمون دکترای دانشگاه مازندران بهار89 برگزار می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٧

آزمون دکترای دانشگاه مازندران  بهار89 برگزار می شود


گروه آزمون وسنجش : با موافقت شورای گسترش آموزش عالی ، دانشگاه مازندران در مقطع دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشجو می پذیرد.
به گزارش ایسنا، دکتر مسعود روحانی مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده علوم انسانی واجتماعی، گفت: با توجه به توانمندی و پتانسیل این گروه و فراهم بودن شرایط و امکانات لازم شورای گسترش با یکبار پذیرش دانشجو در مقطع دکتری این رشته موافقت به عمل آورده است و تمدید پذیرش موکول به احراز شرایط بعدی می باشد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 9 عضو هیات علمی ثابت شامل 3 دانشیار و6 استادیار به تدریس اشتغال دارند، خاطر نشان کرد: گروه زبان و ادبیات فارسی از منابع کتابخانه ای غنی نیز بهره مند است .دکتر روحانی در خصوص زمان برگزاری آزمون ورودی دکترای زبان و ادبیات فارسی اظهار داشت : پیش بینی می شود این آزمون در بهار سال 89 برگزار شود . گفتنی است ، گروه زبان و ادبیات فارسی دارای بالغ بر90 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد است.

لینک      نظرات ()      

فراخوان جذب هیئت علمی و راتبه(بورس) تحصیلی در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٦

فراخوان جذب هیئت علمی و راتبه(بورس) تحصیلی در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

پژوهشگاه علوم وفناوری اطلاعات ایران (پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران) با بیش از 40 سال سابقه پژوهشی در عرصه اطلاع رسانی و با بهره‌مندی از فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات، به‌منظور تکمیل کادر هیئت علمیپژوهشی خود از بین دانش‌آموختگان مقطع دکتری (جهت استخدام پیمانی) یا دانشجویان ممتاز دوره دکتری (جهت بورس)،  براساس آئین‌نامه جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رشته‌های زیر دعوت به‌همکاری می‌نماید. متقاضیان محترم می‌توانند فرم مشخصات را تکمیل و به‌همراه سایر مدارک موردنیاز حداکثر تا تاریخ (5/9/88) به دبیرخانه هیئت اجرایی جذب پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ارسال نمایند.
1- بر اساس فرآیند جذب، پذیرش در دو مرحله شامل بررسی توانایی علمی و صلاحیت عمومی انجام خواهد شد و نتیجه پس از اعلام نظر نهایی هیئت مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
2- استخدام هیئت علمی درپژوهشگاه به صورت پیمانی و تمام‌وقت خواهد بود و تمدید قرارداد منوط به ارزیابی عملکرد و طبق ضوابط تعیین شده از طرف وزارت و پژوهشگاه خواهد بود.
3- پژوهشگاه در رد یا قبول نهایی درخواست‌ها اختیار تام داشته و ارسال مدارک حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌نماید.
4-  داوطلبان متقاضی انتقال از سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی باید همانند سایرین نسبت به  ارسال مدارک اقدام نمایند.
5-  به تقاضاهایی که مدارک آنها ناقص ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
6-  در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با پست الکترونیکی به آدرس: request@irandoc.ac.ir تماس حاصل فرمایید.
آدرس دبیرخانه هیئت اجرایی جذب: تهران- خیابان انقلاب- چهارراه فلسطین- شماره قدیم 1188- شماره جدید 1090 – اتاق208 - صندوق پستی 1371-13185
 
 
 
لینک      نظرات ()      

پذیرش دانشجو دکترای زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه مازندران نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٦
پذیرش دانشجو دکترای زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه مازندران

با موافقت شورای گسترش آموزش عالی دانشگاه مازندران در مقطع دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشجـــو می پذیرد.
به گفته دکتر مسعود روحانی مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ،با توجه به توانمندی و پتانسیل  این گروه و فراهم بودن شرایط و امکانات لازم شورای گسترش در جلسه مورخ  21/6/88 با یکبار پذیرش دانشجو در مقطع دکتری این رشته موافقت به عمل آورده است و تمدید پذیرش موکول به احراز شرایط بعدی می باشد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 9 عضو هیات علمی ثابت شامل 3 دانشیار و6 استادیار به تدریس اشتغال دارند خاطر نشان کرد گروه زبان و ادبیات فارسی  از منابع کتابخانه‌ای غنی  نیز بهره مند است .
دکتر روحانی در خصوص زمان برگزاری آزمون ورودی دکترای زبان و ادبیات فارسی اظهار داشت: پیش بینی می شود این آزمون در بهار سال 89 برگزار شود .
گفتنی است گروه زبان و ادبیات فارسی تاکنون سمینارهایی چون نخستین همایش ملی نیماشناسی و بزرگداشت امیر پازواری در استان مازندران  را برگزار کرده است.
گروه زبان و ادبیات فارسی دارای بالغ بر 90 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد است.

لینک      نظرات ()      

بخشنامه پیشگیری ازتخلفات پایان‌نامه‌ای به دانشگاهها ابلاغ شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٦

بخشنامه پیشگیری ازتخلفات پایان‌نامه‌ای به دانشگاهها ابلاغ شد

قائم مقام معاونت آموزشی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت : بخشنامه‌ای‌ در زمینه پیشگیری از تخلفات پایان نامه‌ای به دانشگاهها ابلاغ شد که  براساس آن به  دانشگاه‌ها و اساتید راهنما تذکر داده شده است که نسبت به تخلفات احتمالی در تدوین پایان نامه های دانشجویی توجه بیشتری داشته باشند.
دکتر رضا عامری  افزود : با اجرای این بخشنامه علاوه بر جلوگیری از تخلفات دانشجویی در عرصه ارایه پایان‌نامه، جلوی سوء استفاده‌های احتمالی در  زمینه عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای در قالب ارایه مقالات علمی و پایان‌نامه از سوی اساتید و دانشجویان  نیز گرفته می‌شود.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،وی  با بیان اینکه مرکز اسناد و مدارک علمی ایران در حال به روز کردن بانک اطلاعاتی پایان‌نامه‌هاست، اظهارکرد: با این اقدام می‌توان به تمامی پایان‌نامه‌ها و عناوین و چکیده‌های آن دسترسی داشت، تا از این طریق بتوان جلوی موازی کاری‌ها و سوء‌استفاده‌های احتمالی را گرفت.
مدیرکل نظارت وارزیابی آموزشی وزارت علوم   در خصوص نحوه برخورد با تخلفات احتمالی اعضای هیئت علمی در این رابطه و همچنین برخورد با تخلفات علمی همچون ارایه پاین‌نامه تکراری یا عدم تهیه پایان‌نامه توسط خود دانشجو، گفت: در این زمینه دانشگاه‌ها موظفند اعضای هیئت علمی خود را هر ترم ارزیابی و نتایج آن را به دفتر هیئت علمی وزارت علوم ابلاغ کنند و اگر موارد حادی در این زمینه وجود داشت تذکرات لازم داده می‌شود.
دکتر عامری با اشاره به سوء‌استفاده در زمینه رعایت نکردن اخلاق حرفه‌ای در قالب مقالات علمی و استفاده از پایان نامه دیگران، گفت: در این زمینه نیز دست دانشگاه‌ها باز است و می‌توانند با استفاده از ساختارهایی که دارند با عضو هیئت علمی یا دانشجوی مربوطه برخورد کنند، از جمله خود دانشگاه و یا هیئت ممیزی می توانند ممیزی کنند و در خصوص اصل بودن یا نبودن کار جلوی ارتقای عضو هیئت علمی را بگیرند و یا اینکه هیئت‌های انتظامی و غیره نیز در دانشگاه‌ها می‌توانند به این موضوع رسیدگی کنند.
قائم مقام معاون آموزشی وزارت علوم در با بیان اینکه در این زمینه خلاء قانونی وجود ندارد، اظهار کرد: باید توجه داشت که موارد تخلف اعضای هیئت علمی در مقابل تعداد اعضای هیئت علمی تحت نظارت وزارت علوم بسیار اندک است.

 
لینک      نظرات ()      

طرح های جایگزین کنکور در صورت موافقت مجلس، اجرایی می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٦

 معاون سازمان سنجش خبرداد :

طرح های جایگزین کنکور در صورت موافقت مجلس، اجرایی می شود 

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نامه درخواست تمدید زمان حذف کنکور همراه با دلایل علمی لازم از سوی وزیر علوم به ریاست مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.
دکتر ابراهیم خدایی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه حذف کنکور به برخی دلایل و آماده نبودن زیر ساخت های لازم تا سال90 امکانپذیر نیست، اظهار کرد: آماده نبودن زیر ساخت ها از جمله سوابق تحصیلی لازم برای پذیرش دانشجو، برقرار نشدن ارتباط سیستماتیک بین آموزش عالی و آموزش و پرورش و برخی دلایل علمی دیگر از علل مطرح برای عدم امکانپذیری حذف کنکور تا سال 90 بوده است.وی با بیان اینکه اجرای صحیح قانون حذف کنکور نیازمند وجود سه سال سابقه تحصیلی استاندارد برای هر داوطلب است، اظهار کرد: اگر از همین امسال سوابق تحصیلی استاندارد لازم برای داوطلبان تهیه شود که همان امتحانات سراسری و کشوری است، امکان حذف کنکور در سال 93 مهیا خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این نامه علاوه بر ذکر دلایل علمی لازم برای حذف کنکور از مجلس درخواست های دیگری نیز شده است، اظهار کرد: تامین اعتبارات لازم برای ایجاد بسترهای حذف کنکور برای آموزش و پرورش از دیگر درخواست های مطرح در این نامه بوده است.
معاون سازمان سنجش در خاتمه با بیان اینکه سرانجام حذف کنکور به پاسخ های مجلس به این نامه بستگی دارد، اظهار کرد: طرح های جایگزین کنکور تا زمان اجرای قانون حذف کنکور نیز در وزارت علوم و سازمان سنجش مطرح است که در صورت موافقت مجلس اجرا خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

جزئیات سهم دانشگاهها و رشته های دانشگاهی از تولید علم کشور تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٦

مهراد خبر داد:
جزئیات سهم دانشگاهها و رشته های دانشگاهی از تولید علم کشور تشریح شد


گروه آزمون وسنجش : رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با تشریح سهم دانشگاهها از میزان تولید علمی کشور گفت: بیشترین سهم تولید علمی به دانشگاه تهران و بیشترین آمار تولید علمی از میان رشته های دانشگاهی به مهندسی برق اختصاص دارد.
دانشگاههایی که بالاترین آمار را در تولید علم کشور دارند
جعفرمهراد در گفتگو با مهر، با بیان اینکه دانشگاههای بزرگ کشور سهم عمده ای در افزایش تولید علم دارند گفت: دانشگاه تهران با 1 هزار و 892، مجموع واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ایران با 1 هزار و 718، دانشگاه صنعتی شریف با 1 هزار و 291، دانشگاه علوم پزشکی تهران با 1 هزار و 281 و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با 980 مقاله به ترتیب در جایگاه اول تا پنجم قرار دارند.
وی اظهار داشت: ثبت مقالات در ISI به علت درج نام های متفاوت توسط دانشمندان ایرانی مشکل بزرگی را برای کشور درست کرده است وجود نامهای مختلف برای یک دانشگاه یا یک مرکز تحقیقاتی موجب شده است که سهم این دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی در تولید علم نادیده گرفته و حقوق معنوی آنان ضایع شود.
رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: به عنوان مثال درج IUST برای دانشگاه علم و صنعت ایران و TECHAIOL SCI UNIV IRAN باعث آن شده است که آمارهای تولید علم این واحد تقسیم شده و به اشتباه در محلهای مختلف قرار گیرد در حالیکه می دانیم این دو، صرفا دلالت بر نام دانشگاه علم و صنعت ایران دارد و لازم است نویسندگان مقالات در درج نام صحیح موسسه دقت لازم را به عمل آورده تا از پراکندگی نام ها و در نتیجه آن از اعلام اشتباه آمیز آمارهای تولید علم خودداری شود.
وی با بیان اینکه از این موارد در ISI به وفور یافت می شود، گفت: این مسئله صرفا متوجه نویسندگان مقالات بوده که در این مورد شاید معاونان پژوهشی دانشگاهها با اعلام صحیح و مستند نام دانشگاه و ابلاغ آن به دانشکده ها و گروههای آموزشی بتوانند از ورود نام های غیر متداول خودداری به عمل آورند. مهراد با ذکر مثال دیگری از اشتباهات نویسندگان مقالات علمی برای ثبت مستندات علمی در ISI گفت: به عنوان یک مثال دیگر، نام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت های مختلف SCI MED UNIV BEHESHTI SHAHEED و UNIV MED BEHESHTI SHAHEED باعث پراکندگی آمارهای تولید علم این دانشگاه شده است.
رشته هایی که بیشترین  آمار تولید علم کشور را به خود اختصاص داده اند
رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری افزود: در مجموع رشته مهندسی برق و الکترونیک با تولید  2 هزار و 122 مقاله در جایگاه نخست تولیدات علمی ایران قرار گرفته و سپس شیمی، علم مواد، ارتباطات و مخابرات و مهندسی مکانیک به ترتیب با تولید 882، 880، 712 و 661 مقاله به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم قرار دارند.
میزان تولید علم کشور تاکنون
وی اظهار داشت: با این وجود از کل آمار مربوط به تولید علم ایران در سال 2009 تعداد12 هزار و 346 مورد مربوط به مقالات پژوهشی، 3 هزار و 371 مورد مربوط به مقالات کنفرانس ها، 1 هزار و 440 مورد مربوط به چکیده نشست ها و همایش ها، 239 مورد مربوط به بررسی و نقد و 215 مورد مربوط به نامه هایی است که به سردبیران ارسال شده است. مهراد با یادآوری میزان تولید علم ایران در سال جاری میلادی گفت: میزان تولیدات علمی ایران به صورت استنادی مقاله های تحقیقاتی در مجله ای معتبر علمی به صورت چشمگیری افزایش یافته به طوریکه تا این زمان تعداد مقالات پژوهشی دانشمندان ایران در  ISI به 17هزار و 848 مقاله افزایش یافته است.

لینک      نظرات ()      

زمان انتشار مشخصات ثبت نامی کارشناسی ارشد برای کنترل توسط داوطلبان نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٤

 توکلی خبر داد:

زمان انتشار مشخصات ثبت نامی کارشناسی ارشد برای کنترل توسط داوطلبان اعلا م شد

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور میزان تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 را اعلام کرد.  حسین توکلی در گفتگو با  خبرنگار آفرینش افزود: معدل کارشناسی در کنکور کارشناسی ارشد به میزان 20 درصد تاثیرگذار خواهد بود. معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این 20 درصد مانند سال گذشته به صورت تراز شده در کنکور اعمال می شود.
زمان انتشار مشخصات ثبت نامی برای کنترل توسط داوطلبان
ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور نیز گفت: مشخصات داوطلبان پس از ثبت نام از 30 آبان تا 4 آذر ماه برای کنترل صحت و یا مغایرت روی سایت سازمان سنجش آموزش منتشر می شود و داوطلبان می توانند در این فرصت اطلاعات ثبت نامی خود را مرور و نسبت به تصحیح آن در صورت داشتن مغایرت اقدام کنند. وی افزود: همچنین نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و برگزاری آزمون در تاریخ 19 بهمن ماه منتشر می شود.
افزایش 25 درصدی ظرفیت در کنکور کارشناسی ارشد 89
بر اساس این گزارش ، عبدالرسول پورعباس - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور پیش از این گفته بود: پیش بینی می کنیم تعداد ثبت نام در کنکور ارشد سال 89 به 800 هزار نفر برسد سال گذشته این تعداد 750 هزار نفر بود همچنین پیش بینی می کنیم در کنکور کارشناسی ارشد 89 با رشد 25 درصدی پذیرش مواجه شویم.
آزمون ارشد 89 طی 3 روز چهارشنبه 28، پنجشنبه 29 و جمعه 30 بهمن ماه برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

تاریخ نتایج نهایی آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٤

تاریخ نتایج نهایی آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اعلام جدول زمانبندی آزمون دکترای تخصصی D.Ph طب سنتی ، از برگزاری آزمون در11 دی ماه منحصرا در ستاد مرکزی وزارت بهداشت با رقابت 184 نفر خبر داد.
مهندس کی قباد طاهرنژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون و انتخاب محل تحصیل اینترنتی در14 دی ماه، گفت: آزمون شفاهی در طی روزهای 19 تا 22 دی ماه برگزار می شود.
وی درخصوص زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ، اظهار کرد: نتایج نهایی آزمون همزمان با سایر رشته ها آزمون دکترای تخصصی 7 بهمن ماه اعلام می شود.
وی با بیان اینکه منابع آزمون بدون تغییر و همان منابع قبلی اعلام شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی است، تصریح کرد: فقط داوطلبینی که در 8 آبان ماه همزمان با برگزاری آزمون سایر رشته ها مجاز به شرکت در آزمون بودند می توانند در این آزمون شرکت کنند.
وی درعین حال خاطرنشان کرد: با توجه به فاصله کوتاه زمان اعلام نتایج مرحله اول و مصاحبه باید داوطلبان از هم اکنون مدارک مورد نیاز و سوابق پژوهشی مورد نیاز را برای زمان مصاحبه آماده کنند.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در خاتمه تصریح کرد: سایر داوطلبانی که موفق به ثبت نام برای آزمون 8 آبان ماه نشده اند می توانند در آزمونی که همزمان با آزمون دکتری تخصصی داروسازی در خرداد سال 1389 برگزار می شود شرکت کنند، بدیهی است اطلاعیه تکمیلی برای ثبت نام متعاقبا اعلام خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

آمادگی وزارت علوم برای برگزاری چندباره کنکور در سال نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٤

وزیر علوم خبر داد:

آمادگی وزارت علوم برای برگزاری چندباره کنکور در سال

گروه آزمون وسنجش : وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: به منظور کاهش استرس داوطلبان کنکور و تا زمان حذف کامل کنکور، این آمادگی وجود دارد که کنکور در طول سال چندین بار برگزار شود.
به گزارش ایسنا، دکتر کامران دانشجو افزود: البته در این طرح افزایش ظرفیتی وجود ندارد، بلکه بهترین نمره  کسب شده داوطلب در طول 3 یا 4 مرتبه ای که در کنکور شرکت می کند، لحاظ می شود.
وی تصریح کرد: البته این طرح در حد پیشنهاد است و باید در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح شود تا راهکارهای قانونی آن طی شود.
وزیر علوم گفت: این پیشنهاد به منزله جایگزینی کنکور نیست اما تا زمان حذف کامل کنکور راهکار مناسبی برای کاهش فشارهای ناشی از کنکور است.
وی با بیان اینکه به لحاظ قانونی ما موظف به اجرای قانون مجلس در خصوص حذف کنکورهستیم، افزود: در حال حاضر نامه ای را برای ریاست مجلس شورای اسلامی آماده کردیم که در آن درخواست شده باتوجه به این که کنکور تا سال90 به طور کامل قابل حذف نیست، مهلت حذف کنکور بر مبنای گزارش آموزش وپرورش، تا سال 93 تمدید شود.

لینک      نظرات ()      

8 رشته کارشناسی ارشد جدید دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢٤

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه :
8 رشته کارشناسی ارشد جدید در دانشگاه ایجاد شد


گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: در سال تحصیلی جدید در 8 رشته جدید کارشناسی ارشد دانشجو جذب کرده ایم.
به گزارش ایسنا، دکتر قیاسی با بیان این مطلب، گفت: این رشته ها شامل رشته های ریاضی کاربردی گرایش آنالیز آماری، علوم تربیتی گرایش برنامه ریزی درسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ تمدن ملل اسلامی، رشته عمران گرایش سازه، رشته فیزیک حالت جامد و مدیریت دولتی است که برای اولین بار در این رشته ها دانشجو جذب شده است.
وی با رد ادعای سلیقه ای بودن این رشته ها، افزود: طی برگزاری جلسات پی درپی با مسئولین و شورای دانشگاه و نیز با توجه به نیاز استان و بالا بودن تقاضا برای ایجاد این رشته ها، سال تحصیلی جاری برای اولین بار در این رشته ها 431 نفر دانشجو پذیرش شد.
وی در ادامه تصریح کرد: در میان دانشجویای جذب شده این رشته ها تعداد دانشجویان پسر بیشتر از دانشجویان دختر است و اکثریت دانشجویان جذب شده بومی هستند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشجویان رشته های دامپزشکی، مامایی، پرستاری و تربیت بدنی از نیم سال دوم در مجتمع شماره 3 این دانشگاه مستقر خواهند شد و با توجه به تکمیل بخشهایی از این مجتمع از جمله دانشکده دامپزشکی و پیراپزشکی، مسجد، سلف و مجتمع ورزشی، مشکلی از لحاظ امکانات وجود نخواهد داشت.
دکتر قیاسی با بیان اینکه تعداد دانشجویان جذب شده از طرف مرکز آزمون مشخص و به ما اعلام می شود، تصریح کرد: پیش بینی های لازم در این زمینه صورت گرفت و دانشجویان کارشناسی ارشد به ساختمان مدیریت دولتی واقع در خیابان مافی انتقال داده شدند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع کارت وبرگزاری آزمون مدرک معادل کارشناسی ارشد 88 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢۳

تاریخ توزیع کارت وبرگزاری آزمون مدرک معادل کارشناسی ارشد 88 اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : دومین آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 1388 صبح روزجمعه 29 آبان با رقابت 5 هزار و 126 نفر در 128 کد رشته امتحانی در 5 گروه آزمایشی منحصرا در شهرستان تهران برگزار می شود.
دکتر حسین توکلی معاون سازمان سنجش در گفت وگو با خبرنگار آفرینش ، با بیان اینکه دومین آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 1388 منحصرا در شهرستان تهران برگزار خواهد شد، گفت: نشانی دقیق محل حوزه های امتحانی هر یک از داوطلبان در ذیل کارت شرکت در آزمون داوطلب درج خواهد شد.
وی با بیان اینکه کارت ورود به جلسه این آزمون به صورت اینترنتی توزیع می شود، گفت: داوطلبان برای پرینت کارت شرکت در آزمون ، باید از 26تا 28 آبان به سایت اینترنتی سازمان سنجشwww.sanjesh.org مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شامل شماره پرونده و کد رهگیری و یا نام و نام خانوادگی، سال تولد و شماره کارت ملی خود نسبت به پرینت آن اقدام کنند.
وی افزود: داوطلبان موظفند قبل ازحضور در جلسه آزمون ، در محل مخصوص بر روی پرینت کارت شخصا اثر انگشت گذاشته و امضا» کنند.
به گفته وی، داوطلبان برای ورود به حوزه امتحانی مربوطه و شرکت در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار خود را به همراه داشته باشند. درغیر اینصورت از ورود آنها به حوزه امتحانی و شرکت در آزمون جلوگیری بعمل خواهد آمد.
وی با اشاره به رقابت 5 هزار و126 داوطلب در این آزمون، گفت: حدود 822 نفر داوطلب زن و 4 هزار و 244 داوطلب مرد در این آزمون ثبت نام کردند.
وی با بیان اینکه برگ راهنمای شرکت در جلسه آزمون از دوشنبه 25 تا پنجشنبه 28 آبان در سایت اینترنتی سازمان سنجش قرار داده می شود، به داوطلبان توصیه کرد تا ضمن تهیه یک نسخه پرینت ازمتن مذکور آن را دقیقا مطالعه کنند.
دکتر توکلی ادامه داد: چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس  باشد و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله ، فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس وغیره  باشد لازم است از روز چهارشنبه 27 تا پنجشنبه 28 آبان با به همراه داشتن دو قطعه عکس و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.
بر این اساس آدرس باجه رفع نقص کارت: دانشگاه تربیت معلم تهران، خیابان مفتح، نرسیده به خیابان انقلاب، شماره 49 می باشد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ نتایج نهایی بورسیه 89 وزارت علوم اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢۳

تاریخ نتایج نهایی بورسیه 89 وزارت علوم اعلام شد 

گروه آزمون وسنجش : مدیر کل امور بورس و دانشجویان خارج از کشور وزارت علوم با اشاره به اولویت های بورس وزارت علوم در سال جدید، ازاعلام نتایج نهایی بورس 89 تا پایان سال و افزایش10 تا 30 درصدی مقرری دانشجویان بورس خبر داد و گفت: ظرفیت بورس امسال200 نفر تعیین شده است.
دکتر علی اکبر متکان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سیاست های بورس89 وزارت علوم، گفت: با توجه به سیاست های جدید دانشگاه ها تا 15 دی ماه برای معرفی دانشجویان دارای شرایط لازم بورس مهلت دارند.
وی با اشاره به انجام مصاحبه  پذیرش دانشجویان بورسیه در بهمن ماه، از اعلام اسامی پذیرفته شدگان تا پایان سال خبر داد و افزود: طی جلسه ای با مدیران دفتر نظارت و ارزشیابی و دفتر گسترش آموزش عالی، سهمیه و ظرفیت بورس دانشگاه ها مشخص شد. بر این اساس دانشگاه هایی که در رشته های اولویت دار مجری دوره دکترا هستند در لیست دانشگاه های مجاز بورس قرار دارند.
ظرفیت بورس سال آینده 200 نفر است
مدیرکل امور بورس وزارت علوم با اشاره به سهمیه بورس وزارت علوم در سال 89، تصریح کرد: ظرفیت بورس امسال200 نفر در نظر گرفته شده است، البته 2سال است که ظرفیتها پر نشده است، چرا که دانشجویان به دانشگاه های مطرح دنیا اعزام می شوند، بنابراین این دسته از دانشجویان باید از نظر صلاحیتهای علمی در بهترین شرایط باشند.
افزایش10 تا 30 درصدی مقرری دانشجویان بورس
وی در خصوص میزان مقرری دانشجویان بورسیه، اظهار کرد: برای تعیین میزان مقرری، هر دو سال میزان تورم کشورها مورد بررسی قرار می گیرد و بر اساس آن نرخ مقرری دانشجویان مشخص می شود. دکتر متکان از پیشنهاد افزایش 10 تا 20 درصدی میزان مقرری دانشجویان بورسیه کلیه کشورها و افزایش 25 تا 30 درصدی برای بورسیه های مسکو خبر داد و افزود: این درخواست تا هفته آینده برای شورای مرکزی بورس ارسال می شود تا در صورت موافقت، تصویب شود.
وی با اشاره به شرایط زندگی و معیشت خانواده های دانشجویان بورسیه، گفت: علاوه بر پرداخت مقرری به دانشجوی بورسیه 60 درصد این میزان به همسر و تا سقف 2 فرزند به هر فرزند 30 درصد از مقرری پرداخت می شود، به عنوان مثال اگر دانشجوی بورسیه 1000 دلار مقرری دریافت می کند علاوه بر این میزان،60 درصد از آن به همسر و 30 درصد به هر فرزند تعلق می گیرد.
بررسی وضعیت دپارتمان و استاد راهنما در ارزشیابی دانشگاه ها برای اعزام بورسیه
متکان با بیان اینکه برای اعزام دانشجویان بورسیه به کشورهای خارجی، گروههای آموزشی و وضعیت استاد راهنما مورد سنجش و ارزشیابی قرار می گیرد، تصریح کرد: بیشترین اعزام ها به دانشگاه های استرالیا، اروپا، هلند، فرانسه، دانمارک، بلژیک، آلمان، ایرلند، نیوزلند و برخی از دانشگاه های هند انجام می شود.
مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج از کشور وزارت علوم در خاتمه تصریح کرد: در تعیین دانشگاه ها برای اعزام بورسیه فقط معتبر بودن دانشگاه ملاک نیست بلکه آن دانشگاه باید در رتبه بندی های جهانی دارای رتبه های برتر باشد. گفتنی است پیش از این دکتر متکان با انتشار دستورالعمل اعطای بورس دکتری خارج از کشور جهت تامین هیات علمی و متخصصان مورد نیاز توسط وزارت علوم در سال 89، گفته بود که اولویت شرط اعزام دانشجو برای دانشگاههای مجری دوره دکتری است، لذا دانشگاههای مجری دوره دکتری فقط در رشته هایی که دوره دکترا را دارا می باشند می توانند داوطلب واجد شرایط معرفی کنند.

لینک      نظرات ()      

خبر هایی از تاریخ ثبت نام کنکورهای آزاد و دولتی سال 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢۱

 خبر هایی از تاریخ ثبت نام کنکورهای آزاد و دولتی سال 89 اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : با اعلام آغاز ثبت نام کنکور دانشگاه های آزاد و دولتی از اواسط آذر ماه، جزییات ثبت نام و برگزاری آزمونها اعلام شد.
دکتر ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با ایسنا، با تشریح آخرین تغییرات کنکور سراسری سال 89 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، گفت: بر این اساس ثبت نام آزمون سراسری از 16 آذر ماه همزمان با روز دانشجو آغاز می شود و تا 24 آذرماه ادامه خواهد داشت. وی با بیان اینکه کنکور89 از10 تا 12 تیرماه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: مهمترین تغییر کنکور89، نحوه تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان در نمره کل کنکور بوده است که طی آن از امسال برای اولین بار نمرات10 درس سال سوم متوسطه داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف تا 15 درصد در نمره کل کنکور اعمال خواهد شد، این در حالیست که پیش از این معدل داوطلبان به عنوان سوابق تحصیلی لحاظ می شد.
معاون سازمان سنجش با اشاره به مهمترین اقدامات امنیتی صورت گرفته برای کنکور سال 89، اظهار کرد: از امسال شخصی سازی دفترچه های سوال کنکور برای کلیه گروه های آزمایشی اجرا خواهد شد. بر این اساس با انتشار اسم و عکس داوطلب بر روی دفترچه سوال و همچنین تنوع سوالات و نوع دسته بندی آنها و همچنین چگونگی ارسال سوالات به حوزه های مختلف آزمونی در قالب شخصی سازی دفترچه سوالات در جهت جلوگیری از وقوع هرگونه تقلب و تخلف در آزمون سراسری اقدام شده است.
دکتر خدایی افزایش هزینه ثبت نام در کنکور را تغییر دیگر این آزمون عنوان کرد و گفت:  بر این اساس هزینه ثبت نام کنکور سراسری از 4 هزار و 800 تومان در سال گذشته به 5 هزار و 500 تومان در سال جاری افزایش یافته است.
تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور آزاد برای اولین بار
دکتر عبدالله سجادی جاغرق رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد نیز در گفت وگو با ایسنا با اشاره به زمان ثبت نام و برگزاری کنکور دانشگاه آزاد اسلامی ، گفت: ثبت نام آزمون کارشناسی آذر ماه آغاز و آزمون آن اواسط تیرماه 89 برگزار می شود.
وی همچنین در خصوص نحوه تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور در نحوه پذیرش، گفت: با تصویب کارگروه کنکور برای اولین بار سوابق تحصیلی داوطلبان تا 15 درصد در کنکور89 دانشگاه آزاد نیز اعمال خواهد شد.
سجادی با بیان اینکه در سال گذشته معدل و سوابق تحصیلی در آزمونهای دانشگاه آزاد تاثیر نداشت، تصریح کرد: چرا که ممکن بود معدلهای خوداظهاری حق داوطلبان را تضییع کند.
رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خاتمه با اشاره به افزایش ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد، خاطر نشان کرد: متناسب با ایجاد رشته های جدید افزایش ظرفیت نیز خواهیم داشت.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع کارت و برگزاری آزمون طب سنتی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢۱

تاریخ توزیع کارت و برگزاری آزمون طب سنتی اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : پس از به تعویق افتادن آزمون دکتری تخصصی طب سنتی همزمان با آزمون سایر رشته های دکتری تخصصی در روز 8 آبان ماه، زمان جدید آزمون طب سنتی در مقطع دکتری تخصصی اعلام شد.
به گزارش مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد: آزمون دکتری تخصصی (D.Ph) طب سنتی 11 دی ماه برگزار و نتایج آزمون همزمان با سایر رشته ها اعلام می شود. کارت آزمون نیز 9 و 10 دی ماه به صورت اینترنتی توزیع خواهد شد.
کلید اولیه آزمون در 11 دی منتشر می شود و داوطلبان می توانند تا 12 دی ماه اعتراض خود را به سئوالات به صورت اینترنتی اعلام کنند  کلید نهایی 14 دی اعلام می شود و همزمان اسامی پذیرفته  شدگان مرحله اول آزمون و انتخاب محل تحصیل از طریق اینترنت صورت می گیرد.
مصاحبه و مرحله دوم آزمون داوطلبان دوره دکتری تخصصی طب سنتی در روزهای 19 تا 22 دی ماه انجام می شود و نتایج نهایی آزمون همزمان با سایر رشته ها در روز 7 بهمن ماه اعلام می شود.
منابع آزمون بدون تغییر و همان منابع قبلی اعلام شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی است و تنها داوطلبانی که در تاریخ 8 آبان ماه سال جاری مجاز به شرکت در آزمون بوده اند، می توانند در آزمون شرکت کنند. داوطلبان باید از هم اکنون مدارک مورد نیاز و سوابق پژوهشی خود را مطابق جداول اعلامی برای زمان مصاحبه آماده کنند.
سایر داوطلبانی که موفق به ثبت نام برای آزمون 8 آبان ماه سال جاری نشده اند می توانند در آزمونی که همزمان با آزمون دکتری تخصصی داروسازی در خرداد سال 89 برگزار می شود، شرکت کنند و در اطلاعیه های تکمیلی شرایط ثبت نام را دریافت کنند داوطلبانی که در مرحله اول آزمون پذیرفته شده و جهت مصاحبه دعوت می شوند باید اصل و یک نسخه کپی از کلیه مستندات مربوطه را به همراه داشته باشند و به اساتید مصاحبه کننده ارائه کنند.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی ، مواد آزمون مصاحبه دوره دکتری تخصصی طب سنتی شامل سابقه فعالیتهای آموزشی (تدریس نظری یا عملی مرتبط) سابقه فعالیتهای پژوهشی (طرح تحقیقاتی مصوب، مقالات مرتبط، سخنرانی در کنگره)، قدرت بیان و توانایی انتقال مطالب علمی، نمره MHLE یا سایر زبان های مصوب، ویژگیهای فردی داوطلب، نگرش به رشته و ارتباط کاری و سوابق اجرایی است.
به گزارش مهر، دکتر محمدعلی محققی - معاون آموزشی وزارت بهداشت درگفتگو با مهر با اشاره به علل تعویق آزمون طب سنتی یادآور شده بود: آزمون طب سنتی تا دو ماه آینده برگزار می شود. آمادگی کافی برای برگزاری آزمون طب سنتی به همراه آزمون دکتری تخصصی وجود نداشت و برای تعریف شرایط استاندارد و مناسب این گروه تصمیم گرفته شد که آزمون در زمان دیگری برگزار شود.
محققی اضافه کرد: آزمون طب سنتی پیش از این قرار بود همزمان با آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی برگزار شود که به دلایلی تصمیم گرفته شد این آزمون به تعویق بیفتد .

لینک      نظرات ()      

رشته پرورش زنبورعسل در مقطع کارشناسی در استان آذربایجان غربی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢۱

برای اولین بار در استان آذربایجان غربی;
رشته پرورش زنبورعسل در مقطع کارشناسی ایجاد شد


گروه آزمون وسنجش : رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان غربی گفت: رشته پرورش زنبورعسل در مقطع کارشناسی تدریس می شود.
دکتر کاظم بدو در گفت وگو با ایسنا، با بیان این خبر گفت: رشته پرورش زنبورعسل در مقطع کاردانی از سال 1376 در مرکز آموزش علمی - کاربردی جهاد کشاورزی ارومیه برگزار می شود که با توجه به استقبال خوب از این رشته، از سال گذشته برای اولین بار این رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته، با تعداد 24 نفر دانشجو در شهرستان خوی نیز برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: با توجه به این که شهرستان خوی با تولید 6 هزار تن عسل بزرگترین قطب تولید عسل در کشور هست و بیش از ده درصد عسل کشور و 60 درصد عسل تولیدی استان را تولید می کند و با توجه به اشتغال بیش از 2 هزار نفر در این حرفه در شهرستان خوی به طور حتم تحصیل افرادی که به پرورش زنبور عسل مشغول هستند موجب علمی نمودن این حرفه مهم شده و تدریس این رشته و علوم مربوط به آن نظیر انواع کندوها و مدیریت درست آن، زندگی زنبور عسل، بیماریها و استفاده از داروها جهت مبارزه با بیماری ها و غیره در دانشگاه، تاثیر بسزایی در افزایش کمی و کیفی تولید عسل خواهد داشت.
دکتر بدو در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آذربایجان غربی در شهرستان خوی فاقد مرکز آموزشی است اما با توجه به پتانسیل قوی این استان در رشته های کشاورزی، باغبانی و دامداری و تامین اقتصاد خانواده ها از این طریق، با توجه به این که پرورش زنبور عسل یکی از مشاغل پرسود در عرصه کشاورزی می باشد دانشگاه نهایت تلاش خود را در علمی سازی این رشته ها انجام می دهد.

لینک      نظرات ()      

ضرورت افزایش ظرفیت، زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱۸

ضرورت افزایش ظرفیت، زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلا می اعلا م شد 

گروه آزمون وسنجش : رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی در اوایل اردیبهشت ماه ، از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در این آزمون خبر داد.
دکترعبدالله جاسبی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روبرو بودن آموزش عالی با بحران تعداد بالای متقاضیان ورود به دوره کارشناسی ارشد از افزایش ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد 89 دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.
دکتر جاسبی در پاسخ به اینکه شهریه دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیر انتفاعی افزایش می یابد، گفت: ما مثل آنها عمل می کنیم.
وی با اشاره به شرایط ایجاد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در سایر استانهای کشور، گفت: تنها مراکز استانها می توانند برای ایجاد واحد علوم و تحقیقات به سازمان مرکزی اعلام آمادگی کنند، سپس ما با پس از بررسی شرایط و امکانات، به آنها مجوز می دهیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: تا کنون واحد علوم و تحقیقات در10 استان ارومیه، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، همدان،  مرکزی، اصفهان، فارس، خوزستان و تهران ایجاد شده است.
همچنین پیش از این رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام تقویم آزمونی 89 دانشگاه  آزاداسلامی ، گفت: ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد اواخر آبان آغاز می شود و این آزمون اوایل اردیبهشت ماه برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

آخرین مهلت برای معرفی واجدین شرایط بورس خارج از کشور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱۸

آخرین مهلت برای معرفی واجدین شرایط بورس خارج از کشور اعلام شد


گروه آزمون وسنجش : معاون دانشجویی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه ای به روسای دانشگاهها و مراکز پژوهشی، معرفی افراد واجد شرایط جهت بورس خارج از کشور و تشکیل کادر هیئت علمی دانشگاهها از بین این دانشجویان را خواستار شد. به گزارش ایسنا، دکتر ملاباشی با توجه به اینکه وزارت علوم در نظر دارد جهت تامین اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی به تعدادی محدود از داوطلبان واجد شرایط، بورس تحصیلی دکتری خارج در رشته های اولویت دار اعطا کند، گفت دانشگاهها حداکثر تا 15 دی ماه افراد واجد شرایط آن دانشگاه را با ارائه مدارک موید دارا بودن شرایط دستورالعمل مربوطه جهت بررسی و اتخاذ تصمیم به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج معرفی کنند. وی در این نامه تاکید کرد که اعطای بورس فقط به رشته های تحصیلی اولویت دار و به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد، ضرورت دارد دانشگاهها از معرفی افراد فاقد این شرایط و یا رشته غیر اولویت دار جدا خودداری کنند.شایان ذکر است دستورالعمل و فرم متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور برای سال 1389 در سایت اینترنتی اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج از کشور به نشانی net.iranscholarship قراردارد. لذا ضروریست فرم های مربوطه پس از تکمیل و تائید هیات اجرایی جذب آن دانشگاه و با امضای رئیس دانشگاه مربوطه به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج این معاونت ارسال گردد. گفتنی است دانشگاههایی که مدارک داوطلبان را در مهلت تعیین شده ارسال نکنند سهمیه آنان بین دانشگاههایی که قبل از موعد مقرر مدارک را ارسال داشته اند توزیع خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

شرایط انتقال دانشجویان ایرانی دکتری خارج از کشور به دانشگاه تهران اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱۸

شرایط انتقال دانشجویان ایرانی دکتری خارج از کشور به دانشگاه تهران اعلام شد


گروه آزمون وسنجش : ضوابط انتقال دانشجویان ایرانی دوره های دکتری تخصصی خارج از کشور به دانشگاه تهران اعلام شد.
به گزارش ایسنا ، طبق مصوبات "شورای جذب و انتقال دانشجویان خارجی دانشگاه تهران" در مورد شرایط بررسی درخواست انتقال دانشجویان ایرانی دوره دکتری دانشگاههای خارج از کشور، دارا بودن میانگین کل حداقل 14 در مقطع کارشناسی ارشد و گذراندن حداقل یکسال تحصیلی (دو نیمسال) در دانشگاه کشور خارجی به صورت دانشجوی حضوری تمام وقت با اقامت دائم در مدت زمان تحصیل در کشور مبدا برخی از شرایط انتقال است. بر این اساس، داوطلبان انتقال از دانشگاههایی که دوره دکتری آنها مانند دانشگاه تهران دارای دو مرحله آموزشی و پژوهشی است ملزم به گذراندن حداقل 10 واحد درسی و کسب میانگین کل حداقل پانزده از بیست (یا معادل آن) می باشند. در صورت موافقت نهایی دانشگاه با انتقال، تطبیق و معادل سازی واحدهای درسی گذرانده به عهده گروه آموزشی مربوط می باشد. همچنین داوطلبان انتقال از دانشگاههایی که دوره دکتری آنها صرفا پژوهشی است ملزم به کسب امتیاز حداقل 25 از 50 (مشابه مرحله دوم آزمون دکتری دانشگاه تهران) می باشند و در صورت موافقت نهایی دانشگاه با انتقال باید کلیه واحدهای  درسی دوره دکتری را مانند سایر دانشجویان دوره دکتری دانشگاه بگذرانند.شایان ذکر است، ارائه گواهی قبولی در آزمون زبان عمومی که از نظر اداره امتحانات مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه معتبر باشد از دیگر ضوابط است.

لینک      نظرات ()      

آگهی جذب هیات علمی و راتبه ( بورسیه ) تحصیلی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٧

آگهی جذب هیات علمی و راتبه ( بورسیه ) تحصیلی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

با یاری خداوند متعال دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برای تقویت و تکمیل کادر هیات علمی خود ، از بین دانش آموختگان و دانشجویان دوره های دکتری واجد شرایط در رشته های مورد نیاز (پیوست )،دعوت به عمل می آورد.
داوطلبان باید فرم مشخصات را تکمیل کرده، به همراه مدارک درخواستی حداکثر تا تاریخ 10/9/88 با پست سفارشی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ارسال دارند.

جهت دریافت متن آگهی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://www.ikiu.ac.ir/farsi/public/showcontent.php?id_CNT=689&id_PG=home
 
لینک      نظرات ()      

آگهی استخدام پیمانی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٧

آگهی استخدام پیمانی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری از محل مجوز استخدامی شماره 56482/1806 مورخ 8/7/87 معاونت توسعه و سرمایه انسانی رئیس جمهور، تعداد 17 نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی‌های عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی استخدام می‌نماید.
 
جهت دیدن متن آگهی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
 
لینک      نظرات ()      

تأمین اعضای هیئت علمی دانشگاهها از دانشجویان بورسیه خارج نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٧

تأمین اعضای هیئت علمی دانشگاهها از دانشجویان بورسیه خارج

دکتر محمود ملاباشی معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای به رؤسای دانشگاهها و مراکز پژوهشی، معرفی افراد واجد شرایط جهت تشکیل کادر هیئت علمی دانشگاهها را خواستار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن نامه دکتر ملاباشی به شرح زیر می‌باشد:
با عنایت به اینکه وزارت علوم در نظر دارد جهت تامین اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی به تعدادی محدود ازداوطلبان واجد شرایط، بورس تحصیلی دکتری خارج در رشته های اولویت دار اعطا نماید، ضمن جلب نظر آن ریاست محترم خواهشمند است دستور فرمائید  ظرف مدت حداکثر منتهی به تاریخ 15/10/88  افراد واجد شرایط آن دانشگاه را با ارائه مدارک موید دارابودن شرایط دستورالعمل مربوطه جهت بررسی و اتخاذ تصمیم به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج معرفی نمایند . مجدداً تأکید می نماید که اعطای بورس فقط به رشته های تحصیلی اولویت دار و به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد، ضرورت دارد دستور فرمائید که از معرفی افراد فاقد این شرایط و یا رشته غیر اولویت‌دار جداً خودداری فرمایند.
    شایان ذکر است دستورالعمل و فرم متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور برای سال 1389 در سایت اینترنتی اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج از کشور به آدرس : www.iranscholarship.net   قراردارد. لذا ضروریست فرم های مربوطه پس از تکمیل و تائید هیأت اجرایی جذب آن دانشگاه و با امضای رئیس دانشگاه مربوطه  به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج این معاونت نهایتا تا تاریخ 15/10/88 ارسال گردد.
گفتنی است دانشگاههایی که مدارک داوطلبان را در مهلت تعیین شده ارسال ننمایند سهمیه آنان بین دانشگاههایی که قبل از مؤعد مقرر مدارک را ارسال داشته اند توزیع خواهد شد.
 داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر با معاون اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج (تلفن تماس 82233100) تماس حاصل فرمائید.
 

لینک      نظرات ()      

جزئیات ثبت نام در آزمون دستیاری اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٧

جزئیات ثبت نام در آزمون دستیاری اعلام شد 

گروه آزمون وسنجش : مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت راهنمای تکمیل فرمهای ثبت نام اینترنتی سی و هفتمین دوره آزمون پدیرش دستیار تخصصی را منتشر کرد.
به گزارش مهر، ثبت نام در سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته های بالینی پزشکی سال تحصیلی 90 - 89 از روز 5 آبان به صورت اینترنتی آغاز شده و تا 5 آذر ماه ادامه دارد و از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی ir.sanjeshp صورت می گیرد . داوطلبان باید در مرحله اول ثبت نام راهنمای ثبت نام را مطالعه کنند و پس از آن دفترچه راهنمای قوانین و مقررات  سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار را در فرمت های (PDF) و (HTML) دریافت کنند.
داوطلبان آزمون باید پیش از آغاز ثبت نام، مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام را آماده و اسکن کنند تا در زمان ثبت نام با مشکل مواجه نشوند.
داوطلبان در مرحله چهارم با ورود به صفحه ثبت نام و درج اطلاعات و دریافت کد رهگیری ضمن یادداشت کد رهگیری می توانند از کل اطلاعات صفحه با کلیک کردن بر دکمه چاپ یک پرینت تهیه کنند. این پرینت به منزله رسید ثبت نام خواهد بود.
داوطلبی موفق به ثبت  نام در آزمون پذیرش دستیار تخصصی سال 89 خواهد شد که ضمن ارسال کلیه اطلاعات و مدارک مورد نیاز (که از سوی نرم  افزار درخواست می  شود) موفق به دریافت کد رهگیری شود.
فیش واریزی به مبلغ 137 هزار و 500 ریال به حساب خزانه داری کل، تهیه فایل اسکن شده از عکس داوطلب از جمله مدارک مورد نیاز برای ارسال به صورت اینترنتی است.
دارا بودن پست الکترونیکی (Email) اجباری است و پس از اتمام ثبت نام و نمایش کد رهگیری، کد رهگیری به پست الکترونیکی داوطلب ارسال می شود. داوطلب تا 72 ساعت پس از ثبت نام می  تواند با مراجعه مجدد به سایت با وارد کردن کد رهگیری اطلاعات خود را ویرایش کند. داوطلب باید درنظر داشته باشد که ثبت نام بیش از یکبار باعث بروز مشکلاتی در ثبت نام داوطلب خواهد شد و مشکلات بعدی بر عهده داوطلب است. کپی و اصل فیش بانکی باید جهت پیگیری های بعدی نزد داوطلب باقی بماند و اصل فیش بانکی نیز در روز توزیع کارت از داوطلب دریافت می شود.
داوطلبیان می توانند برای رفع مشکلات و سئوالات خود در خصوص مجموعه قوانین و مقررات با دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی با آدرس پست الکترونیکی  ir.Dastyar37sanjeshp و مرکز سنجش و آموزش پزشکی وزارت بهداشت با آدرس پست الکترونیکی ir.Dastyar37Registrationsanjeshp را مطرح کنند.

لینک      نظرات ()      

تاثیر 15 درصدی معدل در کنکور سراسری دانشگاه آزاد اسلامی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٧

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:

 تاثیر 15 درصدی معدل در کنکور سراسری دانشگاه آزاد اسلامی  

گروه آزمون وسنجش : رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از تاثیر 15 درصدی معدل داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد برای اولین بار خبر داد و گفت: امیدواریم با تلاش آموزش و پرورش امسال برای اولین بار معدل داوطلبان در کنکور دانشگاه آزاد تاثیر داده شود.
دکتر عبدالله سجادی جاغرق در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: تلاش بسیاری شده است که معدلها در پذیرش داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد تاثیرگذار باشد. به همین دلیل امیدواریم امسال بتوانیم این تاییدیه را از آموزش و پرورش بگیریم و معدل داوطلبان را به میزان 15 درصد در پذیرش تاثیر بدهیم.
عدم تاثیر 15 درصدی معدل داوطلبان در کنکور دانشگاه آزاد در سال گذشته
وی در خصوص عدم تاثیر 15 درصدی معدل داوطلبان در کنکور 88 دانشگاه آزاد بر خلاف آنچه اعلام شده بود گفت: ما در کنکور سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل اینکه نتوانستیم صحت کل معدل ها را داشته باشیم تنها براساس نمره داوطلب عمل کردیم.
سجادی تاکید کرد: تاثیر معدل از امسال اجرایی خواهد شد.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: گام اول برای تاثیر سوابق تحصیلی برداشته شده اما نکات دیگری هم باید در نظر گرفته شود. نکته این است که در نظام فعلی آموزش و پرورش امتحانات هماهنگ فقط در مقطع سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی برگزار می شود و اگر قرار باشد که ما سوابق تحصیلی مورد اعتماد و قابل استفاده ای را بکار ببندیم باید امتحانات هماهنگ در آموزش و پرورش در دروسی که مدنظر است، برگزار شود.
وی گفت: در حال حاضر باید ابتدا این اتفاق در دوره متوسطه رخ دهد و پس از آن در آزمون اثر داده شود.
بت نام کنکور سراسری این دانشگاه آذر ماه آغاز می شود. داوطلبان شرکت در کنکورهای دانشگاه آزاد می توانند در آذرماه با خرید کارت اعتباری و ثبت نام اینترنتی از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد نسبت به شرکت در این کنکورها اقدام کنند.
کنکور سراسری این دانشگاه اواسط تیرماه 89 برگزار می  شود.

لینک      نظرات ()      

آخرین تصمیم گیری ها درباره حذف کنکورهای سراسری و کاردانی تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٦

آخرین تصمیم گیری ها درباره حذف کنکورهای سراسری و کاردانی تشریح شد

گروه آزمون وسنجش : حذف کنکور کاردانی پیش از تصویب قانون حذف کنکور و کنکور سراسری از زمان تصویب قانون همیشه مورد بحث و بررسی بوده است. خبرگزاری مهر در گفتگو با روسای سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به بررسی آخرین وضعیت حذف کنکورها پرداخته است.
به گزارش مهر، حذف کنکور سراسری در قالب طرح ساماندهی پذیرش دانشجو در سال 86 به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان رسید. حذف کنکور کاردانی نیز پیش از آن مطرح شد اما مشکلات هیچکدام از این طرحها برای اجرا برطرف نشد و اجرای آنها با تاخیر مواجه است.
بر اساس این قانون قرار بود کنکور سراسری با افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در قبولی داوطلبان تا سال 90 حذف شود که این امر هنوز میسر نشده و در کنکور 89 نیز همانند سال 88 تاثیر سوابق تحصیلی 15 درصد خواهد بود.
اجرای قانون حذف کنکور پس از تاخیر در ابلاغ به دستگاههای اجرایی ذیربط و ناهماهنگی وزارت آموزش و پرورش برای استاندارسازی امتحانات و تاثیرگذاری نمرات این امتحانات در پذیرش با مشکلاتی در اجرا مواجه شد به طوریکه همچنان تنها 15 درصد از سوابق تحصیلی آن هم تنها سوابق تحصیلی مربوط به سال سوم دبیرستان در کنکور تاثیرگذار است و خبرهایی از به تعویق افتادن حذف کنکور در سال 90 شنیده می شود.
دو مرجع اصلی مرتبط با کنکورهای سراسری در کشور یعنی سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در این رابطه اظهار نظر و پیش بینی کرده اند که قانون حذف کنکور در سالهای پس از 1390 اجرایی می شود.
از سوی دیگر حذف کنکور برای ورود به دوره های کاردانی نیز که چندی پیش از به تصویب رسیدن قانون حذف کنکور مطرح بود مجددا توسط مسئولین مطرح شده اما بزرگترین مانع در عدم اجرای این طرح نیز قانون نظام و ظیفه است که بر اساس آن تنها دانشجویانی می توانند معافیت تحصیلی دریافت کنند که ورود آنها به دانشگاه از طریق کنکور سراسری باشد. از این رو تا موافقت ستاد کل نیروهای مسلح برای اعطای معافیت تحصیلی به دانشجویان دوره کاردانی که بدون کنکور وارد دانشگاه می شوند این طرح نیز غیر قابل اجرا باقی می ماند.
عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور و عبدالله سجادی جاغرق رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به مهر درباره زمان اجرا شدن قانون حذف کنکور و نحوه اجرای حذف کنکور دوره های کاردانی مطالبی را عنوان کرده اند.
به گفته رئیس سازمان سنجش نمرات پیش دانشگاهی برای اولین بار در کنکور سال 90 تاثیرگذار خواهند شد از این رو کنکور سال 90 مانند سالهای قبل برگزار می شود و تنها سوابق تحصیلی در این کنکور بیشتر از کنکورهای قبل می شود که با این روند حذف کنکور به سال 90 نمی رسد.
پورعباس درباره زمان حذف کنکور نیز به مهر گفت: پیش بینی می شود روند حذف کنکور به سالهای 92 و 93 برسد.
احتمال حذف کنکور کاردانی در سال 89
وی درباره حذف کنکور در دوره های کاردانی نیز به مهر گفت: حذف این کنکور به دلیل مشکل سربازی و نظام وظیفه اجرایی نشده است که وزرای علوم، بهداشت و آموزش و پرورش برای معافیت سربازی داوطلبان آن در حال مذاکره با ستاد کل نیروهای مسلح هستند از این رو احتمال دارد کنکور کاردانی در سال 89 حذف شود.
دانشگاه آزاد برای حذف کنکور عزمی راسخ دارد
عبدالله سجادی جاغرق رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی  نیز در رابطه با قانون حذف کنکور به مهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای حذف کنکور عزمی راسخ دارد و در این زمینه تلاش خود را انجام می دهد.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی پیش از تصویب قانون حذف کنکور توسط مجلس شورای اسلامی بحث حذف کنکور را مطرح کرد و در این زمینه نیز اقدامات لازم را انجام داد به طوریکه دو دوره به پذیرش دانشجوی کاردانی بدون برگزاری کنکور اقدام کرد. رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد درباره حذف کنکور کاردانی در دانشگاه آزاد در شرایط فعلی گفت: امکان حذف این کنکور در صورت رفع مشکل نظام وظیفه در حال حاضر نیز وجود دارد اما برای حذف کنکور سراسری باید مقدمات کار که همان تاثیر سوابق تحصیلی به جای برگزاری کنکور است فراهم شود.
به نظر می رسد قانون حذف کنکور سال 90 اجرایی نشود
وی با بیان اینکه حذف کنکور تا سال 90 قانون مجلس است و باید اجرا شود، گفت: با توجه به اینکه تا سال 90 فرصت کمی باقیمانده است به نظر می رسد این قانون تا سال 90 اجرایی نشود اما با تاخیر به طور حتم اجرا خواهد شد زیرا کمیته کنکور نیز مرتب برگزار می شود که دستاوردهای خوبی نیز از آن حاصل شده است.
به گزارش مهر، کامران دانشجو وزیر علوم نیز در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده است که برای حذف کنکور از مجلس فرصت خواهد خواست. بنابراین حذف کنکور به سال 1390 نخواهد رسید اما تلاش برای حذف کنکور کاردانی همچنان ادامه دارد.

لینک      نظرات ()      

اعزام دانشجوی بورسیه به 3 کشور ممنوع شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٦

 رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت:

اعزام دانشجوی بورسیه به 3 کشور ممنوع شد  

گروه آزمون وسنجش : رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای هدفمند کردن بورسیه های دانشگاه های علوم پزشکی، گفت: بر اساس برآوردها تاکنون بیش از2میلیارد تومان خسارت از دانشجویان مستنکف وزارت بهداشت به دلیل عدم بازگشت، دریافت شده است.
دکتر غلامرضا حسن زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به هدفمند کردن بورسیه های دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار کرد: از این پس تنها در رشته های جدید و مورد نیاز کشور اعزام دانشجو خواهیم داشت. البته سهمیه بورسیه ها کاهش نیافته است، بلکه آیین نامه جدید بورس دست دانشگاه را باز گذاشته تا افراد مناسب را شناسایی و معرفی کنند.

موافقت با اعزام113 بورسیه با خارج از کشور
وی با بیان اینکه در حال حاضر با اعزام 113 نفر موافقت شده است، تصریح کرد: از آنجا که سهمیه بورس امسال بیش از 170 نفر بوده است تعدادی پرونده هم در دستور کار قرار دارد.

عدم بازگشت 80 درصدی دانشجو از کشورهای آمریکا و کانادا
رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه آمار عدم بازگشت دانشجویان از کشورهای مختلف متفاوت است، اظهار کرد: آمار مستنکفین در کشورهایی چون آمریکا و کانادا بسیار بالا و حدود80 درصد است. اما این آمار در برخی کشورها حدود یک درصد است.
دریافت2میلیارد تومان خسارت از دانشجویان مستنکف
وی با اشاره به آمار مستنکفین وزارت بهداشت و خسارتهای دریافت شده از آنها، اظهار کرد: در سال86 حدود 2 هزار و 172 پرونده بررسی شد که بسیاری از آنها مربوط به سالهای گذشته بوده است، در سال 87 حدود870 پرونده افراد مستنکف و در 6 ماهه اول سال88 حدود312 پرونده بررسی شد که بر اساس برآوردها از مستنکفین به دلیل عدم بازگشت بیش از 2 میلیارد تومان خسارت دریافت شده است.

ممنوعیت اعزام بورسیه به کشورهای کانادا،انگلیس وآمریکا
وی در خصوص ممنوعیت اعزام دانشجو به برخی از کشورها، گفت: اعزام دانشجو به کشورهای کانادا، انگلستان و آمریکا ممنوع است، مگر در موارد بسیار استثنایی و با دلائل موجه ولی در حالت عادی اعزامی به این کشورها نخواهیم داشت. دکتر حسن زاده در خاتمه با بیان اینکه مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه های این3 کشور مذکور ارزشیابی می شود، تصریح کرد: اگر افرادی در دانشگاه های کشورهای کانادا، انگلستان و آمریکا تحصیل کرده باشند و شرایط آنها با شاخص های ارزشیابی ما هماهنگ باشند، مدارکشان ارزشیابی خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٦

با افزایش15 درصدی داوطلبان ;
تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد 


 گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اتمام مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال89، گفت: در آزمون امسال در مجموع 770 هزار داوطلب ثبت نام کردند که با احتساب دو رشته ای ها این رقم به 840 هزار نفر می رسد.
دکتر ابراهیم خدایی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته 671 هزار نفر ثبت نام کرده بودند، گفت:  تعداد داوطلبان آزمون امسال نسبت به سال گذشته 100 هزار نفر یعنی حدود 15 درصد افزایش یافته است.
وی درخصوص زمان ویرایش اطلاعات ، گفت : مشخصات داوطلبان پس از ثبت نام از30 آبان تا 4 آذر ماه برای کنترل صحت روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.
گفتنی است، آزمون کارشناسی ارشد 89 روزهای 28، 29 و 30 بهمن ماه برگزار می شود.
پیش از این دکتر عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آخرین تغییرات آزمون کارشناسی ارشد دانشگاهها  و موسسات آموزش عالی کشور، از افزایش 25 درصدی ظرفیت پذیرش این آزمون خبر داده بود.

لینک      نظرات ()      

تاریخ مراجعه پذیرفته شدگان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٤

با انتشار نتایج 8 رشته آزمون ;

تاریخ مراجعه پذیرفته شدگان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : نتایج هشت رشته از آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه نتایج پذیرش متقاضیان بدون آزمون این رشته ها اعلام شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش به نقل از روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ، نتایج هشت رشته دیگر از مجموع 165 رشته آزمون دکتری تخصصی این دانشگاه دیروز چهارشنبه منتشر شد.داوطلبان باید از ساعت 15 دیروز ضمن مراجعه به پایگاه اینترنتی اعلام نتایج مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.netبا ارائه مشخصات فردی و شماره داوطلبی کارنامه خود را مشاهده کنند.
پذیرفته شدگان این رشته ها لازم است در روز چهارشنبه 20 آبان ماه جهت ثبت نام به واحد دانشگاهی محل پذیرش مراجعه کنند.
اطلاعیه مربوط به زمان و چگونگی ثبت نام از داوطلبان به طور همزمان از طریق پایگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون به آدرسwww.azmoon.netدر دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.نتایج هفت رشته باقی مانده آزمون مذکور متعاقبا اعلام خواهد شد.

لینک      نظرات ()      

نتایج چهل و یکمین آزمون تولیمو منتشر شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٤

نتایج چهل و یکمین آزمون تولیمو منتشر شد 

گروه آزمون وسنجش :سازمان سنجش آموزش کشور نتایج چهل و یکمین آزمون تولیمو سال 1388 را منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار آفرینش ، داوطلبان باید با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و وارد کردن اطلاعات شامل شماره پرونده و کد رهگیری و یا نام و نام خانوادگی، سال تولد و شماره ملی خود نسبت به مشاهده نتیجه آزمون اقدام کنند.

لینک      نظرات ()      

آخرین مهلت ثبت نام درکنکورارشد89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٤

آخرین مهلت ثبت نام درکنکورارشد89 اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تمدید مهلت زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت 24 امروز پنجشنبه 14 آبان ماه، گفت: داوطلبان می توانند تا ساعت19 امروز  با مراجعه به باجه اصلی مراکز پست هر شهرستان برای دریافت مدارک ثبت نام اقدام کنند.
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با خبرنگار آفرینش ، با اشاره به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و پانزدهمین المپیاد دانشجویی کشور که تاکنون ثبت نام نکردند، اظهار کرد: داوطلبانی که تاکنون برای دریافت مدارک ثبت نام در آزمون اقدام نکردند با همکاری سازمان پست تصمیمی اتخاذ شده است تا داوطلبان شهرستان ی بتوانند تا ساعت 19 بعدازظهر با مراجعه به باجه اصلی مراکز پست هر شهرستان برای دریافت مدارک ثبت نام اقدام کنند.
وی با بیان اینکه تا کنون 660 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند، افزود: همچنین داوطلبان استان تهران باید برای دریافت مدارک به مراکز پست مناطق 11 تا 19 مراجعه و سپس با مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org فرم اینترنتی ثبت نام را تکمیل کنند.

لینک      نظرات ()      

مهلت اصلاح اطلاعات ثبت نامی کنکور کارشناسی ارشد 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱۳

 با تمدید زمان ثبت نام ;

مهلت اصلاح اطلاعات ثبت نامی کنکور کارشناسی ارشد 89 اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور تا ساعت 24 روز پنج شنبه 14 آبان ماه تمدید شد ، گفت: داوطلبان در مهلت باقیمانده که از امروز چهارشنبه 13 آبان ماه لغایت فردا 14 آبان ماه می باشد با مراجعه به دفاتر  پستی در سراسر کشور نسبت به دریافت مدارک ثبت نام خود اقدام نمایند .  
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با خبرنگار آفرینش ، اظهار داشت : همچنین ثبت نام اینترنتی نیز حداکثر تا ساعت 24 روز پنج شنبه 14آبان ماه فراهم گردیده که داوطلبان می توانند از طریق سایت اینترنتی www.sanjesh.orgنسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند .
وی  در ادامه افزود : تاکنون حدود 500 هزار داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود که حداکثر 800 هزار داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد 89 ثبت نام کنند.
وی گفت : بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با شرکت پست و به منظور ارتقای بهره وری ملی و کاهش هزینه های عمومی، تعداد 13955 دفتر پستی متصل به شبکه اینترنت برای تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام در نظر گرفته شده است و داوطلبان می توانند برای تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت نامی خود به دفاتر پستی مشخص شده مراجعه کنند.
دکتر توکلی با بیان اینکه هر داوطلب فقط می تواند در دو کد رشته امتحانی اصلی و شناور ثبت نام و در امتحانات مربوطه شرکت کند، با اشاره به افزایش کد رشته های امتحانی شناور آزمون کارشناسی ارشد سال 89 به ایسنا گفت: تعداد این کد رشته ها امسال به 66 رشته افزایش یافته است.
وی با اشاره به روشهای ثبت نام در این آزمون، اظهار کرد:  در روش اول داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بر این اساس داوطلبان باید به وسیله کارت های عضو شتاب با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 92 هزار ریال در آزمون ثبت نام کنند.
در روش دوم داوطلبان باید با مراجعه به باجه های پستی نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند. بر این اساس داوطلبان باید پس از پرداخت 9 هزار و 200 تومان وجه ثبت نام و6 هزار ریال هزینه اداره پست با مراجعه به سایت سازمان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی افزود: داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی، کد رشته امتحانی شناور را نیز انتخاب می کنند باید نسبت به خریداری یک کارت اعتباری دیگر به مبلغ 92 هزار ریال اقدام کنند.
وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال 89 در روزهای 28 تا30 بهمن برگزار می شود، اظهار کرد: مشخصات داوطلبان پس از ثبت نام از30 آبان تا 4 آذر ماه برای کنترل صحت روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.
معاون سازمان سنجش در خاتمه با بیان اینکه کارت آزمون از26 بهمن ماه توزیع می شود، گفت: آزمون کارشناسی ارشد 89 روزهای 28، 29 و 30 بهمن ماه برگزار می شود و نتایج اولیه آزمون اردیبهشت و نتایج نهایی شهریور ماه اعلام می شود.

لینک      نظرات ()      

رشته علوم ارتباطات اجتماعی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱۳

رشته علوم ارتباطات اجتماعی

موضوع این رشته تحصیلی:
انسان قرن بیست و یکم با بشر اولیه تفاوت بسیار دارد و باید برای برقراری ارتباط با او، بخصوص ارتباطی با نفوذ و پایدار که با حرفها و تجربه های تازه و ناگفته همراه باشد، به هنر و دانش پیچیده علوم ارتباطات اجتماعی مجهز بود. این علم امروزه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر دنیا تدریس می شود و در کشور ما نیز با دو گرایش روزنامه نگاری و روابط عمومی، یکی از رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی است.

گرایش روزنامه نگاری:
گرایش روزنامه نگاری نهال تنومندی است که از چشمه های هنر و ادبیات، فرهنگ و فلسفه، سیاست و اقتصاد، صنعت و تکنولوژی، سیراب می شود برای همین دانشجوی این رشته دروس تئوری و نظری مانند مبانی جمعیت شناسی، مبانی روانشناسی، مبانی فلسفه، مبانی علم اقتصاد، نظریه های ارتباطات اجتماعی و اندیشه های سیاسی در قرن بیستم را مطالعه می کند همچنین دروسی را که هم جنبه عملی و هم جنبه تئوری دارند مثل اصول و تکنیک های تهیه خبر، مصاحبه، گزارش، روش تحقیق، عکاسی خبری، صفحه آرایی و ویراستاری را آموزش می بیند.

درس های این رشته در طول تحصیل:
دروس مشترک بین گرایشهای علوم ارتباطات:
مبانی جامعه شناسی، مبانی جمعیت شناسی، مبانی روانشناسی - مفاهیم اساسی، مبانی فلسفه، تاریخ و تفکر اجتماعی در اسلام، مبانی تاریخ اجتماعی ایران، آمار مقدماتی، آمار در علوم اجتماعی، زبان تخصصی، اصول علم اقتصاد، روانشناسی اجتماعی، اصول علم سیاست، کلیات حقوق، حقوق اساسی، روش تحقیق نظری، روش تحقیق عملی، نظریه های جامعه شناسی، اصول سازمان و مدیریت، سمینار مسائل سیاسی و استراتژی معاصر، اندیشه های سیاسی در قرن بیستم، مبانی ارتباطات جمعی، ارتباطات بین المللی، ارتباطات سیاسی، ارتباطات انسانی، روشهای بررسی و تحلیل پیامهای ارتباطی، ارتباطات تصویری، نظریه های ارتباطات اجتماعی، گرافیک و صفحه آرایی در مطبوعات، فتوژورنالیسم ( عکاسی خبری)، تکنولوژی چاپ و نشر، تجزیه و تحلیل برنامه های رادیو و تلویزیون، افکار عمومی و وسایل ارتباط جمعی، ارتباطات در جهان سوم، حقوق ارتباط جمعی، شیوه نگارش فارسی در مطبوعات.
دروس تخصصی گرایش روزنامه نگاری:
اصول روزنامه نگاری، روزنامه نگاری عملی، ویراستاری و مدیریت اخبار، روزنامه نگاری تخصصی، تاریخ روزنامه نگاری، نقد، تفسیر و مقاله در مطبوعات.

گرایش روابط عمومی:
کارشناس خوب روابط عمومی بر خلاف ذهنیت عامه مردم سعی در پنهان ساختن اخبار بد ندارد همچنین وظیفه اش در بسط اطلاعاتی که مستقیما از سطوح بالاتر سازمان می گیرد، خلاصه نمی شود. بلکه کارشناس روابط عمومی یک مشاور است که جریان دو طرفه ارتباطی را بین شرکت و مخاطبان آن میسر می سازد و بر این اعتقاد است که رمز موفقیت یک برنامه ی موثر روابط عمومی، قابلیت انتقال پیام صحیح از راه صحیح، در زمان مطلوب و به فرد صحیح است. در واقع کارشناس روابط عمومی از یک سو وظیفه آگاه کردن، خبر دادن و مطلع کردن مردم از مقاصد مدیریت سازمان را بر دوش دارد و از سوی دیگر مسوولیت ارائه مشورتهای کارشناسانه با مدیریت موسسه در مورد طرز تفکر مردم و گروههای مورد توجه آن حوزه و تجزیه و تحلیل افکار عمومی و بررسی جامعه شناختی گرایشها و طرز تفکرهای مردم بر عهده او می باشد.
دروس تخصصی گرایش روابط عمومی:
اصول روابط عمومی، مدیریت و روابط عمومی، روابط عمومی عملی، تکنیکهای روابط عمومی، اقناع و تبلیغ، ارتباط با مطبوعات، ارتباطات شفاهی.

توانایی های لازم:
دانشجوی روزنامه نگاری باید دارای دوازده خصیصه باشد که این خصایص عبارتند از:
1- داشتن ذوق و استعداد نویسندگی
2- کنجکاوی، تیزبینی و نکته سنجی
3- داشتن ضریب هوشی بالاتر از متوسط جامعه
4- توانایی جوشش با طبقات مختلف مردم
5- صبر و حوصله زیاد
6- داشتن توانایی جسمی و روانی برای دوندگی های اضطراری
7- قدرت تفکر سریع
8- عشق به کار خبری
9- مومن به رعایت اصول اخلاقی و داشتن تقوا
10- نداشتن خودبینی، غرور و تکبر، انزواجویی، ساده لوحی، تعصب فکری، فضل فروشی، گزافه گویی و تندخویی
11- داشتن توانایی های ارتباطی
12- داشتن حافظه ای بیش از حافظه ی متوسط جامعه( برای مصاحبه)
البته به ندرت ممکن است فردی بتواند از تمامی این خصایص برخوردار باشد و هدف از تجسم فردی با ویژگیهای دوازده گانه فوق صرفا ترسیم تصویری ایده ال از آن خصایص است که باید کوشش کرد تا حد امکان به آن دست یافت.
دانشجوی روابط عمومی نیز علاوه بر ویژگیهای لازم برای یک روزنامه نگار باید از توان تجزیه و تحلیل بالا، قدرت ریسک، توان کارهای اجرایی و قدرت سخنوری برخوردار باشد.

موقعیت شغلی در ایران:
آیا می دانید که تعداد فارغ التحصیلان رشته علوم ارتباطات از سال 1351 تا 1373 حدود یک هزار نفر برآورد شده است و از این تعداد تنها 60 نفر در مطبوعات مشغول به کار هستند و 940 نفر بقیه به مشاغل غیرمطبوعاتی اشتغال دارند؟
بدون شک عوامل بسیاری در این مساله نقش داشته اند اما یکی از مهمترین دلایل این است که تعدادی از دانشجویان در طی سالهای فوق، رشته علوم ارتباطات را بدون شناخت لازم و از سرناچاری و یا به طور اتفاقی انتخاب کرده اند. در نتیجه آمادگی و توانایی لازم را برای حضور در مطبوعات نداشته اند از سوی دیگر وابستگی اکثر مطبوعات آن دوران به ارگانهای دولتی و شرایط دشوار استخدام، عامل مهمی در عدم حضور فارغ التحصیلان این رشته در شغلهای مربوط بوده است.
البته در حال حاضر اکثر فارغ التحصیلان این رشته جذب بازار کار می شوند برای مثال قریب به اتفاق دانشجویان فارغ التحصیل سال 75 دانشگاه علامه طباطبایی وارد بازار کار مربوط به رشته تحصیلی خود چه در زمینه روزنامه نگاری و چه در زمینه روابط عمومی شده اند.
فرصت های شغلی فارغ التحصیلان روابط عمومی نیز در حال حاضر بهتر شده است چرا که زمانی کار روابط عمومی سازمانهای دولتی مساوی با شیرینی دادن در جشنها و پلاکارد زدن و عرض تسلیت دادن در زمان سوگواری ها بود اما امروزه مردم انتظار بسیاری از روابط عمومی سازمانها دارند و مایلند آن ها را در جریان آخرین اطلاعات و اخبار درون سازمانی قرار دهند و همچنین نظرات و دیدگاههایشان را به گوش مسوولین سارمانها برسانند. کاری تخصصی که از عهده هر فردی بر نمی آید و به همین دلیل سازمانها ترجیح می دهند که از فارغ التحصیلان روابط عمومی برای کار در این بخش مهم و حیاتی بهره ببرند.

لینک      نظرات ()      

آخرین مهلت اعتراض آزمون دکتری تخصصی 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱۳

آخرین مهلت اعتراض آزمون دکتری تخصصی 89 اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : کلید اولیه سوالات آزمون دکترای تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت سال تحصیلی 89-88 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد.
به گزارش ایسنا، داوطلبان می توانند کلید اولیه سوالات آزمون دکترای تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت را از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی به نشانیwww.sanjeshp.irمشاهده کنند.
همچنین، فرم اعتراض آزمون دکتری تخصصی علوم پایه بر روی سایت قرار دارد، بنابراین داوطلبان می توانند تا امروز 13 آبان ماه برای ارسال اعتراض به سوالات آزمون فقط به صورت اینترنتی اقدام کنند.
در صورت هر گونه اعتراض نسبت به سوال یا کلید اعلام شده ، داوطلبان می توانند اعتراض خود را حداکثر تا پایان  امروز13 آبان ماه از طریق اینترنت به آدرس www.sanjeshp.irارسال کنند، به اعتراضاتی که پس از اتمام مهلت فوق و به صورت غیر اینترنتی ارسال شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نمی شود. گفتنی است، آزموندکترای تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی روز جمعه 8 آبان ماه با رقابت 4 هزار و 12 داوطلب در 49 رشته در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز برگزار  شد.

لینک      نظرات ()      

آخرین مهلت ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد سال 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٢

آخرین مهلت ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد سال 89 اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام 750 تا 800 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد 89 خبر داد و گفت: در این کنکور تعداد رشته ها و گرایشها افزایش یافته است.
حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار آفرینش افزود: تا شب گذشته 200 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد سال 89 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org ثبت نام کرده بودند و پیش بینی می شود تا پایان مهلت ثبت نام 750 تا 800 هزار نفر در این آزمون ثبت نام کنند.  وی اظهار داشت: آخرین مهلت ثبت نام در آزمون ساعت 24 امروز است و داوطلبان تا این زمان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
معاون سازمان سنجش آموزش کشوردر خاتمه  گفت: کنکور کارشناسی ارشد 89  طی 3 روز چهارشنبه 28، پنجشنبه 29 و جمعه 30 بهمن ماه برگزار می شود.

لینک      نظرات ()      

تاریخ توزیع کارت و برگزاری آزمونGRE اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٢

تاریخ توزیع کارت و برگزاری آزمونGRE اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : کارت ورود به جلسه آزمون GRE  که روز شنبه 16 آبان برگزار می شود ، از روز چهارشنبه 13تا پنج شنبه14 آبان ماه توزیع خواهد شد.
به گزارش خبرنگار آفرینش ، داوطلبان می توانند در تاریخ یاد شده با همراه داشتن مدارک لازم برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به سازمان سنجش آموزش کشور گروه آزمون های بین المللی مراجعه کنند.
یادآوری می شود که نشانی محل برگزاری آزمون موسسه آموزش عالی آزاد مدیریت و فناوری امیر کبیر در بلوار میرداماد واقع است.  گفتنی است، رسید تحویل مدرک ثبت نامی، کارت شناسایی معتبر (گذرنامه، شناسنامه یا کارت ملی) از مدارک لازم برای دریافت کارت ورود به جلسه است.

لینک      نظرات ()      

اجرای شیوه جدید پذیرش دانشجوی دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه تبریز نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٢

اجرای شیوه جدید پذیرش دانشجوی دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه تبریز


گروه آزمون وسنجش : معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز از اجرای شیوه جدید پذیرش دانشجو دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.
دکتر الله شکر اسدالهی در گفتگو با مهر در تبریز افزود: بر این اساس دانشگاه تبریز در تمامی 114 رشته تحصیلی موجود کارشناسی ارشد این دانشگاه و در هر رشته 2 نفر به شیوه " آموزشی" نیز دانشجو پذیرفته است.وی با بیان اینکه بر اساس آیین نامه جدید پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی ارشد به سه شیوه "آموزشی - پژوهشی"، "آموزشی" و "پژوهشی" صورت می گیرد، افزود: دانشگاه تبریز در کنار اجرای شیوه آموزشی "آموزشی-پژوهشی" امسال برای نخستین بار و در چهارچوب سیاستهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مجموع 228 نفر به شیوه "آموزشی" دانشجو پذیرفته است.دکتر اسدالهی با اشاره به اهداف این طرح گفت: تقویت و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی، ارتقای کیفیت، تنوع بخشی به شیوه های نوین ارایه آموزش، پاسخگویی مناسب به افزایش تقاضا برای ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی، تقویت و ارتقای سطح کیفی و کمی این دوره ها و همسان سازی آن با برنامه های توسعه و دیگر اسناد راهبردی کشور از جمله اهداف اجرای این شیوه است.معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز گفت: ایجاد تحول راهبردی در برنامه های توسعه امری حیاتی و گامی اساسی در جهت توسعه همه جانبه کشور است و امیدواریم بر اساس سیاستهای علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، اجرای این شیوه جدید موجبات تربیت متخصصان و پژوهشگران ماهر و برجسته در سطح کشور را در رویکردی جدید موجب شود.وی با اشاره به ویژگی های تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد یادآور شد: شیوه آموزشی - پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد دوره ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و پایان نامه است.دکتر اسدالهی با بیان اینکه شیوه آموزشی نیز دوره ای با محوریت آموزش بوده و دانشجو پس از گذراندن واحدهای درسی و بدون گذراندن پایان نامه دانش آموخته می شود افزود: پذیرش دانشجو به شیوه پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد نیز شامل دوره ای با محوریت پژوهش بوده که دستاورد آن ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی، ثبت اختراع می شود و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارایه پایان نامه است.امسال دانشگاه تبریز یک هزار و 300 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی جدید پذیرفته است. هم اکنون در دانشگاه تبریز 2 هزار و953 دانشجوی در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

لینک      نظرات ()      

شرایط جدید اعزام بورسیه به خارج از کشور اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٠

شرایط جدید اعزام بورسیه به خارج از کشور اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : با انتشار دستورالعمل اعطای بورس دکتری خارج از کشورجهت تامی-ن هیات علم-ی و متخصصان مورد نیاز توسط وزارت علوم در سال 89، مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم، گفت: اولویت شرط اعزام دانشجو برای دانشگاههای مجری دوره دکتری است ، لذا دانشگاههای مجری دوره دکتری فقط در رشته هایی که دوره دکترا را دارا می باشند می توانند داوطلب واجد شرایط معرفی کنند.
دکتر علی اکبر متکان در گفت وگو با ایسنا، با تشریح جزییات این آیین نامه اظهار کرد: در راستای تبادلات بین المللی علمی و فناوری و به منظور کمک به تامین اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و متخصصان رشته های مورد نیاز و راهبردی کشور، وزارت علوم در نظر دارد تعدادی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و مربیان آموزشی و پژوهشی را برای ادامه تحصیل و فراگیری نوآوریهای علمی در مقطع دکتری در رشته های مورد نیاز و پس از بررسی وضعیت علمی و مصاحبه حضوری و نمره زبان کسب شده به خارج از کشور اعزام کند.
شرط سنی و معدل لازم برای متقاضیان بورس
وی با اشاره به برخی از شرایط برای متقاضیان بورس وزارت علوم، گفت: حداکثر سن 32 سال تمام در زمان تقاضا یکی از شرایط است ولی این سقف سنی تحت شرایطی تا 35 سال افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه متقاضیان تا 15 دی برای ارسال مدارک مهلت دارند، گفت: توانائی جسمی متناسب با رشته تحصیلی و الزامات حرفه ای، دارا بودن حداقل معدل برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب 14 و 16 یا معادل آن و دارا بودن نمره زبان خارجی قابل قبول در محاسبه امتیازات مصاحبه حضوری نقش تعیین کننده در پذیرش داوطلبان دارد.
برخی شرایط لازم برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد
وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد که حداکثر تا 31 شهریور فارغ التحصیل شده و خواهان دریافت بورس دکتری خارج از کشور می باشند جهت تشکیل پرونده باید حداقل دارای یکی از شرایط زیر باشند، به ایسنا گفت: نفرات اول تا سوم آزمون سراسری کارشناسی ارشد در هر رشته، احراز رتبه اول در هریک از رشته های تخصصی دارای اولویت بورس در مقطع کارشناسی ارشد، دارا بودن حداقل 1 مقاله چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی، نفرات رتبه اول تا سوم المپیاد های علمی دانشجویی کشو، دانشجویان نمونه کشوری در مقطع کارشناسی ارشد، مربیان آموزشی وپژوهشی که حداقل 60 درصد امتیاز جدول ارتقا» را با تایید هیات اجرایی جذب مربوط کسب نموده باشند، برخی از افراد واجد شرایط هستند.
شرایط اعزام دانشجوی بورسیه به خارج از کشور
دکتر متکان با اشاره به برخی از شرایط اعزام، تصریح کرد: قبولی در مصاحبه "بررسی صلاحیتهای علمی- مدرسی" یکی از شرایط است.
وی با اشاره به حدنصاب لازم برای نمره زبان، گفت: در صورتیکه دانشگاه پذیرش دهنده، نمره استاندارد زبان خود را بالاتر از نمره لازم درخواست کنددانشجو موظف است شخصا آن شرط را برآورده کند. نتیجه قابل قبول زبان  باید حداکثر تا 6 ماه پس از تاریخ موافقت اولیه اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج، ارائه شود.
وی افزود: برای کسانیکه پذیرش مشروط به زبان را اخذ کنند شرط حداقل کسب نمره زبان جهت اعزام برای رشته های فنی و مهندسی، کشاورزی و علوم پایه IELTS/5 = 5 و برای رشته های علوم انسانی و هنر IELTS = 6 و یا معادل آن می باشد.به گفته وی، درصورت عدم کسب حدنصاب نمره زبان و یا عدم ارائه پذیرش رشته و گرایش مورد نیاز برای ادامه تحصیل پس از یکسال، پرونده مختومه و به دستگاه معرفی کننده داوطلب عودت داده خواهد شد. بدیهی است هیچگونه بازنگری از قبیل تبدیل بورس خارج به داخل و یا تاخیر در اعزام پذیرفته نمی باشد.
مدیرکل بورس وزارت علوم با بیان اینکه سپردن وثیقه ملکی که میزان آن با توجه به کشور محل تحصیل و بر اساس مصوبات شورای مرکزی بورس تعیین می شود، گفت: اولویت شرط اعزام دانشجو برای دانشگاههای مجری دوره دکتری است، لذا دانشگاههای مجری دوره دکتری فقط در رشته هایی که دوره دکترا را دارا می باشند میتوانند داوطلب واجد شرایط معرفی کنند.
گفتنی است جزییات بورس سال 89 در سایت وزارت علوم به نشانیnet.iranscholarship.www قراردارد.

لینک      نظرات ()      

تاریخ ثبت نام در دانشگاه امام صادق برای کنکور89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۱٠

تاریخ ثبت نام در دانشگاه امام صادق برای کنکور89 اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : ثبت نام در دانشگاه امام صادق (ع) درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته آغاز شد.
به گزارش ایسنا، داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1389 می توانند در مقاطع کارشناسی (خواهران)  و کارشناسی ارشد پیوسته (برادران) دانشگاه امام صادق ثبت نام کنند.
داوطلبان می توانند امسال به صورت اینترنتی از طریق مراجعه به سایت گزینش دانشگاه ثبت نام خود را انجام دهند، ضمن آنکه روش ثبت نام به صورت ارسال کاربرگ تکمیل شده از طریق پست هم قابل انجام است.
پذیرش نهایی این دانشگاه از بین داوطلبان متقاضی، پس از برگزاری آزمون سراسری سال 89 بر اساس فهرست چند برابر ظرفیت دانشگاه که از طرف سازمان سنجش آموزش کشور ارائه می شود و پس از طی مراحل آزمون شفاهی صورت خواهد گرفت، با این حال دانشگاه جهت تسریع در انجام مراحل گزینش، داوطلبانی را که معدلهای کتبی برتر دارند به تدریج و از نیمه بهمن ماه سال جاری دعوت به مصاحبه می کند. آن دسته از افراد که دارای معدل  کتبی پایین تری هستند، در صورت اعلام نام آنها توسط سازمان سنجش، در فهرست چند برابر ظرفیت، در تابستان سال 89 دعوت به مصاحبه می شوند.

لینک      نظرات ()      

تاریخ نتایج و کلید اولیه سوالات دکتری تخصصی پزشکی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٩

 با برگزاری آزمون;

تاریخ نتایج و کلید اولیه سوالات دکتری تخصصی پزشکی اعلام شد

گروه آزمون وسنجش :آزمون دکتری تخصصی (D.Ph) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت سال تحصیلی 89-88  صبح دیروز  جمعه 8 آبان ماه در 5 شهر با رقابت 4 هزار و 12 نفر به طور همزمان برگزار شد.
به گزارش مهر، آزمون دیروز شهر تهران در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد و آزمون در شهر مشهد در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در شیراز در سالن سینا و صدرا دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در اصفهان در معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و در تبریز نیز در دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد .
کلید اولیه سئوالات کلیه رشته ها از ساعت 18 عصر به بعد روز 11 آبان ماه جاری در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود و داوطلبان در صورت هر گونه اعتراض نسبت به سئوال یا کلید اعلام شده می توانند اعتراض خود را حداکثر تا پایان روز 13 آبان ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش ارسال کنند. به اعتراضاتی که پس از انقضای مهلت ذکر شده و به صورت غیر اینترنتی ارسال شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نمی شود.
کلید نهایی ساعت 18 به بعد روز 23 آبان منتشر می شود، اسامی دو برابر ظرفیت پذیرش در مرحله اول آزمون و انتخاب محل تحصیل پذیرفته شدگان به صورت اینترنتی 29 آذر اعلام می شود. آخرین مهلت اعتراض به اسامی مرحله اول آزمون 30 آذر تعیین شده و مصاحبه یا مرحله دوم آزمون در روزهای 14 تا 17 دی ماه انجام می گیرد.
نتایج نهایی آزمون ساعت 18 به بعد روز 7 بهمن اعلام می شود و مهلت ارسال اعتراض به نتایج نهایی نیز 8 بهمن اعلام شده است.

لینک      نظرات ()      

آخرین وضعیت حذف کنکورهای سراسری دانشگاه آزاد اسلامی تشریح شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٩

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:

آخرین وضعیت حذف کنکورهای سراسری دانشگاه آزاد اسلامی تشریح شد

گروه آزمون وسنجش :رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشریح آخرین وضعیت حذف کنکورهای سراسری این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد برای اولین بار بحث حذف کنکور را مطرح کرد و در این زمینه دو دوره کنکور کاردانی را حذف کرد اما به دلیل بحث نظام وظیفه با مشکل برخورد کرد.
دکتر عبدالله سجادی جاغرق در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: دانشگاه آزاد اسلامی پیش از تصویب قانون حذف کنکور توسط مجلس شورای اسلامی بحث حذف کنکور را مطرح کرد و در این زمینه نیز اقدامات لازم را انجام داد به طوری که دو دوره به پذیرش دانشجوی کاردانی بدون برگزاری کنکور اقدام کرد.وی با بیان اینکه پس از جذب دانشجوی کاردانی بدون برگزاری کنکور بحث نظام وظیفه دانشجویان مطرح شد و این طرح با مشکل مواجه شد گفت: بحث اصلی برای حذف کنکور موضوع سربازی یا نظام وظیفه دانشجویان پسر است. همانطور که همه داوطلبان ورود به دانشگاهها می دانند ستاد کل نیروهای مسلح تنها در صورت پذیرش داوطلبان در آزمون سراسری به آنها معافیت تحصیلی اعطا می کند. بنابراین دانشجویانی که دانشگاه آزاد از طریق بدون آزمون در دوره کاردانی پذیرش کرد با مشکل نظام وظیفه مواجه شدند.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سئوال مهر درباره سرنوشت داوطلبان دو دوره مذکور که بدون کنکور وارد دوره کاردانی شدند گفت: با توجه به اینکه دانشجویان پسر با مشکل نظام وظیفه مواجه شدند مجبور به برگزاری کنکور شدیم و دانشجویان پسر این دو دوره با پذیرش در کنکور کاردانی موفق به دریافت معافیت نظام وظیفه و ادامه تحصیل شدند.
سجادی جاغرق درباره شرایط موجود برای حذف کنکور به مهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای حذف کنکور عزمی راسخ دارد و در این زمینه تلاش خود را انجام می دهد. امکان حذف کنکور کاردانی در صورت رفع مشکل نظام وظیفه در حال حاضر نیز وجود دارد اما برای حذف کنکور سراسری باید مقدمات کار که همان تاثیر سوابق تحصیلی به جای برگزاری کنکور است فراهم شود.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حذف کنکور تا سال 90 قانون مجلس است و باید اجرا شود گفت: با توجه به اینکه تا سال 90 فرصت کمی باقیمانده است به نظر می رسد این قانون تا سال 90 اجرایی نشود اما با تاخیر به طور حتم اجرا خواهد شد زیرا کمیته کنکور مرتبط برگزار می شود که دستاوردهای خوبی نیز از آن حاصل شده است.

لینک      نظرات ()      

تاریخ ثبت نام پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشوراعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٩

 با تشریح شرایط و ضوابط برگزاری المپیاد;

تاریخ ثبت نام پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشوراعلام شد

گروه آزمون وسنجش : شرایط و ضوابط برگزاری پانزدهمین المپیاد علمی - دانشجویی کشور اعلام شد.
به گزارش ایسنا، همزمان با برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال 1389، اولین مرحله آزمون پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در رشته های زبان و ادبیات فارسی، مجموعه علوم اقتصادی، الهیات و معارف اسلامی - علوم قرآن و حدیث، مجموعه حقوق، مجموعه شیمی، فیزیک، مجموعه زیست شناسی ، مجموعه آمار، مجموعه ریاضی، مجموعه مهندسی برق، مجموعه مهندسی شیمی ،  مجموعه مهندسی عمران، مجموعه مهندسی مکانیک، مجموعه مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی برگزار می شود.
بر این اساس، دانشجویانی که حداقل70 واحد درسی گذرانده باشند، می توانند متقاضی شرکت در المپیاد رشته های یاد شده باشند و در صورت قبولی در مرحله اول المپیاد، قبولی آنان در آزمون کارشناسی ارشد رشته مربوط تا زمان فارغ التحصیلی از دوره کارشناسی محفوظ خواهد ماند. دانشجویان متقاضی می توانند با تایید اداره آموزش محل تحصیل خود در المپیاد علمی دانشجویی کشور شرکت کنند.
همچنین متقاضیان باید فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را همانند سایر داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی تا 12 آبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org تکمیل و بند مربوط را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی علامت گذاری کنند.بر این اساس، مواد امتحانی مرحله اول رشته های المپیاد، همانند مواد امتحانی دوره کارشناسی ارشد این رشته ها خواهد بود و منتخبین مرحله اول، تنها بر اساس نمرات اکتسابی داوطلب در آزمون رشته های مذکور و بدون احتساب نمره معدل کارشناسی، تعیین خواهند شد.
برگزیدگان مرحله اول می توانند در آزمون های تشریحی مرحله دوم (مرحله نهایی) المپیاد علمی - دانشجویی کشور شرکت کنند.
دانشجویان متقاضی باید ضمن تکمیل همه قسمت های فرم تقاضانامه ثبت نامی اینترنتی، همانند سایر داوطلبان از اداره کل آموزش محل تحصیل گواهی مبنی بر دانشجو بودن خود را دریافت کنند و نزد خود نگه دارند.

لینک      نظرات ()      

برگزاری اولین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایرانITEC2009 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٧

برگزاری اولین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایرانITEC2009 در دانشگاه گیلان

مراسم افتتاحیه اولین کنفرانس بین المللی نساجی و هفتمین کنفرانس داخلی کشورITEC2009 در تالار حکمت دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان با حضور رئیس دانشگاه، اساتید و مهمانان خارجی و داخلی، مسئولان استان و جمعی از دانشجویان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درابتدای مراسم دکتر وحید متقی طلب، دبیر اجرایی همایش ضمن عرض خیر مقدم به ارائه ی گزارشی در خصوص فعالیت های آموزشی و پژوهشی گروه نساجی دانشکده فنی پرداخت، که از آن جمله می توان به پژوهش های کاربردی و اقتصاد محور در حوزه نانوالیاف، کامپوزیت سبز،ژئوتکتایل،منسوجات هوشمند،مهندسی بافت و رنگزاهای نوین نام برد. وی هدف از برگزاری این کنفرانس را فراهم سازی بستری جهت تقویت ارتباط میان صنایع نساجی ایران و دانشکده های نساجی دانست.مدیر گروه نساجی دانشکده فنی در ادامه سخنانش افزود: در این کنفرانس از تعداد حدود 500 مقاله وارد شده به سیستم مدیریت تحت وب کنفرانس www.itec2009.ir   حدود 345 مقاله پس از بررسی های نهایی پذیرفته شد که از این بین تعداد 89 مقاله در بخش بین الملل و 256 مقاله در بخش ملی ارایه می گردد. وی لازم به توضیح دانست که مقالات به دو صورت سخنرانی و پوستر الکترونیکی عرضه می شود.
دکتر حاتم زاده دومین سخنران این کنفرانس ضمن ابراز خوشحالی بمنظور حضور در میان دانشمندان و متفکران نساجی و عرض تبریک به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا علیه السلام برگزاری چنین کنفرانس هایی را راهی برای بروز کردن و تبادل اطلاعات علمی محققان ایرانی با تمام دنیا دانست.
رئیس دانشگاه گیلان در ادامه سخنانش افزود: گیلان یکی از استان های پیشتاز در عرصه ی نساجی بوده که امروزه متاسفانه با کمبود امکانات و توجه کافی روبرو شده است. وی به شرکت های نساجی گیلان اشاره کرده که به دلیل عدم وجود امکانت از بین رفته اند.
وی به این موضوع اشاره داشت: جهان از نظر فناوری نانو به پیشرفت های چشمگیری دست یافته است و امید است ما نیز به مدد چنین کنفرانس هایی باید گام های بزرگتری در این عرصه برداریم.
گفتنی است در بخش نمایشگاهی کنفرانس 10 غرفه از شرکت ها و نهاد های مختلف حضور فعال داشته و در بخش ویژه، معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وابسته به سازمان میراث فرهنگی غرفه صنایع دستی استان گیلان را برگزار کرد.
در بخش کارگاههای جانبی نیز با همکاری پارک علم و فناوری استان گیلان ، کارگاههای آموزشی در حوزه های نانو تکنولوژی و نقش آن در صنعت نساجی،مهندسی بافت،منسوجات هوشمند،روند تجاری سازی ایده و همچنین تولید سلولز از گیاهان غیر درختی برگزار شد.
لازم به ذکر است که از 330 شرکت کننده در این کنفرانس حدود 15 نفر از کشورهای مختلف نظیر ایتالیا،انگلیس،هند،پاکستان،تایلند،نیجریه و کامرون بودند.

 
لینک      نظرات ()      

آغاز به کار سمینار جبر خطی و کاربردهای آن در دانشگاه مازندران نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٧

آغاز به کار سمینار جبر خطی و کاربردهای آن

صبح امروز و با حضور 3 پژوهشگر خارجی پنجمین سمینار جبرخطی و کاربردهای آن در دانشکده علوم پایه آغاز به کار کرد.

   در مراسم افتتاحیه این همایش دکتر قاسم علیزاده افروزی رئیس دانشگاه ،برگزاری سمینارهای علمی را گامی در راستای شکوفایی علمی و هم اندیشی محققان دانشگاههای کشور برشمرد.
    وی با بیان اینکه فراگیری دانش و ترویج آن از سفارشهای موکد دین مبین اسلام است تصریح کرد: برای دستیابی به اهداف افق 1404 باید رویکرد تولید علم در دانشگاهها با سرعت و جدیت بیشتری دنبال شود .
    دکتر علیزاده همچنین علم را نردبان دستیابی به پیشرفت کشور عنوان و خاطر نشان کرد: در صورتی می توان به اعتماد به نفس علمی دست یافت که روحیه خلاقیت و نوآوری همراه با امید در وجود نخبگان و دانشجویان جوان تقویت گردد .
این استاد ریاضی و پژوهشگر نمونه ملی کشورمان ادامه داد در دهه چهارم انقلاب اسلامی که به دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری شده رسالت دانشگاهیان خطیر تر خواهد بود.
     وی از دانشگاهیان خواست تا به تاسی از روحیه رزمندگان 8 سال جنگ تحمیلی در دوران کنونی روحیه جهاد علمی را سر لوحه فعالیتهای خویش قرار دهند.
      در ادامه همچنین دکنر علی تقوی دبیر علمی سمینار در گزارشی از دبیرخانه همایش گفت : انجمن ریاضی ایران،مرکز پژوهشی ابرساختارهای جبری و ریاضیات فازی دانشگاه مازندران ،قطب جبر خطی و بهینه سازی دانشگاه شهید باهنر کرمان ،قطب آنالیز روی ساختارهای جبری دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز مطالعات و همکاریهای بین المللی وزارت علوم از حامیان برگزاری این سمینار بوده اند.
       وی با اشاره به حضور 3 مهمان خارجی از کشورهای هندوستان،ژاپن و اسلوونی ابراز امیدواری کرد تا دستاوردهای علمی مناسبی برای شرکت کنندگان در همایش حاصل گردد.
        یادآور می شود 140 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که پس از داوری از مجموع  97 مقاله پذیرفته شده 75 مقاله به صورت سخنرانی و 22 مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.  گفتنی است این سمینار تا روز جمعه 8 آبان ادامه خواهد داشت.               

 
لینک      نظرات ()      

مهلت ثبت نام کنکور سراسری سال 89 دانشگاههای دولتی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٧

 با تشریح آخرین تغییرات:

مهلت ثبت نام کنکور سراسری سال 89 دانشگاههای دولتی اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح آخرین تغییرات کنکور سراسری سال 89 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، گفت: بر این اساس ثبت نام آزمون سراسری از 16 آذر ماه همزمان با روز دانشجو آغاز می شود و تا 24 آذرماه ادامه خواهد داشت.
دکتر ابراهیم خدایی در گفت وگو با خبرنگار آفرینش ، با بیان اینکه کنکور سال 89 با یک هفته تعویق نسبت به سالهای گذشته از10 تا 12 تیرماه برگزار خواهد شد ، اظهار کرد: از آنجا که معمولا آزمون سراسری در اواخر هفته برگزار می شود این تغییر به دلیل آن صورت گرفته که کنکور در روزهای آخر هفته برگزار شود.

اعمال نمرات10 درس سال سوم متوسطه به جای معدل برای اولین بار
وی با بیان اینکه بر اساس سیاست های سازمان سنجش تغییرات آزمون های سراسری از یک سال قبل به اطلاع داوطلبان می رسد اظهار کرد: بر این اساس مهمترین تغییر کنکور 89، نحوه تاثیر سوابق تحصیلی بوده است که طی آن از امسال برای اولین بار نمرات10 درس سال سوم متوسطه داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف تا 15 درصد در نمره کل کنکور داوطلبان اعمال خواهد شد.
وی افزود: این در حالی است که تا سال گذشته به دلیل مهیا نبودن نمرات استاندارد نهایی تنها معدل کتبی سال سوم متوسطه داوطلبان در نمره کل کنکور داوطلبان تاثیر داشت.

هماهنگی با آموزش و پرورش و مجلس برای رفع موانع برگزاری امتحانات نهایی
وی با بیان اینکه طی هماهنگی های صورت گرفته و تامین زیرساخت های لازم با وزارت آموزش و پرورش موانع موجود برای برگزاری امتحانات کشوری و نهایی در سال سوم متوسطه داوطلبان مرتفع شده است اظهار کرد: بر این اساس امسال با جمع آوری به موقع نمرات، تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان بر اساس نمرات دروس سال سوم متوسطه اعمال خواهد شد.
معاون سازمان سنجش با بیان اینکه این تصمیم با مصوبه کارگروه ماده 4 کنکور اتخاذ شده است، اظهار کرد: طی مکاتبات صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی در جهت حل مشکلات پیش روی آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات سراسری اقدام شد.
وی با بیان اینکه از نظر سازمان سنجش تاثیر نمرات تک تک دروس برای سنجش بهتر داوطلبان، موثرتر از معدل است، به ایسنا اظهار کرد: البته میزان این تاثیر در گروه های آزمایشی متفاوت و به نسبت تطابق یا عدم تطابق دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی مربوطه متغیر است.
با تامین زیرساختها، امسال نقطه عطف حفاظت آزمونی محسوب می شود
دکتر خدایی همچنین با بیان اینکه امسال طی اقدامات صورت گرفته از نظر حفاظت آزمون نقطه عطفی در آموزش عالی محسوب می شود، اظهار کرد: سال گذشته از سوی دولت 1/5 میلیارد تومان به سازمان سنجش برای تامین زیر ساخت های حفاظت آزمون کمک شد که این بودجه در کنار بودجه سازمان سنجش باعث شد تا تجهیزات و زیر ساخت های مناسبی برای تامین امنیت و حفاظت آزمون های سراسری در سازمان سنجش تهیه شود.

دفترچه سوالات در کلیه گروههای آزمایشی شخصی سازی شد
معاون سازمان سنجش با اشاره به مهمترین اقدامات امنیتی صورت گرفته برای کنکور سال 89، اظهار کرد: از امسال شخصی سازی دفترچه های سوال کنکور سراسری برای کلیه گروه های آزمایشی اجرا خواهد شد. بر این اساس با انتشار اسم و عکس داوطلب بر روی دفترچه سوال و همچنین تنوع سوالات و نوع دسته بندی آنها و همچنین چگونگی ارسال سوالات به حوزه های مختلف آزمونی در قالب شخصی سازی دفترچه سوالات در جهت جلوگیری از وقوع هرگونه تقلب و تخلف در آزمون سراسری بسیار اقدام شده است.

افزایش15درصدی هزینه ثبت نام کنکور
دکتر خدایی در خاتمه افزایش هزینه ثبت نام در کنکور را تغییر دیگر این آزمون عنوان کرد و گفت:  بر این اساس هزینه ثبت نام کنکور سراسری از4 هزار و 800 تومان در سال گذشته به 5 هزار و 500 تومان در سال جاری افزایش یافته است.

لینک      نظرات ()      

نحوه ثبت معدل کارشناسی در کنکورارشد89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٧

 توکلی خبر داد:

نحوه ثبت معدل کارشناسی در کنکور ارشد 89  اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور نحوه درج معدل کارشناسی در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای داوطلبانی که فارغ التحصیل شده یا هنوز فارغ التحصیل نشده اند را اعلام کرد.
حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار آفرینش افزود: دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که حداکثر تا 31 شهریورماه 1389 فارغ التحصیل می شوند باید فرم مخصوص مندرج در دفترچه راهنما را تکمیل و فرم تکمیل شده را به تایید موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی برسانند.
وی افزود: به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون این فرم را باید همراه خود داشته باشند تا پس از تطبیق با معدل مندرج در کارت ورود به جلسه و در صورت داشتن مغایرت معدل طبق اطلاعات ارائه شده در سایت سازمان اقدام کنند.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: ضمنا لازم است داوطلبان تصویر فرم مذکور را حداقل به مدت یک سال نزد خود نگهداری کرده و درفرم تقاضانامه ثبت نام نیز معدل واحدهای گذرانده شده تا تاریخ 31 شهریورماه 88 خود را در قسمت مربوط درج کنند.
وی گفت: فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی نیاز به تکمیل فرم مخصوص معدل ندارند و ضرورت دارد که منحصرا معدل اکتسابی را بر اساس معدل مندرج در گواهینامه فارغ التحصیلی بر مبنای 0 تا 20 و یا 0 تا 4 و حداکثر تا 2 رقم اعشار درج کنند.
توکلی افزود: مشخصات داوطلبان پس از ثبت نام از 30 آبان تا 4 آذر ماه برای کنترل صحت و یا مغایرت روی سایت سازمان سنجش آموزش منتشر می شود و داوطلبان می توانند در این فرصت اطلاعات ثبت نامی خود را نظیر معدل کارشناسی مرور و نسبت به تصحیح آن در صورت داشتن مغایرت اقدام کنند.

 

لینک      نظرات ()      

آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت فردا برگزار می شود نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٧

با  آخرین مهلت توزیع کارت ;
آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت فردا برگزار می شود


گروه آزمون وسنجش : آزمون دکترای تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی روز جمعه 8 آبان ماه با رقابت 4 هزار و 12 داوطلب در 49 رشته در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز برگزار می شود. به گزارش ایسنا، کارت ورود به جلسه این آزمون از 2 تا امروز 7 آبان از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانیir.sanjeshp به صورت اینترنتی توزیع می شود. کلید اولیه سوالات بعدازظهر روز دوشنبه11آبان ماه اعلام و داوطلبان تا 13 همان ماه برای ارسال اعتراض به سوالات آزمون فقط به صورت اینترنتی مهلت دارند. گفتنی است، مهلت پاسخگویی به سوالات 150 دقیقه در نظر گرفته شده است، بر این اساس تعداد سوالات در رشته آمار زیستی 100 سوال، در رشته فیزیک پزشکی 130 سوال، در رشته مهندسی پزشکی 50 سوا ل و در ما بقی رشته ها 150 سوال است. سوالات آزمون کلیه رشته ها به صورت تستی چهارجوابی بوده و به هر پاسخ غلط یک سوم نمره منفی تعلق می گیرد، در صورت تصمیم به تغییر پاسخ هر سوال در برگه پاسخنامه داوطلب باید پاسخ قبلی را کاملا با پاک کن مناسب پاک کند، چرا که هرگونه خدشه و آسیب به پاسخنامه در تصحیح آن تاثیر داشته و مسئولیت آن به عهده داوطلب است. همچنین، در رشته اخلاق پزشکی در مرحله اول سه برابر ظرفیت پذیرش برای مصاحبه اعلام خواهد شد و از 30 امتیاز ذکر شده در آزمون مصاحبه 15 امتیاز به فرم اعلام شده و 15 امتیاز مرتبط با موضوعات اخلاق پزشکی و شئون حرفه پزشکی خواهد بود. شایان ذکر است، داوطلبان باید کارت ورود به جلسه، مداد مشکی نرم، مدادتراش و پاک کن را به همراه داشته باشند، همچنین اصل فیش بانکی خود را در روز آزمون به همراه داشته باشند و به مسئولین مربوطه ارائه دهند. همچنین، داوطلبان از آوردن هرگونه جزوه، کتاب ، تلفن همراه و وسایل اضافی دیگر به جلسه آزمون خودداری کنند، البته در رشته های بهداشت حرفه ای و فیزیک پزشکی همراه داشتن ماشین حساب معمولی دارای چهار عمل اصلی بلامانع است.لازم به ذکر است، داشتن ماشین حساب پیشرفته دارای قابلیت برنامه ریزی و حافظه در جلسه تقلب و تخلف محسوب شده و طبق ضوابط با فرد برخورد خواهد شد.بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات در آزمونها استفاده از هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه دار موجب محرومیت از گزینش علمی در آزمون همال سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد می شود. در صورت مغایرت اطلاعات و مشخصات مندرج بر روی کارت، باید از کارت ورود به جلسه کپی گرفته شده و موارد در کارت ورود به جلسه و کپی کارت با خودکار قرمز تصحیح و کپی به مسئول توزیع کارت تحویل داده شود، داوطلبین باید فقط در مواردی که رشته امتحانی اشتباه درج شده باشد به نماینده مرکز سنجش آموزش پزشکی در جلسه آزمون اطلاع دهند. گفتنی است، پس از پایان آزمون پرسشنامه ها در اختیار داوطلبان قرار داده شده و کلید اولیه سوالات کلیه رشته ها از ساعت 18 عصر 11 آبان در شبکه اینترنت در همین آدرس قرار می گیرد، در صورت هر گونه اعتراض نسبت به سوال یا کلید اعلام شده، داوطلبان می توانند اعتراض خود را حداکثر تا پایان 13 همین ماه از طریق اینترنت به آدرسir.sanjeshp ارسال کنند، به اعتراضاتی که پس از اتمام مهلت فوق و به صورت غیر اینترنتی ارسال شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نمی شود.

لینک      نظرات ()      

راه اندازی رشته کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی در دانشگاه شهید چمران اهواز نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٧

راه اندازی رشته کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی در دانشگاه شهید چمران اهواز


گروه آزمون وسنجش : شورای دانشگاه شهید چمران اهواز با پیشنهاد راه اندازی دوره کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی در این دانشگاه موافقت کرد.
به گزارش ایسنا، ششمین جلسه شورای دانشگاه شهید چمران با حضور هیات رئیسه و عده ای از اعضای هیات علمی این دانشگاه برگزار و در آن، راه اندازی دوره کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی در دانشکده مهندسی این دانشگاه تصویب شد.
اهمیت وجود رشته های بین رشته ای در پیشبرد علم، عدم وجود رشته مهندسی پزشکی در استان خوزستان، نیاز مبرم بخش تحقیقات پزشکی استان به این رشته، وجود استادیار در تخصص مربوطه و پتانسیل گروه های موجود در دانشکده در پوشش دروس مورد نیاز و قابلیت اساتید موجود در دانشکده مهندسی از جمله دلایل توجیهی ارائه پیشنهاد راه اندازی رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه شهید چمران است که از سوی گروه آموزشی برق مطرح و تصویب شد.
بر این اساس، رشته تحصیلی مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک در مقطع کارشناسی ارشد در گروه آموزشی برق وابسته به دانشکده مهندسی راه اندازی می شود.
در حال حاضر دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد برق الکترونیک و قدرت و همچنین دکترای برق گرایش قدرت، در این گروه آموزشی فعال است.

لینک      نظرات ()      

دانشگاه تربیت مدرس در 3 رشته جدید دانشجو می پذیرد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٧

با موافقت شورای گسترش آموزش عالی;
دانشگاه تربیت مدرس در 3 رشته جدید دانشجو می پذیرد


گروه آزمون وسنجش : با اعلام موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه تربیت مدرس در رشته های دکتری زیست شناسی - سیستماتیک گیاهی، فراورده های چند سازه چوب و رشته کارشناسی ارشد مهندسی شیمی - زیست پزشکی از مهر 89 دانشجو می پذیرد.
به گزارش ایسنا، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم پس از نشست و بررسی فراوان با یکبار پذیرش دانشجو در رشته های زیست شناسی - سیستماتیک گیاهی و فراورده های چند سازه چوب در مقطع دکتری و رشته مهندسی شیمی - زیست پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تربیت مدرس برای سال تحصیلی آینده موافقت کرد.
شورای گسترش آموزش عالی درجلسات مورخ 6 تیر و 17 مرداد 88 با یکبار پذیرش دانشجو در رشته های مذکور موافقت کرده و تمدید پذیرش را موکول به احراز شرایط نموده است. همچنین پذیرش دانشجو در دوره های مذکور را منوط به تامین اعتبارات مالی دانسته است.

لینک      نظرات ()      

تاریخ اصلاح اطلاعات داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٦

 با تشریح جزئیات ثبت نام ;

تاریخ اصلاح اطلاعات داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش با تشریح جزییات ثبت نام در بیست ودومین آزمون کارشناسی ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور، گفت: ثبت نام این آزمون از دیروز آغاز شده و تا ساعت 24 روز سه شنبه 12 آبان ادامه دارد.
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با  خبرنگار آفرینش اعلام کرد: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با شرکت پست و به منظور ارتقای بهره وری ملی و کاهش هزینه های عمومی، تعداد 13955 دفتر پستی متصل به شبکه اینترنت برای تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام در نظر گرفته شده است و داوطلبان می توانند برای تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت نامی خود به دفاتر پستی مشخص شده مراجعه کنند.
وی در ادامه  افزود: از صبح دیروز متقاضیان می توانند با مراجعه به مراکز پستی سراسر کشور نسبت به دریافت کارت اعتباری ثبت نام و دفترچه راهنما اقدام کنند.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون
وی با اشاره به شرایط اختصاصی لازم برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد، افزود: بر این اساس داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی، از شرایط اختصاصی شرکت در این آزمون است.
وی با بیان اینکه شرکت مجدد فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته های قبلی ممنوع است، گفت: فارغ التحصیلان باید در رشته ای غیر از رشته فارغ التحصیلی خود ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه دارندگان مدرک کارشناسی مراکز ضمن خدمت فرهنگیان و یا معادل مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون نیستند، گفت: پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال 88 حق ثبت نام در این آزمون را ندارند گفت: پذیرفته شدگان دوره های شبانه، نیمه حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، بین الملل و مجازی آزمون سال 88 در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی برای انصراف می توانند در آزمون89 شرکت کنند.
وی افزود: همچنین دانشجویان سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ورودی سال 76 به بعد که معدل آنان کمتر از 12 باشد حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

امکان ثبت نام تنها در2 کدرشته امتحانی
دکتر توکلی با اشاره به مراحل ثبت نام در آزمون سال89، اظهار کرد: ثبت نام این آزمون از دیروز سه شنبه 5 آبان تا سه شنبه 12 آبان انجام می شود و بر این اساس هر داوطلب فقط می تواند در دو کد رشته امتحانی اصلی و شناور ثبت نام و در امتحانات مربوطه شرکت کند.
وی با اشاره به افزایش کد رشته های امتحانی شناور آزمون کارشناسی ارشد سال 89 گفت: تعداد این کد رشته ها امسال به 66 رشته افزایش یافته است.

دو شیوه ثبت نام در آزمون ارشد
وی با اشاره به روشهای ثبت نام در این آزمون و با اشاره افزایش 15 درصدی هزینه ثبت نام، اظهار کرد:  در روش اول داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بر این اساس داوطلبان باید به وسیله کارت های عضو شتاب با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 92 هزار ریال در آزمون ثبت نام کنند.
در روش دوم داوطلبان باید با مراجعه به باجه های پستی نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند. بر این اساس داوطلبان باید پس از پرداخت 9 هزار و 200 تومان وجه ثبت نام و6 هزار ریال هزینه اداره پست با مراجعه به سایت سازمان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی افزود: داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی، کد رشته امتحانی شناور را نیز انتخاب می کنند باید نسبت به خریداری یک کارت اعتباری دیگر به مبلغ 92 هزار ریال اقدام کنند.

تاریخ اصلاح اطلاعات داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد می توانند اطلاعات ثبت نامی خود را از 30 آبان تا 4 آذر اصلاح کنند.
وی گفت : اطلاعات ثبت نامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد از 30 آبان روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و داوطلبان می توانند برای کنترل صحت اطلاعات خود به سایت این سازمان مراجعه کنند.
وی با بیان این که آزمون کارشناسی ارشد 89 در روزهای 28، 29 و 30 بهمن برگزار می شود گفت نتایج اولیه آن اردیبهشت و نتایج نهایی این آزمون شهریور 89 اعلام می شود.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این که انتشار اطلاعیه دریافت کارت و برگزاری آزمون در نشریه پیک سنجش و سایت اینترنتی سازمان سنجش از 19بهمن آغاز و تا 26 بهمن ادامه دارد، اظهار داشت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد به صورت کارنامه و انتخاب رشته توسط داوطلب در نیمه دوم اردیبهشت سال 89 اعلام می شود.

لینک      نظرات ()      

نحوه شرکت اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٦

نحوه شرکت اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای نحوه شرکت اتباع خارجی (افغانی و عراقی) در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل ) سال 1389 را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار آفرینش ، در این اطلاعیه آمده است: سازمان سنجش به اطلاع تمام داوطلبان افغانی و عراقی (اتباع خارجی) متقاضی شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل ) سال1389 می رساند که این دسته از داوطلبان لازم است پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط دفترچه راهنمای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل ) سال 1389 نسبت به تکمیل فرم مشخصات دانشجویان غیر ایرانی (فرم شماره 11) اقدام و سپس فرم تکمیل شده را به نشانی تهران: شهرک قدس، میدان صنعت، بلوار انقلاب، خیابان هرمزان، نبش خیابان پیروزان جنوبی، ساختمان وزارت علوم، طبقه چهارم، قسمت امور کنسولی دانشجویان خارجی از طریق پست پیشتاز ارسال کنند. در غیر این صورت از آنها ثبت نام نهایی نمی شود.

لینک      نظرات ()      

نحوه ثبت نام و درصد تاثیر ضرایب دروس در کنکور کارشناسی ارشد 89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٥

 با آغاز ثبت نام کنکور ازامروز;

نحوه ثبت نام و درصد تاثیر ضرایب دروس در کنکور کارشناسی ارشد 89 اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ثبت نام اینترنتی در کنکور کارشناسی ارشد سال 89 ازامروز به مدت یک هفته آغاز می شود گفت: داوطلب تنها می تواند در دو کد رشته امتحانی اصلی و شناور ثبت نام و در آزمونها شرکت کند.
حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار آفرینش افزود: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد می  توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی org.sanjesh.www هزینه ثبت نام را به مبلغ 9 هزار و 200 تومان به صورت اینترنتی پرداخت کنند.
وی در ادامه افزود: داوطلبان همچنین می توانند به مراکز پست سراسر کشور مراجعه و نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت  نام اقدام کنند از این طریق داوطلبان باید علاوه بر پرداخت 9 هزار و 200 تومان وجه ثبت نام نسبت به پرداخت 6 هزار ریال هزینه اداره پست نیز اقدام و پس از آن از طریق سایت سازمان سنجش در کنکور ثبت  نام کنند.
معاون سازمان سنجش گفت: همچنین داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی، متقاضی شرکت در کد رشته امتحانی شناور نیز هستند باید نسبت به خریداری یک کارت اعتباری دیگر به مبلغ 9 هزار و 200 تومان اقدام کنند.
وی تاکید کرد: هر داوطلب تنها می تواند در دو کد رشته امتحانی اصلی و شناور ثبت نام و در آزمونها شرکت کند.
توکلی اظهار داشت: با توجه به محدود بودن امکانات دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی هر یک از داوطلبان ورود به آموزش عالی در هر یک از مقاطع تحصیلی می توانند تنها برای یک بار از امکانات دولتی استفاده کنند لذا پذیرفته شدن مجدد در دوره های روزانه مستلزم  پرداخت شهریه معادل دوره شبانه است.

زمان انتشار مشخصات ثبت نامی برای کنترل توسط داوطلبان
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مشخصات داوطلبان پس از ثبت نام از 30 آبان تا 4 آذر ماه برای کنترل صحت و یا مغایرت روی سایت سازمان سنجش آموزش منتشر می شود و داوطلبان می توانند در این فرصت اطلاعات ثبت نامی خود را مرور و نسبت به تصحیح آن در صورت داشتن مغایرت اقدام کنند.
همچنین معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 89 گفت: درصد تاثیر و ضرایب دروس مرتبط با موارد کنکور منتشر شد.
وی افزود: براساس مصوبات نهمین جلسه کارگروه ماده چهار قانون پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور در راستای اجرای طرح جدید نحوه پذیرش و گزینش دانشجو (مصوب مجلس محترم شورای اسلامی)، سوابق تحصیلی برای دیپلمه های نظام جدید آموزش متوسطه (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی) سال های 1384، 1385، 1386، 1387 و 1388 که امتحانات آنان به صورت کتبی و سراسری برگزار شده است، تا میزان %15 در گزینش نهایی اعمال خواهد شد.
وی با بیان اینکه نمرات تراز شده سوابق تحصیلی ملاک خواهد بود، گفت: سوابق تحصیلی فقط برای فارغ التحصیلان سال سوم دبیرستان (دیپلم) ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی که در سالهای 1384، 1385، 1386، 1387 و 1388 که امتحانات آنها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است، اعمال خواهد شد.
معاون سازمان سنجش خاطرنشان کرد: برای سایر داوطلبان صد در صد نمره آزمون ملاک گزینش خواهد بود.
وی افزود: احتساب سوابق تحصیلی برای کلیه آزمونهای سراسری اعم از دانشگاههای دولتی، پیام  نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.
خدایی اظهار داشت: داوطلبان، از نظر تاثیر سوابق تحصیلی به دو دسته تطابق و عدم تطابق نوع دیپلم با گروه آزمایشی ثبت  نامی تقسیم می  شوند که درصد تاثیر و ضرایب دروس در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی org.sanjesh.www آورده شده است.
وی در خاتمه گفت : میزان تاثیرسوابق تحصیلی دیپلمه های غیرمرتبط برابر است با نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب به مواد آزمون گروههای آزمایشی مختلف با در نظر گرفتن ضرایب دروس در زیرگروه های مربوط .
درصد تاثیر و ضرایب دروس مرتبط با مواد آزمون، به تفکیک نوع دیپلم و گروههای آزمایشی  مختلف ، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

لینک      نظرات ()      

ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی آغاز شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٥

ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی آغاز شد 

  گروه آزمون وسنجش :مسئول اجرایی سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی از آغاز ثبت نام سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری از امروز 5 آبان ماه خبر داد و گفت: ثبت نام آزمون تا 5 آذر ماه ادامه دارد.
دکتر مهدی میرزایی در گفتگو با  مهر افزود: سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی پزشکی بالینی سال 88 با توجه به جدول زمانبندی اعلام شده و با رعایت شرایط مندرج در آیین نامه ها و مقررات به صورت متمرکز در دانشگاههای علوم پزشکی محل آموزش دستیار برگزار خواهد شد.
فرم ثبت نام جهت شرکت در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی بالینی به همراه راهنمای آزمون از امروز 5 آبان  در سایت مذکور  ir.sanjeshpقابل دسترسی و بهره برداری است.
میرزایی خاطرنشان کرد: افراد متقاضی می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام و رعایت مفاد راهنمای مربوطه نسبت به تکمیل فرم اینترنتی و انجام مراحل ثبت نام اقدام لازم را به عمل آورند.
وی یادآور شد: مجددا تاکید می شود با توجه به اینکه کلیه مراحل ثبت نام شامل دریافت کلید، کارنامه، ارسال اعتراضات، انتخاب رشته - محل و ... از طریق اینترنت انجام می گیرد به کلیه افراد متقاضی توصیه می شود از زمان شروع ثبت نام تا برگزاری آزمون، به منظور کسب آخرین اطلاعات لازم، حداقل هفته ای یکبار سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی را کنترل کنند.
ثبت نام آزمون دستیاری از امروز 5 آبان ماه آغاز می شود و تا 5 آذر ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان در روزهای 14 تا 18 آذر ماه فرصت دارند نسبت به ارسال مدارک خود از طریق اینترنت اقدام کنند. کارت ورود به آزمون در روزهای 26 تا 28 بهمن ماه سال جاری توزیع می شود و آزمون نیز 29 بهمن ماه برگزار می شود.
نحوه پاسخگویی به سئوالات داوطلبان آزمون دستیاری
مسئول اجرایی سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی با اشاره به آغاز ثبت نام سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری از امروز 5آبان، نحوه پاسخگویی به سئوالات داوطلبان آزمون دستیاری را اعلام کرد.
دکتر مهدی میرزایی در گفتگو با مهر افزود: لازم است افراد متقاضی با مراجعه به سایت اینترنتی مذکور و مطالعه مندرج در آزمون شرایط با مقررات تطبیق داده و آمادگی لازم را جهت شروع ثبت نام کسب کنند.
میرزایی خاطرنشان کرد: کلیه پرسشها در زمینه قوانین، مقررات، نحوه پذیرش و غیره مرتبط با آزمون از طریق پست الکترونیکی ir.bastyar37sanjeshp دریافت و پاسخ آن به پست الکترونیکی فرد متقاضی اعلام می شود.

لینک      نظرات ()      

تاریخ ثبت نام و مشمولین سهمیه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی 89 نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۳

تاریخ ثبت نام و مشمولین سهمیه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی 89 اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش  آموزش کشور با بیان اینکه  ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 89 از روز سه شنبه 5 آبان آغاز می شود، سهمیه های آزمون ارشد89 و نحوه استفاده از این سهمیه ها را تشریح کرد.
دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سهمیه ها و تسهیلات آزمون کارشناسی ارشد سال89، گفت: داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان می توانند بر اساس شرایط لازم متقاضی این سهمیه شوند.
جزییات استفاده از سهمیه رزمندگان در کنکور ارشد
وی افزود: رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی که از شهریور59 تا 67 حداقل شش ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط نسبت به تکمیل فرم مخصوص به استفاده از سهمیه های رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنان پس از زمان ثبت نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار بگیرد.
متقاضیان نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی اقدام کنند
وی با تاکید بر اینکه داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان، ارگان سپاه پاسداران باید پس از تکمیل فرم مخصوص نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محل تقاضانامه اینترنتی درج کنند، خاطر نشان کرد: کد رهگیری12رقمی برای هر آزمون در هر سال متفاوت است بنابراین داوطلبان باید برای ثبت نام در هر آزمون با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی مخصوص همان آزمون اقدام کنند. وی با بیان اینکه مدت حضور یا خدمت از جبهه سربازان و پاسداران وظیفه و همچنین تعهدات و ماموریت های خدمتی پرسنل وزارتخانه ها، سازمان ها و ارگان های نظامی در جبهه و نیز طرح 6 ماهه دانشجویان، حضور داوطلبانه تلقی نمی شود، اظهار کرد: نیروهای فعال بسیج و بسیجیان عادی پایگاه های مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی شوند. همچنین فرزندان و همسران رزمندگانی که منحصرا در جبهه مدت حضور دارند مشمول استفاده از این سهمیه نمی باشند.
مشمولین استفاده از سهمیه
وی افزود: جانبازان 25 درصد و بالاتر، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان، فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا برای استفاده از سهمیه رزمندگان باید بر اساس ضوابط موجود اقدام کنند.
توکلی با بیان اینکه این قبیل از داوطلبان باید علاوه بر مراجعه به سایت اینترنتی ایثار به نشانی ir.isaar.www با درج کد ملی و کد ایثارگری و اطلاعات لازم کد 12 رقمی رهگیری را دریافت و در فرم تقاضانامه ثبت نام درج کنند به ایسنا، گفت: پس از آن باید ضمن مراجعه به سایت ایثار در قسمت پیگیری سهمیه از وضعیت تایید یا عدم تایید سهمیه خود مطلع شوند و در صورت وجود هرگونه مشکل با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس بگیرند.
وی افزود: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان در صورت عدم تایید سهمیه با واحدهای تابعه شهرستان های محل تشکیل پرونده مراجعه کنند.
دکتر توکلی با تاکید بر اینکه جانبازان با درصد جانبازی حداقل 25 درصد و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه ضمن درج کد رهگیری به ارگان ذیربط مراجعه و با ارائه کارت جانبازی و یا آزادگی فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل کنند، تصریح کرد: از این طریق آمار و اطلاعات آنان پس از زمان ثبت نام توسط ارگانهای ذیربط مورد تایید نهایی قرار می گیرد و گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده با درصدی از جانبازی و مدت اسارت اضافه شود. بنابراین این دسته از داوطلبان نیاز به دریافت کد رهگیری ندارند.
شرایط استفاده مجدد از سهمیه
وی با بیان اینکه داوطلبانی که از سال 68 به بعد یک نوبت با سهمیه رزمندگان در آزمونهای ورودی پذیرفته شده اند در صورتی که دارای حداقل مدت 12 ماه حضور داوطلبانه در جبه ها باشند می توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت کنند، اظهار کرد: در غیر این صورت حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون ورودی کارشناسی ارشد 89 را نخواهند داشت.
وی افزود: همچنین آندسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یکبار در دوره کاردانی و یکبار در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده اند، در صورتی که دارای حداقل مدت 18 ماه حضور داوطلبانه در جبهه باشند می توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت کنند. همچنین آندسته از داوطلبانی که با استفاده از این سهمیه در آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند طبق ضوابط حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون کارشناسی ارشد سال 89 را نخواهند داشت.
دکتر توکلی در خاتمه گفت: داوطلبان واجد شرایط که با استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون های ورودی کارشناسی ارشد، سنوات گذشته شرکت کرده اند باید برای استفاده از سهمیه رزمندگان به این آزمون طبق شرایط اعلام شده عمل کنند. همچنین کلیه داوطلبان شاهد و ایثارگر در این آزمون در سهمیه رزمندگان گزینش می شوند.
گفتنی است بر اساس جدول زمان بندی آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 89، ثبت نام 5 تا 12 آبان، زمان توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه 26 تا 28 بهمن و همچنین برگزاری آزمون روزهای 28 تا 30 بهمن ماه تعیین شده است.

لینک      نظرات ()      

تاریخ حذف اضطراری دوره های ترمی دانشگاه علمی -کاربردی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۳

تاریخ حذف اضطراری دوره های ترمی دانشگاه علمی -کاربردی اعلام شد

گروه آزمون وسنجش :معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: حذف اضطراری ویژه دوره های ترمی دانشگاه جامع علمی کاربردی از 18 آذر آغاز می شود.
اصغر کشتکار در گفت وگو با فارس افزود: کلاس های دانشجویان دوره های ترمی دانشگاه جامع علمی کاربردی 24 دی به پایان می رسد و امتحانات نیز از 28 دی آغاز و تا 12بهمن ادامه دارد.
وی افزود: در نیمسال دوم سال تحصیلی 89  - 88 ، ثبت نام و انتخاب واحد از 18 بهمن آغاز و تا 21 بهمن ادامه دارد و کلاس های درس از 25 بهمن آغاز می شود.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان این که زمان حذف و اضافه دانشجویان دوره های ترمی دانشگاه جامع علمی کاربردی از 11 اسفند آغاز و  تا 12 اسفند ادامه دارد، اظهار داشت:  زمان حذف اضطراری ویژه دوره های ترمی23 اردیبهشت 89 است.

لینک      نظرات ()      

تاریخ نتایج آزمون دانشنامه دندانپزشکی و تخصصی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/۳

فاضل خبر داد:

تاریخ نتایج آزمون دانشنامه دندانپزشکی و تخصصی اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی از اعلام نتایج آزمون دانشنامه دندانپزشکی در روز دوشنبه 4 آبان ماه جاری خبر داد و گفت: بیش از 90 درصد داوطلبان آزمون در مرحله کتبی قبول شده اند. دکتر اکبر فاضل در گفتگو با مهر افزود: در آزمون سال جاری، اعتراضات نسبت به آزمون سال گذشته بسیار کمتر بود و داوطلبان از نحوه برگزاری آزمون نیز رضایت داشتند.
وی اضافه کرد: آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی در دو مرحله کتبی و شفاهی در روزهای 28 تا 30 مهرماه با حضور 187 داوطلب که از این میان 108 داوطلب مرد و 79 داوطلب زن از 8 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهیدبهشتی، تبریز، تهران، شیراز،  کرمان، مشهد و همدان حضور داشتند، برگزار شد. فاضل یادآور شد: آزمون در 10 رشته ارتودانتیکس، اندودانتیکس، بیماریهای دهان و دندان، پاتولوژی فک و دهان، پروتزهای دندانی، پریودانتیکس، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان و رادیولوژی دهان و فک و صورت برگزار شده است.

لینک      نظرات ()      

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران عضو هیئت علمی تمام وقت می پذیرد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران عضو هیئت علمی تمام وقت می پذیرد
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران به منظور تکمیل کادر هیئت علمی گروه های پژوهشی خود از بین دانش آموختگان دکتری در تخصص های مورد نیاز دعوت به همکاری مینماید .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم داوطلبان میتوانندفرم مشخصات تکمیل شده را به همراه سایر مدارک درخواستی حداکثر تا پایان آبان ماه سال 1388 با پست سفارشی به دفتر معاونت پژوهشی و فناوری پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران ارسال دارند .
همچنین داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت پژوهشگاه به نشانی www.ccerci.ac.ir مراجعه نمایند.
 
 
لینک      نظرات ()      

تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢

با انتشار تقویم آزمونی 89;

تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام تقویم آزمونی 89 دانشگاه  آزاد اسلامی ، گفت: ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد اواخر آبان آغاز می شود.
وی با اشاره به زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به خبرنگار آفرینش ، گفت: آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اوایل اردیبهشت ماه 89 برگزار می شود.
وی با اشاره به زمان ثبت نام آزمون دکترای تخصصی دانشگاه در اواخرآبان ماه ، اظهار کرد: آزمون این دوره اواخر اسفند ماه برگزار می شود.
دکتر عبدالله سجادی جاغرق ، با بیان اینکه عمده ثبت نام های آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان پاییز انجام می شود، اظهار کرد: ثبت نام آزمون دکترای تخصصی دانشگاه اواخر آبان ماه انجام خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: امسال متناسب با ایجاد رشته های جدید افزایش ظرفیت نیز خواهیم داشت.  سجادی در خاتمه با تاکید بر اینکه یکی از سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی  این است که در هر کلاس درس به حد استاندارد دانشجو وجود داشته باشد ، خاطر نشان کرد: توسعه رشته های تحصیلی، بومی سازی و تنوع رشته ها از سیاست های این دانشگاه در توسعه و ایجاد رشته های جدید است. بنابراین افزایش ظرفیت متناسب با ایجاد رشته های جدید انجام می شود تا از این طریق کیفیت ارتقا یابد.

لینک      نظرات ()      

چگونگی و نحوه تاثیرسوابق تحصیلی درکنکور89 اعلام شد نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢

چگونگی و نحوه تاثیرسوابق تحصیلی درکنکور89 اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : چگونگی و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1389 اعلام شد.
به گزارش خبرنگارآفرینش ، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد: براساس مصوبات نهمین جلسه کارگروه ماده چهار قانون پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور در راستای اجرای طرح جدید نحوه پذیرش و گزینش دانشجو (مصوب مجلس شورای اسلامی)، سوابق تحصیلی برای دیپلمه های نظام جدید آموزش متوسطه (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی) سالهای 1384، 1385، 1386، 1387 و 1388 که امتحانات آنان به صورت کتبی و سراسری برگزار شده است، تا میزان 15 درصد در گزینش نهایی اعمال خواهد شد.  همچنین این گزارش می افزاید ، سوابق تحصیلی فقط برای فارغ التحصیلان سال سوم دبیرستان (دیپلم) ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی که در سال های 1384 تا1388 که امتحانات آنها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است، اعمال می شود. همچنین برای بقیه داوطلبان 100 درصد نمره آزمون ملاک گزینش خواهد بود.

لینک      نظرات ()      

تاریخ مراجعه ومدارک لازم پذیرفته شدگان دوره های کاردانی علمی کاربردی پودمانی نویسنده: ارکان صابر - ۱۳۸۸/۸/٢

با اعلام اسامی ;

تاریخ مراجعه ومدارک لازم پذیرفته شدگان دوره های کاردانی علمی کاربردی پودمانی اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : به گزارش خبرنگار آفرینش ، فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های متمرکز و فهرست اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت کدرشته محلهای دارای مراحل مصاحبه و یا آزمون عملی پذیرش دوره های کاردانی علمی کاربردی پودمانی،  روز پنجشنبه 30 مهرماه در پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.
بر اساس ضوابط مربوط به گزینش متمرکز هر یک از رشته های تحصیلی گروه های آموزشی دوره های کاردانی علمی کاربردی پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه سال 1388، از بین داوطلبانی که حد نصاب لازم را احراز کرده اند و بر اساس اولویت کد رشته محل های انتخابی و ظرفیت های تخصیص داده شده به هر سهمیه، گزینش انجام و فهرست اسامی پذیرفته شدگان اعلام می شود.
به همین منظور کلیه پذیرفته شدگان لازم است در یکی از روزهای سه شنبه پنجم لغایت پنج شنبه هفتم آبان ماه سال جاری با در دست داشتن مدارک زیر و با توجه به کد رشته محل قبولی، به نشانی تعیین شده در جدول شماره 33 مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش، به مرکز آموزشی ذیر بط مراجعه کنند.
مدارک لازم برای ثبت نام:
تصویر تمام صفحات شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت.
اصل و تصویر گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه یا گواهی معتبر دیپلم ، تبصره: همه پذیرفته شدگان باید قبل از ثبت نام فارغ التحصیل شده باشند.
اصل فرم تاییدیه معدل جهت فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (در قالب فرم شماره 2 مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش، ممهور به مهر و امضا» رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل)..
 6 قطعه عکس 4در3 تمام رخ، تهیه شده در سال جاری.
گواهی اشتغال به کار با امضا» و مهر بالاترین مقام مسوول محل کار (در قالب فرم شماره 1 مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش)، تصویر آخرین فیش حقوقی یا حکم کارگزینی یا قرارداد همکاری و اصل آنها جهت تایید (برای پذیرفته شدگان شاغل ).
اصل و تصویر کارت پایان خدمت، کارت معافیت دایم پزشکی یا کفالت یا کارت معافیت دایم زمان صلح با فرم کامپیوتری (برای آقایان).
گواهی اشتغال به کار و حکم کارگزینی از یگان مربوط برای شاغلین نیروهای مسلح.
بر اساس ضوابط مربوط به گزینش رشته های نیمه متمرکز برای رشته هایی که نیاز به اقداماتی نظیر مصاحبه و یا آزمون عملی دارند، لازم است برای شرکت در مراحل مذکور در یکی از روزهای سه شنبه 5 لغایت پنج شنبه 7 آبان ماه با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام (مطابق مندرجات بند "ب") و با توجه به کد رشته محل قبولی به نشانی تعیین شده در جدول شماره 33 مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش، به مرکز آموزشی ذیربط مراجعه نمایند. بدیهی است عدم مراجعه داوطلبان در روزهای تعیین شده برای انجام مراحل نهایی گزینش، به منزله انصراف قطعی از گزینش در رشته ذیربط تلقی خواهد شد.
بر اساس این گزارش ، پس از اعلام نتیجه مصاحبه و یا آزمون عملی این دسته از داوطلبان، گزینش نهایی انجام و فهرست اسامی قبول شدگان نهایی متعاقبا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است اسامی پذیرفته شدگان بر روی پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس org.sanjesh.www و پایگاه الکترونیکی دانشگاه جامع علمی کاربردی به آدرس ir.ac.uast.wwwاز روز پنجشنبه 30 مهرماه قابل مشاهده است.

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی وبلاگ
مطالب آموزش عالی (٢٤٢٩) اخبار دانشگاه (٢٢٩٧) وزارت علوم تحقیقات و فناوری (۱٩٦٩) اخبار اموزش و پرورش (۱۱٧٤) دانشگاه آزاد اسلامی (۱۱٤٦) کارشناسی ارشد (٧۸٢) دکتری تخصصی (٧۳٧) علوم پزشکی (٥٥٦) دانشگاه تهران (٤٢٤) دانشگاه جامع علمی کاربردی (۳٤٤) کنکور سراسری (۳٢٠) دانشگاه پیام نور (٢٩٧) کارشناسی (٢٤٦) کارشناسی ناپیوسته (٢۳٤) اخبار دانشگاهای خارجی (٢۳۳) بورس (٢٠۳) کاردانی (۱۸٧) دانشگاه صنعتی شریف (۱۳۱) معرفی دانشگاها (۱٠٢) دانشگاه صنعتی امیرکبیر (٩٧) حوزه علمیه خواهران (٧٩) المپیاد (٧۸) دانشگاه شهید بهشتی (٧٢) همایشها و جشنواره ها (٦٧) دانشگاه علوم پزشکی تهران (٦۳) کارشناسی پیوستـه (٥٥) حوزه علمیه (٥٢) معرفی رشته های دانشگاهی (٤٧) دانشگاه امیر کبیر (٤٢) زبانهای خارجه (۳٧) استخدام در دانشگاها (۳٦) دانشگاه علامه طباطبایی (۳۱) دانشگاه مازندران (۳۱) دانشگاه آزاد اسلامی کرج (۳۱) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (۳٠) دانشگاه فردوسی مشهد (۳٠) دانشگاه شهرکرد (٢۸) دانشگاه صنعتی اصفهان (٢٧) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (٢٧) همایشها (٢٦) دانشگاه شهید چمران اهواز (٢٦) دانشگاه امام صادق(ع) (٢٥) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول (٢۳) دانشگاه تبریز (٢٢) دانشگاه تربیت مدرس (٢۱) دانشگاه آزاد اسلامی گرگان (٢۱) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن (٢۱) دانشگاه اصفهان (٢٠) دانشگاه شیراز (٢٠) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن (۱۸) دانشگاه علم و صنعت (۱٧) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند (۱٧) دانشگاه شهید چمران (۱٦) دانشگاه سمنان (۱٦) دانشگاه قم (۱٦) دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه (۱٦) دانشگاه آزاداسلامی تبریز (۱٥) دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (۱٥) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار (۱٥) دانشگاه کاشان (۱٤) دانشگاه ارومیه (۱٤) دانشگاه آزاد اسلامی کرج (۱۳) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب (۱۳) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر (۱۳) دانشگاه رازی کرمانشاه (۱٢) دانشگاه هرمزگان (۱٢) دانشگاه بیرجند (۱۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول (۱۱) دانشگاه علوم پزشکی مشهد (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی ساری (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال (۱٠) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه (۱٠) دانشگاه علامه‌طباطبایی (۱٠) دانشگاه علوم پزشکی شیراز (٩) دانشگاه آزاد اسلامی کرمان (٩) دانشگاه اراک (٩) تولیمو (٩) دانشگاه لرستان (٩) فوق تخصصی (٩) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (۸) دانشگاه ملایر (۸) دانشگاه زابل (۸) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر (۸) دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی (۸) دانشگاه هنر اصفهان (۸) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان (۸) دانشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (۸) دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور (۸) دانشگاه آزاد اسلامی ورامین (٧) دانشگاه شریف (٧) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر (٧) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز (٧) واحد تهران جنوب (٧) دانشگاه شهید باهنر کرمان (٧) دانشگاه خلیج فارس (٧) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (٧) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (٧) دانشگاه ایلام (٧) دانشگاه رازی (٧) دانشگاه آزاد اسلامی اراک (٧) دانشگاه الزهرا (٧) دانشگاه هنر (٧) دانشگاه صنعتی سهند (٧) دانشگاه شاهد (٧) دانشگاه خواجه نصیر (٧) دانشگاه یاسوج (٧) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود (٧) دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور (٦) دانشگاه سیتان وبلوچستان (٦) دانشگاه بوعلی سینا (٦) حوزه علمیه قم (٦) دانشگاه یزد (٦) دانشگاه علوم پزشکی (٦) دانشگاه محقق اردبیلی (٦) دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر (٦) دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار (٦) علوم پزشکی تهران (٦) دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی (٦) دانشگاه آزاد اسلامی ری (٦) دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد (٦) دانشگاه آزاد اسلامی بابل (٦) دانشگاه آزاد اسلامی شیراز (٦) دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان (٦) دانشگاه تربیت‌مدرس (٦) دانشگاه ازاد اسلامی گرگان (٦) دانشگاه تفرش (٥) دانشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (٥) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس (٥) دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان (٥) دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی (٥) دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه (٥) دانشگاه شهید عباسپور (٥) دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول (٥) دانشگاه علم‌وصنعت (٥) دانشگاه صنعت نفت (٥) دانشگاه آزاد اسلامی سمنان (٥) دانشگاه صنعتی شاهرود (٥) متفرقه (٥) دانشگاه گیلان (٥) دانشگاه تربیت معلم (٥) دانشگاه زنجان (٥) دانشگاه علوم پزشکی تبریز (٥) دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد (٥) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار (٥) دانشگاه کردستان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه (٤) معرفی محصولات روز (٤) دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه (٤) دانشگاه آزاد اسلامی اهواز (٤) دانشگاه علوم پزشکی همدان (٤) دانشگاه فنی و حرفه ای (٤) دانشگاه علوم پزشکی گیلان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان (٤) علوم پزشکی اصفهان (٤) دانشگاه خلیج‌فارس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار (٤) دانشگاه الزهرا(س) (٤) دانشگاه آزاد اسلامی ملارد (٤) دانشگاه آزاد اسلامی ملکان (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قدس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی نراق (٤) دانشگاه آزاد اسلامی رشت (٤) دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان (٤) دانشگاه امام حسین (ع) (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر (٤) دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت (٤) دانشگاه آزاد اسلامی قدس (٤) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب، (٤) دانشگاه علوم بهزیستی (۳) دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، (۳) دانشگاه آزاد کرج (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس (۳) دانشگاه تربیت‌معلم تهران (۳) دانشگاه آزاد ورامین (۳) دانشگاه‌ اصفهان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ورامین (۳) دانشگاه الزهرا (س) (۳) دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ساوه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان (۳) دانشگاه کرمانشاه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اهر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی عجب شیر (۳) دانشگاه علم‌و‌صنعت (۳) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند (۳) دانشگاه آزاداسلامی زنجان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه (۳) دانشگاه باقرالعلوم(ع) (۳) دانشگاه پیام‌نور تهران (۳) دانشگاه آزاداسلامی قائم شهر (۳) دانشگاه امام حسین(ع) (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر (۳) دانشگاه اندیمشک (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد (۳) کار دانی پیوسته (۳) دانشگاه ازاد اسلامی قزوین (۳) دانشگاه اردبیل (۳) دانشگاه آزاد اسلامی زابل (۳) دانشگاه بین المللی امام خمینی (۳) حوزه علمیه تهران (۳) دانشگاه علوم اسلامی رضوی (۳) دانشگاه سنندج (۳) دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه (۳) دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه (۳) مجتمع آموزش عالی جهرم (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی بیضا (۳) دانشگاه آزاد اسلامی نراق (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اندیمشک (۳) دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد (۳) دانشگاه صنعتی مالک اشتر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی مسجد سلیمان (۳) دانشگاه علوم کشاورزی رامین (۳) دانشگاه هنر اسلامی تبریز (۳) دانشگاه شریف (۳) دانشگاه سوره (۳) دانشگاه سیستان و بلوچستان (۳) دانشگاه امام صادق (ع) (۳) دانشگاه صنعتی همدان (۳) دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد (۳) دانشگاه معارف اسلامی (۳) دانشگاه آزاد اسلامی اهر (۳) دانشگاه آزاد شبستر (۳) دانشگاه آزاد اسلامی کنگاور (۳) دانشگاه عباسپور (۳) دانشگاه گلستان (۳) دانشگاه علوم پزشکی ارومیه (۳) دانشگاه تهران جنوب (٢) دانشگاه علوم کشاورزی ساری (٢) مجتمع آموزش عالی گنبد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مراغه (٢) دانشگاه علوم پزشکی زاهدان (٢) دانشگاه صنعتی بیرجند (٢) دانشگاه تربیت معلم سبزوار (٢) دانشگاه آزاد تهران شمال (٢) دانشگاه آزاد کرج (٢) دانشگاه آزاد (٢) دانشگاه فردوسی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی هریس (٢) دانشگاه صنعتی ارومیه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهر ری (٢) پژوهشگاه رویان (٢) دانشگاه تربیت معلم تهران (٢) دانشگاه جیرفت (٢) دانشگاه صنعتی سیرجان (٢) دانشگاه صنعتی قم (٢) دانشگاه علوم پزشکی اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مشهد (٢) دانشگاه بوشهر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت (٢) دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان (٢) مجتمع آموزش عالی قوچان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی مرند (٢) دانشگاه آزاداسلامی تبریز (٢) کاردانی ناپیوسته (٢) دانشگاه امام خمینی (ره) (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اندیمشک (٢) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر (٢) دانشگاه تربیت‌معلم (٢) دانشگاه علوم پزشکی قم (٢) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لامرد (٢) دانشگاه اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بابل (٢) دانشگاه آزاد جاسک (٢) حوزه‌ علمیه (٢) دانشگاه آزاداسلامی کرج (٢) دانشگاه آزاداسلامی گرمسار (٢) دانشگاه شهیدبهشتی (٢) دانشگاه شهرداری (٢) دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بندرلنگه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ساوه (٢) دانشگاه آزاد اسلامی دره شهر (٢) دانشگاه کرج (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل (٢) دانشگاه آزاد اسلامی میبد (٢) دانشگاه شهیدباهنر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی پرند (٢) علوم پزشکی تهران (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بیجار (٢) دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان (٢) دانشگاه آزاداسلامی شوشتر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر (٢) دانشگاه‌ خوزستان (٢) دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر (٢) دانشگاه چمران اهواز (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تیران (٢) دانشگاه آزاد بافق (٢) دانشگاه آزاد اسلامی پارسیان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی جاسب (٢) دانشگاه علوم پزشکی سمنان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج (٢) دانشگاه امام رضا (ع) (٢) دانشگاه آزاد اسلامی بروجن (٢) دانشگاه آزاداسلامی گرگان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج (٢) دانشگاه آزاد اسلامی خوی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد ممسنی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال، (٢) دانشگاه صنعتی اصفهان، (٢) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن، (٢) دانشگاه علوم پزشکی کرمان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان (٢) دانشگاه آزاد اسلامی خوی (٢) دانشگاه آزاد ا سلامی قدس (٢) دانشگاه امیرکبیر (٢) دانشگاه آزاد اسلامی ملکان (٢) دبیرستان علامه حلی (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لارستان (٢) دانشگاه فسا (٢) دانشگاه آزاداسلامی مبارکه (٢) دانشگاه آزاداسلامی بیرجند (٢) دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرمانشاه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شیرگاه (۱) دانشگاه آزاد سالامی یزد (۱) کاردانی فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه آزاد رودهن (۱) دانشگاه آزاد اسلامی رودهن" (۱) دانشگاه صنایع و معادن (۱) آزاد اسلامی دهاقان (۱) دانشگاه صنعت نفت آبادان (۱) جشنواره علامه طباطبایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی زابل (۱) دانشگاه علوم و تحقیقات تهران (۱) مدرسه علمیه عالی نواب مشهد (۱) راهبرد یاس (۱) جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان (۱) دکترای تخصصی داروسازی (۱) بازنگری 40 رشته هنری در دانشگاه هنر اصفهان (۱) دانشگاه محقق اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مازندران (۱) دانشکده پرستاری (۱) دانشکده علوم حدیث ری (۱) دانشگاه هرمزگان، (۱) دانشگاه خلیج فارس بوشهر (۱) دانشگاه علوم پزشکی یاسوج (۱) دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان (۱) دانشگاه معارف اسلامی قم (۱) دانشگاه پیام‌نور زنجان (۱) دانشکده علوم انسانی قائمشهر (۱) آزاد اسلامی رودهن، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال، (۱) دانشگاه آزاداسلامی دهاقان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ایذه (۱) دانشگاه صنعتی سهند تبریز (۱) دانشگاه علوم قضایی (۱) کاردانی ناپیوسته (۱) کاردانی پیوسته (۱) دانشگاه آزاد تهران شمال (۱) دانشگاه علوم پزشکی یزد (۱) دانشگاه امام‌ صادق(ع) (۱) دانشکده فنی مهندسی گلپایگان (۱) دانشگاه علوم اقتصاد (۱) دانشگاه علوم پزشکی گناباد (۱) دانشگاه خواجه نصیر‌الدین طوسی (۱) دانشگاه فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر (۱) دانشگاه باهنر کرمان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی دامغان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، (۱) انشگاه آزاد اسلامی علی اباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان (۱) دانشگاه علوم انتظامی ناجا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول ، (۱) دانشکده علوم قرآنی تهران (۱) دانشکده علوم پزشکی اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بافت (۱) حوزه های علمیه خواهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نایین (۱) دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور (۱) دانشگاه پیام‌نور تهران (۱) دانشگاه ازاد اسلامی علی اباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی پردیس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه علوم اقتصادی (۱) دانشگاه خواجه‌نصیرالدین‌طوسی (۱) دانشگاه در مشهد مقدس (۱) دانشگاه آزاداسلامی دماوند (۱) دانشگاه آزاد تهران‌شمال (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان (۱) دانشگاه باقرالعلوم (علیه السلام) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، (۱) دانشکده معارف قرآنی اصفهان (۱) دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی یا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ری، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی، علی آباد کتول (۱) علوم ‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه تربیت (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بیجار (۱) دانشگاه آزاد تهران‌شمال (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خورموج (۱) دانشگاه ‌اردبیل (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ا یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی استهبان (۱) دانشگاه امام صادق(ع) فارس، (۱) دانشگاه آزاد ری (۱) آزاد اسلامی تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرمانشاه (۱) دانشگاه هنر اسلامی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بستک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسکو (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سنندج (۱) دانشگاد آزاد اسلامی واحد بوشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قروه (۱) دانشگاه آزاد یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان (۱) دانشگاه آزاد سلامی شبستر (۱) علوم‌پزشکی تهران، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی پارس آباد مغان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی گرگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی و تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بوکان (۱) دانشگاه صنعتی شهدای هویزه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فومن (۱) دانشکده الهیات و ادیان (۱) دانشگاه بوعلی سینا همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خمین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی استهبان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ایلام (۱) گروه آزمون و سنجش: دانشگاه علوم پزشکی تهران (۱) دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام‌نور اراک (۱) دانشگاه‌ تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کهنوج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نور (۱) دانشگاه‌ همدان (۱) دانشگاه‌ سمنان (۱) علوم‌پزشکی تهران (۱) دانشگاه امیرکبیر تهران (۱) دانشگاه پیام نور مازندران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر (۱) دانشگاه‌ شیراز (۱) دانشگاه جامع البرز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد (۱) دانشگاه آزاداسلامی فیروزکوه (۱) دانشگاه صنعت نفت اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی عجب شیر (۱) دانشگاه لرست (۱) دانشگاه علمی و کاربردی اراک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی دماوند، (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آبادان (۱) دانشکده ورامین (۱) دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) (۱) دانشگاه های آزاد اسلامی کرمان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر (۱) آزاد اسلامی یزد (۱) دانشگاه آزاداسلامی ورامین (۱) آزاد اسلامی ورامین (۱) دانشگاه امام‌صادق(ع) (۱) دانشگاه بوعلی سینای همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میمه (۱) دانشگاه آزاداسلامی خوی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان (۱) دانشگاه آزد اسلامی اندیمشک (۱) جشنواره شیخ بهایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قم (۱) دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قشم (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه، (۱) دانشگاه علمی کاربردی لرستان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شیراز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی جلفا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فردوس (۱) دانشگاه جامع امام حسین (ع) (۱) دانشگاه آزا د نیشابور (۱) دانشگاه علم و صنعت ایران در دماوند (۱) دانشگاه فنی حرفه‌ای (۱) دانشگاه علوم پزشکی لرستان (۱) دانشگاه شهید بهشتی تهران (۱) دانشگاه پیام نور شیراز (۱) دانشگاه پیام نور استان فارس (۱) دانشگاه پیام نور سلماس (۱) دانشکده شهید باهنر شیراز (۱) دانشگاه تربیت‌معلم سبزوار (۱) دانشگاه بجنورد (۱) علوم پزشکی کاشان (۱) دانشگاه آزاداسلامی قدس (۱) دانشگاه آزاداسلامی رودهن (۱) دانشگاه علوم پزشکی کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فارس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مرند (۱) انشگاه امام صادق(ع) (۱) دانشگاه فنی و حرفه ای در شیراز (۱) دانشگاه آزاداسلامی یزد (۱) حوزه‌های علمیه خواهران تهران (۱) دانشگاه آزاداسلامی اندیمشک (۱) دانشگاه آزاداسلامی آستارا (۱) دانشگاه شهیدچمران اهواز (۱) دانشگاه علوم پزشکی زابل (۱) علوم پزشکی مشهد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شبستر (۱) دانشگاه شهید بهشتی (۱) دانشکده پرستاری و مامایی ایرانشهر (۱) حوزه‌های عملیه اصفهان (۱) دانشگاه امام‌خمینی (۱) حوزه علمیه کاشان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس (۱) دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سما (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بناب (۱) دانشگاه فنی‌حرفه‌ای (۱) دانشگاه اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فراهان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر (۱) دانشگاه آزاد ورامین (۱) دانشگاه آزاداسلامی واحدتهران مرکزی (۱) دانشگاه صنعت آب‌وبرق (۱) دانشگاه‌ ارومیه (۱) دانشگاه‌ آزادشهرکرد (۱) دانشگاه امام خمینی(ره) (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر (۱) دانشگاه آزاداسلامی کرج (۱) دانشگاه آزاداسلامی تهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اراک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی چالوس (۱) دانشگاه پیام نور قزوین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آستارا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی رری (۱) دانشکده علوم انسانی کرمانشاه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتو (۱) حوزه های علمیه کرج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میانه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اسدآباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فریدن (۱) دانشگاه های آزاداسلامی سمنان (۱) دانشگاه پیام‌نور (۱) حوزه علمیه البرز (۱) دانشگاه امیدیه (۱) دانشگاه آزاداسلامی رودهن (۱) دانشگاه آزاد اسلامی طبس (۱) دانشگاه‌ شهید چمران (۱) کارشناسی اپیوسته (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کرج، (۱) دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان (۱) دانشگاههای آزاد اسلامی اصفهان (۱) دانشگاه تهران مرکزی (۱) دانشگاه اسلامی در کابل (۱) دانشگاه های علوم پزشکی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سروستان (۱) دانشگاه بهشتی (۱) رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تیران (۱) دانشگاه افسری امام علی(ع) (۱) انشگاه آزاد اسلامی ری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران (۱) دانشگاه علی آباد کتول (۱) دانشگاه‌ علوم پزشکی (۱) دانشگاه اصفهان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بافق (۱) رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تبریز از پذیرش 40 (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی همدان (۱) کارشناسی پیوستـه اپیوسته (۱) دانشگاه بوعلی‌سینا همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز (۱) علوم پزشکی شهید صدوقی یزد (۱) دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر (۱) دانشکده الهیات کرج (۱) دانشگاه آزاد تهران جنوب (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج (۱) دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان (۱) دانشگاه خواجه‌نصیر (۱) دانشگاه فارس (۱) دانشگاه آزاد ابهر (۱) دانشگاه های آزاد تهران (۱) علوم پزشکی بوشهر (۱) انشگاه آزاد اسلامی دهاقان (۱) علوم پزشکی همدان (۱) دانشگاه سیدجمال‌الدین‌ اسدآبادی (۱) علوم پزشکی شیراز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نطنز (۱) انشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ابهر (۱) دانشگا‌ه‌ سیستان و بلوچستان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مرکزی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تهران (۱) دانشگاه علوم پزشکی خراسان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی طالقان (۱) دانشگاه آزاداسلامی بندرلنگه (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز (۱) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فسا (۱) دانشگاه د قم (۱) دانشگاه باقرالعلوم (ع) (۱) حوزه‌های علمیه خواهران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهردشت (۱) حوزه علمیه (۱) دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میناب (۱) دانشگاه فنی و حرفه (۱) دانشگاه آزاداسلامی آستارا (۱) دانشگاه‌ آزاد اسلامی نجف آباد (۱) دانشگاه قرآن و حدیث (۱) حوزه‌ علمیه خواهران اصفهان (۱) دانشگاه فنی‌حرفه‌ (۱) دانشگاه پیام نور همدان (۱) دانشگاه علم ‌و صنعت (۱) دانشگاه شهیدعباسپور (۱) گاه آزاد اسلامی قدس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (۱) دانشگاه ازاد اسلامی اراک (۱) دانشگاه آزاد تاکستان (۱) دانشگاه پزشکی تهران (۱) دانشگاه گرمسار (۱) آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه سیستان وبلوچستان (۱) واحد تهران شمال (۱) داشنگاه صنعتی امیرکبیر (۱) دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز (۱) دانشگاه اسلامی تبریز (۱) دانشگاه غیرانتفاعی باقرالعلوم (۱) دانشگاه آزاد واحد تهران شمال (۱) دانشگاه آزاد شاهین‌شهر (۱) دانشگاه قائم شهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بیضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی میبد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر (۱) دانشگاه صنعت اهواز (۱) دانشگاه ازاد اسلامی تبریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی فردوس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سروستان (۱) واحد مرند (۱) حوزه علمیه قزوین (۱) دانشگاه جامع امام خمینی (۱) دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای (۱) دانشگاه شهید رجایی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بردسکن (۱) دانشگاه علوم پزشکی لرستان (۱) دانشگاه امام حسین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هادیشهر (۱) دانشگاه دربانوردی چابهار (۱) دانشگاه آزاد تبریز (۱) دانشکده علوم حدیث (۱) علوم پزشکی مازندران (۱) دانشگاه ازاد اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه (۱) علوم پزشکی شهید بهشتی (۱) دانشگاه دریایی خرمشهر (۱) دانشگاه ری (۱) دانشگاه ازاد اسلامی امیدیه (۱) دانشگاه اسلامی گلستان (۱) دانشگاه کنگاور (۱) دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سردشت (۱) دانشکده تربیت بدنی (۱) دانشگاه شهیدچمران (۱) مجتمع آموزش عالی نیشابور (۱) دانشگاه آزاد اسلامی همدان (۱) دانشگاه نیشابور (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نائین (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قشم (۱) دانشگاه افسری امام علی (۱) موسسه سوره (۱) کاردانی پیوسته (۱) پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لبنان (۱) مجتمع آموزش عالی ایرانشهر (۱) دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات اهواز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی نی ریز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی لنجان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر (۱) پژوهشگاه علوم انسانی (۱) موسسه غیرانتفاعی جاوید جیرفت (۱) موسسه عالی غیرانتفاعی سجاد (۱) موسسه عالی غیر انتفاعی کار (۱) دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل (۱) دانشگاه بم (۱) دانشگاه دریایی امام خمینی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سلماس (۱) دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات (۱) دانشگاه صنعت آب و برق (۱) دانشگاه علوم پزشکی زنجان (۱) دانشگاه شهید مطهری (۱) دانشگاه بو علی همدان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی سقز (۱) دانشگاه آزاد اسلامی تایباد (۱) دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد (۱) دانشگاه مفید (۱) دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی (۱) نخبگان و مبتکران (۱) پژوهشگاه علوم و فناوری رنگ (۱) پژوهشکده تربیت بدنی (۱) پزشکی (۱) دانشگاه مالک اشتر (۱) دانشگاه امام صادق (۱) ا (۱) دانشگاه آزاد قزوین (۱) 4 (۱) دانشگاه علوم پزشکی مازندران (۱) دانشگاه همدان (۱) علوم پزشکی تبریز (۱) دانشگاه تربیت معلم کرج (۱) دانشگاه آزاد رودهن (۱) دانشکده صدا و سیما (۱) دانشگاه امیرکبیر (۱) دانشگاه غیر انتفاعی (۱) دانشگاه چمران (۱) دانشگاه مذاهب اسلامی (۱) دانشگاه علوم پایه دامغان (۱) دانشگاه علوم و فنون مازندران (۱) دانشگاه کرج (۱) دانشگاه افسری (۱) دانشگاه پیام نور مشهد (۱) دانشگاه علم و صنعت ایران (۱) دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات (۱) دانشگاه آزاد اسلامی آباده (۱) دانشگاه آزاد علی آباد کتول (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرری (۱) دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا (۱) دانشگاه آزاد اسلامی بناب (۱) مؤسسه آموزش عالی بهاران (۱) دانشگاه خوارزمی (۱) دانشگاه آزاد اسلامی هشترود (۱) دانشگاه آزاد اسلامی ماکو (۱) دانشگاه آزاد اسلامی قوچان (۱) دانشگاه آزاد اسلامی کازرون (۱) دانشگاه کشاورزی گرگان (۱) دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان (۱) دانشگاه مراغه (۱) دانشگاه علوم کشاورزی ساری (۱) مجتمع آموزش عالی اهل بیت (۱) دانشگاه صنعتی کرمان (۱) دانشگاه کرمان (۱) دانشگاه آزاد تهران جنوب (۱) دانشگاه دامغان (۱) دانشگاه کساورزی گرگان (۱) دانشگاه صنعتی بابل (۱)
دوستان من